Építészet, lakberendezés.

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2017.04.20. 12:17

t-oom írta:Nincs vitánk, de nagyon sok esetben nem készül szellőztető rendszer.
Ez az, aminek muszáj lesz megváltoznia. Nem azért mert én azt szeretném, hanem mert kénytelen lesz (:
t-oom írta:Mivel foglalkozol?
Mikor mivel.. (: Mondjuk, hogy nem praktizáló gépész vagyok.
rdaneelolivaw írta:Azt mondjátok meg nekem, hogy kondenzációs kazánhoz mit kell megcsináltatnom, ha esetleg később a turbós beszarik és a lehető legkevesebb bontással akarom megúszni a cserét?
Gondolom a vízelvezetésnek megoldottnak kell lennie = cső a lefolyóba. Jah a turbós kazán most a WC-ben van elhelyezve.

És még mit? :)
(ok a radiátoroknak is nagyobbnak kell lenniük)
A radiátorokhoz nem feltétlen kell azonnal hozzányúlni. A kondenzációs minden további nélkül működtethető magas(>50) előremenő víz hőmérséklettel, "csak" nem lesz takarékosabb ebben az üzemben. A neuralgikus pont a kémény lehet. Milyen rendszer van jelenleg?

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2017.04.20. 12:20

Így van. Cseppvíz kell, annak elvezetéséről kell gondoskodni. A kémény más fajta tehát azt majd cserélni kell elvileg. Ennyi

A kondenzációs kazán kedvezménye csak akkor érvényesül, ha alacsony hőmérsékletű vizet állít elő, max nagyjából 50 fok ez.. Ehhez hőleadó oldalon alkalmazkodni kell. Lb. tegnapi írásomat

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2017.04.20. 12:26

4D4M írta:
t-oom írta:Milyen rendszer van jelenleg?
Sima turbós kombi a kazán, amennyire néztem.
Ha a kéményhez hozzá kell nyúlni, akkor egyszerre fog mindenki szopni a társasházban. (gondolom) (:v

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2017.04.20. 12:27

Bandee írta:Így van. Cseppvíz kell, annak elvezetéséről kell gondoskodni. A kémény más fajta tehát azt majd cserélni kell elvileg. Ennyi

A kondenzációs kazán kedvezménye csak akkor érvényesül, ha alacsony hőmérsékletű vizet állít elő, max nagyjából 50 fok ez.. Ehhez hőleadó oldalon alkalmazkodni kell. Lb. tegnapi írásomat
Oks.
Egyelőre nincs betervezve a csere, de van aki szerint szar a jelenlegi.
6 lakóból 1 panaszkodik. A többinél működik. (fura is lenne, hogy nem... bár a czucc 2 éve lett telepítve)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2017.04.20. 12:37

rdaneelolivaw írta:
Bandee írta:Így van. Cseppvíz kell, annak elvezetéséről kell gondoskodni. A kémény más fajta tehát azt majd cserélni kell elvileg. Ennyi

A kondenzációs kazán kedvezménye csak akkor érvényesül, ha alacsony hőmérsékletű vizet állít elő, max nagyjából 50 fok ez.. Ehhez hőleadó oldalon alkalmazkodni kell. Lb. tegnapi írásomat
Oks.
Egyelőre nincs betervezve a csere, de van aki szerint szar a jelenlegi.
6 lakóból 1 panaszkodik. A többinél működik. (fura is lenne, hogy nem... bár a czucc 2 éve lett telepítve)
Milyen márka? Saunier Duval a tippem, vagy Beretta:))

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2017.04.20. 12:42

Bandee írta:Milyen márka? Saunier Duval a tippem, vagy Beretta:))
Immergas rémlik.
(van ilyen?)

Most itthon BAXI van, de ezt lényegében már eladtuk. :)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2017.04.20. 12:44

Aha, van olyan. Szupii:))

Ezek mind szarok. 1-2 év és panelcsere 60 ezerért.

A Baxi nem rossz

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2017.04.20. 12:47

Bandee írta:Aha, van olyan. Szupii:))

Ezek mind szarok. 1-2 év és panelcsere 60 ezerért.

