Építészet, lakberendezés.

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2017.04.19. 01:08

Bandee írta:EGy 60x60 alu-műanyag antracit/fehér duplakamrás ablakom maradt, azt ha gondolod kellemes összegért átadom. :)
köszi... érdekel. pont van egy ilyen ablak betervezve... pontosabban 55/55, de a 60/60-as is tökéletes.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2017.04.19. 01:16

Jajaj láttam a garázson)

OK

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2017.04.19. 07:22

Bandee írta:EGy 60x60 alu-műanyag antracit/fehér duplakamrás ablakom maradt, azt ha gondolod kellemes összegért átadom. :)
Ez nagy hülyeség, nem fog autót venni ezek után. (:u

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2017.04.19. 07:36

Button írta:Tomi, kéne egy épitészfórum :mosoly:
Ép most néztem, hogy lassan a porothermből is elég jó értékeket csavarnak ki (0,16 - 0,14 W/m²K :shock: )
Annó nekem a 38NF 0,47-es volt, és mennyire értékállónak lehetett gondolni. Persze az is végeredményben, mert külső centikkel javítható tovább.
De.. nagyon fejlődik a technológia és ritka az, hogy valaki 60-70 évre épít. És ha igen, akkor javíthat rajta.
Azt vallom, hogy érdemes megtartani azokat az előnyöket, amit a külső szigetelés elterjedésével kaptunk. Ilyen pl a fagyhatár kikerülése a téglából...
Bandee írta:Hőkamerával néztem, -10 fokban 25-27 fokosak voltak a nyílászárók.
Kívül vagy belül..? (: Ha belül, akkor a fűtött tér meg akkor 33 fok volt?
Bandee írta:Lehet automata szellőzővel is rendelni:)
(Köszönöm, erről nem is tudtam. De azért új építésű házban ezt azért inkább felejtsük el szerintem) (:

Tényleg, Tomi, hol lesz a gépészet? ;] Amúgy sok sikert és kitartást a projekthez elöljáróban is.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2017.04.19. 08:02

4D4M írta:Kívül vagy belül..? (: Ha belül, akkor a fűtött tér meg akkor 33 fok volt?
Nekem mutatta, bár én 23 fokra emlékszem. :)
A fűtött tér 24 lehetett, nem hiszem, hogy több mert azt nem bírtam volna.
(a gyerekek sem)

A régi nyílászáró pedig 4 fokos volt. (:v
Az is igaz, hogy viszont ebben a szobában szerintem hidegebb is volt alapban. A nyílászáró miatt (is)? :)
(kint -10 C)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2017.04.19. 08:53

Amikor az alaposabb mérést végeztem - az nem Danival volt - akkor be volt durrantva a cserépkályhába és alaposan fel voltak melegítve a tárgyak. Mert ugye az nem a levegőt melegíti mint tudjuk. A cucc nem a legpontosabb mert egy telefonhoz csatlakoztatható kütyü és nem is az volt a lényeg hanem annak megállapítása, hogy mi van a hőveszteséggel. Az üveget ügye nem lehet mérni, de az meg tapintásra is csak kellemesen hűvös.. AZ is jó, hogy nem hallatszik be minden, pl. kipróbáltam ha valaki kint áll és beszél én 20 centire nem értem mit mond

Csak arra akartam rávilágítani, hogy fontosak a nyílászárók ez az Internorm pedig rohadt jó. Én alaposan körbejártam a témát és mivel építőiparral is foglalkozom van rengeteg nyílászárós ismerősöm. Akik azt javasolták legnagyobb meglepetésemre, hogy ha tehetem magyart ne vegyek mert az üveget nem tudják megfelelő minőségben legyártatni. 3-4 cég foglalkozik üveggel az országban, Orosházán pl. a legnagyobb. Nem is annyira a profilokkal van tehát a gond (azzal is) bár a silány összeszerelés ott is okoz gondot, deformálódást és belógást mert az anyag szálakban érkezik és itthon vagdalják méretre, de sok cég a sarkok megerősítését már elhagyja.. Az üvegeknél tehát a sarkok eldolgozásánál és szigetelésénél van a probléma, állítólag nem fizetünk annyit, hogy elég idő és megfelelő technológia legyen az eldolgozásra és gyakran elillan a gáz. Az ablakos cimbi azt mondta pere is van mert a víz lötyög az üvegek között, de az üveges nem akarja kifizetni a kárt. Aztán ott van a profil műanyagok sárgulása, elöregedése stb.. Abban is vannak különbségek, jellemzően mindenki a lengyel profilokat veszi ami sok esetben silány

