A jog territóriuma.

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2014.10.08. 15:17

Andi hozzáállása dícséretes, ő olyan jéghátán megél típus.
Ettől függetlenül szomorú, hogy amennyit gürizik, ahhoz képest egyáltalán nincs agyonfizetve. Engem nagyon emlékeztet a története anyáméra. Ő is az a típus, hogy nőként a férfi melót is elvégzi, bevállalja a túlórát, ingázást mindent. Aztán ennek eredményeként, egy x munkahelyen 6-7 év munkaviszony után kevesebbet vitt haza túlórával együtt, mint amikor odakerült (egyébként egy svéd bútoripari cégről van szó, akik az ikeának gyártanak bútorelemeket). Természetesen esetében sem több százezres fizetésről volt szó.
De említhetném apámat is, aki egy családi vállalkozásnál esztergályos. Kelés 3.45-kor, hazaérkezés 16.30-kor, szombat délelőtti munka, és állandó nyaggatás, hogy mikor lesz kész a munka mert szállítani akarnak (állandóan túlvállalják magukat mert mindig több és több kell, de az belefér, hogy a lányuknak kreálnak egy nem létező pozíciót a cégen belül). Közben pedig annyira sóher a főnök, hogy még a normális világítást és fűtést is sajnálja a dolgozóitól.
Ezektől a munkahelyektől kellene hanyatt esni, hogy itthon milyen kánaán van? Dolgozónak sem aranyélet lenni, mert a mázlin múlik, hogy megbecsülnek-e vagy sem, a fizetéseket pedig ismerjük milyenek, ha sima fizikai munkát végez valaki.
Nyilván van probléma a hozzáállással is, én is dolgoztam olyan helyen, ahol volt olyan ember aki egy nap után nem jött többet. És ezt szinte minden második újonnan odakerülő eljátszotta. Egy nap, egy hét, aztán színét sem láttuk. Olyan figurák ráadásul, akik nagyjából komolyabb munkát amúgy sem találhattak. Mégis mit gondoltak a munkaszerződés aláírásakor?

Ez a másik oldal volt, de lehet persze általánosítani, hogy a csak a hozzállással van gond.

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2014.10.08. 15:43

Bandee írta: Biztosan értékelik is a cégnél, az utolsók között leszel akit elküldenek. Amint láttam érdeklődtél a cégnél minden munkafolyamatról, be is tanultad így nyilvánvalóan valamilyen szinten érdekel is az, amit csinálsz.
A hozzáállással van a legnagyobb baj, mindegy miről van szó. Amerre mész a gyenge morált látod, tisztelet a kivételnek. Üzletekben, szolgáltatóknál, szakembereknél, saját munkásaidnál stb-stb. Elkeserítő a helyzet.
Na, ebben meg én nagy vagyok biztos, hogy ezt valóban értékelik. Sőt volt már rá ellenpélda is pont egy barátnőmnél. Ezeken a munkahelyeken, ahol nem emberre van szükség, hanem droidra pont nem értékelik, hogy ha valaki sok mindenbe belelát, netán még jó tanácsokat is ad a munkavégzéssel kapcsoltban. A kis főnök egyből veszélyeztetve érzi a helyét, ha valaki kicsit okosabb, akkor a nagyobb főnök is. Droid munkánál tedd a dolog és kussolj! Ez a lényeg, gondolkodni a főnöknek kell. Szóval ha van alkalom te leszel az első, akit kirúgnak. Persze nem mindenhol ez van, de sajnos elég sokszor előfordul.
Pitiánerek a munkavállalók, lehet, hogy ebben igazad van, de pitiáner a főnökség és a vállalkozó is sok esetben. Mindenki a saját hasznát lesi és mindenki irigy a másikra. Ez a magyar mentalitás.

