Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
bertone

Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.04. 13:59

A fiam feltett a G+-ra egy csomó fotót. Az előbb nézegettem őket, és bizony felkaptam a vizet. A gugli gondolt egyet, s néhány képből - ha már karácsonyvan felkiáltással - csillogó-villogó gif képet varázsolt. Egyszerűen hihetetlen nekem, hogy merészel egy feltöltött képbe belenyúlni a feltöltő tudta és hozzájárulása nélkül?

Íme a kép, ahogy azt a gugli gondolta:

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bertone 2014.01.04. 16:53-kor.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Bosszató dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.01.04. 16:42

bertone írta:A fiam feltett a G+-ra egy csomó fotót. Az előbb nézegettem őket, és bizony felkaptam a vizet. A gugli gondolt egyet, s néhány képből - ha már karácsonyvan felkiáltással - csillogó-villogó gif képet varázsolt. Egyszerűen hihetetlen nekem, hogy merészel egy feltöltött képbe belenyúlni a feltöltő tudta és hozzájárulása nélkül?

Íme a kép, ahogy azt a gugli gondolta:

Kép
Úgy hogy amit bárki bármikor és bárhova feltesz az internetre az onnantól tetszik vagy sem de közkincs.
így kerülhetnek fel például a napiszar nevü oldalra is mindenféle képek abszolút következménymentesen.

Mellesleg engem az szokott bosszantani ha a "bosszantó" szóból kihagyják az "n" betűt. (:y (:v

bertone

Re: Bosszató dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.04. 16:52

Magic írta:
bertone írta:A fiam feltett a G+-ra egy csomó fotót. Az előbb nézegettem őket, és bizony felkaptam a vizet. A gugli gondolt egyet, s néhány képből - ha már karácsonyvan felkiáltással - csillogó-villogó gif képet varázsolt. Egyszerűen hihetetlen nekem, hogy merészel egy feltöltött képbe belenyúlni a feltöltő tudta és hozzájárulása nélkül?

Íme a kép, ahogy azt a gugli gondolta:

Kép
Úgy hogy amit bárki bármikor és bárhova feltesz az internetre az onnantól tetszik vagy sem de közkincs.
így kerülhetnek fel például a napiszar nevü oldalra is mindenféle képek abszolút következménymentesen.

Mellesleg engem az szokott bosszantani ha a "bosszantó" szóból kihagyják az "n" betűt. (:y (:v
(:q (:e (:u

Javítottam. :oops:

bertone

Re: Bosszató dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.04. 16:56

Magic írta: Úgy hogy amit bárki bármikor és bárhova feltesz az internetre az onnantól tetszik vagy sem de közkincs.
így kerülhetnek fel például a napiszar nevü oldalra is mindenféle képek abszolút következménymentesen.

Mellesleg engem az szokott bosszantani ha a "bosszantó" szóból kihagyják az "n" betűt. (:y (:v
A kettőt nem hasonlítanám össze. Oké, hogy egy "közkincset" átveszek az én oldalamra és azon alakítok. De itt a fiam SAJÁT oldalán, a feltöltött albumba került így be a kép.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Bosszató dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.01.04. 17:03

bertone írta:
Magic írta: Úgy hogy amit bárki bármikor és bárhova feltesz az internetre az onnantól tetszik vagy sem de közkincs.
így kerülhetnek fel például a napiszar nevü oldalra is mindenféle képek abszolút következménymentesen.

Mellesleg engem az szokott bosszantani ha a "bosszantó" szóból kihagyják az "n" betűt. (:y (:v
A kettőt nem hasonlítanám össze. Oké, hogy egy "közkincset" átveszek az én oldalamra és azon alakítok. De itt a fiam SAJÁT oldalán, a feltöltött albumba került így be a kép.
Ott is a legtöbb képet facebook profilról nyúlják le. Elvileg az is privát szféra lenne. Gyakorlatilag pedig nem az.

bertone

Re: Bosszató dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.04. 17:06

Magic írta: Ott is a legtöbb képet facebook profilról nyúlják le. Elvileg az is privát szféra lenne. Gyakorlatilag pedig nem az.
Látom, továbbra sem (akarod) éted. Akkor egy utolsó próbálkozás.

