Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: bertone » 2016.11.02. 21:51

Sánta Gepárd írta:
rdaneelolivaw írta:
Lehet most páran megint elküldenek innen a susnyásba de nem baj, bevállalom.

Szerintem legyen annyi tartalékotok, hogy ne kerüljetek ilyen helyzetbe.
Sok munkáltató erre játszik, tisztán "zsarolhatóak" vagytok így, és teljesen kiszolgáltatottak.
Voltak ilyen munkatársaim, már hóközben remegtek a fizuért, 1 hét késésnél kb lincshangulat volt a cégnél, főnök be sem mert már jönni csak ha utalt.

TI is sokkal nyugodtabbak lesztek.
1. Tényleg elküldelek a susnyásba. Mert ha a gyerek napközijét ki kell pénteken fizetni, akkor nem mondhatod, hogy de a főnök nem utalt.
2. Joggal van lincshangulat. A munkát elvégezték, tessék kifizetni. Egy hét késés a munkavállalónak rohadt sokba tud kerülni. A számlák azonnal kamatoznak. És nem mindenki keres annyit - főleg gyerek mellett - hogy ezt bírja.
1. Alapvetően egyetértek.
2. Azért árnyaltabb a kép.
2/a. Dani a késésnél nem a saját cégéről beszélt.
2/b. Tulajdonképpen jogos amit írsz, de... Feleségem cége egy olasz cégnek dolgozik elsősorban. Az olasz mindig megfelelő időben, ahogy a szerződésben áll, fizet. Azonban nézzünk egy példát, amikor szívnak rendesen. Mondjuk, október végén elkészültek egy tétellel, de azt csak ma, november 2-án tudták kiszállítani kamionnal. Számlát csak aznap lehet kiállítani, amikor bepakolták a kamiont, azaz, ma. Az olasz a számlákat havonta gyűjti, tehát a mai számlát pontosan akkor fogja kifizetni, mint amit mondjuk november 30-án állítanak ki. És ez a hónap utolsó napját követő 30. nap. Tehát a dolgozó elkészült a munkával október végén, a cég azonban ebből az olasztól pénzt csak december végén kap. De ez legalább programozható, mert vannak olyan cégek is, akik telesen kiszámíthatatlanul fizetnek. Szóval, könnyű azt mondani, hogy a dolgozó elvégezte a munkát, tessék kifizetni. Szerencsére, a nejem cégének van annyi tartaléka, hogy ezt rendezni tudja, de nem biztos, hogy minden cégre igaz ez.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: bertone » 2016.11.02. 21:52

Viszont kezdünk átmenni a bosszantó dolgokból a magyar valóságba, így talán az annak megfelelő topikban kellene folytatni.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.11.02. 21:53

Sánta Gepárd írta:1. Tényleg elküldelek a susnyásba. Mert ha a gyerek napközijét ki kell pénteken fizetni, akkor nem mondhatod, hogy de a főnök nem utalt.
2. Joggal van lincshangulat. A munkát elvégezték, tessék kifizetni. Egy hét késés a munkavállalónak rohadt sokba tud kerülni. A számlák azonnal kamatoznak. És nem mindenki keres annyit - főleg gyerek mellett - hogy ezt bírja.
Küggyé'.
De ettől még nem lesz igazad.

Ez egy jótanács volt, egy tipp: hogyan lehet megelőzni azt amiről szó volt.
Természetesen a lakosság 50%-a nem tudja ezt megtenni, erről is szó volt.
De nem róluk beszéltem.

Nálunk napra pontosan osztjuk a fizetéseket. Sőt, van amikor előbb. (pl. Karácsony)
Az egyik emberemet augusztus 1-től vettem fel anno, és augusztus első hetében teljes fizut kapott.
Csak azért mert az előző helyéről kirúgták és 1 hónapig pénz nélkül lett volna. (az utolsó havit ott nem kapta meg)
Azóta sem kértem vissza tőle azt a plusz 1 havit.
Idén pedig osztok 13 havit is. (teljes)

De ettől még ez az emberem nem fogja félretenni azt a plusz 1 havit.
És TE majd ugyanúgy elküldesz a bús picsába.
De ettől még nincs igazad. (:h

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2016.11.02. 22:37

Az a baj, hogy az emberekből kiölték az "addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér" ősi alapelvét!