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2014.10.08. 16:09

Egyetértek Jadrival.
Én tapasztalatom is az hogy aki mindent megcsinál,és bevállal,azt a végtelenségig ki is használják.
Ha valamit elvállalsz legalább kétszer-háromszor,azt utána már el is várják,és természetesnek veszik.
Én soha nem álltam be sorba,és nem is tudtak kihasználni.
Ha valamire megkértek,ami nem az én munkám lett volna, természetesen megcsináltam,de rendszert nem hagytam csinálni belőle.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.10.08. 16:42

Ori F1 írta:Hozzáállás kérdése az egész.
Ha nyugaton müködik a magas bér-jó munka viszony,nálunk is kéne.
De mi sajnos alapból máshogy állunk a munkához sajnos.
Legalábbis a nagytöbbség.
Nagyon kíváncsi lennék,hogy ha nálunk a WW2 után kapitalizmus fejlődött volna ki,akkor most mi is máshogy gondolkodnánk?
Igen, alapvetően rosszul szocializálódtunk és ez kihat még 1-2 generációra. Amíg a gondolkodásmód nem változik, addig kilábalás sem lesz.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.10.08. 16:48

Jadrina írta:
Bandee írta: Biztosan értékelik is a cégnél, az utolsók között leszel akit elküldenek. Amint láttam érdeklődtél a cégnél minden munkafolyamatról, be is tanultad így nyilvánvalóan valamilyen szinten érdekel is az, amit csinálsz.
A hozzáállással van a legnagyobb baj, mindegy miről van szó. Amerre mész a gyenge morált látod, tisztelet a kivételnek. Üzletekben, szolgáltatóknál, szakembereknél, saját munkásaidnál stb-stb. Elkeserítő a helyzet.
Na, ebben meg én nagy vagyok biztos, hogy ezt valóban értékelik. Sőt volt már rá ellenpélda is pont egy barátnőmnél. Ezeken a munkahelyeken, ahol nem emberre van szükség, hanem droidra pont nem értékelik, hogy ha valaki sok mindenbe belelát, netán még jó tanácsokat is ad a munkavégzéssel kapcsoltban. A kis főnök egyből veszélyeztetve érzi a helyét, ha valaki kicsit okosabb, akkor a nagyobb főnök is. Droid munkánál tedd a dolog és kussolj! Ez a lényeg, gondolkodni a főnöknek kell. Szóval ha van alkalom te leszel az első, akit kirúgnak. Persze nem mindenhol ez van, de sajnos elég sokszor előfordul.
Pitiánerek a munkavállalók, lehet, hogy ebben igazad van, de pitiáner a főnökség és a vállalkozó is sok esetben. Mindenki a saját hasznát lesi és mindenki irigy a másikra. Ez a magyar mentalitás.
Én a pitiánerséget a főnökségre értettem, aki azért küld el valakit mert nem szimpatikus neki. Ld. Ori megjegyzése még tegnap.. Ezt félreértetted, bár a munkavállalói pitiánerségre is tudnék példát hozni szép számmal, ha már megemlítetted.
SZerintem a kisfőnökös példád kis számban igaz lehet, de nagyban nem. Igaz, én inkább a kisvállalkozói szektorra látok rá, a multikról inkább csak közvetett infóim vannak. Azt gondolom, hogy a gyökérséget ott is mi, magyarok tesszük a másikkal. Alapvetően azonban mindenki olyanokkal szeret dolgozni, akikkel kevesebb a baj akik jobban értik amit csinálnak stb-stb.. Legyen ez alkalmazott, alvállalkozó, bárki. A pitiánerség éppen erre igaz, amit mondtál, aki saját seggét féltve vagy unszimpátia alapján elküld egy hasznos embert.
Az utolsó bekezdéseddel egyetértek, valóban úgy van. Ezért is tartunk ott, ahol.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.10.08. 17:06

Phoebe írta:Andi hozzáállása dícséretes, ő olyan jéghátán megél típus.
Ettől függetlenül szomorú, hogy amennyit gürizik, ahhoz képest egyáltalán nincs agyonfizetve. Engem nagyon emlékeztet a története anyáméra. Ő is az a típus, hogy nőként a férfi melót is elvégzi, bevállalja a túlórát, ingázást mindent. Aztán ennek eredményeként, egy x munkahelyen 6-7 év munkaviszony után kevesebbet vitt haza túlórával együtt, mint amikor odakerült (egyébként egy svéd bútoripari cégről van szó, akik az ikeának gyártanak bútorelemeket). Természetesen esetében sem több százezres fizetésről volt szó.
De említhetném apámat is, aki egy családi vállalkozásnál esztergályos. Kelés 3.45-kor, hazaérkezés 16.30-kor, szombat délelőtti munka, és állandó nyaggatás, hogy mikor lesz kész a munka mert szállítani akarnak (állandóan túlvállalják magukat mert mindig több és több kell, de az belefér, hogy a lányuknak kreálnak egy nem létező pozíciót a cégen belül). Közben pedig annyira sóher a főnök, hogy még a normális világítást és fűtést is sajnálja a dolgozóitól.
Ezektől a munkahelyektől kellene hanyatt esni, hogy itthon milyen kánaán van? Dolgozónak sem aranyélet lenni, mert a mázlin múlik, hogy megbecsülnek-e vagy sem, a fizetéseket pedig ismerjük milyenek, ha sima fizikai munkát végez valaki.
Nyilván van probléma a hozzáállással is, én is dolgoztam olyan helyen, ahol volt olyan ember aki egy nap után nem jött többet. És ezt szinte minden második újonnan odakerülő eljátszotta. Egy nap, egy hét, aztán színét sem láttuk. Olyan figurák ráadásul, akik nagyjából komolyabb munkát amúgy sem találhattak. Mégis mit gondoltak a munkaszerződés aláírásakor?