Ha már említed a facebookot... képzeld el, hogy felraksz oda egy képet, majd másnap, a saját profilodban, az eredeti kép helyén egy valaki által manipulált képet látnál. Tetszene?

Avatar
Gyilok
gokartos
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2014.01.03. 11:32
Mi vagy?: Gitárnyűvész

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: Gyilok » 2014.01.04. 17:33

bertone írta:A fiam feltett a G+-ra egy csomó fotót. Az előbb nézegettem őket, és bizony felkaptam a vizet. A gugli gondolt egyet, s néhány képből - ha már karácsonyvan felkiáltással - csillogó-villogó gif képet varázsolt. Egyszerűen hihetetlen nekem, hogy merészel egy feltöltött képbe belenyúlni a feltöltő tudta és hozzájárulása nélkül?

Íme a kép, ahogy azt a gugli gondolta:

Kép
Az eljárás nem épp szerencsés a Gugli részéről, viszont a kép nekem nagyon bejön. :)

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Bosszató dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.01.05. 00:01

bertone írta:
Magic írta: Ott is a legtöbb képet facebook profilról nyúlják le. Elvileg az is privát szféra lenne. Gyakorlatilag pedig nem az.
Látom, továbbra sem (akarod) éted. Akkor egy utolsó próbálkozás.

Ha már említed a facebookot... képzeld el, hogy felraksz oda egy képet, majd másnap, a saját profilodban, az eredeti kép helyén egy valaki által manipulált képet látnál. Tetszene?
Jaaaaaaa (:d

Az viszont nem csak hogy paraszt de szerintem még törvénytelen is.

bertone

Re: Bosszató dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.05. 07:01

Magic írta: Jaaaaaaa (:d

Az viszont nem csak hogy paraszt de szerintem még törvénytelen is.
(:i

Csak sikerült! (:k

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.01.05. 09:17

Tanulság: nem kell ilyen helyekre képeket feltöltögetni. :)

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: Button » 2014.01.05. 09:41

rdaneelolivaw írta:Tanulság: nem kell ilyen helyekre képeket feltöltögetni. :)
igen, én is kb ezt szűröm le ebből
memóriakártya, vinyó, polc, ennyi.. esetleg 2 vinyó vagy raid ÉS dvd ha nagyobb biztonság kell, lehet maradi vagyok

mindamellett simán el tudom képzelni, hogy valahol le van írva kisbetűkkel, hogy ezt megteheti, ennyire pont nem hülye a gugli meg az összes többi farcbrúk féle nyalánkság
vagy egyszerűen ki tudja milyen törvények vonatkoznak efféle szervezetekre, ehhez nem értek
de hogy egy jó példát mondjak, pl az itthoni tv csatornák nagy részét is külföldről lövik fel, ott nincs 12-es karika meg fekete képernyős josibarát büntetés, ha megfeszül az ortt akkor sem..
Kép

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.01.05. 09:48

Button írta:
rdaneelolivaw írta:Tanulság: nem kell ilyen helyekre képeket feltöltögetni. :)
igen, én is kb ezt szűröm le ebből
memóriakártya, vinyó, polc, ennyi.. esetleg 2 vinyó vagy raid ÉS dvd ha nagyobb biztonság kell, lehet maradi vagyok

mindamellett simán el tudom képzelni, hogy valahol le van írva kisbetűkkel, hogy ezt megteheti, ennyire pont nem hülye a gugli meg az összes többi farcbrúk féle nyalánkság
vagy egyszerűen ki tudja milyen törvények vonatkoznak efféle szervezetekre, ehhez nem értek
de hogy egy jó példát mondjak, pl az itthoni tv csatornák nagy részét is külföldről lövik fel, ott nincs 12-es karika meg fekete képernyős josibarát büntetés, ha megfeszül az ortt akkor sem..
Pontosan.

Ilyen apróbetűs részben lehet az is hogy a világ összes rendfenntartó szervének közvetlen hozzáférése van az összes regisztrált facebook, twitter és myspace adatlaphoz.

TCat
gokartos
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:34

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: TCat » 2014.01.05. 15:27

Borzasztó, hogy bármit megtehetnek. Nekünk is oda kell figyelni.

