Szemünk fénye(i)

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
bertone

Szemünk fénye(i)

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.04. 13:50

Ez is kell, mert ez is jó ötlet volt a régi helyen. És akkor mindjárt itt is egy kép Leviről az "ajándék" társaságában. (Ha megkérdezte valaki, mit kapott karácsonykor, akkor rendesen felsorolta kb az összes dolgot. De ha azt kérdezte: milyen ajándékot kaptál, akkor csak a gitár volt a válasz. A gitár az ajándék, minden más csak úgy jött. :) )

Kép

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Szemünk fénye(i)

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.01.04. 14:54

Hm!Milyen érdekes. A kicsik nálunk is rengeteg mindent kaptak, de az egyik legnagyobb kedvenceik az alábbiak voltak:

Kép

Ahogy középső lányom írta róluk találóan: "Pöttöm band"! (:n
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Eni

Re: Szemünk fénye(i)

Hozzászólás Szerző: Eni » 2014.01.04. 15:46

Kis aranyosak...... (:n

Érdekes, hogy ilyen kiskorban milyen nyitottak a zenére és a hangszerekre....aztán ahogy elkezdik ezt hagyományosan oktatni, módszeresen kiölik belőlük...

(ajaklebiggyesztős, szomorú szmájli nincs?)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Szemünk fénye(i)

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.01.04. 15:49

Eni írta:Kis aranyosak...... (:n

Érdekes, hogy ilyen kiskorban milyen nyitottak a zenére és a hangszerekre....aztán ahogy elkezdik ezt hagyományosan oktatni, módszeresen kiölik belőlük...

(ajaklebiggyesztős, szomorú szmájli nincs?)
Így van, ahogy mondod. Talán ezzel kapcsolatban is a pedagógiai módszerekkel vagy a tematikával,stb.van gond. Én örök életemben bánom, hogy viszonylag korán abbahagytam a zenatanulást. Imádnék szaxofonozni, harmonikázni vagy orgonálni pl. Kedvenc hangszereim. A cselló hangját is imádom, csak azon nem szeretnék játszani.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Szemünk fénye(i)

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2014.01.04. 16:12

Eni írta:Kis aranyosak...... (:n

Érdekes, hogy ilyen kiskorban milyen nyitottak a zenére és a hangszerekre....aztán ahogy elkezdik ezt hagyományosan oktatni, módszeresen kiölik belőlük...

(ajaklebiggyesztős, szomorú szmájli nincs?)
Szerintem a szolfézzsel szúrják el. 3 zeneórából 2 szolfézs, amit mindenki utál. Nem tudom, hogy lehetne érdekesebbé tenni...

bertone

Re: Szemünk fénye(i)

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.04. 16:13

Eni írta:Kis aranyosak...... (:n

Érdekes, hogy ilyen kiskorban milyen nyitottak a zenére és a hangszerekre....aztán ahogy elkezdik ezt hagyományosan oktatni, módszeresen kiölik belőlük...

(ajaklebiggyesztős, szomorú szmájli nincs?)
:(

Szerintem azzal van a gond, hogy amint valami kötelező, az már teher és így nem tetszik (nekünk sem).

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Szemünk fénye(i)

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.01.04. 18:11

Jadrina írta:
Eni írta:Kis aranyosak...... (:n

Érdekes, hogy ilyen kiskorban milyen nyitottak a zenére és a hangszerekre....aztán ahogy elkezdik ezt hagyományosan oktatni, módszeresen kiölik belőlük...

(ajaklebiggyesztős, szomorú szmájli nincs?)
Szerintem a szolfézzsel szúrják el. 3 zeneórából 2 szolfézs, amit mindenki utál. Nem tudom, hogy lehetne érdekesebbé tenni...
szerintem meg a szereplésekkel van a baj.
legalábbis velem így volt: egyedül kiállni utáltam, de ha nem irányult rám a figyelem (pl fúvószenekar) mindjárt sokkal jobb volt.
persze embere válogatja :)
Kép

Eni

Re: Szemünk fénye(i)

Hozzászólás Szerző: Eni » 2014.01.04. 19:21

Lancelot írta:
Így van, ahogy mondod. Talán ezzel kapcsolatban is a pedagógiai módszerekkel vagy a tematikával,stb.van gond. Én örök életemben bánom, hogy viszonylag korán abbahagytam a zenatanulást. Imádnék szaxofonozni, harmonikázni vagy orgonálni pl. Kedvenc hangszereim. A cselló hangját is imádom, csak azon nem szeretnék játszani.

