Autósoknak - motorosoknak

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: High-End » 2022.05.24. 16:41

https://telex.hu/tech/2022/05/24/a-magy ... o-extrajat

Sebességkorlátozó-rendszer minden új autóban? Kötelező lesz, ezért kipróbáltuk a budapesti forgalomban

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.05.25. 00:21

High-End írta:
2022.05.24. 16:41
https://telex.hu/tech/2022/05/24/a-magy ... o-extrajat

Sebességkorlátozó-rendszer minden új autóban? Kötelező lesz, ezért kipróbáltuk a budapesti forgalomban
Sajnos a hülyeség egyre terjed. Mint a kerékpáros forradalom Budapesten.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: trutya » 2022.05.25. 07:57

anyám. jó, hát amúgy se terveztem új autót venni, ez ezek után sem fog változni...
Kép

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: High-End » 2022.05.25. 09:10

trutya írta:
2022.05.25. 07:57
anyám. jó, hát amúgy se terveztem új autót venni, ez ezek után sem fog változni...
A feleségemnek a cikkben látható XC40 Volvoja van. Egy kis piros ikon mutatja a műszerfalon az aktuális sebességhatárt. 20%-ban rosszul. (:q

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.05.25. 09:23

trutya írta:
2022.05.25. 07:57
anyám. jó, hát amúgy se terveztem új autót venni, ez ezek után sem fog változni...
Teljesen élhetetlenné teszik ezt a helyet a baromságaikkal. Gondolná az ember van nagyobb baj elfelejtik ezeket a pótcselekvés által felszínre került ostobaságokat egy darabig, de nem.

Értem én miért akarják de az emberi életet egy zombi,l vagy robot szintjére silányítják, ahol az individum már szart se számít

Legyen dugás szabályozás is mert sok gumi fogy és az környezetszennyező. Stb stb

Teljesen igazad van.

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2022.05.25. 20:39

Egyébként azt meg tudjátok fogalmazni, hogy minek szól a felháborodás konkrétan? Az utazással elvesztegetett idő 15%-os növekményét sajnáljátok, vagy a vezetés játékélményének elrontását?

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: trutya » 2022.05.25. 22:36

4D4M írta:
2022.05.25. 20:39
Egyébként azt meg tudjátok fogalmazni, hogy minek szól a felháborodás konkrétan? Az utazással elvesztegetett idő 15%-os növekményét sajnáljátok, vagy a vezetés játékélményének elrontását?
én leginkább a másodikat. nem vagyok akkora notórius gyorshajtó, hogy az időt mérhetően spóroljam. nem állatkodom az utakon, a versenyszellememet kiélni ott van a szimulátor - maximum akkor, játszom kicsit, ha senki nincs a közelemben, de egy sávtartó automatika azt is kinyírja.
de mit gondolsz, mennyire lesz vicces egy ilyen autóban a külső sávból csúcsforgalomban besorolni a balra kanyarodó sávba? a mostani morál mellett, amikor ösztönből ledudálják azt is, aki egy másodpercre bealudtt a zöldnél? :)
másrészt az ilyen baromságok helyett szerintem a sofőrök tudásán, ismeretein és a vezetési morál javításán kellene dolgozni. hasznosabb lenne az évente kötelező kresz-vizsga, vezetési képzésekre támogatást biztosítani, gyorshajtáson kapottaknak autópálya-vécé takarítás, stb.

arról nem is szólva hogy ennek akkor lenne tényleges haszna, ha az autók tervezésénél is lekövetnék ezeket az elveket. hogy ne kelljen 400 lóerős villanyszörnyeteget venned, legyen akkor csak 120 lóerős, elviszi az a 130-at kényelmesen, többel meg úgysem vehetsz. mindjárt könnyebbek is lehetnének az autók. ja, hogy azt senki nem venné meg...
Kép