Facebookon feltettem profilképbe a Schumis közös képemet, amit egy nagyobb képből vágtam ki, és újként lett elmentve.
De ugyanakkor a FB ezt nyilvánosan publikálta - tanúlság: mindig állítsuk be a mentés előtt, hogy kik láthatják a képet (persze a CIA meg ilyenek nyilván így is hozzáférnek, de a mezei szarkavarók nem.

És hogy vettem észre, hogy nyilvánosan mentette? Pár perc múlva az értesítéseknél megjelent, hogy XY (akit nem is ismerek) megosztotta a képem. Azonnal változtattam a beállításokon, és eltűnt az oldaláról. Megjegyezhettem volna a faszit, mert aztán eltűnt az értesítések listáról a dolog. Az oldalán amúgy több ilyen mások profilképének kinéző megosztás volt de amúgy egy sima kis profil volt.

A lényeg, és amit többeknek mondtam már: személyes iratot, adatokat tartalmazó képeket senki se osszon meg, hanem használja "low profile"-on az ilyen közösségi oldalakat.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2014.01.05. 16:07

TCat írta:Borzasztó, hogy bármit megtehetnek. Nekünk is oda kell figyelni.

Facebookon feltettem profilképbe a Schumis közös képemet, amit egy nagyobb képből vágtam ki, és újként lett elmentve.
De ugyanakkor a FB ezt nyilvánosan publikálta - tanúlság: mindig állítsuk be a mentés előtt, hogy kik láthatják a képet (persze a CIA meg ilyenek nyilván így is hozzáférnek, de a mezei szarkavarók nem.

És hogy vettem észre, hogy nyilvánosan mentette? Pár perc múlva az értesítéseknél megjelent, hogy XY (akit nem is ismerek) megosztotta a képem. Azonnal változtattam a beállításokon, és eltűnt az oldaláról. Megjegyezhettem volna a faszit, mert aztán eltűnt az értesítések listáról a dolog. Az oldalán amúgy több ilyen mások profilképének kinéző megosztás volt de amúgy egy sima kis profil volt.

A lényeg, és amit többeknek mondtam már: személyes iratot, adatokat tartalmazó képeket senki se osszon meg, hanem használja "low profile"-on az ilyen közösségi oldalakat.
A Facebookon a profilképek mindig publikusak. Egyébként Ott egész jól beállítható h ki mit lásson.
A g+ meg egy mocsok, a youtubbal együtt. :x
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2014.01.05. 17:15

Nigel Hill írta:
TCat írta:Borzasztó, hogy bármit megtehetnek. Nekünk is oda kell figyelni.

Facebookon feltettem profilképbe a Schumis közös képemet, amit egy nagyobb képből vágtam ki, és újként lett elmentve.
De ugyanakkor a FB ezt nyilvánosan publikálta - tanúlság: mindig állítsuk be a mentés előtt, hogy kik láthatják a képet (persze a CIA meg ilyenek nyilván így is hozzáférnek, de a mezei szarkavarók nem.

És hogy vettem észre, hogy nyilvánosan mentette? Pár perc múlva az értesítéseknél megjelent, hogy XY (akit nem is ismerek) megosztotta a képem. Azonnal változtattam a beállításokon, és eltűnt az oldaláról. Megjegyezhettem volna a faszit, mert aztán eltűnt az értesítések listáról a dolog. Az oldalán amúgy több ilyen mások profilképének kinéző megosztás volt de amúgy egy sima kis profil volt.

A lényeg, és amit többeknek mondtam már: személyes iratot, adatokat tartalmazó képeket senki se osszon meg, hanem használja "low profile"-on az ilyen közösségi oldalakat.
A Facebookon a profilképek mindig publikusak. Egyébként Ott egész jól beállítható h ki mit lásson.
A g+ meg egy mocsok, a youtubbal együtt. :x
Az, ami éppen aktuálisan a profilképed, az az idővonaladon kisméretben valóban látszódik bárkinek - de megnyitni nem tudja, és így megosztani sem, ha úgy van beállítva (javaslom a "csak ismerősök" opciót). Rólam amúgy nincs fent 1 kép sem Facebookon.

