Építészet, lakberendezés.

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2021.01.31. 18:45

én a fürdőkádunk alját kifújtem purhabbal, minden oldalát körbe szigeteltem ásványgyapottal, és csak ezt követően falaztam fel az oldalát. külső falak mentén érthető a penészesedés, de belső oldalon ha van, akkor alulról okozhatja valami... én itt is a hőhidas kialakításra gondolnék...

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2021.04.30. 21:06

t-oom írta:
2020.12.18. 14:12
trutya írta:
2020.12.18. 12:42

király!
bár ahogy írtad is, itt nem lesz vége, de innentől valószínűleg a tettlegesség kerül előtérbe (?) - ne legyen igazam...
arra mondjuk kíváncsi leszek, hogy fogják végrehajtani az öregen az ítéletet. odamegy két fogdmeg, és tartja addig amíg vakoltok? :D
valószínűleg a helyiek is ismerték már a fazont, biztosan eleve szimpátiaelőnnyel indultál ;)
van olyan, hogy kötelezzenek egy épület lebontására, ha egyébként minden előírásnak megfelel? én ezt akkor tudom csak elképzelni, ha valami nagykutya akarja, nem?

én elképzelni nemigen tudtam volna olyan helyzetet - az általad leírtakból kiindulva - hogy ellened született volna ítélet...
végrehajtást indítok, tavaly nyáron már egyszer indítottam, az ideiglenes intézkedés kapcsán, de azt elszúrtuk, mert az eljárás szüneteltetve volt (6 hónap), és nem figyeltük a dátumot, és megszűntették, így vele az ideiglenes intézkedést, illetve ekapcsán indított végrehajtást is. így ezt újra kellett kezdeni, de immár fél év alatt ítélet született, az előző ügy becsatolásával.

mivel mindkét perben megkapta a költségmentességet, így olcsón megúszta.
Vakolás kapcsán 80 eft ügyvédi költség megfizetése, a többit az állam fizette 30-40 eft
Bontás kapcsán 130 eft ügyvédi költség megfizetése, a többit az állam fizette ~380 eft (igaszságügyi szakértők)

tavalyi ideiglenes intézkedés kapcsán kapott 200 eft bírságot.

Vakolás: fellebezett, ha ez lezárul, utána kérhetek végrehajtást. 1. felszólítják, 2. bírság+felszólítás 3. ezt nem tudom, mert ekkor szűnt meg az első eljárás, de talán még ekkor is bírság+felszólítás, és utána jön talán a fizikai kényszerítés....? ennek a módjáról fogalmam sincs.

elvileg nem bontatthatták volna le, de kártérítést megítélhettek volna, ha nem szükségszerű zavarást okoztam volna... (lehet nem így volt pontosan megfogalmazva, én valahogy így értelmeztem a Bírónő indoklását. de majd ezt is megkapjuk valamikor írott formában.

azért az elmúlt 3 évben sokféle forgatókönyv lejátszódott bennem, hogy mi lesz ennek a végkimenetele...

egy éve bent lakunk, úgy, hogy az északi oldalon kompletten hiányzik a vakolat, és a hőszigetelés. mivel dryfix technológiával falaztunk, így a fal lényegében nem tud hőszigetelni, mivel kompletten egy légcsatorna az egész fal... jelenleg fúj a szél az északi falakon elhelyezett dugaljakból, kapcsolókból...

érzésem szerint, még 2021-ben se sikerül bejutnunk elkészíteni a hőszigetelést...
szerdán megtörtént a másodfokú tárgyalás a birtokvédelem kapcsán, az első fokú bíróság itéletét módosították, 500 eft kártérítésre köteleztek, és 150 eft perköltség megfizetésére...

konklúzió... ha a szomszédod építkezik, pereld be, mindenképpen kapsz kártérítést!

vicc!!!

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.04.30. 21:16

véletlenül gyulladjon fel a háza.
nem tudom, ebben az országban önbíráskodáson kívül mi működne még.
Kép

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.04.30. 21:19

trutya írta:
2021.04.30. 21:16
véletlenül gyulladjon fel a háza.
nem tudom, ebben az országban önbíráskodáson kívül mi működne még.
Jól értem, hogy így befejezetlen a házatok?

