A bolygó neve: Föld. Természetes, és épített világunk.

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: A bolygó neve: Föld. Természetes, és épített világunk.

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2016.03.20. 21:32

Nekem a 123 és az 1000-nél több is hibás válasz. Csak a Dél-Afrikát fogadja el.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: A bolygó neve: Föld. Természetes, és épített világunk.

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2016.03.20. 21:36

Phoebe írta:
Krisztián írta:A kontinensek/óceánok száma erősen függ attól hogy mit tekintünk annak.

Amúgy 1 helyes válasszal ilyent is tud:

Nos, neked
nem sikerült!
Kár, hogy nem sikerült ez a teszt. De ne csüggedj, a népesség 96%-a nem szokott átmenni ezen a teszten. Valószínűleg, ha még egyszer nekifutsz a kérdéseknek, gond nélkül átmész majd. Ahelyett, hogy teletömnéd a fejed felesleges adatokkal, inkább saját tempódban szeretnéd felfedezni a világot, és nem félsz kockázatokat vállalni. Tapasztalatokból tanulsz, ez azt jelenti, hogy lelked mélyén igazi kalandor vagy!

Elsőre talán 16 ment nekem, de gondoltam megnézem mit ad ki annak aki totál elkúrja.

Amúgy a "Hány állandó lakos él Antarktikán?" kérdésre miért Dél-Afrika a helyes válasz? Miért van olyan érzésem hogy az valami ízletes félrefordítás ottan? Bár az angolban is "How many permanent resident live in Antarctica?" és South Africa a helyes válasz. A helyes válasz amúgy 0 lenne.
Én nem azt jelöltem és nem jelölte pirossal. Azt konkrétan tudtam mert ma néztem egy antarktiszos filmet.
Rosszul emlékeztem az adatra. Akkor viszont fura miért nem jelezte a teszt. Jól van ez megírva?

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: A bolygó neve: Föld. Természetes, és épített világunk.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.03.20. 21:40

nikotin írta: Nem. Nekem akkor és most is ezt írta ki:

"
Nos, neked
sikerült!
Siker! Gratulálunk, majdnem az összes kérdésre tudtad a választ! A népesség legjobb 4%-a közé tartozol. A földrajztudásod bizonyítja, mennyire érdekelnek a világ dolgai, és ezzel sok embert lenyűgözöl magad körül. Nyitott szemmel jársz a világban és ezért olyan dolgokat is meglátsz, amikről mások lemaradnak. Mindig egy lépéssel az átlag felett jársz. Igazán büszke lehetsz magadra!"

Most direkt ugyanazokat válaszoltam és számoltam. HAT hibát vétettem a 23 kérdésből. Ezért írtam azt, hogy ha a HAT hibával benne lehet lenni a 4%-ban, akkor az elég szomorú.
Nekem is ezt írta ki, pedig pár dolgot csak tippeltem. SZerintem simán ott lehet lenni, a világ jelentős részének szerintem ezekről a dolgokról seggfing fogalma sincsen. Hozzáteszem le is lehet élni egy életet úgy, hogy nem tudod pl. Afrikában vagy Indiában 1 tál rizs/nap kajával

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: A bolygó neve: Föld. Természetes, és épített világunk.

Hozzászólás Szerző: bertone » 2016.03.21. 05:38

Ecet írta:Ebből viszont hoztam a 15-t! :)

http://kontentbanya.reblog.hu/felismere ... ampajukrol
Ez nem lep meg. :mosoly:
Itt közülünk keveseknek nem sikerül -szerintem. Bár biztos van olyan, akit kizárólag az autózás sport oldala érdekel, s talán a felét sem ismeri fel, de azért nem ez a jellemző.
Számomra - és gondolom számodra is - gyalázatosan könnyű volt. Egyetlen olyan kép volt, ahol nem ismertem fel azonnal, még a választási lehetőségek előtt az autó márkáját. De ott sem kellett tippelnem találomra, mert a lista már egyértelmüsítette a választ - a Corvette-re gondolok.