De ha már FB, nekem attól megy fel az agyvizem, ha helyettem lájkol oldalakat. Meg amikor lájkolnod kell valamit, hogy meg tudjad nézni - amúgy ha egy ilyen oldal képét akarod megmutatni valakinek, ki lehet kerülni a lájkot, csak nem a poszt linkjét, hanem magának a képnek a linkjét kell elküldened neki. Ha meg simán csak az oldalt nézed, és nem egy adott posztot, akkor nem kér lájkot. A sok hülye persze nem gondolkozik... a 40 ezres teló nem luxus... fél perc gondolkodás az.

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: Button » 2014.01.05. 21:45

Krisztián írta: De ha már FB, nekem attól megy fel az agyvizem, ha helyettem lájkol oldalakat. Meg amikor lájkolnod kell valamit, hogy meg tudjad nézni
dehogy kell, akkor nem nézem meg, X a sarokban, ennyi
ha mindenki ezt csinálná akkor már régen elfelejtette volna mindenki ezt az egész bohóckodást
persze így is az lesz csak még több idő mire kifut
Kép

Bönde Attila
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1108
Csatlakozott: 2013.12.29. 15:17
Mi vagy?: éhes

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: Bönde Attila » 2014.01.05. 22:18

Nigel Hill írta:
TCat írta:Borzasztó, hogy bármit megtehetnek. Nekünk is oda kell figyelni.

Facebookon feltettem profilképbe a Schumis közös képemet, amit egy nagyobb képből vágtam ki, és újként lett elmentve.
De ugyanakkor a FB ezt nyilvánosan publikálta - tanúlság: mindig állítsuk be a mentés előtt, hogy kik láthatják a képet (persze a CIA meg ilyenek nyilván így is hozzáférnek, de a mezei szarkavarók nem.

És hogy vettem észre, hogy nyilvánosan mentette? Pár perc múlva az értesítéseknél megjelent, hogy XY (akit nem is ismerek) megosztotta a képem. Azonnal változtattam a beállításokon, és eltűnt az oldaláról. Megjegyezhettem volna a faszit, mert aztán eltűnt az értesítések listáról a dolog. Az oldalán amúgy több ilyen mások profilképének kinéző megosztás volt de amúgy egy sima kis profil volt.

A lényeg, és amit többeknek mondtam már: személyes iratot, adatokat tartalmazó képeket senki se osszon meg, hanem használja "low profile"-on az ilyen közösségi oldalakat.
A Facebookon a profilképek mindig publikusak. Egyébként Ott egész jól beállítható h ki mit lásson.
A g+ meg egy mocsok, a youtubbal együtt. :x
Csak a borítókép a publikus, minden mást (képek, info) stb. be lehet állítani, hogy ki lássa, kinek jelenítse meg.
Kép

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.01.06. 09:40

Button írta:dehogy kell, akkor nem nézem meg, X a sarokban, ennyi
ha mindenki ezt csinálná akkor már régen elfelejtette volna mindenki ezt az egész bohóckodást
persze így is az lesz csak még több idő mire kifut
:D :D
Hát igen, mint mindig, most is megfogalmaztad röviden a lényeget. :D

Szomorú, hogy az emberek többsége azt hiszi, EZ KELL a mindennapokhoz és az a normális ha feltöltögeted az utolsó utáni szart is ami egyébként senki másra nem tartozna de azért meg is osztjuk. :)
Semmi másra nem jó ez az egész megosztósdi (főleg a fényképek), hogy az ismerősök és távolabbi családtagok, rokonok gúnyosan röhögjenek rajta. Elsősorban a nők.

Arra is kurva jó ha mondjuk épp valahol nyaralsz és posztolod egyből, akkor legalább kirabolhatnak. :D
Így is mindent tudhatnak rólunk a net és a kábeltévé/mobiltelefon végett, a franc se akar még ehhez önként is hozzájárulni.