Ez a másik oldal volt, de lehet persze általánosítani, hogy a csak a hozzállással van gond.
Senki nem mondta, hogy el kell ájulni. Általánosításról szó sincs, de szerintem sajnos 50% felett van azok száma, akik sorsukat maguknak köszönhetik. Akik full képben vannak, sajnos 20%. Ezzel nem lehet csatába menni.

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2014.10.08. 19:04

Bandee írta:Nyilván amit a japánok csinálnak az nem normális, csupán azért hoztam példának mert ők kb. 20 évvel járnak mindenki előtt, ha elmész oda azt gondolod más bolygón jársz.. A példa inkább arra jó, hogy bemutassa:sajnos a szarból kivezető út KIZÁRÓLAG a munka, tetszik vagy sem. Egy olyan országban, mint a miénk ez hatványozottan igaz. De láthatjuk a németek példáját akik szintén híresek a kötelességtudatról.. Ők is ott tartanak, ahol, mi meg itt.
Sajnos Magyarországon ez X akta az emberek zömének, ha ezt felhozod nem is értik miről beszélsz. A fiatalok a legszörnyűbbek, nagy átlagban ők semmit nem akarnak csinálni, az élelmesebbje -ügyesebbje elmegy külföldre vagy itthon is boldogul. Ez kb. 30% lehet, a többiek vegetálnak.

Gondolom ezzel itt sem növeltem a népszerűségemet, de sajnos ma nem ott tartunk (tisztelet a kivételnek, mert van, kb. 20%), hogy a túlórák lennének a problémák, hanem nehéz kivasalni 6 óránál több munkát az emberekből. Átlag nettó 220-250 ezerért mert túlóra csak becsúszik, hiszen az finom, jó érte felvenni a pénzt igaz napközben basztuk a rezet.. Sajnos a példánk nem egyedi, vállalkozó ismerőseim ugyanerről panaszkodnak. Nyilván ezt Ti soha nem fogjátok megérteni, ettől sajnos ez még bizony így van. Nagyon lent van a morál és én emiatt mondom azt, hogy nagyon sokáig nem lesz a szarból kilábalás itthon. De kívánom, hogy ne nekem legyen igazam.

Anno mikor szükséges volt, én és a kollégám a "rendes munka" után csináltuk a saját dolgunkat, hogy jussunk valamire. Napi 12-16, olykor 18 óra is becsúszott. Máshogy is alakulhatott volna a sorsunk, sőt néha elgondolkodtató, hogy megéri-e (egyre inkább úgy érzem, hogy nem mert talán fáradok) de ez van. Én sajnos nem ismerek olyan embert, akinek itthon anyagilag jobban megy az átlagnál, aki ne napi 10-12 órát gürizne a maga munkájában. Vállalkozóknál hatványozottan igaz ez. Nyilván zárjuk ki a bűnözőket vagy aki kapja otthonról. Abban is hiszek, hogy aki akar és jó abban amit csinál, az előbb vagy utóbb megtalálja az útját, vagy ha nem akkor megtalálják őt.
Nálunk ha heti 70-80 órát dolgoznánk alapból, az állami cégeknél, az állami szférából a jelenlegi dolgozók felét el kellene küldeni. Így is sokan csak a feneküket vakargatják és alig bírják kitölteni valamivel a munkaidejüket, mert nincs melójuk. Melyik kormány válalná be az 50%-os leépítést? Mit csinálnának a felesleges munkaerővel? Segélyt nem bírnánk kitermelni nekik, ki a franc tartaná el őket. Szerintem éppen elég a mostani helyzet. A jól működö iparra lehetne támaszkodni, ami felszívna egy csomó munkaerőt. Nekünk mostanában ilyen nem lesz.