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.04.30. 21:21

t-oom írta:
2021.04.30. 21:06
t-oom írta:
2020.12.18. 14:12


végrehajtást indítok, tavaly nyáron már egyszer indítottam, az ideiglenes intézkedés kapcsán, de azt elszúrtuk, mert az eljárás szüneteltetve volt (6 hónap), és nem figyeltük a dátumot, és megszűntették, így vele az ideiglenes intézkedést, illetve ekapcsán indított végrehajtást is. így ezt újra kellett kezdeni, de immár fél év alatt ítélet született, az előző ügy becsatolásával.

mivel mindkét perben megkapta a költségmentességet, így olcsón megúszta.
Vakolás kapcsán 80 eft ügyvédi költség megfizetése, a többit az állam fizette 30-40 eft
Bontás kapcsán 130 eft ügyvédi költség megfizetése, a többit az állam fizette ~380 eft (igaszságügyi szakértők)

tavalyi ideiglenes intézkedés kapcsán kapott 200 eft bírságot.

Vakolás: fellebezett, ha ez lezárul, utána kérhetek végrehajtást. 1. felszólítják, 2. bírság+felszólítás 3. ezt nem tudom, mert ekkor szűnt meg az első eljárás, de talán még ekkor is bírság+felszólítás, és utána jön talán a fizikai kényszerítés....? ennek a módjáról fogalmam sincs.

elvileg nem bontatthatták volna le, de kártérítést megítélhettek volna, ha nem szükségszerű zavarást okoztam volna... (lehet nem így volt pontosan megfogalmazva, én valahogy így értelmeztem a Bírónő indoklását. de majd ezt is megkapjuk valamikor írott formában.

azért az elmúlt 3 évben sokféle forgatókönyv lejátszódott bennem, hogy mi lesz ennek a végkimenetele...

egy éve bent lakunk, úgy, hogy az északi oldalon kompletten hiányzik a vakolat, és a hőszigetelés. mivel dryfix technológiával falaztunk, így a fal lényegében nem tud hőszigetelni, mivel kompletten egy légcsatorna az egész fal... jelenleg fúj a szél az északi falakon elhelyezett dugaljakból, kapcsolókból...

érzésem szerint, még 2021-ben se sikerül bejutnunk elkészíteni a hőszigetelést...
szerdán megtörtént a másodfokú tárgyalás a birtokvédelem kapcsán, az első fokú bíróság itéletét módosították, 500 eft kártérítésre köteleztek, és 150 eft perköltség megfizetésére...

konklúzió... ha a szomszédod építkezik, pereld be, mindenképpen kapsz kártérítést!

vicc!!!
De ezt most miért kaptad? Milyen kártérítés? :angry01
Az apa férfi, a rezsi nő!

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2021.04.30. 21:30

bertone írta:
2021.04.30. 21:21
t-oom írta:
2021.04.30. 21:06


szerdán megtörtént a másodfokú tárgyalás a birtokvédelem kapcsán, az első fokú bíróság itéletét módosították, 500 eft kártérítésre köteleztek, és 150 eft perköltség megfizetésére...

konklúzió... ha a szomszédod építkezik, pereld be, mindenképpen kapsz kártérítést!

vicc!!!
De ezt most miért kaptad? Milyen kártérítés? :angry01
csökkent a szomszédom ingatlanának értéke, mivel az év 365 napjában, bizonyos óráiban, kevesebb napfény éri az udvarát, illetve, hogy az összes beéptési lehetőség közül, a számomra kedvezőbb beépítési módot választottam, nem pedig azt, amelyikben mérsékeltebb mértékben árnyékolnám a szomszéd udvarát... ... ... .. .

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2021.04.30. 21:31

rdaneelolivaw írta:
2021.04.30. 21:19
trutya írta:
2021.04.30. 21:16
véletlenül gyulladjon fel a háza.
nem tudom, ebben az országban önbíráskodáson kívül mi működne még.
Jól értem, hogy így befejezetlen a házatok?
egyenlőre igen... érzésem szerint, legalább még egy évig így is marad.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2021.10.08. 11:38

Érdekesség kép, az elmúlt időszakból:
https://www.teol.hu/kozelet/helyi-kozel ... i-4048895/

A mi terveink:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

A jelenlegi kilátó, és az ötletpályázat története:
https://szekszardikalvariakilato.hu/

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2021.10.08. 11:45

t-oom írta:
2021.09.12. 08:27
Lehetőségem nyílt megvasarolni, a 2. Szomszéd ingatlant. (Sajnos nem azt...) Viszont tartási jog, és elidegenitesi tilalom van bejegyezve. Eladó szerint eloszerzodessel, és vételár megosztassal mehet a dolog...
Ha még a földhivatal nincs is átvezetve, de kulcsot már kaptunk... kellenek nekem mindig a kihívások! :) mint mókusnak az erdőtűz...

