A jog territóriuma.

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2017.08.22. 23:06

Kép
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2017.11.18. 15:51

Jószándékú figyelmeztetés!

Mindenki jól gondolja meg, hogy ha pert akar indítani, még az idén tegye meg!

Ugyanis a 2018. január 1-től hatályba lépő új polgári perrendtartási törvény olyan iszonyú feltételeket ír elő a felekre és jogi képviselőikre, annyira beszűkíti a mozgásteret, sok esetben annyira statáriális, ami sokak számára megoldhatatlan feladatokat fog jelenteni, ill. elviselhetetlen lesz.

Ráadásul, ha valaki nem úgy jár el, azonnal bírságolnia kell a bíróságnak, ami esetenként 1 millió Ft. is lehet. Ha pedig nem megfelelően lesznek benyújtva a kezdő iratok, és emiatt visszautasítja a bíróság a keresetet - amit az új szigorú feltételek között igen hamar megtehet - akkor bukja a lerótt illetéknek is legalább 10 %-át a peres fél.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2018.01.08. 22:40

"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.01.09. 08:21

Vád vagy védelem? :o

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2018.01.09. 08:59

rdaneelolivaw írta:Vád vagy védelem? :o
Gondolom ő szerepel a videoban mint ügyvéd. (Mintha Helyey László beszélne annyira hasonlít a hangja az övéhez)

Az ügy borzalmas.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.01.09. 10:07

Schumixx írta:Gondolom ő szerepel a videoban mint ügyvéd. (Mintha Helyey László beszélne annyira hasonlít a hangja az övéhez)
Az ügy borzalmas.
Jaja most már látom.
Ütős kis meló Lacikám, sok kitartást!

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.01.09. 10:27

rdaneelolivaw írta:Vád vagy védelem? :o
Mi is a helyzet a három hónapos emlékezettel?
(:n
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.01.09. 15:17

nikotin írta:
rdaneelolivaw írta:Vád vagy védelem? :o
Mi is a helyzet a három hónapos emlékezettel?
(:n
Az csak a politikaira vonatkozik.
Sok mindent 1 nap alatt elfelejtek.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.01.09. 21:18


Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.01.09. 21:27

Ecet írta:Mostanában így intézik a hentesek.

https://mno.hu/bunugy_baleset/uj-eljara ... en-2423258

Túl van a szakításon, már feldolgozta...
Te nagyon hülye! (:v

Tudom, hogy borzalmas dolog, de ezt akkor sem bírtam ki röhögés nélkül.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.01.09. 21:28

Én egyesével vágnám le az ujjait, kettő között megvárnám, míg begyógyul, aztán jöhetne a következő. Aztán mennék tovább...
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2018.01.10. 10:35

nikotin írta: Én egyesével vágnám le az ujjait, kettő között megvárnám, míg begyógyul, aztán jöhetne a következő. Aztán mennék tovább...
Az ügyvédjének se lehet egyszerű.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2018.01.10. 21:24

Schumixx írta:
nikotin írta: Én egyesével vágnám le az ujjait, kettő között megvárnám, míg begyógyul, aztán jöhetne a következő. Aztán mennék tovább...
Az ügyvédjének se lehet egyszerű.
Sokszor megkérdezték már tőlem: "Hol a határ?" Magyarán mi az, amit már biztos nem vállalnék el. Nos, nálam a határ a gyermekekkel szemben bármilyen erőszakot elkövető személy. Azoktól annyira undorodok, hogy egy légtérben sem tudnék velük lenni, nemhogy még védjem is őket.

Megjegyzem: az ilyennek a BV-kben is rettenetes sorsa van. Senki nem közösködik velük. Ütik verik, csicskáztatják, erőszakoskodnak velük. Volt olyan esetem, amikor a W.C. pumpát dugták fel a fogvatartott férfinak, aki ilyet követett el vagy a W.C. tartalmát kellett megennie. Nem fokozom tovább. A smasszerek sem igazán szoktak közbelépni a védelmük érdekében.

Lám, szegény Szita Bence egyik gyilkosa - a felbujtó némber - sem sokáig húzta odabent. Már a pokolban ég a lelke.....
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2018.03.07. 22:13

No, meglett ma az elsőfokú - nem jogerős! - ítélet:

https://tenyek.hu/belfold/256835_feldar ... entes.html

Ami nem derül ki a riportból: a vád emberölés volt. Az ügyészség a végsőkig kitartott mellette. Annak a büntetési tétele 5-15 év.

Az én álláspontom az volt, hogy halált okozó testi sértés állapítható "csak" meg. Annak a büntetési tétele 2-8 év. A középarányost kapta, ami 5 év, mert a Btk. így rendelkezik.