Bönde Attila
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1108
Csatlakozott: 2013.12.29. 15:17
Mi vagy?: éhes

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: Bönde Attila » 2014.10.08. 20:04

eniksz írta:A jól működö iparra lehetne támaszkodni, ami felszívna egy csomó munkaerőt. Nekünk mostanában ilyen nem lesz.
A probléma globális, csak egyelőre senki sem beszél róla nagy nyilvánosság előtt. Az elmúlt évben összesen 1 olyan cikket olvastam, ami azzal foglalkozott, hogy a modern technológia - gépek, robotok alkalmazása a munkafolyamatok során - milyen hatással van a foglalkoztatottságra. Egyre kevesebb és kevesebb fizikai és részben szellemi munkaerőre van szükség azáltal, hogy a legtöbb helyen már a gépek dolgoznak az emberek helyett (főleg az iparban bontakozik ki).

A többség a szolgáltatás szektorban akar és fog majd dolgozni, amivel tulajdonképpen "jószág" (érték) nem termelődik, szemben mondjuk egy áccsal, aki faanyagból csinál valami eladható (értékkel bíró) tárgyat.
Kép

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2014.10.08. 20:47

Bönde Attila írta:
eniksz írta:A jól működö iparra lehetne támaszkodni, ami felszívna egy csomó munkaerőt. Nekünk mostanában ilyen nem lesz.
A probléma globális, csak egyelőre senki sem beszél róla nagy nyilvánosság előtt. Az elmúlt évben összesen 1 olyan cikket olvastam, ami azzal foglalkozott, hogy a modern technológia - gépek, robotok alkalmazása a munkafolyamatok során - milyen hatással van a foglalkoztatottságra. Egyre kevesebb és kevesebb fizikai és részben szellemi munkaerőre van szükség azáltal, hogy a legtöbb helyen már a gépek dolgoznak az emberek helyett (főleg az iparban bontakozik ki).

A többség a szolgáltatás szektorban akar és fog majd dolgozni, amivel tulajdonképpen "jószág" (érték) nem termelődik, szemben mondjuk egy áccsal, aki faanyagból csinál valami eladható (értékkel bíró) tárgyat.
Nálunk a szolgáltató szektor, csak akkor fog erőre kapni, ha a foglalkoztatottság nő és emelkednek valamennyire a bérek. HA az embereknél több költhető pénz marad.
Szerintem az építőiparban sok pénz van, azt kellene elsők között talpra állítani.

Avatar
MagicNando
gokartos
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2013.12.28. 18:57
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: MagicNando » 2014.10.08. 21:21

Jadrina írta: Na, ebben meg én nagy vagyok biztos, hogy ezt valóban értékelik. Sőt volt már rá ellenpélda is pont egy barátnőmnél. Ezeken a munkahelyeken, ahol nem emberre van szükség, hanem droidra pont nem értékelik, hogy ha valaki sok mindenbe belelát, netán még jó tanácsokat is ad a munkavégzéssel kapcsoltban. A kis főnök egyből veszélyeztetve érzi a helyét, ha valaki kicsit okosabb, akkor a nagyobb főnök is. Droid munkánál tedd a dolog és kussolj! Ez a lényeg, gondolkodni a főnöknek kell. Szóval ha van alkalom te leszel az első, akit kirúgnak. Persze nem mindenhol ez van, de sajnos elég sokszor előfordul.
Pitiánerek a munkavállalók, lehet, hogy ebben igazad van, de pitiáner a főnökség és a vállalkozó is sok esetben. Mindenki a saját hasznát lesi és mindenki irigy a másikra. Ez a magyar mentalitás.
Ebben van némi igazság bár az is igaz ha valaki tul sok effele javaslatot tesz az többnyire csak okoskodás es ezt nyilvan nem szeretik.
Mondjuk ez is jellemző hogy elèg sokan szeretnek a másik munkájával foglalkozni es nem a sajatjukkal. En sem szeretem ha beleszolnak az enyémbe.Engem azért fizetnek hogy fedelzeti vezerloket csináljak és nem azért hogy mindenféle javaslatokat tegyek.Ha megkérdezi a muszakvezeto hogy ezt vagy azt szerintem hogy kéne majd akkor elmondom de addig nem.Csak kizarolag a sajat munkammal foglalkozok.Pont annyi a fizetesem ha ertelmetlen dolgot is kell csinalnom meg akkor is ha nem. A termeléshatékonyság növelése nem az én feladatom arra is van ember az ő munkája csinálja ő ezert kapja a fizetését. Ha effélékkel foglalkozol akkor nem tudod elvégezni a sajat munkádat.
Nalunk van azert lehetőség az efféle ötletek hasznositasara is.Leirod beadod...kiprobaljak ha jo akkor alkalmazzak te pedig penzt kapsz erte. De a mernokok is bejonnek idonkent es megkerdezik az ott dolgozokat hogy jok e a mùveleti utasitas vagy esetleg mashogyan kene valamit csinalni.
Vagy tudsz alkalmazkodni ezekhez vagy nem..

