Építészet, lakberendezés.

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2019.01.12. 00:35

Tegnapi napon megérkezett a Járási Bíróságtól, a szomszédom keresetlevele, melyben kéri az épülő lakóházunk elbontását, mert nem tud kultúrnövényt termeszteni az udvarában az árnyékunk miatt, így jelentős mértékben csökken az ingatlanának forgalmi értéke. Kéri az eredeti állapot visszaállítását. Ja és az egész Építési hatóság és a Jegyző is nekem asszisztál...

Tegnap felkerült az utolsó cserép is... Így állunk most:
https://1drv.ms/f/s!ArQEPTY5mFFXwgPiqSwy6GJpXkXF

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: trutya » 2019.01.12. 10:58

t-oom írta:
2019.01.12. 00:35
Tegnapi napon megérkezett a Járási Bíróságtól, a szomszédom keresetlevele, melyben kéri az épülő lakóházunk elbontását, mert nem tud kultúrnövényt termeszteni az udvarában az árnyékunk miatt, így jelentős mértékben csökken az ingatlanának forgalmi értéke. Kéri az eredeti állapot visszaállítását. Ja és az egész Építési hatóság és a Jegyző is nekem asszisztál...

Tegnap felkerült az utolsó cserép is... Így állunk most:
https://1drv.ms/f/s!ArQEPTY5mFFXwgPiqSwy6GJpXkXF
az komoly (:u

király, csak így tovább!
Kép

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: bertone » 2019.01.12. 15:00

t-oom írta:
2019.01.12. 00:35
Tegnapi napon megérkezett a Járási Bíróságtól, a szomszédom keresetlevele, melyben kéri az épülő lakóházunk elbontását, mert nem tud kultúrnövényt termeszteni az udvarában az árnyékunk miatt, így jelentős mértékben csökken az ingatlanának forgalmi értéke. Kéri az eredeti állapot visszaállítását. Ja és az egész Építési hatóság és a Jegyző is nekem asszisztál...

Tegnap felkerült az utolsó cserép is... Így állunk most:
https://1drv.ms/f/s!ArQEPTY5mFFXwgPiqSwy6GJpXkXF
Szépen haladtok!
Próbáltam visszakeresni, de nem találtam meg … A házhoz képest hol van a másik telek és melyik ezé a genyóé?
Az apa férfi, a rezsi nő!

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2019.01.12. 23:03

bertone írta:
2019.01.12. 15:00
t-oom írta:
2019.01.12. 00:35
Tegnapi napon megérkezett a Járási Bíróságtól, a szomszédom keresetlevele, melyben kéri az épülő lakóházunk elbontását, mert nem tud kultúrnövényt termeszteni az udvarában az árnyékunk miatt, így jelentős mértékben csökken az ingatlanának forgalmi értéke. Kéri az eredeti állapot visszaállítását. Ja és az egész Építési hatóság és a Jegyző is nekem asszisztál...

Tegnap felkerült az utolsó cserép is... Így állunk most:
https://1drv.ms/f/s!ArQEPTY5mFFXwgPiqSwy6GJpXkXF
Szépen haladtok!
Próbáltam visszakeresni, de nem találtam meg … A házhoz képest hol van a másik telek és melyik ezé a genyóé?
https://www.google.com/maps/place/Szeks ... d18.708422

a 12t behajtani tilos tábla melletti fakult piros(rózsaszín) épület a másik telek. Értelem szerűen a telek, ahol az alapásás folyik az az építési telek... és én épp erősen rakom a törmeléket az utánfutóra! (ezt most 5-8 évig elnézegethetem a google-n... :) )
másik telek: (piros utcai épület és mögötte az udvari épület)

