A jog territóriuma.

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.05.29. 14:38

High-End írta:Kiírok valalmit a facebookre, Zuckenberget hátha lecsukják. (:v
del... nem akarok politikát belekeverni
de ez sem rossz :)
Kép

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.05.29. 18:52

Nem baj, majd 1-1 brutálisan csalós futam után majd összedobjuk Bertonénak az óvadékot közösen. :D

Bönde Attila
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1108
Csatlakozott: 2013.12.29. 15:17
Mi vagy?: éhes

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: Bönde Attila » 2014.05.29. 19:12

bertone írta: Több olyan oldalt is ismerek, ahol a cikkek végén hozzá lehet szólni, s a legtöbbnél ott van, hogy a hozzászólások nem tükrözik az oldal véleményét, azért felelősséget nem vállalnak. Na, akkor ez most érdektelen?
Nagyon le akarják szabályozni az internetet...

Egyébként 1-2 évvel korábban megszűnt már egy pár oldalon a kommentelés lehetősége (index, velvet), pont amiatt, hogy változott valamiben a törvény és sokkal szigorúbbak lettek az elvárások is az oldal üzemeltetőivel szemben.

Nehéz bármit is írni erről, mert ha teszem hozzá az oldalakat védené egy olyan paragrafus, ami mondjuk kimondaná, hogy megfelelően biztosított moderáció/adminisztráció esetén nem lenne baja az oldalnak, ha oda egyébként jogsértő tartalmat írnak, de egyébként azt kérésre, vagy moderáció után törölnék, akkor ott tartunk, mintha nem hoztak volna semmilyen intézkedést.

Így meg azt mondják, ha feljelent valaki, akkor az oldalé a felelősség, hiába nem tudott a jogsértő tartalomról semmit. Origo még próbálkozik a kommenteléssel, de ott sem fog sokáig működni, mert egyszer megbüntetik őket, és belátják, hogy tehetetlenek. Ha jól tudom indexen hetente 1-2 cikknél lehet kommentelni, hvg-n is hasonló gyakoriság mellett. És ezzel nagyjából ki is fújt a milliós látogatottságú híroldalak száma.
Kép

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: mudd » 2014.05.29. 23:52

Kép
regebben szinte minden kocsmaban volt ilyen tabla
(nem vagyok biztos benne, hogy ez a kancsohoz cimzettbol van (gy.k. ahol a haboru utan hatkor...) de ott is van egy hasonlo)

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2014.10.07. 14:19

Van egy olyan kérdésem,hogy a munkaadónak joga van e,több mint két hónapja minden héten kötelezően 8 órát túlóráztatnia a beosztottait?

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2014.10.07. 15:10

Ori F1 írta:Van egy olyan kérdésem,hogy a munkaadónak joga van e,több mint két hónapja minden héten kötelezően 8 órát túlóráztatnia a beosztottait?
Elvileg havi 40 órát lehet túlórázni, de nem értem mit számít ez. Magyarországon a munkaügyi törvények mintha nem is lennének, reménytelen vállalkozás hivatkozni rájuk, vagy betartatni. Szóval csinálod, vagy elmész.

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2014.10.07. 17:37

Jadrina írta:
Ori F1 írta:Van egy olyan kérdésem,hogy a munkaadónak joga van e,több mint két hónapja minden héten kötelezően 8 órát túlóráztatnia a beosztottait?
Elvileg havi 40 órát lehet túlórázni, de nem értem mit számít ez. Magyarországon a munkaügyi törvények mintha nem is lennének, reménytelen vállalkozás hivatkozni rájuk, vagy betartatni. Szóval csinálod, vagy elmész.
Ez elég elkeserítő.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.10.07. 21:25

Ori F1 írta: Ez elég elkeserítő.
üdv magyarországon... ;)

(mi van a kisbolttal?)
Kép

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.10.07. 21:45

Jadrina írta:
Ori F1 írta:Van egy olyan kérdésem,hogy a munkaadónak joga van e,több mint két hónapja minden héten kötelezően 8 órát túlóráztatnia a beosztottait?
Elvileg havi 40 órát lehet túlórázni, de nem értem mit számít ez. Magyarországon a munkaügyi törvények mintha nem is lennének, reménytelen vállalkozás hivatkozni rájuk, vagy betartatni. Szóval csinálod, vagy elmész.
Tévedésben vagytok. Németországban vállalt munkát egy ismerősöm, akinél előre megmondták, túlóráért pénz csak havi negyven óra felett jár, de egyébként napi 1,5-2 óra pluszt elvárnak.

