Építészet, lakberendezés.

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2016.07.20. 06:57

Kozel nulla energia szint nalunk kovetelmeny, illetve lesz, az eu mintajara. Mivel ez az epulet nem most epul, igy visszamenoleg nem kell teljesiteni. Egyebkent csak az elso szakasz teljesitese kerdeses (szerkezetek U erteke) illetve a 2. Szakasz is, de a 3. Szakasz, a hasznalat megujulo energiaval siman hozhato.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2016.08.26. 10:48

"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2016.10.15. 01:51

Ha nem gond Laci, akkor belinkelem...

15 perc hirnev... Ha nem is cimlap, csak hatlap, de valahol el kell kezdeni... :)

Kép

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: bertone » 2016.10.15. 06:52

t-oom írta:Ha nem gond Laci, akkor belinkelem...

15 perc hirnev... Ha nem is cimlap, csak hatlap, de valahol el kell kezdeni... :)

Kép
Miért is lenne? Én örülök mindenki sikerének, ha megdolgozott érte. :mosoly:
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: bertone » 2016.10.26. 21:35

Tomi!
Érdekelne a véleményed erről a projektről - persze, bárki másé is.
Alapvetően a magasházról, a megjelenésekről.

Ilyen lesz a felhőkarcoló és a homokos beach a Kopaszi-gátnál
Az apa férfi, a rezsi nő!

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2016.10.26. 22:13

Én voltam ott tavaly nyáron.

Felhőkarcoló? Nagyon nem illik a képbe.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2016.10.26. 23:29

En nyitott szemlelettek allok minden ilyen ujdonsaghoz. Azert mert eddig nem volt, nem lehet erv... Ha igy allnank minden dologhoz , meg mindig kobaltaval kergetnenk a vadallatokat. Egy telepules fejlodeset, felviragzasat a beruhazasok merteke hatarozza meg. Beruhazasok, igenyek nelkul nem lesznek. Ha a gazdasagi szempontok, igenyek ezt indokoljak, akkor miert ne? A telepules szerkezeti tervet kell az igenyekhez szabni. Ezt a tervet hozza erto mernoko keszitik, osszehangolva a telepules vezetosegenek igenyeivel.

A megjelenessel sincs bajom, mert ma en is inkabb a geometriai elemekre visszaegyszerusitett epulet tervezest preferalom, megha egyenlore keves a megrendeloi igeny felem. De halisten van egy-ket megbizom aki fogekony erre. A tobbi esete, pedig torekszem a kompromisszumos megoldasra. Elfogadom a megrendelo kereset, de felhivom a figyelmet, hogy egy epulet minoseget, nem a kulso fogja meghatarozni, hanem az elhetosege, hasznalhatosaga... A tobbi csak izles kerdese.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2016.10.26. 23:34

A Duna part menten, teljesen jo lehet... Nem a parlament melle keszul. A rakoczi hid mindket oldalan lenyegeben uj epuletek talalhatok... Igy illik egy uj varosreszhez, egy uj szemlelet is...

Nem a torteneti varosreszbe szandekoznak ilyet epiteni...

Egyszoval... Nem talalok kivetni valot.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: bertone » 2016.10.27. 07:44

t-oom írta:En nyitott szemlelettek allok minden ilyen ujdonsaghoz. Azert mert eddig nem volt, nem lehet erv... Ha igy allnank minden dologhoz , meg mindig kobaltaval kergetnenk a vadallatokat. Egy telepules fejlodeset, felviragzasat a beruhazasok merteke hatarozza meg. Beruhazasok, igenyek nelkul nem lesznek. Ha a gazdasagi szempontok, igenyek ezt indokoljak, akkor miert ne? A telepules szerkezeti tervet kell az igenyekhez szabni. Ezt a tervet hozza erto mernoko keszitik, osszehangolva a telepules vezetosegenek igenyeivel.

