Autósoknak - motorosoknak

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.02.14. 09:05

bertone írta:
Bandee írta:Ku..va jól néz ki ez a Trabant, szerintem siker lesz. :mosoly:
Bandi!

Nem tudom, mennyire volt komoly ez a megjegyzésed, de ÖT évvel ezelőtt mutatták be, s azóta semmi további hírt én nem olvastam róla. Szerinted?
Igen? :mosoly: Akkor nem hozták ki és nem lett siker. Ettől függetlenül közkedvelt lehetne, mondjuk az elején faraghatnának még

Avatar
Torrente
gokartos
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2014.01.01. 17:45

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Torrente » 2014.02.14. 17:58

Bandee írta:Ku..va jól néz ki ez a Trabant, szerintem siker lesz. :mosoly:
Megyek bedobok egy ötezrest OTP gépkocsinyeremény-betétkönyvre. Hát ha.. :dorzsi01
Kép

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: High-End » 2014.02.18. 10:32

A Merci az S klasse után csinált egy szép kupét is (pici gran coupe koppintással). Jó úton haladnak egyenlőre csak a design terén.

bertone

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.02.26. 13:06

Nem titkolom, hogy ezer éve kedvelem a Volvokat, így érdeklődéssel kezdtem olvasni az alábbi cikket:

http://www.autoblog.hu/hirek/volvo-v40- ... kkal/?hk=1

És mindjárt az első mondatoknál megszakadtam a röhögéstől.
A Volvo V40 tavasztól az új négyhengeres Drive-E motorcsalád két új tagjával is rendelhető. Egyik a 245 lóerős benzines T5 változat, a másik pedig a 190 lóerős D4 biturbó dízel erőforrás.
Úgy látszik, a Volvo is átveszi a BMW által kitalált szisztémát, hogy a jelölés már nem teljesen utal a valós motorra. Eddig a T5 és a T6 az 5 és 6 hengeres turbós erőforrásokat jelölte. Na, mostantól ez már nem igaz. (:v

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.02.26. 16:01

Ez bárhonnan kijön. (:v


Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.02.26. 16:18

Magic írta:Ez bárhonnan kijön. (:v

Olyan.. Asszem Trutya már betette ezt :mosoly:

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.02.26. 16:49

Bandee írta: Olyan.. Asszem Trutya már betette ezt :mosoly:
azért így viszonylag hamar túl tud melegedni, nem? :)
Kép

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.02.26. 17:23

trutya írta:
Bandee írta: Olyan.. Asszem Trutya már betette ezt :mosoly:
azért így viszonylag hamar túl tud melegedni, nem? :)
Igen, ez nem ideális mert a felső légbeömlő csak a töltő-levegőt hűti.

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2014.02.28. 05:34

Tegnap esti nyeremény az e-bayen...
Kép

Fülig ér a szánk. Hétvégén majd jön pár saját fotó is, de nagyon tiptop a gép. Egy kis kozmetika kívül belül és otthon átmegy az OT vizsgán, így nincs regadó. Áprilisban átszeljük vele Európát. Nagy a kísértés, hogy megálljunk Stuttgartban egy kis kitérőre.
:szery

bertone

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.02.28. 07:04

KisVadász írta:Tegnap esti nyeremény az e-bayen...
Kép

Fülig ér a szánk. Hétvégén majd jön pár saját fotó is, de nagyon tiptop a gép. Egy kis kozmetika kívül belül és otthon átmegy az OT vizsgán, így nincs regadó. Áprilisban átszeljük vele Európát. Nagy a kísértés, hogy megálljunk Stuttgartban egy kis kitérőre.
:szery
Gratulálok! De azért esküdj, hogy nem rózsaszín a belseje, csak a képeken látszik annak! :mosoly:

Nigel
gokartos
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2014.01.30. 10:40
Mi vagy?: Mansell

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Nigel » 2014.02.28. 09:49

KisVadász írta:Tegnap esti nyeremény az e-bayen...
Kép

Fülig ér a szánk. Hétvégén majd jön pár saját fotó is, de nagyon tiptop a gép. Egy kis kozmetika kívül belül és otthon átmegy az OT vizsgán, így nincs regadó. Áprilisban átszeljük vele Európát. Nagy a kísértés, hogy megálljunk Stuttgartban egy kis kitérőre.
:szery
gyönyörű, bár belül télleg rózsaszín. mennyibe fog fájni a honosítása ?

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2014.02.28. 16:05

Rózsaszín az agyatok az! :P
Ez Hennarot, vörös. Csak az a 30 év már kicsit kifakította.
Lehet rendelni a gyárból ugyanilyen szövetet, aztán majd újrahúzzuk.
A honosítás nem drága, igazából csak le kell OT vizsgáztatni.

