Autósoknak - motorosoknak

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2020.01.13. 16:59

rdaneelolivaw írta:
2020.01.13. 08:03
Lancelot írta:
2020.01.12. 16:23
Azt gondolom az a helyes hozzáállás, ha mindenki megteszi azt a "kicsi" lépést a maga területén, amit megtehet és nem azt nézi, hogy mekkora az az egészhez képest. Ha ugyanis folyton mindenki azt mondogatja, hogy "Jaj, hát miért éppen ezt, mikor amaz sokkal jobban szennyezi?", akkor soha, semmi nem fog történni a bolygó megmenekülése érdekében. Már így is késő. Sajnálom a következő nemzedékeket. Joggal fognak átkozni bennünket. :szom03 :szom04
Igen ez igaz, minden kis lépés számít.
Csak mostanában nagy divat lett co2-generálisnak lenni, közben mindenki mindent továbbra is használ, vesz, előállít.
Ez soha nem fog megváltozni, itt a jogalkotónak kell megtenni a leghatározottabb lépéseket, mert ő tud rákényszeríteni mindenkit valaminek a használatára vagy nem használatára. (mármint szépen lassan betiltani dolgokat... stb, stb...)

A bolygó köszöni szépen, jól van és jól is lesz. Maximum majd levet mindket a hátáról.
Nem hiszem, hogy az állami megoldás célravezető lenne.
A legnagyobb károsanyag-kibocsátók a legnagyobb adófizetők is egyben, így a tevékenységük ellehetetlenítése tökéletes ellentéte az állami érdeknek.
Ellenben bármiféle szabályozást az az innovatív kisvállalat / startup fog megszívni, aki esetleg ugyanazt környezettudatosabban tudná előállítani, csak a jogi útvesztő, engedélyek, mérések, stb. sűrűjében elveszve soha nem lesz életképes vállalkozás belőle. Így az esélye is elvész annak, hogy esetleg a környezetszennyező nagyvállalatnak versenytársa legyen, és úgymond piacot veszítsen a környezetszennyezés.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2020.01.13. 17:07

Krisztián írta:
2020.01.13. 16:59
Nem hiszem, hogy az állami megoldás célravezető lenne.
A legnagyobb károsanyag-kibocsátók a legnagyobb adófizetők is egyben, így a tevékenységük ellehetetlenítése tökéletes ellentéte az állami érdeknek.
Ellenben bármiféle szabályozást az az innovatív kisvállalat / startup fog megszívni, aki esetleg ugyanazt környezettudatosabban tudná előállítani, csak a jogi útvesztő, engedélyek, mérések, stb. sűrűjében elveszve soha nem lesz életképes vállalkozás belőle. Így az esélye is elvész annak, hogy esetleg a környezetszennyező nagyvállalatnak versenytársa legyen, és úgymond piacot veszítsen a környezetszennyezés.
Nyilván nagyon érzékeny a kérdés. Ezért azt gondolom, hogy ezt is csak lassan lehet megváltoztatni, kérdés van-e ennyi idő?

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2020.01.13. 19:18

rdaneelolivaw írta:
2020.01.13. 17:07
Krisztián írta:
2020.01.13. 16:59
Nem hiszem, hogy az állami megoldás célravezető lenne.
A legnagyobb károsanyag-kibocsátók a legnagyobb adófizetők is egyben, így a tevékenységük ellehetetlenítése tökéletes ellentéte az állami érdeknek.
Ellenben bármiféle szabályozást az az innovatív kisvállalat / startup fog megszívni, aki esetleg ugyanazt környezettudatosabban tudná előállítani, csak a jogi útvesztő, engedélyek, mérések, stb. sűrűjében elveszve soha nem lesz életképes vállalkozás belőle. Így az esélye is elvész annak, hogy esetleg a környezetszennyező nagyvállalatnak versenytársa legyen, és úgymond piacot veszítsen a környezetszennyezés.
Nyilván nagyon érzékeny a kérdés. Ezért azt gondolom, hogy ezt is csak lassan lehet megváltoztatni, kérdés van-e ennyi idő?
Egy kapitalista vállalat egyik legérzékenyebb pontja a fogyasztói elégedettség. Szóval bármennyire is körülményes, nehéz, sőt a lehetetlen határán mozgó küldetés, szerintem mégis innen kéne megfogni a problémát. Az viszont biztos, hogy ez nem egy gyors megoldás, az időnk meg kevés...
Én azért remélem, hogy az előtt elpatkolok, hogy az emberiség túlélése ténylegesen veszélybe kerülne. Kérdés, hogy 24 évesen erre mennyi esélyem van, ha egyébként meg sokáig szeretnék élni, tehát az öngyilkosság és az önpusztítás nem játszik.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: mudd » 2020.01.13. 20:46



par gondolat a co2 emissziorol - erdemes megnezni

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2020.01.26. 18:13

mudd írta:
2020.01.13. 20:46


par gondolat a co2 emissziorol - erdemes megnezni
Köszi, szívesen nézem Hanula előadásait... jó lenne ha a politikusok is ezt tennék! "Sok hülye mérnök, mit ért hozzá...!!!"