A megjelenessel sincs bajom, mert ma en is inkabb a geometriai elemekre visszaegyszerusitett epulet tervezest preferalom, megha egyenlore keves a megrendeloi igeny felem. De halisten van egy-ket megbizom aki fogekony erre. A tobbi esete, pedig torekszem a kompromisszumos megoldasra. Elfogadom a megrendelo kereset, de felhivom a figyelmet, hogy egy epulet minoseget, nem a kulso fogja meghatarozni, hanem az elhetosege, hasznalhatosaga... A tobbi csak izles kerdese.
t-oom írta:A Duna part menten, teljesen jo lehet... Nem a parlament melle keszul. A rakoczi hid mindket oldalan lenyegeben uj epuletek talalhatok... Igy illik egy uj varosreszhez, egy uj szemlelet is...

Nem a torteneti varosreszbe szandekoznak ilyet epiteni...

Egyszoval... Nem talalok kivetni valot.
Köszönöm!
Szeretném gyorsan leszögezni, hogy az a tény, miszerint a terület és annak fejlesztése a minielnökünk haverjának a kezében van, nem érdekel. És nem, nem orbi tehet róla!

Akkor kezdeném a koncepcióval. Nagyon tetszik! Amennyire ki tudtam venni a rajzokból, ötletes, valószínűleg jól élhető elképzelés. Sosem értettem, hogy miért kell a fővárosban /és talán az egész országban?/ ez a 65 méteres magassági korlátozás. Szerintem teljesen rendben lenne, ha ezt minden város maga határozná meg a saját jellegétől függően, így bp-en simán elfér pár magasház a külső területeken. De nem ilyen, mint a képeken látszik. /Azon a jobbikos érvelésen meg kiakadtam, miszerint, ha a fizetések nem olyanok, mint Manhattanben, akkor a házak se legyenek olyanok. Ez így agyrém./

És ezzel át is tértem a megjelenésre. Azt olvastam, hogy az épületek nem pont ilyenek lesznek, így azért még van remény. A rajzokon sok kellemes épület látható, de néhány úgy néz ki, mint egy ma is létező, 30-40 éve épült lakótelepi ház, ami már átesett az energiahatékonysági felújításon. A magasház meg így ebben a formában egyszerűen borzalmas. Nagyon remélem, hogy ez valóban nem így fog kinézni, főleg, hogy ez lehet az első ilyen épület az országban.

Összefoglalva, örülök annak, hogy valami új, remek koncepciójú megoldás születhet és a minimalista stílus sem áll tőlem távol, de azért ezen még gyúrni kellene.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Kralo
gokartos
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2014.01.16. 21:12

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: Kralo » 2017.03.05. 18:41

Családi házunkat újítjuk fel, és bővíteni szeretnénk jó néhány változtatással.
Tudtok ajánlani valamilyen tervező/rajzoló programot, amely könnyedén használható és beszerezhető?
3D illetve 2D-s rajzokat is szeretnék készíteni.
Papíron már vannak rajzaink, illetve a közeli ismeretségünkben van egy nyugdíjas építész ismerősünk is, de szeretnénk látni 3D-ben, hogyan is néz ki egy-két elképzelésünk.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: bertone » 2017.03.05. 19:55

SweetHome
Ingyenes, de ahhoz képest korrekt.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: Magic » 2017.03.06. 16:03

Sketchup 2015 ahhoz tartozik még a Stylebuilder meg a Layout, én ezeket használom. Hibátlan, szinte határtalan és nem zabálja a gépet se.

Kralo
gokartos
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2014.01.16. 21:12

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: Kralo » 2017.03.07. 08:20

Köszönöm az ajánlásotokat!

(:p

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2017.04.17. 22:22

Tomi, kéne egy épitészfórum :mosoly:
Ép most néztem, hogy lassan a porothermből is elég jó értékeket csavarnak ki (0,16 - 0,14 W/m²K :shock: )
Annó nekem a 38NF 0,47-es volt, és mennyire értékállónak lehetett gondolni. Persze az is végeredményben, mert külső centikkel javítható tovább.
De.. nagyon fejlődik a technológia és ritka az, hogy valaki 60-70 évre épít. És ha igen, akkor javíthat rajta.
Nekem mostanában a prokoncept féle manőverek is tetszenek.. Olcsóbbnak kb egyik sem olcsóbb.
A 170-190 viszont olcsó, lehet tudni milyen cég ez carlos?
Egyenlore 38 klima teglaval tervezem. Ez is tudja mar a koltsegoptimalizalt szerkezeti minimum erteket 0,24. Nezegettem a Thermo teglat is, de egyenlore ez dupla aron van meg. Es a legtobb ho ugyis a nyilaszarokon at tavozik. Inkabb azt akarom majd premium kivitelben.

