Autósoknak - motorosoknak

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.11.26. 11:25

t-oom írta:
2021.11.25. 19:29
Bandee írta:
2021.11.25. 19:09

Mondjuk ez fura mert azért a BMW-ket általában jó vezetni, bár számít, hogy milyen beállításban mentél és milyen futómű van alatta. Az 5-ös egyébként nem feltétlenül a sportolásra van kitalálva, de bizonyos verziói igen. Meg általában is a BMW sportos hangolású, szándékosan, még a 7-es is. Meg szokni is kell, nagyon más mint egy elsőkerekes hajtás, itt a kormányzott keréken nincs hajtási befolyás, adott esetben ezért is érezhetted rossznak, vagy inkább furcsának a sajátod után, ami ráadásul szintén nem sportos. Amennyire tudom..

Az tuti, hogy vannak a piacon kifejezetten élményszámba menő, olyan autók, - a horizont azon oldalán ahol mi vagyunk, tehát a Porsche, Ferrari meg ezek nem a mi játékunk, de igazából már az AMG, az RS Audik és az M-es BMW-k sem - amiket élmény vezetni, inkább mint a BMW-t főleg, ha olyan célra készülnek. Pl. a mindenkori Civic Type R verziók, csak sajnos rondák, főleg az új. A Clio de főleg a Megane RS verziói, nekem most utóbbi van, kegyetlen jó annyi pénzért amennyibe kerül. De a korábbiak is jók, ráadásul kibírósak, sokkal inkább mint egy BMW M, pályanapokon is. Egy új BMW M3-at nagyobb pályán mint a Hring, néhány kör alatt le lehet rendezni, nem bírják, az RS az igen, legalábbis sokkal később nyírod ki, pedig 1/3 ára van. Nyilván infotech, meg anyagminőség, meg extrák terén nem lehet őket összevetni, sőt teljesítményre sem, de most nem ez a lényeg mert élményautót nem ezek miatt vesz az ember. Egyébként még abba se vagyok biztos, hogy egy M3 leveri az RS Megane Trophy R verzióját ugyanazon a pályán..
Élmény szerintem a Mini, mindegy melyik, de főleg a Cooper S verziók.
Toyota Yaris GR..
Az Alfák, szinte mindegy melyik, de nekem az álom és abszolút kedvenc az az új Giulia és abból is a QV. Ez kinézetre és menettulajdonságokra is, hozzáértők egyöntetű véleménye alapján messze a legjobb a kategóriájában. e persze egy kicsit már ez is drága..
Az Alpine A110, pl. a helyedben, mivel beleférsz, arra lőnék most..
És ide lehet venni a Mustang mostani verzióit is, mert amennyibe kerül, azért bőven sokat ad. Ahol annak a vége van, a BMW, Audi és Mercedes ott kezdődik. Nem ez a verzió, de egy Mach 1 ami most fut, jó lehet.

Amiket felsoroltam, mind megvan max 20-25ig újonnan. Már egy jobb Superb is 18-20 körül áll meg.

Ha akarsz valami értelmes autót és megteheted, akkor intézkedni kell, gyorsan. :mosoly: :mosoly: :mosoly: (:v
Mivel ingatlant vettem, az autóra felretett pénzből, így most egy darabig nem játszik. Jó nekem ez a 3 ami megvan... Úgyis egy quattroportet szeretnék 50-es eveimre, ha megerem... :)

Csak az bajom ezzel a BMW - vel, hogy nem éreztem azt, hogy ez nekem kell! Luxury felszereltség, 2.0 benzin 2 turbó, 250 Le. A Delta többet jelez vissza... 240-nel mentem vele, és mintha setakocsikaznank... Deltanak is szoktam tolni 200 fölé... De akkor meg is jön az adrenalin hozzá... Itt nem jött, sem a vágy, hogy kell egy ilyen...