+ szánalmas, hogy autót vezetve ezekre a mobilzombikra különösen vigyázni kell, mert se látnak, se hallanak.. csak a bunkofonon futó Facebook app-ra koncentrálnak még gyalogolva is. :D

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: Button » 2014.01.06. 10:41

rdaneelolivaw írta:
Button írta:dehogy kell, akkor nem nézem meg, X a sarokban, ennyi
ha mindenki ezt csinálná akkor már régen elfelejtette volna mindenki ezt az egész bohóckodást
persze így is az lesz csak még több idő mire kifut
:D :D
Hát igen, mint mindig, most is megfogalmaztad röviden a lényeget. :D

Szomorú, hogy az emberek többsége azt hiszi, EZ KELL a mindennapokhoz és az a normális ha feltöltögeted az utolsó utáni szart is ami egyébként senki másra nem tartozna de azért meg is osztjuk. :)
Semmi másra nem jó ez az egész megosztósdi (főleg a fényképek), hogy az ismerősök és távolabbi családtagok, rokonok gúnyosan röhögjenek rajta. Elsősorban a nők.

Arra is kurva jó ha mondjuk épp valahol nyaralsz és posztolod egyből, akkor legalább kirabolhatnak. :D
Így is mindent tudhatnak rólunk a net és a kábeltévé/mobiltelefon végett, a franc se akar még ehhez önként is hozzájárulni.

+ szánalmas, hogy autót vezetve ezekre a mobilzombikra különösen vigyázni kell, mert se látnak, se hallanak.. csak a bunkofonon futó Facebook app-ra koncentrálnak még gyalogolva is. :D
amikor megvettem 4 éve az azóta használt motorolámat, azért törtem meg 1 naposan, hogy az összes gyárilag (!) beleapplikált fészbuk fost leirtsam belőle
érted, gyárilag úgy gondolják, hogy neked az KELL és foglalja a drága erőforrásomat az a sz*r, teljesen ki van fordulva magából a világ
a poén, hogy akinek valóban kell (bár ennek nekem megértése nem fog menni), az 1 gombnyomással feltelepítheti
Kép

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2014.01.06. 13:33

Button írta:
Krisztián írta: De ha már FB, nekem attól megy fel az agyvizem, ha helyettem lájkol oldalakat. Meg amikor lájkolnod kell valamit, hogy meg tudjad nézni
dehogy kell, akkor nem nézem meg, X a sarokban, ennyi
ha mindenki ezt csinálná akkor már régen elfelejtette volna mindenki ezt az egész bohóckodást
persze így is az lesz csak még több idő mire kifut
http://www.plays.hu" onclick="window.open(this.href);return false; ;)
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.01.06. 18:10

Button írta:amikor megvettem 4 éve az azóta használt motorolámat, azért törtem meg 1 naposan, hogy az összes gyárilag (!) beleapplikált fészbuk fost leirtsam belőle
érted, gyárilag úgy gondolják, hogy neked az KELL és foglalja a drága erőforrásomat az a sz*r, teljesen ki van fordulva magából a világ
a poén, hogy akinek valóban kell (bár ennek nekem megértése nem fog menni), az 1 gombnyomással feltelepítheti
És úgy tűnik újabb baromságnak inthetünk lassan búcsút: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

"A Vizio elkötelezte magát az ultra high definition, vagyis 4K televíziók mellett. Ez azt jelenti, hogy az általában olcsó tévéket árusító amerikai gyártó bemutatta első ultrafelbontású tévéit. Ezek 50 és 70 hüvelyk közöttiek lesznek, vagyis jóval nagyobbak, mint a mostani sorozat.

Kétféle árazásra készülnek, az olcsóbb paneleknél agresszív árpolitikát folytatnak, így valószínűleg megtartják népszerűségüket és első helyüket a piacon. Ugyanis Vizio tévékből adják el a legtöbbet az Egyesült Államokban. Lesz egy másik kategória is, a jobb panelek, itt jóval visszafogottabb árazást terveznek, de ezek a cég eddigi legjobb minőségű tévépaneljei.

A legfontosabb változás azonban az, hogy a Vizio teljesen felszámolja a 3D-t a tévéiben. Egyszerűen nem lesz benne ez a lehetőség. Merész lépés ez a gyártótól, de azt mondják, hogy a felhasználóknak nem fog hiányozni, hiszen már most sem használják ezt a funkciót. Hiába van szinte minden lapostévében 3D, nagyon kevesen nézik is ezt.

A jövő megmutatja, hogy a Viziónak volt igaza, vagy a többi gyártónak, akik most is szorgalmasan pakolják bele a 3D funkciót szinte az összes tévéjükbe."