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: Button » 2017.04.18. 10:24

t-oom írta:
Tomi, kéne egy épitészfórum :mosoly:
Ép most néztem, hogy lassan a porothermből is elég jó értékeket csavarnak ki (0,16 - 0,14 W/m²K :shock: )
Annó nekem a 38NF 0,47-es volt, és mennyire értékállónak lehetett gondolni. Persze az is végeredményben, mert külső centikkel javítható tovább.
De.. nagyon fejlődik a technológia és ritka az, hogy valaki 60-70 évre épít. És ha igen, akkor javíthat rajta.
Nekem mostanában a prokoncept féle manőverek is tetszenek.. Olcsóbbnak kb egyik sem olcsóbb.
A 170-190 viszont olcsó, lehet tudni milyen cég ez carlos?
Egyenlore 38 klima teglaval tervezem. Ez is tudja mar a koltsegoptimalizalt szerkezeti minimum erteket 0,24. Nezegettem a Thermo teglat is, de egyenlore ez dupla aron van meg. Es a legtobb ho ugyis a nyilaszarokon at tavozik. Inkabb azt akarom majd premium kivitelben.
haha, köszi, nem használtam a keresőt :lol:
és akarsz rá valami hőszigetelőt is?
igen, a klima jó áron van, a régi NF se sokkal olcsóbb
hihetetlen, hogy némi kis szerkezetmódosítás ennyit számít
Kép

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2017.04.18. 19:56

Button írta:
t-oom írta:
Egyenlore 38 klima teglaval tervezem. Ez is tudja mar a koltsegoptimalizalt szerkezeti minimum erteket 0,24. Nezegettem a Thermo teglat is, de egyenlore ez dupla aron van meg. Es a legtobb ho ugyis a nyilaszarokon at tavozik. Inkabb azt akarom majd premium kivitelben.
haha, köszi, nem használtam a keresőt :lol:
és akarsz rá valami hőszigetelőt is?
igen, a klima jó áron van, a régi NF se sokkal olcsóbb
hihetetlen, hogy némi kis szerkezetmódosítás ennyit számít
Utólag igen. Elsődlegesen a minimum eljárások teljesítése a cél. Használatbavétel után, ha lesz rá pénz kerül rá egy 10-15 cm kőzetgyapot.

A lényeg, hogy ütemekben gondolkodom. És egy kompakt egyszerű formában. Egyszerű alaprajzi elrendezéssel. Mondjuk 156 m2-be más nem is nagyon fér bele...

Nyílászáróban fa-alu, muanyag-alu kombóban gondolkodom. Tetőfedésre prefa korcolt fémlemezben. Egyébként minden alap szinten.

Persze elfogult vagyok, de sikerült megalkotnom van Gogh Sikoly festményét, épületben... :)

És még a garázs a nappaliban kapcsolatot is sikerült teljesítenem. :)

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: mudd » 2017.04.18. 20:08

t-oom írta: Persze elfogult vagyok, de sikerült megalkotnom van Gogh Sikoly festményét, épületben... :)
munch.

de egy kepet kuldhetsz rola.

(tudom, farok vagyok, de keptelen voltam kihagyni (:d (:d )

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2017.04.18. 20:14

t-oom írta:És még a garázs a nappaliban kapcsolatot is sikerült teljesítenem. :)
?

