Építészet, lakberendezés.

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.09.28. 16:44

t-oom írta:
2019.09.28. 00:03
szeretnénk bevakolni, és hőszigetelni a szomszéd felőli homlokzati (északi) falat.
Belső képek vannak?

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2019.10.01. 21:34

t-oom írta:
2019.09.28. 00:03
bertone írta:
2019.09.27. 23:28
Biztos valamiről lemaradtam. Mi a végrehajtás tárgya, oka?
szeretnénk bevakolni, és hőszigetelni a szomszéd felőli homlokzati (északi) falat.

Kép
Jól néz ki a szomszéd!

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.10.02. 13:33

eniksz írta:
2019.10.01. 21:34
Jól néz ki a szomszéd!
Mekkora romkocsmát lehetne ott izzítani, nem? :)
A probléma, hogy a hangerőtől összedőlne minden.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2019.10.02. 20:56

rdaneelolivaw írta:
2019.09.28. 16:44
t-oom írta:
2019.09.28. 00:03
szeretnénk bevakolni, és hőszigetelni a szomszéd felőli homlokzati (északi) falat.
Belső képek vannak?
Kb olyan egyszerű belül is, mint kívül... Itt tartunk.
https://1drv.ms/v/s!ArQEPTY5mFFX6XZgQxID3pwAwCyZ

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.10.02. 21:29

t-oom írta:
2019.10.02. 20:56
Kb olyan egyszerű belül is, mint kívül... Itt tartunk.
https://1drv.ms/v/s!ArQEPTY5mFFX6XZgQxID3pwAwCyZ
Nekem ez tetszik, a minimál. :)
1 hónap és költözni akartok? Kemény. (:o

Skacokat ne engedd fel a padlásra, a gerendákról fognak lógni kézzel. :)

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2019.10.03. 07:28

rdaneelolivaw írta:
2019.10.02. 21:29
t-oom írta:
2019.10.02. 20:56
Kb olyan egyszerű belül is, mint kívül... Itt tartunk.
https://1drv.ms/v/s!ArQEPTY5mFFX6XZgQxID3pwAwCyZ
Nekem ez tetszik, a minimál. :)
1 hónap és költözni akartok? Kemény. (:o

Skacokat ne engedd fel a padlásra, a gerendákról fognak lógni kézzel. :)
Amint működik a hőszivattyú, már költözünk is. Konyha szekrény is meglehet addigra kb, Max egy kicsit csúszik, de anélkül én bekoltozom, ha család többi része nem is... :)

Tegnap pár ikea lámpát, és bútort is vettünk még, de még Sok minden hiányzik.

Mikor csiszoltam a gerendakat, a két szaros egyedül feljott utánam a létrán... :) egyébként azt játék kuckonak szánom, mint egy emeletes ágyat, majd egy színes létrát csináltatok oda, leszonyegezni fenn, és a fodemnyilast pedig focikapu hálóval akarom körbe keríteni, vagy lefedni, a leeses ellen,ez még nem dőlt el, a karton fölé a fogadó leceket azért betettem, ha függőleges lenne a háló...

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: trutya » 2019.10.03. 09:33

nagyon király lesz :)
Kép

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.10.03. 12:09

t-oom írta:
2019.10.03. 07:28
Amint működik a hőszivattyú, már költözünk is. Konyha szekrény is meglehet addigra kb, Max egy kicsit csúszik, de anélkül én bekoltozom, ha család többi része nem is... :)

Tegnap pár ikea lámpát, és bútort is vettünk még, de még Sok minden hiányzik.
Optimistának tűnik a dátum.
Költözésig az összes koszos melót be kell fejezni, ha pedig beköltöztök akkor a tizedére belassulnak a további munkálatok. :)
Hányan dolgoznak a házon?