Folyamatosan bombázzák a különféle pénzintézetek azzal, hogy vegyen fel erre, arra, szarra személyi kölcsönt, stb. Nem is nézik a valós kondíciókat, az apróbetűseket. Aztán belesétálnak az adósságcsapdába csendesen. Na, onnantól kezdve aztán bizony remegve várják a fizetésnapokat, és mivel a kölcsönt időre kell visszafizetni - mert különben megy rá a kamat - így nyüszítenek, ha késik pár napot a fizu.

Lehet, hogy kevés a fizu, lehet, hogy nehéz beosztani, de muszáj! Mert a legtöbb emberen a rosseb sem segít, csak önmaga. Aki tartozást tartozással vált ki az már a vég kezdete. Tehát annyit kellene jól beosztani és némi rátartással, hogy kisebb rendkívüli kiadásra is fussa, amennyi rendelkezésre áll. Nem kellene fizetéskor dőzsölni és mindenféle szarral púpra rakott bevásárló kocsival a tescoban púposkodni. Úgy talán a következő fizuig is kitartana.

De megmondom őszintén nekem más gondjaim vannak! Mivel én a jelölti korom óta - tehát 1986 óta - fizetést nem kaptam, így nekem magamnak kell kitermelnem azt, amire nekem ,és a családtagjaimnak szüksége van, így ezt a "fizetésre várok" részét nem élem át a történeteknek. Azt azonban igen, hogy rohadtul utálom a hó elejét, ugyanis akkor rengeteg befizetnivalóm van, és arra rendelkezésre kell állnia mindenkor a megfelelő összegnek. A NAV-nak, banknak, stb. ugyanis nem mondhatod, hogy nincs. Vagy fizetsz vagy még többet fizetsz. Ezért nálam kialakult egy olyan fegyelem, amely megkérdőjelezhetetlen! Az aktuális befizetésekre mindenkor rendelkezésre KELL állnia a megfelelő összegnek. Perspektivikusan gondolkodom, ami azt jelenti csak annyit költök, ami lehetővé teszi a megfelelő felhalmozást is ilyen-olyan kiadásokra, többek között a kötelező befizetésekre is. Nincs ugyanis mögöttem senki, a gondjaimat kizárólag nekem kell megoldanom.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2016.11.03. 13:55

nikotin írta:
Sánta Gepárd írta: 1. Tényleg elküldelek a susnyásba. Mert ha a gyerek napközijét ki kell pénteken fizetni, akkor nem mondhatod, hogy de a főnök nem utalt.
2. Joggal van lincshangulat. A munkát elvégezték, tessék kifizetni. Egy hét késés a munkavállalónak rohadt sokba tud kerülni. A számlák azonnal kamatoznak. És nem mindenki keres annyit - főleg gyerek mellett - hogy ezt bírja.
1. Alapvetően egyetértek.
2. Azért árnyaltabb a kép.
2/a. Dani a késésnél nem a saját cégéről beszélt.
2/b. Tulajdonképpen jogos amit írsz, de... Feleségem cége egy olasz cégnek dolgozik elsősorban. Az olasz mindig megfelelő időben, ahogy a szerződésben áll, fizet. Azonban nézzünk egy példát, amikor szívnak rendesen. Mondjuk, október végén elkészültek egy tétellel, de azt csak ma, november 2-án tudták kiszállítani kamionnal. Számlát csak aznap lehet kiállítani, amikor bepakolták a kamiont, azaz, ma. Az olasz a számlákat havonta gyűjti, tehát a mai számlát pontosan akkor fogja kifizetni, mint amit mondjuk november 30-án állítanak ki. És ez a hónap utolsó napját követő 30. nap. Tehát a dolgozó elkészült a munkával október végén, a cég azonban ebből az olasztól pénzt csak december végén kap. De ez legalább programozható, mert vannak olyan cégek is, akik telesen kiszámíthatatlanul fizetnek. Szóval, könnyű azt mondani, hogy a dolgozó elvégezte a munkát, tessék kifizetni. Szerencsére, a nejem cégének van annyi tartaléka, hogy ezt rendezni tudja, de nem biztos, hogy minden cégre igaz ez.
Én sem Dani cégéről beszéltem. Azt írta, van olyan cég... De ha Dani elvárja, hogy az embereknek legyen annyi tartalékja, hogy a késedelmes fizetés mellett is tudják fizetni a számlákat, vehessenek kaját, akkor ugyanez miért is nem vonatkozik a cégekre?

