Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.02.25. 17:57

Lancelot írta:
2021.02.25. 17:23
Sziasztok!

Rendszeres bosszúságot jelent számomra, hogy az "okos" telefonom az általam írt üzeneteket átszerkeszti. Normális szavakból idiótaságokat ír át. Sokszor jártam már úgy, hogy nem volt időm átolvasni, amit küldtem és valami baromság ment el emiatt. Mindegyikben van úgy tudom ez a program, ami úgymond javítja a a szavakat. Nekem viszont erre nincs szükségem. Amúgyis utálok pötyögni rajta, mert a gombok nem férfi ujjakra vannak kitalálva. Állandóan javítgani meg nincs türelmem. Egy jó ideje megpusztulni sincs időm, nemhogy ilyen szarakodással töltsem azt.

Tehát van-e arra lehetőség, hogy ezt az átszerkesztő programot kikapcsoljam rajta. Jelenleg Xiaomi Redmi Note 9 Pro telefonom van.

Előre is köszi a segítséget!
Természetesen, van rá megoldás.

1. Beállítások
2. Rendszer és frissítések
3. Nyelv és bevitel
4. Nem tudom, Neked bilyen billentyűzet van beállítva, de katt arra.
5. Szövegbevitel
6. Automatikus javítást kapcsold ki

Ennyi.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.02.25. 18:03

Persze. Ki kell kapcsolni azt a funkciót. A beállítások alatt a nyelv és bevitel programnál az automatikus kitöltést ki kell kapcsolni.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.02.25. 18:05

Na akkor hasonlóról beszélünk.
Nekem be van állítva és ezért erre szoktam is figyelni.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2021.02.25. 18:12

Köszi szépen srácok! Úgy tűnik megoldódott. Istenem! El sem hiszem! Nagyszerű így. (:n (:k
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.02.25. 18:27

:
Lancelot írta:
2021.02.25. 18:12
Köszi szépen srácok! Úgy tűnik megoldódott. Istenem! El sem hiszem! Nagyszerű így. (:n (:k
:mosoly:
Szívesen
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.02.25. 19:18

Lancelot írta:
2021.02.25. 18:12
Köszi szépen srácok! Úgy tűnik megoldódott. Istenem! El sem hiszem! Nagyszerű így. (:n (:k
Nincs mit. (:o
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.05.13. 21:50

Hétfőn rendeltem neten egy "fém kerti fészert". 4 munkanap a szállítás.
Jelezték, hogy 3 csomag. Ma megkaptam egyet, holnap kapok megint egyet. Gondolom, hétfőn jön meg az utolsó.
Nem értem, kinek jó ez?

(:d
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.08.23. 09:17

Van valakinek fogalma, hogy ez a cikk mit akar mondani?
Nekem pont május elején van az elszámolásom (éves), elvileg rosszul fogok járni és valami olyat hoznak ide, hogy márciustól szeptemberig több energiát termelsz, mint szeptembertől márciusig.

De ha egy év alatt termelsz mondjuk 5000 kwh-t és elhasználsz 4000 kwh-t, akkor nem teljesen mindegy, hogy mikor van az elszámolás, hogy májustól májusig, vagy augusztustól auguztusig. 5000 kwh az 5000 kwh egy év alatt, lényegeten annak mi a kezdő és végpontja.

teljesen nem értem a cikket.

Hacsak nem a pénz visszaigényléséről van szó, de azzal én nem foglalkozom, egyrészt mert kb 30 ezer forint lenne és ebból is adózni kéne és céget kéne hozzá alapítani, mert magánszemélyként nem tudsz visszaigényelni azt hiszem

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2021.08.23. 10:02

9_46_20 írta:
2021.08.23. 09:17
Van valakinek fogalma, hogy ez a cikk mit akar mondani?
Nekem pont május elején van az elszámolásom (éves), elvileg rosszul fogok járni és valami olyat hoznak ide, hogy márciustól szeptemberig több energiát termelsz, mint szeptembertől márciusig.