A Baxi nem rossz
Jajó akkor megnyugodtam, mert pont azt adtuk el. (:u

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2017.04.20. 12:56

rdaneelolivaw írta:Ha a kéményhez hozzá kell nyúlni, akkor egyszerre fog mindenki szopni a társasházban. (gondolom) (:v
Ha csak 2 éves, akkor nem biztos, hogy hozzá kell nyúlni. A turbós és kondenzációsok hasonló igényeket támasztanak a kéményekkel szemben.

A kérdés az égéstermék elvezetés és az égési levegő bevezetés kapcsolatára vonatkozott.
Ebben a negyedik oldalon vannak a lehetőségek.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2017.04.20. 13:19

4D4M írta:
carlos78 írta:nem akarok beleszólni, de hőszivattyú, internorm, faelgázosító kazán, központi porszívó - ezek a dolgok egy vidéki, tömör téglás házban soha nem fognak megtérülni a ház értékében. persze ha így is van rá pénz, akkor miért ne. de ha nincs, én tennék egy 40-50kw vegyes kazánt, 1500l puffert (szögletes, gipszkartonnal elfalazható, méretre) nyitott rendszerben és nyáron szereznék fát, hogy száradjon. ez így mondjuk 3 kiló, egyszer kell begyújtani naponta, megrakni és kész. ez így minusz 40% energia megtakarítás.
Nem sokaknak van képessége / lehetősége fát gyűjteni, így sokszor marad az erdészettől vásárlás, vagy rosszabb esetben tüzépektől vagy még rosszabb esetben platós dudáló autókról. Így lesz jelentősége, hogy egy faelgázosító kazánban tüzelsz fát 80-90%-os hatásfokkal vagy egy túlméretezett vegyesben 40-50%-kal. Mert amúgy az emberek 50%-a rosszul használja a vegyes kazánját, a vizes fáról nem is beszélve.
A gipszkartonozást azért említed, mert arra gondolsz, hogy a lakótérben helyeznéd el a puffert? Ez nem túl gyakori, de a veszteségek praktikusan csökkenthetők vele, az tény (:

A korszerűnek számító faelgázosítókban mellesleg a névleges teljesítmény 10~20%-ára is le tud modulálni a kazán - hatásfok romlás nélkül, tehát megfelelő méretezés esetén nincs szükség pufferra sem. Nyilván ez a szabályzással együtt nyaldossa már egy hőszivattyú árát, de sajnos még nincs nagyon verseny ebben a szegmensben és talán a legbonyolultabb faelgázosító is egyszerűbb mint egy hőszivattyú.

A központi porszívónál számomra nem értelmezhető a megtérülés, mert az egészségmegőrzés a funkciója nálam, ahogy a szellőztető gépeknél is. Akkor lenne egy fokkal korrektebb, ha a későbbi orvosi költségeket is mellé tennénk (: De nálam több sebből is vérzik ez a megtérülés mánia, ez csak az egyik.
minden igaz amit leírtál, csak a faelgázosító kazán nem működik nagy hatásfokkal csak száraz és kemény tüzifa esetén, olyat meg nem kapsz. megveszed előre, vársz vele 1 évet. a vegyesbe viszont mehet minden (szemét nem). a puffer önmagában azért megtakarítás, mert nem hül ki a ház. a másik, hogy pl. puhafával is felfűthető, kb 40%al olcsóbban. illetve nem kerül 800ezerbe, csak 150be. ezeket kell mérlegelni.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2017.04.20. 13:36

carlos78 írta:minden igaz amit leírtál, csak a faelgázosító kazán nem működik nagy hatásfokkal csak száraz és kemény tüzifa esetén, olyat meg nem kapsz. megveszed előre, vársz vele 1 évet. a vegyesbe viszont mehet minden (szemét nem). a puffer önmagában azért megtakarítás, mert nem hül ki a ház. a másik, hogy pl. puhafával is felfűthető, kb 40%al olcsóbban. illetve nem kerül 800ezerbe, csak 150be. ezeket kell mérlegelni.
Szerintem a hatásfok a fa keménységétől nem változik. Ellenben a nedvességtől markánsabban. Ez tény.