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2019.10.03. 23:58

rdaneelolivaw írta:
2019.10.03. 12:09
t-oom írta:
2019.10.03. 07:28
Amint működik a hőszivattyú, már költözünk is. Konyha szekrény is meglehet addigra kb, Max egy kicsit csúszik, de anélkül én bekoltozom, ha család többi része nem is... :)

Tegnap pár ikea lámpát, és bútort is vettünk még, de még Sok minden hiányzik.
Optimistának tűnik a dátum.
Költözésig az összes koszos melót be kell fejezni, ha pedig beköltöztök akkor a tizedére belassulnak a további munkálatok. :)
Hányan dolgoznak a házon?
jelenleg én... és Nándi kisfiam... bár ő inkább csak bont... :)

viccet félretéve, az egész építkezés 2-4 fővel történt folyamatosan, legyen szó betonozásról, falazásról, vakolásról, villany és gépészeti szerelésről. tavaly június 7.-én kezdtük az alapásást. jelenleg, ez már bőven lakható kategória, mégha nincs is minden felszerelvényezve. Anno 86-ban, nem ennyi, hanem ennek kb. a 25%-ával beköltöztünk. Így, amint lesz valóban fűtés, és melegvíz, és nem folyik a mennyezetről a víz, költözünk... 51 m2-en vagyunk 2,5 gyerekkel, menni kell, és már van is hová... itt már van tér!

hétvégén letérkövezzük a teraszt, jövőhéten beállítjuk a kapuk acélszerkezetét, közben amit tudok szerelvényezek. konyha nélkül simán lakható, mert a kisházban tudunk főzni, hűteni. kapukra-korlátokra majd tüzihorganyzás után felkerül az expandált lemez. kerítés, most vakolat nélkül is bőven jó. ha a lépcsőre nem kerül fel a szőnyeg, akkor sem esek kétségbe, max megcsiszolom mégegyszer, úgy is bőven jó.

persze azért nem ennyire egyszerű, H tarifát kell igényelni, net szolgáltatást bővíteni, szürke víz hálózat forrást kialakítani, + sok ezernyi apróság elhelyezése, még sok ideig eltarthat. De OPTIMISTA vagyok!!! jól állunk!!! főleg, ha az egy évvel ez előtti állapotokra gondolok vissza.... :)

Ma beüzemelésre került a riasztó és a kamera rendszer... minden nap végén látványos az előre haladás! :)

egy a titka, csinálni kell, akkor halad minden!

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2019.12.19. 22:42

t-oom írta:
2019.06.18. 00:01
itt tartunk most.

jövőhéten kezdenek a festők bent. illetve a homlokzati glettelésen is kell még egy kicsit javítani... de sajnos csak ősszel tudjuk beszínezni, mert ez a kánikula bekavart.

Kép
Szombaton lesz 3. hete, hogy itt lakunk... még sok apróság hiányzik, de már lakjuk... és ez a lényeg! Gyerekeknek is kellett már a tér... ráadásul márciusban jön a 3.-is, addigra tényleg belakjuk...

Kép

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: bertone » 2019.12.19. 23:33

t-oom írta:
2019.12.19. 22:42
t-oom írta:
2019.06.18. 00:01
itt tartunk most.

jövőhéten kezdenek a festők bent. illetve a homlokzati glettelésen is kell még egy kicsit javítani... de sajnos csak ősszel tudjuk beszínezni, mert ez a kánikula bekavart.

Kép
Szombaton lesz 3. hete, hogy itt lakunk... még sok apróság hiányzik, de már lakjuk... és ez a lényeg! Gyerekeknek is kellett már a tér... ráadásul márciusban jön a 3.-is, addigra tényleg belakjuk...

Kép
(:k
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.12.20. 08:47

Nem semmi, gratula. :)
Belül is készen lettetek?
Nekünk 2 év is kevés volt egy lakás esetén. :P

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: trutya » 2019.12.20. 09:56

gratula, ez nem semmi!
a szomszéd hogy viselkedik? remélem, nincs vele probléma.