De ha egy év alatt termelsz mondjuk 5000 kwh-t és elhasználsz 4000 kwh-t, akkor nem teljesen mindegy, hogy mikor van az elszámolás, hogy májustól májusig, vagy augusztustól auguztusig. 5000 kwh az 5000 kwh egy év alatt, lényegeten annak mi a kezdő és végpontja.

teljesen nem értem a cikket.

Hacsak nem a pénz visszaigényléséről van szó, de azzal én nem foglalkozom, egyrészt mert kb 30 ezer forint lenne és ebból is adózni kéne és céget kéne hozzá alapítani, mert magánszemélyként nem tudsz visszaigényelni azt hiszem
A szolgáltatóváltás miatt a szolgáltatóváltás időpontjában minden ügyféllel el kell számolni, függetlenül attól, hogy a szaldós szerződése melyik ciklusában van. Tehát neked is lesz egy reset 31-én. Ami értelemszerűen az idei szaldós ciklusod lezárását jelenti és egy új ciklus indítását, ami gondolom az új szerződés szerint is májusig fog tartani. Tehát az idei elszámolásodban(2021.05-2021.08) sok túltermelésed lesz, míg a következőben (2021.09-2022.05) vélhetően sok ráfizetésed. Ezt főleg az elektromos ellenállásfűtéssel üzemelők, tehát nagy fogyasztók szívják meg. Ha jól emlékszem te nem tartozol ezek közé.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.08.23. 10:39

4D4M írta:
2021.08.23. 10:02
9_46_20 írta:
2021.08.23. 09:17
Van valakinek fogalma, hogy ez a cikk mit akar mondani?
Nekem pont május elején van az elszámolásom (éves), elvileg rosszul fogok járni és valami olyat hoznak ide, hogy márciustól szeptemberig több energiát termelsz, mint szeptembertől márciusig.

De ha egy év alatt termelsz mondjuk 5000 kwh-t és elhasználsz 4000 kwh-t, akkor nem teljesen mindegy, hogy mikor van az elszámolás, hogy májustól májusig, vagy augusztustól auguztusig. 5000 kwh az 5000 kwh egy év alatt, lényegeten annak mi a kezdő és végpontja.

teljesen nem értem a cikket.

Hacsak nem a pénz visszaigényléséről van szó, de azzal én nem foglalkozom, egyrészt mert kb 30 ezer forint lenne és ebból is adózni kéne és céget kéne hozzá alapítani, mert magánszemélyként nem tudsz visszaigényelni azt hiszem

A szolgáltatóváltás miatt a szolgáltatóváltás időpontjában minden ügyféllel el kell számolni, függetlenül attól, hogy a szaldós szerződése melyik ciklusában van. Tehát neked is lesz egy reset 31-én. Ami értelemszerűen az idei szaldós ciklusod lezárását jelenti és egy új ciklus indítását, ami gondolom az új szerződés szerint is májusig fog tartani. Tehát az idei elszámolásodban(2021.05-2021.08) sok túltermelésed lesz, míg a következőben (2021.09-2022.05) vélhetően sok ráfizetésed. Ezt főleg az elektromos ellenállásfűtéssel üzemelők, tehát nagy fogyasztók szívják meg. Ha jól emlékszem te nem tartozol ezek közé.
nem, nem vagyok nagyfogasztó, amit írtam az kb nálam a valós, valami 5200-at termelek és olyan 4000-et használunk el.
de akkor, ha jól értem, ez a mostantól számított egy évre igaz, mert ez egy csonka év így, és 2022-tól már megy minden nomrálisan májustól májusig, vagy kinek hogy van a fordulója.
Jól értem?