Pedig a delta töredéke ára a BMW nek, ráadásul erre a Deltara sem lehet azt mondani, hogy elmenyauto.
Ha a regire gondolsz azt mielobb vedd meg mert nincs meg ara. De fel fog menni szerintem ahogy az unioban a hulyeseg teljesen atveszi az uralmat.

Arra kell azert keszulni, hogy a fenntartása nem olcsó, a kuplung csere 1,5 milla :) de hat ez van baszni is szuznek is maradni nem lehet.

Az 5-os egy utazoauto, 1-es vagy 3-as inkabb tetszene szerintem neked, de foleg a regebbiek
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bandee 2021.11.26. 11:26-kor.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.11.26. 11:25


Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.12.11. 09:52

Sokszor felmerült már bennem, hogy egy villanyautónak miért kell úgy kinéznie, hogy már messziről látszódjon róla, hogy ez egy villanyautó?
Így aztán nagyon örültem, amikor megláttam - először még csak fotókon - a KIA EV6 modelljét. Aztán, mikor élőben is találkoztam vele, a tetszésem csak tovább nőtt, valami nagyon dögöset sikerült alkotniuk, amiről semmi nem mutatja, hogy villanyautóval van dolgunk. Oké, a hátulja kicsit merész és szokatlan, de élőben az is más.
Érdekes volt olvasni az alábbi cikket róla. Kifogásolják az ülés helyzetet, amit nem igazán értek. Rendben, a 180 centimmel nem tartozom ma már a magasabbak közé, de beülve és felvéve a számomra megfelelő helyzetet (én kifejezetten magasan és meredek szögben szeretek ülni, közel a kormányhoz), rengeteg hely volt még a fejem fölött, mindenre tökéletesen ráláttam. Lehet, hogy menet közben ez más lenne, de mivel csak a szalonban ültem bele, ott tökéletes érzés volt.
Szokásom, hogy ha beállítom magamnak az első ülést, utána beülök "magam mögé", így tesztelve a hátsó teret. Itt ez kicsit más volt, mert amikor "leveszem a gyújtást", akkor a motoros állítás automatikusan hátra tolja az ülést, így nem teljesen mérvadó, mekkora a hely mögöttem. Így, csak kb 20 centi volt a térdem és az első ülés támlája között és bár erősen lejt a tető, még mindig volt egy öklömnyi hely a fejem és a tetőkárpit között.
Egy biztos: eddig villanyautó nem váltott ki belőlem olyan érzést, hogy "akarom", ez az első.

https://hu.motor1.com/news/553733/kia-e ... szag-arak/
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.12.11. 12:21

bertone írta:
2021.12.11. 09:52
Sokszor felmerült már bennem, hogy egy villanyautónak miért kell úgy kinéznie, hogy már messziről látszódjon róla, hogy ez egy villanyautó?
Így aztán nagyon örültem, amikor megláttam - először még csak fotókon - a KIA EV6 modelljét. Aztán, mikor élőben is találkoztam vele, a tetszésem csak tovább nőtt, valami nagyon dögöset sikerült alkotniuk, amiről semmi nem mutatja, hogy villanyautóval van dolgunk. Oké, a hátulja kicsit merész és szokatlan, de élőben az is más.
Érdekes volt olvasni az alábbi cikket róla. Kifogásolják az ülés helyzetet, amit nem igazán értek. Rendben, a 180 centimmel nem tartozom ma már a magasabbak közé, de beülve és felvéve a számomra megfelelő helyzetet (én kifejezetten magasan és meredek szögben szeretek ülni, közel a kormányhoz), rengeteg hely volt még a fejem fölött, mindenre tökéletesen ráláttam. Lehet, hogy menet közben ez más lenne, de mivel csak a szalonban ültem bele, ott tökéletes érzés volt.
Szokásom, hogy ha beállítom magamnak az első ülést, utána beülök "magam mögé", így tesztelve a hátsó teret. Itt ez kicsit más volt, mert amikor "leveszem a gyújtást", akkor a motoros állítás automatikusan hátra tolja az ülést, így nem teljesen mérvadó, mekkora a hely mögöttem. Így, csak kb 20 centi volt a térdem és az első ülés támlája között és bár erősen lejt a tető, még mindig volt egy öklömnyi hely a fejem és a tetőkárpit között.
Egy biztos: eddig villanyautó nem váltott ki belőlem olyan érzést, hogy "akarom", ez az első.

