Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2021.08.28. 01:36

bertone írta:
2021.08.27. 22:30
t-oom írta:
2021.08.27. 22:00
Tegnap sikeresen bedoltem egy bankkártya vadász emilnek mvm alcaban... Ma reggel 2x 20 eft értékben vásároltam Dublinban. Azonnal tiltattam a kártyám. Ugyintezo jelezte, hogy tehetek panaszt netbankon... Inkább azt választottam, hogy személyesen tenném meg. Mire beertem a bankfiokba, további 240 eft - csökkent a számlám, letiltott kártya mellett... Szerencse a szerencsetlensegben, hogy a folyoszamlamon csak 318 eft volt... És a megmaradt 35-öt athelyeztem a megtakarítási számlámra...

Alapból korultekinto vagyok, most elszabtam... Nem is keresek kifogásokat... De, hogy kártya tiltás után is viszik, ez már kicsapta a biztosítékot... Akkor mi a szar értelme van a netbankos push jóváhagyásnak,, ha anélkül is simán lenyultak 2x20 efttal...?
A 2*20-at nem tudom, de, hogy a továbbiakat a bank meg kell térítse, miután már letiltott volt a kártyád, abban biztos vagyok.
Délután, a bank keresere is, feljelentést tettem a rendőrségen, miután a panaszbejeltesem alapján, hívtak a bank központi irodajabol. Persze nincsenek illuzioim... veszett fejsze nyele az egész.

Most raneztem a számlámra. Törölték a 240 eft zarolast, és vissza került a számlára. Az első 2x20-at szerintem buktam.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.08.28. 07:15

t-oom írta:
2021.08.28. 01:36
bertone írta:
2021.08.27. 22:30

A 2*20-at nem tudom, de, hogy a továbbiakat a bank meg kell térítse, miután már letiltott volt a kártyád, abban biztos vagyok.
Délután, a bank keresere is, feljelentést tettem a rendőrségen, miután a panaszbejeltesem alapján, hívtak a bank központi irodajabol. Persze nincsenek illuzioim... veszett fejsze nyele az egész.

Most raneztem a számlámra. Törölték a 240 eft zarolast, és vissza került a számlára. Az első 2x20-at szerintem buktam.
Igen, kb erre lehet, lehetett számítani. Érdekes az a 2x20 is. Nekem volt olyan régebben, hogy a bank elsőre elutasította a kifizetést, amit kezdeményeztem, mert vélelmezte, hogy esetleg nem én voltam, mert nem passzolt a vásárlási szokásaimmal.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2021.08.29. 20:04

Egyszer elvesztettem a kártyámat, a "kedves" megtaláló levásárolta a rajta lévő 8000 Ft-ot. Akkor azt mondták a bankban (K&H), hogy ha 50 ezer Ft feletti veszteség érne, akkor a meghaladó részt visszatérítenék (arra nem emlékszem, hogy tiltás előtt is vagy csak utána). Így a 2*20 ezret nem hiszem, hogy visszakapnád. A 240 ezernél nincs kérdés, de akkor ezek szerint a banknak se volt és legalább ez megoldódott.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2021.08.29. 21:21

Krisztián írta:
2021.08.29. 20:04
Egyszer elvesztettem a kártyámat, a "kedves" megtaláló levásárolta a rajta lévő 8000 Ft-ot. Akkor azt mondták a bankban (K&H), hogy ha 50 ezer Ft feletti veszteség érne, akkor a meghaladó részt visszatérítenék (arra nem emlékszem, hogy tiltás előtt is vagy csak utána). Így a 2*20 ezret nem hiszem, hogy visszakapnád. A 240 ezernél nincs kérdés, de akkor ezek szerint a banknak se volt és legalább ez megoldódott.
Szintén K&H, és nincsenek illúzióim, a 40-re már keresztet vetettem... próbálom pozítívan felfogni, hogy ennyivel megúsztam. legközelebb 3x ellenőrzök minden online fizetésem, illetve csak a díjfizetés idejére emelem meg a limitet... addig emg 1 forinton tartom.