..jó a felni a Puntón :)
Kép

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2019.12.23. 21:05


Szombaton lesz 3. hete, hogy itt lakunk... még sok apróság hiányzik, de már lakjuk... és ez a lényeg! Gyerekeknek is kellett már a tér... ráadásul márciusban jön a 3.-is, addigra tényleg belakjuk...

Szuper! Legyen sok örömötök, boldogságotok az új házban! Szomszéd megbarátkozott már veletek?

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2019.12.24. 08:23

rdaneelolivaw írta:
2019.12.20. 08:47
Nem semmi, gratula. :)
Belül is készen lettetek?
Nekünk 2 év is kevés volt egy lakás esetén. :P
Köszi, konyhabutor 2/3ig van kész, de már használható. A lámpákat folyamatosan szerelem, már csak 6 db hiányzik. Bútorok vegyesek, egy részük a lakásból hozott, egy részük új, egy részük mások letett bútora. Padlasterben kellene még szonyegeznem, és szegelyeznem, a tetőtér befejezettnek tűnjön. Persze ezen kívül is meg sok apróság hiányzik.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2019.12.25. 00:14

trutya írta:
2019.12.20. 09:56
gratula, ez nem semmi!
a szomszéd hogy viselkedik? remélem, nincs vele probléma.

..jó a felni a Puntón :)
Köszi!
Bíróságon találkozunk rendszeresen. Egyenlőre a végrehajtót várjuk, hogy biztosítsák a bejutasunkat a vakolashoz-hoszigeteleshez. Ő szakértőt kért, a tervem ellenoriztetesere.

Köszi, nekem is tetszik, azért vettem meg téli garnitúranak, bár akkor /45-ös nyári abroncs volt rajta, ez a téli kicsit balonosabb, de még is is tetszik.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2019.12.25. 00:18

eniksz írta:
2019.12.23. 21:05

Szombaton lesz 3. hete, hogy itt lakunk... még sok apróság hiányzik, de már lakjuk... és ez a lényeg! Gyerekeknek is kellett már a tér... ráadásul márciusban jön a 3.-is, addigra tényleg belakjuk...

Szuper! Legyen sok örömötök, boldogságotok az új házban! Szomszéd megbarátkozott már veletek?
Köszi, sajnos a helyzet változatlan, kerüljük egymást. Igazából észre sem veszem, hogy ő létezik, csak a bíróságon. :)

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: trutya » 2019.12.27. 21:58

t-oom írta:
2019.12.25. 00:14
trutya írta:
2019.12.20. 09:56
gratula, ez nem semmi!
a szomszéd hogy viselkedik? remélem, nincs vele probléma.

..jó a felni a Puntón :)
Köszi!
Bíróságon találkozunk rendszeresen. Egyenlőre a végrehajtót várjuk, hogy biztosítsák a bejutasunkat a vakolashoz-hoszigeteleshez. Ő szakértőt kért, a tervem ellenoriztetesere.

Köszi, nekem is tetszik, azért vettem meg téli garnitúranak, bár akkor /45-ös nyári abroncs volt rajta, ez a téli kicsit balonosabb, de még is is tetszik.
nevetséges.
hogyhogy nem röhögte körbe az a szakértő, mikor megkereste őt? nagy kihívás nem lehet ellenőrizni a tervet :)
hihetetlen, hogy eddig húzódik ez...
Kép

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2019.12.27. 22:51

trutya írta:
2019.12.27. 21:58
t-oom írta:
2019.12.25. 00:14

Köszi!
Bíróságon találkozunk rendszeresen. Egyenlőre a végrehajtót várjuk, hogy biztosítsák a bejutasunkat a vakolashoz-hoszigeteleshez. Ő szakértőt kért, a tervem ellenoriztetesere.