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2016.11.03. 14:00

rdaneelolivaw írta:
Sánta Gepárd írta:1. Tényleg elküldelek a susnyásba. Mert ha a gyerek napközijét ki kell pénteken fizetni, akkor nem mondhatod, hogy de a főnök nem utalt.
2. Joggal van lincshangulat. A munkát elvégezték, tessék kifizetni. Egy hét késés a munkavállalónak rohadt sokba tud kerülni. A számlák azonnal kamatoznak. És nem mindenki keres annyit - főleg gyerek mellett - hogy ezt bírja.
Küggyé'.
De ettől még nem lesz igazad.

Ez egy jótanács volt, egy tipp: hogyan lehet megelőzni azt amiről szó volt.
Természetesen a lakosság 50%-a nem tudja ezt megtenni, erről is szó volt.
De nem róluk beszéltem.

Nálunk napra pontosan osztjuk a fizetéseket. Sőt, van amikor előbb. (pl. Karácsony)
Az egyik emberemet augusztus 1-től vettem fel anno, és augusztus első hetében teljes fizut kapott.
Csak azért mert az előző helyéről kirúgták és 1 hónapig pénz nélkül lett volna. (az utolsó havit ott nem kapta meg)
Azóta sem kértem vissza tőle azt a plusz 1 havit.
Idén pedig osztok 13 havit is. (teljes)

De ettől még ez az emberem nem fogja félretenni azt a plusz 1 havit.
És TE majd ugyanúgy elküldesz a bús picsába.
De ettől még nincs igazad. (:h
Igen, azok, akik nem teszik félre a pénzt, azok szívnak. De azok is szívnak, akik félretennék, ha nem napi kiszámított pénzből élnének. Vagy általában félre tudnak tenni valamennyit, de egy elromlott mosógép, egy váratlan betegség elviszi. És akkor... (Nekem - nyugdíj - egyelőre van biztos pénzem. És teszek félre. És van, akinek időnként adok áthidaló kölcsönt egy-két napra. Amíg megjön a fizetés. Rohadt kínos neki is, nekem is.)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.11.03. 14:02

Sánta Gepárd írta:Igen, azok, akik nem teszik félre a pénzt, azok szívnak.
Jó reggelt, róluk volt/van szó.

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2016.11.05. 15:47

rdaneelolivaw írta:
Sánta Gepárd írta:Igen, azok, akik nem teszik félre a pénzt, azok szívnak.
Jó reggelt, róluk volt/van szó.
Jó reggelt!
nehéz ám őket különválasztani...

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2016.12.31. 21:40

aszittem leállt a fórum....
:szom01

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: bertone » 2016.12.31. 22:34

9_46_20 írta:aszittem leállt a fórum....
:szom01
Sajnos pár napot valóban leállt - lásd az adott topikban.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2019.03.05. 21:21

8 hónapja várok egy labor eredményre. Normálisan mennek itt a dolgok?

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: bertone » 2019.03.05. 21:58

eniksz írta:
2019.03.05. 21:21
8 hónapja várok egy labor eredményre. Normálisan mennek itt a dolgok?
A fityisz szerint minden rendben és jól működik az egészségügyben (is). Szóval, nem értem a kérdésed. (:n
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2019.03.06. 22:03

bertone írta:
2019.03.05. 21:58
eniksz írta:
2019.03.05. 21:21
8 hónapja várok egy labor eredményre. Normálisan mennek itt a dolgok?
A fityisz szerint minden rendben és jól működik az egészségügyben (is). Szóval, nem értem a kérdésed. (:n
A kérdés költői volt. Választ tudom. Türelmem véges.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2020.11.03. 12:54

Az elmúlt 2 hét dióhéjban.

1. Egyik pillanatról a másikra elszállt laptopom, amivel dolgozom.

2. Cserének vásárolt laptop hibásan telepítve érkezik, olyan hibákat produkál, mintha hardver problémája lenne, kör a szervizbe, problem solved. Majd, amikor megnyugodnék...