Sokkal érdekesebb lett volna, ha a válaszok nem ilyen egyértelműsítők. Például - szándékosan nem a tesztben szereplőt választva: mutatnak egy BMW lámpát és azt találd ki, hogy ez mondjuk 3-as, vagy 5-ös modell.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: A bolygó neve: Föld. Természetes, és épített világunk.

Hozzászólás Szerző: bertone » 2016.03.21. 08:17

Bandee írta:
nikotin írta: Nem. Nekem akkor és most is ezt írta ki:

"
Nos, neked
sikerült!
Siker! Gratulálunk, majdnem az összes kérdésre tudtad a választ! A népesség legjobb 4%-a közé tartozol. A földrajztudásod bizonyítja, mennyire érdekelnek a világ dolgai, és ezzel sok embert lenyűgözöl magad körül. Nyitott szemmel jársz a világban és ezért olyan dolgokat is meglátsz, amikről mások lemaradnak. Mindig egy lépéssel az átlag felett jársz. Igazán büszke lehetsz magadra!"

Most direkt ugyanazokat válaszoltam és számoltam. HAT hibát vétettem a 23 kérdésből. Ezért írtam azt, hogy ha a HAT hibával benne lehet lenni a 4%-ban, akkor az elég szomorú.
Nekem is ezt írta ki, pedig pár dolgot csak tippeltem. SZerintem simán ott lehet lenni, a világ jelentős részének szerintem ezekről a dolgokról seggfing fogalma sincsen. Hozzáteszem le is lehet élni egy életet úgy, hogy nem tudod pl. Afrikában vagy Indiában 1 tál rizs/nap kajával
Az utóbbiban igazad van, de én azt gondoltam, mivel ezek nem is töltenek ki ilyen tesztet - ahogy a 86 éves anyósom sem, őket nem is veszik figyelembe. Bár az is tény, hogy ismerve(?) az amerikai felfogást, szerintem ők is simán buknák ezt a tesztet.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: A bolygó neve: Föld. Természetes, és épített világunk.

Hozzászólás Szerző: bertone » 2016.06.30. 14:34

Hallottam már róla, hogy létezik kör alakú szivárvány, de nem gondoltam, hogy valaha is saját szememmel fogok látni.
Aztán, nemrég felnéztem az égre és megláttam ezt.
Sajnos egyetlen gépem sem volt képes a teljes kört befogni.

Kép
Kép
Kép
Kép
Az apa férfi, a rezsi nő!

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: A bolygó neve: Föld. Természetes, és épített világunk.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2016.06.30. 22:42

És ez, mikor áll elő...?

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: A bolygó neve: Föld. Természetes, és épített világunk.

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2016.06.30. 23:09


t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: A bolygó neve: Föld. Természetes, és épített világunk.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2016.07.01. 07:08

Köszi. Ezt nem tudtam.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: A bolygó neve: Föld. Természetes, és épített világunk.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2016.08.08. 15:54

Erről beszélek évek óta én is:

http://index.hu/tudomany/2016/07/31/a_k ... a_vilagot/

El KELL olvasni, még ha hosszú is: "Csodálatos" perspektíva! :szom04
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: A bolygó neve: Föld. Természetes, és épített világunk.

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2016.08.08. 16:04

Ez a hajó már elment. Akár hátra is dőlhetünk és integethetünk neki.

"A legelső sorban ülünk a pusztítás színházában" (:

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: A bolygó neve: Föld. Természetes, és épített világunk.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2016.08.08. 19:35

Azért van egy kicsit reménykeltőbb is:

http://impressmagazin.hu/uj-bakteriumot ... ulladekot/

(Már amennyiben lehet hinni a hírnek!)
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: A bolygó neve: Föld. Természetes, és épített világunk.

Hozzászólás Szerző: bertone » 2016.09.07. 14:07

A napokban Dunakeszin sétáltunk egy kisebb parkban. Nagyon tetszett, hogy néhány fát, ami már megöregedett és megérett a kivágásra, nem kivágták, hanem "felhasználták". Íme:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: A bolygó neve: Föld. Természetes, és épített világunk.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2016.10.27. 21:57

"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: A bolygó neve: Föld. Természetes, és épített világunk.

