A jog territóriuma.

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Lezárt
Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2020.05.14. 22:15

Bandee írta:
2020.05.14. 14:43

Sajnálom Lacit, kész kabaré ami megy ezzel az egésszel már. Szerintem egy ügyvédnek a tárgyalóterem olyan lehet, mint autóversenyzőknek a pálya és a benzinszag. Arról nem beszélve, hogy a személyes benyomások, a nonverbális kommunikáció ki van véve az egyenletből, amivel esetleg egy ügyvéd operálhat védelme során.
Bandeem! Te mindig rátapintasz a lényegre. Ez most is így volt.

Most képzeld el azt, hogy a tanúnak előre le kellett írnom a kérdéseimet. Ez ugye jó esetben úgy van, hogy jön a tárgyalóterembe és én szépen bekerítem bevezető kérdésekkel arra, ami igazán érdekel. Gyanútlanul besétál a csapdába, aztán az igazi kérdéssel rácsapom a kalitka ajtaját. Nem tud rá felkészülni. Most meg? Előre le kell írnom, tehát otthon vagy az ellenfél ügyvédjével olyan válaszokat talál ki, amilyeneket csak akar. Magyarán bukott az igazság kiderítése irányába való megoldás, előnyt kap a trükköző. Szóval ultra gáz.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: bertone » 2020.05.15. 08:41

Lancelot írta:
2020.05.14. 22:15
Bandee írta:
2020.05.14. 14:43

Sajnálom Lacit, kész kabaré ami megy ezzel az egésszel már. Szerintem egy ügyvédnek a tárgyalóterem olyan lehet, mint autóversenyzőknek a pálya és a benzinszag. Arról nem beszélve, hogy a személyes benyomások, a nonverbális kommunikáció ki van véve az egyenletből, amivel esetleg egy ügyvéd operálhat védelme során.
Bandeem! Te mindig rátapintasz a lényegre. Ez most is így volt.

Most képzeld el azt, hogy a tanúnak előre le kellett írnom a kérdéseimet. Ez ugye jó esetben úgy van, hogy jön a tárgyalóterembe és én szépen bekerítem bevezető kérdésekkel arra, ami igazán érdekel. Gyanútlanul besétál a csapdába, aztán az igazi kérdéssel rácsapom a kalitka ajtaját. Nem tud rá felkészülni. Most meg? Előre le kell írnom, tehát otthon vagy az ellenfél ügyvédjével olyan válaszokat talál ki, amilyeneket csak akar. Magyarán bukott az igazság kiderítése irányába való megoldás, előnyt kap a trükköző. Szóval ultra gáz.
Talán erre megoldás lehet részben, de csak tényleg részben, a Skype-os konferencia hívás.
Mert a valós tárgyalás légkörét az sem tudja visszaadni.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.05.15. 15:07

Lancelot írta:
2020.05.14. 22:15
Bandee írta:
2020.05.14. 14:43

Sajnálom Lacit, kész kabaré ami megy ezzel az egésszel már. Szerintem egy ügyvédnek a tárgyalóterem olyan lehet, mint autóversenyzőknek a pálya és a benzinszag. Arról nem beszélve, hogy a személyes benyomások, a nonverbális kommunikáció ki van véve az egyenletből, amivel esetleg egy ügyvéd operálhat védelme során.
Bandeem! Te mindig rátapintasz a lényegre. Ez most is így volt.

Most képzeld el azt, hogy a tanúnak előre le kellett írnom a kérdéseimet. Ez ugye jó esetben úgy van, hogy jön a tárgyalóterembe és én szépen bekerítem bevezető kérdésekkel arra, ami igazán érdekel. Gyanútlanul besétál a csapdába, aztán az igazi kérdéssel rácsapom a kalitka ajtaját. Nem tud rá felkészülni. Most meg? Előre le kell írnom, tehát otthon vagy az ellenfél ügyvédjével olyan válaszokat talál ki, amilyeneket csak akar. Magyarán bukott az igazság kiderítése irányába való megoldás, előnyt kap a trükköző. Szóval ultra gáz.
Én látlak is a teremben, annyira elképzelem. :) Bajom lesz, csak Téged kérlek fel az biztos..