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: High-End » 2021.08.30. 07:59

t-oom írta:
2021.08.27. 22:00
Tegnap sikeresen bedoltem egy bankkártya vadász emilnek mvm alcaban...
Én Kijevben a rendőrség mellett vettel fel cash-t. 2 hónappal később a feleségem rohan ki hozzám a kertbe, hogy folyamatosan 38e Ft-ot vesznek le a számlámról.

Azonnal 2 telefonon hívtam a bankot, persze nehezen értem el őket, 640e Ft-ot vettek le. A feljelentés után a bank nekem az utolsó fillérig visszaadott mindent.

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: High-End » 2021.08.30. 13:06

Múlt héten gyerekek táborban, asszony vidéken, egyedül otthon. A telefontoltőm bekrapált, a telefon lemerült...


És visszarepültem a középkorba. Nem tudtam semmit rendelni, pénzt felvennni (a nálam levő kártya bankja 24 óra után visszaállít minden limitet 500 ft-ra.). Teljes sötétség. :szom01

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.08.30. 13:49

High-End írta:
2021.08.30. 13:06
Múlt héten gyerekek táborban, asszony vidéken, egyedül otthon. A telefontoltőm bekrapált, a telefon lemerült...


És visszarepültem a középkorba. Nem tudtam semmit rendelni, pénzt felvennni (a nálam levő kártya bankja 24 óra után visszaállít minden limitet 500 ft-ra.). Teljes sötétség. :szom01
Legközelebb beírod ide a fórumra, és megyünk segíteni.
Viszünk kaját és piát. (:u

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.08.30. 13:55

High-End írta:
2021.08.30. 13:06
Múlt héten gyerekek táborban, asszony vidéken, egyedül otthon. A telefontoltőm bekrapált, a telefon lemerült...


És visszarepültem a középkorba. Nem tudtam semmit rendelni, pénzt felvennni (a nálam levő kártya bankja 24 óra után visszaállít minden limitet 500 ft-ra.). Teljes sötétség. :szom01
Na, ezért van nekünk a 2 telefonra kb 8 töltő meg típusonként 3-4 kábel. És végső megoldásként még ott az autó.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: High-End » 2021.08.30. 15:21

bertone írta:
2021.08.30. 13:55

Na, ezért van nekünk a 2 telefonra kb 8 töltő meg típusonként 3-4 kábel. És végső megoldásként még ott az autó.
Igen, de nekem az első gondolatom az volt, hogy a telefon ment tönkre. Ok, hogy veszek újat, de basszus, a meglevőn van 3 különböző banki applikáció ( ki a faszom emlékszik a jelszavakra), fb, gmail, céges email (ezek jelszavaira sem)., wolt és netprincér paraméterek stb.

Megöregedtem. :szom01
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára High-End 2021.08.30. 15:23-kor.

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: High-End » 2021.08.30. 15:22

rdaneelolivaw írta:
2021.08.30. 13:49

Legközelebb beírod ide a fórumra, és megyünk segíteni.
Viszünk kaját és piát. (:u
Egyrészt megható, másrészt a szavadon kaplak. (:i :mosoly:

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.08.30. 17:11

High-End írta:
2021.08.30. 15:21
bertone írta:
2021.08.30. 13:55

Na, ezért van nekünk a 2 telefonra kb 8 töltő meg típusonként 3-4 kábel. És végső megoldásként még ott az autó.
Igen, de nekem az első gondolatom az volt, hogy a telefon ment tönkre. Ok, hogy veszek újat, de basszus, a meglevőn van 3 különböző banki applikáció ( ki a faszom emlékszik a jelszavakra), fb, gmail, céges email (ezek jelszavaira sem)., wolt és netprincér paraméterek stb.