https://www.google.com/maps/place/Szeks ... d18.708422

kedves szomszéd tőlünk jobbra, a góré is még az övé. (szép rend van az udvarában... erről felismerhető. pont olyan, mint maga az ember...)
A mi épülő lakásunk, kb 15-20 cm-rel alacsonyabb (eresz és a gerinc is), mint a góré utáni bézs sarokház. Azt vettem figyelembe, mikor terveztem a házunkat, hogy majd valamikor egy zártsorú (tűzfalas, utcafonton összeépülő lakások, utcával párhuzamos tetőgerinccel) utcakép valósuljon meg, amit a rendezési terv előirányoz.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2019.01.12. 23:13

csütörtökön kértem/kaptam kölcsön homlokzati állványt is, így ha az időjárás engedi, begletteltetem (vasbakról eddig ért fel a kőműves (unokaöcsém) ) az oromfalat is, és akkor már szép szürke lesz az egész ház... kivéve a kedves szomszéd felől. nagyon cseszi a szemem, hogy nem homogén...
tavasszal pedig felteszünk rá 8 cm reflex grafit EPS-t, ha bekerülnek a nyílászárók... de addig is legyen már egységes... :)

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2019.01.12. 23:40

Csak tudnám, hogy miért mindig az ilyen mindenbe beleszaró, saját házát leamortizáló igénytelen f*szkalapok g*ciznek azzal, aki nem ilyen? (költői kérdés)

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2019.01.13. 00:17

Krisztián írta:
2019.01.12. 23:40
Csak tudnám, hogy miért mindig az ilyen mindenbe beleszaró, saját házát leamortizáló igénytelen f*szkalapok g*ciznek azzal, aki nem ilyen? (költői kérdés)
Ez a típus ilyen. A világ ellen küzd folyamatosan...

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: bertone » 2019.01.13. 09:16

t-oom írta:
2019.01.12. 23:03
https://www.google.com/maps/place/Szeks ... d18.708422

a 12t behajtani tilos tábla melletti fakult piros(rózsaszín) épület a másik telek. Értelem szerűen a telek, ahol az alapásás folyik az az építési telek... és én épp erősen rakom a törmeléket az utánfutóra! (ezt most 5-8 évig elnézegethetem a google-n... :) )
másik telek: (piros utcai épület és mögötte az udvari épület)

https://www.google.com/maps/place/Szeks ... d18.708422

kedves szomszéd tőlünk jobbra, a góré is még az övé. (szép rend van az udvarában... erről felismerhető. pont olyan, mint maga az ember...)
A mi épülő lakásunk, kb 15-20 cm-rel alacsonyabb (eresz és a gerinc is), mint a góré utáni bézs sarokház. Azt vettem figyelembe, mikor terveztem a házunkat, hogy majd valamikor egy zártsorú (tűzfalas, utcafonton összeépülő lakások, utcával párhuzamos tetőgerinccel) utcakép valósuljon meg, amit a rendezési terv előirányoz.
Köszi!
Nem vagy irigylésre méltó helzetben, az biztos. Esélyes, hogy az ő oldalán a vakolással lesznek gondok, de ezek szerint a telekhatárra való építés engedélyezett volt, így csak maga a tevékenységgel lesz gond. Talán érdemes lesz a munkálatok idejére akár rendőri segítséget is hívni. Nem tudom, a jog mit enged meg, de később is, ha már túl lesztek a vakoláson, festésen, érdemes lesz valami megfigyelő rendszert telepíteni oda is, mert ettől a szar alaktól bármi kitellik.
Az apa férfi, a rezsi nő!