Szakmai sikernek tartom, hogy a törvényszék egy, az egyben elfogadta az én álláspontomat és az ítélet szóbeli indokolásában is többször átvette az érveimet. Annál is inkább, mert:

Hangsúlyozom: a büntetőjogban az egyik legnehezebb elhatárolás az emberölés vs. halált okozó testi sértés vs. erős felindulásban elkövetett emberölés között van. A minősítése roppant nehezen megragadható. Nüanszokon múlik. Viszont a büntetési tételben óriási a különbség. Az erős felindulásban elkövetett emberölés esetén is 2-8 év a büntetési tétel.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2018.03.08. 09:07

Lancelot írta:
Ami nem derül ki a riportból: a vád emberölés volt. Az ügyészség a végsőkig kitartott mellette. Annak a büntetési tétele 5-15 év.

Az én álláspontom az volt, hogy halált okozó testi sértés állapítható "csak" meg. Annak a büntetési tétele 2-8 év. A középarányost kapta, ami 5 év, mert a Btk. így rendelkezik.

Szakmai sikernek tartom, hogy a törvényszék egy, az egyben elfogadta az én álláspontomat és az ítélet szóbeli indokolásában is többször átvette az érveimet. Annál is inkább, mert:

Hangsúlyozom: a büntetőjogban az egyik legnehezebb elhatárolás az emberölés vs. halált okozó testi sértés vs. erős felindulásban elkövetett emberölés között van. A minősítése roppant nehezen megragadható. Nüanszokon múlik. Viszont a büntetési tételben óriási a különbség. Az erős felindulásban elkövetett emberölés esetén is 2-8 év a büntetési tétel.
Tök laikusként, a darabolás nem súlyosbító körülmény? Ha darabolni támad kedvem te lehetnél az ügyvédem. 5 évet ér egy emberélet. Nekem ez nagyon kevés.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.03.08. 09:29

A pofontól halt meg emlékeim szerint.
Az persze durva, hogy megpróbálta megúszni a cselekedetét, így a hulla eltüntetéséhez folyamodott.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2018.03.08. 23:40

Schumixx írta:
Tök laikusként, a darabolás nem súlyosbító körülmény? Ha darabolni támad kedvem te lehetnél az ügyvédem. 5 évet ér egy emberélet. Nekem ez nagyon kevés.
Bármilyen hihetetlen nem! Ezt úgy hívjuk, hogy "büntetlen utócselekmény". Magyarán teljesen mindegy mit tesz a holttesttel, az a minősítésre nincs kihatással. Legfeljebb a büntetés kiszabásánál. A bírónő úgy indokolt pl. tegnap, hogy azért kapott 5 évet és nem kevesebbet, mert a büntetésnek van egy general prevenciós célja is. Azaz az embereket talán jobban visszatartja az ilyen bűncselekmények elkövetésétől, ha látják, hogy legalább ennyit kaphatnak érte. Ott adott jelentőséget a darabolásnak csupán. Arra is tekintettel volt.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2018.06.12. 12:40

Ha szomszéd ad nekem áramot, az lopasnak számít?

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.06.12. 12:53

t-oom írta:
2018.06.12. 12:40
Ha szomszéd ad nekem áramot, az lopasnak számít?
:D Beb***na. :D
Akkor van cikiség ha nem fizeti ki a szolgáltatást és van rá tanu, hogy TE használtad. (:v

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2018.06.12. 19:30

Én vagyok a szomszéd is. Az építkezés melletti ingatlant is megvettem. Viszont osszevonni nem akarom a két telket. Az építési telekre kialakitattattam 3x25 amperes merohelyet, a megvasarolt ingatlanon, a volt lakó úgy ment el, hogy minden kapcsolot, és lámpát kitepett a falból. Egy részét majd bontani akarom. Így józan paraszti ésszel úgy gondoltam, hogy az építési telekrol adnám a betapot erre az ingatlanra, új elosztoval, és abból kivezetett dugaljakkal. Csak felmerult, hogy ez jogilalig lehetséges-e? Mindkét ingatlan tulajdonosa én vagyok, viszont csak egy helyről venném az áramot, a másikat megszuntetnem... Ha ez nem számít lopasnak.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.06.12. 20:11

t-oom írta:
2018.06.12. 19:30
Én vagyok a szomszéd is. Az építkezés melletti ingatlant is megvettem. Viszont osszevonni nem akarom a két telket. Az építési telekre kialakitattattam 3x25 amperes merohelyet, a megvasarolt ingatlanon, a volt lakó úgy ment el, hogy minden kapcsolot, és lámpát kitepett a falból. Egy részét majd bontani akarom. Így józan paraszti ésszel úgy gondoltam, hogy az építési telekrol adnám a betapot erre az ingatlanra, új elosztoval, és abból kivezetett dugaljakkal. Csak felmerult, hogy ez jogilalig lehetséges-e? Mindkét ingatlan tulajdonosa én vagyok, viszont csak egy helyről venném az áramot, a másikat megszuntetnem... Ha ez nem számít lopasnak.
Szerintem igen, ha van erről egy nullás igazolásod (nincs tartozás áramra és más szolgáltatásra).
De az írásodból nem derül ki, hogy az áramszolgáltatás át van-e íratva a TE nevedre...