Én elmentem tehát az Internormhoz, kinyitottam-becsuktam pár ajtót és ablakot és megnéztem a kidolgozás minőségét. Hamar döntöttem. 30 év a garancia és névre írva érkezik számozva, nincs kérdés 10 év múlva sem ha gond lenne. Persze ez csak akkor működik ha megteheted, hogy minőségben gondolkodsz és hajlandó vagy megfizetni, félretenni az engemnembasznakmajdát magyar gondolkodást:)

A szellőző neve Itec és nem úgy kell elképzelni amit itthon utólag belefúrnak a profilba. Hővisszanyerős ventilátoros cucc amit eleve a tokba építenek és fokozatokban tudod a szellőzést állítani. 3-20 m3/h között tud ha jól emlékszem 4 + turbo fokozatban. EZ akkor jó ha lakásszellőzőt nem veszel, mert friss a levegő tőle de nem fúj -10et .. 100 körül van ablakonként, erkélyajtóba is megy ha nem tolós. Nem kell tőle félni, nyilván egy lakásszellőző jobb


De majd a következő télen pontosabban meg fogom nézni és jegyzetelek, hogy mik az adatok:) Sőt lézeres tapintóval is csekkolom a hőfokokat

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2017.04.19. 09:31

Bandee írta:Csak arra akartam rávilágítani, hogy fontosak a nyílászárók ez az Internorm pedig rohadt jó.
Ez át is jött, csak nem a meztelen számokból.

A technológia U=0.5-nél jár az üvegeknél (argontöltet+3 réteg), U=1.4~2-nél PVC profiloknál és U=2~4 körül az alumínium profiloknál. Ők 0.6-0.9-at adnak meg átlagosan, tehát biztos, hogy nem kutyaütők (:

Megmutat valamit a vizsgálatod, csak van néhány rés a pajzsán. Gondolom nem is doktorit akartál írni belőle, csak ezzel nem biztos, hogy közelebb kerültél a válaszhoz, annál, mint amit a gyár mért és publikált U értékéből kapnál.
Bandee írta:A szellőző neve Itec és nem úgy kell elképzelni amit itthon utólag belefúrnak a profilba. Hővisszanyerős ventilátoros cucc amit eleve a tokba építenek és fokozatokban tudod a szellőzést állítani. 3-20 m3/h között tud ha jól emlékszem 4 + turbo fokozatban. EZ akkor jó ha lakásszellőzőt nem veszel, mert friss a levegő tőle de nem fúj -10et .. 100 körül van ablakonként, erkélyajtóba is megy ha nem tolós. Nem kell tőle félni, nyilván egy lakásszellőző jobb
Igen, utánanéztem, amikor írtad és megnyugodtam, hogy legalább hővisszanyerős. Felújításoknál hiánypótló cucc.

Avatar
idarpidi
AutoGP vezető
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2013.12.20. 22:32
Mi vagy?: Közöd?
Tartózkodási hely: Föld bolygó

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: idarpidi » 2017.04.19. 10:29

Kérnék egy kis segítséget:
Idén meg szeretném csinálni a hőszigetelést és nyílászáró cserét a házunkon.
A ház a 60-években épült, kádár-kocka szerű, később némi hozzáépítéssel, egyszerű kisméretű téglából. Falvastagságot nem tudom, hétvégén megmérem, ha kell. Szerintem akik értenek hozzá, a téglatípusból már tudják is.
Ha esetleg különválasztom a nyílászáró cserét és a hőszigetelést, a nyílászáró cserével érdemes kezdeni? A belső hőszigetelésről mit gondoltok?
Két ablak háromszárnyú. Szerintetek azt mivel kellene kiváltani? 190x133-at mértem. Gondolom a beépített résszel együtt 200x140-es, esetleg 210x150-es lehet?
Szóval milyen sorrendbe érdemes csinálni és milyen hőszigetelésben kellene gondolkodni? Később fűtést is szeretnék korszerűsíteni. Az mehet majd ezek után?