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.02.24. 13:55



Idáig jutottunk :pf02 :pf02 Rolls jeep, ez már eleve emészthetetlen. És driftelnek vele. Egy Rolls-al. :hanyas:

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: bertone » 2020.03.08. 10:45

Az apa férfi, a rezsi nő!

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2020.03.09. 12:35

Nem bírtam tovább, feltettem a nyári kerekeket... :) asszem ebből sosem lehet kinőni, legalábbis én sosem fogok. Még egy kis ültetést elbírna, de azt már valóban kihagyom...

Kép
Kép
Kép
Kép

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: High-End » 2020.03.10. 18:49

t-oom írta:
2020.03.09. 12:35
Nem bírtam tovább, feltettem a nyári kerekeket... :) asszem ebből sosem lehet kinőni, legalábbis én sosem fogok. Még egy kis ültetést elbírna, de azt már valóban kihagyom...
Hawaii-n voltam nemrég...eszembe jutottál. :mosoly:

Minden pick up 24 collos felniken, megemelve, nem egyszer Ben Hur tüskékkel. :szom01

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2020.03.10. 21:03

Ez nem is olyan rossz... Legalább vagyok valamilyen! ;)

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2020.03.10. 21:12

High-End írta:
2020.03.10. 18:49
t-oom írta:
2020.03.09. 12:35
Nem bírtam tovább, feltettem a nyári kerekeket... :) asszem ebből sosem lehet kinőni, legalábbis én sosem fogok. Még egy kis ültetést elbírna, de azt már valóban kihagyom...
Hawaii-n voltam nemrég...eszembe jutottál. :mosoly:

Minden pick up 24 collos felniken, megemelve, nem egyszer Ben Hur tüskékkel. :szom01
A Puntot, most kezdtem el felujítattni. Karosszéria kilakatolva, most fenyezőnél van, utána motor felújítás a következő lépés. Mindenki hülyének tart, hogy egy 20 éves autóra ennyit költök, főleg, hogy nem is használom.

Egyszerűen ilyen vagyok... Kerék és autó rajongó vagyok. Mindenben megtalalom a nekem tetszőt.

Most a Punto kapcsán rá akarnak beszélni a 15 coll helyett a 18"-OS kerékre... :)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2020.03.10. 21:43

t-oom írta:
2020.03.10. 21:12
High-End írta:
2020.03.10. 18:49


Hawaii-n voltam nemrég...eszembe jutottál. :mosoly:

Minden pick up 24 collos felniken, megemelve, nem egyszer Ben Hur tüskékkel. :szom01
A Puntot, most kezdtem el felujítattni. Karosszéria kilakatolva, most fenyezőnél van, utána motor felújítás a következő lépés. Mindenki hülyének tart, hogy egy 20 éves autóra ennyit költök, főleg, hogy nem is használom.

Egyszerűen ilyen vagyok... Kerék és autó rajongó vagyok. Mindenben megtalalom a nekem tetszőt.

Most a Punto kapcsán rá akarnak beszélni a 15 coll helyett a 18"-OS kerékre... :)
Az durva lesz.
(:i
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2020.03.27. 21:36

nap, mint nap látom a sok söfőrt, akik maszkban vezetnek, felhúzott ablakkal. eddig azt gondoltam, ha van klíma az autóban, akkor az oda beszerelt pollein szűrő van olyan hatásfokú, mint a maszk. rosszul gondolom...? indokolt a maszk használata így is?

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2020.03.27. 22:29

t-oom írta:
2020.03.27. 21:36
nap, mint nap látom a sok söfőrt, akik maszkban vezetnek, felhúzott ablakkal. eddig azt gondoltam, ha van klíma az autóban, akkor az oda beszerelt pollein szűrő van olyan hatásfokú, mint a maszk. rosszul gondolom...? indokolt a maszk használata így is?
amennyiben a nyári zápor után járdán lévő pocsolyák miatt indokoltnak érzed gát építését a házad köré, akkor igen

a koronavírus alapvetően cseppfertőzéssel terjed, és bár 3 órán át megmarad a levegőben, egyrészt be kéne jutnia az autóba, ami mégiscsak egy zárt tér, másrészt egyelőre nem úgy tűnik, hogy túl nagy távolságra jutna a széllel
elvileg az sem jelentős tényező a terjedésében, hogy a járdán sétálsz bele, szóval én nem aggódnék amiatt, hogy az autóban ülve kapod el