3. Feltört Facebook hirdetési fiók, ismeretlenek elhirdettek a fiókommal kb. 160 000 Ft-t egy nap alatt. Csak a véletlennek köszönhetően vettem észre (vártam egy utalást és beléptem netbankba, akkor vettem észre az összeg felének zárolását). Nem jött róla semmilyen alert, hogy amúgy admin jogosulságot adott magának xy a hirdetési fiókodban.

Ezt követően kártyalimit módosítás, FB hirdetési fiók tiltás, újabb jelszó módosítás, kétlépcsős hitelesítés beállítása belépéskor, majd chat a supporttal, ami így utólag belegondolva isteni csoda, hogy összejött (lásd lentebb). Eddig annyi a fejlemény, hogy az elsőként zárolt összeget visszakaptam, bár semmilyen hivatalos infó nem jött róla, csak visszautalták, pedig tájékoztatást ígértek. Óh, és persze, érdeklődjen nyugodtan, hol tart az ügyem.

Az összeg második felét zárolták a hónap elején, most ezt próbálom visszakapni. A kommunikáció október 26. óta áll, mivel másfél hete elérhetetlenek, a business facebook chat, ahol először jeleztem a problémát, nem válaszol (már 3x írtam azóta), új chat nem indítható, mivel elrejtették a support chat indítási lehetőségeket az összes támogatási oldalról, a színes-szagos GYIK oldalra irányítanak, ahol véletlenül sem kommunikálhatsz élő emberrel.

Tegnap kínomban számlázásnál indítottam egy támogatási jegyet (ez az egy opció, ami még elérhető), ahol elregéltem, hogy mi van és ugyan tájékoztassanak az ügyemről. Eddig természetesen se kép, se hang.

Baromi szemét dolognak érzem, hogy a felhasználók adataiból és az erre épülő hirdetési szolgáltatásból élnek, ehhez képest, nem cél, hogy valós támogatást nyújtsanak, inkább szándékosan ellehetetlenítik a kommunikációt.

Az esetem nem egyedi, iszonyat mennyiségű külföldi panasz van arról, hogy totál elérhetetlenek, nem lehet semmit elintézni, eltüntetik a support chat indítási lehetőségeket az oldalról a Covid-ra hivatkozva. Következménye persze nincs, megtehetik.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2020.11.03. 16:31

Phoebe írta:
2020.11.03. 12:54
Az elmúlt 2 hét dióhéjban.

1. Egyik pillanatról a másikra elszállt laptopom, amivel dolgozom.

2. Cserének vásárolt laptop hibásan telepítve érkezik, olyan hibákat produkál, mintha hardver problémája lenne, kör a szervizbe, problem solved. Majd, amikor megnyugodnék...

3. Feltört Facebook hirdetési fiók, ismeretlenek elhirdettek a fiókommal kb. 160 000 Ft-t egy nap alatt. Csak a véletlennek köszönhetően vettem észre (vártam egy utalást és beléptem netbankba, akkor vettem észre az összeg felének zárolását). Nem jött róla semmilyen alert, hogy amúgy admin jogosulságot adott magának xy a hirdetési fiókodban.

Ezt követően kártyalimit módosítás, FB hirdetési fiók tiltás, újabb jelszó módosítás, kétlépcsős hitelesítés beállítása belépéskor, majd chat a supporttal, ami így utólag belegondolva isteni csoda, hogy összejött (lásd lentebb). Eddig annyi a fejlemény, hogy az elsőként zárolt összeget visszakaptam, bár semmilyen hivatalos infó nem jött róla, csak visszautalták, pedig tájékoztatást ígértek. Óh, és persze, érdeklődjen nyugodtan, hol tart az ügyem.

Az összeg második felét zárolták a hónap elején, most ezt próbálom visszakapni. A kommunikáció október 26. óta áll, mivel másfél hete elérhetetlenek, a business facebook chat, ahol először jeleztem a problémát, nem válaszol (már 3x írtam azóta), új chat nem indítható, mivel elrejtették a support chat indítási lehetőségeket az összes támogatási oldalról, a színes-szagos GYIK oldalra irányítanak, ahol véletlenül sem kommunikálhatsz élő emberrel.

Tegnap kínomban számlázásnál indítottam egy támogatási jegyet (ez az egy opció, ami még elérhető), ahol elregéltem, hogy mi van és ugyan tájékoztassanak az ügyemről. Eddig természetesen se kép, se hang.

