Búcsú a fórumtól

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Búcsú a fórumtól

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2022.11.20. 18:43

Mostan nagyon rám hoztátok a frászt. Egy ideje nem nagyon van időm fórumozni, és most láttam ezt a topikot...

Nagyon jó hely volt, köszi az eddigi - feltehetően nem kevés - munkát.

Remélem, odaát is találkozunk.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Búcsú a fórumtól

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2022.11.20. 18:48

Elsőként is köszönöm Bertonénak, hogy lehetővé tette saját költségén és idejét feláldozva, hogy a közösség magja megmaradhatott, mert volt hol kommunikálnunk, miután megszűntek az előző lehetőségek! Ez el nem évülő érdem.

Másodszor pedig azt mondom, valóban jó lenne megőrizni a csapatot valamilyen helyen. Örülök, hogy Phoebe és Vollebak erre késztetést érez, és a képességeik, lehetőségeik is megvannak hozzá. Talán még bővülhet is a közösség, ha sikerül egy frankó kis új dolgot létrehozni.

Amennyiben lehetőségem lesz rá, akkor szívesen csatlakozom ott is a közösséghez. Igaz az utóbbi időben nem igazán tudok aktív lenni a munkám miatt, de olvasni, azért sokat olvasom a fórumot. (Kivéve a politikai topikot, mert ott olyan mennyiségű és hosszúságú írások vannak, amire nem lehet időt találni. Oda csak ritkán nézek be.)

Szóval jó lenne megtudni, hogy hol lehet rácsatlakozni majd az új lehetőségre. Nem tudom azt miképpen tudhatjuk meg, ha ez megszűnik, az meg még nem indul el. De talán Timi tudja és elárulja. :mosoly:
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Búcsú a fórumtól

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2022.11.20. 19:37

1-2 nap türelmet kérek, van még egy kevés finomítani való, utána nyilvános lesz az új felület elérhetősége. Természetesen senkit sem szeretnék se váratni, se kihagyni ebből, sőt bízom benne, hogy együtt marad a közösség, és a kevésbé "hangos", de a fórumot csendben követő, olvasó tagok is velünk maradnak és esetleg újra aktivizálják magukat.

Bemásolom majd a linket ebbe a topikba, ha el lehet kezdeni a regisztrációt, valamint Laci megígérte, hogy a fórum fejlécében a számláló helyére is kikerül majd az új fórum elérhetősége. Köszönöm a megértéseteket.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Búcsú a fórumtól

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.11.20. 19:41

Amint nyilvános lesz az új oldal elérhetősége, az meg fog jelenni ott, ahol most a "Futam elindult/befejeződött" szöveg olvasható. Egy vélhetően rövid ideig párhuzamosan meg majd a két oldal, aztán eljön az idő, amikor ide már majd nem lehet írni.
Amikor már teljesen lehúzom a rolót, akkor sem lesz gond, akár jövő szeptemberig a fórum helyén ott lesz az elérhetőség, ha valaki ebben az átmeneti időben netán nem járna erre.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Búcsú a fórumtól

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.11.20. 21:06

Irigylem Lancelot optimizmusát. Talán a megújulás kicsit feléleszti a fórumot.
2000-ben kezdtem aktívan fórumozni az origo f1 fórumában, majd onnan az F1hírekre keveredtem meglehetősen későn 2007-ben. Már belépésemkor tudatosult, hogy nem leszek itt népszerű. Mégis eltelt annyi év és kisebb kóvájgások után mindig visszahúzott a szívem, mert ezernyi olyan dolog van amiért szerettem ezt a fórumot. Bár kicsi és egyre szűkülő felhasználószámmal, de mindig adtak a beszélgetések olyan perspektívákat, melyek számomra akkor újnak, vagy később érthetőbbnek bizonyultak. Nem mindenkivel volt felhőtlen itt a viszonyom. Amiben tudom én is "szügyig benne vagyok" . Sarkos megfogalmazásaim megannyi sértő elemével sajnos sok embert bántottam. Lehet talán annyira, hogy az életben nem fogadna tőlem el bocsánatként egy baráti kézfogást. Nem tehetek róla, ilyen vagyok. Írásban érzelmektől fűtötten könnyedén dobálom a szavakat. Bezzeg ha ismernétek. De ez sohasem történt meg személyesen - talán két kivétel történt - így csak az van amit láttok, amit tőlem itt kaptatok. Egy utolsó bocsánatkéréssel szeretnék fordulni Lancelot, Vollebak, kefír, bertone és mindenki felé, akiket sértettem és valahol bántottam is az itteni tevékenységemmel. Nekem mindig úgy maradtok meg mindannyian mint fórumtársak. Egy olyan korszakban, amikor nem tudtunk egymásról kötelezően semmit, mégis összekötött minket a kedvenc sportunk iránti szenvedély és a kedvenc pilótánk/csapatunk utáni - sokszor elvakult - szurkolás. Köszönöm nektek! Nagyon jó a memóriám, így sokáig fogok rátok emlékezni.
Mint ami ez a röpke kis írásból kiderül, én nem tartok veletek odaátra. A fent leírtak miatt nem hiszem, hogy értelmes dolgokat hozzá tudnék adni a dologhoz, csak inkább távol tartani tőle másokat. Annak meg hogy kiőrjöngjem magam, összevesszek valakivel, vagy újra megsértsem nem látom nagyon értelmét. Közel 20 év is kevés volt, hogy megtanuljam: a fórumozás nem nekem való. (a facebookal együtt). Olvasni valószínű olvasom is az új felületet, talán még mindig látok majd új perspektívákat. Itt még lehet lesz 1-2 hozzászólásom, de úgyis jön a holt szezon.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Búcsú a fórumtól

Hozzászólás Szerző: trutya » 2022.11.20. 21:23

bertone írta:
2022.11.20. 19:41
Amint nyilvános lesz az új oldal elérhetősége, az meg fog jelenni ott, ahol most a "Futam elindult/befejeződött" szöveg olvasható. Egy vélhetően rövid ideig párhuzamosan meg majd a két oldal, aztán eljön az idő, amikor ide már majd nem lehet írni.
Amikor már teljesen lehúzom a rolót, akkor sem lesz gond, akár jövő szeptemberig a fórum helyén ott lesz az elérhetőség, ha valaki ebben az átmeneti időben netán nem járna erre.
csatlakozni sem fogsz oda, mint tag?
Kép