más a helyzet akkor, ha többen vagytok az autóban, pont azért, mert zárt tér - ez esetben kifejezetten ajánlott maszkot húzni, mert ha beültök akár csak ketten is, nagyon könnyen össze tudjátok fertőzni egymást. a cseppfertőzéses betegségek imádják az ilyen helyeket.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: bertone » 2020.03.27. 22:40

t-oom írta:
2020.03.27. 21:36
nap, mint nap látom a sok söfőrt, akik maszkban vezetnek, felhúzott ablakkal. eddig azt gondoltam, ha van klíma az autóban, akkor az oda beszerelt pollein szűrő van olyan hatásfokú, mint a maszk. rosszul gondolom...? indokolt a maszk használata így is?
Nem tudom a pontos választ, csak matekozok.
Ahogy most utána olvastam, a legkisebb pollen mérete 6 mikron. Tehát a pollenszűrőnek az a feladata, hogy ezt még ki tudja szűrni.

A C-19 vírus mérete kb 0,05-0,12 mikoron között van. Tehát a legkisebb pollen is vagy 50x nagyobb, mint a vírus, így elég esélytelennek látom azt, hogy az autóba szerelt pollen szűrő megvédene a vírustól.
Más kérdés, hogy amiket látsz többnyire autókban az embereken, az ún. sebészi maszk (jobb esetben). Ezek SEM képesek megszűrni a vírust, mert nem is az a feladatuk. Ezek arra valók, hogy az általad kitüsszentett, kiköhögött, vagy csak a sima légzéssel kijutó vírust fogja meg (már, ha van), mégpedig úgy, hogy a vírus nem önmagában kóricál, hanem megtapad a szádból, orrodból kijutó víz cseppeken, s a maszk ezt fogja meg.
Ha valaki rád köhög-tüsszent, neked annyi, mert hiába van rajtad maszk, bekerül a szemedbe, megtapad az arcodon stb és így jut a szervezetedbe.
Mindemellett a levegőben szerintem kevés vírus kóvályog, mert a gravitáció vonzza és a tárgyakra, földre stb kerül. Az persze egy további kérdés, hogy az aszfalton lévőt mennyire keverjük föl az autókkal, de továbbra is azt gondolom, autóban külön a maszk felesleges.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.03.27. 23:33

t-oom írta:
2020.03.27. 21:36
nap, mint nap látom a sok söfőrt, akik maszkban vezetnek, felhúzott ablakkal. eddig azt gondoltam, ha van klíma az autóban, akkor az oda beszerelt pollein szűrő van olyan hatásfokú, mint a maszk. rosszul gondolom...? indokolt a maszk használata így is?
Ha egyedül ülsz az autóban és előtte alaposan kezet mosol, nem gondolnám, hogy a vírus bejut. De akár belső keringetésre is lehet rakni a szellőzést ha abban biztos vagy, hogy belül OK minden.

Maga a pollenszűrő, ha nem speciális akkor szerintem nem véd meg a vírustól mert a por és pollen is sokkal nagyobb mint egy vírus, de szerintem az szinte kizárt, hogy kívülről a légbeszívón, a csöveken és kanyarokon, az akármilyen szűrőn keresztül bejusson az utastérbe.. Előtte felkenődik valahová úgy gondolom, ha ott is lenne éppen, amerre jársz.
Egyébkét csak a HEPA szűrő segít, ez egészen kicsi részecskéket is megszűr már, de ezeknél is a minősítésekre figyelni kell mert meg a néphülyítés. Van egyébként HEPA pollenszűrő autókhoz is. Az légszűrő anyagok G és F minősítéssel rendelkeznek (számozva is vannak továbbá), ezek nem alkalmasak baktérium vagy vírus szűrésére, ilyenek vannak az irodaházakban, az otthoni szellőzőgépekben, bevásárlóközpontokban. A G szűri általában a frisslevegős oldalt, a visszakeverésen pedig, már ha van, oda jobb esetben F-et raknak hacsak nem szarrágó az üzemeltető mert akkor oda is G-t tesz. EÜ intézményekben, műtőkben vannak a HEPA szűrős fasza gépek, nem is tehetsz mást. Természetesen, itthon, erre is van kókány megoldás! Mivel a kabátbélés újrahasznosított szálakból van de kvázi ugyanaz mint a G szűrő, arra ráfogják, hogy minősített és azt teszik az okosok be, mivel nincsen EN minősítése ez az anyag 1/4- e a rendes szűrőnek.. Rányomtatva persze nincsen a szabvány de hát kit érdekel..