Minden jó tanácsot szívesen fogadok, mert ehhez a témához teljesen hülye vagyok! :D
Brno, Sunday, July 18, 1971
1 Janos DRAPAL HUN Yamaha 57'43.500
2 Lazlo SZABO HUN Yamaha +39.700
3 Jarno SAARINEN FIN Yamaha +2'01.700

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2017.04.19. 11:32

idarpidi írta:Kérnék egy kis segítséget:
Idén meg szeretném csinálni a hőszigetelést és nyílászáró cserét a házunkon.
A ház a 60-években épült, kádár-kocka szerű, később némi hozzáépítéssel, egyszerű kisméretű téglából. Falvastagságot nem tudom, hétvégén megmérem, ha kell. Szerintem akik értenek hozzá, a téglatípusból már tudják is.
Ha esetleg különválasztom a nyílászáró cserét és a hőszigetelést, a nyílászáró cserével érdemes kezdeni? A belső hőszigetelésről mit gondoltok?
Két ablak háromszárnyú. Szerintetek azt mivel kellene kiváltani? 190x133-at mértem. Gondolom a beépített résszel együtt 200x140-es, esetleg 210x150-es lehet?
Szóval milyen sorrendbe érdemes csinálni és milyen hőszigetelésben kellene gondolkodni? Később fűtést is szeretnék korszerűsíteni. Az mehet majd ezek után?

Minden jó tanácsot szívesen fogadok, mert ehhez a témához teljesen hülye vagyok! :D
Szerintem azt gondold át mi jár belső bontással.
Pl. nyílászárók cseréje, belső hőszigetelés (?) és a fűtéskorszerűsítés tuti.
Magyarán később festést kell ezek után csinálni.

Minél inkább szét akarod darabolni a munkákat, és külön időpontokban akarod megcsináltatni annál többe fog kerülni.
És lehet nem csak a festés miatt.
Persze nyilván pénzfüggő a dolog.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2017.04.19. 11:38

idarpidi írta:Kérnék egy kis segítséget:
Idén meg szeretném csinálni a hőszigetelést és nyílászáró cserét a házunkon.
A ház a 60-években épült, kádár-kocka szerű, később némi hozzáépítéssel, egyszerű kisméretű téglából. Falvastagságot nem tudom, hétvégén megmérem, ha kell. Szerintem akik értenek hozzá, a téglatípusból már tudják is.
Ha esetleg különválasztom a nyílászáró cserét és a hőszigetelést, a nyílászáró cserével érdemes kezdeni? A belső hőszigetelésről mit gondoltok?
Két ablak háromszárnyú. Szerintetek azt mivel kellene kiváltani? 190x133-at mértem. Gondolom a beépített résszel együtt 200x140-es, esetleg 210x150-es lehet?
Szóval milyen sorrendbe érdemes csinálni és milyen hőszigetelésben kellene gondolkodni? Később fűtést is szeretnék korszerűsíteni. Az mehet majd ezek után?

Minden jó tanácsot szívesen fogadok, mert ehhez a témához teljesen hülye vagyok! :D
A nyílászáró cserével kell kezdeni mert a hőszigeteléssel rá kell fordulni majd a kávára. Kívül és belül is pusztítanak majd a cserénél, tehát úgy kalkulálj.
Valószínűleg B30 tégla lehet, vagy az egész kisméretű. Nem kohósalakos ugye?
Belül nem szerencsés hőszigetelni, az a jó ha a szigetelés a hideg oldalon van. Van egyébként belső hőszigetelős megoldás de az erőltetett dolog, ha lehet kerülendő. Mindegy mivel cseréled ki, de dupla kamrás legyen és nagyon meg kell nézni kivel csináltatod. Én tudok neked jó cégeket ajánlani, de ha nem nagyon vagy kiszámolva akkor Internorm. Ott sajnos ami másutt 1, az náluk 2 így kell kalkulálni. A stílus se mindegy, ha meg akarod tartani a régies jelleget akkor több osztásban kellene gondolkodni. A cserénél érdemes a butil szalagot megkövetelni, amit ráhajtanak a kávára és arra vakolnak majd. Ezt hajlamosak elspórolni!
Én 10 cm- es grafitos hungarocellt raktam, de abból van 15 és tán 20-as is, én nem láttam ezeknek értelmét. Főleg, hogy a ház egy része 38-as tégla egy része pedig vályog. De ma sokan a kőzetgyapotot ajánlják, arról nem tudok mit mondani. Sőt, van aki olyan purhab szerű anyaggal körbefújja a házat és utána formára faragják..
Amit nézz meg, az a födém és a padlás mert ott megy ki szerintem a legtöbb meleg, ha nincs rendes szigetelés akkor érdemes hőszigetelést teríteni a padlásra, járkálsz majd ott akkor lépésállót.