Avatar
MagicNando
gokartos
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2013.12.28. 18:57
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: MagicNando » 2014.10.08. 21:40

Bandee írta: Olvastam amit írtál, szerintem aki valamire akar jutni annak ez a járható, amit csinálsz. Biztosan értékelik is a cégnél, az utolsók között leszel akit elküldenek. Amint láttam érdeklődtél a cégnél minden munkafolyamatról, be is tanultad így nyilvánvalóan valamilyen szinten érdekel is az, amit csinálsz. Emiatt abba a kisebb körbe tartozol, aki nem csak elmegy otthonról a munkahelyére, hanem valójában is ott van. Sajnos az emberek jelentős része csak állást keres, munka nélkül.. Amikor dolgozni kell, az baj és a normál munkaidőben is csak arra szorítkozik ami a feladata (vagy arra sem). Ötkor zutty haza, hogy mi van kész vagy mi nem az pont nem érdekes, majd jön egy másik nap vagy átmegy máshová melózni pár hónapra. Sajnos a legtöbben egy szükséges rossznak tekintik a munkahelyi időtöltést, lélekben és mentálisan kilépnek önmagukból és egy másik helyen vannak. Otthon, kocsmában, fusi munkán stb..

A hozzáállással van a legnagyobb baj, mindegy miről van szó. Amerre mész a gyenge morált látod, tisztelet a kivételnek. Üzletekben, szolgáltatóknál, szakembereknél, saját munkásaidnál stb-stb. E
.
Hat eddig értékelték.Minden ertekelesen max pontszamot kaptam ami nem hiusagi kerdes hanem a pontszamhoz rendelt szorzo alapjan kapom a minosegi es mennyisegi penzt.
Mondjuk engem eleve erdekel a termeles es erdekelnek a gepek meg ilyenek. Ha lehetoseg van akkor szoktam is kerdezgetni hogy melyik hogy mukodik. Vagy melyik termeknek mi a funkcioja meg ilyesmiket csak mert erdekel.

Bönde Attila
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1108
Csatlakozott: 2013.12.29. 15:17
Mi vagy?: éhes

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: Bönde Attila » 2014.10.08. 22:18

eniksz írta: Nálunk a szolgáltató szektor, csak akkor fog erőre kapni, ha a foglalkoztatottság nő és emelkednek valamennyire a bérek. HA az embereknél több költhető pénz marad.
Szerintem az építőiparban sok pénz van, azt kellene elsők között talpra állítani.
Az építőiparban is megfigyelhető tendencia...
megnyeri a tendert/pályázatot (állami, vagy versenyszféra, mindegy) valamelyik cég, ő lesz a projekt vezetője. A cég kiadja alvállalkozónak a munkát. Az alvállalkozó toboroz 3 alvállalkozót, mindnek van egy-egy brigádja. Minden brigádban van 5 ember.... összesen 15 ember végez fizikai munkát, és felettük ott van még legalább két vállalkozás, valamint fizikai munkáshoz képest 3-szor 4-szer több szellemi foglalkozgatott... viszont a projekt biztosít megélhetést mindenkinek.

(Ugyanez a kereskedelemben... termelő eladja nagykernek, nagyker kiskernek, kisker meg a fogyasztónak, aztán a termelő nézi miért kerül kétszer annyiba az áru a boltban, mint amennyiért tőle megvették)
Kép

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2015.03.06. 14:40

Egy olyat halottam az eggyik ismerősömtől,hogy egy boltba bement egy apeh ellenőr a kis gyerekével,és miután vásárolt,még felváltatta az eladóval a pénzét.
Megbüntette ezek után,mivel az új törvény szerint már csak hivatalos pénzváltó válthat fel pénzt.
Arra hivatkozott,hogy a gyerekének akar aprópénzt adni.
Na most,nem törvényellenes egy gyermekkel dolgozni,akire ráadásul még hivatkozik is?
Ez nem gyerekdolgoztatás?
Nem hiszem hogy ez törvényes lenne.