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2022.05.25. 23:20

trutya írta:
2022.05.25. 22:36
én leginkább a másodikat. nem vagyok akkora notórius gyorshajtó, hogy az időt mérhetően spóroljam. nem állatkodom az utakon, a versenyszellememet kiélni ott van a szimulátor - maximum akkor, játszom kicsit, ha senki nincs a közelemben, de egy sávtartó automatika azt is kinyírja.
de mit gondolsz, mennyire lesz vicces egy ilyen autóban a külső sávból csúcsforgalomban besorolni a balra kanyarodó sávba? a mostani morál mellett, amikor ösztönből ledudálják azt is, aki egy másodpercre bealudtt a zöldnél? :)
másrészt az ilyen baromságok helyett szerintem a sofőrök tudásán, ismeretein és a vezetési morál javításán kellene dolgozni. hasznosabb lenne az évente kötelező kresz-vizsga, vezetési képzésekre támogatást biztosítani, gyorshajtáson kapottaknak autópálya-vécé takarítás, stb.

arról nem is szólva hogy ennek akkor lenne tényleges haszna, ha az autók tervezésénél is lekövetnék ezeket az elveket. hogy ne kelljen 400 lóerős villanyszörnyeteget venned, legyen akkor csak 120 lóerős, elviszi az a 130-at kényelmesen, többel meg úgysem vehetsz. mindjárt könnyebbek is lehetnének az autók. ja, hogy azt senki nem venné meg...
Félig-meddig költői kérdésnek szántam, mert ritkán van ez beismerve szerintem. Annyira az életünk része lett a mobilitás és a rálépek a gázra feeling, hogy már nehéz belegondolni, hogy mekkora luxus és pazarlás mindez...
Ahhoz kétség sem fér, hogy milyen jó szórakozás, de azt azért meg kell jegyezni, hogy nem egy esszenciális dolog egy ember teljes értékű életéhez. Az első generáció, aki csak elektromos autóban ülve nő fel már ugyanúgy ki fog röhögni minket, mint ha egy mai tininek mutatsz egy discmant vagy urambocsá walkmant (:
Továbbá mielőbb tanácsos lenne szembenézni a következményeivel is. (utópia az emberiség történelmére pillantva) 2-3 tonnákat gyorsítunk lassítunk, légellenállás leküzdésére égetjük a mérhetetlenül sok energiát. 20-30%-os hatékonyságú motorokat reszelgetünk már másfél évszázada. Elég agyrém egy történet.

A szabályozását is valahogy innen megközelítve lenne érdemes megítélni. Egész más lesz az eredmény, ha szórakozásként tekintünk rá és más ha egy közösségi helyváltoztatási rendszerként, aminek a nevében foglalt feladatán túl csak az életbenmaradás lenne a fókuszban.

Szerintem is sokkal nagyobb potenciál lenne a vezetési morál és tudás fejlesztésében, csak az sokkal bonyolultabb (:

Azért ha a dugást kezdenénk el szabályozgatni, az már azért húsbavágóbb lenne...

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.05.26. 00:02

4D4M írta:
2022.05.25. 20:39
Egyébként azt meg tudjátok fogalmazni, hogy minek szól a felháborodás konkrétan? Az utazással elvesztegetett idő 15%-os növekményét sajnáljátok, vagy a vezetés játékélményének elrontását?
Inkább együtt a kettő. De leginkább az a bajom, hogy mi emberek annál elvileg magasabb szintre jutottunk mintsem az életünket ilyen szinten szabályozzák. Igen, vannak hülyék de az emberi létezésünkhöz és individuum kifejezéséhez az is hozzátartozik, hogy megítéljük mit tartunk be és mit nem, mikor, milyen mértékben. Ezért vagyunk emberek és nem állatok vagy gépek. Ezt az emberi szabadságot korlátozzák egyre jobban. Úgy, hogy mindeközben a személyautózásnál sokkal környezetszennyezőbb dolgokkal nem, vagy kevésbé foglalkoznak. A személyautózás töredéke szennyezést okoz, balesetet pedig lassan hajtva is lehet okozni.
Nem lehet tudni mi lesz a vége, mit szabályoznak még. Ez a legfőbb bajom. EZ az egész progresszív őrjöngés teljesen be fog kúszni az életünkbe. Az is bajom, hogy nem tudom ezeket ki találja ki, ki hatalmazza fel őket ezen szabályok megalkotására. Illetve tudom, hogy ott Eupában mi magunk, a sok hülyét.