Megöregedtem. :szom01
Nem vagy egyedül.
:mosoly:
Én a számítógépemen tartok egy doksit a különböző jelszavaknak.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2021.08.30. 22:22

High-End írta:
2021.08.30. 07:59
t-oom írta:
2021.08.27. 22:00
Tegnap sikeresen bedoltem egy bankkártya vadász emilnek mvm alcaban...
Én Kijevben a rendőrség mellett vettel fel cash-t. 2 hónappal később a feleségem rohan ki hozzám a kertbe, hogy folyamatosan 38e Ft-ot vesznek le a számlámról.

Azonnal 2 telefonon hívtam a bankot, persze nehezen értem el őket, 640e Ft-ot vettek le. A feljelentés után a bank nekem az utolsó fillérig visszaadott mindent.
Gondolom, biztositassal rendelkeznek ilyen esetekre, és a csomag is számíthat. Hajlok afféle, hogy bank valtassal fenyegetem meg a bankot.... hamis biztonsagerzetet adnak, az alkalmazasukkal, ha ezt így lehet..,egy lakossági,és 3 vállalkozói számlám van náluk... ha ilyen történhet, akkor viszek mindent innen...

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2021.08.30. 22:23

Redbull írta:
2021.08.30. 17:11
High-End írta:
2021.08.30. 15:21


Igen, de nekem az első gondolatom az volt, hogy a telefon ment tönkre. Ok, hogy veszek újat, de basszus, a meglevőn van 3 különböző banki applikáció ( ki a faszom emlékszik a jelszavakra), fb, gmail, céges email (ezek jelszavaira sem)., wolt és netprincér paraméterek stb.

Megöregedtem. :szom01
Nem vagy egyedül.
:mosoly:
Én a számítógépemen tartok egy doksit a különböző jelszavaknak.
Vagyis teljesen hozzáférhető helyen...

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.08.31. 09:05

High-End írta:
2021.08.30. 15:21
Igen, de nekem az első gondolatom az volt, hogy a telefon ment tönkre. Ok, hogy veszek újat, de basszus, a meglevőn van 3 különböző banki applikáció ( ki a faszom emlékszik a jelszavakra), fb, gmail, céges email (ezek jelszavaira sem)., wolt és netprincér paraméterek stb.

Megöregedtem. :szom01
Telefont szinkronizáld egy asztali vagy laptop gépre, ha gáz van onnan vissza tudod szedni az összes adatodat.

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2021.08.31. 10:09

9_46_20 írta:
2021.08.25. 12:51
értelek és világos.
és mit gondolsz a mikrogridekről, hogy ez energiatermelés lokális legyen? vagy ez nagyn sci fi még.?
Az internet egyik legkézenfekvőbb következménye lenne az efelé való elmozdulás és ha sikerülne redundánsra összehozni, akkor még kevésbé lenne sérülékeny, mint a mostani rendszerek. Gyakorlatilag a kommunikáció fénysebessége után semmi okunk nagy távolságból szállítani az energiát.
Sajnos a technológiában még nem látszik az irány és semmi garancia arra, hogy valaha is megszületik az erre alkalmas és szükséges háttér. A fúziós erőműveket – ha tető alá hozzák a társadalmak összeomlása előtt, – már eleve decentralizáltan terveznék. Pl egy-egy város kapna sajátot.
(ps.: ezek a témában egy laikus véleményét tükrözik)

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.09.06. 21:13

rdaneelolivaw írta:
2021.08.26. 11:56
Jah nagyjából 2 hónap neki. Nem állandó az intenzitása, de hozzávetőlegesen ennyi ideig tart.
Na én itt örömkodterm, hogy valami történhetett, mert nem vagyok szarul a parlagfűtől. Minden évben augusztuds 20-an robbanok le, de szeptember első hete már okes. Erre most péntektől ordas szarul vagyok. Sajnos a részletes adatokat azt gondoltam beszantottak, mert nem találtam, de ma este rátaláltam az új oldalra.