Ha arra a régóta a fejekben élő tévhitre gondolsz, hogy több energiába kerül újra felfűteni a házat, akkor: ennek semmi fizikai alapja nincs.

Ha nem, akkor igazad van: a puffernek abban van szerepe, hogy megfelelő hőmérsékleten el tudd égetni a fát anélkül, hogy túlfűtenéd a házat és hogy utána hirtelen kihűljön. Gyakorlatilag egy lengéscsillapító.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2017.04.20. 14:14

Nagyon sokat számít a fa is, de leginkább a nedvességtartalom. Átlag ember valóban nem gyűjtöget fát, pl. nekem nincsen erre időm és őszintén kedvem sem, így vettem fát. Sajnos az is 30 % nedvességtartalommal bír vag ymég rosszabb, kínlódás vele a cserépkályhában fűteni.
Mikor 15% körüli fával tüzeltem ami nagyjából a vége a történetnek mert nem tudod ez alá vinni, szóval akkor 500-550 fokra is felment a kilépő füstgáz hőmérséklete (méri az automata légmennyiség szabályozó), a nedvesebb 25-30 % fával ami még kínlódva de elég, 400 fok az elérhető maximum kb. Óriási a különbség

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2017.04.20. 15:33

4D4M írta: Ha arra a régóta a fejekben élő tévhitre gondolsz, hogy több energiába kerül újra felfűteni a házat, akkor: ennek semmi fizikai alapja nincs.

ez olyan, mint ha azt mondanád, hogy 40 és 60 km/h között végiglavírozni a zöldhullámon nem hoz alacsonyabb fogyasztást, mint minden lámpánál megállni és újraindulni. lehet hogy fizika szempontjából ez így felírható, de én mindkettőt próbáltam - mármint a fűtést :D és a gyakorlatban van 40% különbség
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: bertone » 2017.04.20. 17:17

Jó, hogy felhoztad a témát!

Fiaméknak kémény bekötésű turbós kazánja van. Várható, hogy hamarosan cserélni kell. A kéményben lévő csöveket kell ilyenkor cserélni?
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2017.04.20. 17:29

egyébként ezt a fa gyüjtögetést többen mondtátok, de én azt írtam: szerezzen fát időben, nyár elején :D
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
idarpidi
AutoGP vezető
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2013.12.20. 22:32
Mi vagy?: Közöd?
Tartózkodási hely: Föld bolygó

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: idarpidi » 2017.04.20. 20:33

Köszönöm Bandinak, Tominak és a többieknek is a jó tanácsokat. Így egy fokkal felkészültebben állok neki a tervezgetésnek. Valószínűleg lesz még bőven kérdésem :D

A párásodás, penészesedés, vizesedés eddig eszembe sem jutott. A fürdőszoba egyik fala (ami valamikor főfal volt, elé lett építve egy szoba) alja egy kicsit vizesedik. Van néhány folt rajta. Azt is be kellene vágni és alászigetelni?
Ha nem szellőzős ablakkeretet veszek, akkor mi a megoldás?
Brno, Sunday, July 18, 1971
1 Janos DRAPAL HUN Yamaha 57'43.500
2 Lazlo SZABO HUN Yamaha +39.700
3 Jarno SAARINEN FIN Yamaha +2'01.700

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2017.04.20. 20:50

4D4M írta:
t-oom írta:Nincs vitánk, de nagyon sok esetben nem készül szellőztető rendszer.
Ez az, aminek muszáj lesz megváltoznia. Nem azért mert én azt szeretném, hanem mert kénytelen lesz (:
t-oom írta:Mivel foglalkozol?
Mikor mivel.. (: Mondjuk, hogy nem praktizáló gépész vagyok.
igen, valóban muszáj lesz, hiszen megfelelő gépészet nélkül, már nem fog teljesülni a közel nulla energia igény.

sejtettem... ;)

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2017.04.20. 20:57

idarpidi írta:Köszönöm Bandinak, Tominak és a többieknek is a jó tanácsokat. Így egy fokkal felkészültebben állok neki a tervezgetésnek. Valószínűleg lesz még bőven kérdésem :D

