A jog territóriuma.

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.06.13. 07:10

Tehát még ott sem laksz de a szomszéd már jelentget felfele...??
Nem rossz.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2018.06.13. 11:55

Így van... Most azzal jön, hogy majd miattam nem süt be a nap hozzá... Igaz, ott sem lakik, csak lom van az egész udvaron, és épületben... De akkor is!

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.06.13. 13:15

t-oom írta:
2018.06.13. 11:55
Így van... Most azzal jön, hogy majd miattam nem süt be a nap hozzá... Igaz, ott sem lakik, csak lom van az egész udvaron, és épületben... De akkor is!
Ez sokkal macerásabbnak tűnik mint egy társasház.
Nálunk a megegyezés nehéz a kérdéses dolgokban, de ha már megvan akkor mindenki betartja. (6 lakás)
Óriási mázlink, hogy a 6 tulajdonosból 5 kisgyermekes, tehát nagyjából ugyanazok az igények merülnek fel.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2018.06.14. 12:53

Mindenképpen az, mikor csak előzetesen egyeztettem az építési hatosaggal, annyit mondott az osztalyvezeto, hogy Szekszárdon meg nem volt olyan szabályos építkezés, mint ez lesz... :) kirakatban vagyunk, az egész szakma arra jár, ráadásul megnyertem a világ legrosszabb szomszedjat.

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2018.06.19. 21:23

t-oom írta:
2018.06.12. 19:30
Én vagyok a szomszéd is. Az építkezés melletti ingatlant is megvettem. Viszont osszevonni nem akarom a két telket. Az építési telekre kialakitattattam 3x25 amperes merohelyet, a megvasarolt ingatlanon, a volt lakó úgy ment el, hogy minden kapcsolot, és lámpát kitepett a falból. Egy részét majd bontani akarom. Így józan paraszti ésszel úgy gondoltam, hogy az építési telekrol adnám a betapot erre az ingatlanra, új elosztoval, és abból kivezetett dugaljakkal. Csak felmerult, hogy ez jogilalig lehetséges-e? Mindkét ingatlan tulajdonosa én vagyok, viszont csak egy helyről venném az áramot, a másikat megszuntetnem... Ha ez nem számít lopasnak.
Ez nem lopás. Én is így építkeztem. Mivel én voltam a szomszéd ahol laktam, és a szomszédos telken építkeztem a meglévő áramforrásokat használtam.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2018.06.20. 00:31

eniksz írta:
2018.06.19. 21:23
t-oom írta:
2018.06.12. 19:30
Én vagyok a szomszéd is. Az építkezés melletti ingatlant is megvettem. Viszont osszevonni nem akarom a két telket. Az építési telekre kialakitattattam 3x25 amperes merohelyet, a megvasarolt ingatlanon, a volt lakó úgy ment el, hogy minden kapcsolot, és lámpát kitepett a falból. Egy részét majd bontani akarom. Így józan paraszti ésszel úgy gondoltam, hogy az építési telekrol adnám a betapot erre az ingatlanra, új elosztoval, és abból kivezetett dugaljakkal. Csak felmerult, hogy ez jogilalig lehetséges-e? Mindkét ingatlan tulajdonosa én vagyok, viszont csak egy helyről venném az áramot, a másikat megszuntetnem... Ha ez nem számít lopasnak.
Ez nem lopás. Én is így építkeztem. Mivel én voltam a szomszéd ahol laktam, és a szomszédos telken építkeztem a meglévő áramforrásokat használtam.
Jozan paraszti esszel gondolkodva, en is igy gondolom... Csak abban vagyok bizonytalan, hogy a szolgaltato is igy gondolja-e... Illetve a kedves szomszed?

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2019.03.07. 22:49

Talán LAnce lenen az illetékes, de ha bárki tudja a pontos jogi választ írja meg nekem!
Tehát arra lennék kíváncsi, ha végrendeletet készítek és az örökösök nem egyenlő részben örökölnek, sőt egy örökösre kevesebbet hagyok mint a köteles rész lenne, az jogszerű? Megvalósítható? Pl. Van egy házam azt mondjuk két gyerek örökli a többi nem kap belőle, ők kapnak az egyéb dolgokból készpénz, ékszer műalkotás stb.(de nem egyenlő mértékben) de ezek értéke kevesebb mint a ház örököseinek ráeső részének értéke, sőt egyikük kevesebbet kapna mint a köteles része lenne.
A köteles rész mindig a teljes vagyonból számolják? VAgy hogyan ha nem egyenlően van örökül hagyva az örökség végrendeletileg?