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Búcsú a fórumtól

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.11.20. 22:29

trutya írta:
2022.11.20. 21:23
bertone írta:
2022.11.20. 19:41
Amint nyilvános lesz az új oldal elérhetősége, az meg fog jelenni ott, ahol most a "Futam elindult/befejeződött" szöveg olvasható. Egy vélhetően rövid ideig párhuzamosan meg majd a két oldal, aztán eljön az idő, amikor ide már majd nem lehet írni.
Amikor már teljesen lehúzom a rolót, akkor sem lesz gond, akár jövő szeptemberig a fórum helyén ott lesz az elérhetőség, ha valaki ebben az átmeneti időben netán nem járna erre.
csatlakozni sem fogsz oda, mint tag?
Az első gondolatom igen, ez volt. Aztán meggondoltam magam. Valakivel (és ez nem azt jelenti, hogy nem tudom, kivel, hanem azt, hogy nem mondom meg) beszélgettem a minap. Neki mondtam, hogy nem a fórumozásból lett elegem, hanem az elmúlt években itt elharapódzó "stílus"-ból. Meg abból is, hogy felnőtt emberek úgy viselkednek, hogy az unokáim is kinevetnék.

Szóval, adok egy esélyt magamnak és a társaságnak is. De az első alkalommal, amikor azt látom, hogy nem történt változás, visszatért a régi stílus, akkor veszem a soha nem létező kalapomat.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: Búcsú a fórumtól

Hozzászólás Szerző: Button » 2022.11.20. 23:35

bertone írta:
2022.11.20. 22:29
trutya írta:
2022.11.20. 21:23

csatlakozni sem fogsz oda, mint tag?
Az első gondolatom igen, ez volt. Aztán meggondoltam magam. Valakivel (és ez nem azt jelenti, hogy nem tudom, kivel, hanem azt, hogy nem mondom meg) beszélgettem a minap. Neki mondtam, hogy nem a fórumozásból lett elegem, hanem az elmúlt években itt elharapódzó "stílus"-ból. Meg abból is, hogy felnőtt emberek úgy viselkednek, hogy az unokáim is kinevetnék.

Szóval, adok egy esélyt magamnak és a társaságnak is. De az első alkalommal, amikor azt látom, hogy nem történt változás, visszatért a régi stílus, akkor veszem a soha nem létező kalapomat.
Alapvetően nem gondolom, hogy bármiben változás lesz. Kutyából nem lesz szalonna :D
Persze, most sokaknak könny szökött a szemébe, legalábbis úgy tűnik..
Kép

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Búcsú a fórumtól

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.11.20. 23:36

Olvasom amiket írtok. Nyilvánvaló, hogy semmilyen változás nem lesz, mert nem a felület tett minket ilyenné, hanem mi tettük a felületet olyanná, amilyen lett és ez zavaró egyeseknek. Ezen semmi nem segít majd. akármilyen szép új fórum lesz. Új tag nem lesz. de persze kívánom, hogy legyen. Meg minden jót hozzá, én nagyon szurkolok!

Persze adódik a kérdés kell-e másmilyennek lennie ennek az egésznek. Szerintem nem. Azért olyan a fórum amilyen, mert ezt élvezi a többség. Mivel mi csináltuk ezt ilyenre, most nem ér reklamálni. Vannak akik kifejezetten élvezik azt a fajta a stílust ami eluralkodott és lássuk be 10 éve kb a NAGY közbeszéd pont ilyen lett, tehát több belefér mint korábban. Ez megjelent itt is, semmi extra nem történt. Akik 10+ éve is kilógtak mert durvábbak voltak a normálisnál, most kiteljesedtek akik meg konszolidáltak voltak, azok vagy hozzáromlottak az egészhez, vagy elkoptak, vagy még itt vannak de keseregnek milyen szar lett ez az egész. Lesz rosszabb is én azt mondom. Ami furcsa, és szerintem a többséget ez zavarja, hogy itt személyes kapcsolatok is vannak ami bonyolítja a dolgot, mást kap az ember mint számítana rá és ez nyilván zavaró, de egyúttal mégis normális a nagy egészet nézve. Annyi, hogy kevésbé szívesen beszélsz vagy találkozol valakivel személyesen, aki itt kifordul önmagából. Azért lenne ez több mint a FOSbuk, mert itt tartalmasabb beszélgetést vagy vitát várhatsz mint ott.

Nem lehet figyelmen kívül hagyni, hogy öregszünk is. Én akiknek korábban szurkoltam vagy apám lehetett volna vagy haverom, kortársam, akik meg most mennek a fiaim, a helyzet pedig azt mutatja én már nekik nem tudok szurkolni. Egyáltalán nem érdekelnek, fura, de ez van. Ebből a szempontból nekem ez már nincsen. De jó, hogy Ti sokan ugyanazzal a lelkesedéssel szurkoltok mindig és mindig van kinek. Nekem maga a széria sem tetszik, sem az autók sem a hangjuk sem a szabályok. Nem akarom magamnak bemagyarázni, hogy DE, ez a jó.

Na mindegy, lehet, hogy majd az új helyen más lesz. Szerintem nem. Csak ez így eszembe jutott gondoltam leírom. Azért sok sikert hozzá, szép emlékeket őrzök innen és értékes kapcsolatok is lettek, barátságok, soha nem felejtem ezt az egészet. Akik már barátaim, megmaradnak annak és ez a lényeg. A többi nem számít.

Lacinak köszi, remélhetőleg több pozitív mint negatív élményed marad. Én külön is hálás vagyok Neked, hogy segítségeddel eljutottam olyan helyekre ahová sosem tudtam volna. Ezért örök hálám, mindig számíthatsz rám ha úgy hozza az élet, én nem felejtek. Nem csak ezért, amúgy is, mert nagyon jó ember vagy.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Búcsú a fórumtól

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.11.21. 07:46

Bandee írta:
2022.11.20. 23:36
Olvasom amiket írtok. Nyilvánvaló, hogy semmilyen változás nem lesz, mert nem a felület tett minket ilyenné, hanem mi tettük a felületet olyanná, amilyen lett és ez zavaró egyeseknek. Ezen semmi nem segít majd. akármilyen szép új fórum lesz. Új tag nem lesz. de persze kívánom, hogy legyen. Meg minden jót hozzá, én nagyon szurkolok!