Baromi szemét dolognak érzem, hogy a felhasználók adataiból és az erre épülő hirdetési szolgáltatásból élnek, ehhez képest, nem cél, hogy valós támogatást nyújtsanak, inkább szándékosan ellehetetlenítik a kommunikációt.

Az esetem nem egyedi, iszonyat mennyiségű külföldi panasz van arról, hogy totál elérhetetlenek, nem lehet semmit elintézni, eltüntetik a support chat indítási lehetőségeket az oldalról a Covid-ra hivatkozva. Következménye persze nincs, megtehetik.
Nagyon sajnálom ami veled történt, remélem azért előbb vagy utóbb sikerül kievickélned ebből a negatív hullámból.
Bevallom, a 3. pontban leírtaktól már nem igazán értettem teljesen a történetet, nekem még Fb-om sincs és nem is lesz.
Üdvözlettel.
:szom03
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: bertone » 2020.11.03. 19:42

Phoebe írta:
2020.11.03. 12:54
Az elmúlt 2 hét dióhéjban.

1. Egyik pillanatról a másikra elszállt laptopom, amivel dolgozom.

2. Cserének vásárolt laptop hibásan telepítve érkezik, olyan hibákat produkál, mintha hardver problémája lenne, kör a szervizbe, problem solved. Majd, amikor megnyugodnék...

3. Feltört Facebook hirdetési fiók, ismeretlenek elhirdettek a fiókommal kb. 160 000 Ft-t egy nap alatt. Csak a véletlennek köszönhetően vettem észre (vártam egy utalást és beléptem netbankba, akkor vettem észre az összeg felének zárolását). Nem jött róla semmilyen alert, hogy amúgy admin jogosulságot adott magának xy a hirdetési fiókodban.

Ezt követően kártyalimit módosítás, FB hirdetési fiók tiltás, újabb jelszó módosítás, kétlépcsős hitelesítés beállítása belépéskor, majd chat a supporttal, ami így utólag belegondolva isteni csoda, hogy összejött (lásd lentebb). Eddig annyi a fejlemény, hogy az elsőként zárolt összeget visszakaptam, bár semmilyen hivatalos infó nem jött róla, csak visszautalták, pedig tájékoztatást ígértek. Óh, és persze, érdeklődjen nyugodtan, hol tart az ügyem.

Az összeg második felét zárolták a hónap elején, most ezt próbálom visszakapni. A kommunikáció október 26. óta áll, mivel másfél hete elérhetetlenek, a business facebook chat, ahol először jeleztem a problémát, nem válaszol (már 3x írtam azóta), új chat nem indítható, mivel elrejtették a support chat indítási lehetőségeket az összes támogatási oldalról, a színes-szagos GYIK oldalra irányítanak, ahol véletlenül sem kommunikálhatsz élő emberrel.

Tegnap kínomban számlázásnál indítottam egy támogatási jegyet (ez az egy opció, ami még elérhető), ahol elregéltem, hogy mi van és ugyan tájékoztassanak az ügyemről. Eddig természetesen se kép, se hang.

Baromi szemét dolognak érzem, hogy a felhasználók adataiból és az erre épülő hirdetési szolgáltatásból élnek, ehhez képest, nem cél, hogy valós támogatást nyújtsanak, inkább szándékosan ellehetetlenítik a kommunikációt.

Az esetem nem egyedi, iszonyat mennyiségű külföldi panasz van arról, hogy totál elérhetetlenek, nem lehet semmit elintézni, eltüntetik a support chat indítási lehetőségeket az oldalról a Covid-ra hivatkozva. Következménye persze nincs, megtehetik.
Uhhh... ez bőven kimeríti a topik címét.
Remélem, végül sikerül megoldani teljesen és számodra kielégítően.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2020.11.03. 21:39

Valami van a levegőben.Tönkre ment a sütőm, majd két nap múlva a szeletelőgépem, de hogy kerek legyen a világ rá két napra a porszívóm. Eltelt 3 nap és a mosógépen nem jelzi hogy lejárt a program. Próbáltam elbeszélgetni vele, de nem hatotta meg, nem hajlandó jelezni. :D