Egyébként szerencsénk volt, mi voltunk az egyetlen licitálók. Kivártunk a végéig és a kezdőárért vettük meg.
Ez meg vicc ár egy ilyen állapotú vasért. Alig várom!!!!! Holnap reggel nyomás érte. (:taps
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára KisVadász 2014.02.28. 16:23-kor.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.02.28. 16:06

KisVadász írta:Tegnap esti nyeremény az e-bayen...
Kép

Fülig ér a szánk. Hétvégén majd jön pár saját fotó is, de nagyon tiptop a gép. Egy kis kozmetika kívül belül és otthon átmegy az OT vizsgán, így nincs regadó. Áprilisban átszeljük vele Európát. Nagy a kísértés, hogy megálljunk Stuttgartban egy kis kitérőre.
:szery
szép vas.
Kép

bertone

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.02.28. 20:10

Hatalmas! (:u (:u (:u


Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.03.01. 12:42

KisVadász írta:Tegnap esti nyeremény az e-bayen...
Kép

Fülig ér a szánk. Hétvégén majd jön pár saját fotó is, de nagyon tiptop a gép. Egy kis kozmetika kívül belül és otthon átmegy az OT vizsgán, így nincs regadó. Áprilisban átszeljük vele Európát. Nagy a kísértés, hogy megálljunk Stuttgartban egy kis kitérőre.
:szery
Gratulálok, legyen sok örömed vele :mosoly:

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2014.03.01. 21:50

Bandee írta:
Gratulálok, legyen sok örömed vele :mosoly:
Köszönöm Bandi. Hazahoztuk. Nehéz menet volt, de szerencsére nem a Merci miatt. Kifogtunk egy qrva nagy dugót Londonban.
Aztán viszont nagyon szépen ment a pályán. Most egy olaj/szűrőcsere, WD40+olajozgatás és hasonlók. Szerencsére az állapota tényleg olyan, mint ahogy leírták. Az alja is valami tökéletes, sehol semmi rozsda. Motortér is, ívek stb... Nem is nagyon hiszem, hogy ez a miénk lett kb. 300 ezer Ft-ért. De igen!!!
(:i
Mivel nemrég értünk haza így saját fotó most nincs, na de majd holnap... :dorzsi01

Nagyon jó érzés egy ilyen gyönyörűséget birtokolni, úgy hogy már nagyon régóta álmodtam erről.
Valami azt súgja nem Ő az utolsó... ;)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.03.01. 23:52

KisVadász írta:
Bandee írta:
Gratulálok, legyen sok örömed vele :mosoly:
Köszönöm Bandi. Hazahoztuk. Nehéz menet volt, de szerencsére nem a Merci miatt. Kifogtunk egy qrva nagy dugót Londonban.
Aztán viszont nagyon szépen ment a pályán. Most egy olaj/szűrőcsere, WD40+olajozgatás és hasonlók. Szerencsére az állapota tényleg olyan, mint ahogy leírták. Az alja is valami tökéletes, sehol semmi rozsda. Motortér is, ívek stb... Nem is nagyon hiszem, hogy ez a miénk lett kb. 300 ezer Ft-ért. De igen!!!
(:i
Mivel nemrég értünk haza így saját fotó most nincs, na de majd holnap... :dorzsi01

Nagyon jó érzés egy ilyen gyönyörűséget birtokolni, úgy hogy már nagyon régóta álmodtam erről.
Valami azt súgja nem Ő az utolsó... ;)
Milyen motorja van?

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2014.03.02. 00:50

Bandee írta:
Milyen motorja van?
2.3-as benzin. Merci berkekben ezt tartják a legmegbízhatóbbnak. Kb. 200 ezer km van benne és kb. 180 ezerig szervízkönyves. Most lapozgatjuk a mappáját, olyan szép, amikor egy autót így kezelnek. Számlák a javítandó dolgokról eltéve, minden rajta ami cserés volt. 26 éves koráig egy tulaja volt, igazából még nem emésztettük meg teljesen. :)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.03.02. 01:11

KisVadász írta:
Bandee írta:
Milyen motorja van?
2.3-as benzin. Merci berkekben ezt tartják a legmegbízhatóbbnak. Kb. 200 ezer km van benne és kb. 180 ezerig szervízkönyves. Most lapozgatjuk a mappáját, olyan szép, amikor egy autót így kezelnek. Számlák a javítandó dolgokról eltéve, minden rajta ami cserés volt. 26 éves koráig egy tulaja volt, igazából még nem emésztettük meg teljesen. :)
(:k Őszintén örülök, hogy sikerült. (:n Megérdemlitek

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.03.03. 14:42

"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: High-End » 2014.03.03. 19:10

KisVadász írta:Tegnap esti nyeremény az e-bayen...
Kép

Fülig ér a szánk. Hétvégén majd jön pár saját fotó is, de nagyon tiptop a gép. Egy kis kozmetika kívül belül és otthon átmegy az OT vizsgán, így nincs regadó. Áprilisban átszeljük vele Európát. Nagy a kísértés, hogy megálljunk Stuttgartban egy kis kitérőre.
:szery
Gratula, jó egészséget hozzá. :mosoly:

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2014.03.03. 21:04

KisVadász írta:Tegnap esti nyeremény az e-bayen...
Kép

Fülig ér a szánk. Hétvégén majd jön pár saját fotó is, de nagyon tiptop a gép. Egy kis kozmetika kívül belül és otthon átmegy az OT vizsgán, így nincs regadó. Áprilisban átszeljük vele Európát. Nagy a kísértés, hogy megálljunk Stuttgartban egy kis kitérőre.
:szery
sok örömet hozzá!