Persze adódik a kérdés kell-e másmilyennek lennie ennek az egésznek. Szerintem nem. Azért olyan a fórum amilyen, mert ezt élvezi a többség. Mivel mi csináltuk ezt ilyenre, most nem ér reklamálni. Vannak akik kifejezetten élvezik azt a fajta a stílust ami eluralkodott és lássuk be 10 éve kb a NAGY közbeszéd pont ilyen lett, tehát több belefér mint korábban. Ez megjelent itt is, semmi extra nem történt. Akik 10+ éve is kilógtak mert durvábbak voltak a normálisnál, most kiteljesedtek akik meg konszolidáltak voltak, azok vagy hozzáromlottak az egészhez, vagy elkoptak, vagy még itt vannak de keseregnek milyen szar lett ez az egész. Lesz rosszabb is én azt mondom. Ami furcsa, és szerintem a többséget ez zavarja, hogy itt személyes kapcsolatok is vannak ami bonyolítja a dolgot, mást kap az ember mint számítana rá és ez nyilván zavaró, de egyúttal mégis normális a nagy egészet nézve. Annyi, hogy kevésbé szívesen beszélsz vagy találkozol valakivel személyesen, aki itt kifordul önmagából. Azért lenne ez több mint a FOSbuk, mert itt tartalmasabb beszélgetést vagy vitát várhatsz mint ott.

Nem lehet figyelmen kívül hagyni, hogy öregszünk is. Én akiknek korábban szurkoltam vagy apám lehetett volna vagy haverom, kortársam, akik meg most mennek a fiaim, a helyzet pedig azt mutatja én már nekik nem tudok szurkolni. Egyáltalán nem érdekelnek, fura, de ez van. Ebből a szempontból nekem ez már nincsen. De jó, hogy Ti sokan ugyanazzal a lelkesedéssel szurkoltok mindig és mindig van kinek. Nekem maga a széria sem tetszik, sem az autók sem a hangjuk sem a szabályok. Nem akarom magamnak bemagyarázni, hogy DE, ez a jó.

Na mindegy, lehet, hogy majd az új helyen más lesz. Szerintem nem. Csak ez így eszembe jutott gondoltam leírom. Azért sok sikert hozzá, szép emlékeket őrzök innen és értékes kapcsolatok is lettek, barátságok, soha nem felejtem ezt az egészet. Akik már barátaim, megmaradnak annak és ez a lényeg. A többi nem számít.

Lacinak köszi, remélhetőleg több pozitív mint negatív élményed marad. Én külön is hálás vagyok Neked, hogy segítségeddel eljutottam olyan helyekre ahová sosem tudtam volna. Ezért örök hálám, mindig számíthatsz rám ha úgy hozza az élet, én nem felejtek. Nem csak ezért, amúgy is, mert nagyon jó ember vagy.
Sajnos minden szavaddal egyetértek, de megadom a lehetőséget arra, hogy tévedjek.

Több, sokkal több.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Búcsú a fórumtól

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2022.11.21. 08:39

Igazán motiváló volt olvasni.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Búcsú a fórumtól

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.11.21. 11:03

Phoebe írta:
2022.11.21. 08:39
Igazán motiváló volt olvasni.
Nem volt célom, inkább őszinte véleményemet írtam le. A tévedés jogát fenntartva, meg én csak egy vagyok nem sokat számít én mit gondolok.

Mint írtam, nagyon remélem sokkal jobbat sikerül összehoznotok őszintén mondom! Mármint úgy értve más lesz ott a hangvétel. Én biztosan nem teszem majd tönkre, attól ne félj Fibi

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Búcsú a fórumtól

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.11.21. 11:08

Phoebe írta:
2022.11.21. 08:39
Igazán motiváló volt olvasni.
Gondolom.
Sajnálom, de szerintem Te sem hiszed, hogy itt egy csomóan megváltoznak attól, hogy más lesz a kinézete a fórumnak? Senki nem lépheti át a saját határait. Ideig-óráig talán kicsit visszafogottabbak leszünk.

Persze, ha majd beindul, akkor lehet majd moderálni. Aztán megkapod, hogy ezt miért, azt meg miért nem?!
Aztán megmondják, hogy hagyd, engedd, hogy egymás között lerendezzék. És akkor hagyod.
Aztán megkapod, hogy ... és sorolhatnám tovább, de felesleges.

Én annyit tudok ígérni, hogy ahogy eddig sem okádtam tele a fórumot, ezután sem teszem. És szurkolok, hogy ne legyen igazam.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Búcsú a fórumtól

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.11.21. 11:12

bertone írta:
2022.11.21. 11:08
Phoebe írta:
2022.11.21. 08:39
Igazán motiváló volt olvasni.
Gondolom.
Sajnálom, de szerintem Te sem hiszed, hogy itt egy csomóan megváltoznak attól, hogy más lesz a kinézete a fórumnak? Senki nem lépheti át a saját határait. Ideig-óráig talán kicsit visszafogottabbak leszünk.

Persze, ha majd beindul, akkor lehet majd moderálni. Aztán megkapod, hogy ezt miért, azt meg miért nem?!
Aztán megmondják, hogy hagyd, engedd, hogy egymás között lerendezzék. És akkor hagyod.
Aztán megkapod, hogy ... és sorolhatnám tovább, de felesleges.

Én annyit tudok ígérni, hogy ahogy eddig sem okádtam tele a fórumot, ezután sem teszem. És szurkolok, hogy ne legyen igazam.
Csatlakozom, ezen kívül ha bármivel tudom segíteni, hogy minden jobb legyen akkor rajtam nem múlik. Akár azzal is, hogy oda már nem regisztrálok.

Fibi jó fórum anya lesz és megoldja majd a dolgokat.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Búcsú a fórumtól

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.11.21. 16:28

Annak kapcsán, ami itt elhangzott, még egy gondolat. Nem értek egyet Bandival egyáltalán abban, hogy kollektív dolog lenne ez, hogy „mi tettük ilyenné”. Nem erről van szó. Trutya, Redbull, Timi, Sánta Gepárd, Willy, satöbbi tette volna? Dehogy. Ott csúszott el a dolog, hogy Laci belefáradt a moderálásba.