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2019.03.09. 16:30

eniksz írta:
2019.03.07. 22:49
Talán LAnce lenen az illetékes, de ha bárki tudja a pontos jogi választ írja meg nekem!
Tehát arra lennék kíváncsi, ha végrendeletet készítek és az örökösök nem egyenlő részben örökölnek, sőt egy örökösre kevesebbet hagyok mint a köteles rész lenne, az jogszerű? Megvalósítható? Pl. Van egy házam azt mondjuk két gyerek örökli a többi nem kap belőle, ők kapnak az egyéb dolgokból készpénz, ékszer műalkotás stb.(de nem egyenlő mértékben) de ezek értéke kevesebb mint a ház örököseinek ráeső részének értéke, sőt egyikük kevesebbet kapna mint a köteles része lenne.
A köteles rész mindig a teljes vagyonból számolják? VAgy hogyan ha nem egyenlően van örökül hagyva az örökség végrendeletileg?
Szevasz Eniksz! Roppant egyszerű a kérdés, és kapisgáltad is a megoldást. Igen, az egész vagyont kell tekinteni, azaz az egész hagyatékot. Nem szükséges, hogy mindenből ugyanannyit örököljön minden örökös. Tehát a konkrét esetben a házból adott esetben "ki is lehet zárni" valamelyiket. A lényeg az, hogy az egyéb vagyonból kapjon legalább annyit, amennyi a kötelesrésze. Kötelesrész alá ugyanis csak kitagadással lehet szorítani. A kitagadásnak viszont szigorú feltételei, és csak a Ptk-ban meghatározott okokból van helye, általában nem is fog helyt. Tehát ha az egész vagyont nézve, egy örökös nem kapja meg legalább a kötelesrészét, akkor annak igénye van a többi örökössel szemben a kötelesrész erejéig.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2019.03.09. 21:19

Lancelot írta:
2019.03.09. 16:30
eniksz írta:
2019.03.07. 22:49
Talán LAnce lenen az illetékes, de ha bárki tudja a pontos jogi választ írja meg nekem!
Tehát arra lennék kíváncsi, ha végrendeletet készítek és az örökösök nem egyenlő részben örökölnek, sőt egy örökösre kevesebbet hagyok mint a köteles rész lenne, az jogszerű? Megvalósítható? Pl. Van egy házam azt mondjuk két gyerek örökli a többi nem kap belőle, ők kapnak az egyéb dolgokból készpénz, ékszer műalkotás stb.(de nem egyenlő mértékben) de ezek értéke kevesebb mint a ház örököseinek ráeső részének értéke, sőt egyikük kevesebbet kapna mint a köteles része lenne.
A köteles rész mindig a teljes vagyonból számolják? VAgy hogyan ha nem egyenlően van örökül hagyva az örökség végrendeletileg?
Szevasz Eniksz! Roppant egyszerű a kérdés, és kapisgáltad is a megoldást. Igen, az egész vagyont kell tekinteni, azaz az egész hagyatékot. Nem szükséges, hogy mindenből ugyanannyit örököljön minden örökös. Tehát a konkrét esetben a házból adott esetben "ki is lehet zárni" valamelyiket. A lényeg az, hogy az egyéb vagyonból kapjon legalább annyit, amennyi a kötelesrésze. Kötelesrész alá ugyanis csak kitagadással lehet szorítani. A kitagadásnak viszont szigorú feltételei, és csak a Ptk-ban meghatározott okokból van helye, általában nem is fog helyt. Tehát ha az egész vagyont nézve, egy örökös nem kapja meg legalább a kötelesrészét, akkor annak igénye van a többi örökössel szemben a kötelesrész erejéig.
Köszönöm szépen nagyon sokat segítettél! :)

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2019.03.10. 20:14

Lance ha lehet, lenne még egy kérdésem.
A végrendeletben konkrétan meg kell jelölni, hogy pl.: Pajkaszeg Szegfű ú 10 alatti ingatlanom x nevű gyermekemre hagyom, számlámon lévő pénzem y nevű gyermekemre hagyom, vagy lehet annyi, hogy minden ingó és ingatlan vagyonom valamint pénzem és értéktárgyamat X, Y, Z nevű gyermekemre hagyom?
Lényegében nevesíteni kell mindent vagy elég általánosan hivatkozni rá?