Ezek szerint mégis történt valami, és az, hogy ez a szar a 35 fokban nem tudott virágozni ezért az egész eltolódott. Kurva érdekes ez a görbe.

https://cloud.antsz.hu/index.php/s/uwluVDMq6JO12NQ

https://www.nnk.gov.hu/index.php/kozege ... nformaciok

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.12.09. 14:00

Szeretem az extrémsportokat, úgyhogy az Ersténél bankolok a George nevű csodával...George ma úgy döntött nem küld SMS jelszót a belépéshez. Végig zongoráztam az opciókat a chatboton, mi a teendő ilyenkor. Megoldási javaslat használjam a George Appot. Telepítem a csodát, megadom az adataimat. Következő lépés, írjam be az alkalmazás hitelesítéséhez küldött SMS kódot. Természetesen SMS-t ebben az esetben sem kaptam. A kör bezárult. :D

Nagggyon trendi, naggggyon fiatalos, csak épp nem működik normálisan. Egész napos George használatra kötelezném, aki fejlesztette ezt a csodát, és aki kitalálta hozzá ezt a marketing körítést.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.12.09. 14:06

Phoebe írta:
2021.12.09. 14:00
Szeretem az extrémsportokat, úgyhogy az Ersténél bankolok a George nevű csodával...George ma úgy döntött nem küld SMS jelszót a belépéshez. Végig zongoráztam az opciókat a chatboton, mi a teendő ilyenkor. Megoldási javaslat használjam a George Appot. Telepítem a csodát, megadom az adataimat. Következő lépés, írjam be az alkalmazás hitelesítéséhez küldött SMS kódot. Természetesen SMS-t ebben az esetben sem kaptam. A kör bezárult. :D

Nagggyon trendi, naggggyon fiatalos, csak épp nem működik normálisan. Egész napos George használatra kötelezném, aki fejlesztette ezt a csodát, és aki kitalálta hozzá ezt a marketing körítést.
Mivel a feleségem is erstés, meg tudlak érteni. :angry01
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.12.09. 14:11

bertone írta:
2021.12.09. 14:06
Phoebe írta:
2021.12.09. 14:00
Szeretem az extrémsportokat, úgyhogy az Ersténél bankolok a George nevű csodával...George ma úgy döntött nem küld SMS jelszót a belépéshez. Végig zongoráztam az opciókat a chatboton, mi a teendő ilyenkor. Megoldási javaslat használjam a George Appot. Telepítem a csodát, megadom az adataimat. Következő lépés, írjam be az alkalmazás hitelesítéséhez küldött SMS kódot. Természetesen SMS-t ebben az esetben sem kaptam. A kör bezárult. :D

Nagggyon trendi, naggggyon fiatalos, csak épp nem működik normálisan. Egész napos George használatra kötelezném, aki fejlesztette ezt a csodát, és aki kitalálta hozzá ezt a marketing körítést.
Mivel a feleségem is erstés, meg tudlak érteni. :angry01
45 perc küszködés után kaptam SMS-t, most "csak" a Netbank felülete nem tölt be. (:u

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2022.05.20. 23:28

Azt hiszem, hogy antiszociálissa váltam, vagy a világgal van baj? Racionális emberként azt gondolom, hogy velem lehet a baj, mert mindenki nem jöhet velem szembe... kB. Minden 5. Emberrel konfliktus helyzetbe kerülök, és mostanság elég alacsony a tolerancia kuszobom. Kizarasos alapon, mindenki nem lehet hülye, így biztosan velem van a baj...