Az új helyen azt tervezem, hogy elejét fogom venni az ilyen jellegű elmérgesedésnek. Moderálgatni, kitiltogatni senkit nem akarok, mert a csendőrködés távol áll tőlem, és különben is, büntetgessen, nevelgessen felnőtt embereket a bábolnai nagycsődör. Viszont valami kell, hogy ne eszkalálódjanak a dolgok. Ez pedig úgy fog kinézni, hogy aki regisztrál, az elfogad egy nagyon pontosan, precedenselv alapján megfogalmazott szabályzatot („ha ezt és ezt írod, az szerkesztésre kerül, olyan módon, hogy...”), hogy mit nem lehet leírni.

És ha ezt követően is lesz olyan, amit annak ítélek meg, hogy nem felel meg, nem szankció lesz meg balhé - hanem egyszerűen kiszerkesztem a hozzászólásból a fent említett módon.

Nem lesz tiltogatás, bünti, balhé, egyszerűen cenzúrázni fogok. Egy rém egyszerű példával élve: persze, a függönylábúzás vicces, de megértem, miért bassza Lancelot vagy Balázs csőrét. A Kefír-féle poltopikos odamondások Daninak vagy Bandinak rohadt durvák tudnak lenni - attól függetlenül, hogy igaza van-e a magában a mondandóban, mindig tele van személyeskedéssel. De Danit sem kell félteni - a szélsőséges oldalakról linkelgetéseire, provokálásaira ott nem lehetősége ilyen formában. Ezek nem kipécézések, remélem, érti mindenki, miért írtam le ezeket. A példa kedvéért hoztam őket, mert ezeket sokszor láttátok ti is.

Abban bízom, hogy a tervezett „megelőző intézkedések” szellemiség hatására visszatér majd néhány régebbi, mára jórészt inaktív ember is - Alghar, Magic már jelezték, hogy talán tesznek egy próbát, Tibinek még nem szóltam.

Nem akkora a közösség és messze nincs akkora termés, hogy ne lehessen szinte real time kigyomlálni, amit kell. Nem akarok hozzászólást, véleményt csírájában elfojtani, teljes hozzászólás törölgetése nem lesz. De szerintem mindenki számára belátható, hogy mi a különbség aközött, hogy „te ostoba fideszes faszparaszt, neked ez tetszik?” és a „neked ez tetszik?” között, vagy aközött, hogy „a függönylábú metroszexuális rasztafasz csak jobb, ha nem magyaráz” „Hamilton csak jobb, ha nem magyaráz” stb. Így elejét lehet venni egymás hergelésének. Vita, nézetkülönbség lesz és kell is, eszkalálódást okozó trigger nem, mert semmi szükség rá. Nem véletlen az, hogy a legdurvább viták szinte mindig a stílusból, nem magából a mondanivalóból robbannak ki - itt meg a való életben is.

Tetszeni fog mindenkinek ez? Nyilván nem. Igazságos, következetes lesz? Igyekezni fogok, hogy az legyen, de olyan, hogy mindenki szerint igazságos és következetes, úgysincs. Nálam ezerszer okosabb embereknek sem ment ilyesmi kitalálása. Lehetne jobban is csinálni? Nem tudom, nekem nincs jobb ötletem rá, és napokig gondolkodtam rajta, míg erre jutottam. Írni, vitázni nem tervezek ott. Eredetileg még ennyit sem terveztem ott aktívkodni, de valamit mégis ki kellett találni, mert itt is akkor csúsztak meg ennyire a dolgok, amikor Lacinak kezdett megtelni a füttye a moderálással.

Szóval ez a terv, így próbáljuk majd kicsit nyugisabbá tenni az ottani légkört mindenkinek. Szerintem nem megszokhatatlan vagy irreális, aztán majd meglátjuk.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Búcsú a fórumtól

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2022.11.21. 16:30

Nigel Hillnek…
engem semmivel nem bántottál meg és semmiért nem is haragszom rád…igy teljesen felesleges tőlem bocsánatot kérned…és legfőképpen teljesen felesleges távol maradnod a további fórumozástól. Engem vagy kedvencemet nevezhet itt bárki bárminek vagy szidhatja az anyámat nem tud vele megbántani…hidegen hagy, nem érdekel…az élet velejárója… ha cukormázzal leöntött PC kommunikációt erőltetünk magunkra akkor élhetünk mesevilágban a fórumon is de semmi értelme becsapni magunkat és másokat.

Bandee…
alapvetően igazad van abban, hogy valószínűleg nem lesz jelentős változás a kommunikácio minőségében a fórumtagok között.
Az okokat illetően viszont nem teljesen…10+ évvel ezelőtt nem volt itt alapvetően senki aki durvább volt, vagy szándékosan többet engedett meg magának a többiekkel szemben…a fórumon is ahogy a közéletben egy két táborra szakadt a végletekig megosztott társadalmat képezünk le…és ennek kialakulása nem az egyének kiteljesedése vagy ehhez alkalmazkodása a fő oka, hanem a politikai szándék az emberek megosztására…sikeresen…ezt jól látod…de ez nem az egyén hibája ahogyan azt feltételezed.

A szurkolásról…
én ebben konfliktus helyzetnek kizárólag azt tartom, hogy néhányan a szurkolást összekeverik a vakhittel…a kritizálhatatlansággal…mindenhatósággal…stb… ez szívük joga, de ezzel együtt illene eltűrni a kritikát és a beszólásokat amiket ez a fajta vakhitű rajongás magában hordoz. A legtöbb ember képes arra, hogy kedvence hibáit is lássa és alkalom adtán szóvá is tegye…aki nem és ilyen is van itt elég sok, azoknak marad a hisztizés… Ebben biztosan nem lesz változás.
Igaza van abban Bandee-nak, hogy érett férfiként nehéz rajongani pattanásos pubikért, akiket pár éves koruk óta szó szerint tenyésztenek a versenyzésre… + azokért akiket apuci/anyuci hírneve/pénze tart ebben a nagyon furcsa közegben…