https://hu.motor1.com/news/553733/kia-e ... szag-arak/
Induló ár 16 misi felett???
Nooorrrmmmáállliiissssss?
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.12.11. 13:44

Redbull írta:
2021.12.11. 12:21
bertone írta:
2021.12.11. 09:52
Sokszor felmerült már bennem, hogy egy villanyautónak miért kell úgy kinéznie, hogy már messziről látszódjon róla, hogy ez egy villanyautó?
Így aztán nagyon örültem, amikor megláttam - először még csak fotókon - a KIA EV6 modelljét. Aztán, mikor élőben is találkoztam vele, a tetszésem csak tovább nőtt, valami nagyon dögöset sikerült alkotniuk, amiről semmi nem mutatja, hogy villanyautóval van dolgunk. Oké, a hátulja kicsit merész és szokatlan, de élőben az is más.
Érdekes volt olvasni az alábbi cikket róla. Kifogásolják az ülés helyzetet, amit nem igazán értek. Rendben, a 180 centimmel nem tartozom ma már a magasabbak közé, de beülve és felvéve a számomra megfelelő helyzetet (én kifejezetten magasan és meredek szögben szeretek ülni, közel a kormányhoz), rengeteg hely volt még a fejem fölött, mindenre tökéletesen ráláttam. Lehet, hogy menet közben ez más lenne, de mivel csak a szalonban ültem bele, ott tökéletes érzés volt.
Szokásom, hogy ha beállítom magamnak az első ülést, utána beülök "magam mögé", így tesztelve a hátsó teret. Itt ez kicsit más volt, mert amikor "leveszem a gyújtást", akkor a motoros állítás automatikusan hátra tolja az ülést, így nem teljesen mérvadó, mekkora a hely mögöttem. Így, csak kb 20 centi volt a térdem és az első ülés támlája között és bár erősen lejt a tető, még mindig volt egy öklömnyi hely a fejem és a tetőkárpit között.
Egy biztos: eddig villanyautó nem váltott ki belőlem olyan érzést, hogy "akarom", ez az első.

https://hu.motor1.com/news/553733/kia-e ... szag-arak/
Induló ár 16 misi felett???
Nooorrrmmmáállliiissssss?
Ezek ilyenek.

Nissan Leaf 12.190.000 (jóval kisebb, mint az EV6)
VW ID 4 17.790.000 (kb hasonló méret, de azért kisebb, valamivel nagyobb hatótáv)
KIA EV6 16.190.000 (jelenleg 15.000.000 bevezető ár)
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.12.11. 15:20

Ennyi pénzem nincs rá sajnos. Hibrid autó érdekelne, de egyenlőre maradok a jó öreg Mercedes B 180-nál.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2021.12.11. 15:41

Redbull írta:
2021.12.11. 15:20
Ennyi pénzem nincs rá sajnos. Hibrid autó érdekelne, de egyenlőre maradok a jó öreg Mercedes B 180-nál.
Az elektromos autó egy vakvágány. Nekem biztos soha nem lesz, akárhogy is néz ki.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Lancelot 2021.12.11. 15:46-kor.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.12.11. 15:43

Lancelot írta:
2021.12.11. 15:41
Az elektromos autó egy vakvágány. Nekem biztos soha nme lesz, kárhogy is néz ki.
(:u

(:k

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.12.11. 15:58

Ez a Kia ugyanaz mint a Hyundai ioniq 5 talán? Vagy mi a neve

Ennyi penzert.. a belseje szemetbol van osszerakva - ertsd ujrahasznositott anyagokbol