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: trutya » 2019.01.13. 09:51

bertone írta:
2019.01.13. 09:16
t-oom írta:
2019.01.12. 23:03
https://www.google.com/maps/place/Szeks ... d18.708422

a 12t behajtani tilos tábla melletti fakult piros(rózsaszín) épület a másik telek. Értelem szerűen a telek, ahol az alapásás folyik az az építési telek... és én épp erősen rakom a törmeléket az utánfutóra! (ezt most 5-8 évig elnézegethetem a google-n... :) )
másik telek: (piros utcai épület és mögötte az udvari épület)

https://www.google.com/maps/place/Szeks ... d18.708422

kedves szomszéd tőlünk jobbra, a góré is még az övé. (szép rend van az udvarában... erről felismerhető. pont olyan, mint maga az ember...)
A mi épülő lakásunk, kb 15-20 cm-rel alacsonyabb (eresz és a gerinc is), mint a góré utáni bézs sarokház. Azt vettem figyelembe, mikor terveztem a házunkat, hogy majd valamikor egy zártsorú (tűzfalas, utcafonton összeépülő lakások, utcával párhuzamos tetőgerinccel) utcakép valósuljon meg, amit a rendezési terv előirányoz.
Köszi!
Nem vagy irigylésre méltó helzetben, az biztos. Esélyes, hogy az ő oldalán a vakolással lesznek gondok, de ezek szerint a telekhatárra való építés engedélyezett volt, így csak maga a tevékenységgel lesz gond. Talán érdemes lesz a munkálatok idejére akár rendőri segítséget is hívni. Nem tudom, a jog mit enged meg, de később is, ha már túl lesztek a vakoláson, festésen, érdemes lesz valami megfigyelő rendszert telepíteni oda is, mert ettől a szar alaktól bármi kitellik.
az tuti, levési a hőszigetelést, vagy hasonló, mert 1cm-t átnyúlik a telkére, ő úgy gondolja.
aztán lehet az is elég ha kibérelsz egy fekete Q7-es egy éjszakára és a háza előtt parkoltatod...
Kép

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: bertone » 2019.01.13. 11:02

trutya írta:
2019.01.13. 09:51
bertone írta:
2019.01.13. 09:16

Köszi!
Nem vagy irigylésre méltó helzetben, az biztos. Esélyes, hogy az ő oldalán a vakolással lesznek gondok, de ezek szerint a telekhatárra való építés engedélyezett volt, így csak maga a tevékenységgel lesz gond. Talán érdemes lesz a munkálatok idejére akár rendőri segítséget is hívni. Nem tudom, a jog mit enged meg, de később is, ha már túl lesztek a vakoláson, festésen, érdemes lesz valami megfigyelő rendszert telepíteni oda is, mert ettől a szar alaktól bármi kitellik.
az tuti, levési a hőszigetelést, vagy hasonló, mert 1cm-t átnyúlik a telkére, ő úgy gondolja.
aztán lehet az is elég ha kibérelsz egy fekete Q7-es egy éjszakára és a háza előtt parkoltatod...
A Q7 jó ötlet! (:v

Az 1 centis megjegyzésedről eszembe jutott egy érdekesség. Amikor pár hete Simontornyán voltunk, ott találkoztam ezzel a jelenséggel.
Több háznál is azt láttam, hogy az elméletben telekhatáron álló ház mégsem telekhatáron áll, hanem attól kb. fél méterrel beljebb. Az alábbi guglis képen elég jól kivehető, hogy az előkertnek a kerítése a házhoz képest balra van, majd a háznál "befordul".

https://www.google.hu/maps/@46.7490991, ... 6656?hl=hu
Az apa férfi, a rezsi nő!

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2019.01.13. 18:07

Csurgoval epitkeztek régen, hogy még az eresz is saját telken legyen, illetve a vízelvezető folyoka is. Ma már ez nem kötelező.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2019.01.13. 18:14

bertone írta:
2019.01.13. 09:16
t-oom írta:
2019.01.12. 23:03
https://www.google.com/maps/place/Szeks ... d18.708422

a 12t behajtani tilos tábla melletti fakult piros(rózsaszín) épület a másik telek. Értelem szerűen a telek, ahol az alapásás folyik az az építési telek... és én épp erősen rakom a törmeléket az utánfutóra! (ezt most 5-8 évig elnézegethetem a google-n... :) )
másik telek: (piros utcai épület és mögötte az udvari épület)