De majd az építészmérnök Úr is elmondja mit gondol:)

A fűtés korszerűsítés is érintheti a homlokzatot, pl. új gázbekötés a tetőn a kéményt, az északi oldalra majd ki kéne tenni az időjárásfüggő szabályozó érzékelőt szóval talán azzal és a nyílászáróval kezdenék.

Szólj ha kell segítség pár dolgot tudok jó konstrukcióban szerezni, ill. nem én adom de megmondom, hová menjél addigra lebeszélem amit kell

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2017.04.19. 11:42

4D4M írta:
Tényleg, Tomi, hol lesz a gépészet? ;] Amúgy sok sikert és kitartást a projekthez elöljáróban is.
köszi, az elkél... Gépészet az itt nem lesz... kombi gázkazán kerül beépítésre az emeleti fürdőben. mi nem leszünk zöldek. max majd egy kandalló kerül be, ami biztosítja a megújuló üzemanyagot. de elsőre ezt is elspórolom. a cél a mielőbbi költözés. 51 m2 kicsi két gyerekkel.

Avatar
idarpidi
AutoGP vezető
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2013.12.20. 22:32
Mi vagy?: Közöd?
Tartózkodási hely: Föld bolygó

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: idarpidi » 2017.04.19. 12:59

Bandee írta:
A nyílászáró cserével kell kezdeni mert a hőszigeteléssel rá kell fordulni majd a kávára. Kívül és belül is pusztítanak majd a cserénél, tehát úgy kalkulálj.
Valószínűleg B30 tégla lehet, vagy az egész kisméretű. Nem kohósalakos ugye?
Az egész kisméretű lesz, putnoki vagy kisterenyei, tudtommal nem kohósalakos

Belül nem szerencsés hőszigetelni, az a jó ha a szigetelés a hideg oldalon van. Van egyébként belső hőszigetelős megoldás de az erőltetett dolog, ha lehet kerülendő. Mindegy mivel cseréled ki, de dupla kamrás legyen és nagyon meg kell nézni kivel csináltatod. Én tudok neked jó cégeket ajánlani, de ha nem nagyon vagy kiszámolva akkor Internorm. Ott sajnos ami másutt 1, az náluk 2 így kell kalkulálni. A stílus se mindegy, ha meg akarod tartani a régies jelleget akkor több osztásban kellene gondolkodni. A cserénél érdemes a butil szalagot megkövetelni, amit ráhajtanak a kávára és arra vakolnak majd. Ezt hajlamosak elspórolni!
Akkor a belső szigetelés felejtős. Ablakkal maradnék a többosztásosnál, de pl. Internormból találni ilyen méretű háromosztásos ablakot? Vagy váltani kéne kétosztásúra?

Én 10 cm- es grafitos hungarocellt raktam, de abból van 15 és tán 20-as is, én nem láttam ezeknek értelmét. Főleg, hogy a ház egy része 38-as tégla egy része pedig vályog. De ma sokan a kőzetgyapotot ajánlják, arról nem tudok mit mondani. Sőt, van aki olyan purhab szerű anyaggal körbefújja a házat és utána formára faragják..
Amit nézz meg, az a födém és a padlás mert ott megy ki szerintem a legtöbb meleg, ha nincs rendes szigetelés akkor érdemes hőszigetelést teríteni a padlásra, járkálsz majd ott akkor lépésállót.
A padlás kb 20-25 éve rendbe lett téve perlites betonnal. Nem tudom az mennyit javít a helyzeten...

De majd az építészmérnök Úr is elmondja mit gondol:)

A fűtés korszerűsítés is érintheti a homlokzatot, pl. új gázbekötés a tetőn a kéményt, az északi oldalra majd ki kéne tenni az időjárásfüggő szabályozó érzékelőt szóval talán azzal és a nyílászáróval kezdenék.
Itt még sajnos nem tartok, azt sem tudom igazán, hogy milyen fűtést kellene építeni. Gáz van a telken, de ez vidék(Mátra) ott szinte mindenki vegyes-tüzelésűt erőlteti.