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.01.06. 19:22

Button írta:
rdaneelolivaw írta: :D :D
Hát igen, mint mindig, most is megfogalmaztad röviden a lényeget. :D

Szomorú, hogy az emberek többsége azt hiszi, EZ KELL a mindennapokhoz és az a normális ha feltöltögeted az utolsó utáni szart is ami egyébként senki másra nem tartozna de azért meg is osztjuk. :)
Semmi másra nem jó ez az egész megosztósdi (főleg a fényképek), hogy az ismerősök és távolabbi családtagok, rokonok gúnyosan röhögjenek rajta. Elsősorban a nők.

Arra is kurva jó ha mondjuk épp valahol nyaralsz és posztolod egyből, akkor legalább kirabolhatnak. :D
Így is mindent tudhatnak rólunk a net és a kábeltévé/mobiltelefon végett, a franc se akar még ehhez önként is hozzájárulni.

+ szánalmas, hogy autót vezetve ezekre a mobilzombikra különösen vigyázni kell, mert se látnak, se hallanak.. csak a bunkofonon futó Facebook app-ra koncentrálnak még gyalogolva is. :D
amikor megvettem 4 éve az azóta használt motorolámat, azért törtem meg 1 naposan, hogy az összes gyárilag (!) beleapplikált fészbuk fost leirtsam belőle
érted, gyárilag úgy gondolják, hogy neked az KELL és foglalja a drága erőforrásomat az a sz*r, teljesen ki van fordulva magából a világ
a poén, hogy akinek valóban kell (bár ennek nekem megértése nem fog menni), az 1 gombnyomással feltelepítheti
Igazából maga az FB nem hülyeség, ha normálisan használják az emberek, szigorúan csak arra, amire szükségük van. Például mi az osztályban ezen keresztül egy csoportban tartjuk a kapcsolatot, ha valakinek hiányzik, valami, nem ért valamit, vagy lecke kell, fél órán belül megkapja. Persze amire a legtöbben használják, az tényleg felesleges.
Kép

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.01.06. 19:26

rdaneelolivaw írta:
Button írta:amikor megvettem 4 éve az azóta használt motorolámat, azért törtem meg 1 naposan, hogy az összes gyárilag (!) beleapplikált fészbuk fost leirtsam belőle
érted, gyárilag úgy gondolják, hogy neked az KELL és foglalja a drága erőforrásomat az a sz*r, teljesen ki van fordulva magából a világ
a poén, hogy akinek valóban kell (bár ennek nekem megértése nem fog menni), az 1 gombnyomással feltelepítheti
És úgy tűnik újabb baromságnak inthetünk lassan búcsút: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

"A Vizio elkötelezte magát az ultra high definition, vagyis 4K televíziók mellett. Ez azt jelenti, hogy az általában olcsó tévéket árusító amerikai gyártó bemutatta első ultrafelbontású tévéit. Ezek 50 és 70 hüvelyk közöttiek lesznek, vagyis jóval nagyobbak, mint a mostani sorozat.

Kétféle árazásra készülnek, az olcsóbb paneleknél agresszív árpolitikát folytatnak, így valószínűleg megtartják népszerűségüket és első helyüket a piacon. Ugyanis Vizio tévékből adják el a legtöbbet az Egyesült Államokban. Lesz egy másik kategória is, a jobb panelek, itt jóval visszafogottabb árazást terveznek, de ezek a cég eddigi legjobb minőségű tévépaneljei.

A legfontosabb változás azonban az, hogy a Vizio teljesen felszámolja a 3D-t a tévéiben. Egyszerűen nem lesz benne ez a lehetőség. Merész lépés ez a gyártótól, de azt mondják, hogy a felhasználóknak nem fog hiányozni, hiszen már most sem használják ezt a funkciót. Hiába van szinte minden lapostévében 3D, nagyon kevesen nézik is ezt.