Mindeközben olvasom azt a baromságot, hogy majd hajókkal hordjuk a palagázt az USA-ból, aminek környezetterhelése érzésre sokszorosa lesz Európa személyautózása által termelthez képest. Mert most éppen az oroszokkal rosszban kell lenni. Közben az USA onnan veszi az uránt és ez senkit nem zavar.

Nyilvánvalóan nem fogunk egyetérteni, számodra fontosabbak ezek a zöld dolgok meg általában az ilyen progresszív elméletek, én meg sikítófrászt kapok tőlük. De úgy ezeket meg kívántam említeni.

Holnap mikor kimegyek jól odalépek majd a vasnak, mert jó. Szerencsére életem jobb részét nem az ilyen elmebetegségek alatt kellett leéljem. A gyerekeket sajnálom.

Ja, közben 800 LE villanyautókat gyártanak, amelynek gyártási terhelése soha az életben nem fog megtérülni. Még a kisebbeké sem. És így tovább.

Egyébként azt mondom ha ez lenne a vége, tehát ez várna valahol a végén megoldandó problémaként ránk, már minden más fontosabb meg lett oldva, akkor OK, legyen.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2022.05.26. 07:22

Azt hiszem, sosem lesz már új autóm, legalábbis nem vagyok hajlandó annyi pénzt kiadni erte.

Én erősen rontom a hazai statisztikát, az autók életkora kapcsán, a 21, a 16, és a 13 éves autoimmal.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: trutya » 2022.05.26. 07:30

4D4M írta:
2022.05.25. 23:20

Azért ha a dugást kezdenénk el szabályozgatni, az már azért húsbavágóbb lenne...
előbb-utóbb elérünk oda is...
Kép

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: High-End » 2022.05.26. 08:43

Bandee írta:
2022.05.26. 00:02

Inkább együtt a kettő.
.
.
.
.


Ja, közben 800 LE villanyautókat gyártanak, amelynek gyártási terhelése soha az életben nem fog megtérülni. Még a kisebbeké sem. És így tovább.
Minden szavaddal egyetértek.

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2022.05.27. 22:01

Bandee írta:
2022.05.26. 00:02
Inkább együtt a kettő. De leginkább az a bajom, hogy mi emberek annál elvileg magasabb szintre jutottunk mintsem az életünket ilyen szinten szabályozzák. Igen, vannak hülyék de az emberi létezésünkhöz és individuum kifejezéséhez az is hozzátartozik, hogy megítéljük mit tartunk be és mit nem, mikor, milyen mértékben. Ezért vagyunk emberek és nem állatok vagy gépek. Ezt az emberi szabadságot korlátozzák egyre jobban. Úgy, hogy mindeközben a személyautózásnál sokkal környezetszennyezőbb dolgokkal nem, vagy kevésbé foglalkoznak. A személyautózás töredéke szennyezést okoz, balesetet pedig lassan hajtva is lehet okozni.
Nem lehet tudni mi lesz a vége, mit szabályoznak még. Ez a legfőbb bajom. EZ az egész progresszív őrjöngés teljesen be fog kúszni az életünkbe. Az is bajom, hogy nem tudom ezeket ki találja ki, ki hatalmazza fel őket ezen szabályok megalkotására. Illetve tudom, hogy ott Eupában mi magunk, a sok hülyét.

Mindeközben olvasom azt a baromságot, hogy majd hajókkal hordjuk a palagázt az USA-ból, aminek környezetterhelése érzésre sokszorosa lesz Európa személyautózása által termelthez képest. Mert most éppen az oroszokkal rosszban kell lenni. Közben az USA onnan veszi az uránt és ez senkit nem zavar.

Nyilvánvalóan nem fogunk egyetérteni, számodra fontosabbak ezek a zöld dolgok meg általában az ilyen progresszív elméletek, én meg sikítófrászt kapok tőlük. De úgy ezeket meg kívántam említeni.