A friss szerzemény fotói:
https://1drv.ms/u/s!ArQEPTY5mFFXgZZapTe ... w?e=svDGtP

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.10.08. 15:23

t-oom írta:
2021.10.08. 11:45
t-oom írta:
2021.09.12. 08:27
Lehetőségem nyílt megvasarolni, a 2. Szomszéd ingatlant. (Sajnos nem azt...) Viszont tartási jog, és elidegenitesi tilalom van bejegyezve. Eladó szerint eloszerzodessel, és vételár megosztassal mehet a dolog...
Ha még a földhivatal nincs is átvezetve, de kulcsot már kaptunk... kellenek nekem mindig a kihívások! :) mint mókusnak az erdőtűz...

A friss szerzemény fotói:
https://1drv.ms/u/s!ArQEPTY5mFFXgZZapTe ... w?e=svDGtP
Jó kis kecó! :mosoly:
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.10.08. 16:17

t-oom írta:
2021.10.08. 11:38
Érdekesség kép, az elmúlt időszakból:
https://www.teol.hu/kozelet/helyi-kozel ... i-4048895/

A mi terveink:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

A jelenlegi kilátó, és az ötletpályázat története:
https://szekszardikalvariakilato.hu/
Mindegyik érdekes, de nekem leginkább az Ambrus Tibor terve tetszik.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.10.21. 11:12

t-oom írta:
2021.04.30. 21:30
bertone írta:
2021.04.30. 21:21

De ezt most miért kaptad? Milyen kártérítés? :angry01
csökkent a szomszédom ingatlanának értéke, mivel az év 365 napjában, bizonyos óráiban, kevesebb napfény éri az udvarát, illetve, hogy az összes beéptési lehetőség közül, a számomra kedvezőbb beépítési módot választottam, nem pedig azt, amelyikben mérsékeltebb mértékben árnyékolnám a szomszéd udvarát... ... ... .. .
ezt én még most olvasom.
Milyen országban lakunk mi itt, de komolyan??

Hányingerem van ezektől a bírói, ügyvédi intézkedésektől, az esetek 80-90%-ában köszönőviszonyban nincsenek az ÉLET-tel, csak a karaktereket követik.

Mégis arra mit mondott a tekintetes úr/hölgy, hogy amúgy kurvára nem oda építesz, ahol neked jól esik, hanem amit megenged a helyi előírás
És ha én olyan marha jó fej vagyok, hogy tekintettel vagyok a szomszédra, azaz elbaszom a házam egy életre, csak, hogy neki jó legyen, mit kapok cserébe? Átjön mindn szombaton kitakarítani, netalán állja az építési költségem 5-10%-át. Mégis milyen elmebeteg törvény az, ahol én adok, de nem kapok, úgy, hogy amúgy jófej is vagyok...

nem kellett volna elolvasnom, az agyam eldobom a magyar közélettől, és törvényhozástól.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.10.21. 14:08

9_46_20 írta:
2021.10.21. 11:12
t-oom írta:
2021.04.30. 21:30


csökkent a szomszédom ingatlanának értéke, mivel az év 365 napjában, bizonyos óráiban, kevesebb napfény éri az udvarát, illetve, hogy az összes beéptési lehetőség közül, a számomra kedvezőbb beépítési módot választottam, nem pedig azt, amelyikben mérsékeltebb mértékben árnyékolnám a szomszéd udvarát... ... ... .. .
ezt én még most olvasom.
Milyen országban lakunk mi itt, de komolyan??

Hányingerem van ezektől a bírói, ügyvédi intézkedésektől, az esetek 80-90%-ában köszönőviszonyban nincsenek az ÉLET-tel, csak a karaktereket követik.