Vegyük a fanatikusokat, a japánokat akik a cunami utáni napon elmentek dolgozni..

Hogyan élnek a japánok? Az igazság az, hogy rengeteget dolgoznak. Többet, mint mi itthon el tudnánk képzelni. A Munkaügyi Minisztérium 2008-ban kiadott statisztikája szerint egy japán ember heti 70 órát dolgozik és, ha még hozzáadjuk a túlórákat – ami valljuk, be elég sokszor fordul elő – ez a szám eléri akár a heti 100 órát is. Megdöbbentő adat, de ők így élik mindennapjaikat.

Japánban a munkások általában tömegközlekedéssel járnak munkába. A közlekedési költségek átlagosan meghaladják a havi kiadások csaknem kétharmadát és átlagosan ez az út két órát vesz igénybe. Sokan ingáznak a munkahelyük és otthonuk között, sőt vannak olyanok is, akik akár 100 km-t is utaznak egy nap. „Azaz leginkább kilenc órát dolgozunk, a legritkább esetben nyolcat, utazunk legalább két órát naponta, bevásárolunk, főzünk, mosunk, takarítunk, fodrászhoz megyünk és néha a tévé esti (9 kor kezdődő) híradójára is marad időnk.”[1] A bevásárlás mindig a hétvégére marad, de az üzletek reggel 10 órától este 9-ig nyitva tartanak.

Egy kis túlzással mondhatnánk, hogy Japánban minden a munkáról szól. Természetesen nélkülözhetetlen a munkaadó tisztelete és kialakult egy íratlan szabály, miszerint addig senki sem állhat fel, amíg a főnök haza nem megy. A másik dolog pedig a „csapatépítés”. A vállalatok többségében a munkatársak a munkaidő lejárta után elmennek egy kicsit „iszogatni”. Ezen azonban kötelező részt venni, mert befolyásolhatja a jövőd a cégnél. Ennek tudatában nem meglepő, hogy az alkoholfogyasztás a szigeten egyre nő. Azonban az ember felszabadul tőle és a japánok számára ez nagyon fontos, az ő rohanó életmódjukban.

„A legtöbb munkahelyen az éves szabadság kb. 14 nap, de nem illik mind kivenni. Tanévszünet is kevesebb van mint nálunk, két és fél hét december-januárban, nyáron öt hét, augusztus elsejétől szeptember tizedikéig, és egy rövid szünet február-márciusban.”[2]

Mikor a japánok egy kisebb céghez jelentkeznek munkásnak, akkor nem illő megkérdezni, hogy mennyi lesz a fizetésük, mivel ezt udvariatlan dolognak veszik. Ez azt sugallná, hogy az illetőt jobban érdekli a pénz, mint maga a munka, amit el kéne végeznie.

Nem csak azért dolgoznak annyit, hogy kielégítsék a saját maguk és családjuk szükségleteit. Ők szeretik a munkát és nem szeretik a tétlenkedést. Azonban csak 60 éves koruktól, mikor már nyugdíjba vonultak, kezdhetnek azzal foglalkozni, amihez igazán kedvük van, de még ekkor is munkáról beszélünk.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.10.07. 22:04

Nyilván amit a japánok csinálnak az nem normális, csupán azért hoztam példának mert ők kb. 20 évvel járnak mindenki előtt, ha elmész oda azt gondolod más bolygón jársz.. A példa inkább arra jó, hogy bemutassa:sajnos a szarból kivezető út KIZÁRÓLAG a munka, tetszik vagy sem. Egy olyan országban, mint a miénk ez hatványozottan igaz. De láthatjuk a németek példáját akik szintén híresek a kötelességtudatról.. Ők is ott tartanak, ahol, mi meg itt.
Sajnos Magyarországon ez X akta az emberek zömének, ha ezt felhozod nem is értik miről beszélsz. A fiatalok a legszörnyűbbek, nagy átlagban ők semmit nem akarnak csinálni, az élelmesebbje -ügyesebbje elmegy külföldre vagy itthon is boldogul. Ez kb. 30% lehet, a többiek vegetálnak.