Kellene a francnak. Egyebkent tenyleg nem neznek ki rosszul bar nekem a renault Megane E tech vagy mi jobban tetszik, de ezek hasznalhatobbak

Egy ismerosomnek van Tesla, nevetseges a minosege akarhogy gyorsul is. Van neki BmW i3 is, annak a belseje is szemetbol van, ha futeni akar nagyon kell sietni tolteni:)

Egy jo Giulia 280le-vel 4x4 ugyanennyiert kaphato. De a Mustang Gt v8 alap is. Nincs kerdes szamomra melyiket vennem

Meg annyit, hogy a heten az egyik ceges ledes lampa spontan egest szenvedett, hasznalton kivul. Az akku kigyulladt, szerencse, hogy a kollega eszrevette kulonben leeg a lakasa. Ugy eg ez a modern akku mint a magnezium.. sok sikert ezekhez a szarokhoz

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.12.11. 17:04

Lancelot írta:
2021.12.11. 15:41
Redbull írta:
2021.12.11. 15:20
Ennyi pénzem nincs rá sajnos. Hibrid autó érdekelne, de egyenlőre maradok a jó öreg Mercedes B 180-nál.
Az elektromos autó egy vakvágány. Nekem biztos soha nem lesz, akárhogy is néz ki.
Én ezt nem jelenteném ki. Amennyiben az elektromos energia a megoldás, el kell jutni, hogy versenyképes áron kaphatók legyenek.
Megpróbálom kivárni.
(:k
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.12.11. 17:29

Bandee írta:
2021.12.11. 15:58
Ez a Kia ugyanaz mint a Hyundai ioniq 5 talán? Vagy mi a neve

Ennyi penzert.. a belseje szemetbol van osszerakva - ertsd ujrahasznositott anyagokbol

Kellene a francnak. Egyebkent tenyleg nem neznek ki rosszul bar nekem a renault Megane E tech vagy mi jobban tetszik, de ezek hasznalhatobbak

Egy ismerosomnek van Tesla, nevetseges a minosege akarhogy gyorsul is. Van neki BmW i3 is, annak a belseje is szemetbol van, ha futeni akar nagyon kell sietni tolteni:)

Egy jo Giulia 280le-vel 4x4 ugyanennyiert kaphato. De a Mustang Gt v8 alap is. Nincs kerdes szamomra melyiket vennem

Meg annyit, hogy a heten az egyik ceges ledes lampa spontan egest szenvedett, hasznalton kivul. Az akku kigyulladt, szerencse, hogy a kollega eszrevette kulonben leeg a lakasa. Ugy eg ez a modern akku mint a magnezium.. sok sikert ezekhez a szarokhoz
Igen, a két autó azonos alapokon készül.
Hogy miből készül, nem érdekel, tőlem akár macskaszarból is lehet. Remélem, az én életemben még tudok venni egyszer új autót, és nagyon remélem, hogy az még mindig benzines lesz (max egy hibrid). Öreg vagyok én már ahhoz, hogy full elektromos autót használjak.

Néztem ezt a Megane e-tech-et vagy mit. Bakker, mintha egy VW id4-et cicomáztak volna kicsit át. (:v
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.12.11. 17:33

Redbull írta:
2021.12.11. 17:04
Én ezt nem jelenteném ki. Amennyiben az elektromos energia a megoldás, el kell jutni, hogy versenyképes áron kaphatók legyenek.
Megpróbálom kivárni.
(:k
Mi az a "versenyképes" ár?
A közeljövőben már nem nagyon lesz semmi 10 millió Ft alatt, sem hagyományos benzines, sem villanyos. Se.
Semmi.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.12.11. 18:16

bertone írta:
2021.12.11. 17:29
Bandee írta:
2021.12.11. 15:58
Ez a Kia ugyanaz mint a Hyundai ioniq 5 talán? Vagy mi a neve

Ennyi penzert.. a belseje szemetbol van osszerakva - ertsd ujrahasznositott anyagokbol