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: mudd » 2020.11.03. 22:24

jah kerem, teligumit kell venni a szoporollerre :D

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2020.11.03. 23:10

eniksz írta:
2020.11.03. 21:39
Valami van a levegőben.Tönkre ment a sütőm, majd két nap múlva a szeletelőgépem, de hogy kerek legyen a világ rá két napra a porszívóm. Eltelt 3 nap és a mosógépen nem jelzi hogy lejárt a program. Próbáltam elbeszélgetni vele, de nem hatotta meg, nem hajlandó jelezni. :D
Pedig nem is jártam a közelben. :D

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2020.11.04. 14:50

bertone írta:
2020.11.03. 19:42
Uhhh... ez bőven kimeríti a topik címét.
Remélem, végül sikerül megoldani teljesen és számodra kielégítően.
Egyelőre küzdök, bár elég meddőnek tűnik a dolog. A számlázásra küldött hibajegyemre érkezett ma egy válasz, hogy visszatérítették az összegett. Ennek sehol nincs nyoma, se az FB hirdetési központ számlázás részén, se a folyószámlámon (az első esetben látszott függőben a visszautalt összeg).

Jeleztem, hogy nem téritettek vissza az említett tételt, erre kaptam egy sablon levelet pár órával később, hogy újra aktiválták a zárolt hirdetési fiókomat, mert megbizonyosdtak róla, hogy én vagyok én. Magyarul rohadtul nem foglalkozik senki a problémával, de azért az fontos, hogy legyen lehetőségem minél hamarabb hirdetni és költeni náluk...

Most elküldtem nekik az egész levelezést, és kértem, legyenek kedvesek a tényleges problémával foglalkozni, ugyanis én nem a fiókom újra aktiválását kértem. A business chat ahol az egész folyamatot indítottam október 26-án, továbbra is néma.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2020.11.06. 22:56

Pozitív fejlemények. Másfél hét kitartó próbálkozás után sikerült újra élő emberrel kommunikálnom, úgy tűnik elindították a második részlet visszatérítését is. Győzelem. :)

Viszont nem tudom kinek ártottam, mert most a szövegíróm döntött úgy, hogy akkor ő lelép és otthagy egy munka kellős közepén. (:u :szom02

Ősszel kezdtünk el egy projektet, lelkes volt, azt mondta a téma amiről írnia a kell a hobbija. Az elején megbízható volt, bár a tervezettnél lassabban, de küldte az anyagokat vállalható minőségben.

Aztán több, mint 2 hét néma csend. Ráírtam, hogy mikor tudja küldeni a következő adagot. Első emailre semmi. A második emailre jött válasz, hogy hát bocsi, hogy csak most ír, de szar passzban van, monoton neki ez a meló, egyikünknek sem "gazdaságos", ahogy tud haladni, úgyhogy nem folytatná, de ugye nincs harag és keressem nyugodtan, ha van más téma.

Elgondolkodtató, hogyha egy az elején egyébként teljesen korrektnek tűnő figura, arra sem veszi a fáradságot, hogy ezt magától közölje, mondjuk az előző üzenetváltáskor, hogy esetleg gondolkodhassak B verzión, akkor mégis kiben lehet megbízni, vagy kire lehet rábízni bármit is.

Szerzett egy jó estét, megint csalódnom kellett egy újabb emberben.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.11.06. 23:13

Phoebe írta:
2020.11.06. 22:56
Pozitív fejlemények. Másfél hét kitartó próbálkozás után sikerült újra élő emberrel kommunikálnom, úgy tűnik elindították a második részlet visszatérítését is. Győzelem. :)

Viszont nem tudom kinek ártottam, mert most a szövegíróm döntött úgy, hogy akkor ő lelép és otthagy egy munka kellős közepén. (:u :szom02

Ősszel kezdtünk el egy projektet, lelkes volt, azt mondta a téma amiről írnia a kell a hobbija. Az elején megbízható volt, bár a tervezettnél lassabban, de küldte az anyagokat vállalható minőségben.

Aztán több, mint 2 hét néma csend. Ráírtam, hogy mikor tudja küldeni a következő adagot. Első emailre semmi. A második emailre jött válasz, hogy hát bocsi, hogy csak most ír, de szar passzban van, monoton neki ez a meló, egyikünknek sem "gazdaságos", ahogy tud haladni, úgyhogy nem folytatná, de ugye nincs harag és keressem nyugodtan, ha van más téma.