https://www.google.com/maps/place/Szeks ... d18.708422

kedves szomszéd tőlünk jobbra, a góré is még az övé. (szép rend van az udvarában... erről felismerhető. pont olyan, mint maga az ember...)
A mi épülő lakásunk, kb 15-20 cm-rel alacsonyabb (eresz és a gerinc is), mint a góré utáni bézs sarokház. Azt vettem figyelembe, mikor terveztem a házunkat, hogy majd valamikor egy zártsorú (tűzfalas, utcafonton összeépülő lakások, utcával párhuzamos tetőgerinccel) utcakép valósuljon meg, amit a rendezési terv előirányoz.
Köszi!
Nem vagy irigylésre méltó helzetben, az biztos. Esélyes, hogy az ő oldalán a vakolással lesznek gondok, de ezek szerint a telekhatárra való építés engedélyezett volt, így csak maga a tevékenységgel lesz gond. Talán érdemes lesz a munkálatok idejére akár rendőri segítséget is hívni. Nem tudom, a jog mit enged meg, de később is, ha már túl lesztek a vakoláson, festésen, érdemes lesz valami megfigyelő rendszert telepíteni oda is, mert ettől a szar alaktól bármi kitellik.
Igen, eddig sem tettuk be a lábunk hozzá. Viszont vakolatot és a hoszigetelest másképp nem tudjuk feltenni. Szomszédjog rá is vonatkozik, de nem hajlandó beengedni. Így bírósághoz fordultam, hogy kotelezzek erre. Ő erre le akarja bontatni a házunk... Itt tartunk. Sok-sok atrocitás és hatraltatas után. Ez is arról szól, hogy hatraltasson... És gondolom pénzt akar. Meg az elején felajanlottam, hogy adja el nekem... Attól is elzarkozott, holott 5 házzal arrébb van egy lakohaza is, ez a patkanyfeszek mellett.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2019.01.15. 00:33

ma 11 órakor jött a bádogos, hogy akkor felszereli a csatornát, és a lefolyókat pedig ideiglenesen bontott lefolyókkal megoldjuk, míg a homlokzathőszigetelés el nem készül. 2 órára felszedtünk 6 db járdalapot, hogy megoldjuk az akadálymentes csapadékvíz elvezetést a járdán keresztül. ez a fasz belekötött a munkásokba, és berohant az önkormányzathoz. fél négykor jött az email, az önkormányzati dolgozótól, hogy referáljak, milyen munkálatokat végeztünk, az engedéllyel összhangban van? Nincs baj részéről, csak legközelebb legalább emailen jelezzem... egész nap hőszigeteléstünk a tetőtérbe, a franc sem tudta, hogy ma jön a bádogos, és hogy ezt én azonnal nem jelentettem be...!!??? (:q

Az ominózus közterület bontás, amiért rohanni kellett az önkormányzathoz:
https://1drv.ms/f/s!ArQEPTY5mFFXwxSwkEmKpHCLMPYh

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: bertone » 2019.01.15. 05:43

Bakker, én biztos, hogy innentől állandóan átmennék hozzá minden alkalommal, hogy tájékoztassam, ha valaki elmegy wc-re.
(:i
Az apa férfi, a rezsi nő!

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: trutya » 2019.01.15. 10:02

Tomi, erről az építkezésről kiadhatnál egy könyvet majd, ha elkészül... ;)
Kép

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2019.02.10. 19:33

Hőszivattyúról valakinek van bármilyen tapasztalata, buktatók, lehetőségek, stb, bármi.
Napelem fent, most már ki kéne váltani a gázt is a francba...

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2019.02.11. 10:22

9_46_20 írta:
2019.02.10. 19:33
Hőszivattyúról valakinek van bármilyen tapasztalata, buktatók, lehetőségek, stb, bármi.
Napelem fent, most már ki kéne váltani a gázt is a francba...
Relatív magas beruházási költség, egyes esetekben a kondenzációs gázkazán alatti üzemeltetési költség.