Magamról…
ne gondolja senki, hogy én nem ugyanaz a szarkasztikus humorú, bárkinek bármikor segíteni kész ember vagyok akit a régi fórumon megismertetek…nem változtam ezen a téren semmit. Amit viszont lehet érezni, hogy lecsökkent a tolerancia szintem az emberi butaság, az elfogultság, az önzőség, a vakhitűség…stb… iránt…ami jelentős teret hódít manapság…és a rám jellemző kíméletlen őszinteséggel szóvá is teszem. Nálam nem létező az, hogy ennek vagy annak nem írom le a véleményemet azért mert XY a barátom vagy bárkim… Ha ezzel kapcsolatos elvárás fogalmazódik meg a fórum további üzemeltetői részéről akkor azt nyíltan vállalják fel és jelezzék…

Ha a topikban mostanság divatos „ hattyú halála” stílust alkalmaznám úgy is fogalmazhatnék, hogy szavazást indítok, hogy akarják e a fórum tagok, hogy regisztráljak az új helyre vagy nem… mekkora baromság…

dióhéjban ennyi a véleményem…ha valami nem érthető vagy pontosításra szorul jelezzétek…kifejtem bővebben… Oviani A3-asban
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Búcsú a fórumtól

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.11.21. 18:20

vollebak írta:
2022.11.21. 16:28
Annak kapcsán, ami itt elhangzott, még egy gondolat. Nem értek egyet Bandival egyáltalán abban, hogy kollektív dolog lenne ez, hogy „mi tettük ilyenné”. Nem erről van szó. Trutya, Redbull, Timi, Sánta Gepárd, Willy, satöbbi tette volna? Dehogy. Ott csúszott el a dolog, hogy Laci belefáradt a moderálásba.

Az új helyen azt tervezem, hogy elejét fogom venni az ilyen jellegű elmérgesedésnek. Moderálgatni, kitiltogatni senkit nem akarok, mert a csendőrködés távol áll tőlem, és különben is, büntetgessen, nevelgessen felnőtt embereket a bábolnai nagycsődör. Viszont valami kell, hogy ne eszkalálódjanak a dolgok. Ez pedig úgy fog kinézni, hogy aki regisztrál, az elfogad egy nagyon pontosan, precedenselv alapján megfogalmazott szabályzatot („ha ezt és ezt írod, az szerkesztésre kerül, olyan módon, hogy...”), hogy mit nem lehet leírni.

És ha ezt követően is lesz olyan, amit annak ítélek meg, hogy nem felel meg, nem szankció lesz meg balhé - hanem egyszerűen kiszerkesztem a hozzászólásból a fent említett módon.

Nem lesz tiltogatás, bünti, balhé, egyszerűen cenzúrázni fogok. Egy rém egyszerű példával élve: persze, a függönylábúzás vicces, de megértem, miért bassza Lancelot vagy Balázs csőrét. A Kefír-féle poltopikos odamondások Daninak vagy Bandinak rohadt durvák tudnak lenni - attól függetlenül, hogy igaza van-e a magában a mondandóban, mindig tele van személyeskedéssel. De Danit sem kell félteni - a szélsőséges oldalakról linkelgetéseire, provokálásaira ott nem lehetősége ilyen formában. Ezek nem kipécézések, remélem, érti mindenki, miért írtam le ezeket. A példa kedvéért hoztam őket, mert ezeket sokszor láttátok ti is.

Abban bízom, hogy a tervezett „megelőző intézkedések” szellemiség hatására visszatér majd néhány régebbi, mára jórészt inaktív ember is - Alghar, Magic már jelezték, hogy talán tesznek egy próbát, Tibinek még nem szóltam.

Nem akkora a közösség és messze nincs akkora termés, hogy ne lehessen szinte real time kigyomlálni, amit kell. Nem akarok hozzászólást, véleményt csírájában elfojtani, teljes hozzászólás törölgetése nem lesz. De szerintem mindenki számára belátható, hogy mi a különbség aközött, hogy „te ostoba fideszes faszparaszt, neked ez tetszik?” és a „neked ez tetszik?” között, vagy aközött, hogy „a függönylábú metroszexuális rasztafasz csak jobb, ha nem magyaráz” „Hamilton csak jobb, ha nem magyaráz” stb. Így elejét lehet venni egymás hergelésének. Vita, nézetkülönbség lesz és kell is, eszkalálódást okozó trigger nem, mert semmi szükség rá. Nem véletlen az, hogy a legdurvább viták szinte mindig a stílusból, nem magából a mondanivalóból robbannak ki - itt meg a való életben is.

Tetszeni fog mindenkinek ez? Nyilván nem. Igazságos, következetes lesz? Igyekezni fogok, hogy az legyen, de olyan, hogy mindenki szerint igazságos és következetes, úgysincs. Nálam ezerszer okosabb embereknek sem ment ilyesmi kitalálása. Lehetne jobban is csinálni? Nem tudom, nekem nincs jobb ötletem rá, és napokig gondolkodtam rajta, míg erre jutottam. Írni, vitázni nem tervezek ott. Eredetileg még ennyit sem terveztem ott aktívkodni, de valamit mégis ki kellett találni, mert itt is akkor csúsztak meg ennyire a dolgok, amikor Lacinak kezdett megtelni a füttye a moderálással.

Szóval ez a terv, így próbáljuk majd kicsit nyugisabbá tenni az ottani légkört mindenkinek. Szerintem nem megszokhatatlan vagy irreális, aztán majd meglátjuk.
Félreértető lehettem. Arra gondoltam "mi", tehát a többség mérgesítettük el, ez előbb volt, minthogy Lacinak elege lett. Nem kérdés mint a tyúk vagy a tojás.. Páran tehetünk róla, igen, én is, mert nem tudom befogni akkor se ha kéne. De ha nem így tennék az meg már nem én lennék. Akiket külön most kiemeltél, nem része ennek a halmaznak természetesen. Normális esetben moderálni se kéne mert ismerjük egymást annyira, hogy tudjuk mi fér bele és mi nem de a dokinak abban igaza van, hogy ki se lúgozhatunk mindent. Mindenkit más zavar ez is nehézzé teszi a dolgokat

Érdekes terv, remélem sikerülni fog. Rengeteg idődbe telik majd szerintem és meg fogsz őrülni ezzel. Részemről ha regisztrálok, igyekszem az eddiginél jobban moderálni magam, ettől függetlenül közéleti topikban a dolgok 100%, hogy elfajulnak de majd azért kezeljük ha eljutunk egyáltalán odáig.