A párásodás, penészesedés, vizesedés eddig eszembe sem jutott. A fürdőszoba egyik fala (ami valamikor főfal volt, elé lett építve egy szoba) alja egy kicsit vizesedik. Van néhány folt rajta. Azt is be kellene vágni és alászigetelni?
Ha nem szellőzős ablakkeretet veszek, akkor mi a megoldás?
ha csak ott van, valószínű, hogy valamelyik gépészeti vezeték okozza a vizesedést, és nem kívülről, illetve talajból érkezik.

rendszeres szellőztetés... :) ezt a feladatot végzi el hőcserélős szellőzőrendszere, annyival megspékelve, hogy nem engedi ki a már bevitt energiát.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2017.04.20. 21:24

idarpidi írta:Köszönöm Bandinak, Tominak és a többieknek is a jó tanácsokat. Így egy fokkal felkészültebben állok neki a tervezgetésnek. Valószínűleg lesz még bőven kérdésem :D

A párásodás, penészesedés, vizesedés eddig eszembe sem jutott. A fürdőszoba egyik fala (ami valamikor főfal volt, elé lett építve egy szoba) alja egy kicsit vizesedik. Van néhány folt rajta. Azt is be kellene vágni és alászigetelni?
Ha nem szellőzős ablakkeretet veszek, akkor mi a megoldás?
Mindenképpen szellőzős kell, nem is nagyon adnak már mást. Ez abból áll egyszerűbb helyeken, hogy belefúrnak egy kis levegőzőt. Van egyébként túlnyomásos zsalu is amit a falba kell építeni ha van konyhai elszívó. EZ nyomáskülönbségre működik.

Ha nem lesz szellőzés méginkább penészedni fog minden.

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2017.04.21. 20:58

carlos78 írta: ez olyan, mint ha azt mondanád, hogy 40 és 60 km/h között végiglavírozni a zöldhullámon nem hoz alacsonyabb fogyasztást, mint minden lámpánál megállni és újraindulni. lehet hogy fizika szempontjából ez így felírható, de én mindkettőt próbáltam - mármint a fűtést :D és a gyakorlatban van 40% különbség
Mondd már el legy szíves, hogy pontosan mit próbáltál?

Sajnos ebben a formában sántít a példa, de kiegeszitem, hogy jo(bb) legyen: ha nem nyulsz a fekpedalhoz, akkor kevesebbet fogsz fogyasztani meg-megallva.

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2017.04.21. 21:08

nikotin írta:Jó, hogy felhoztad a témát!

Fiaméknak kémény bekötésű turbós kazánja van. Várható, hogy hamarosan cserélni kell. A kéményben lévő csöveket kell ilyenkor cserélni?
Turbós és kondenzációshoz is legtomorsegre ellenőrzött és saválló anyagú kell, tehát ez már nem olyan kényes mint a nyílt egesteruekrol valo valtas, de minden esetet egyedileg meg kell vizsgalni.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: bertone » 2017.04.21. 22:40

4D4M írta:
nikotin írta:Jó, hogy felhoztad a témát!

Fiaméknak kémény bekötésű turbós kazánja van. Várható, hogy hamarosan cserélni kell. A kéményben lévő csöveket kell ilyenkor cserélni?
Turbós és kondenzációshoz is legtomorsegre ellenőrzött és saválló anyagú kell, tehát ez már nem olyan kényes mint a nyílt egesteruekrol valo valtas, de minden esetet egyedileg meg kell vizsgalni.
Köszönöm!
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2017.06.15. 21:36

Adott egy gipszkartonnal borított fal a nappaliban, menne rá szeletelt Jura mészkő.
Nagyjából 37 kg/m2.

Szerintetek elbírja vagy távolítsuk el a gipszet és vakoltassam be? ;)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2017.06.15. 22:03

Szerintem nem szukseges eltavolitani ha rendesen oda van rakva a karton. Ha nem vizallo a karton akkor azzal kezdeni kell valamit. Melyalapozni kell es tapadohid is talan. Legalabb S1 ragasztot hasznalj vagy S2 , a sarkokban szilikon.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2017.06.16. 15:12

Kösz Bandi, továbbítottam az infót. ;)

Lezárt