HowMuchIsTheFish
gokartos
Hozzászólások: 404
Csatlakozott: 2015.02.17. 13:38
Mi vagy?: király

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: HowMuchIsTheFish » 2015.03.06. 15:18

csak hivatalos pénzváltó válthat fel pénzt.

Ezt hogy kell érteni?

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2015.03.06. 15:26

HowMuchIsTheFish írta:csak hivatalos pénzváltó válthat fel pénzt.

Ezt hogy kell érteni?
Hát valamit én is hallottam. Merthogy ma már a Posta is jutalékért vált. De azt hittem, a sok rémhír egyike.

Aha! Itt is van
"A készpénzváltás szolgáltatás díja címletenként 50 db-ig díjmentes. 50 db-ot meghaladó darabszám esetén a szolgáltatásért a Hirdetményben közzétett díjat kell fizetni."

HowMuchIsTheFish
gokartos
Hozzászólások: 404
Csatlakozott: 2015.02.17. 13:38
Mi vagy?: király

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: HowMuchIsTheFish » 2015.03.06. 15:43

Sánta Gepárd írta:
HowMuchIsTheFish írta:csak hivatalos pénzváltó válthat fel pénzt.

Ezt hogy kell érteni?
Hát valamit én is hallottam. Merthogy ma már a Posta is jutalékért vált. De azt hittem, a sok rémhír egyike.

Aha! Itt is van
"A készpénzváltás szolgáltatás díja címletenként 50 db-ig díjmentes. 50 db-ot meghaladó darabszám esetén a szolgáltatásért a Hirdetményben közzétett díjat kell fizetni."
Jó isten 50 db...hát ki váltana annyit fel? :D

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2015.03.06. 16:08

HowMuchIsTheFish írta: Jó isten 50 db...hát ki váltana annyit fel? :D
Pl. a gyerekperselyben bőven van annyi.
Néha kisebb boltok is rászorulnak. Nem tudom, az automatákét zsákosan fizetik be, vagy azt is váltják.

HowMuchIsTheFish
gokartos
Hozzászólások: 404
Csatlakozott: 2015.02.17. 13:38
Mi vagy?: király

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: HowMuchIsTheFish » 2015.03.06. 16:21

Bemegy egy kisgyerek a boltba apróval és felakarná váltani őket egy ezresre, 10 20asokból akkor mi van?

Én magamból indultam ki, én kb 10 ezrest váltanék 2 5ösre vagy hasonló, nem bírom a nagy címleteket csak ha vmi szürreális dolgot veszek nyilván, de akkor meg 99%ban kártyával.

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2015.03.06. 17:33

HowMuchIsTheFish írta:Bemegy egy kisgyerek a boltba apróval és felakarná váltani őket egy ezresre, 10 20asokból akkor mi van?
Semmi,de ha egy felnőtt teszi ugyanezt,aki speciel apehes,akkor megbüntetik a boltost ha nincs rá engedélye.
De igazából arra szeretnék választ kapni,hogy megteheti e az apehes büntetlenül,ha gyerekkel dolgozik?

HowMuchIsTheFish
gokartos
Hozzászólások: 404
Csatlakozott: 2015.02.17. 13:38
Mi vagy?: király

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: HowMuchIsTheFish » 2015.03.06. 17:48

Ori F1 írta:
HowMuchIsTheFish írta:Bemegy egy kisgyerek a boltba apróval és felakarná váltani őket egy ezresre, 10 20asokból akkor mi van?
Semmi,de ha egy felnőtt teszi ugyanezt,aki speciel apehes,akkor megbüntetik a boltost ha nincs rá engedélye.
De igazából arra szeretnék választ kapni,hogy megteheti e az apehes büntetlenül,ha gyerekkel dolgozik?
A gyerek sztem ne mkapott ezért pénzt, meg ugye a fia. Lehet a fia erről nem is tudott, csak felhasználta csaliként amiről a kisgyerek nem tudott (fogalmam sincs hány éves gyerekről van szó, ez se mindegy).