Normálisan és gazdaságosan üzemeltetni jellemzően alacsony hőmérsékletű felületfűtésekkel (padló, fal, mennyezet), vagy esetleg fancoilokkal lehet.

Hőforrás oldalon energetikailag a legkedvezőbb a fúrt kútpáros(1 nyerő + 1/2 nyelő). A hatásfokba illene beleszámítani a vízszivattyúzás energiaigényét – ezt általában nem teszik meg. Buktató itt a hazánkban gyakori vasas víz, amely az nyelető oldalon felszaporodó biofilm miatt veszélyezteti az üzembiztonságot. Energetikailag és költség oldalon kedvező kompromisszumos megoldás a szondás hőforrás. Engedélyeztetési okok miatt n>5 darabszámú 20 métert el nem érő furatba helyezett műanyag csövekben fagyálló folyadékkal nyerjük ki a hőt. Buktató, hogy folyamatos hőelvétel esetén "kisütjük" a talaj hőkapacitását és romlanak az üzemviszonyok. Ezért praktikusan nyáron hűtéssel regenerálandók. Alkalmas passzív hűtésre is (hőszivattyú nem üzemel, csak a vizet keringtetjük a szondákban). Nagy kihasználatlan terület esetén szóba jöhet a kollektoros hőforrás: 1.5-2 méter mély árokba fektetett KPE cső. Kedvezőtlenebb a hatékonysága mint a fúrt szondáknak, mert közvetlenebb a kapcsolat a levegővel és a napsugárzással. A nyári napsugárzás regenerálja vagy nyári hűtés. Buktató itt is a kisütés és talaj lefagyasztása. A legalacsonyabb beruházási költséggel és a legkedvezőtlenebb üzemmel van még a levegő hőforrás (split klíma módi), amelynél kockázatként a kültéri ventilátorának hangossága jelenik meg. Jószomszédi viszonyra veszélyes, illetve a növényekre ha a kifújt levegő útjába kerülnek.

További esélyes buktató, ha nincs rendesen megterveztetve és referencia nélküli kivitelezőt választasz.

HMV tartályból rendszerint nagyobb kell, mint egy kondenzációs kazán mellé, nagyobb felületű hőcserélővel, mivel kisebb az elérhető pillanatnyi teljesítmény és a fűtővíz hőfoka se épp kedvező. (Egy jó energetikájú ház üzemeltetését simán el tudja húzni ha pancsolós+vízpazarlós a család)

Ha nem valami 30 éves nyílt égésterű gázkazánszörnyeteged van, akkor ez a beruházás pénzügyi szempontból a nehezen megtérülő luxus közé sorolható, környezeti szempontból viszont egy jövőbemutató prémium eszközzel lennél gazdagabb.

Bandinak, úgy emlékszem, hogy hőszivattyúja van, valószínűleg értékes tapasztalatokkal.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2019.02.11. 11:47

Zsír, köszi, ez hasznos volt, most már tudom milyen fajták vannak...

Amit tudni kell, új építésű ikerház, így egy fal nem érintkezik a környezettel.
A hőszigetelés jó, persze ezt szakember kiröhögi, de igazából annak ellenére, hogy a szomszéd oldali fal (nem az ikerház másik fele), nincs leszigetelve, hasonló okok miatt, mint ami itt is olvasható a fórumban: idióta szomszéd, szerinte átlógunk 15 centit, ami nem igaz, 30 centit visszafelé a saját telkünkre lógunk. Feljelentettük, szakértők, földmérők, bíróság, elbukta, 1 misit kell fizetnie az eljárás és szakrértők miatt, azóta kezesbárány, márciusban kezdjük a szigetelést, még ő is segít, szeirntem azt hiszi, ha rendes lesz engednek neki az 1 misiből, dehát ez nem így működik ugyebár...
Szóval szerintem jó a szigetelése a háznak ennek ellenére semmit nem éreztünk télen, hogy hideg lenne, vagy stb.