Holnap mikor kimegyek jól odalépek majd a vasnak, mert jó. Szerencsére életem jobb részét nem az ilyen elmebetegségek alatt kellett leéljem. A gyerekeket sajnálom.

Ja, közben 800 LE villanyautókat gyártanak, amelynek gyártási terhelése soha az életben nem fog megtérülni. Még a kisebbeké sem. És így tovább.

Egyébként azt mondom ha ez lenne a vége, tehát ez várna valahol a végén megoldandó problémaként ránk, már minden más fontosabb meg lett oldva, akkor OK, legyen.
"fontosabbak ezek a zöld dolgok"... ezt inkább úgy lehetne megfelelően megfogalmazni, hogy amíg nem léptünk legalább látszólag valami fenntartható pályára, addig nem lehet semmi más fontosabb. Valószínűleg hozzátartozik ehhez az is, hogy bennem már legalább egy-másfél évtizede tudatosult, hogy nem lehet örökké növekedni és nincs fájdalmasabb dolog az emberiségnek, mint lemondani valamiről, amit egész életében élvezett. Lehet, hogy könnyebb így progresszívnak lenni (: Lehet feszíteni a húrt és foggal körömmel kapaszkodni a kis játékszereinkbe, de a fal így is úgy is jön.

Abban viszont természetesen egyetértünk, hogy amíg pakurával pöfögő fostartályok járják a tengereket, addig ez csupán fingreszelés.

Meg abban is, hogy a 3 tonnás villanySUV-okkal csak tövig nyomjuk a gázt a lejtőn, de erről már beszéltünk szerintem.

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Button » 2022.06.15. 23:32

High-End írta:
2022.05.25. 09:10
trutya írta:
2022.05.25. 07:57
anyám. jó, hát amúgy se terveztem új autót venni, ez ezek után sem fog változni...
A feleségemnek a cikkben látható XC40 Volvoja van. Egy kis piros ikon mutatja a műszerfalon az aktuális sebességhatárt. 20%-ban rosszul. (:q
szerencsére maga a Volvo megoldotta a problémámat mert szerettem volna egy V40-et
nade megszünt
és ami van helyette, az biztos tetszik valakinek :mosoly:
és annak onnantól legyen gondja a táblás rendszerre (:v
Kép

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: High-End » 2022.06.29. 16:55

Kaposváron van Hammond, May és Clarkson. :mosoly:
Gyanús, hogy Kelet-Európa-tripen van a korszakalkotó Top Gearből egy pofon után megalakult autós műsor, a Grand Tour. A koronavírus beakasztott az alapvetően világutazó sorozatnak, a 2019 óta tartó negyedik évad második részére például egy évet kellett várni. A tervek között egy oroszországi rész is szerepelt, de azt a 2022-es események miatt valószínűleg törölték, nem kizárt, hogy nincs ló, jó a szamár is alapon választották a posztszovjet blokkot.
https://totalcar.hu/magazin/2022/06/07/ ... ar-csapat/

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.06.30. 09:49

High-End írta:
2022.06.29. 16:55
Kaposváron van Hammond, May és Clarkson. :mosoly:
Gyanús, hogy Kelet-Európa-tripen van a korszakalkotó Top Gearből egy pofon után megalakult autós műsor, a Grand Tour. A koronavírus beakasztott az alapvetően világutazó sorozatnak, a 2019 óta tartó negyedik évad második részére például egy évet kellett várni. A tervek között egy oroszországi rész is szerepelt, de azt a 2022-es események miatt valószínűleg törölték, nem kizárt, hogy nincs ló, jó a szamár is alapon választották a posztszovjet blokkot.
https://totalcar.hu/magazin/2022/06/07/ ... ar-csapat/
Szegények, hogy pont ott álltak meg

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.08.24. 16:54



Basszus, ezt nagyon bírnám (főleg egy Alfa Giulia QV-vel és/vagy egy 911-el kiegészítve)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.09.08. 01:06