Mégis arra mit mondott a tekintetes úr/hölgy, hogy amúgy kurvára nem oda építesz, ahol neked jól esik, hanem amit megenged a helyi előírás
És ha én olyan marha jó fej vagyok, hogy tekintettel vagyok a szomszédra, azaz elbaszom a házam egy életre, csak, hogy neki jó legyen, mit kapok cserébe? Átjön mindn szombaton kitakarítani, netalán állja az építési költségem 5-10%-át. Mégis milyen elmebeteg törvény az, ahol én adok, de nem kapok, úgy, hogy amúgy jófej is vagyok...

nem kellett volna elolvasnom, az agyam eldobom a magyar közélettől, és törvényhozástól.
Akkor apámék is perelhetnének. Speciel körbeépítették a családi házukat 3 szintes házakkal, és a nap alig jut be. Én meg ezt tartom páratlanságnak.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2021.10.21. 19:38

Nigel Hill írta:
2021.10.21. 14:08
9_46_20 írta:
2021.10.21. 11:12


ezt én még most olvasom.
Milyen országban lakunk mi itt, de komolyan??

Hányingerem van ezektől a bírói, ügyvédi intézkedésektől, az esetek 80-90%-ában köszönőviszonyban nincsenek az ÉLET-tel, csak a karaktereket követik.

Mégis arra mit mondott a tekintetes úr/hölgy, hogy amúgy kurvára nem oda építesz, ahol neked jól esik, hanem amit megenged a helyi előírás
És ha én olyan marha jó fej vagyok, hogy tekintettel vagyok a szomszédra, azaz elbaszom a házam egy életre, csak, hogy neki jó legyen, mit kapok cserébe? Átjön mindn szombaton kitakarítani, netalán állja az építési költségem 5-10%-át. Mégis milyen elmebeteg törvény az, ahol én adok, de nem kapok, úgy, hogy amúgy jófej is vagyok...

nem kellett volna elolvasnom, az agyam eldobom a magyar közélettől, és törvényhozástól.
Akkor apámék is perelhetnének. Speciel körbeépítették a családi házukat 3 szintes házakkal, és a nap alig jut be. Én meg ezt tartom páratlanságnak.
nyugodtan, kártérítést bizos ítélnének, akkor is, ha a többi épület szabályos is.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2021.10.21. 19:40

9_46_20 írta:
2021.10.21. 11:12
t-oom írta:
2021.04.30. 21:30


csökkent a szomszédom ingatlanának értéke, mivel az év 365 napjában, bizonyos óráiban, kevesebb napfény éri az udvarát, illetve, hogy az összes beéptési lehetőség közül, a számomra kedvezőbb beépítési módot választottam, nem pedig azt, amelyikben mérsékeltebb mértékben árnyékolnám a szomszéd udvarát... ... ... .. .
ezt én még most olvasom.
Milyen országban lakunk mi itt, de komolyan??

Hányingerem van ezektől a bírói, ügyvédi intézkedésektől, az esetek 80-90%-ában köszönőviszonyban nincsenek az ÉLET-tel, csak a karaktereket követik.

Mégis arra mit mondott a tekintetes úr/hölgy, hogy amúgy kurvára nem oda építesz, ahol neked jól esik, hanem amit megenged a helyi előírás
És ha én olyan marha jó fej vagyok, hogy tekintettel vagyok a szomszédra, azaz elbaszom a házam egy életre, csak, hogy neki jó legyen, mit kapok cserébe? Átjön mindn szombaton kitakarítani, netalán állja az építési költségem 5-10%-át. Mégis milyen elmebeteg törvény az, ahol én adok, de nem kapok, úgy, hogy amúgy jófej is vagyok...

nem kellett volna elolvasnom, az agyam eldobom a magyar közélettől, és törvényhozástól.
első fokon elutasították a kérelmét, mondván, hogy nem elvárható tőlem, hogy önmagam érdekeit, a szomszédom érdekei mögé helyezzem...

másodfokon nem így gondolták.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.10.22. 10:14

Nigel Hill írta:
2021.10.21. 14:08
9_46_20 írta:
2021.10.21. 11:12


ezt én még most olvasom.
Milyen országban lakunk mi itt, de komolyan??

Hányingerem van ezektől a bírói, ügyvédi intézkedésektől, az esetek 80-90%-ában köszönőviszonyban nincsenek az ÉLET-tel, csak a karaktereket követik.