Köszi, nekem is tetszik, azért vettem meg téli garnitúranak, bár akkor /45-ös nyári abroncs volt rajta, ez a téli kicsit balonosabb, de még is is tetszik.
nevetséges.
hogyhogy nem röhögte körbe az a szakértő, mikor megkereste őt? nagy kihívás nem lehet ellenőrizni a tervet :)
hihetetlen, hogy eddig húzódik ez...
egyenlőre csak az értesítőt kaptuk meg, hogy felkérésre került a szakértő. gondolom majd hamarosan jön a következő értesítő.

a héten megjött a földhivataltól, hogy felvezetésre került az ingatlanra az épület. januárban bejelentkezünk állandó lakcímmel ide, és akkor kérhetem az utolsó részlet folyósítását is.

szerintem még pár évig elhúzodik ez a per... mindannyiunk pénzéből, mert a szomszéd költségmentességet élvez... :angry01

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2019.12.27. 23:01

t-oom írta:
2019.12.27. 22:51
trutya írta:
2019.12.27. 21:58


nevetséges.
hogyhogy nem röhögte körbe az a szakértő, mikor megkereste őt? nagy kihívás nem lehet ellenőrizni a tervet :)
hihetetlen, hogy eddig húzódik ez...
egyenlőre csak az értesítőt kaptuk meg, hogy felkérésre került a szakértő. gondolom majd hamarosan jön a következő értesítő.

a héten megjött a földhivataltól, hogy felvezetésre került az ingatlanra az épület. januárban bejelentkezünk állandó lakcímmel ide, és akkor kérhetem az utolsó részlet folyósítását is.

szerintem még pár évig elhúzodik ez a per... mindannyiunk pénzéből, mert a szomszéd költségmentességet élvez... :angry01
Ja hát így könnyű.
Mire fel kap valaki költségmentességet, más meg nem?

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.12.28. 13:40

Krisztián írta:
2019.12.27. 23:01
Ja hát így könnyű.
Mire fel kap valaki költségmentességet, más meg nem?
Kurva anyjukat tényleg...

Tomi... akkor hívd rá az ÁNTSZ-t, érezze a törődést.
Azt nem hinném, hogy poloska és patkány nincs a kertben. :)

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: trutya » 2019.12.28. 18:44

t-oom írta:
2019.12.27. 22:51
trutya írta:
2019.12.27. 21:58


nevetséges.
hogyhogy nem röhögte körbe az a szakértő, mikor megkereste őt? nagy kihívás nem lehet ellenőrizni a tervet :)
hihetetlen, hogy eddig húzódik ez...
egyenlőre csak az értesítőt kaptuk meg, hogy felkérésre került a szakértő. gondolom majd hamarosan jön a következő értesítő.

a héten megjött a földhivataltól, hogy felvezetésre került az ingatlanra az épület. januárban bejelentkezünk állandó lakcímmel ide, és akkor kérhetem az utolsó részlet folyósítását is.

szerintem még pár évig elhúzodik ez a per... mindannyiunk pénzéből, mert a szomszéd költségmentességet élvez... :angry01
azt meg hogyhogy? :O
ha ti nyertek, akkor se kell megtérítenie a költségeiteket?
Kép

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2019.12.28. 19:31

trutya írta:
2019.12.28. 18:44
t-oom írta:
2019.12.27. 22:51

egyenlőre csak az értesítőt kaptuk meg, hogy felkérésre került a szakértő. gondolom majd hamarosan jön a következő értesítő.

a héten megjött a földhivataltól, hogy felvezetésre került az ingatlanra az épület. januárban bejelentkezünk állandó lakcímmel ide, és akkor kérhetem az utolsó részlet folyósítását is.

szerintem még pár évig elhúzodik ez a per... mindannyiunk pénzéből, mert a szomszéd költségmentességet élvez... :angry01
azt meg hogyhogy? :O
ha ti nyertek, akkor se kell megtérítenie a költségeiteket?
gondolom állambácsi fog perkálni helyette. a mi adónkból.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2019.12.30. 00:04

Kisnyugdijas, én meg idejottem a sok penzemmel, és nekem semmi sem szent..." Meg a bank fölött is van hazam..."

Ezek a szomszédom szavai.