Kérlek azt döntsétek el, a harcsaszáj az belefér-e? (:u

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: Búcsú a fórumtól

Hozzászólás Szerző: Button » 2022.11.21. 18:31

vollebak írta:
2022.11.21. 16:28
Annak kapcsán, ami itt elhangzott, még egy gondolat. Nem értek egyet Bandival egyáltalán abban, hogy kollektív dolog lenne ez, hogy „mi tettük ilyenné”. Nem erről van szó. Trutya, Redbull, Timi, Sánta Gepárd, Willy, satöbbi tette volna? Dehogy. Ott csúszott el a dolog, hogy Laci belefáradt a moderálásba.

Az új helyen azt tervezem, hogy elejét fogom venni az ilyen jellegű elmérgesedésnek. Moderálgatni, kitiltogatni senkit nem akarok, mert a csendőrködés távol áll tőlem, és különben is, büntetgessen, nevelgessen felnőtt embereket a bábolnai nagycsődör. Viszont valami kell, hogy ne eszkalálódjanak a dolgok. Ez pedig úgy fog kinézni, hogy aki regisztrál, az elfogad egy nagyon pontosan, precedenselv alapján megfogalmazott szabályzatot („ha ezt és ezt írod, az szerkesztésre kerül, olyan módon, hogy...”), hogy mit nem lehet leírni.

És ha ezt követően is lesz olyan, amit annak ítélek meg, hogy nem felel meg, nem szankció lesz meg balhé - hanem egyszerűen kiszerkesztem a hozzászólásból a fent említett módon.

Nem lesz tiltogatás, bünti, balhé, egyszerűen cenzúrázni fogok. Egy rém egyszerű példával élve: persze, a függönylábúzás vicces, de megértem, miért bassza Lancelot vagy Balázs csőrét. A Kefír-féle poltopikos odamondások Daninak vagy Bandinak rohadt durvák tudnak lenni - attól függetlenül, hogy igaza van-e a magában a mondandóban, mindig tele van személyeskedéssel. De Danit sem kell félteni - a szélsőséges oldalakról linkelgetéseire, provokálásaira ott nem lehetősége ilyen formában. Ezek nem kipécézések, remélem, érti mindenki, miért írtam le ezeket. A példa kedvéért hoztam őket, mert ezeket sokszor láttátok ti is.

Abban bízom, hogy a tervezett „megelőző intézkedések” szellemiség hatására visszatér majd néhány régebbi, mára jórészt inaktív ember is - Alghar, Magic már jelezték, hogy talán tesznek egy próbát, Tibinek még nem szóltam.

Nem akkora a közösség és messze nincs akkora termés, hogy ne lehessen szinte real time kigyomlálni, amit kell. Nem akarok hozzászólást, véleményt csírájában elfojtani, teljes hozzászólás törölgetése nem lesz. De szerintem mindenki számára belátható, hogy mi a különbség aközött, hogy „te ostoba fideszes faszparaszt, neked ez tetszik?” és a „neked ez tetszik?” között, vagy aközött, hogy „a függönylábú metroszexuális rasztafasz csak jobb, ha nem magyaráz” „Hamilton csak jobb, ha nem magyaráz” stb. Így elejét lehet venni egymás hergelésének. Vita, nézetkülönbség lesz és kell is, eszkalálódást okozó trigger nem, mert semmi szükség rá. Nem véletlen az, hogy a legdurvább viták szinte mindig a stílusból, nem magából a mondanivalóból robbannak ki - itt meg a való életben is.

Tetszeni fog mindenkinek ez? Nyilván nem. Igazságos, következetes lesz? Igyekezni fogok, hogy az legyen, de olyan, hogy mindenki szerint igazságos és következetes, úgysincs. Nálam ezerszer okosabb embereknek sem ment ilyesmi kitalálása. Lehetne jobban is csinálni? Nem tudom, nekem nincs jobb ötletem rá, és napokig gondolkodtam rajta, míg erre jutottam. Írni, vitázni nem tervezek ott. Eredetileg még ennyit sem terveztem ott aktívkodni, de valamit mégis ki kellett találni, mert itt is akkor csúsztak meg ennyire a dolgok, amikor Lacinak kezdett megtelni a füttye a moderálással.

Szóval ez a terv, így próbáljuk majd kicsit nyugisabbá tenni az ottani légkört mindenkinek. Szerintem nem megszokhatatlan vagy irreális, aztán majd meglátjuk.
Sok sikert és kitartást hozzá :mosoly:
Annó is volt ilyen fórumszabályzat, sokat böngésztük is amikor moderáltunk, és sokat böngészték azok is akiket moderáltunk :D
Rengeteg vita és feszültség volt/lesz, privát üzenetek, kérdőre vonások, fenyegetések.. Ezt sajnos tökéletesen lehetetlen csinálni.
Azóta persze kisebb a társulat valóban, talán ezzel ez is egyszerűbb lesz.

De talán egy érdekes párhuzam a versenyzők büntetgetése, a szabályok betartatása, az egyiket büntetik, a másikat nem, aztán fordítva.. Valaki büntetőpontot kap (2x annyit is (:v ), van aki nem..

De persze igaz, némi kontroll nem árt és ha van friss élőerő ennek kezelésére, akkor annak csak örülni lehet.
Kép

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Búcsú a fórumtól

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.11.21. 18:54

Kedves Mindenki!

Minthogy én kevés emberrel kerültem vitába, akivel meg igen arra sem emlékszek, nekem tetszik Vollebak moderálási elgondolása.
A társadalmi topicba, ahol komoly asszók szoktak lenni, kevésbé vagyok aktív inkább csak olvasom.
A F1 topicokban a pejoratív jelzők olvasásakor mindig elszomorodtam, függetlenül a sportolótól.
Abban egyetértek Volle álláspontjával, hogy a moderátor úgysem lesz mindenki számára örömteli, de a vitapartner tiszteletbe tartására kell rábirni mindenkit.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Búcsú a fórumtól

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.11.21. 21:22

keF1r írta:
2022.11.21. 16:30

engem semmivel nem bántottál meg és semmiért nem is haragszom rád…igy teljesen felesleges tőlem bocsánatot kérned…és legfőképpen teljesen felesleges távol maradnod a további fórumozástól. Engem vagy kedvencemet nevezhet itt bárki bárminek vagy szidhatja az anyámat nem tud vele megbántani…hidegen hagy, nem érdekel…az élet velejárója… ha cukormázzal leöntött PC kommunikációt erőltetünk magunkra akkor élhetünk mesevilágban a fórumon is de semmi értelme becsapni magunkat és másokat.