Laci, ha nem láttad volna. Bármelyik TV műsornál jobb 1,5 óra. 1:32- nél a tolatás az zseniális.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.09.08. 11:54

Bandee írta:
2022.09.08. 01:06


Laci, ha nem láttad volna. Bármelyik TV műsornál jobb 1,5 óra. 1:32- nél a tolatás az zseniális.
Köszönöm-köszönöm! (:p (:p (:p

Élmény volt nézni ezt a két palit, kb én is így élném meg. (:k

És igaz, hogy már nem a falon lóg, de ...
Csatolmányok
countach-1.jpg
countach-1.jpg (107.14 KiB) Megtekintve 584 alkalommal
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.09.08. 12:05

Ha lesz időm, megnézem a Lancia Delta videót is, de most egy pár percem volt már csak. Igaz, belefutott Vályi Pista egy "hibába". (nem pontos idézet) "Ha jól emlékszem, az eredeti az Év autója választáson nagyon elől végzett...". Nos annyira, hogy 1980-ban konkrétan a Lancia Delta volt az Év autója. :mosoly: Erre azért emlékezhetne jobban. :P

És persze, erről is van. (:i
Csatolmányok
lancia-delta-8V.jpg
lancia-delta-8V.jpg (69.58 KiB) Megtekintve 585 alkalommal
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: High-End » 2022.09.08. 13:38

Bandee írta:
2022.09.08. 01:06

Laci, ha nem láttad volna. Bármelyik TV műsornál jobb 1,5 óra. 1:32- nél a tolatás az zseniális.

Vályi és Janklovics imádnivaló :-)

Ez a tolatás már Jeremy Clarksont is kikészítettte.



Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: High-End » 2022.09.08. 13:40

High-End írta:
2022.09.08. 13:38
Bandee írta:
2022.09.08. 01:06

Laci, ha nem láttad volna. Bármelyik TV műsornál jobb 1,5 óra. 1:32- nél a tolatás az zseniális.

Vályi és Janklovics imádnivaló :-)

Ez a tolatás már Jeremy Clarksont is kikészítettte. Én csak azt nem értem, hogy tükörből nem tudnak tolatni?



Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.09.08. 14:53

High-End írta:
2022.09.08. 13:40
High-End írta:
2022.09.08. 13:38



Vályi és Janklovics imádnivaló :-)

Ez a tolatás már Jeremy Clarksont is kikészítettte. Én csak azt nem értem, hogy tükörből nem tudnak tolatni?


Ez is érdekelhet, nézd csak itt is szerepelt az autó:)) Korhatáros!!

Kép

Kép

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.09.08. 14:57

High-End írta:
2022.09.08. 13:38
Bandee írta:
2022.09.08. 01:06

Laci, ha nem láttad volna. Bármelyik TV műsornál jobb 1,5 óra. 1:32- nél a tolatás az zseniális.

Vályi és Janklovics imádnivaló :-)

Ez a tolatás már Jeremy Clarksont is kikészítettte.


400.000 Euro, én is kiszállnék inkább vagy alkalmaznék tolató segítőt:)) Ha be tudnék ülni, de gyanús, hogy nem

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.09.08. 15:14

High-End írta:
2022.09.08. 13:38
Bandee írta:
2022.09.08. 01:06

Laci, ha nem láttad volna. Bármelyik TV műsornál jobb 1,5 óra. 1:32- nél a tolatás az zseniális.

Vályi és Janklovics imádnivaló :-)

Ez a tolatás már Jeremy Clarksont is kikészítettte.


Szívesen kipróbálnám a tolatást (is). (:v

Kicsit furcsa nekem. Világ életemben tükörből tolattam. Olyan elképzelhetetlen, hogy ezt nem lehet ezzel az autóval megcsinálni. Van még pár ehhez hasonló méretű autó és sehol máshol nem találkoztam ilyen tolatással. Valahogy úgy érzem, ez egy urban legend, amire aztán mindenki jól rá is játszik. :mosoly:
Az apa férfi, a rezsi nő!

Lezárt