Szerintem már nem tart sokáig ez a dolog, pár hét és megszüntetik ezeket az állapotokat

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2020.05.15. 17:59

Bandee írta:
2020.05.15. 15:07

Én látlak is a teremben, annyira elképzelem. :) Bajom lesz, csak Téged kérlek fel az biztos..

Szerintem már nem tart sokáig ez a dolog, pár hét és megszüntetik ezeket az állapotokat
Ó, megtisztelsz! (:n (:k

Apropó, erről jut eszembe: tudsz valamit Imréről. Már vagy két hónapja küldtem neki egy e-mail-t, melyben adatokat kértem tőle, de teljesen eltűnt. Pedig egy okiratot kellett volna létrehoznunk.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.05.15. 20:44

Lancelot írta:
2020.05.15. 17:59
Bandee írta:
2020.05.15. 15:07

Én látlak is a teremben, annyira elképzelem. :) Bajom lesz, csak Téged kérlek fel az biztos..

Szerintem már nem tart sokáig ez a dolog, pár hét és megszüntetik ezeket az állapotokat
Ó, megtisztelsz! (:n (:k

Apropó, erről jut eszembe: tudsz valamit Imréről. Már vagy két hónapja küldtem neki egy e-mail-t, melyben adatokat kértem tőle, de teljesen eltűnt. Pedig egy okiratot kellett volna létrehoznunk.
(:o

Imi intézi a maga tempójában, egyszer megszületik:) Kerülgetik egymást, szóval nehezen megy, Imi meg nem az a kapkodós.. Szerintem a másik fél rájött, hogy kényelmes ez így neki

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2021.09.12. 08:27

Lehetőségem nyílt megvasarolni, a 2. Szomszéd ingatlant. (Sajnos nem azt...) Viszont tartási jog, és elidegenitesi tilalom van bejegyezve. Eladó szerint eloszerzodessel, és vételár megosztassal mehet a dolog...

Valóban megoldas lehet ez?

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2021.09.12. 13:58

t-oom írta:
2021.09.12. 08:27
Lehetőségem nyílt megvasarolni, a 2. Szomszéd ingatlant. (Sajnos nem azt...) Viszont tartási jog, és elidegenitesi tilalom van bejegyezve. Eladó szerint eloszerzodessel, és vételár megosztassal mehet a dolog...

Valóban megoldas lehet ez?
A tartási jog azt jelenti, hogy a tulajdonos az eltartott haláláig csak a tartási jog, mint teher mellett idegenítheti el az ingatlant. Ám ha még van elidegenítési tilalom is, akkor az elidegenítés csak annak jóváhagyásával történhet meg, akinek javára az be van jegyezve.

Az előszerződés ez esetben csak a két fél között jelenthet kötelezettséget arra, hogy a végleges szerződést majd azzal a tartalommal a későbbiek során megkötik. Az eltartottat és az elidegenítési jog tulajdonosát egyáltalán nem köti. Az eltartottal szemben csak úgy, hogy halála után megvásárolható az ingatlan vagy úgy, ha a felek rögzítik az előszerződésben, hogy a végleges szerződés csak az eltartott és az elidegenítési tilalom jogosultjának hozzájárulásával jöhet létre érvényesen, ill. a tartási joggal terhelten szerezheti csak meg az ingatlant a tulajdonos.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2021.09.12. 21:29

Lancelot írta:
2021.09.12. 13:58
t-oom írta:
2021.09.12. 08:27
Lehetőségem nyílt megvasarolni, a 2. Szomszéd ingatlant. (Sajnos nem azt...) Viszont tartási jog, és elidegenitesi tilalom van bejegyezve. Eladó szerint eloszerzodessel, és vételár megosztassal mehet a dolog...