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.05.21. 00:10

t-oom írta:
2022.05.20. 23:28
Azt hiszem, hogy antiszociálissa váltam, vagy a világgal van baj? Racionális emberként azt gondolom, hogy velem lehet a baj, mert mindenki nem jöhet velem szembe... kB. Minden 5. Emberrel konfliktus helyzetbe kerülök, és mostanság elég alacsony a tolerancia kuszobom. Kizarasos alapon, mindenki nem lehet hülye, így biztosan velem van a baj...
Öregszel. De nem csak Te vagy így, egyre többen pl. sokszor én is. De több barátom is, sok ember megváltozott. Nagyon sokat alakultak az emberek az elmúlt 2 évben, szerintem a Covid dolog tette be a kaput. Túl sokáig voltunk nagy nyugalomban és békében, szabadon, lehetett fejlődni, majd jött két év bizonytalanság és most a háború, erre még ott a magyar búvalbaszott mentalitás és kész is a baj. Mi emberek egyáltalán nem bírjuk elviselni a bizonytalanságot és ebből most kijutott bőven. Szerintem ez az oka.

Amúgy a hülyéket, energia vámpírokat, haszonlesőket stb-stb. messze ívben kerülni kell. Én sokáig segítőkész voltam és úgy gondolom nagy empatikus képességgel voltam megáldva, mára szinte teljesen kiölték belőlem ezt.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2022.05.21. 08:10

Bandee írta:
2022.05.21. 00:10
t-oom írta:
2022.05.20. 23:28
Azt hiszem, hogy antiszociálissa váltam, vagy a világgal van baj? Racionális emberként azt gondolom, hogy velem lehet a baj, mert mindenki nem jöhet velem szembe... kB. Minden 5. Emberrel konfliktus helyzetbe kerülök, és mostanság elég alacsony a tolerancia kuszobom. Kizarasos alapon, mindenki nem lehet hülye, így biztosan velem van a baj...
Öregszel. De nem csak Te vagy így, egyre többen pl. sokszor én is. De több barátom is, sok ember megváltozott. Nagyon sokat alakultak az emberek az elmúlt 2 évben, szerintem a Covid dolog tette be a kaput. Túl sokáig voltunk nagy nyugalomban és békében, szabadon, lehetett fejlődni, majd jött két év bizonytalanság és most a háború, erre még ott a magyar búvalbaszott mentalitás és kész is a baj. Mi emberek egyáltalán nem bírjuk elviselni a bizonytalanságot és ebből most kijutott bőven. Szerintem ez az oka.

Amúgy a hülyéket, energia vámpírokat, haszonlesőket stb-stb. messze ívben kerülni kell. Én sokáig segítőkész voltam és úgy gondolom nagy empatikus képességgel voltam megáldva, mára szinte teljesen kiölték belőlem ezt.
Saját hazunknal, megvolt a joszomszedi viszony. Edesanyamnal hasonló a kapcsolat a kisebbségi (tobbsegi) szomszéddal. Oreganyam házánál szintén sikerült egy joszomszedra szert tennem. Másfél éve újítjuk fel a céges udulonket Domboriban, én vezetem az építkezést, Minap ott is megjelent a szomszéd, a közös keritesunk kapcsan... megkertem a kollégámat, hogy tartsa ő vele a kapcsolatot, a biztonság kedvéért.

Munkahelyemrol rohanok az építkezésre, onnan a beteg anyamhoz, vissza az építkezésre, majd vissza melóba estére, és a 3 gyerek is vár otthon... tegnap este kifogtam egy büntető fékező pácienst... megelozni nem engedett, majd utána 80-nal ballag lakotteruleten kívül. Persze szembe forgalom... majd nekiall fékezni, és integet ki az ablakon. Így mentünk 1 kmt, mire sikerült megeloznom... (60 lovas punto nem egy erőmű, az elozeshez. A deltaval az ilyeneket kikerulom siman)

Vagy mindenki hülye, vagy én vagyok már az...