Fűtés mindenhol (lent 60nm, fent 60nm) csak és kizárólag padló, írtózom a radiátorok látványától. Minden egyes helyiség külön körön van. A napelem kb 1500-2000 kwh-val többet fog termelni, mint amit elhasználunk, ezért gonodltam, hogy a gázt, vagy annak egy részét ki kéne váltani. Ha nem megy akkor lesz két nobo a két gyerekszobában, aztán elfűtöm úgy.

Légkondi még nincs.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2019.02.11. 12:59

Mi egy levegő-víz hőszivattyút építünk be, (Stiebel-Eltron) egy kompakt beltéri egységgel (190 L HMV), mindkét szinten teljes padlófűtéssel, és mennyezetfűtéssel/hűtéssel. nettó 4 körül áll meg (Hőszivattyú+padló és mennyezetfűtés+automatika), előzetes kalkuláció és árajánlat szerint.

Napelem majd utána lesz, ha már egy évet használjuk, és látjuk a fogyasztást, túlméretezni nem akarom.

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2019.02.12. 09:20

9_46_20 írta:
2019.02.11. 11:47
Zsír, köszi, ez hasznos volt, most már tudom milyen fajták vannak...

Amit tudni kell, új építésű ikerház, így egy fal nem érintkezik a környezettel.
A hőszigetelés jó, persze ezt szakember kiröhögi, de igazából annak ellenére, hogy a szomszéd oldali fal (nem az ikerház másik fele), nincs leszigetelve, hasonló okok miatt, mint ami itt is olvasható a fórumban: idióta szomszéd, szerinte átlógunk 15 centit, ami nem igaz, 30 centit visszafelé a saját telkünkre lógunk. Feljelentettük, szakértők, földmérők, bíróság, elbukta, 1 misit kell fizetnie az eljárás és szakrértők miatt, azóta kezesbárány, márciusban kezdjük a szigetelést, még ő is segít, szeirntem azt hiszi, ha rendes lesz engednek neki az 1 misiből, dehát ez nem így működik ugyebár...
Szóval szerintem jó a szigetelése a háznak ennek ellenére semmit nem éreztünk télen, hogy hideg lenne, vagy stb.

Fűtés mindenhol (lent 60nm, fent 60nm) csak és kizárólag padló, írtózom a radiátorok látványától. Minden egyes helyiség külön körön van. A napelem kb 1500-2000 kwh-val többet fog termelni, mint amit elhasználunk, ezért gonodltam, hogy a gázt, vagy annak egy részét ki kéne váltani. Ha nem megy akkor lesz két nobo a két gyerekszobában, aztán elfűtöm úgy.

Légkondi még nincs.
Ezek alapján egyelőre nincs kizáró ok esetedben.

Amennyiben egy jó minőségű gázkazánod van jelenleg, akkor ez az ~1500-2000 kWh áram egy átlagos hőszivattyús rendszerrel 490-650 m3 éves gázfogyasztás kiváltását teszi lehetővé a jelen állapotbeli szigeteléssel. Ha van fogyasztás adatod, akkor ebből tudsz következtetni, hogy mire elég. (ugyanez az adat elektromos fűtéssel ~160-220 m3 gáz)
Az inverternek van még kapacitása? Vagy elfogyott már a hely a tetőn?

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2019.02.12. 10:48

Van még hely a tetőn, meg kb 5-6 napelemnyi. Azért írom ebben mert ezt most pontosan tudom :)

Atfolyos gázkazánom van. Westen. Nem tudom ez milyen minőség ezt már nem tudtam magam valasztani.

Augusztusban költöztünk azóta elment 600m3 gáz, de most a kicsi és feleségem otthon van szóval egész nap megy a fűtés pl

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2019.04.03. 23:54

ma megkezdték a homlokzati nyílászárók beépítését. holnapra maradt minden fix nyílászáró üvegezése, és egy földszinti nyílószárny kiszállítása.

