Építészet, lakberendezés.

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2022.03.31. 11:24

Abból kb 1800 volt a HMV. Tehát jó 10-15%-kal azért minimum kevesebb lesz a hőveszteség.

Furcsa, hogy építészként így kicentizted a hőszigetelést a követelményértékhez. Persze tudom, hogy költségoptimumról szólt a ház, csak mindig azt gondolnám, hogy az ember magának "túltolja" azt amivel amúgy foglalkozik. Bár sok építésznek az energetika csak egy szükséges rossz, amivel foglalkozni kell.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2022.03.31. 23:32

4D4M írta:
2022.03.31. 11:24
Abból kb 1800 volt a HMV. Tehát jó 10-15%-kal azért minimum kevesebb lesz a hőveszteség.

Furcsa, hogy építészként így kicentizted a hőszigetelést a követelményértékhez. Persze tudom, hogy költségoptimumról szólt a ház, csak mindig azt gondolnám, hogy az ember magának "túltolja" azt amivel amúgy foglalkozik. Bár sok építésznek az energetika csak egy szükséges rossz, amivel foglalkozni kell.
az én esetemben mindenképpen a költségoptimazilásról szólt a dolog. mikor belevágtunk annyi pénzünk volt, hogy hitel nélkül megvegyük a telket, a többit hozomra számoltam... ehhez képest, a követelmény értékek teljesítése már maximalizálása volt a költségvetésnek. :) eredetileg gázkazánnál terveztem, ahhoz képest így is túlteljesítettem. :)

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2022.04.01. 00:21

4D4M írta:
2022.03.31. 11:24
Bár sok építésznek az energetika csak egy szükséges rossz, amivel foglalkozni kell.
ezzel egyébként nem értek egyet. vagyis de... csak nem az én esetemben. én mindig is foglalkozom vele. nem olyan rég volt is egy csörtém az egyik gépész kollégával, amiatt, hogy nincs tisztában a mai építőanyagok energetikai paramétereivel. minden építési naplóhoz csatolni kell a beépítésre kerülő termékek teljesítmény nyilatkozatát. ott minden paraméter igazolva van, tessék azzal számolni.

felelősen egy építész, anélkül nem tervezhet, hogy az energetikával nem számol... legelső pillanattól számít, hiszen minden-mindennel összefügg. főleg mikor profitorientált a megrendelő... minél több legyen az eladható m2, és mindennek megfeleljünk. ezt már a koncepcióterv készítésekor figyelembe is veszem.

az viszont tény, hogy nem támogatom a túlzott hőszigetelést. egy kompakt formával többet érek el, mint egyes szerkezetek túlszigetelésével. ráadásul az egészet úgy ahogy van ki lehet dobni, ha nem a megfelelő "üzemanyagot " használjuk az épület energia szükségleteinek teljesítéséhez. én a "Belső Udvar Építész" iroda TNM rendelet szerinti excel táblázatát használom energetikai elemzésre, függetlenül attól, hogy bevonok-e gépész kollégát. minden szerkezetet úgy igyekszem megtervezni, feltételezve a hőhidas szerkezeti kialakítást, akkor is teljesítse a követelmény értéket. ráadásul egyes szerkezetek számításánál is, csak az 5 cm-nél vastagabb rétegrendi elemekkel számolok.

sok szónak is egy a vége: ma felelősen egy tervező akkor járhat csak el, ha az energetikával is legalább ugyanúgy képben van, mint egyéb más tervezést meghatározó rendelettel, előírással. enélkül hiteltelen a munkája!

szóval nem lehet szükséges rossz az energetika! ;)

