A bolygó neve: Föld. Természetes, és épített világunk.

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

A bolygó neve: Föld. Természetes, és épített világunk.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.01.03. 16:44

Érdekes:

http://hir.ma/kulfold/szines-hirek/100- ... ampaign=DZ" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: A bolyg neve: Föld. Természetes, és épített világunk.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.01.03. 18:49

Köszönöm a segítséget Bertone! Még ennyit kérek, hogy mivel nem volt lehetőségem elküldés előtt ellenőrizni a topikcímét, így az "ó" betűt légyszíves biggyeszd hozzá a bolygóhoz! Köszi! (:n
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: A bolyg neve: Föld. Természetes, és épített világunk.

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2014.01.03. 19:17

Lance, vagy valaki aki tudja javítani. (bertone) A topik címéből hiányzik egy ó betű


Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: A bolygó neve: Föld. Természetes, és épített világunk.

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.01.06. 13:28

Csökkentheti a lakások fűtési költségeit egy debreceni találmány, melyről a feltalálója bővebben is beszél a mellékelt videóban.


http://www.ize.hu/click.php?id=26411&ur ... %2F2446839" onclick="window.open(this.href);return false;

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: A bolygó neve: Föld. Természetes, és épített világunk.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2014.01.06. 19:07

Magic írta:Csökkentheti a lakások fűtési költségeit egy debreceni találmány, melyről a feltalálója bővebben is beszél a mellékelt videóban.


http://www.ize.hu/click.php?id=26411&ur ... %2F2446839" onclick="window.open(this.href);return false;
a problémát ott látom, hogy épp egy olyan szerkezet energetikai javítása történik, amellyel eddig sem volt túl nagy probléma... ez egy sima hőszigeteléssel(méretezett vastagság) megoldható... és az még elromlani sem tud...

szóval biztos, hogy hasznos dolog, csak nem látom benne azt, hogy miért ne hőszigetelésre költsem ennek az árát...?

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: A bolygó neve: Föld. Természetes, és épített világunk.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.01.07. 22:15

"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: A bolygó neve: Föld. Természetes, és épített világunk.

Hozzászólás Szerző: High-End » 2014.01.08. 09:40

http://www.privatvagyonkezeles.hu/alapb ... l-nemzetek

A magyar nemzet és társadalom gazdasági, politikai, társadalmi sikere vagy bukása attól függ, hogy mennyire tudják magukat megerősíteni a nem kormányzati intézmények, mennyire tudják magukat függetleníteni a kormánytól ők, és a főbb gazdasági-, médiaszereplők. Daron Acemoglu, a világ egyik legtöbbet idézett gazdaság- és történettudósa, aki a Miért buknak el nemzetek? című, magyarul is megjelent bestseller könyvében (HVG Könyvek) rámutat arra, amire az alapblog.hu-nak adott interjújában is: nem egy-egy nemzet történelme, földrajzi, időjárási helyzete vagy nacionalizmusa, hanem intézményeinek, oktatási rend- szerének, sajtójának és a társadalom többségének tudati állapota, fejlettsége, a politikai elittől való függet- lensége dönti el, hogy végül is sikeres lesz-e vagy sem.

Bönde Attila
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1108
Csatlakozott: 2013.12.29. 15:17
Mi vagy?: éhes

Re: A bolygó neve: Föld. Természetes, és épített világunk.

Hozzászólás Szerző: Bönde Attila » 2014.01.09. 21:00

Nem semmi, ami megy most pár napja kint az USA-ban és Kanadában. Egyik reggel a rádióban bejelentkezett egy Torontoban élő lány, aki elmondta előtte való nap -43°C volt odakint. Nem is tudom, nálam mennyi volt a negatív rekord, amit átéltem, de szerintem -20°C alatt nem nagyon, és ez pedig még a fele sincs...

Viszont mondott egy érdekes dolgot. Elvileg olyan "föld alatti" élet van kint, úgy ki van építve a metro hálózathoz kapcsolódóan a felszín alatti világ, hogy már vannak olyan tömbházak, ahonnan ki sem kell menni az utcára, hanem egyből, akár lépcsőházból is csatlakozni lehet a rendszerbe... ez lenne a jövő?!
Kép

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A bolygó neve: Föld. Természetes, és épített világunk.

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2014.01.09. 21:15

Bönde Attila írta:Nem semmi, ami megy most pár napja kint az USA-ban és Kanadában. Egyik reggel a rádióban bejelentkezett egy Torontoban élő lány, aki elmondta előtte való nap -43°C volt odakint. Nem is tudom, nálam mennyi volt a negatív rekord, amit átéltem, de szerintem -20°C alatt nem nagyon, és ez pedig még a fele sincs...