Elgondolkodtató, hogyha egy az elején egyébként teljesen korrektnek tűnő figura, arra sem veszi a fáradságot, hogy ezt magától közölje, mondjuk az előző üzenetváltáskor, hogy esetleg gondolkodhassak B verzión, akkor mégis kiben lehet megbízni, vagy kire lehet rábízni bármit is.

Szerzett egy jó estét, megint csalódnom kellett egy újabb emberben.
Örülök, remélem sikerül visszakapnod minden pénzt. Eddig is rühelltem a fajtájukat.

Milyen szövegeket íratsz?

Üdvözletem a klubban! Majd érteni fogod, hogy anno miért keltem ki magamból annyiszor, amikor éppen nem a jó kis kocsijaimmal és szép kis családommal foglalkoztam és ide jöttem osztani az észt.
Amit biztosan megtanulhatunk ebben az életben, hogy sok ember nem az, aminek látod /gondolod és nagyon érdekes, hogy valójában mennyire keveset tudunk 1-1 emberről, akiről azt hisszük, hogy ismerjük. Igazából sok esetben szinte semmit, például, hogy mit gondol valójában, mit szeretne, mik a szándékai, mit csinál mikor nem látod stb...

Egyébként érezd magad kitüntetve, hogy egyáltalán valamikor is jelezte, hogy megunta (:u :pf02 :oops: Ez nem divat

Kitartást tudok kívánni neked

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2020.11.06. 23:48

Bandee írta:
2020.11.06. 23:13
Örülök, remélem sikerül visszakapnod minden pénzt. Eddig is rühelltem a fajtájukat...
Van 2014 óta egy kertészeti magazinunk Emillel, az nagyrészt az én munkám (dizájn, tartalomírás, SEO), idén már több, mint 1,5 millió látogatója volt. Annyira már nincs sok tér felfelé, látva a konkurenseinket. Tavaly tudtam venni domain áron, egy jó kulcsszavas domaint, idén lett belőle elhatározás, hogy legyen rajta tartalom, bővítjük a "portfóliót".

Szintén kertészeti oldal lesz, viszont a disznövények gondozására korlátozódik és kicsit más a megközelítés, tudatosabb a fejlesztési folyamat. Jóval kevesebb, viszont jóval hosszabb, átfogóbb írások készülnek a korábban megírt anyagok átdolgozásával, ez SEO szempontból előnyös.

A dizájnt, tartalomfeltöltést és a keresőoptimalizálást most is én csinálom, viszont a tartalomírást azt kiszerveztem/kiszervezem, hogy gyorsabban haladjunk és ne kelljen tartalmat írnom, max annyit, ami a linképítéshez kell.

Az az igazság, hogy az évek alatt annyit írtam már, hogy elég lett belőle. Télen találkoztam egy SEO ügynökséges taggal, vele számoltuk ki, hogy kb. 6-7 millió forintnyi tartalmat írtam meg, ez 2000 db változó hosszúságú cikket jelent.

Köszönöm a bíztatást. :) Nincsenek már illúzióim az emberekkel kapcsolatban, de az ilyesmi azért fáj, amikor valami egyáltalán nem így indul az elején.

Megkaptam már egy barátomtól, hogy túl nagyok az elvárásaim, engedjem el őket, de én ebből nem szeretnék engedni. Nem hiszem, hogy velem van gond, ha mondjuk a segítségért jól esne egy köszönöm, vagy ha valami tárgytalan, akkor arról esetleg tájékoztassanak stb. Szerintem ezeknek alapnak kellene lenniük.

De, hogy jót is írjak ide. :) Múltkor megtalált egy figura a weboldal sablon áruházon keresztül ahol árulom a sablonjaimat, Szomáliföldről. Segítséget kért az egyik termékemmel kapcsolatban, én pedig átalakítottam neki az elképzelése szerint.