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2015.03.14. 23:27

Bár már szinte az utolsó utáni pillanatban, de szólok: akinek bt-je, Kkt-je van, és társasági szerződésének pontjai nem felelnek meg a Ptk. rendelkezéseinek, azoknak március 15-ig módosítaniuk kell cégirataikat. Most még illeték és közzétételi díj nélkül megtehetik. Egész héten, éjjel-nappal ezeket "gyártottam", ezért tudtam csak most közzétenni. De most legtöbb ügyvéd, így én is robotolok még holnap, vasárnap is, ezért talánnem késő. (Megjegyzem, nekem eddig is természetes volt, hogy hétvégén is dolgozok, ezért állok pl. értetlenül az élelmiszer boltok zárva tartása előtt is. Az orvos, vasutas, buszsofőr, stb. is dolgozik, mégis kibírja. Éppen a boltos ne bírná ki?)
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2015.03.20. 20:11

Lancelot írta:Bár már szinte az utolsó utáni pillanatban, de szólok: akinek bt-je, Kkt-je van, és társasági szerződésének pontjai nem felelnek meg a Ptk. rendelkezéseinek, azoknak március 15-ig módosítaniuk kell cégirataikat. Most még illeték és közzétételi díj nélkül megtehetik. Egész héten, éjjel-nappal ezeket "gyártottam", ezért tudtam csak most közzétenni. De most legtöbb ügyvéd, így én is robotolok még holnap, vasárnap is, ezért talánnem késő. (Megjegyzem, nekem eddig is természetes volt, hogy hétvégén is dolgozok, ezért állok pl. értetlenül az élelmiszer boltok zárva tartása előtt is. Az orvos, vasutas, buszsofőr, stb. is dolgozik, mégis kibírja. Éppen a boltos ne bírná ki?)
LAci!
A nemlegest is kell jelenteni? Vagy csak akkor ha módosítani kell?

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2015.03.21. 19:55

eniksz írta:
Lancelot írta:Bár már szinte az utolsó utáni pillanatban, de szólok: akinek bt-je, Kkt-je van, és társasági szerződésének pontjai nem felelnek meg a Ptk. rendelkezéseinek, azoknak március 15-ig módosítaniuk kell cégirataikat. Most még illeték és közzétételi díj nélkül megtehetik. Egész héten, éjjel-nappal ezeket "gyártottam", ezért tudtam csak most közzétenni. De most legtöbb ügyvéd, így én is robotolok még holnap, vasárnap is, ezért talánnem késő. (Megjegyzem, nekem eddig is természetes volt, hogy hétvégén is dolgozok, ezért állok pl. értetlenül az élelmiszer boltok zárva tartása előtt is. Az orvos, vasutas, buszsofőr, stb. is dolgozik, mégis kibírja. Éppen a boltos ne bírná ki?)
LAci!
A nemlegest is kell jelenteni? Vagy csak akkor ha módosítani kell?
A nemlegest nem kell jelenteni. Akkor kell csak módosítani, ha a társasági szerződés szabályai ellentétesek az új Ptk-val.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2015.03.21. 21:41

Lancelot írta:
eniksz írta: LAci!
A nemlegest is kell jelenteni? Vagy csak akkor ha módosítani kell?
A nemlegest nem kell jelenteni. Akkor kell csak módosítani, ha a társasági szerződés szabályai ellentétesek az új Ptk-val.
MI ezt értelmeztük úgy, hogy a nemlegest is be kell jelenteni.
"HA a létesítő okirat átvizsgálását követően az érintett közkereseti vagy betéti társaság illetve szövetkezet úgy itéli meg, hogy nincs szükség létesítő okiratra módosításra, akkor hozhat olyan döntést, hogy a 2015 március 15-i , illetve június 15-i határidő előtt már a pTK. szerint működik: ebben az esetben ezt a döntést kell a cégbírósághoz benyújtani szintén ingyenesen. "

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2015.03.22. 18:02

eniksz írta: MI ezt értelmeztük úgy, hogy a nemlegest is be kell jelenteni.
"HA a létesítő okirat átvizsgálását követően az érintett közkereseti vagy betéti társaság illetve szövetkezet úgy itéli meg, hogy nincs szükség létesítő okiratra módosításra, akkor hozhat olyan döntést, hogy a 2015 március 15-i , illetve június 15-i határidő előtt már a pTK. szerint működik: ebben az esetben ezt a döntést kell a cégbírósághoz benyújtani szintén ingyenesen. "
Ez nem kötelező!
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Lezárt