Bandee…
alapvetően igazad van abban, hogy valószínűleg nem lesz jelentős változás a kommunikácio minőségében a fórumtagok között.
Az okokat illetően viszont nem teljesen…10+ évvel ezelőtt nem volt itt alapvetően senki aki durvább volt, vagy szándékosan többet engedett meg magának a többiekkel szemben…a fórumon is ahogy a közéletben egy két táborra szakadt a végletekig megosztott társadalmat képezünk le…és ennek kialakulása nem az egyének kiteljesedése vagy ehhez alkalmazkodása a fő oka, hanem a politikai szándék az emberek megosztására…sikeresen…ezt jól látod…de ez nem az egyén hibája ahogyan azt feltételezed.

A szurkolásról…
én ebben konfliktus helyzetnek kizárólag azt tartom, hogy néhányan a szurkolást összekeverik a vakhittel…a kritizálhatatlansággal…mindenhatósággal…stb… ez szívük joga, de ezzel együtt illene eltűrni a kritikát és a beszólásokat amiket ez a fajta vakhitű rajongás magában hordoz. A legtöbb ember képes arra, hogy kedvence hibáit is lássa és alkalom adtán szóvá is tegye…aki nem és ilyen is van itt elég sok, azoknak marad a hisztizés… Ebben biztosan nem lesz változás.
Igaza van abban Bandee-nak, hogy érett férfiként nehéz rajongani pattanásos pubikért, akiket pár éves koruk óta szó szerint tenyésztenek a versenyzésre… + azokért akiket apuci/anyuci hírneve/pénze tart ebben a nagyon furcsa közegben…

Magamról…
ne gondolja senki, hogy én nem ugyanaz a szarkasztikus humorú, bárkinek bármikor segíteni kész ember vagyok akit a régi fórumon megismertetek…nem változtam ezen a téren semmit. Amit viszont lehet érezni, hogy lecsökkent a tolerancia szintem az emberi butaság, az elfogultság, az önzőség, a vakhitűség…stb… iránt…ami jelentős teret hódít manapság…és a rám jellemző kíméletlen őszinteséggel szóvá is teszem. Nálam nem létező az, hogy ennek vagy annak nem írom le a véleményemet azért mert XY a barátom vagy bárkim… Ha ezzel kapcsolatos elvárás fogalmazódik meg a fórum további üzemeltetői részéről akkor azt nyíltan vállalják fel és jelezzék…

Ha a topikban mostanság divatos „ hattyú halála” stílust alkalmaznám úgy is fogalmazhatnék, hogy szavazást indítok, hogy akarják e a fórum tagok, hogy regisztráljak az új helyre vagy nem… mekkora baromság…

dióhéjban ennyi a véleményem…ha valami nem érthető vagy pontosításra szorul jelezzétek…kifejtem bővebben… Oviani A3-asban
Engem vagy kedvencemet nevezhet itt bárki bárminek vagy szidhatja az anyámat nem tud vele megbántani…hidegen hagy, nem érdekel…az élet velejárója… ha cukormázzal leöntött PC kommunikációt erőltetünk magunkra akkor élhetünk mesevilágban a fórumon is de semmi értelme becsapni magunkat és másokat.
Ennyi. Most felnőtt emberek egy netes felületre írtak miatt képesek vérig sértődni?! Ha meg azon múlik PC stílusban is lehet úgy írni, hogy dührohamot kap a címzett.
a fórumon is ahogy a közéletben egy két táborra szakadt a végletekig megosztott társadalmat képezünk le…és ennek kialakulása nem az egyének kiteljesedése vagy ehhez alkalmazkodása a fő oka, hanem a politikai szándék az emberek megosztására…sikeresen…ezt jól látod…de ez nem az egyén hibája ahogyan azt feltételezed.
Ezzel nem értek egyet. Van a két hangos véglet, de ők közel sem a társadalom egésze. Ha igazad is lenne, akkor meg az egyén hibája. Teljes a net lefedettség, tájékozódhat bárki több irányból is. Ne mentsük fel az egyént, hogy nem tehet róla.

"Krisztus markába szöget vertél
Dózsa húsából ebédeltél
Hitler taktusra meneteltél
Nemet mondani sose mertél

Krisztus markába szöget vertél
Dózsa húsából ebédeltél
Hitler taktusra meneteltél
Nemet mondani ma se mernél"


Saját vélemény:
Hogy ez a fórum még egyáltalán van, az csak a moderáció/cenzúra hiányának köszönhette. Mert ez nem a fórumozásról szólt, hanem a közösségről, ami több riposzton, anyázáson, személyes találkozások alkalmával csiszolódott össze. Ez majdnem egy virtuális család, moderációval csak meg lesz ölve. Nem hinném, hogy itt bárki is a forma1 miatt nézne fel olvasni, vagy esetleg írni.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Búcsú a fórumtól

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.11.21. 21:36

zola írta:
2022.11.21. 21:22
Saját vélemény:
Hogy ez a fórum még egyáltalán van, az csak a moderáció/cenzúra hiányának köszönhette. Mert ez nem a fórumozásról szólt, hanem a közösségről, ami több riposzton, anyázáson, személyes találkozások alkalmával csiszolódott össze. Ez majdnem egy virtuális család, moderációval csak meg lesz ölve. Nem hinném, hogy itt bárki is a forma1 miatt nézne fel olvasni, vagy esetleg írni.
(:o

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Búcsú a fórumtól

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2022.11.22. 07:07

zola írta:
2022.11.21. 21:22
a fórumon is ahogy a közéletben egy két táborra szakadt a végletekig megosztott társadalmat képezünk le…és ennek kialakulása nem az egyének kiteljesedése vagy ehhez alkalmazkodása a fő oka, hanem a politikai szándék az emberek megosztására…sikeresen…ezt jól látod…de ez nem az egyén hibája ahogyan azt feltételezed.
Ezzel nem értek egyet. Van a két hangos véglet, de ők közel sem a társadalom egésze. Ha igazad is lenne, akkor meg az egyén hibája. Teljes a net lefedettség, tájékozódhat bárki több irányból is. Ne mentsük fel az egyént, hogy nem tehet róla.
Ezt majd gondold végig újra...különösen a vastagon kiemelt részt...
de ez nem az a topik ahol erről vitáznunk kellene...
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Búcsú a fórumtól