Vagy ez már megtörtént akkor amikor megcsináltattad a 3x25-ös mérőhelyet?
Mert akkor az is a TE neveden van.
Mi a kérdés akkor?

Szerintem kezdem érteni mi a problémád, de saját magadat "lopod" meg, nem? :D
Éééééés feljelented magad a rendőrségen? (:o

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.06.13. 00:06

Szerintem ezt a szolgáltatóval kellene tisztáznod.
Az apa férfi, a rezsi nő!

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2018.06.13. 00:47

rdaneelolivaw írta:
2018.06.12. 20:11
t-oom írta:
2018.06.12. 19:30
Én vagyok a szomszéd is. Az építkezés melletti ingatlant is megvettem. Viszont osszevonni nem akarom a két telket. Az építési telekre kialakitattattam 3x25 amperes merohelyet, a megvasarolt ingatlanon, a volt lakó úgy ment el, hogy minden kapcsolot, és lámpát kitepett a falból. Egy részét majd bontani akarom. Így józan paraszti ésszel úgy gondoltam, hogy az építési telekrol adnám a betapot erre az ingatlanra, új elosztoval, és abból kivezetett dugaljakkal. Csak felmerult, hogy ez jogilalig lehetséges-e? Mindkét ingatlan tulajdonosa én vagyok, viszont csak egy helyről venném az áramot, a másikat megszuntetnem... Ha ez nem számít lopasnak.
Szerintem igen, ha van erről egy nullás igazolásod (nincs tartozás áramra és más szolgáltatásra).
De az írásodból nem derül ki, hogy az áramszolgáltatás át van-e íratva a TE nevedre...

Vagy ez már megtörtént akkor amikor megcsináltattad a 3x25-ös mérőhelyet?
Mert akkor az is a TE neveden van.
Mi a kérdés akkor?

Szerintem kezdem érteni mi a problémád, de saját magadat "lopod" meg, nem? :D
Éééééés feljelented magad a rendőrségen? (:o
folyamatban van a szomszédos ingatlan átírása a nevemre. bírósági végrehajtáson vásároltam meg. már használom az ingatlant, de még idő, mire átiratok mindent a nevemre. elvileg a jegyzőkönyvvel nulláról indulok majd ott is.

jelenleg szimplán hosszabbítóval oldom meg a szükséges áram biztosítását. megrendeltem egy villanyszerelőtől, az új elosztó kialakítását, most az a kérdés, hogy melyik mérőhelyhez kábelezzük be? a tervezett családiház új 3*25 A-os mérőjéhez, vagy az ingatlan jelenlegi mérőjéhez 1*16 A. Ahol most található a mérő, azt az épületet 2-3 éven belül el akarom bontani, és az itt megmaradó épületet szgk. tárolóként és kerti tároló-műhelyként szándékozom majd használni. a két telket nem akarom összevonni, mert így kedvezőbb a beépíthetősége. a tervezett családi ház telek 158 m2, az újonnan vásárolt 168 m2. HÉSZ szerint a beépítési százalék 75%*. a csillag azt jelenti, hogy 150m2-ig a telekrész 75%-a építhető be, felette csak 25 % a beépíthetőség. Így lényegében külön telekként megtartással több a beépíthetőségi lehetőségem. így ezt szeretném kihasználni, kitudja mit hoz a jövő...

viszont nagyon rosszindulatú a szomszédom, az elmúlt 1 évben, eddig 2x jelentett fel hatóságoknál... így igyekszem mindent szabályosan végezni, kialakítani... ezért merült fel ez a kérdés is.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2018.06.13. 00:48

nikotin írta:
2018.06.13. 00:06
Szerintem ezt a szolgáltatóval kellene tisztáznod.
ha meglesz az aláírt jegyzőkönyv, akkor megyek mindent átíratni, és akkor majd rákérdezek erre is.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2018.06.13. 00:54



hrsz: 2894 a tervezett lakóház telke, a megvásárolt ingatlan a hrsz: 2896 (Szluha Gy. u. 28B) aemylen egy utcai kereszt épület, és egy hátsó főépület található. Valóságban így egy "L" alakú telket fogok használni. Az erősáramú mérőhelyek közötti távolság 4m. így ez nem árképző, csak nem akarok támadási felületet hagyni a kedves szomszédnak...

Lezárt