Szólj ha kell segítség pár dolgot tudok jó konstrukcióban szerezni, ill. nem én adom de megmondom, hová menjél addigra lebeszélem amit kell.
Előre is köszönöm. Egyelőre a költségvetés tervezésénél tartok, ezért is kérdeztem, hogy miből milyet lenne érdemes használni. Ebből szeretnénk kalkulálni.
Brno, Sunday, July 18, 1971
1 Janos DRAPAL HUN Yamaha 57'43.500
2 Lazlo SZABO HUN Yamaha +39.700
3 Jarno SAARINEN FIN Yamaha +2'01.700

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2017.04.19. 13:15

Szerintem az Internorm árától tarajosat fogsz ugrani, da majd Bandi elmondja. ;)

Avatar
idarpidi
AutoGP vezető
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2013.12.20. 22:32
Mi vagy?: Közöd?
Tartózkodási hely: Föld bolygó

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: idarpidi » 2017.04.19. 13:23

rdaneelolivaw írta:Szerintem az Internorm árától tarajosat fogsz ugrani, da majd Bandi elmondja. ;)
kerestem hozzá árakat, de nem találtam, csak árajánlatot lehetne kérni :D gondolom, nem véletlenül

egyébként két háromosztású, 3 kétosztású ablakot és a bejárati ajtót kell cserélnem
Brno, Sunday, July 18, 1971
1 Janos DRAPAL HUN Yamaha 57'43.500
2 Lazlo SZABO HUN Yamaha +39.700
3 Jarno SAARINEN FIN Yamaha +2'01.700

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2017.04.19. 13:24

http://www.ablak-internorm.hu/wp-conten ... s_2017.pdf

Home sorozat szerintem... Egyébként meg tudják szerintem oldani a több osztást, sorolóval. Az árnyékolót felejtsd el náluk, feleslegesen drága. Azt itthon is tudnak jót. Abból is ha vakolható tokosat akarsz (nem látszik) akkor a homlokzatnál eleve úgy kell a kávát kialakítani, mert elölről le fogják szigetelni sőt ha még motoros is, akkor oda kell állni vezetékkel.

Cserépkályhát ajánlom, szerintem jobb hatásfokkal dolgozik mint a kandalló. ha meg tudod oldani, hogy viszonylag középen legyen akkor a teljes alsó szintet pl. befűti. Annyi, hogy nem a levegőt melegíti hanem infrás elven a tárgykat ill. az embereket mint a nap, tehát azon részeken érződik amire rálát..
Rendszerben faelgázosító kazán + kondenzációs gázkazán kombinációban érdemes talán gondolkodnod. Annyi, hogy legalább 300 vagy 500 literes puffer kell mert a szilárdtüzelés nehezen szabályozható, kell a nagy puffer. Ha nem felületfűtésed lesz (padló, mennyezet) akkor a kondenzációs kazán miatt érdemes túlméretezned a radiátorokat, hogy alacsony 30-50 fokos vízzel is tudjanak fűteni. Ehhez egyébként alaposan túl kell méretezni és DKEK radiátorok jöhetnek szóba ha nincs elég hely, tehát a három konvektorosak (van vagy 25-30 cm vastag)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2017.04.19. 13:30

Nem olcsó, igaz az enyém alu bevonatos kívül de az Alu-fa kombót még mindig nem éri el attól behorpad a fejed tényleg. Az én nyílászáróim olyan 3,5 millióba kerültek ha jól rémlik, de ebben van egy komoly bejárati ajtó, két 240x240 erkélyajtó amiből egy emelő-toló ami önmagában 600 ezer, van két darab 100x240 erkélyajtó, 5 db 600x600 ablak, 2 db nagy ablak vagy 2000x140es plusz mégegy erkélyajtó és egy olcsóbb bejárati.

Megnézem megtalálom e az ajénlatot..

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2017.04.19. 13:48

Nekem ettől is behorpadna. ;)

Avatar
idarpidi
AutoGP vezető
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2013.12.20. 22:32
Mi vagy?: Közöd?
Tartózkodási hely: Föld bolygó

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: idarpidi » 2017.04.19. 13:49

Bandee írta:http://www.ablak-internorm.hu/wp-conten ... s_2017.pdf

Home sorozat szerintem... Egyébként meg tudják szerintem oldani a több osztást, sorolóval. Az árnyékolót felejtsd el náluk, feleslegesen drága. Azt itthon is tudnak jót. Abból is ha vakolható tokosat akarsz (nem látszik) akkor a homlokzatnál eleve úgy kell a kávát kialakítani, mert elölről le fogják szigetelni sőt ha még motoros is, akkor oda kell állni vezetékkel.