Biztos a módszerekkel is gond van. Mint ahogy bertone is írta, ha valamit kötelezőnek érzünk, már nem is akarjuk annyira megtenni. Nyilvánvaló, hogy egyszerűbb egy gyereknek (és felnőttnek is) kiadni, hogy ezt kell megcsinálni, megtanulni, mint elérni azt, hogy maga is akarja, vagy ne adj Isten szeresse csinálni. Azért az nagyon macerás...pedig hosszú távon kifizetődőbb.....
A harmonika hangját én is nagyon szeretem és a hegedű is kedvenc.....Tulajdonképpen majdnem minden hangszerét. :)

Eni

Re: Szemünk fénye(i)

Hozzászólás Szerző: Eni » 2014.01.04. 19:23

Jadrina írta:
Szerintem a szolfézzsel szúrják el. 3 zeneórából 2 szolfézs, amit mindenki utál. Nem tudom, hogy lehetne érdekesebbé tenni...
És nem csak unalmas, hanem elég nehéz is....

Eni

Re: Szemünk fénye(i)

Hozzászólás Szerző: Eni » 2014.01.04. 19:27

bertone írta: :(
Ez lenne az?? Azt hittem ez olyan rácsodálkozós... Mondjuk nem látom jól szemüveg nélkül... :)

bertone

Re: Szemünk fénye(i)

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.04. 20:17

Eni írta: Ez lenne az?? Azt hittem ez olyan rácsodálkozós... Mondjuk nem látom jól szemüveg nélkül... :)
Nagyobbat szeretnél? ;)

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Szemünk fénye(i)

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.01.04. 20:52

Látogatás karácsony után a barátoknál...Mini Manónk ismerkedik egy másikkal anyukája felügyelete mellett :)

Kép

bertone

Re: Szemünk fénye(i)

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.04. 20:58

Alghar írta:Látogatás karácsony után a barátoknál...Mini Manónk ismerkedik egy másikkal anyukája felügyelete mellett :)

Kép
Aranyosak! Mintha egy tükör előtt lennének. (:n

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Szemünk fénye(i)

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.01.04. 22:05

bertone írta:
Eni írta:Kis aranyosak...... (:n

Érdekes, hogy ilyen kiskorban milyen nyitottak a zenére és a hangszerekre....aztán ahogy elkezdik ezt hagyományosan oktatni, módszeresen kiölik belőlük...

(ajaklebiggyesztős, szomorú szmájli nincs?)
:(

Szerintem azzal van a gond, hogy amint valami kötelező, az már teher és így nem tetszik (nekünk sem).
Én még a kitartás hiányát is ide sorolnám. Személy szerint hetedik éve zongorázom, a zenetanulást pedig 12-14 fős létszámmal kezdtük. Most már csak egyedül vagyok az évfolyamon, sőt, fentebb is már más. Ami gond lehet, az az, hogy hamar meg lehet unni, hiszen az első években természetesen nem fog senki Für Elise-t játszani. Aztán az évek során - ha eljut odáig - elkezd fejlődni, és máris sokkal izgalmasabb lesz a tanulás. Meg a tanár sem mindegy. Például válogat Bachot, Mozartod, meg a szokásos klasszikusokat, vagy néha mondjuk egy-egy jazz darabot is játszhatnak. A szolfézs meg tényleg unalmas tud lenni. Számomra nem volt viszont az - az a tanárnak köszönhetően. :)
Kép

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Szemünk fénye(i)

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.01.05. 14:56

Jadrina írta:

Szerintem a szolfézzsel szúrják el. 3 zeneórából 2 szolfézs, amit mindenki utál. Nem tudom, hogy lehetne érdekesebbé tenni...
Igen.Én is azt utáltam,de nagyon. Pedig mondjuk az az alapja mindennek, de akkor még nagyon szárazon oktatták.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: Szemünk fénye(i)

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2014.01.07. 10:56

Jadrina írta:
Eni írta:Kis aranyosak...... (:n

Érdekes, hogy ilyen kiskorban milyen nyitottak a zenére és a hangszerekre....aztán ahogy elkezdik ezt hagyományosan oktatni, módszeresen kiölik belőlük...

(ajaklebiggyesztős, szomorú szmájli nincs?)
Szerintem a szolfézzsel szúrják el. 3 zeneórából 2 szolfézs, amit mindenki utál. Nem tudom, hogy lehetne érdekesebbé tenni...
Szerintem meg nem. Én nem jártam szolfézsra, mert nem kellett nekünk oda járni, mivel zenei tagozatos voltam. Ovodás koromban már kétkézzel játszottam a zongorán kisebb darabokat. Felvételin csodagyereknek tituláltak. Fél év múlva már nem akartam zongorázni. 4 évig bírtam. Sajnálom, hogy abbahagytam. Utálatom oka a zongoratanár volt. Erős dohányos volt, és baromi büdös. A gyomrom forgott tőle az órán. Elvette a kedvem az egésztől.

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Szemünk fénye(i)

Hozzászólás Szerző: High-End » 2014.01.13. 09:49

Mit csináljak?

Mindkét gyerek "idegenben" végig alszik éjszaka, minden rendben. Otthon megy a vándorlás, apa tejet kérek (fél 3-kor), rugdosás, olyanok vagyunk a párommal mint a mosott szar. (:e (:b

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Szemünk fénye(i)

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.01.13. 18:46

High-End írta:Mit csináljak?

