Autósoknak - motorosoknak

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
bertone

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.17. 06:33

Bandee írta: Erre nincs mentség, nagyon ronda lett. Mintha kötelező lenne nekik ronda autót csinálni. Különösen sajnálom a tavalyi izgalmas tanulmány után.

Technikailag egy nagyon jó autó, bár sokat nem változott az enyém óta inkább csak az elektromos bizbaszok a különbség. Az enyémben még kipörgésgátló sincs. (:n
Nem tudom miért csinálják, a konkurencia már szép autókat gyárt és aki kiad ennyi pénzt játékra, az 2014- ben már elvár egy szintet. Nézzük csak meg a Megane RS-t vagy a Focus Rs-t de ott a Golf GTI, az Audi RS sorozata (bár az más áron fut). A felsoroltak technikailag mind gyengébbek szerintem (kivéve Audi), de ránéznek és megveszik. Ez rossz út, kíváncsi leszek az EVO-ra mert a X. már náluk is kapufa.

Amúgy ki ne felejtsük, ott a Nissan 370 Z az kb. ez a kategória árban, no meg ott lesz most az ALfa 4c nem sokal többért.. Ill.amiket kifelejtettem. Csak meg kell nézni a felsoroltakat és látható miről beszélek.
Még jó, hogy nem vagyunk egyformák. Nekem ez visszatérés a gyökerekhez. Az sem volt szép - a maga idejében sem - de volt benne valami, ami megfogott. Aztán a békaszemestől kezdett elromlani, bár még emészthető volt. Aztán, ami 2008 körül jött, először csak ötajtósban, nekem az volt a legalja, észre sem vetted az utcán. Nekem a Subaru nem kell, hogy szép legyen. Nekem az kell, hogy ha csak ránézek, akkor is érezzem benne a "subaruérzést". És ez most megint olyan.
Felsoroltál néhány autót, amelyek lehet, hogy szebbek, vagy akár jobbak is, de nem érdekelne, ha választás elé kerülnék.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.01.17. 09:48

bertone írta:
Bandee írta: Erre nincs mentség, nagyon ronda lett. Mintha kötelező lenne nekik ronda autót csinálni. Különösen sajnálom a tavalyi izgalmas tanulmány után.

Technikailag egy nagyon jó autó, bár sokat nem változott az enyém óta inkább csak az elektromos bizbaszok a különbség. Az enyémben még kipörgésgátló sincs. (:n
Nem tudom miért csinálják, a konkurencia már szép autókat gyárt és aki kiad ennyi pénzt játékra, az 2014- ben már elvár egy szintet. Nézzük csak meg a Megane RS-t vagy a Focus Rs-t de ott a Golf GTI, az Audi RS sorozata (bár az más áron fut). A felsoroltak technikailag mind gyengébbek szerintem (kivéve Audi), de ránéznek és megveszik. Ez rossz út, kíváncsi leszek az EVO-ra mert a X. már náluk is kapufa.

Amúgy ki ne felejtsük, ott a Nissan 370 Z az kb. ez a kategória árban, no meg ott lesz most az ALfa 4c nem sokal többért.. Ill.amiket kifelejtettem. Csak meg kell nézni a felsoroltakat és látható miről beszélek.
Még jó, hogy nem vagyunk egyformák. Nekem ez visszatérés a gyökerekhez. Az sem volt szép - a maga idejében sem - de volt benne valami, ami megfogott. Aztán a békaszemestől kezdett elromlani, bár még emészthető volt. Aztán, ami 2008 körül jött, először csak ötajtósban, nekem az volt a legalja, észre sem vetted az utcán. Nekem a Subaru nem kell, hogy szép legyen. Nekem az kell, hogy ha csak ránézek, akkor is érezzem benne a "subaruérzést". És ez most megint olyan.
Felsoroltál néhány autót, amelyek lehet, hogy szebbek, vagy akár jobbak is, de nem érdekelne, ha választás elé kerülnék.
Nem jobbak, mások. De mondjuk eleve az elsőkerék hajtású hot-hatcheket ne vegyük ide mert alacsonyabb színvonal, de legalább szépek és az egyszerű paréj azt veszi meg mert elvár valamit a pénzéért. legtöbben fosnak egy embereset tolni az autójuknak, nekik elég ha villoghatnak vele. És a Subarut nekik is el kéne adni. Ha szűkítjük a kört akkor tulajdonképpen megint csak az EVO marad konkrét vetélytársnak, túl szépnek azt se nevezném de majd meglátjuk az újat. Ide vehetnénk az Audi RS-t de az majd 2x annyiba kerül és nehezen tudnám elképzelni amint a ganéban csapatnak egy olyannal, quattro ide vagy oda (:n
Jelen pillanatban a Subaru nem megy a rali VB-n és ez régóta így van, tehát gyakorlatilag már jó ideje a múltjukból élnek. Hosszú távon ez nem fog menni, valami középutat kell választaniuk mert a vásárlók is megváltoztak, generációk váltottak és elmegy felettük az élet, aminek a vége az lesz, hogy lőttek az STI projektnek. Kár lenne érte. Én nem tudom miért nem tudnak kinézni a gyár ablakán és elmélázni kicsit azon, hogy már nem 2000-et írunk (sajnos, báár). Nézd meg a Porsche Targat, megtalálták az utat a retró és a modern között úgy, ahogy azt kell.
Nekem az igazi Subaru az ami nekem van és a csík lámpás a 90-es évekből. A gc8. Ezek a legszebbek, mondjuk még az enyém után ami jött "vagina" lámpás, az se rossz 2007-ig. A 2008- as (abból nekem volt WRX, szürkében szép nagyon csak jobban meg kell nézni) valóban kapufa de még elfogadtam, igaz már nem teljesen értettem azt sem. Ez viszont, ami most jött.. tegnap voltam a Subaru szervizben, nagyon nagy spíler Subaru körökben, egyezett a véleményünk. Azt mondta ő is, hogy ronda és sokkal jobbra számított a tanulmány alapján.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.01.17. 10:00