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2022.11.22. 07:13

zola írta:
2022.11.21. 21:22
Saját vélemény:
Hogy ez a fórum még egyáltalán van, az csak a moderáció/cenzúra hiányának köszönhette. Mert ez nem a fórumozásról szólt, hanem a közösségről, ami több riposzton, anyázáson, személyes találkozások alkalmával csiszolódott össze. Ez majdnem egy virtuális család, moderációval csak meg lesz ölve. Nem hinném, hogy itt bárki is a forma1 miatt nézne fel olvasni, vagy esetleg írni.
Ezzel a résszel egyetértek teljesen, de ettől függetlenül mindent elfogadok amit az új fórum üzemeltetői gondolnak, alkalmaznak az ő elveik szerinti rend fenntartása érdekében...és nyilván én döntöm majd el, hogy ezen elvek szerint részt veszek e a fórumozásban továbbra is vagy nem
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Búcsú a fórumtól

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.11.22. 16:49

vollebak írta:
2022.11.21. 16:28
És ha ezt követően is lesz olyan, amit annak ítélek meg, hogy nem felel meg, nem szankció lesz meg balhé - hanem egyszerűen kiszerkesztem a hozzászólásból a fent említett módon.

Nem lesz tiltogatás, bünti, balhé, egyszerűen cenzúrázni fogok. Egy rém egyszerű példával élve: persze, a függönylábúzás vicces, de megértem, miért bassza Lancelot vagy Balázs csőrét. A Kefír-féle poltopikos odamondások Daninak vagy Bandinak rohadt durvák tudnak lenni - attól függetlenül, hogy igaza van-e a magában a mondandóban, mindig tele van személyeskedéssel. De Danit sem kell félteni - a szélsőséges oldalakról linkelgetéseire, provokálásaira ott nem lehetősége ilyen formában. Ezek nem kipécézések, remélem, érti mindenki, miért írtam le ezeket. A példa kedvéért hoztam őket, mert ezeket sokszor láttátok ti is.
Nem lesz időd erre, vagy ha mégis akkor más tevékenységedből kell elvenni azt.
Nem fog működni.

A prohardver egy 100x nagyobb fórum, ott a moderátorokon kívül még az adott topikgazda is gyomlálhat.
Még ott is sokszor órák kérdése, ha valamit ki kell valahonnan szedni.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Búcsú a fórumtól

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.11.22. 17:33

keF1r írta:
2022.11.21. 16:30

Bandee…
alapvetően igazad van abban, hogy valószínűleg nem lesz jelentős változás a kommunikácio minőségében a fórumtagok között.
Az okokat illetően viszont nem teljesen…10+ évvel ezelőtt nem volt itt alapvetően senki aki durvább volt, vagy szándékosan többet engedett meg magának a többiekkel szemben…a fórumon is ahogy a közéletben egy két táborra szakadt a végletekig megosztott társadalmat képezünk le…és ennek kialakulása nem az egyének kiteljesedése vagy ehhez alkalmazkodása a fő oka, hanem a politikai szándék az emberek megosztására…sikeresen…ezt jól látod…de ez nem az egyén hibája ahogyan azt feltételezed.
Tulajdonképpen igen, de a helyzet mégsem ennyire egyszerű. A való életben és itt is voltak olyan emberek akik egészen egyszerűen renitensek és/vagy többet engednek meg maguknak, lételemük a vita, a veszekedés, trollkodás, szarkavarás, bomlasztás. Ezek nem feltétlenül járnak együtt, van mikor csak egyik-másik és van olyan kegyetlen állapot amikor valakiben ez mind egyszerre összpontosul. Az ilyen egyének egyaránt mérgezik környezetüket bárhol is forduljanak elő.
Voltak itt olyanok, dehogynem, akik részben vagy egészben kimerítik a fentieket és ehhez a politikának semmi köze nincsen, mondjuk pl. remek ellenpélda vagy TE is, mondjuk 12 évvel ezelőtt sajátos humoroddal tűntél ki maximum. Semmiképpen nem ilyesmivel. Leginkább úgy tudom kifejezni, hogy mire gondolok, ha azt mondom övön alul nem ütünk. Sem itt, sem személyesen. Nem vagyunk egyformák persze de pl. én az esetek 99%-ban semmit nem írok itt le amit személyesen ne vállalnék föl és mindig igyekeztem arra vigyázni, hogy senkit testi adottságaiban, származását tekintve, egészségügyi problémáját emelgetve támadjak neki.. Azt gondolom ez majdnem mindig sikerült. Nincs azonban ezzel mindenki így. Konkrét eseteket tudnék írni, amikor azonban tényleg olyanokat olvastam itt ami elképesztő, Neked is írtak itt olyat ami egyszerűen megengedhetetlen.
Na mindegy, gondolom érted.

Mindezen persze ahogy írod is, rontott a politikai megosztottság valóban, mert a már meglévő törésvonalak mellé behozott IDE egy újabbat ami további problémákat generált (bár korábban is volt, nem ilyen jelentősen) és mivel ez már nem hobbi mint az F1 hanem a mindennapjaink alakítója, elfajultak az indulatok. Igen, ez a politika sajátos természete, szükségszerű DE NAGYON ROSSZ velejárója. Általában MINDENHOL ilyen ez, pl. 16 karácsonyán kimutatások szerint az USA hálaadási ünnepén kimutathatóan kevesebben csináltak családi összejöveteleket mint azt megelőzően. Azonban itt szerintem az átlagnál értelmesebb emberek maradtak, tudnunk kellett volna, tudnunk kéne ezt megfelelően kezelni és megérteni a másikat, nem felülni a faszszopó politikusok, semmit nem érő patkányok által gerjesztett provokációnak. Amíg ez nem történik meg, lényeges változás ebben az országban nem lesz, de ez már nem témája a topiknak csak szerettem volna reagálni.

Részemről nem tudnék azzal mit kezdeni, ha lényegében másképpen fórumoznál az az igazság, még ha voltak is olyan momentumok amiket hanyagolhattunk volna. Harag nincsen én így kedvellek ahogy vagy, remélem azt tudod. Azért maradtam távol, éppen ezért, hogy ez maradjon is így.

Lezárt