Kép

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2017.04.18. 20:15

t-oom írta:
Tomi, kéne egy épitészfórum :mosoly:
Ép most néztem, hogy lassan a porothermből is elég jó értékeket csavarnak ki (0,16 - 0,14 W/m²K :shock: )
Annó nekem a 38NF 0,47-es volt, és mennyire értékállónak lehetett gondolni. Persze az is végeredményben, mert külső centikkel javítható tovább.
De.. nagyon fejlődik a technológia és ritka az, hogy valaki 60-70 évre épít. És ha igen, akkor javíthat rajta.
Nekem mostanában a prokoncept féle manőverek is tetszenek.. Olcsóbbnak kb egyik sem olcsóbb.
A 170-190 viszont olcsó, lehet tudni milyen cég ez carlos?
Egyenlore 38 klima teglaval tervezem. Ez is tudja mar a koltsegoptimalizalt szerkezeti minimum erteket 0,24. Nezegettem a Thermo teglat is, de egyenlore ez dupla aron van meg. Es a legtobb ho ugyis a nyilaszarokon at tavozik. Inkabb azt akarom majd premium kivitelben.
Internorm.. Rohadt drága, de megéri. Hangszigetelés, hőszigetelés is csodálatos. Nem beszélve a működésről, a kidolgozás minőségéről. Hőkamerával néztem, -10 fokban 25-27 fokosak voltak a nyílászárók. Lehet automata szellőzővel is rendelni:)

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2017.04.18. 20:24

2010 környékén lett nagy szemlélet váltás energetikában.

7/2006 tnm rendelet megszületésekor lett bevezetve a jelenlegi követelmény érték. Pl fal: 0,45

2013 környékén megalkották a szigorított rendeletet, mely már 2014-től folyamatosan bevezetésre került. amit 2021-től minden épületnek teljesítenie kell, melyhez hozzányúlnak.

Ez lényegében megfelezte a jelenlegi értékeket. Illetve kötelez a megújuló energiák hasznosítására.

Ezt követik az építőanyag gyártók is...

Szerintem a legjobb a Thermo rendszer... Ez energetikara es paratechnikára is optimális... De még túlárazott.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2017.04.18. 22:53

rdaneelolivaw írta:
t-oom írta:És még a garázs a nappaliban kapcsolatot is sikerült teljesítenem. :)
?
ha nem is teljesen... de valami hasonló. :) csak nekünk nincs panorámánk... full belváros, sík terület.

Kép

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára t-oom 2017.04.18. 23:03-kor.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2017.04.18. 22:56

Bandee írta:
t-oom írta:
Egyenlore 38 klima teglaval tervezem. Ez is tudja mar a koltsegoptimalizalt szerkezeti minimum erteket 0,24. Nezegettem a Thermo teglat is, de egyenlore ez dupla aron van meg. Es a legtobb ho ugyis a nyilaszarokon at tavozik. Inkabb azt akarom majd premium kivitelben.
Internorm.. Rohadt drága, de megéri. Hangszigetelés, hőszigetelés is csodálatos. Nem beszélve a működésről, a kidolgozás minőségéről. Hőkamerával néztem, -10 fokban 25-27 fokosak voltak a nyílászárók. Lehet automata szellőzővel is rendelni:)
mindenképpen felkeresem őket. sok nyílászárónk nincs, így még beleférhet. úgy sem variáltam túl a házat...

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2017.04.18. 23:03

SZép lesz, gratulálok! Nem gondoltál rá, hogy a szülői háló közvetlenül nyíljon a fürdőbe és a gyerekeknek külön fürdője legyen? Persze ez plusz hely

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2017.04.18. 23:07

Bandee írta:SZép lesz, gratulálok! Nem gondoltál rá, hogy a szülői háló közvetlenül nyíljon a fürdőbe és a gyerekeknek külön fürdője legyen? Persze ez plusz hely
köszi...

ennyire nincs helyünk. 110 m2-be sikerült beletennem 4 db 10 m2 körüli félszobát, és 1 db egész szobát (nappali-konyha étkező 40m2)

1 fürdő a tetőtérben, és egy zuhanyzó lesz a földszinetn

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2017.04.19. 01:02

EGy 60x60 alu-műanyag antracit/fehér duplakamrás ablakom maradt, azt ha gondolod kellemes összegért átadom. :)

Lezárt