Honda-Accord-Type-S-3.jpg
Honda-Accord-Type-S-3.jpg (75.7 KiB) Megtekintve 2292 alkalommal
Tapasztalat, vélemény? 2.4...

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2014.01.17. 13:12

ha már Subaru... akkor a Totalcar nyertes kisfilmje jut eszembe... ha esetleg még valaki nem látta.



nagyon zsír, profi munka... és állítólag az első teszt filmes próbálkozásuk.

(:j (:taps

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.01.17. 13:26

Bandee írta:
Honda-Accord-Type-S-3.jpg
Tapasztalat, vélemény? 2.4...
Havernak van 2008-ban vette, de nem TypeS, szerintem valami sima kombi accord, 2.4-es benzinessel.
Nem szereti, mert nagyon sok elektronikus problémája volt vele eddig.

Amúgy nagy Honda fan.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.01.17. 21:31

rdaneelolivaw írta:
Bandee írta:
Honda-Accord-Type-S-3.jpg
Tapasztalat, vélemény? 2.4...
Havernak van 2008-ban vette, de nem TypeS, szerintem valami sima kombi accord, 2.4-es benzinessel.
Nem szereti, mert nagyon sok elektronikus problémája volt vele eddig.

Amúgy nagy Honda fan.
Köszi, szinte hihetetlen.

Főleg emiatt:

gyártó meghibásodási arány
1 Honda 0,29%
2 Toyota 0,58%
3 Mercedes-Benz 0,84%
4 Volvo 0,90%
5 Jaguar 0,98%
6 Lexus 0,99%
7 Fiat 1,17%
8 Ford 1,25%
9 Nissan 1,32%
10 Land Rover 1,38%

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.01.17. 21:33

Bandee írta:Köszi, szinte hihetetlen.
De lehet csak kifogott egy szar példányt.
A motorral, futóművel amúgy nincs baja, azok faszák.
A sok-sok elektronikus szirszarral van gondja, amelyek a kényelmi funkciókat adnák a kocsiban. (elvileg)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.01.17. 21:34

Bandee írta:Főleg emiatt:

gyártó meghibásodási arány
1 Honda 0,29%
2 Toyota 0,58%
3 Mercedes-Benz 0,84%
4 Volvo 0,90%
5 Jaguar 0,98%
6 Lexus 0,99%
7 Fiat 1,17%
8 Ford 1,25%
9 Nissan 1,32%
10 Land Rover 1,38%
Ez a lista kizárólag a motorra vonatkozik tudtommal.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.01.17. 21:38

Ja, csak érdekes, hogy pont egy japán autónál, ráadásul a Hondánál jön ez elő. De végül is minden lehetséges. Köszi az infót

bertone

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.17. 21:43

rdaneelolivaw írta:
Bandee írta:Főleg emiatt:

gyártó meghibásodási arány
1 Honda 0,29%
2 Toyota 0,58%
3 Mercedes-Benz 0,84%
4 Volvo 0,90%
5 Jaguar 0,98%
6 Lexus 0,99%
7 Fiat 1,17%
8 Ford 1,25%
9 Nissan 1,32%
10 Land Rover 1,38%
Ez a lista kizárólag a motorra vonatkozik tudtommal.
Emlékeim szerint nem csak a motorra, viszont ha jól emlékszem, a cikkben azt kiemelték, hogy bármilyen meghibásodás 1-nek számít. Tehát, ha kiégett egy izzó, vagy kijött a hajtókar a blokk oldalán, mindkettő azonos súllyal került bele a statisztikába. (Ha rosszul emlékszem, akkor sorry, most nincs kedven visszakeresni.)