Valóban megoldas lehet ez?
A tartási jog azt jelenti, hogy a tulajdonos az eltartott haláláig csak a tartási jog, mint teher mellett idegenítheti el az ingatlant. Ám ha még van elidegenítési tilalom is, akkor az elidegenítés csak annak jóváhagyásával történhet meg, akinek javára az be van jegyezve.

Az előszerződés ez esetben csak a két fél között jelenthet kötelezettséget arra, hogy a végleges szerződést majd azzal a tartalommal a későbbiek során megkötik. Az eltartottat és az elidegenítési jog tulajdonosát egyáltalán nem köti. Az eltartottal szemben csak úgy, hogy halála után megvásárolható az ingatlan vagy úgy, ha a felek rögzítik az előszerződésben, hogy a végleges szerződés csak az eltartott és az elidegenítési tilalom jogosultjának hozzájárulásával jöhet létre érvényesen, ill. a tartási joggal terhelten szerezheti csak meg az ingatlant a tulajdonos.
Köszönöm, ezekszerint ez működhet. Ilyenkor mi a megoldás a kozmuvekre? Albérleti szerzodes?

Ha jól értettem az eladó, Édesanyja az eltartott, de már őket sem ismeri meg.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2021.09.13. 15:35

t-oom írta:
2021.09.12. 21:29

Köszönöm, ezekszerint ez működhet. Ilyenkor mi a megoldás a kozmuvekre? Albérleti szerzodes?
A Felek szabadon megállapodhatnak már az előszerződésben is, hogy a mérőórákat a vevőjelölt átírathatja-e a nevére vagy sem. Ebből akkor szokott bonyodalom lenni, ha valamiért a végleges szerződés mégsem jön létre, mert akkor el kell számolni egymással az esetleges visszaíratásnál.

ALBÉRLETI szerződés szóba sem jöhet, hiszen nem bérlakásról van szó. Legfeljebb BÉRLETI szerződést lehet kötni a tulajdonossal. Apropó itt teszem meg azt is, amit általában ügyfelekkel kapcsolatban meg szoltam tenni. Nagyon beette magát a köztudatba, hogy "albérleti szerződés". Holott az a mai világban szinte eljelentéktelenedett. Miről van szó? ALBÉRLETI szerződés a bérlő és albérlő között jöhet létre, ha a tulajodnos azt lehetővé teszi. De legtöbb bérleti szerződésbe, amit a tulajdonos és a bérlő köt ez eleve ki van zárva. Manapság a BÉRLETI szerződések a leggyakoribbak. Erről kell beszélni HELYESEN, ha a tulajdonos adja bérbe az ingatlanát. Ilyenkor BÉRLŐ és nem ALBÉRLŐ lesz annak használója. Nagyon bántja jogászként ez a köztufatba tévesen beiódott téves elnevezés. (Gondolom stílszerűen, ha valakit építészmérnöknek neveznek építőmérnök helyett, az a szakmabeliaknek ugyanbúgy bátja a fülét!)

De mondom, itt BÉRLETI szerződésre sincs szükség a közművek átíratásház, hanem csak a tulajdonos együttműködésére.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.09.13. 19:21

Lancelot írta:
2021.09.13. 15:35
(Gondolom stílszerűen, ha valakit építészmérnöknek neveznek építőmérnök helyett, az a szakmabeliaknek ugyanbúgy bátja a fülét!)
az inkább hízelgő az építőmérnöknek :D
Kép

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2021.09.13. 23:09

Lancelot írta:
2021.09.13. 15:35
t-oom írta:
2021.09.12. 21:29

Köszönöm, ezekszerint ez működhet. Ilyenkor mi a megoldás a kozmuvekre? Albérleti szerzodes?
A Felek szabadon megállapodhatnak már az előszerződésben is, hogy a mérőórákat a vevőjelölt átírathatja-e a nevére vagy sem. Ebből akkor szokott bonyodalom lenni, ha valamiért a végleges szerződés mégsem jön létre, mert akkor el kell számolni egymással az esetleges visszaíratásnál.