Gondolom ezzel itt sem növeltem a népszerűségemet, de sajnos ma nem ott tartunk (tisztelet a kivételnek, mert van, kb. 20%), hogy a túlórák lennének a problémák, hanem nehéz kivasalni 6 óránál több munkát az emberekből. Átlag nettó 220-250 ezerért mert túlóra csak becsúszik, hiszen az finom, jó érte felvenni a pénzt igaz napközben basztuk a rezet.. Sajnos a példánk nem egyedi, vállalkozó ismerőseim ugyanerről panaszkodnak. Nyilván ezt Ti soha nem fogjátok megérteni, ettől sajnos ez még bizony így van. Nagyon lent van a morál és én emiatt mondom azt, hogy nagyon sokáig nem lesz a szarból kilábalás itthon. De kívánom, hogy ne nekem legyen igazam.

Anno mikor szükséges volt, én és a kollégám a "rendes munka" után csináltuk a saját dolgunkat, hogy jussunk valamire. Napi 12-16, olykor 18 óra is becsúszott. Máshogy is alakulhatott volna a sorsunk, sőt néha elgondolkodtató, hogy megéri-e (egyre inkább úgy érzem, hogy nem mert talán fáradok) de ez van. Én sajnos nem ismerek olyan embert, akinek itthon anyagilag jobban megy az átlagnál, aki ne napi 10-12 órát gürizne a maga munkájában. Vállalkozóknál hatványozottan igaz ez. Nyilván zárjuk ki a bűnözőket vagy aki kapja otthonról. Abban is hiszek, hogy aki akar és jó abban amit csinál, az előbb vagy utóbb megtalálja az útját, vagy ha nem akkor megtalálják őt.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.10.07. 22:18

nem tudom Bandi, azért engem a heti 100 óra nem vonz mint perspektíva.
gyakran nekem is megvan 60-70, épp elég az. pláne ennyi pénzért...
(persze biztos benne van az, hogy még fiatal vagyok viszonylag, másra is szeretnék időt pazarolni)
Kép

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.10.07. 23:05

trutya írta:nem tudom Bandi, azért engem a heti 100 óra nem vonz mint perspektíva.
gyakran nekem is megvan 60-70, épp elég az. pláne ennyi pénzért...
(persze biztos benne van az, hogy még fiatal vagyok viszonylag, másra is szeretnék időt pazarolni)
25 éves voltam, de én elég határozottan tudtam mit szeretnék. Sok dologról lemondtam cserébe és ez az életforma mindig is lemondásokra kényszerít több okból és. Én inkább arra akartam célozni, hogy együttes összefogás és munka nélkül nincs kivezető út a szarból. Persze megértelek, hogy szarért nem akarsz gürizni, de nálunk pl. jól keresnek az emberek. Igaz, munka is van, sokan hamar el is mennek mert bár elmondom százszor mielőtt belép, hogy mire számíthat csak nem hiszi el. Legtöbben karbantartói állást keresnek és zéró bennük az ambíció. Kb. már az első percben tudom melyik kategória a figura.

Esetedben ezek az évek a tanulás évei, nem csak szalmailag hanem úgy általában az életről, üzletről, magyar sajátosságokról van mit elsajátítani szerintem. Ismerősök, kapcsolatok begyűjtése stb-stb.. El tudnám képzelni pl. mellékes tervezések bevállalását is, amely később egy céggé fejlődhet, akár többekkel is együttműködhettek mint iroda. Gépészekkel, elektromos tervezőkkel. Mivel ez egy kicsi piac, nagyon jónak kell lenni és persze lelkiismeretesnek. De nem akarok okoskodni, messze mentem. :mosoly: El

Avatar
MagicNando
gokartos
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2013.12.28. 18:57
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: MagicNando » 2014.10.07. 23:10