Mégis arra mit mondott a tekintetes úr/hölgy, hogy amúgy kurvára nem oda építesz, ahol neked jól esik, hanem amit megenged a helyi előírás
És ha én olyan marha jó fej vagyok, hogy tekintettel vagyok a szomszédra, azaz elbaszom a házam egy életre, csak, hogy neki jó legyen, mit kapok cserébe? Átjön mindn szombaton kitakarítani, netalán állja az építési költségem 5-10%-át. Mégis milyen elmebeteg törvény az, ahol én adok, de nem kapok, úgy, hogy amúgy jófej is vagyok...

nem kellett volna elolvasnom, az agyam eldobom a magyar közélettől, és törvényhozástól.
Akkor apámék is perelhetnének. Speciel körbeépítették a családi házukat 3 szintes házakkal, és a nap alig jut be. Én meg ezt tartom páratlanságnak.
tehetnek ellene, pereljék be
de az, hogy valaki évek óta nem tudja beszigetelni és vakolni a ház egyik oldalát, mellette még fizetnie is kell a szomszéd felé, miközben itt ő a károsult jobban, mert megkérdezem mi az elviselhetetlenebb, hogy nyáron 6 óra helyett 4 óra van naposan, vagy télen pörgetni kell a gázt, hogy elviselhető legyen bent a ház, nem beszélve a penészedés és egyéb dolgokról.

mellesleg persze az is igaz, hogy az emberekben agyában él egy narratíva, hogy az ingatlan kockázatmentes és biztos "befektetés". Hát nem, egy köcsög szomszéd, az, hogy az önkori hirtelen úgy gondolja, hogy az addig családi környeeztben megengedi a társasházakat, stb, stb, mind mind kockázat.

mellesleg nem kell ház, hogy egy szomszéd megkeserítsen. Tegnap 12-szer voltam kint lombszívózni a kurva diófalevelet, ami amúgy is egy ökológiai katasztrófa, mert régen úgy gonöolták, hogy micsoda mocskos jó dolog diófát ülteni, mert az legalább 30 méterre nő, kirohad alatta minden, de legalább árnyékos. Kivágni persze nem fogják, mert jaj jaj a kivágás 150 ezerbe kerül. Hát igen. Egy kert intenzív kultúra, nem elengedem a nagyvilágba, aztán majd lesz valami.

Szerencsére az egyik átengedett mág tavasszal, hogy nyugodtan vágjak belőle. Gyanítom ő nem tudja, hogy a diófát csak egy időszakban lehet vágni, ha nem akkor teszed kirohad. Muszáj voltam drasztikus lenni, mert sem ő, sem az onkormányzat nem partner

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.02.21. 22:07

A múlt héten sikerült kibővíteni a 2019-ben telepített napelem rendszerünket, így a meglevő 4,2 kW-ot bővítettük 3,7kW-al. Ez a vége, többet nem bír el az inverter.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: Button » 2022.02.23. 19:30

Redbull írta:
2022.02.21. 22:07
A múlt héten sikerült kibővíteni a 2019-ben telepített napelem rendszerünket, így a meglevő 4,2 kW-ot bővítettük 3,7kW-al. Ez a vége, többet nem bír el az inverter.
Nekem ez olyan mint az elektromos autó. Majd ha a gazdagok megfizették a gyermekbetegségeket, akkor 15-20 év múlva engem is érdekelni fog (talán! :D).

Addig fizetem télen a 100nm házra télen a 12 ezer ft gázszámlát.. (/hó)

Olyan 80/év.. nemtudom, nekem nem jön ki egyelőre a matek :)
Kép

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2022.02.23. 20:16

Button írta:
2022.02.23. 19:30
Redbull írta:
2022.02.21. 22:07
A múlt héten sikerült kibővíteni a 2019-ben telepített napelem rendszerünket, így a meglevő 4,2 kW-ot bővítettük 3,7kW-al. Ez a vége, többet nem bír el az inverter.
Nekem ez olyan mint az elektromos autó. Majd ha a gazdagok megfizették a gyermekbetegségeket, akkor 15-20 év múlva engem is érdekelni fog (talán! :D).

Addig fizetem télen a 100nm házra télen a 12 ezer ft gázszámlát.. (/hó)

Olyan 80/év.. nemtudom, nekem nem jön ki egyelőre a matek :)
és ha Putyin nem ad több gázt...? :)
mi hőszivattyúval fűtünk + hmv havonta diktálom. még 15 eft fölé sosem ment. és én sem akarok napelemet... ;)

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: Button » 2022.02.23. 20:26

t-oom írta:
2022.02.23. 20:16
Button írta:
2022.02.23. 19:30


Nekem ez olyan mint az elektromos autó. Majd ha a gazdagok megfizették a gyermekbetegségeket, akkor 15-20 év múlva engem is érdekelni fog (talán! :D).