Viccet felreteve, fogalmam sincs, hogy miért jár neki a koltsegmentesseg. Ha jól tudom, ez csak az ő költségeire igaz, ha én nyerek, akkor árverés lesz... Ha jól tudom, mert én kérni fogom a vegrehajtast.

Itt lakunk majd egy hónapja, de kb 2x láttam...

Viszont a szigetelés hiánya nagyon érződik. Jó idő van, de minimum 2-5 fokkal hidegebb az onnani fal.

Meg nyáron kötelezte a bíróság, hogy turje a homlokzat hőszigetelés elkészítését. Persze, nem fogadta el. Vegrehajtast kértem, kötelezték 106eft költség teritesre, és a munkálatok turesere. Persze nem engedett be, majd megbuntettek 200eft-ra és a munkálatok turesere, november 20.-ig kellett volna, hogy eleget tegyen... Persze nem tett. Ezt jeleztem a vegrehajtonak. Karácsony előtt az ugyvedem tajokoztatott, hogy bíróság kikuldte a végrehajtót ellenőrzésre, hogy valóban nem engedett be...

Itt tartunk most.

Másik perben kéri az epuletunk 6 m-ig történő visszabontasat...

Szóval nem unatkozunk... :)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.12.30. 09:13

t-oom írta:
2019.12.30. 00:04
Kisnyugdijas, én meg idejottem a sok penzemmel, és nekem semmi sem szent..." Meg a bank fölött is van hazam..."

Ezek a szomszédom szavai.

Viccet felreteve, fogalmam sincs, hogy miért jár neki a koltsegmentesseg. Ha jól tudom, ez csak az ő költségeire igaz, ha én nyerek, akkor árverés lesz... Ha jól tudom, mert én kérni fogom a vegrehajtast.

Itt lakunk majd egy hónapja, de kb 2x láttam...

Viszont a szigetelés hiánya nagyon érződik. Jó idő van, de minimum 2-5 fokkal hidegebb az onnani fal.

Meg nyáron kötelezte a bíróság, hogy turje a homlokzat hőszigetelés elkészítését. Persze, nem fogadta el. Vegrehajtast kértem, kötelezték 106eft költség teritesre, és a munkálatok turesere. Persze nem engedett be, majd megbuntettek 200eft-ra és a munkálatok turesere, november 20.-ig kellett volna, hogy eleget tegyen... Persze nem tett. Ezt jeleztem a vegrehajtonak. Karácsony előtt az ugyvedem tajokoztatott, hogy bíróság kikuldte a végrehajtót ellenőrzésre, hogy valóban nem engedett be...

Itt tartunk most.

Másik perben kéri az epuletunk 6 m-ig történő visszabontasat...

Szóval nem unatkozunk... :)
Csak keményen, jobban jártok ha a vége végrehajtás lesz - legfeljebb megveszed és ledózeroltatod a telkét. (:v
Egy fasszopóval kevesebb a környéken. Elmebeteg barom.

Mellesleg furcsa, hogy a jegyző büntetése sem töri meg, általában ilyenkor már elgondolkodnak. :D
Nekünk a nyócban' 6 évig húzódott egy teljesen egyszerű bontási kérelem.
De amikor a jegyző már 300 rugós csekkeket küldözgetett majd letiltották a nyugdíjából akkor azért elkezdett a figura gondolkodni. :)
Igaz, neki párhuzamosan volt egy rongálási pere is az önkormányzattal. (szétverte az udvaron részegen az általunk burkolt területet) :D
Ez is egy korkedvezménnyel nyugdíjba vonult faszkalap volt, katonatiszt.
A rongálási per miatt rabosították a rendőrségen, évekig nem kapta a kiegészítő illetményét. Azt hiszem évente több millió huf bukta volt neki.
Aztán az asszony valahogy rábeszélte, hogy jó lenne ha kicsit megváltoztatná a hozzáállását az ügyekhez. (:h

Lezárt