Szerk.: Na, csak megkerestem. És igazad van, valóban csak a motorokkal foglalkozott, arra viszon jól emlékeztem, hogy a meghibásodások "minőségével" nem foglalkoztak. Tehát a fenti mondatom úgy helyes, hogy egy gyertya megkotlása pont annyit ért, mint a hajtókar kitekintése a blokk oldalán.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.01.17. 22:06

rdaneelolivaw írta:
Bandee írta:Köszi, szinte hihetetlen.
De lehet csak kifogott egy szar példányt.
A motorral, futóművel amúgy nincs baja, azok faszák.
A sok-sok elektronikus szirszarral van gondja, amelyek a kényelmi funkciókat adnák a kocsiban. (elvileg)
valszeg nem JAPÁN összeszerelés, hanem török, vagy angol, vagy ki tudja.. :)
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.01.18. 21:23

"Gratulálok!"

Kép
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.01.18. 21:26

Nagyon tetszik!: (:n

Kép
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.01.18. 21:27

Ez se semmi! (:n

Kép
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.01.18. 21:30

Ő meg egyenesen csodálatos!: (:n

Kép

Istenem! Mennyire élveznék egy ilyennel közlekedni! (No persze nem egy zsúfolt nagyvárosban, hanem a természet lágy ölén!)
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.01.18. 21:40

Na! Ez aztán "le van ültetve"!!! (:i (:u

Kép
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.01.18. 21:49

Nos, Hölgyeim és Uraim! Kinek az irodájába illene be egy ilyen recepciós pult? (:j
Kép
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.01.18. 22:14

Kép
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.01.19. 00:22

Lancelot írta:"Gratulálok!"

Kép
A hülye. (:u

Ezt még öcsém is kiröhögné pedig ő együttérző kamionos. (:v

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.01.19. 09:17

Lancelot írta:Ez se semmi! (:n

Kép
ahh (:j
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.01.19. 09:58

DREAM CAR!! (:e



t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2014.01.20. 20:57


bertone

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.21. 13:21

t-oom írta:http://totalcar.hu/magazin/hirek/2014/0 ... t_az_adac/

hát ez több, mint ciki...
Hogy én miért nem vagyok meglepve? :lol:

Avatar
still
gokartos
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2014.01.05. 20:34

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: still » 2014.01.21. 13:27

bertone írta:
t-oom írta:http://totalcar.hu/magazin/hirek/2014/0 ... t_az_adac/

hát ez több, mint ciki...
Hogy én miért nem vagyok meglepve? :lol:
Az autógyártók egymás után határolódnak el az ADAC-tól.
Ha valaki azt is leleplezné, mekkora összegű eurótízezrek röpködtek a kozmetikázásért cserébe, már megérné.

bertone

Re: Autósoknak - motorosoknak

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.21. 18:01

Tegnap délután 5 óra körül a Széchenyi tér környékére vetett a sors. Én az Akadémia utcában akartam leparkolni. Ahogy a lenti képen is látható, hosszú sor kígyózott a téren szabályosan, arra várva, hogy feljusson a hídra, vagy éppen a tér felső részén elmehessen tovább egyenesen. Mert szinte a tér teljes hosszában a jobb sáv, az BUSZ sáv. Miközben én is bent álltam a sorban, azt láttam a tükörből, hogy egy Porsche Cayene érkezik a BUSZ sávban, végig haladva a sok hülye szabályos autós mellett. Ilyenkor gondolja az ember magában: "bezzeg a rendőrök ilyenkor sehol sincsenek".

Hát, tévedtem. A Porsche mögött jöttek. És szépen leparkoltatták a huszonéves plázacicát és vagy 10 percen keresztül "beszélgettek" vele. Azt nem láttam, hogy csekk cserélt-e gazdát, nem tudom, de azt gondolom, a sietős hölgynek a legnagyobb büntetés az a 10 perc volt.

Kép

Lezárt