Jadrina írta:
Ori F1 írta:Van egy olyan kérdésem,hogy a munkaadónak joga van e,több mint két hónapja minden héten kötelezően 8 órát túlóráztatnia a beosztottait?
Elvileg havi 40 órát lehet túlórázni, de nem értem mit számít ez. Magyarországon a munkaügyi törvények mintha nem is lennének, reménytelen vállalkozás hivatkozni rájuk, vagy betartatni. Szóval csinálod, vagy elmész.
Ezt a havi 40 órát még nem hallottam,de nem lenne rossz ha igy lenne.
Ami biztos hogy az éves túlórakeretem 300 óra és ezt pl. nálunk be is tartják. Ha elfogyott nem mehetsz. Elviekben az időarányosságot is figyelni kéne legalább negyedévente de ezt már leszarják szerencsére. Nálunk ezt a túlóra dolgot ügyesen megoldották.Ha nem tulórázol szart sem keresel,ha túlórázol akkor szebbet mutat a fizud. Én például minden hónap elején csinálok egy tulcsitervet. Próbálom megsaccolni hogy mikor lesz a sajat helyemen kötelező to es mikor tudok a hetvegen masik muszakba, masik helyre bemenni ugy hogy a legtobbet keressem.Ha ügyi vagyok es jol jonnek ki a valtasok akkor 150-et kapok. Tulcsi nelkul kb.100-at kapnek.
Szóval én csak a kötelező tulorat korlátoznám az önként vállaltat nem.Mindenki menjem amennyit akar ha van ra lehetosege.

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2014.10.07. 23:11

Az asszony esetét vázoltam fel.
Ez megy náluk augusztus óta.
Elején még azt mondták hogy a nyári szabik miatt kell túlórázniuk,de még októberbe is megy ez,és attòl tartok,hogy karácsonyig ez lesz majd.
Rendben hogy most másfélszeres fiziut kap,de már úgy érzi,hogy nem éri meg,a folyamatos fáradtság,és hogy nincs ideje semmire.
Lehet hogy bolondnak gondoltok,de hosszú távon nincs az a pénz amiért megérje.

Avatar
MagicNando
gokartos
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2013.12.28. 18:57
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: MagicNando » 2014.10.07. 23:27

Ori F1 írta:Az asszony esetét vázoltam fel.
Ez megy náluk augusztus óta.
Elején még azt mondták hogy a nyári szabik miatt kell túlórázniuk,de még októberbe is megy ez,és attòl tartok,hogy karácsonyig ez lesz majd.
Rendben hogy most másfélszeres fiziut kap,de már úgy érzi,hogy nem éri meg,a folyamatos fáradtság,és hogy nincs ideje semmire.
Lehet hogy bolondnak gondoltok,de hosszú távon nincs az a pénz amiért megérje.
Nem bántásból,mert mindenki maga tudja hogy mi éri meg és mi nem...De heti 8 óra azért egyáltalán nem gáz.Szerintem örüljön/örüljetek annak hogy van melója és meg-és ki is fizetik a túlórát és nem nyavajogni kéne. Bocs hogy ezt irom de ez a magyar valóság.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.10.07. 23:32

MagicNando írta: Ezt a havi 40 órát még nem hallottam,de nem lenne rossz ha igy lenne.
Ami biztos hogy az éves túlórakeretem 300 óra és ezt pl. nálunk be is tartják. Ha elfogyott nem mehetsz. Elviekben az időarányosságot is figyelni kéne legalább negyedévente de ezt már leszarják szerencsére. Nálunk ezt a túlóra dolgot ügyesen megoldották.Ha nem tulórázol szart sem keresel,ha túlórázol akkor szebbet mutat a fizud. Én például minden hónap elején csinálok egy tulcsitervet. Próbálom megsaccolni hogy mikor lesz a sajat helyemen kötelező to es mikor tudok a hetvegen masik muszakba, masik helyre bemenni ugy hogy a legtobbet keressem.Ha ügyi vagyok es jol jonnek ki a valtasok akkor 150-et kapok. Tulcsi nelkul kb.100-at kapnek.
Szóval én csak a kötelező tulorat korlátoznám az önként vállaltat nem.Mindenki menjem amennyit akar ha van ra lehetosege.
Na, ez a helyes hozzáállás szerintem. A 40 egyébként az amire kötelezni lehet a munkavállalókat bizonyos feltételekkel, de úgy tudom vannak speciális szabályok és akkor ez az egész szám nem 40. Van például készenléti jellegű munka is, amikor is napi 10-12 órát is el lehet rendelni mondjuk munkaidő keretben hiszen a munka jelentős része nem tevékeny. Ennek is van egy maximuma de nem emlékszem most, hogy mennyi. A mi szintünkön egyébként is mindegy, elválik a jog és a valóság elég erőteljesen. Az a tapasztalatom egyébként, hogy szívesen is túlóráznak főleg a jobb képességűek. A gyengébbek meg úgyis mindegy, nem lehet mit rájuk bízni ..