A jövő megmutatja, hogy a Viziónak volt igaza, vagy a többi gyártónak, akik most is szorgalmasan pakolják bele a 3D funkciót szinte az összes tévéjükbe."
Szerintem ez nem teljesen igaz. Biztosan van, aki kihasználja, vagy úgy gondolja, hogy ki fogja használni, és van is rá pénze. Mondjuk nem tudom, hogy mennyi plusz költséggel jár a gyártónak egy plusz változat/széria kiadása. Az tényleg hülyeség, hogy minden TV-be 3D-t építenek be plusz pénzért, mert aki nem teheti meg, az nem fogja megvenni. De egy külön olcsó, felesleges dolgoktól mentes, és egy másik, minden szarral telepakolt széria kiadása SZERINTEM simán megérné, vannak olyanok, akik nem tudván, mit kezdjenek a pénzükkel megveszik csak azért a drágábbat, mert "többet tud", olyat, amire valójában nincs is szükségük.
Kép

madár
gokartos
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2014.01.07. 09:42
Mi vagy?: prolihisztor
Tartózkodási hely: Otthon, (de munkahelyen többet vagyok) Gödöllőn

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: madár » 2014.01.07. 11:55

[/quote]
... , viszont a kép nekem nagyon bejön. :)[/quote]

Mit szívtál, tekerjé' má nekem is egyet Barátom!

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: Bosszantó dolgok - amitől felmegy az agyvized

Hozzászólás Szerző: Button » 2014.01.07. 13:16

maTTeus írta:
rdaneelolivaw írta: És úgy tűnik újabb baromságnak inthetünk lassan búcsút: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

"A Vizio elkötelezte magát az ultra high definition, vagyis 4K televíziók mellett. Ez azt jelenti, hogy az általában olcsó tévéket árusító amerikai gyártó bemutatta első ultrafelbontású tévéit. Ezek 50 és 70 hüvelyk közöttiek lesznek, vagyis jóval nagyobbak, mint a mostani sorozat.

Kétféle árazásra készülnek, az olcsóbb paneleknél agresszív árpolitikát folytatnak, így valószínűleg megtartják népszerűségüket és első helyüket a piacon. Ugyanis Vizio tévékből adják el a legtöbbet az Egyesült Államokban. Lesz egy másik kategória is, a jobb panelek, itt jóval visszafogottabb árazást terveznek, de ezek a cég eddigi legjobb minőségű tévépaneljei.

A legfontosabb változás azonban az, hogy a Vizio teljesen felszámolja a 3D-t a tévéiben. Egyszerűen nem lesz benne ez a lehetőség. Merész lépés ez a gyártótól, de azt mondják, hogy a felhasználóknak nem fog hiányozni, hiszen már most sem használják ezt a funkciót. Hiába van szinte minden lapostévében 3D, nagyon kevesen nézik is ezt.

A jövő megmutatja, hogy a Viziónak volt igaza, vagy a többi gyártónak, akik most is szorgalmasan pakolják bele a 3D funkciót szinte az összes tévéjükbe."
Szerintem ez nem teljesen igaz. Biztosan van, aki kihasználja, vagy úgy gondolja, hogy ki fogja használni, és van is rá pénze. Mondjuk nem tudom, hogy mennyi plusz költséggel jár a gyártónak egy plusz változat/széria kiadása. Az tényleg hülyeség, hogy minden TV-be 3D-t építenek be plusz pénzért, mert aki nem teheti meg, az nem fogja megvenni. De egy külön olcsó, felesleges dolgoktól mentes, és egy másik, minden szarral telepakolt széria kiadása SZERINTEM simán megérné, vannak olyanok, akik nem tudván, mit kezdjenek a pénzükkel megveszik csak azért a drágábbat, mert "többet tud", olyat, amire valójában nincs is szükségük.
a 4k-nak még nem jött el az ideje, egyszerűen nincs rá tartalom, szolgáltatás
amíg a csatornák nagy része SD, amíg a HD csomagot is visszaveszi a szolgáltató 1440-re sprórolásból, addig miről beszélünk
persze mi le vagyunk maradva, de azért odaát sincs kész erre az ipar

ezzel szemben a 3D pont egy olyan törekvés lenne aminek látom értelmét (nekem itthon is tetszenek a 3D-s filmek), csiszolni kellene, tökéletesíteni
és ami a legfontosabb, a 3D semmilyen plusz kapacitást nem igényelne egy mai HD-hez képest
Kép

Lezárt