Kellene a francnak. Egyebkent tenyleg nem neznek ki rosszul bar nekem a renault Megane E tech vagy mi jobban tetszik, de ezek hasznalhatobbak

Egy ismerosomnek van Tesla, nevetseges a minosege akarhogy gyorsul is. Van neki BmW i3 is, annak a belseje is szemetbol van, ha futeni akar nagyon kell sietni tolteni:)

Egy jo Giulia 280le-vel 4x4 ugyanennyiert kaphato. De a Mustang Gt v8 alap is. Nincs kerdes szamomra melyiket vennem

Meg annyit, hogy a heten az egyik ceges ledes lampa spontan egest szenvedett, hasznalton kivul. Az akku kigyulladt, szerencse, hogy a kollega eszrevette kulonben leeg a lakasa. Ugy eg ez a modern akku mint a magnezium.. sok sikert ezekhez a szarokhoz
Igen, a két autó azonos alapokon készül.
Hogy miből készül, nem érdekel, tőlem akár macskaszarból is lehet. Remélem, az én életemben még tudok venni egyszer új autót, és nagyon remélem, hogy az még mindig benzines lesz (max egy hibrid). Öreg vagyok én már ahhoz, hogy full elektromos autót használjak.

Néztem ezt a Megane e-tech-et vagy mit. Bakker, mintha egy VW id4-et cicomáztak volna kicsit át. (:v
Ket azonos vonal nincs bennuk, nem tudom mibol allapitottad ezt meg. :) De szerencsere nem kell mindenkinek ugyanaz tetsszen. Szerintem ebben a kategoriban a Megane nez ki a legjobban es a ket koreai, de nekem a renault jobban tetszik. Es szubjektiv. Ami nem meglepo mert manapsag mar csak a franciak es az olaszok gyartanak igazan szep autot. Mondjuk ez nagyjabol mindig igy volt:)

Nekem se lesz remelem, de meg van 20-30 evem talan es beeshet kenyszerbol egy ilyen.

Engem zavar, hogy 16 millioert szemetet arulnak.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.12.11. 18:27

rdaneelolivaw írta:
2021.12.11. 17:33
Redbull írta:
2021.12.11. 17:04
Én ezt nem jelenteném ki. Amennyiben az elektromos energia a megoldás, el kell jutni, hogy versenyképes áron kaphatók legyenek.
Megpróbálom kivárni.
(:k
Mi az a "versenyképes" ár?
A közeljövőben már nem nagyon lesz semmi 10 millió Ft alatt, sem hagyományos benzines, sem villanyos. Se.
Semmi.
Világos.
Azt gondolom, ha egy hasonló kategóriájú belső égésű és egy elektromos autó ára közel azonos lesz.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.12.11. 19:52

Bandee írta:
2021.12.11. 18:16
bertone írta:
2021.12.11. 17:29

Igen, a két autó azonos alapokon készül.
Hogy miből készül, nem érdekel, tőlem akár macskaszarból is lehet. Remélem, az én életemben még tudok venni egyszer új autót, és nagyon remélem, hogy az még mindig benzines lesz (max egy hibrid). Öreg vagyok én már ahhoz, hogy full elektromos autót használjak.

Néztem ezt a Megane e-tech-et vagy mit. Bakker, mintha egy VW id4-et cicomáztak volna kicsit át. (:v
Ket azonos vonal nincs bennuk, nem tudom mibol allapitottad ezt meg. :) De szerencsere nem kell mindenkinek ugyanaz tetsszen. Szerintem ebben a kategoriban a Megane nez ki a legjobban es a ket koreai, de nekem a renault jobban tetszik. Es szubjektiv. Ami nem meglepo mert manapsag mar csak a franciak es az olaszok gyartanak igazan szep autot. Mondjuk ez nagyjabol mindig igy volt:)

Nekem se lesz remelem, de meg van 20-30 evem talan es beeshet kenyszerbol egy ilyen.