Addig fizetem télen a 100nm házra télen a 12 ezer ft gázszámlát.. (/hó)

Olyan 80/év.. nemtudom, nekem nem jön ki egyelőre a matek :)
és ha Putyin nem ad több gázt...? :)
mi hőszivattyúval fűtünk + hmv havonta diktálom. még 15 eft fölé sosem ment. és én sem akarok napelemet... ;)
Akkor az lesz Tomi, hogy berakok a kiskályhába egy husángot naponta :D
Kép

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2022.03.28. 20:55

t-oom írta:
2021.10.21. 19:40
9_46_20 írta:
2021.10.21. 11:12


ezt én még most olvasom.
Milyen országban lakunk mi itt, de komolyan??

Hányingerem van ezektől a bírói, ügyvédi intézkedésektől, az esetek 80-90%-ában köszönőviszonyban nincsenek az ÉLET-tel, csak a karaktereket követik.

Mégis arra mit mondott a tekintetes úr/hölgy, hogy amúgy kurvára nem oda építesz, ahol neked jól esik, hanem amit megenged a helyi előírás
És ha én olyan marha jó fej vagyok, hogy tekintettel vagyok a szomszédra, azaz elbaszom a házam egy életre, csak, hogy neki jó legyen, mit kapok cserébe? Átjön mindn szombaton kitakarítani, netalán állja az építési költségem 5-10%-át. Mégis milyen elmebeteg törvény az, ahol én adok, de nem kapok, úgy, hogy amúgy jófej is vagyok...

nem kellett volna elolvasnom, az agyam eldobom a magyar közélettől, és törvényhozástól.
első fokon elutasították a kérelmét, mondván, hogy nem elvárható tőlem, hogy önmagam érdekeit, a szomszédom érdekei mögé helyezzem...

másodfokon nem így gondolták.
múlt hónapban nagy veszteség ért bennünket... elhunyt a "kedves" szomszédom. mindannyiunkat, a szomszédsággal együtt nagyon megviselt a dolog.

gyorsan kihasználtam a helyzetet, és belevágtunk a házunk befejezésébe. holnap, ha minden igaz, a színvakolat is felkerül... így lassan 3 év után, hogy beköltöztünk.

a legnagyobb vicc, hogy az elmúlt napok meleg időjárásának is betudhatóan, illetve a hőszigetelés befejezésének, jelenleg majd meggyulladunk a melegtől. :) pedig már mindent levettem a hőszivattyún... lassan hűteni kellene... annyira magas a szoláris nyereség. estére 25 fok fölé megy a helyiségek hőmérséklete, közben egyik termosztát sem kéri a fűtést egész nap.

abba már bele sem gondolok, hogy eddig mennyi pénzem ment ki az ablakon... pontosabban a falon...

Elmúlt hetek fotói:
https://1drv.ms/u/s!ArQEPTY5mFFXgaQZbTv ... Q?e=qen4vV

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.03.28. 22:40

t-oom írta:
2022.03.28. 20:55
t-oom írta:
2021.10.21. 19:40

első fokon elutasították a kérelmét, mondván, hogy nem elvárható tőlem, hogy önmagam érdekeit, a szomszédom érdekei mögé helyezzem...

másodfokon nem így gondolták.
múlt hónapban nagy veszteség ért bennünket... elhunyt a "kedves" szomszédom. mindannyiunkat, a szomszédsággal együtt nagyon megviselt a dolog.

gyorsan kihasználtam a helyzetet, és belevágtunk a házunk befejezésébe. holnap, ha minden igaz, a színvakolat is felkerül... így lassan 3 év után, hogy beköltöztünk.

a legnagyobb vicc, hogy az elmúlt napok meleg időjárásának is betudhatóan, illetve a hőszigetelés befejezésének, jelenleg majd meggyulladunk a melegtől. :) pedig már mindent levettem a hőszivattyún... lassan hűteni kellene... annyira magas a szoláris nyereség. estére 25 fok fölé megy a helyiségek hőmérséklete, közben egyik termosztát sem kéri a fűtést egész nap.

abba már bele sem gondolok, hogy eddig mennyi pénzem ment ki az ablakon... pontosabban a falon...