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2019.03.11. 13:17

eniksz írta:
2019.03.10. 20:14
Lance ha lehet, lenne még egy kérdésem.
A végrendeletben konkrétan meg kell jelölni, hogy pl.: Pajkaszeg Szegfű ú 10 alatti ingatlanom x nevű gyermekemre hagyom, számlámon lévő pénzem y nevű gyermekemre hagyom, vagy lehet annyi, hogy minden ingó és ingatlan vagyonom valamint pénzem és értéktárgyamat X, Y, Z nevű gyermekemre hagyom?
Lényegében nevesíteni kell mindent vagy elég általánosan hivatkozni rá?
Ha azt szeretnéd, hogy a vagyontárgyakat konkrétan ki örökölje, akkor nevesíteni kell, ha mindegy, akkor nem. Legfeljebb az arányokat kell akkor rögzíteni.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2019.03.11. 21:10

Lancelot írta:
2019.03.11. 13:17
eniksz írta:
2019.03.10. 20:14
Lance ha lehet, lenne még egy kérdésem.
A végrendeletben konkrétan meg kell jelölni, hogy pl.: Pajkaszeg Szegfű ú 10 alatti ingatlanom x nevű gyermekemre hagyom, számlámon lévő pénzem y nevű gyermekemre hagyom, vagy lehet annyi, hogy minden ingó és ingatlan vagyonom valamint pénzem és értéktárgyamat X, Y, Z nevű gyermekemre hagyom?
Lényegében nevesíteni kell mindent vagy elég általánosan hivatkozni rá?
Ha azt szeretnéd, hogy a vagyontárgyakat konkrétan ki örökölje, akkor nevesíteni kell, ha mindegy, akkor nem. Legfeljebb az arányokat kell akkor rögzíteni.
Köszönöm szépen! :)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2020.05.12. 16:33

Hát gyerekek! Nem gondoltam, hogy ezt is megérem.

Úgy néz ki, hogy a saját irodámból tárgyalok ezentúl a bíróságokon. No azért nem annyira örvendetes ám a hír, hiszen a COVID-19-el kapcsolatos intézkedéseknek köszönhető.

Először volt két hét rendkívüli ítélkezési szünet, április 2-ig. Aztán beindult lassan az igazságszolgáltatás úgy, hogy a bíróságok írásban feltették mindenkinek a kérdéseket és írásban kell azokra válaszolni. Képviselőknek, feleknek, tanúknak, szakértőnek, mindenkinek. Ugye nem kell részleteznem, ez mennyi többletmunkával jár és milyen nehézkes?

Aztán most 10 napja megkezdődött a szervezkedés, hogy skype-on keresztül tartanak tárgyalásokat. Természetesen ennek még a bíróságoknál sincsenek meg a technikai feltételei, de ez most az előírás. Nekem is kellett skype-ot telepíttetnem. Pénteken megtörtént. Most be kell jelentenem mindenhova a skype-os elérhetőségemet.

Tehát úgy tűnik, hogy a kényelmes irodai forgószékemből tárgyalhatok úgy, hogy ki sem teszem a lában. No persze azért vannak aggályaim. Nem tudom, hogy konferencia beszélgetést lehet-e skype-on tartani. Ugyanis feltétele a tárgyalás illúziójának és a törvényességnek, hogy legalább a bíró, a két peres fél és jogi képviselője, valamint az éppen meghallgatandó ember egyszerre legyen "vonalban". További aggályom, hogy mi lesz, ha a rendszer akadozni fog, egy-egy szolgáltatónál éppen gondok vannak, stb.

No mindegy, csinálnunk kell. Ahogy a diákokat és pedagógusokat belelökték a digitális tanítás örömeibe. Úgy most mi is megélvezhetjük azt. Biztos "csodás" lesz.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: bertone » 2020.05.12. 17:56

Lancelot írta:
2020.05.12. 16:33
Hát gyerekek! Nem gondoltam, hogy ezt is megérem.