Úgy ítéltem meg egyszerűbb lesz így, mint elmagyarázni neki angolul, hogy mit csináljon. Nagyon hálás volt érte és megígérte, hogy értékel majd. Másnap tényleg olyan értékelést rittyentett rólam, hogy egy picit azért hízott a májam. :) Jól esett. Sajnos ez a ritkább.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.11.07. 12:17

Phoebe írta:
2020.11.06. 23:48
Bandee írta:
2020.11.06. 23:13
Örülök, remélem sikerül visszakapnod minden pénzt. Eddig is rühelltem a fajtájukat...
Van 2014 óta egy kertészeti magazinunk Emillel, az nagyrészt az én munkám (dizájn, tartalomírás, SEO), idén már több, mint 1,5 millió látogatója volt. Annyira már nincs sok tér felfelé, látva a konkurenseinket. Tavaly tudtam venni domain áron, egy jó kulcsszavas domaint, idén lett belőle elhatározás, hogy legyen rajta tartalom, bővítjük a "portfóliót".

Szintén kertészeti oldal lesz, viszont a disznövények gondozására korlátozódik és kicsit más a megközelítés, tudatosabb a fejlesztési folyamat. Jóval kevesebb, viszont jóval hosszabb, átfogóbb írások készülnek a korábban megírt anyagok átdolgozásával, ez SEO szempontból előnyös.

A dizájnt, tartalomfeltöltést és a keresőoptimalizálást most is én csinálom, viszont a tartalomírást azt kiszerveztem/kiszervezem, hogy gyorsabban haladjunk és ne kelljen tartalmat írnom, max annyit, ami a linképítéshez kell.

Az az igazság, hogy az évek alatt annyit írtam már, hogy elég lett belőle. Télen találkoztam egy SEO ügynökséges taggal, vele számoltuk ki, hogy kb. 6-7 millió forintnyi tartalmat írtam meg, ez 2000 db változó hosszúságú cikket jelent.

Köszönöm a bíztatást. :) Nincsenek már illúzióim az emberekkel kapcsolatban, de az ilyesmi azért fáj, amikor valami egyáltalán nem így indul az elején.

Megkaptam már egy barátomtól, hogy túl nagyok az elvárásaim, engedjem el őket, de én ebből nem szeretnék engedni. Nem hiszem, hogy velem van gond, ha mondjuk a segítségért jól esne egy köszönöm, vagy ha valami tárgytalan, akkor arról esetleg tájékoztassanak stb. Szerintem ezeknek alapnak kellene lenniük.

De, hogy jót is írjak ide. :) Múltkor megtalált egy figura a weboldal sablon áruházon keresztül ahol árulom a sablonjaimat, Szomáliföldről. Segítséget kért az egyik termékemmel kapcsolatban, én pedig átalakítottam neki az elképzelése szerint.

Úgy ítéltem meg egyszerűbb lesz így, mint elmagyarázni neki angolul, hogy mit csináljon. Nagyon hálás volt érte és megígérte, hogy értékel majd. Másnap tényleg olyan értékelést rittyentett rólam, hogy egy picit azért hízott a májam. :) Jól esett. Sajnos ez a ritkább.
Gratulálok! Küldd légyszi át nekem privátban

Ne is legyenek, mindig legyél óvatos. Nyilvánvaló, egyetértek, van egy vonal amit nem lehet átlépni és aki azt átlépi, annak lomtárban a helye.

Alapvetően a gond szerintem nem ezen a szinten van, ilyeneket még az emberek megcsinálnak. De ha nekik kellene erőfeszítést tenni.. Ha nem kéne a másikat szarban hagyni.. Akkor csak a saját érdek

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2021.02.25. 17:23

Sziasztok!

Rendszeres bosszúságot jelent számomra, hogy az "okos" telefonom az általam írt üzeneteket átszerkeszti. Normális szavakból idiótaságokat ír át. Sokszor jártam már úgy, hogy nem volt időm átolvasni, amit küldtem és valami baromság ment el emiatt. Mindegyikben van úgy tudom ez a program, ami úgymond javítja a a szavakat. Nekem viszont erre nincs szükségem. Amúgyis utálok pötyögni rajta, mert a gombok nem férfi ujjakra vannak kitalálva. Állandóan javítgani meg nincs türelmem. Egy jó ideje megpusztulni sincs időm, nemhogy ilyen szarakodással töltsem azt.

Tehát van-e arra lehetőség, hogy ezt az átszerkesztő programot kikapcsoljam rajta. Jelenleg Xiaomi Redmi Note 9 Pro telefonom van.

Előre is köszi a segítséget!
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Lezárt