Elmúlt hetek fotói:
https://1drv.ms/u/s!ArQEPTY5mFFXgaQZbTv ... Q?e=qen4vV
Osztozom a bánatodban. Csak ki ne derüljön minden! (:u

Szuper a haladás végre!

Esetleg felajánlhatnád az örökösnek, hogy megveszed a telket, ami keveset ér, mert gyenge a "benapozása". (:n
És akkor most mi lesz a bírósági dologgal? Ejtik az egészet?
Az apa férfi, a rezsi nő!

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2022.03.29. 22:01

A bírosagi ügyekkel nem tudom lesz. Egyikben végrehajtás van folyamatban, a másik ítélete sincs teljesítve.

Az orokost hajtom, szeretném azt is megvasarolni. De egyenlőre senki sem jelent meg.

Én is pont ezzel erveltem a feleségemnek, hogy kinek kell egy ilyen árnyékos ingatlan? :)

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2022.03.29. 23:04

t-oom írta:
2022.03.28. 20:55
abba már bele sem gondolok, hogy eddig mennyi pénzem ment ki az ablakon... pontosabban a falon...
Engem viszont érdekelt, úgyhogy megtenném a tippemet: 67 m2-es falra vonatkoztatva, 30-as Porotherm Klíma profi falazóblokk és 10 cm-es kőzetgyapot esetén évi minimum 250-300 kWh villamos energiával leszel beljebb. A filtrációs részarány nehezen kalkulálható (:

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2022.03.30. 10:24

4D4M írta:
2022.03.29. 23:04
t-oom írta:
2022.03.28. 20:55
abba már bele sem gondolok, hogy eddig mennyi pénzem ment ki az ablakon... pontosabban a falon...
Engem viszont érdekelt, úgyhogy megtenném a tippemet: 67 m2-es falra vonatkoztatva, 30-as Porotherm Klíma profi falazóblokk és 10 cm-es kőzetgyapot esetén évi minimum 250-300 kWh villamos energiával leszel beljebb. A filtrációs részarány nehezen kalkulálható (:
az elmúlt 12 hónapban a hőszivattyú fogyasztása 4 218 kWh volt / 110 m2 hasznos alapterület / illetve ebből jelentős a HMV készítése is. A filtráció hatalmas volt, ez ma már egyértelműen bebizonyosodott. húzat volt a lépcsőházban, és a konnektorokból is fújt a szél. egy karton purhabot (12 db) elhasználtunk a falazat hiányosságainak kitöltésére, valamint a hőszigetelés hézagolására. annyi a különbség, hogy maga a falazat hőszigetelése az építőanyag beszerzési lehetetlensége miatt, vegyes hőszigeteléssel készült.

Van ahol 7,0 cm kőzetgyapot (0,037 W/mK) készült, van ahol 7,5 cm multipor (0,047 W/mK) hőszigetelés, lábazaton 8,0 cm XPS (0,035 W/mK), és 40 m2-en falon pedig 2x3,0 cm kőzetgyapot. (0,037 W/mK) már a légzárást biztosító alapvakolat, glettelés után megszűnt a húzat az épületben. bármelyik rétegrenddel is számolom, a falazat U értéke így is a követelmény érték alatt van: <0,198 W/m2K.

Egyedül vasbeton szerkezeteknél rosszabb ez az érték, illetve nem éri el a követelményértéket, ráadásul egy 2 m-es koszorú szakaszon még rosszabb, mivel az akkori közelharc miatt, ott nem tudtuk a zsaluzatot megfelelően rögzíteni, így ott kidőlt a zsaluzat, és az ide elhelyezett 5,0 cm-es XPS táblát el kellett távolítsuk, hogy sík legyen a fal, itt az U érték: 0,437 W/m2K, egyéb vb szerkezeteknél: 0,269 W/m2K. A másik 3 homlokzaton 8,0 cm vastag grafit EPS hőszigetelés készült, ott a vb szerkezetek is teljesítik a követelményértéket. Ide a tűzfal miatt volt szükségem a nem éghető homlokzati hőszigetelés kialakítására.

De összességében azt gondolom, hogy így is érződnie kell mind a nyári, mind a téli hőérzeten, és reményeim szerint a számlán is... :)

Lezárt