Mindkét gyerek "idegenben" végig alszik éjszaka, minden rendben. Otthon megy a vándorlás, apa tejet kérek (fél 3-kor), rugdosás, olyanok vagyunk a párommal mint a mosott szar. (:e (:b
Nálunk is ez megy: a különbség, hogy az anyjától kéri a tejet és még csak 7 hónapos :D

Az együttérzésen kívül mással nem tudok segíteni sajnos :D

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Szemünk fénye(i)

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.01.13. 21:59

High-End írta:Mit csináljak?

Mindkét gyerek "idegenben" végig alszik éjszaka, minden rendben. Otthon megy a vándorlás, apa tejet kérek (fél 3-kor), rugdosás, olyanok vagyunk a párommal mint a mosott szar. (:e (:b
Te még sosem voltál éjszaka szomjas? (:o :mrgreen:

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Szemünk fénye(i)

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.01.13. 22:42

High-End írta:Mit csináljak?

Mindkét gyerek "idegenben" végig alszik éjszaka, minden rendben. Otthon megy a vándorlás, apa tejet kérek (fél 3-kor), rugdosás, olyanok vagyunk a párommal mint a mosott szar. (:e (:b
Teljesen megértelek. Nálunk este a"műsor":Kornél (4 és fél éves) fürdik először,aztán Vince (2 éves lesz). Eleve azért van így, mert a kicsi még szopik,ezért őt fürdésután azonnal szoptatni kell,hátha elalszik. Kornél mivel ovis, eléggé kifárad már estére, ezért mire a kicsit bevisszük a fürdőből,már sokszor aludna. Igenám,de a kicsi akkor ramazurizik.Ugrabugrál, puszilgatja a tesót,visítozik. Kornél szerencsére jó alvó,így ha elalszik,akkor egy ideig ágyut lehet sütögetni a füle mellett. Aztán jönne ugye a kicsi álomba szoptatása. Ááááá! Újabban nemúgy van az!!! Én direkt átmegyek a másik szobába, és mit ad Isten, egyszer csak tipeg a hálózsákjában. Aztán nekem kell neki duruzsolni, míg anya is megfürdik.Ha szerencsém van elalszik velem, ha nem, akkor még következik a másik szobában egy félórás-egy órás"műsor" tőle,amiben az alvás elleni ellenszegülés a főszereplő. Mikor végre nyugalom van, az bizony már a késő este.Aztán éjszaka rendszeresen megy a visongás a kicsi részéről.Leginkább szopniakar "cici" felkiáltással (szinte egész nap azt csinálná!), de manapság már kiszolgálja magáti tallal (gyümölcslé),ami a polcra állított üvegből megoldható.Aztán elérkezik egy-egy ilyen éjszaka után a reggel, és 7 órakor már ismét ott van a nyakamon mind a kettő.... No szóval így megy ez nálunkis. (:i
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Szemünk fénye(i)

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.01.13. 22:56

High-End írta:Mit csináljak?

Mindkét gyerek "idegenben" végig alszik éjszaka, minden rendben. Otthon megy a vándorlás, apa tejet kérek (fél 3-kor), rugdosás, olyanok vagyunk a párommal mint a mosott szar. (:e (:b
oda kell tenni a gyerekeknek egy-egy pohár drinket, aztán szolgálják ki magukat.
jah, és külön ágy kell :D
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Szemünk fénye(i)

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2014.01.14. 11:07

High-End írta:Mit csináljak?

Mindkét gyerek "idegenben" végig alszik éjszaka, minden rendben. Otthon megy a vándorlás, apa tejet kérek (fél 3-kor), rugdosás, olyanok vagyunk a párommal mint a mosott szar. (:e (:b
Megmondom őszintén fogalmam sincs mit tehetnétek. Amit én csinálnék, attól tuti lelki-betegek lennénk, én is a gyerek is.
Folyamatosan veszekszünk mi is...
A fene se gondolta volna, hogy ez ilyen rohadt nehéz.

Eni

Re: Szemünk fénye(i)

Hozzászólás Szerző: Eni » 2014.01.17. 08:06

High-End írta:Mit csináljak?

Mindkét gyerek "idegenben" végig alszik éjszaka, minden rendben. Otthon megy a vándorlás, apa tejet kérek (fél 3-kor), rugdosás, olyanok vagyunk a párommal mint a mosott szar. (:e (:b

Ne adj Nekik. ;) Visszafekvés és kész....

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Szemünk fénye(i)

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.01.29. 19:58

két fiam és a keresztlányom

(az a fény ott vaku, nem ilyen photoshopos csillivillizés :D )

Kép
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: Szemünk fénye(i)

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2014.01.29. 21:38

carlos78 írta:két fiam és a keresztlányom

(az a fény ott vaku, nem ilyen photoshopos csillivillizés :D )

Kép
Hirtelen azt hittem, lemaradtam a lányod születéséről. :D Amúgy elképesztő mennyire nőnek ezek a gyerekek.

Lezárt