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2021.08.23. 12:48

9_46_20 írta:
2021.08.23. 10:39
nem, nem vagyok nagyfogasztó, amit írtam az kb nálam a valós, valami 5200-at termelek és olyan 4000-et használunk el.
de akkor, ha jól értem, ez a mostantól számított egy évre igaz, mert ez egy csonka év így, és 2022-tól már megy minden nomrálisan májustól májusig, vagy kinek hogy van a fordulója.
Jól értem?
Jól érted, de természetesen ez nem az az ország, ahol bárki papírba adná neked, hogy 2022-ben mi lesz vagy mi nem lesz (:

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.08.23. 12:51

4D4M írta:
2021.08.23. 12:48
9_46_20 írta:
2021.08.23. 10:39
nem, nem vagyok nagyfogasztó, amit írtam az kb nálam a valós, valami 5200-at termelek és olyan 4000-et használunk el.
de akkor, ha jól értem, ez a mostantól számított egy évre igaz, mert ez egy csonka év így, és 2022-tól már megy minden nomrálisan májustól májusig, vagy kinek hogy van a fordulója.
Jól értem?
Jól érted, de természetesen ez nem az az ország, ahol bárki papírba adná neked, hogy 2022-ben mi lesz vagy mi nem lesz (:
tudom igen.
sőt én attól tartottam, amikor jött először ez a hír, hogy felmondják majd a szerződést és úgy járunk mint az új telepítők, hogy nem lehet majd szaldó elszámolásunk.
szerencsére az nem jött be, de persze még bármi is lehet.

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2021.08.23. 13:29

9_46_20 írta:
2021.08.23. 12:51
tudom igen.
sőt én attól tartottam, amikor jött először ez a hír, hogy felmondják majd a szerződést és úgy járunk mint az új telepítők, hogy nem lehet majd szaldó elszámolásunk.
szerencsére az nem jött be, de persze még bármi is lehet.
(Ha rajtam múlna senki nem lenne szaldóban)

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.08.23. 14:08

4D4M írta:
2021.08.23. 13:29
9_46_20 írta:
2021.08.23. 12:51
tudom igen.
sőt én attól tartottam, amikor jött először ez a hír, hogy felmondják majd a szerződést és úgy járunk mint az új telepítők, hogy nem lehet majd szaldó elszámolásunk.
szerencsére az nem jött be, de persze még bármi is lehet.
(Ha rajtam múlna senki nem lenne szaldóban)
De miért?
Értem, hogy más rendszerét használom, de mellette meg nem engedik értelmes módon elszámolni az egészet, mert nem tudok visszaigényelni.
Meg el lehet menni olyan irányba is, hogy ha nekem termel, akkor pl a szomszéd effektiv tőlem kapja az áramot. Nekem úgyan úgy amortizálódik a rendszerem, ergo nekem is van rendszerhasználati díjam, ezt mégsem téríti meg nekem senki.
Bonyolult, de kíváncsi lennék a véleményedre

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2021.08.24. 00:42

9_46_20 írta:
2021.08.23. 14:08
De miért?
Értem, hogy más rendszerét használom, de mellette meg nem engedik értelmes módon elszámolni az egészet, mert nem tudok visszaigényelni.
Meg el lehet menni olyan irányba is, hogy ha nekem termel, akkor pl a szomszéd effektiv tőlem kapja az áramot. Nekem úgyan úgy amortizálódik a rendszerem, ergo nekem is van rendszerhasználati díjam, ezt mégsem téríti meg nekem senki.
Bonyolult, de kíváncsi lennék a véleményedre
Elsősorban az energetikai szempontok vannak a fókuszban nálam. A villamos energia a legértékesebb energiafajtánk, mert szinte minden munkára befogható és van olyan munka amire csak ez fogható be. Ezért problémás az, hogy pont ennek a pazarlására ösztönözhet az, hogy beárazatlanul és korlátlanul elérhetővé tettek az emberek számára egy végtelen kapacitású akkumulátort. Lehet azt mondani, hogy a terjedés elősegítése miatt, ami beleillene a rövidlátó és felelőtlen döntések hazai terjedelmes gyűjteményébe. Akárhogy is, az elmúlt időszakban elbaltázottan kiépül rendszerek (amiknél volt választás, hogy fogyasztáscsökkentés vagy "kinullázás" legyen a beruházási összeg eredménye) még 15-20 évig itt fogják nyitogatni az ollót a szezonális energiamix eltérésben. Az már csak hab a tortán, hogy a userek még anyagilag is megszívják, ha a Mindentudó egy tollvonással kirakatja őket a szaldóból.