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: trutya » 2022.05.21. 08:24

t-oom írta:
2022.05.21. 08:10
Vagy mindenki hülye, vagy én vagyok már az...
szerintem egy kicsit mindnyájan.
neked is kijutott a "jóból" akkor mostanában, bizonyára másnak is, mindenki egy kicsit ingerlékenyebb.
én mondjuk a figyelmetlen/másokat leszaró polgárokat rühellem a legjobban.
tipikusan: 4 ember széles járdán jön a babakocsis anyuka apukával, gyerekkel kézenfogva, egymás mellett, vagy a süldőlány/kissuttyó csapat ugyanilyen formációban, és eszükbe nem jutna két sorba rendeződni hogy a szembejövő is elférjen... ilyenkor "véletlenül" azért meg szoktuk lökdösni őket vállal, hogy észrevegyék már magukat.
Kép

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.05.21. 09:52

trutya írta:
2022.05.21. 08:24
t-oom írta:
2022.05.21. 08:10
Vagy mindenki hülye, vagy én vagyok már az...
szerintem egy kicsit mindnyájan.
neked is kijutott a "jóból" akkor mostanában, bizonyára másnak is, mindenki egy kicsit ingerlékenyebb.
én mondjuk a figyelmetlen/másokat leszaró polgárokat rühellem a legjobban.
tipikusan: 4 ember széles járdán jön a babakocsis anyuka apukával, gyerekkel kézenfogva, egymás mellett, vagy a süldőlány/kissuttyó csapat ugyanilyen formációban, és eszükbe nem jutna két sorba rendeződni hogy a szembejövő is elférjen... ilyenkor "véletlenül" azért meg szoktuk lökdösni őket vállal, hogy észrevegyék már magukat.
Ugyanez. Egészen pontosan a körültekintés, mások figyelembe vételének hiánya. Nem az a baj, hogy hallom, ha mondjuk fúr, mert ha felújít, vagy fel akar fúrni egy képet magának, akkor az zajjal jár, a falak meg sok házban vékonyak - ez van. De ha mondjuk éjfélkor csinálja, akkor a retkes kurva anyját.

Vagy a földszinten lakva, leáll a faszikám az ablakunk alá, és kihangosítva tolja a telefonálást úgy, hogy közben cigizik, és nyitva az ablakunk a fejével egy magasságban. Azt vettem észre amúgy, és ezen mérhető le, amit mondotok Bandival az egész társadalomra vetítve, hogy ha kiszólok (elsőre tényleg nem paraszt módon, agresszívan, hanem udvariasan, kulturáltan kérve), akkor a legritkább reakció az, hogy ja, bocs, máris eloltom/odébb megyek/igazad van. Nem viccelek, de tízből hét-nyolc alkalommal az a válasz, hogy az utca közterület, ne ugassál, vagy csukd be az ablakodat, ha zavar, vagy gyere ki, bazmeg, ha problémád van. Elképesztően agresszív, köcsög a legtöbb ember.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2022.05.21. 22:54

trutya írta:
2022.05.21. 08:24
t-oom írta:
2022.05.21. 08:10
Vagy mindenki hülye, vagy én vagyok már az...
szerintem egy kicsit mindnyájan.
neked is kijutott a "jóból" akkor mostanában, bizonyára másnak is, mindenki egy kicsit ingerlékenyebb.
én mondjuk a figyelmetlen/másokat leszaró polgárokat rühellem a legjobban.
tipikusan: 4 ember széles járdán jön a babakocsis anyuka apukával, gyerekkel kézenfogva, egymás mellett, vagy a süldőlány/kissuttyó csapat ugyanilyen formációban, és eszükbe nem jutna két sorba rendeződni hogy a szembejövő is elférjen... ilyenkor "véletlenül" azért meg szoktuk lökdösni őket vállal, hogy észrevegyék már magukat.
talán valahol itt lehet az igazság. én azért vagyok ingerlékeny, mert sok a szar körülöttem... a másik fél ugyanezen ok miatt lehet szintén ingerlékeny. azt lesz belőle egy teljesen felesleges stresszhelyzet.

én év végére várom a lufi kipukkanását, és megvallom őszintén, szurkolok is azért, hogy pukkanjon ki! nagyon nem élhető, amiben vagyunk...!!!

reset...

Lezárt