Úgy néz ki, hogy a saját irodámból tárgyalok ezentúl a bíróságokon. No azért nem annyira örvendetes ám a hír, hiszen a COVID-19-el kapcsolatos intézkedéseknek köszönhető.

Először volt két hét rendkívüli ítélkezési szünet, április 2-ig. Aztán beindult lassan az igazságszolgáltatás úgy, hogy a bíróságok írásban feltették mindenkinek a kérdéseket és írásban kell azokra válaszolni. Képviselőknek, feleknek, tanúknak, szakértőnek, mindenkinek. Ugye nem kell részleteznem, ez mennyi többletmunkával jár és milyen nehézkes?

Aztán most 10 napja megkezdődött a szervezkedés, hogy skype-on keresztül tartanak tárgyalásokat. Természetesen ennek még a bíróságoknál sincsenek meg a technikai feltételei, de ez most az előírás. Nekem is kellett skype-ot telepíttetnem. Pénteken megtörtént. Most be kell jelentenem mindenhova a skype-os elérhetőségemet.

Tehát úgy tűnik, hogy a kényelmes irodai forgószékemből tárgyalhatok úgy, hogy ki sem teszem a lában. No persze azért vannak aggályaim. Nem tudom, hogy konferencia beszélgetést lehet-e skype-on tartani. Ugyanis feltétele a tárgyalás illúziójának és a törvényességnek, hogy legalább a bíró, a két peres fél és jogi képviselője, valamint az éppen meghallgatandó ember egyszerre legyen "vonalban". További aggályom, hogy mi lesz, ha a rendszer akadozni fog, egy-egy szolgáltatónál éppen gondok vannak, stb.

No mindegy, csinálnunk kell. Ahogy a diákokat és pedagógusokat belelökték a digitális tanítás örömeibe. Úgy most mi is megélvezhetjük azt. Biztos "csodás" lesz.
A skype hivatalos oldala szerint akár 50 résztvevős konferencia beszélgetést is lehet csinálni. Én nem használom, mi a családon belül hol a viber-t, hol a messenger-t használjuk több szereplős videózásra.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2020.05.12. 18:03

bertone írta:
2020.05.12. 17:56

A skype hivatalos oldala szerint akár 50 résztvevős konferencia beszélgetést is lehet csinálni. Én nem használom, mi a családon belül hol a viber-t, hol a messenger-t használjuk több szereplős videózásra.
Köszönöm az információt!

Ahogy írtam, én sem jó kedvemből leszek kénytelen használni, sőt péntekig nem is volt ilyen telepítve nálam, de előírták.

Üdv!

(:o
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2020.05.13. 13:30

Nálunk is tegnap lett volna tárgyalás, helyette megkuldtek a szakértői véleményt, és egy végzést, melyben nyilatkozzunk, hogy Skype alkalmazás futtatasara alkalmas eszközzel, internet kapcsolattal, és elektronikus levelezési címmel rendelkezünk - e?

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: bertone » 2020.05.13. 15:37

t-oom írta:
2020.05.13. 13:30
Nálunk is tegnap lett volna tárgyalás, helyette megkuldtek a szakértői véleményt, és egy végzést, melyben nyilatkozzunk, hogy Skype alkalmazás futtatasara alkalmas eszközzel, internet kapcsolattal, és elektronikus levelezési címmel rendelkezünk - e?
Ezekkel gondolom a szomszéd is mind rendelkezik. (:v
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2020.05.13. 16:02

bertone írta:
2020.05.13. 15:37
Ezekkel gondolom a szomszéd is mind rendelkezik. (:v
(:u

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2020.05.13. 22:35

bertone írta:
2020.05.13. 15:37
t-oom írta:
2020.05.13. 13:30
Nálunk is tegnap lett volna tárgyalás, helyette megkuldtek a szakértői véleményt, és egy végzést, melyben nyilatkozzunk, hogy Skype alkalmazás futtatasara alkalmas eszközzel, internet kapcsolattal, és elektronikus levelezési címmel rendelkezünk - e?
Ezekkel gondolom a szomszéd is mind rendelkezik. (:v
:)
Szakértő kolléga megállapított 10% értékcsökkenést a szomszéd úr ingatlanára, az általunk épített felépítmény ( amit szabályosnak ítélt meg) által okozott telek benapozottság csökkenés miatt... ami addig áll fenn, míg a jelenleg összeomlás előtt álló épületek elbontása megtörténik, és új épületet építenek a szomszéd ingatlanra. Helyi Építési Szabályzat szerint kizárólag oda lehet építeni, ahová én is tettem a mi házunkat... akkor megszűnik a benapozottság csökkenés...
akkor ez hogy lehet értékcsökkentő tényező...?