Viszont mondott egy érdekes dolgot. Elvileg olyan "föld alatti" élet van kint, úgy ki van építve a metro hálózathoz kapcsolódóan a felszín alatti világ, hogy már vannak olyan tömbházak, ahonnan ki sem kell menni az utcára, hanem egyből, akár lépcsőházból is csatlakozni lehet a rendszerbe... ez lenne a jövő?!
Uhhh, én már a jelenlegi metróhálózattal is pincebogárnak érzem magam. Utálom az aluljárót, a alagutat. Kéket akarok látni!
Tudom, költözzek mediterrán országba.

Bönde Attila
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1108
Csatlakozott: 2013.12.29. 15:17
Mi vagy?: éhes

Re: A bolygó neve: Föld. Természetes, és épített világunk.

Hozzászólás Szerző: Bönde Attila » 2014.01.09. 21:23

Sánta Gepárd írta: Uhhh, én már a jelenlegi metróhálózattal is pincebogárnak érzem magam. Utálom az aluljárót, a alagutat. Kéket akarok látni!
Tudom, költözzek mediterrán országba.
Vagy falura :D :D

Engem az is meglepetésként ért (rádióműsorra reagálva beszéltük meg a kollégákkal, akik Szegeden - városban laknak), hogy ők nem-igen látnak csillagot?:!!?!? Kérdezem szemöldökömet vonogatva, hogy mert miért nem?! Aztán esett csak le, hogy a városi fények miatt.

De én tényleg rácsodálkoztam - látszik, hogy falun lakom...
Kép

bertone

Re: A bolygó neve: Föld. Természetes, és épített világunk.

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.09. 22:12

Sánta Gepárd írta: Uhhh, én már a jelenlegi metróhálózattal is pincebogárnak érzem magam. Utálom az aluljárót, a alagutat. Kéket akarok látni!
Tudom, költözzek mediterrán országba.
Kék metró?

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A bolygó neve: Föld. Természetes, és épített világunk.

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2014.01.09. 22:53

bertone írta:
Sánta Gepárd írta: Uhhh, én már a jelenlegi metróhálózattal is pincebogárnak érzem magam. Utálom az aluljárót, a alagutat. Kéket akarok látni!
Tudom, költözzek mediterrán országba.
Kék metró?
Attól pláne pirosat látok!

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A bolygó neve: Föld. Természetes, és épített világunk.

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2014.01.09. 22:56

Bönde Attila írta: Vagy falura :D :D

Engem az is meglepetésként ért (rádióműsorra reagálva beszéltük meg a kollégákkal, akik Szegeden - városban laknak), hogy ők nem-igen látnak csillagot?:!!?!? Kérdezem szemöldökömet vonogatva, hogy mert miért nem?! Aztán esett csak le, hogy a városi fények miatt.

De én tényleg rácsodálkoztam - látszik, hogy falun lakom...
Igen, a fényszennyezés sokat számít. De az is, hogy a városlakók életük jelentős részét tető alatt töltik (nemcsak a lakás miatt, de a közlekedés, a vásárlás -hisz már a piacok jelentős része is fedett - a munka is általában épületben történik), a házak is magasak, aki nem a legfelső emeleten lakik, az leszokott a felnézésről, hiszen akkor is csak házrészeket lát.

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: A bolygó neve: Föld. Természetes, és épített világunk.

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2014.01.10. 07:58

Bönde Attila írta:Nem semmi, ami megy most pár napja kint az USA-ban és Kanadában. Egyik reggel a rádióban bejelentkezett egy Torontoban élő lány, aki elmondta előtte való nap -43°C volt odakint. Nem is tudom, nálam mennyi volt a negatív rekord, amit átéltem, de szerintem -20°C alatt nem nagyon, és ez pedig még a fele sincs...

Viszont mondott egy érdekes dolgot. Elvileg olyan "föld alatti" élet van kint, úgy ki van építve a metro hálózathoz kapcsolódóan a felszín alatti világ, hogy már vannak olyan tömbházak, ahonnan ki sem kell menni az utcára, hanem egyből, akár lépcsőházból is csatlakozni lehet a rendszerbe... ez lenne a jövő?!
Unokatestvérem él Kanadában, ezt mutatta:
Kép
És ezt fűzte hozzá: Mai ujsag, 68 ota nem volt ilyen hideg
ez mar igy megy hetek ota de most csucsot dontunk..kutya kb 15 masodperc alatt elvegzi kint a dolgat es bent is kabatba kell legyen mert kulonben remeg mint a kocsonya!

Bönde Attila
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1108
Csatlakozott: 2013.12.29. 15:17
Mi vagy?: éhes

Re: A bolygó neve: Föld. Természetes, és épített világunk.

Hozzászólás Szerző: Bönde Attila » 2014.01.10. 16:33

Kemény, -20°C alatt azért tényleg nem piskóta a dolog.
Kép

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: A bolygó neve: Föld. Természetes, és épített világunk.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.01.10. 20:30

Csak erős gyomrúak és idegzetűek nézzzék meg!!!

http://embers-eg.webnode.hu/news/karadi ... lo-kepek-/

Most eltekintve a meglehetősen apartheidre sikeredett szövegtől, én a fotókra koncentrálok elsősorban. Ugye ez nem lehet igaz? Különösen, ami a gyermekekkel történik, látható. Ugye nem???? Ugye ennyire nem lehet aljas az emberiség????
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: A bolygó neve: Föld. Természetes, és épített világunk.