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.10.07. 23:36

Ori F1 írta:Az asszony esetét vázoltam fel.
Ez megy náluk augusztus óta.
Elején még azt mondták hogy a nyári szabik miatt kell túlórázniuk,de még októberbe is megy ez,és attòl tartok,hogy karácsonyig ez lesz majd.
Rendben hogy most másfélszeres fiziut kap,de már úgy érzi,hogy nem éri meg,a folyamatos fáradtság,és hogy nincs ideje semmire.
Lehet hogy bolondnak gondoltok,de hosszú távon nincs az a pénz amiért megérje.
Szerintem nem vagy bolond, mindenkinek más a fontosabb, mindenkinek más a prioritás. Simán lehettek, lehetsz így boldogabb mint más 1 milliárddal, luxus házzal luxus autóval. A baj akkor van, amikor átlag feletti igények vannak de tenni nem akarózik érte. Ez a többség amúgy. Ill. ez nem baj, de engem rohadtul irritál.

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2014.10.07. 23:46

Én most a magam ura vagyok,de amikor alkalmazott voltam,és leépítés volt,akkor nem értettem,hogy miért rúgták ki olyanokat is akik jól dolgoztak,és szerették is a munkájukat.
Mikor valaki rákérdezet az igazgatónál,ö simán elmondta,hogy szimpátia alapján válogatják az embereket,és nem a szakmai tudás alapján.
Ez vajon jó hozzáállás?

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.10.07. 23:50

Ori F1 írta:Én most a magam ura vagyok,de amikor alkalmazott voltam,és leépítés volt,akkor nem értettem,hogy miért rúgták ki olyanokat is akik jól dolgoztak,és szerették is a munkájukat.
Mikor valaki rákérdezet az igazgatónál,ö simán elmondta,hogy szimpátia alapján válogatják az embereket,és nem a szakmai tudás alapján.
Ez vajon jó hozzáállás?
Nem. Ez a pitiánerség amit olyan ember csinál aki nem a saját pénzét osztja hónap elején.. Természetesen ez ostobaságra is utal, nem véletlenül hoznak a multik vezetőket otthonról. Mi mindent szét tudunk cseszni sajnos.

Avatar
MagicNando
gokartos
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2013.12.28. 18:57
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: MagicNando » 2014.10.08. 00:35

Na, ez a helyes hozzáállás szerintem. A 40 egyébként az amire kötelezni lehet a munkavállalókat bizonyos feltételekkel, de úgy tudom vannak speciális szabályok és akkor ez az egész szám nem 40. Van például készenléti jellegű munka is, amikor is napi 10-12 órát is el lehet rendelni mondjuk munkaidő keretben hiszen a munka jelentős része nem tevékeny. Ennek is van egy maximuma de nem emlékszem most, hogy mennyi. A mi szintünkön egyébként is mindegy, elválik a jog és a valóság elég erőteljesen. Az a tapasztalatom egyébként, hogy szívesen is túlóráznak főleg a jobb képességűek. A gyengébbek meg úgyis mindegy, nem lehet mit rájuk bízni ..[/quote]