ALBÉRLETI szerződés szóba sem jöhet, hiszen nem bérlakásról van szó. Legfeljebb BÉRLETI szerződést lehet kötni a tulajdonossal. Apropó itt teszem meg azt is, amit általában ügyfelekkel kapcsolatban meg szoltam tenni. Nagyon beette magát a köztudatba, hogy "albérleti szerződés". Holott az a mai világban szinte eljelentéktelenedett. Miről van szó? ALBÉRLETI szerződés a bérlő és albérlő között jöhet létre, ha a tulajodnos azt lehetővé teszi. De legtöbb bérleti szerződésbe, amit a tulajdonos és a bérlő köt ez eleve ki van zárva. Manapság a BÉRLETI szerződések a leggyakoribbak. Erről kell beszélni HELYESEN, ha a tulajdonos adja bérbe az ingatlanát. Ilyenkor BÉRLŐ és nem ALBÉRLŐ lesz annak használója. Nagyon bántja jogászként ez a köztufatba tévesen beiódott téves elnevezés. (Gondolom stílszerűen, ha valakit építészmérnöknek neveznek építőmérnök helyett, az a szakmabeliaknek ugyanbúgy bátja a fülét!)

De mondom, itt BÉRLETI szerződésre sincs szükség a közművek átíratásház, hanem csak a tulajdonos együttműködésére.
Köszönöm megegyszer. Elvileg ma szóban megegyeztünk, jovoheten ügyvéd által készített szerződésben rögzítjük, illetve a vételár 2/3-át kifizetjuk. Ugyanezt mondta az eladó is, hogy szerinte ezzel a szerződéssel a közművek megoldhatók.

Elfogadom a kritikát a szerződésre vonatkozóan.

Szakmamat illetoen, a két említett megnevezés, 2 különálló szakmát jelent, megha hasonlónak is feltetelezzuk. Laikustol nem is várom el, hogy ezt értse.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.10.08. 20:06

Egy kis érdekesség.

Valamikor, a 80-as években dolgozott egy nő az akkor FÉKON néven működő bajai vállalatnál. Kapott a vállalattól lakásvásárlásra kölcsönt, amit akkor be is vezettek a tulajdoni lapra. Ezt a kölcsönt rendben vissza is fizetett. Hogy kapott-e 30+ évvel ezelőtt erről valamilyen igazolást, amivel el kellett volna mennie a Földhivatalba, nem tudja, nem emlékszik, de tény, hogy nem ment el és nem vetette le a tulajdoni lapról a bejegyzést (zálogjog, vagy mit tudom én, mi).

Most átíratná a lakást a gyermeke nevére, de nem tudja, mert ott a bejegyzés.

Az a vállalat, többszöri tulajdonos és név váltást követően (mindig jogutódként) végül 2002-ben már jogutód nélkül megszűnt, felszámolták.

Az akkori vállalat "romjain" működünk mi, ezért keresett meg minket, hogy nem tudnánk-e adni egy igazolást arról, hogy ...

Mert az ügyvéd, akit felkért, ezt tanácsolta neki.

Természetesen mondtuk, hogy nem, hiszen semmi közünk ahhoz a régi céghez, de ettől még érdekes a helyzet.
A Földhivatal nem veszi le a bejegyzést addig, amíg nem kap igazolást egy már nem létező cégtől? Egy ilyen kiadása bárki részéről - szerintem - okirat hamisítás lenne. De akkor mi lehet a megoldás?
Nekem teljesen logikusnak tűnik, hogy egy közel 20 éve jogutód nélkül megszűnt vállalat nem élhet semmilyen joggal az illető lakására és nem adhat ki senki ilyen igazolást, még az sem, aki akkor a vállalat vezetője volt (ha él még egyáltalán).

De akkor mi lehet a megoldás?
Az apa férfi, a rezsi nő!

Lezárt