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2016.11.01. 19:52

Nagyon tisztelem ezt az embert a munkásságáért.

Jön a Bolygónk a Föld folytatása!

http://index.hu/kultur/2016/11/01/david ... _fold_bbc/

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: A bolygó neve: Föld. Természetes, és épített világunk.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.11.01. 20:05

Phoebe írta:Nagyon tisztelem ezt az embert a munkásságáért.

Jön a Bolygónk a Föld folytatása!

http://index.hu/kultur/2016/11/01/david ... _fold_bbc/
Fantasztikus en is neztem. Gyonyoru felvetelek

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: A bolygó neve: Föld. Természetes, és épített világunk.

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2016.11.01. 20:29

Bandee írta:
Phoebe írta:Nagyon tisztelem ezt az embert a munkásságáért.

Jön a Bolygónk a Föld folytatása!

http://index.hu/kultur/2016/11/01/david ... _fold_bbc/
Fantasztikus en is neztem. Gyonyoru felvetelek
Azok. Hihetetlen amit a stáb hozzátesz látványban DA tudásához. Valószínű ilyen amikor szakmájukban kiváló munkájukban elhivatott emberek egymásra találnak.
Kicsit egyébként azt érzem hogy több téma is már visszatérő kicsit önismétlő, de DA élvezi hogy egyre látványosabban tudják megmutatni azt amit korábban is ezért is készülnek ezek a filmek.
Remélem folytatja még sokáig. :) Gyerekként csüngtem az Élet megpróbáltatásai sorozatán.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: A bolygó neve: Föld. Természetes, és épített világunk.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.11.01. 20:55

Phoebe írta: Fantasztikus en is neztem. Gyonyoru felvetelek
Azok. Hihetetlen amit a stáb hozzátesz látványban DA tudásához. Valószínű ilyen amikor szakmájukban kiváló munkájukban elhivatott emberek egymásra találnak.
Kicsit egyébként azt érzem hogy több téma is már visszatérő kicsit önismétlő, de DA élvezi hogy egyre látványosabban tudják megmutatni azt amit korábban is ezért is készülnek ezek a filmek.
Remélem folytatja még sokáig. :) Gyerekként csüngtem az Élet megpróbáltatásai sorozatán.[/quote]
Igen én is így gondolom. Szerencsés, mert a munkája a hobbija, mint feltehetően a többieknek is. Nem is hiszem, hogy ezt lehet máshogyan csinálni. ) Nagyon látványos a különbség mondjuk 20 évvel ezelőtthöz képest.. Jó, hogy csinálja és én is remélem még sokáig

Nem láttam azt a sorozatot

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: A bolygó neve: Föld. Természetes, és épített világunk.

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2016.11.01. 21:50

Bandee írta:
Phoebe írta: Fantasztikus en is neztem. Gyonyoru felvetelek
Azok. Hihetetlen amit a stáb hozzátesz látványban DA tudásához. Valószínű ilyen amikor szakmájukban kiváló munkájukban elhivatott emberek egymásra találnak.
Kicsit egyébként azt érzem hogy több téma is már visszatérő kicsit önismétlő, de DA élvezi hogy egyre látványosabban tudják megmutatni azt amit korábban is ezért is készülnek ezek a filmek.
Remélem folytatja még sokáig. :) Gyerekként csüngtem az Élet megpróbáltatásai sorozatán.
Igen én is így gondolom. Szerencsés, mert a munkája a hobbija, mint feltehetően a többieknek is. Nem is hiszem, hogy ezt lehet máshogyan csinálni. ) Nagyon látványos a különbség mondjuk 20 évvel ezelőtthöz képest.. Jó, hogy csinálja és én is remélem még sokáig

Nem láttam azt a sorozatot[/quote]
Az régebbi sorozata 1990-es talán 12 rész. Állatvilággal foglakozik minden részt felfűz egy témára. Táplálékszerzés, tájékozódás, udvarlás stb. Zeneileg elég erős szerintem ez a sorozata a tartalom mellett is persze. Ha jól rémlik talán Fenton a zeneszerző akié a Veszedelmes viszonyok zenéje is.