En most 240 oranal tartok masnak meg van 64 es hőbörög hogy már megint túlóra. Nekem minden honapban megvan min.a +3 műszak.Persze ehhez azert az is kell hogy a mi részlegünkön minden cellát tudok. Vannak akik meg ott vannak 8-10 eve es a saját során kivül sehová nem lehet betenni.PHa gepallas vagy valami vana többség mindig lébecol meg takaritást imitál én meg átmentem mindig máshová az idő is jobban eltelt es kozben megtanultam mindent.Eleinte en kérdezgettem hogy ki helyett tudnék hétvégén bemenni most meg már szolnak hogy bemennek e xy helyett.Ha nincs fix helyem akkor a kedvenc muszakvezetomhoz besirom magam.O mindig beenged.De volt mar ugy is hogy csak bementem vasarnap ejjelre hátha lesz hiányzó,max hazaküldenek.De most már ha ugy van a muszakvezetok is ramcsorognek ha keves emberuk van a hetvegen. Azert fura hogy leginkabb azok sirnak akik helyben laknak en meg (es még sokan) 120 km-et utazom a 8 ora melo nekem 11,de fizeteskor meg tudjak mondani hogy az o fizuja miert csak annyi. Par fix ember van aki szivese jart tulorazni plusszba is,van egy nagyobb csoport akik csak a kötelezőre es csak a helyere megy be és vannak akik egyaltalan nem,nah fizukor ok a leghangosabbak.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.10.08. 10:50

Bandee írta:
Anno mikor szükséges volt, én és a kollégám a "rendes munka" után csináltuk a saját dolgunkat, hogy jussunk valamire. Napi 12-16, olykor 18 óra is becsúszott. Máshogy is alakulhatott volna a sorsunk, sőt néha elgondolkodtató, hogy megéri-e (egyre inkább úgy érzem, hogy nem mert talán fáradok) de ez van. Én sajnos nem ismerek olyan embert, akinek itthon anyagilag jobban megy az átlagnál, aki ne napi 10-12 órát gürizne a maga munkájában. Vállalkozóknál hatványozottan igaz ez. Nyilván zárjuk ki a bűnözőket vagy aki kapja otthonról. Abban is hiszek, hogy aki akar és jó abban amit csinál, az előbb vagy utóbb megtalálja az útját, vagy ha nem akkor megtalálják őt.
Ez így van! Nem igazán tudnék olyan napot mondani, hogy este 10-nél előbb elindulnék az irodából (Gyakoribb az éjfél, de nem egy esetben éjjel 1-2 óra is!). De a két kezemen meg tudnám számolni azoknak a hétvégéknek is a számát, amelyen ne lettem volna bent az irodában az idén..... Eléggé kifacsarja az embert, és eléggé leamortizálja a családi kapcsolatait nem vitás, de sajnos én másképpen enm tudok a munkám végére érni. Biztos rosszul csinálok valamit...
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2014.10.08. 12:11

MagicNando írta:Na, ez a helyes hozzáállás szerintem. A 40 egyébként az amire kötelezni lehet a munkavállalókat bizonyos feltételekkel, de úgy tudom vannak speciális szabályok és akkor ez az egész szám nem 40. Van például készenléti jellegű munka is, amikor is napi 10-12 órát is el lehet rendelni mondjuk munkaidő keretben hiszen a munka jelentős része nem tevékeny. Ennek is van egy maximuma de nem emlékszem most, hogy mennyi. A mi szintünkön egyébként is mindegy, elválik a jog és a valóság elég erőteljesen. Az a tapasztalatom egyébként, hogy szívesen is
úlóráznak főleg a jobb képességűek. A gyengébbek meg úgyis mindegy, nem lehet mit rájuk bízni ..
En most 240 oranal tartok masnak meg van 64 es hőbörög hogy már megint túlóra. Nekem minden honapban megvan min.a +3 műszak.Persze ehhez azert az is kell hogy a mi részlegünkön minden cellát tudok. Vannak akik meg ott vannak 8-10 eve es a saját során kivül sehová nem lehet betenni.PHa gepallas vagy valami vana többség mindig lébecol meg takaritást imitál én meg átmentem mindig máshová az idő is jobban eltelt es kozben megtanultam mindent.Eleinte en kérdezgettem hogy ki helyett tudnék hétvégén bemenni most meg már szolnak hogy bemennek e xy helyett.Ha nincs fix helyem akkor a kedvenc muszakvezetomhoz besirom magam.O mindig beenged.De volt mar ugy is hogy csak bementem vasarnap ejjelre hátha lesz hiányzó,max hazaküldenek.De most már ha ugy van a muszakvezetok is ramcsorognek ha keves emberuk van a hetvegen. Azert fura hogy leginkabb azok sirnak akik helyben laknak en meg (es még sokan) 120 km-et utazom a 8 ora melo nekem 11,de fizeteskor meg tudjak mondani hogy az o fizuja miert csak annyi. Par fix ember van aki szivese jart tulorazni plusszba is,van egy nagyobb csoport akik csak a kötelezőre es csak a helyere megy be és vannak akik egyaltalan nem,nah fizukor ok a leghangosabbak.[/quote]
Ezzel a hozzáállással nincs is baj csak fizetésel amennyit kaptok.
Ha a dupláját keresnétek,hidd el hogy mindenki szívesen,és jókedvel menne dolgozni,és senki se reklamálna.