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: bertone » 2020.05.14. 05:12

Remélem, Tomi, csak költői a kérdés.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2020.05.14. 14:25

Lancelot írta:
2020.05.12. 18:03
bertone írta:
2020.05.12. 17:56

A skype hivatalos oldala szerint akár 50 résztvevős konferencia beszélgetést is lehet csinálni. Én nem használom, mi a családon belül hol a viber-t, hol a messenger-t használjuk több szereplős videózásra.
Köszönöm az információt!

Ahogy írtam, én sem jó kedvemből leszek kénytelen használni, sőt péntekig nem is volt ilyen telepítve nálam, de előírták.

Üdv!

(:o
Sulisokkal pont ez a helyzet. Mindenfele oldalra regisztralni kellett, mindefele programot telepiteni. De ok ebbol a szempontbol nagyon rugalmasak, legalabbis a nagyobbak. Soooot, elkepedve nezem mar most milyen trukkok vannak, amivel atverik a tanarokat. 😀
Felelesnel hirtelen megszakad a net, gyorsan megnezi, visszakapcsol. Stb. 😀 ugy tenni a kamerat, meg a puskat, hogy ne legyen feltuno, hogy olvas. ( ezt jol begyakoroltuk)😀
Nem tud felelni, mert...
Nem ment at az e-mail, mert...
A technika valtozik, de a gyerekek lelemenyessege, hogy megusszak a feleledt, dogat megmarad.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.05.14. 14:38

t-oom írta:
2020.05.13. 22:35
bertone írta:
2020.05.13. 15:37


Ezekkel gondolom a szomszéd is mind rendelkezik. (:v
:)
Szakértő kolléga megállapított 10% értékcsökkenést a szomszéd úr ingatlanára, az általunk épített felépítmény ( amit szabályosnak ítélt meg) által okozott telek benapozottság csökkenés miatt... ami addig áll fenn, míg a jelenleg összeomlás előtt álló épületek elbontása megtörténik, és új épületet építenek a szomszéd ingatlanra. Helyi Építési Szabályzat szerint kizárólag oda lehet építeni, ahová én is tettem a mi házunkat... akkor megszűnik a benapozottság csökkenés...
akkor ez hogy lehet értékcsökkentő tényező...?
Elképesztő idióta ítélkezési rend/szokás van ebben az országban. Talán a törvények és rendeletek is szarok, nem tudom. A közérdeklődésre számot adó ügyek kapcsán (ld. pedofil enyhe ítéletét vagy akár a gyöngyöspatai romák ügyét, a börtönbizniszt, a kiengedett családi erőszaktrevők/gyerekgyilkosok szabadon eresztését, Bene javasolt szabadlábra helyezését, de ilyen a Czeglédy szabadon grasszálása is sőt az az állat aki a Dózsa Györgyön száguldozott is szabadlábon van még) legalábbis ez az érzésem van, de Lance tudna erről nyilatkozni.

Persze ha szóvá van téve, akkor fékek és súlyok, meg a faszom, mert a bírói szabadság. Aha. Aztán meg ha szar az ítélet - vinnyogás ezerrel

Tudom, hogy a Te ügyed más jellegű és nem bíró ítélkezett, de az egész rímel a fentiekkel és ugyanúgy köpni vágyik az ember egy nagyot. Elképesztő