Engem zavar, hogy 16 millioert szemetet arulnak.
Kép
Kép

Kép
Kép

Amikor azt mondtam, átcicomázott, arra gondoltam, van bennük annyi hasonlóság, mint annak idején a VW-SEAT-SKODA testvérekben volt, néha még mindig van. Nyílván nem egy Peuget-Citroen-Opel autóra gondoltam, ahol egy 208 Peugeot és az Opel Corsa között szinte valóban csak a lámpák és a logó a különbség. Élóben, egymás mellet biztos nagy a különbség, de így fotókon NEKEM nagyon hasonló alkatok.
Hátul mindkettő rendben van, de előlnézetben mindkettőről messziről lerí, hogy ezek elektromos autók. Ez az, ami a KIA-ban nem látszik. AZ simán elmenne egy hagyományos belsőégésű motorral hajtottnak is.

Kép

Hogy melyik a szebb? Na, ez tényleg szubjektív, ezért ezzel nem vitatkoznék.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.12.11. 20:11

A Rönó a legarányosabb forma = ezért ezek közül az a legszebb. :P

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.12.11. 21:08

bertone írta:
2021.12.11. 19:52
Bandee írta:
2021.12.11. 18:16

Ket azonos vonal nincs bennuk, nem tudom mibol allapitottad ezt meg. :) De szerencsere nem kell mindenkinek ugyanaz tetsszen. Szerintem ebben a kategoriban a Megane nez ki a legjobban es a ket koreai, de nekem a renault jobban tetszik. Es szubjektiv. Ami nem meglepo mert manapsag mar csak a franciak es az olaszok gyartanak igazan szep autot. Mondjuk ez nagyjabol mindig igy volt:)

Nekem se lesz remelem, de meg van 20-30 evem talan es beeshet kenyszerbol egy ilyen.

Engem zavar, hogy 16 millioert szemetet arulnak.
Kép
Kép

Kép
Kép

Amikor azt mondtam, átcicomázott, arra gondoltam, van bennük annyi hasonlóság, mint annak idején a VW-SEAT-SKODA testvérekben volt, néha még mindig van. Nyílván nem egy Peuget-Citroen-Opel autóra gondoltam, ahol egy 208 Peugeot és az Opel Corsa között szinte valóban csak a lámpák és a logó a különbség. Élóben, egymás mellet biztos nagy a különbség, de így fotókon NEKEM nagyon hasonló alkatok.
Hátul mindkettő rendben van, de előlnézetben mindkettőről messziről lerí, hogy ezek elektromos autók. Ez az, ami a KIA-ban nem látszik. AZ simán elmenne egy hagyományos belsőégésű motorral hajtottnak is.

Kép

Hogy melyik a szebb? Na, ez tényleg szubjektív, ezért ezzel nem vitatkoznék.
Jol nez ki a Kia. Szerintem is. A vw szokas szerint gyenge eresztes

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.12.12. 09:40

Bandee írta:
2021.12.11. 21:08
Jol nez ki a Kia. Szerintem is. A vw szokas szerint gyenge eresztes
Akkor nézd meg a KIA EV6 belterét. (:v
Értem, hogy mindenhova kell az érintőképernyő + hatalmas dupla/tripla képernyők de ez botrány szerintem már.
A kormány mintha egy 70-es évekbeli skoda autóból lett volna újragondolva.

Nem azt mondom, hogy a Renault beltere sokkal jobb, de azért na.