Avatar
MagicNando
gokartos
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2013.12.28. 18:57
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: MagicNando » 2014.10.08. 14:18

Ez a geci idézés...
Szoval Ori hszere..

Nyilvan jo lennem alapbol a duplajat keresni de...pl egy tulora alapbol 100% potlek ha vasarnap akkor + 50% ha ejjel akkor +30-40%..tehat a 3 szorosat kapod majdnem. Nah ezert sem jönnek nagyon be...
Valahol igaza van Bandikának a hozzáallással is nagyon nagy baj van..

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.10.08. 14:50

MagicNando írta:Ez a geci idézés...
Szoval Ori hszere..

Nyilvan jo lennem alapbol a duplajat keresni de...pl egy tulora alapbol 100% potlek ha vasarnap akkor + 50% ha ejjel akkor +30-40%..tehat a 3 szorosat kapod majdnem. Nah ezert sem jönnek nagyon be...
Valahol igaza van Bandikának a hozzáallással is nagyon nagy baj van..
Olvastam amit írtál, szerintem aki valamire akar jutni annak ez a járható, amit csinálsz. Biztosan értékelik is a cégnél, az utolsók között leszel akit elküldenek. Amint láttam érdeklődtél a cégnél minden munkafolyamatról, be is tanultad így nyilvánvalóan valamilyen szinten érdekel is az, amit csinálsz. Emiatt abba a kisebb körbe tartozol, aki nem csak elmegy otthonról a munkahelyére, hanem valójában is ott van. Sajnos az emberek jelentős része csak állást keres, munka nélkül.. Amikor dolgozni kell, az baj és a normál munkaidőben is csak arra szorítkozik ami a feladata (vagy arra sem). Ötkor zutty haza, hogy mi van kész vagy mi nem az pont nem érdekes, majd jön egy másik nap vagy átmegy máshová melózni pár hónapra. Sajnos a legtöbben egy szükséges rossznak tekintik a munkahelyi időtöltést, lélekben és mentálisan kilépnek önmagukból és egy másik helyen vannak. Otthon, kocsmában, fusi munkán stb..

A hozzáállással van a legnagyobb baj, mindegy miről van szó. Amerre mész a gyenge morált látod, tisztelet a kivételnek. Üzletekben, szolgáltatóknál, szakembereknél, saját munkásaidnál stb-stb. Elkeserítő a helyzet.

Orinak:

Sajnos önmagában a magasabb fizetés nem segít, mert annak valaki örül 1-2 hónapig, berendezkedik egy magasabb életszínvonalra majd kitűz újabb célokat és nem elég megint a pénz. A másik, hogy aki lusta, béna az hiába kap többet ugyanolyan marad. Aki meg nem, az meg úgyis többet fog kapni mert meg akarják tartani (ők a 20%). Vagy elmegy máshová.

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: A jog territóriuma.

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2014.10.08. 15:14

Hozzáállás kérdése az egész.
Ha nyugaton müködik a magas bér-jó munka viszony,nálunk is kéne.
De mi sajnos alapból máshogy állunk a munkához sajnos.
Legalábbis a nagytöbbség.
Nagyon kíváncsi lennék,hogy ha nálunk a WW2 után kapitalizmus fejlődött volna ki,akkor most mi is máshogy gondolkodnánk?

Lezárt