Cserépkályhát ajánlom, szerintem jobb hatásfokkal dolgozik mint a kandalló. ha meg tudod oldani, hogy viszonylag középen legyen akkor a teljes alsó szintet pl. befűti. Annyi, hogy nem a levegőt melegíti hanem infrás elven a tárgykat ill. az embereket mint a nap, tehát azon részeken érződik amire rálát..
Rendszerben faelgázosító kazán + kondenzációs gázkazán kombinációban érdemes talán gondolkodnod. Annyi, hogy legalább 300 vagy 500 literes puffer kell mert a szilárdtüzelés nehezen szabályozható, kell a nagy puffer. Ha nem felületfűtésed lesz (padló, mennyezet) akkor a kondenzációs kazán miatt érdemes túlméretezned a radiátorokat, hogy alacsony 30-50 fokos vízzel is tudjanak fűteni. Ehhez egyébként alaposan túl kell méretezni és DKEK radiátorok jöhetnek szóba ha nincs elég hely, tehát a három konvektorosak (van vagy 25-30 cm vastag)
Van egy cserépkályha beépítve a egyik szoba és az előszoba falába főleg a szobát fűti, de az előszobát is be tudná fűteni ha nem látnék ki a bejárati ajtó résein :D Ez mindenképp marad, csak gondoltam anyámról leveszem a terhet a fűtésével, mivel már 70 fölött jár. Meg a ház többi része (pl konyha) hideg marad.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára idarpidi 2017.04.19. 14:01-kor.
Brno, Sunday, July 18, 1971
1 Janos DRAPAL HUN Yamaha 57'43.500
2 Lazlo SZABO HUN Yamaha +39.700
3 Jarno SAARINEN FIN Yamaha +2'01.700

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2017.04.19. 13:57

rdaneelolivaw írta:Nekem ettől is behorpadna. ;)
AKkor is ha 10 év múlva cserélheted az egészet:)

Egyébként az emelő-toló vot az egyetlen, ami annyiba került mint máshol, az mindenhol drága. A különbség, hogy ez hosszútávon működik, nem szakad le nem törik le stb..

A minőséget meg kell fizetni sajnos.

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2017.04.19. 14:06

t-oom írta:köszi, az elkél... Gépészet az itt nem lesz... kombi gázkazán kerül beépítésre az emeleti fürdőben. mi nem leszünk zöldek. max majd egy kandalló kerül be, ami biztosítja a megújuló üzemanyagot. de elsőre ezt is elspórolom. a cél a mielőbbi költözés. 51 m2 kicsi két gyerekkel.
Nyilván Te tudod hol az egyensúly az igények és a lehetőségek közt...de
egy jövőben épülő házból se hagynám ki a központi porszívó és a gépi szellőzés megtervezett csatornáit, de én megszállott vagyok (: A gépet bármikor a helyére(ha van) lehet tenni, de a csatornákra csak egyszer van értelmes lehetőség.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2017.04.19. 14:07

idarpidi írta:
Van egy cserépkályha beépítve a egyik szoba és az előszoba falába főleg a szobát fűti, de az előszobát is be tudná fűteni ha nem látnék ki a bejárati ajtó résein :D Ez mindenképp marad, csak gondoltam anyámról leveszem a terhet a fűtésével, mivel már 70 fölött jár.
Akkor szerintem ez maradjon, vegyél egy kondi kazánt ebben tudok segíteni, alaposan szigetelj és fasza lesz,.