és mi újság a régivel...? annak, hogy áll a rekonstruálása?

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2014.03.09. 08:48

hasznosan telt az elmúlt 1 hét, mármint az autóm megismerése tekintetében...

végre sikerült magyar nyelvű kezelési kézikönyvet találnom hozzá, így most már másfél év után, végre tudom, hogy kell a helyzetjelzőket bekapcsolni parkoláshoz! :pf04

sőt, végre megtudtam azt is, hogy kell újra programozni az elektromos ablakokat, hogy a távirányítóval fel lehessen húzni (akkumulátor lemerülés után)... még sok van vissza a könyvből... lesznek még újdonságok a számomra... :)

múlthéten Ausztriában voltunk... eddig azt hittem, hogy a napfénytető működtető szerkezetével kellene csinálni valamit, hogy 130-as tempó felett, ne jelenjen meg a szélzaj... itthon kb. ilyen sebességnél jelentkezik, aztán egyre erősebb lesz... viszont Klagenfurt környékén, ez a jelenség 150 felett jelentkezett csak...

így rájöttem, hogy cseszhetem én a nyitószerkezetet, hiszen a szélszívás, a légköri nyomás emelkedésével (alacsonyabb Balti tenger feletti nyomás,) valamint a sebesség növekedésével ez a jelenség mindig is lesz, csak maximum más-más sebességnél jelentkezik.

gondolom, mindenkit nagyon érdekelt...

bertone

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.03.09. 09:29

t-oom írta:hasznosan telt az elmúlt 1 hét, mármint az autóm megismerése tekintetében...

végre sikerült magyar nyelvű kezelési kézikönyvet találnom hozzá, így most már másfél év után, végre tudom, hogy kell a helyzetjelzőket bekapcsolni parkoláshoz! :pf04

sőt, végre megtudtam azt is, hogy kell újra programozni az elektromos ablakokat, hogy a távirányítóval fel lehessen húzni (akkumulátor lemerülés után)... még sok van vissza a könyvből... lesznek még újdonságok a számomra... :)

múlthéten Ausztriában voltunk... eddig azt hittem, hogy a napfénytető működtető szerkezetével kellene csinálni valamit, hogy 130-as tempó felett, ne jelenjen meg a szélzaj... itthon kb. ilyen sebességnél jelentkezik, aztán egyre erősebb lesz... viszont Klagenfurt környékén, ez a jelenség 150 felett jelentkezett csak...

így rájöttem, hogy cseszhetem én a nyitószerkezetet, hiszen a szélszívás, a légköri nyomás emelkedésével (alacsonyabb Balti tenger feletti nyomás,) valamint a sebesség növekedésével ez a jelenség mindig is lesz, csak maximum más-más sebességnél jelentkezik.

gondolom, mindenkit nagyon érdekelt...
Én érdeklődve olvastam. Én nem szoktam elolvasni az ilyen könyveket. Így aztán, bár nekünk volt magyar könyvünk hozzá, amikor megvettük az Almerát, hónapokkal később is okozott meglepetést, pedig az egy nagyon egyszerű autó. :mosoly:

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.03.09. 20:58

t-oom írta:hasznosan telt az elmúlt 1 hét, mármint az autóm megismerése tekintetében...

végre sikerült magyar nyelvű kezelési kézikönyvet találnom hozzá, így most már másfél év után, végre tudom, hogy kell a helyzetjelzőket bekapcsolni parkoláshoz! :pf04

sőt, végre megtudtam azt is, hogy kell újra programozni az elektromos ablakokat, hogy a távirányítóval fel lehessen húzni (akkumulátor lemerülés után)... még sok van vissza a könyvből... lesznek még újdonságok a számomra... :)

múlthéten Ausztriában voltunk... eddig azt hittem, hogy a napfénytető működtető szerkezetével kellene csinálni valamit, hogy 130-as tempó felett, ne jelenjen meg a szélzaj... itthon kb. ilyen sebességnél jelentkezik, aztán egyre erősebb lesz... viszont Klagenfurt környékén, ez a jelenség 150 felett jelentkezett csak...

így rájöttem, hogy cseszhetem én a nyitószerkezetet, hiszen a szélszívás, a légköri nyomás emelkedésével (alacsonyabb Balti tenger feletti nyomás,) valamint a sebesség növekedésével ez a jelenség mindig is lesz, csak maximum más-más sebességnél jelentkezik.

gondolom, mindenkit nagyon érdekelt...
Felnik előkészítve a cserére? :mosoly:

Lezárt