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2014.01.10. 20:41

Lancelot írta:Csak erős gyomrúak és idegzetűek nézzzék meg!!!

http://embers-eg.webnode.hu/news/karadi ... lo-kepek-/

Most eltekintve a meglehetősen apartheidre sikeredett szövegtől, én a fotókra koncentrálok elsősorban. Ugye ez nem lehet igaz? Különösen, ami a gyermekekkel történik, látható. Ugye nem???? Ugye ennyire nem lehet aljas az emberiség????
A sivatag virága című film erről szól többek között, de láttam már más Afrika témájú filmet is amiben előkerült. Létező dolog. A legrosszabb az egészben, hogy kivülállóként nem lehet ellene semmit tenni, mert hogy "hagyomány", nincs hozzá jogunk. Addig semmi változás nem lesz, amíg ők nem akarják ezt felszámolni.

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: A bolygó neve: Föld. Természetes, és épített világunk.

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.01.10. 20:48

Még a tél elején olvastam, hogy amerikaii meteorológusok nagyon kemény téli karácsonyt és év elejét jósoltak Európára. Hát, úgy néz ki eltévedt a hideg. Amíg nálunk melegrekordok, a tengeren túl hidegek dőlnek meg... Ráadásul ez nem egyedi eset, egyre inkább tendenciává válik. Sajnos az ilyenek lassan már meg sem kell lepődni, mindennapos lesz.
Kép

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: A bolygó neve: Föld. Természetes, és épített világunk.

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.01.10. 22:41

Lancelot írta:Csak erős gyomrúak és idegzetűek nézzzék meg!!!

http://embers-eg.webnode.hu/news/karadi ... lo-kepek-/

Most eltekintve a meglehetősen apartheidre sikeredett szövegtől, én a fotókra koncentrálok elsősorban. Ugye ez nem lehet igaz? Különösen, ami a gyermekekkel történik, látható. Ugye nem???? Ugye ennyire nem lehet aljas az emberiség????
De. Lehet.

Mondjuk ezen ezen az íráson egy teszem azt bostoni idegsebész (aki történetesen fekete) lehet hogy jobban kiakadna. Teljes joggal.

Kamuro
gokartos
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2013.12.29. 10:50
Mi vagy?: Drakul
Tartózkodási hely: Schwangau

Re: A bolygó neve: Föld. Természetes, és épített világunk.

Hozzászólás Szerző: Kamuro » 2014.01.10. 23:06

Bönde Attila írta:Nem semmi, ami megy most pár napja kint az USA-ban és Kanadában. Egyik reggel a rádióban bejelentkezett egy Torontoban élő lány, aki elmondta előtte való nap -43°C volt odakint. Nem is tudom, nálam mennyi volt a negatív rekord, amit átéltem, de szerintem -20°C alatt nem nagyon, és ez pedig még a fele sincs...

Viszont mondott egy érdekes dolgot. Elvileg olyan "föld alatti" élet van kint, úgy ki van építve a metro hálózathoz kapcsolódóan a felszín alatti világ, hogy már vannak olyan tömbházak, ahonnan ki sem kell menni az utcára, hanem egyből, akár lépcsőházból is csatlakozni lehet a rendszerbe... ez lenne a jövő?!
talán csak a hidegebb helyeken... bár máshol is föld alá kényszerülnek majd az emberek, de nem a hideg miatt, hanem csak szimplán a lakhahatatlanul mérgezett felszín miatt. (:taps (:yes (:e

szerk.: imádolom az új sárga vackokat.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: A bolygó neve: Föld. Természetes, és épített világunk.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.01.11. 14:32

Na, ehhez szóljatok hozzá!!! Úristen!

http://diabetika.info/fukusimanal-nagy-a-baj/

(:q
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: A bolygó neve: Föld. Természetes, és épített világunk.

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.01.11. 14:38

Lancelot írta:Na, ehhez szóljatok hozzá!!! Úristen!

http://diabetika.info/fukusimanal-nagy-a-baj/

(:q
Fake. Nem szabad komolyan venni.

A forráscikk kb 2 hetes ami szintén CSAK 1 magyar oldalon szerepel, amin több hasonló nézetséghajhász cikk is található. Hiteles infókkal. (:u

De csak hogy képben is legyünk. A fukusimai katasztrófa következményeképp már volt zónaolvadás nem csak a 3-as reaktorban, hanem mind a 3-ban. Az északi félgömb valahogy mégis tűlélte a dolgot. 8-)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: A bolygó neve: Föld. Természetes, és épített világunk.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.01.17. 23:22

"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: A bolygó neve: Föld. Természetes, és épített világunk.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.01.17. 23:23

"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Lezárt