Nálunk padló-mennyezet fűtés és hűtés van, nagyon jó és kellemes érzetet ad más mint a radiátorok és alacsony, 28-35 fokos vízzel fűt a legnagyobb hidegben is ezért hőszivattyú is van.. Ez nagy hercehurcával jár és nem olcsó sajnos emiatt, de egy kondenzációs kazán+megfelelő méretű radiátorok is megfelelő kényelmet, hőérzetet adnak viszonylag olcsón. A hőszivattyú is megéri H tarifával, de az 1-2 millió mire készen van, mérettől függően
Anyukámnál 15 éves termo nyílászárók voltak egy hasonló korú atmoszférikus kazánnal. Kicseréltem WOlf kondenzációs kazánra a hőtermelőt, a radiátorokat megnöveltem és betettem az Internormot így 40-45% kevesebb a fogyasztás mint anno. +rezsicsökkentés:)) Olyan 20 m3 ment el naponta, most 10-12 m3 egy enyhe mínuszos napon. Sok idő a megtérülés, tehát ha eleve nem kellett volna akkor elgondolkodtató, de az ablakok kellettek az egységes megjelenés miatt a kazán pedig kezdett szarakodni. Ja, az utcafronton még a 80 éves ablakok vannak nála tehát az javítahtó lenne erősen + a padlás sincs még szigetelve. Az ablak marad mert szeretném ha egyszerű és régi lenne kifelés az épület, de a padlástól további 10 % csökkenést várok. Vagy akár többet is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bandee 2017.04.19. 14:09-kor.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2017.04.19. 14:07

4D4M írta:
t-oom írta:köszi, az elkél... Gépészet az itt nem lesz... kombi gázkazán kerül beépítésre az emeleti fürdőben. mi nem leszünk zöldek. max majd egy kandalló kerül be, ami biztosítja a megújuló üzemanyagot. de elsőre ezt is elspórolom. a cél a mielőbbi költözés. 51 m2 kicsi két gyerekkel.
Nyilván Te tudod hol az egyensúly az igények és a lehetőségek közt...de
egy jövőben épülő házból se hagynám ki a központi porszívó és a gépi szellőzés megtervezett csatornáit, de én megszállott vagyok (: A gépet bármikor a helyére(ha van) lehet tenni, de a csatornákra csak egyszer van értelmes lehetőség.
+1 teljesen így van

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2017.04.19. 14:17

idarpidi írta:
Bandee írta:
A nyílászáró cserével kell kezdeni mert a hőszigeteléssel rá kell fordulni majd a kávára. Kívül és belül is pusztítanak majd a cserénél, tehát úgy kalkulálj.
Valószínűleg B30 tégla lehet, vagy az egész kisméretű. Nem kohósalakos ugye?
Az egész kisméretű lesz, putnoki vagy kisterenyei, tudtommal nem kohósalakos

Belül nem szerencsés hőszigetelni, az a jó ha a szigetelés a hideg oldalon van. Van egyébként belső hőszigetelős megoldás de az erőltetett dolog, ha lehet kerülendő. Mindegy mivel cseréled ki, de dupla kamrás legyen és nagyon meg kell nézni kivel csináltatod. Én tudok neked jó cégeket ajánlani, de ha nem nagyon vagy kiszámolva akkor Internorm. Ott sajnos ami másutt 1, az náluk 2 így kell kalkulálni. A stílus se mindegy, ha meg akarod tartani a régies jelleget akkor több osztásban kellene gondolkodni. A cserénél érdemes a butil szalagot megkövetelni, amit ráhajtanak a kávára és arra vakolnak majd. Ezt hajlamosak elspórolni!
Akkor a belső szigetelés felejtős. Ablakkal maradnék a többosztásosnál, de pl. Internormból találni ilyen méretű háromosztásos ablakot? Vagy váltani kéne kétosztásúra?

Én 10 cm- es grafitos hungarocellt raktam, de abból van 15 és tán 20-as is, én nem láttam ezeknek értelmét. Főleg, hogy a ház egy része 38-as tégla egy része pedig vályog. De ma sokan a kőzetgyapotot ajánlják, arról nem tudok mit mondani. Sőt, van aki olyan purhab szerű anyaggal körbefújja a házat és utána formára faragják..
Amit nézz meg, az a födém és a padlás mert ott megy ki szerintem a legtöbb meleg, ha nincs rendes szigetelés akkor érdemes hőszigetelést teríteni a padlásra, járkálsz majd ott akkor lépésállót.
A padlás kb 20-25 éve rendbe lett téve perlites betonnal. Nem tudom az mennyit javít a helyzeten...

De majd az építészmérnök Úr is elmondja mit gondol:)

A fűtés korszerűsítés is érintheti a homlokzatot, pl. új gázbekötés a tetőn a kéményt, az északi oldalra majd ki kéne tenni az időjárásfüggő szabályozó érzékelőt szóval talán azzal és a nyílászáróval kezdenék.
Itt még sajnos nem tartok, azt sem tudom igazán, hogy milyen fűtést kellene építeni. Gáz van a telken, de ez vidék(Mátra) ott szinte mindenki vegyes-tüzelésűt erőlteti.