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2020.05.14. 14:41

Jadrina írta:
2020.05.14. 14:25
Sulisokkal pont ez a helyzet. Mindenfele oldalra regisztralni kellett, mindefele programot telepiteni. De ok ebbol a szempontbol nagyon rugalmasak, legalabbis a nagyobbak. Soooot, elkepedve nezem mar most milyen trukkok vannak, amivel atverik a tanarokat. 😀
Felelesnel hirtelen megszakad a net, gyorsan megnezi, visszakapcsol. Stb. 😀 ugy tenni a kamerat, meg a puskat, hogy ne legyen feltuno, hogy olvas. ( ezt jol begyakoroltuk)😀
Nem tud felelni, mert...
Nem ment at az e-mail, mert...
A technika valtozik, de a gyerekek lelemenyessege, hogy megusszak a feleledt, dogat megmarad.
Nekem a befektetett energiám 90%-a arra megy, hogy rávegyem a gyereket a feladatok megoldására... amely így sokkal több időt vesz igénybe mint amit előre eltervezek.
Ezért aztán volt párszor, hogy inkább megcsináltam a feladatát hamar és 100%-osra. :D

Szóval tök jó ez a digitális oktatás, csak nem működik.
Alsó tagozatban biztos nem.
A pedagógiára szükség van, az pedig nem megy távmunkában...

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.05.14. 14:43

Jadrina írta:
2020.05.14. 14:25
Lancelot írta:
2020.05.12. 18:03


Köszönöm az információt!

Ahogy írtam, én sem jó kedvemből leszek kénytelen használni, sőt péntekig nem is volt ilyen telepítve nálam, de előírták.

Üdv!

(:o
Sulisokkal pont ez a helyzet. Mindenfele oldalra regisztralni kellett, mindefele programot telepiteni. De ok ebbol a szempontbol nagyon rugalmasak, legalabbis a nagyobbak. Soooot, elkepedve nezem mar most milyen trukkok vannak, amivel atvemerik a tanarokat. 😀
Felelesnel hirtelen megszakad a net, gyorsan megnezi, visszakapcsol. Stb. 😀 ugy tenni a kamerat, meg a puskat, hogy ne legyen feltuno, hogy olvas. ( ezt jol begyakoroltuk)😀
Nem tud felelni, mert...
Nem ment at az e-mail, mert...
A technika valtozik, de a gyerekek lelemenyessege, hogy megusszak a feleledt, dogat megmarad.
:mosoly: :mosoly:

Sajnálom Lacit, kész kabaré ami megy ezzel az egésszel már. Szerintem egy ügyvédnek a tárgyalóterem olyan lehet, mint autóversenyzőknek a pálya és a benzinszag. Arról nem beszélve, hogy a személyes benyomások, a nonverbális kommunikáció ki van véve az egyenletből, amivel esetleg egy ügyvéd operálhat védelme során.
Arról nem is beszélve, hogy egy idősebb, 70+ körüli ügyvéd én nem tudom hogyan oldja ezt meg. De megérteném a szükségét, ha látnám értelmét ennek a rettegésnek, de semmi értelme nincsen.

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2020.05.14. 15:06

rdaneelolivaw írta:
2020.05.14. 14:41
Jadrina írta:
2020.05.14. 14:25
Sulisokkal pont ez a helyzet. Mindenfele oldalra regisztralni kellett, mindefele programot telepiteni. De ok ebbol a szempontbol nagyon rugalmasak, legalabbis a nagyobbak. Soooot, elkepedve nezem mar most milyen trukkok vannak, amivel atverik a tanarokat. 😀
Felelesnel hirtelen megszakad a net, gyorsan megnezi, visszakapcsol. Stb. 😀 ugy tenni a kamerat, meg a puskat, hogy ne legyen feltuno, hogy olvas. ( ezt jol begyakoroltuk)😀
Nem tud felelni, mert...
Nem ment at az e-mail, mert...
A technika valtozik, de a gyerekek lelemenyessege, hogy megusszak a feleledt, dogat megmarad.
Nekem a befektetett energiám 90%-a arra megy, hogy rávegyem a gyereket a feladatok megoldására... amely így sokkal több időt vesz igénybe mint amit előre eltervezek.
Ezért aztán volt párszor, hogy inkább megcsináltam a feladatát hamar és 100%-osra. :D

Szóval tök jó ez a digitális oktatás, csak nem működik.
Alsó tagozatban biztos nem.
A pedagógiára szükség van, az pedig nem megy távmunkában...
En harmast kaptam a tanc leckejere. 😀
Tanc, erted! Tancbol lecke tavokatatban. Eszement dolog. 😀

Lezárt