így állunk most:
https://1drv.ms/f/s!ArQEPTY5mFFXzHuzBY92C-BCZ6WP

holnap Construma, pénteken bírósági perindító tárgyalás, annak kapcsán, hogy el kell-e bontani ezt az épületet...?!

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2019.05.30. 12:36

Sziasztok.

Tanácsot szeretnék kérni tőletek. Röviden: Társasházban lakom, és ázik a külső falam. Pont felettem ér össze 2 lakás nagy terasza. A külső fal a társasház felelőssége a felettem levő terület pedig a szomszédomé mert magánterület. Na ők most egymásra mutogatnak én meg már hónapok óta ázok. Ha valakinek van tapasztalata és tud tanácsot adni, hogy mi a teendő ilyenkor azt szívesen venném.
A háztól kapott feltárásra ajánlatot a szomszéd de azt nem akarja kifizetni, helyette saját szakértőt hívott (aki az apja...) aki jegyzőkönyvet írt hogy a külső faltól ázok és a ház a felelős. Itt egy kép :(

Kép

A közös képviselő húzza az időt és eddig szart se csinált.
Hová kell ilyenkor fordulni? Köszi előre is.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: trutya » 2019.05.30. 12:55

Schumixx írta:
2019.05.30. 12:36
Sziasztok.

Tanácsot szeretnék kérni tőletek. Röviden: Társasházban lakom, és ázik a külső falam. Pont felettem ér össze 2 lakás nagy terasza. A külső fal a társasház felelőssége a felettem levő terület pedig a szomszédomé mert magánterület. Na ők most egymásra mutogatnak én meg már hónapok óta ázok. Ha valakinek van tapasztalata és tud tanácsot adni, hogy mi a teendő ilyenkor azt szívesen venném.
A háztól kapott feltárásra ajánlatot a szomszéd de azt nem akarja kifizetni, helyette saját szakértőt hívott (aki az apja...) aki jegyzőkönyvet írt hogy a külső faltól ázok és a ház a felelős. Itt egy kép :(

Kép

A közös képviselő húzza az időt és eddig szart se csinált.
Hová kell ilyenkor fordulni? Köszi előre is.
ha a felső szomszédról is tudnál képeket csinálni (ha lehet) az segítene... akára külső fallal együtt. amennyire lehet, követni kellene, honnan jön pontosan a víz. így sokat (én legalábbis) nem tudok mondani, mert nem ismerem a szitut.
szinte biztos vagyok benne, hogy a teraszon van valami hiba vagy hiányosság, amit a feletted lévő lakónak kellene javítania. persze ha őt nem zavarja, nehéz lesz rávenni, de biztos van valamilyen módja, talán Lancelot ebben a részében tudna segíteni...
Kép

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2019.05.30. 13:07

trutya írta:
2019.05.30. 12:55
ha a felső szomszédról is tudnál képeket csinálni (ha lehet) az segítene... akára külső fallal együtt. amennyire lehet, követni kellene, honnan jön pontosan a víz. így sokat (én legalábbis) nem tudok mondani, mert nem ismerem a szitut.
szinte biztos vagyok benne, hogy a teraszon van valami hiba vagy hiányosság, amit a feletted lévő lakónak kellene javítania. persze ha őt nem zavarja, nehéz lesz rávenni, de biztos van valamilyen módja, talán Lancelot ebben a részében tudna segíteni...
Igen főleg ez a rész érdekel, mert már volt jelezve neki, a ház szakértője szerint egy gyökér vagy növény nő ki nála a burkolatból ami levezeti a vizet. Az Ő "szakértője" meg a ház külső falára mutogat. Szóval senki se akar semmit se csinálni én meg ázok és tudni szeretném ilyenkor mi a következő lépés? ügyvédet kell keresnem? feljelentenem, hol? Sosem voltam még ilyen helyzetben...

Lezárt