Szólj ha kell segítség pár dolgot tudok jó konstrukcióban szerezni, ill. nem én adom de megmondom, hová menjél addigra lebeszélem amit kell.
Előre is köszönöm. Egyelőre a költségvetés tervezésénél tartok, ezért is kérdeztem, hogy miből milyet lenne érdemes használni. Ebből szeretnénk kalkulálni.
A "rendbetett padlás" elég sok mindent jelenthet (: Jól mondja Bandi, kritikus odafigyelni rá. Hőhidak felderítése hozzáértővel, a párazárás stb. Minden hiba, ami 50 év alatt rejtve volt, a szigeteléssel és ablakcserével kegyetlenül a felszínre tör penész és 2 év alatt elkorhadó gerendák formájában.

Ennyi idős háznál érdekes lehet még a talajszint környéki vízszigetelések kérdése is. Szigetelés előtt meg kell győződni róla, hogy nem lesz rosszabb a helyzet mint előtte.

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2017.04.19. 14:37

Bandee írta: Akkor szerintem ez maradjon, vegyél egy kondi kazánt ebben tudok segíteni, alaposan szigetelj és fasza lesz,.

Nálunk padló-mennyezet fűtés és hűtés van, nagyon jó és kellemes érzetet ad más mint a radiátorok és alacsony, 28-35 fokos vízzel fűt a legnagyobb hidegben is ezért hőszivattyú is van.. Ez nagy hercehurcával jár és nem olcsó sajnos emiatt, de egy kondenzációs kazán+megfelelő méretű radiátorok is megfelelő kényelmet, hőérzetet adnak viszonylag olcsón. A hőszivattyú is megéri H tarifával, de az 1-2 millió mire készen van, mérettől függően
Anyukámnál 15 éves termo nyílászárók voltak egy hasonló korú atmoszférikus kazánnal. Kicseréltem WOlf kondenzációs kazánra a hőtermelőt, a radiátorokat megnöveltem és betettem az Internormot így 40-45% kevesebb a fogyasztás mint anno. +rezsicsökkentés:)) Olyan 20 m3 ment el naponta, most 10-12 m3 egy enyhe mínuszos napon. Sok idő a megtérülés, tehát ha eleve nem kellett volna akkor elgondolkodtató, de az ablakok kellettek az egységes megjelenés miatt a kazán pedig kezdett szarakodni. Ja, az utcafronton még a 80 éves ablakok vannak nála tehát az javítahtó lenne erősen + a padlás sincs még szigetelve. Az ablak marad mert szeretném ha egyszerű és régi lenne kifelés az épület, de a padlástól további 10 % csökkenést várok. Vagy akár többet is.
A cserépkályhára manapság már csak a feeling miatt és kiegészítő fűtésként érdemes tekinteni.

Felületfűtéshez még pár kiegészítés: sokan nincsenek tisztában vele, hogy ugyanazon 22 fokos komfortérzet eléréséhez nem kell a levegőt 24 fokra felmelegíteni, hanem elég 18-20 fokosan is, mert az emberi test hőérzetének 60%-át a sugárzásos hőcsere teszi ki. A legnagyobb üzemeltetési költség megtakarítást pedig a léghőmérséklet csökkentésével lehet elérni. Egyértelműen efelé mutat minden trend. A fejlesztések az alacsony hőmérsékletű hőtermelők fele mutatnak és át fog billenni a mérleg ezen fűtési módok felé (ha minden így maradna). Ezekhez lehet később könnyen hőszivattyút és kondenzációs kazánt kötni. Persze nehéz kikerülni a tényt, hogy ez egy fejnehéz beruházás, a kezdetekkor többet kell belepumpálni. Errefelé sajnos érzékenyek vagyunk erre.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2017.04.19. 14:51

Én tisztában vagyok vele. Szerintem az is újdonság, hogy nem a levegőt kell melegíteni és mondjuk 22 fokban is lehet rohadt meleged mert a kályha átmelegít. Ez olyan mint a tavaszi időjárás, hogy 15 fok van de megrohadsz a melegtől a napsütésben :)

Lezárt