A te rendszered használatából szigorúan véve elsősorban te húzod a hasznot, így a "rendszerhasználati díj" átterhelése akárki másra talán kicsit sántítana, de ha néhány % be lenne építve az árba annak jó üzenete lenne. A helyben (szomszédok) történő felhasználás egyébként hatékonyabb mint 100 km-ről 3 transzformáláson keresztül szállítani az energiát, tehát a termeléseddel csökkented a rendszer veszteségeit, ami akár honorálható is lenne. Mindenesetre bármilyen a szolgáltatótól való megvásárlási és az áramdíj közötti összeg megfelelő és megindokolható lenne. De főleg ösztönző. Tovább lehetne cizellálni a rendszert az okosmérőkkel, amivel meg lehet állapítani, hogy melyik időszakban történik vételezés/feltöltés. Ezzel utat lehetne nyitni az olyan rendszerek terjedésének, amik a napon belüli kiegyensúlyozást segítik. Magyarul akkor értékesíted az általad termelt energiát, amikor magasabb áron átveszik és te akkor vételezel, amikor olcsóbb. Ezt a kapacitást akár a MAVIR is kezelhetné valamilyen díj ellenében vagy szolgáltatói kedvezmény biztosítása mellett (nyilván ez nem a tőzsdézést célozná, hanem a szabályozást).

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.08.25. 07:22

pollen.jpg
pollen.jpg (133.3 KiB) Megtekintve 907 alkalommal
:shock:

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.08.25. 12:51

4D4M írta:
2021.08.24. 00:42
9_46_20 írta:
2021.08.23. 14:08
De miért?
Értem, hogy más rendszerét használom, de mellette meg nem engedik értelmes módon elszámolni az egészet, mert nem tudok visszaigényelni.
Meg el lehet menni olyan irányba is, hogy ha nekem termel, akkor pl a szomszéd effektiv tőlem kapja az áramot. Nekem úgyan úgy amortizálódik a rendszerem, ergo nekem is van rendszerhasználati díjam, ezt mégsem téríti meg nekem senki.
Bonyolult, de kíváncsi lennék a véleményedre
Elsősorban az energetikai szempontok vannak a fókuszban nálam. A villamos energia a legértékesebb energiafajtánk, mert szinte minden munkára befogható és van olyan munka amire csak ez fogható be. Ezért problémás az, hogy pont ennek a pazarlására ösztönözhet az, hogy beárazatlanul és korlátlanul elérhetővé tettek az emberek számára egy végtelen kapacitású akkumulátort. Lehet azt mondani, hogy a terjedés elősegítése miatt, ami beleillene a rövidlátó és felelőtlen döntések hazai terjedelmes gyűjteményébe. Akárhogy is, az elmúlt időszakban elbaltázottan kiépül rendszerek (amiknél volt választás, hogy fogyasztáscsökkentés vagy "kinullázás" legyen a beruházási összeg eredménye) még 15-20 évig itt fogják nyitogatni az ollót a szezonális energiamix eltérésben. Az már csak hab a tortán, hogy a userek még anyagilag is megszívják, ha a Mindentudó egy tollvonással kirakatja őket a szaldóból.

A te rendszered használatából szigorúan véve elsősorban te húzod a hasznot, így a "rendszerhasználati díj" átterhelése akárki másra talán kicsit sántítana, de ha néhány % be lenne építve az árba annak jó üzenete lenne. A helyben (szomszédok) történő felhasználás egyébként hatékonyabb mint 100 km-ről 3 transzformáláson keresztül szállítani az energiát, tehát a termeléseddel csökkented a rendszer veszteségeit, ami akár honorálható is lenne. Mindenesetre bármilyen a szolgáltatótól való megvásárlási és az áramdíj közötti összeg megfelelő és megindokolható lenne. De főleg ösztönző. Tovább lehetne cizellálni a rendszert az okosmérőkkel, amivel meg lehet állapítani, hogy melyik időszakban történik vételezés/feltöltés. Ezzel utat lehetne nyitni az olyan rendszerek terjedésének, amik a napon belüli kiegyensúlyozást segítik. Magyarul akkor értékesíted az általad termelt energiát, amikor magasabb áron átveszik és te akkor vételezel, amikor olcsóbb. Ezt a kapacitást akár a MAVIR is kezelhetné valamilyen díj ellenében vagy szolgáltatói kedvezmény biztosítása mellett (nyilván ez nem a tőzsdézést célozná, hanem a szabályozást).
értelek és világos.
és mit gondolsz a mikrogridekről, hogy ez energiatermelés lokális legyen? vagy ez nagyn sci fi még.?