Tényleg most még gyorsan kell venni egy normális kocsit, különben csak ezek lesznek pár év múlva. (:h (:b

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: zola » 2021.12.16. 18:27

Eskü saját szememmel láttam, és még pár szót beszélgettem is.
Fehér kia creed csomagtartóját uraság csukja le, anyósülésből asszonyka száll ki. Uraság káromkodik: ez nem a mi autónk bassza meg... És kinyitja utána a 4 autóval arrébb lévő fehér kia creed autót. 2 évnél egyik autó se nézett ki idősebbnek.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.12.16. 18:34

zola írta:
2021.12.16. 18:27
Eskü saját szememmel láttam, és még pár szót beszélgettem is.
Fehér kia creed csomagtartóját uraság csukja le, anyósülésből asszonyka száll ki. Uraság káromkodik: ez nem a mi autónk bassza meg... És kinyitja utána a 4 autóval arrébb lévő fehér kia creed autót. 2 évnél egyik autó se nézett ki idősebbnek.
asszem jó lesz nekem az a kulcsos nyitás is :D
ez kemény azért.
Kép

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2021.12.16. 20:41

zola írta:
2021.12.16. 18:27
Eskü saját szememmel láttam, és még pár szót beszélgettem is.
Fehér kia creed csomagtartóját uraság csukja le, anyósülésből asszonyka száll ki. Uraság káromkodik: ez nem a mi autónk bassza meg... És kinyitja utána a 4 autóval arrébb lévő fehér kia creed autót. 2 évnél egyik autó se nézett ki idősebbnek.
:) ilyen velem sosem fordulhat elő... :)

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: zola » 2021.12.17. 18:03

Jah nem KIA Creed-ek voltak, hanem hibrid Opel Almera-k. Reggel az egyik még ott volt, este sötétben összetévesztettem.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.12.17. 22:44

zola írta:
2021.12.17. 18:03
Jah nem KIA Creed-ek voltak, hanem hibrid Opel Almera-k. Reggel az egyik még ott volt, este sötétben összetévesztettem.
KIA Ceed, nem Creed. (Korábban C'eed)
Opel Ampera és Nissan Almera
Viszont egy Opel Ampera-t nehéz összetéveszteni egy KIA Ceed-del. Az Ampera forgalmazás évekkel ezelőtt megszűnt.
Szóba jöhetne az Opel Astra, ami jobban emlékeztet a Ceed-re, de abból meg nincs semmilyen hibrid. (Tudtommal.)

Kép
Kép
Kép
Kép
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: zola » 2021.12.18. 00:23

bertone írta:
2021.12.17. 22:44
zola írta:
2021.12.17. 18:03
Jah nem KIA Creed-ek voltak, hanem hibrid Opel Almera-k. Reggel az egyik még ott volt, este sötétben összetévesztettem.
KIA Ceed, nem Creed. (Korábban C'eed)
Opel Ampera és Nissan Almera
Viszont egy Opel Ampera-t nehéz összetéveszteni egy KIA Ceed-del. Az Ampera forgalmazás évekkel ezelőtt megszűnt.
Szóba jöhetne az Opel Astra, ami jobban emlékeztet a Ceed-re, de abból meg nincs semmilyen hibrid. (Tudtommal.)
Teljes esti sötétségben, felnyitott csomagtartó ajtóval láttam. Amiből kiszálltak, annak is csak a hátulját, takarta a többi autó. Amibe bezsállt a nő azt közelről hátulról, de a csomagtartóba pakolt az ürge. Másnap láttam, hogy zöld a rendszám amelyik ott maradt. A hotel tulajáé volt az egyik. Mikor mentem kikésért, beszélgettünk kicsit, szóba került a napelem meg az elektromos autó, és akkor mutatott rá, hogy az ővé hibrid. Én meg mondtam neki, hogy ezt tegnap más, akinek ugyanilyen autója volt meg kinyitotta tévedésből. Be van kamerázva a parkoló, mondta hogy majd visszanézi.

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Button » 2021.12.21. 18:02

bertone írta:
2021.12.17. 22:44

Szóba jöhetne az Opel Astra, ami jobban emlékeztet a Ceed-re, de abból meg nincs semmilyen hibrid. (Tudtommal.)
Abból jelenleg csak 3 hengeres létezik :lol:
De már jön az új, abban a hibrid már 4 hengeres lesz.
Valahogy ezek most együtt járnak.. Jó lenne megérteni miért.
Kép

Lezárt