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: mudd » 2020.03.27. 23:39

acsi! a szajmaszk es a tobbi cucc nem a viselojet vedi, hanem a tobbieket.
(pl. csehorszagban felszolitottak a nepet, hogy ne is viseljenek respiratort (az kifele szabadon engedi tavozni a levegot), hacsak a kimeno levego nem szadadon tavozik, csak szures utan)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.03.27. 23:46

mudd írta:
2020.03.27. 23:39
acsi! a szajmaszk es a tobbi cucc nem a viselojet vedi, hanem a tobbieket.
(pl. csehorszagban felszolitottak a nepet, hogy ne is viseljenek respiratort (az kifele szabadon engedi tavozni a levegot), hacsak a kimeno levego nem szadadon tavozik, csak szures utan)
Nyilván, de itt most az autóról volt szó. Ma voltam maszkban 1-2 helyen, az emberek 80%-a nem hord. (:q

Nem igaz, hogy nincs, mert kollégám öccse aki nagy seftes, megrendelte pár hete és két napja érkezett meg a szállítmánya Kínából, tán 40.000 darab. Fürkészek és portyázók nélkül intézte.

Varrják egyébként itthon is, szerintem 10x haszon van rajta. XIII. kerület Tátra utcában is kapni, 760 Ft ez az itthoni. Szarják kifele.. Nem értem ezt a maszk parát tehát.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: mudd » 2020.03.27. 23:51

autoban semmi ertelme, senki idegent nem fertozol meg, hacsak nem taxizol. az asszonyt meg mar letusszentetted otthon.
ha megiscsak kinyomom az orrom, akkor szigoruan maszkban (itt mindenki, tenyleg mindenki viseli) - az autoban leveszem, mert zavar. a maszk - szemuveg parositas kellemetlen - parasodik a szemuvegem tole.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.03.27. 23:55

mudd írta:
2020.03.27. 23:51
autoban semmi ertelme, senki idegent nem fertozol meg, hacsak nem taxizol. az asszonyt meg mar letusszentetted otthon.
ha megiscsak kinyomom az orrom, akkor szigoruan maszkban (itt mindenki, tenyleg mindenki viseli) - az autoban leveszem, mert zavar. a maszk - szemuveg parositas kellemetlen - parasodik a szemuvegem tole.
OK, de gondolom nálatok észérvek és rendelet alapján dől el, hogy viselik a maszkot. Itt meg..

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: mudd » 2020.03.28. 00:06

Bandee írta:
2020.03.27. 23:55
OK, de gondolom nálatok észérvek és rendelet alapján dől el, hogy viselik a maszkot. Itt meg..
mar lassan ket hete nem latsz fedetlen pofaval senkit sem. egy nappal a kotelezo erveny elott direkt figyeltem- egyetlen embert lattam csupaszon, de mar o is szallt be az autojaba.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.03.28. 00:12

mudd írta:
2020.03.28. 00:06
Bandee írta:
2020.03.27. 23:55
OK, de gondolom nálatok észérvek és rendelet alapján dől el, hogy viselik a maszkot. Itt meg..
mar lassan ket hete nem latsz fedetlen pofaval senkit sem. egy nappal a kotelezo erveny elott direkt figyeltem- egyetlen embert lattam csupaszon, de mar o is szallt be az autojaba.
Ez lenne a normalis szerintem is, de jozan paraszti esszel is be lehet ezt latni. Embereknek kiosztottam. Szerinted hanyan hordjak??

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: mudd » 2020.03.28. 07:59

Bandee írta:
2020.03.28. 00:12
Ez lenne a normalis szerintem is, de jozan paraszti esszel is be lehet ezt latni. Embereknek kiosztottam. Szerinted hanyan hordjak??
biztosra uriember nem fogad.
kiosztani? itt mindenki maganak kendacsolta, vagy szerezte be. a bolti eladokon nem lattal ket egyformat.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2020.03.28. 09:09

mivel csak mi 5-en ülünk be az autóba, akik egyébként is együtt élünk, mi nem viselünk maszkot, ha együtt utazunk az autóban. Csak azt nem értem, hogy mikor egyedl ül valaki az autóban, az miért használ maszkot...?

megyek boltba, autóban fel a maszk, és fel a kesztyű, majd úgy szállok ki, vissza fordítva. sokáig nem tudom elviselni a maszkot.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2020.03.28. 09:27

Bandee írta:
2020.03.28. 00:12
Ez lenne a normalis szerintem is, de jozan paraszti esszel is be lehet ezt latni. Embereknek kiosztottam. Szerinted hanyan hordjak??
Mindenki? (:taps

Lezárt