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: A bolygó neve: Föld. Természetes, és épített világunk.

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2016.11.27. 20:38

Phoebe írta: Az régebbi sorozata 1990-es talán 12 rész. Állatvilággal foglakozik minden részt felfűz egy témára. Táplálékszerzés, tájékozódás, udvarlás stb. Zeneileg elég erős szerintem ez a sorozata a tartalom mellett is persze. Ha jól rémlik talán Fenton a zeneszerző akié a Veszedelmes viszonyok zenéje is.
A mostanihoz Hans Zimmer szerzi a zenét, nem kell ecsetelnem tehát miért lesz első osztályú. (:taps
Kép

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: A bolygó neve: Föld. Természetes, és épített világunk.

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2016.11.27. 20:51

maTTeus írta:
Phoebe írta: Az régebbi sorozata 1990-es talán 12 rész. Állatvilággal foglakozik minden részt felfűz egy témára. Táplálékszerzés, tájékozódás, udvarlás stb. Zeneileg elég erős szerintem ez a sorozata a tartalom mellett is persze. Ha jól rémlik talán Fenton a zeneszerző akié a Veszedelmes viszonyok zenéje is.
A mostanihoz Hans Zimmer szerzi a zenét, nem kell ecsetelnem tehát miért lesz első osztályú. (:taps
Szeretem Zimmert de ez nem tetszik. Önismétlő epikus hatásvadász. Fenton sokkal jobban bejön mert minden jelenethez más hangulatú más karakterű zenét szerez. Sajnálom, hogy a jobban csengő név miatt lecserélték.

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: A bolygó neve: Föld. Természetes, és épített világunk.

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2016.11.28. 20:42

Hát én csak az előzetesnek hallottam a zenéjét, az bejött, a többi még lehet ettől sablonos. Egyébként viszont nem hiszem, hogy egy ilyen sorozatnak szüksége lenne húzónevekre, legalábbis a zene terén biztosan nem. Elég oda DA szerintem, nem hiszem hogy ezért választották őt.
Kép

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: A bolygó neve: Föld. Természetes, és épített világunk.

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2016.11.28. 21:05

maTTeus írta:Hát én csak az előzetesnek hallottam a zenéjét, az bejött, a többi még lehet ettől sablonos. Egyébként viszont nem hiszem, hogy egy ilyen sorozatnak szüksége lenne húzónevekre, legalábbis a zene terén biztosan nem. Elég oda DA szerintem, nem hiszem hogy ezért választották őt.
Az előzetes zenéje megy nagyjából a teljes első rész alatt.
Az első évadot nézzük most így még nagyobb a kontraszt számomra.
Nyilván nem kell DAt eladni, de azért jól hangzik, hogy zenét szerezte HZ.

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: A bolygó neve: Föld. Természetes, és épített világunk.

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2016.11.30. 19:32

Phoebe írta:
maTTeus írta:Hát én csak az előzetesnek hallottam a zenéjét, az bejött, a többi még lehet ettől sablonos. Egyébként viszont nem hiszem, hogy egy ilyen sorozatnak szüksége lenne húzónevekre, legalábbis a zene terén biztosan nem. Elég oda DA szerintem, nem hiszem hogy ezért választották őt.
Az előzetes zenéje megy nagyjából a teljes első rész alatt.
Az első évadot nézzük most így még nagyobb a kontraszt számomra.
Nyilván nem kell DAt eladni, de azért jól hangzik, hogy zenét szerezte HZ.
Ha végig egy zene megy az tényleg nem valami profi dolog, pedig szerintem a BBC-nek lenne elég pénze egy kis változatosságra. Mindenesetre ha végre lesz időm mindenképpen megnézem. :)
Kép


Lezárt