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.08.25. 12:53

rdaneelolivaw írta:
2021.08.25. 07:22
pollen.jpg

:shock:
évekig a halálomon voltam augusztus 20 és szeptember 20 között.
én nem tudom mi történt (lekopogom), de évről évre jobb.
egyszer végigtoltam ezt a gyuri bácsi lándzsás utifű terápiáját, azt hiszem 2015-ben, és kiköltölztem a 13. kerület belsejéből, itt most mindenhol fák, gyep, bokrok.
kilehet ebből egyáltlán gyógyulni, nem tudom, de nekem brutálisan javult az állapotom

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.08.25. 12:57

9_46_20 írta:
2021.08.25. 12:53
egyszer végigtoltam ezt a gyuri bácsi lándzsás utifű terápiáját, azt hiszem 2015-ben, és kiköltölztem a 13. kerület belsejéből, itt most mindenhol fák, gyep, bokrok.
kilehet ebből egyáltlán gyógyulni, nem tudom, de nekem brutálisan javult az állapotom
Kiköltözés sokat jelent.
Nekem is a XI. széle jó hatással volt erre is, a VIII után. Sokkal-sokkal jobb a levegő.
Most már csak 1-2 amikor kicsit nehezebb reggel, de nem szedek rá gyógyszert.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.08.26. 08:03

rdaneelolivaw írta:
2021.08.25. 12:57
9_46_20 írta:
2021.08.25. 12:53
egyszer végigtoltam ezt a gyuri bácsi lándzsás utifű terápiáját, azt hiszem 2015-ben, és kiköltölztem a 13. kerület belsejéből, itt most mindenhol fák, gyep, bokrok.
kilehet ebből egyáltlán gyógyulni, nem tudom, de nekem brutálisan javult az állapotom
Kiköltözés sokat jelent.
Nekem is a XI. széle jó hatással volt erre is, a VIII után. Sokkal-sokkal jobb a levegő.
Most már csak 1-2 amikor kicsit nehezebb reggel, de nem szedek rá gyógyszert.
egyébként bosszantó dolog, hogy nincs egy értelmes honlap ahonnan az infókat meg tudod szerezni, legalább egy ahol eléred az összes lényeges információt normálisan, csak ezek a piktogrammok ide oda, kb. lószart nem érnek.
volt az antsz-nek egy oldala, ahol diagrammon ábrázolták, hogy most mennyi a pollentartalom a levegőben, tök jól láttad, hogy hol tartunk most, de azt sem frissítik már.
Én anno amikor nagyon benne voltam gondolkoztam egy oldalon, ahol visszamenőleg időjárás, csapadék, pollenhelyzet, stb stb fel lenne egy adatbázhisban és akkor tudnád nézni, hogy pl 30 fokban, de 20 milli csapadkkal és x széljárással mire számíthatsz. Aztán amikor megláttam, hogy egy ilyen pollentartalom mérő készülék, vagy 20 millió,. vagy mennyi, akkor gyorsan bezártam a fejemben ezt a projektet. :D

http://oki.antsz.hu/files/jelentesek/aktualis.pdf

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.08.26. 08:07

9_46_20 írta:
2021.08.26. 08:03
egyébként bosszantó dolog, hogy nincs egy értelmes honlap ahonna az infókat meg tudod szerezni, meg amelyek nem írják nomrálisan lesz az infomrációkat, csak ezek a piktogrammok ide oda, lószart nem érnek.
volt az antsz-nek egy oldala, ahol diagrammon ábrázolták, hogy most mennyi a pollentartalom a levegőben, tök jól láttad, hogy hol tartunk most, de azt sem frissítik már

http://oki.antsz.hu/files/jelentesek/aktualis.pdf
Persze ebben igazad van, de egyénfüggő mennyire probléma az adott illetőnek.
A fiam pl már 10 évesen szenved ettől (talán jobb lett a nyócker óta), kb augusztus elejétől szeptember végéig tart nála.
Nekem szűk 2 hét ami neki durva 2 hónap.

