Festmények, fotók, stb., minden, ami a szemnek tetsző!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Festmények, fotók, stb., minden, ami a szemnek tetsző!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.02.16. 17:19

bertone írta:
2022.02.16. 15:37
Nigel Hill írta:
2022.02.16. 15:24
Köszönöm :)
Örülök ha tetszik és hogy szerény felszerelésem ellenére sikerül folyamatosan fejlődni :)
Szerény felszerelés? Az nekem van.

Mert - többek között Neked köszönhetően - karácsonyra meglepettem magam a családdal a gyerekkori álmommal.

Sky-Watcher Heritage 150P - na, EZ a szerény felszerelés! (:v
Hát az a távcső /tubus speciel az enyémnél jobb és drágább is :)
Mondjuk az esetemben a mechanika az ami zsebbe nyúlós volt.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Festmények, fotók, stb., minden, ami a szemnek tetsző!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.02.16. 21:24

Nigel Hill írta:
2022.02.16. 17:19
bertone írta:
2022.02.16. 15:37


Szerény felszerelés? Az nekem van.

Mert - többek között Neked köszönhetően - karácsonyra meglepettem magam a családdal a gyerekkori álmommal.

Sky-Watcher Heritage 150P - na, EZ a szerény felszerelés! (:v
Hát az a távcső /tubus speciel az enyémnél jobb és drágább is :)
Mondjuk az esetemben a mechanika az ami zsebbe nyúlós volt.
Pedig majd én is szeretnék valamit, mert ezt tényleg csak kézzel lehet, nehezen mozgatni. Ja, és mobiltelefon. 😁

Kép

Kép
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Festmények, fotók, stb., minden, ami a szemnek tetsző!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.02.16. 22:01

Ejj. De jó képek mobillal. Széép! Ez mobil adapter nélkül van? :o
Szívesen segítek ilyen téren, és a mobilodhoz tudok gyártatni bagóért olyan adaptert ami arra van tervezve és nyomtatva ha érdekel. Plusz mobilfotózási technikákat is megosztom veled. Simán tudsz Oriont és Andromédát is fotózni majd. Messze sem vagy, személyesen is tudok 1-2 dolgot mutatni közös észlelés esetén. A 150p amúgy egy nagyon fasza távcső :)
Csak a Dobson állvány a bajom, nehezen vezérelhető, vagyis nem nehezen, de drágán, olyan 350 ezerbe fáj.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Festmények, fotók, stb., minden, ami a szemnek tetsző!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.02.17. 00:01

Nigel Hill írta:
2022.02.16. 22:01
Ejj. De jó képek mobillal. Széép! Ez mobil adapter nélkül van? :o
Szívesen segítek ilyen téren, és a mobilodhoz tudok gyártatni bagóért olyan adaptert ami arra van tervezve és nyomtatva ha érdekel. Plusz mobilfotózási technikákat is megosztom veled. Simán tudsz Oriont és Andromédát is fotózni majd. Messze sem vagy, személyesen is tudok 1-2 dolgot mutatni közös észlelés esetén. A 150p amúgy egy nagyon fasza távcső :)
Csak a Dobson állvány a bajom, nehezen vezérelhető, vagyis nem nehezen, de drágán, olyan 350 ezerbe fáj.
Egy ilyenem van hozzá.

Kép



Ugye, karácsonykor kaptam, sajnos azóta nem sokat tudtam próbálgatni, mert többnyire szétfagytam. :mosoly:
Még tanulom. A lézeres keresőt(?) is még be kell állítanom, mert egyelőre csak saccolni lehet vele. A tükröket is. De ebben a qrva hidegben, nehezen megy.
Meg nehéz eltalálni a mobil pontos helyét. Mire minden összeáll, addigra a tárgy (Hold, Jupiter, akármi) már rég nem ott van. Iszonyú gyorsan meg ki a képből, főleg a nagyobb nagyításnál. Eredetileg volt hozzá egy 25-ös és egy 10 Barium okulár, vettem hozzá egy 3x Barlow-t (A Hold ezzel van 10-es Barium+a Barlow). A Jupitert még meg sem próbáltam nagy nagyítással, mert sosem találnám meg a pointer pontatlansága miatt. (:v
A távcső vélhetően tényleg jó, nem is én találtam ki, hogy ez legyen. A fiam főnöke is nagy csillagász - Fűrész Balázs, ha jól emlékszem - ő ajánlotta. A fókusz állítása viszont elég vacak.
De valóban, a Dobson elég nehézkes. Kicsit döcögősen forog, a függőleges forgáspontot nehéz megtalálni.
Gyerekkorom óta szerettem volna valamilyen távcsövet, de mindig tartottam attól, hogy csak pár napig lesz érdekes, ezért sosem vettem.
De most voltam karácsonykor 65, így aztán a család összedobta. Ahogy jönnek a kicsit jobb idők, többet fogok vele foglalkozni.
Köszi a felajánlást, valszeg élek majd vele!
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Festmények, fotók, stb., minden, ami a szemnek tetsző!

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.06.19. 12:50

Nigel Hill írta:
2022.02.16. 15:24
Köszönöm :)
Örülök ha tetszik és hogy szerény felszerelésem ellenére sikerül folyamatosan fejlődni :)
Szia.

Erről a bolygók együttállásáról nek készítettél képeket?
Érdekelne. Ma hajnalban 2-3 óra között próbáltam szabadszemmel rátalálni az emeleti erkélyünkről. Keleti irányban kerestem de nem igazán tudom mit kell keresnem.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Festmények, fotók, stb., minden, ami a szemnek tetsző!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.06.19. 13:25

Redbull írta:
2022.06.19. 12:50
Nigel Hill írta:
2022.02.16. 15:24
Köszönöm :)
Örülök ha tetszik és hogy szerény felszerelésem ellenére sikerül folyamatosan fejlődni :)
Szia.

Erről a bolygók együttállásáról nek készítettél képeket?
Érdekelne. Ma hajnalban 2-3 óra között próbáltam szabadszemmel rátalálni az emeleti erkélyünkről. Keleti irányban kerestem de nem igazán tudom mit kell keresnem.
Ha olyan mobilod van, amiben van giro meg iránytű, és Androidos, töltsd le a Sky Map alkalmazást. Azon meg lehet nézni, hol állnak a bolygók.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Festmények, fotók, stb., minden, ami a szemnek tetsző!

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.06.19. 14:39

Köszönöm szépen.
Megvan.
:mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Lezárt