A lányomnál meg semmi sincs.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.08.26. 08:43

rdaneelolivaw írta:
2021.08.26. 08:07
9_46_20 írta:
2021.08.26. 08:03
egyébként bosszantó dolog, hogy nincs egy értelmes honlap ahonna az infókat meg tudod szerezni, meg amelyek nem írják nomrálisan lesz az infomrációkat, csak ezek a piktogrammok ide oda, lószart nem érnek.
volt az antsz-nek egy oldala, ahol diagrammon ábrázolták, hogy most mennyi a pollentartalom a levegőben, tök jól láttad, hogy hol tartunk most, de azt sem frissítik már

http://oki.antsz.hu/files/jelentesek/aktualis.pdf
Persze ebben igazad van, de egyénfüggő mennyire probléma az adott illetőnek.
A fiam pl már 10 évesen szenved ettől (talán jobb lett a nyócker óta), kb augusztus elejétől szeptember végéig tart nála.
Nekem szűk 2 hét ami neki durva 2 hónap.

A lányomnál meg semmi sincs.
2 hónap? az durva.
Amikor én nagyon benne voltam volt 2-3 hét, de azalatt nem is aludtam szinte, brutális volt, és pont az év legrosszabb időszakában, augusztus vége szeptember eleje, amikor még jó idő van, de nem 400 fok.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.08.26. 11:56

Jah nagyjából 2 hónap neki. Nem állandó az intenzitása, de hozzávetőlegesen ennyi ideig tart.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2021.08.27. 22:00

Tegnap sikeresen bedoltem egy bankkártya vadász emilnek mvm alcaban... Ma reggel 2x 20 eft értékben vásároltam Dublinban. Azonnal tiltattam a kártyám. Ugyintezo jelezte, hogy tehetek panaszt netbankon... Inkább azt választottam, hogy személyesen tenném meg. Mire beertem a bankfiokba, további 240 eft - csökkent a számlám, letiltott kártya mellett... Szerencse a szerencsetlensegben, hogy a folyoszamlamon csak 318 eft volt... És a megmaradt 35-öt athelyeztem a megtakarítási számlámra...

Alapból korultekinto vagyok, most elszabtam... Nem is keresek kifogásokat... De, hogy kártya tiltás után is viszik, ez már kicsapta a biztosítékot... Akkor mi a szar értelme van a netbankos push jóváhagyásnak,, ha anélkül is simán lenyultak 2x20 efttal...?

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.08.27. 22:30

t-oom írta:
2021.08.27. 22:00
Tegnap sikeresen bedoltem egy bankkártya vadász emilnek mvm alcaban... Ma reggel 2x 20 eft értékben vásároltam Dublinban. Azonnal tiltattam a kártyám. Ugyintezo jelezte, hogy tehetek panaszt netbankon... Inkább azt választottam, hogy személyesen tenném meg. Mire beertem a bankfiokba, további 240 eft - csökkent a számlám, letiltott kártya mellett... Szerencse a szerencsetlensegben, hogy a folyoszamlamon csak 318 eft volt... És a megmaradt 35-öt athelyeztem a megtakarítási számlámra...

Alapból korultekinto vagyok, most elszabtam... Nem is keresek kifogásokat... De, hogy kártya tiltás után is viszik, ez már kicsapta a biztosítékot... Akkor mi a szar értelme van a netbankos push jóváhagyásnak,, ha anélkül is simán lenyultak 2x20 efttal...?
A 2*20-at nem tudom, de, hogy a továbbiakat a bank meg kell térítse, miután már letiltott volt a kártyád, abban biztos vagyok.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Lezárt