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2022.04.01. 23:01

t-oom írta:
2022.04.01. 00:21
az viszont tény, hogy nem támogatom a túlzott hőszigetelést. egy kompakt formával többet érek el, mint egyes szerkezetek túlszigetelésével. ráadásul az egészet úgy ahogy van ki lehet dobni, ha nem a megfelelő "üzemanyagot " használjuk az épület energia szükségleteinek teljesítéséhez. én a "Belső Udvar Építész" iroda TNM rendelet szerinti excel táblázatát használom energetikai elemzésre, függetlenül attól, hogy bevonok-e gépész kollégát. minden szerkezetet úgy igyekszem megtervezni, feltételezve a hőhidas szerkezeti kialakítást, akkor is teljesítse a követelmény értéket. ráadásul egyes szerkezetek számításánál is, csak az 5 cm-nél vastagabb rétegrendi elemekkel számolok.

sok szónak is egy a vége: ma felelősen egy tervező akkor járhat csak el, ha az energetikával is legalább ugyanúgy képben van, mint egyéb más tervezést meghatározó rendelettel, előírással. enélkül hiteltelen a munkája!

szóval nem lehet szükséges rossz az energetika! ;)
Valószínűleg nem rólad beszéltem. Jó példát hoztál és nagyon jellemzi is az energetika hátrasorolását, hogy mennyi cikkcakkos, tagolt, kiugrós, eltolt épülettömeges alaprajz kerül mostanság a kezembe. Persze ezeknél sok esetben a megrendelő kívánalmai miatt alakul így, de az a tippem, hogy nagyon ritkán kezdeményeznek az építészek olyan beszélgetést, hogy mi az energetikai vonzata a lehűlő felület esztétika miatti növelésének.

Ha esetleg elfogadsz egy kéretlen ajánlást. Ha esetleg még nem kerültél kapcsolatba vele, kicsit több befektetett munkával jóval több eredményt tudsz kipréselni egy PHPP-ből a tervezési szakaszban. Az is excel alapú, csak kicsit több inputot kér. Nyilván úgy teljes, ha az ember részt vesz a tanfolyamon is, de azt gondolom hasznos tud lenni már egy alap oktatás magáról a PHPP-ről is. A tévhittel ellentétben nem csak passzívház tervezéséhez alkalmas. Nagy segítséget nyújt a szoláris hőkínálat kiaknázásában is, ami szerintem manapság kulcsfontosságú ahogy a természetes árnyékolás is.

Nem mellesleg nagyon felívelő szakaszban van a passzívház brand a piacon, csak sajnos boldog boldogtalan dobálja anélkül, hogy fogalma lenne róla és így akaratlanul el is inflálódik az értéke. A "passzívház jellegűt" tekinthetjük akár már a fosztó képzős alakjának is (:

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2022.07.16. 01:30

hogy ne csak szóban, hanem képekben is az elmúlt 4-5 év eseményei... a KJB Vendégház története. a kezdetektől, napjainkig.

https://1drv.ms/u/s!ArQEPTY5mFFXgaxF-kq ... g?e=nbXtUt

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.07.16. 06:45

t-oom írta:
2022.07.16. 01:30
hogy ne csak szóban, hanem képekben is az elmúlt 4-5 év eseményei... a KJB Vendégház története. a kezdetektől, napjainkig.

https://1drv.ms/u/s!ArQEPTY5mFFXgaxF-kq ... g?e=nbXtUt
(:q

(:p

És most jöhet a "szóban"!
Az apa férfi, a rezsi nő!

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2022.07.16. 09:24

t-oom írta:
2022.07.16. 01:30
hogy ne csak szóban, hanem képekben is az elmúlt 4-5 év eseményei... a KJB Vendégház története. a kezdetektől, napjainkig.

https://1drv.ms/u/s!ArQEPTY5mFFXgaxF-kq ... g?e=nbXtUt
Gratulálok, igényes munka. Nem sajnáltad ki belőle a minőséget.

Én azok közé tartozom, akik szerint a kasírozatlan szigetelésvédő dombornyomott lemezt burkolatlan szigetelés elé csak bütyökkel kifele szabadna tenni. Jól látom, hogy a terasz felé (lehet, hogy mindenhol is, csak máshol nem láttam) fordítva került be? Megkérdezhetem, hogy miért?

+kéretlen tipp: a nyílászáró profilokon lévő fóliákat a közhiedelemmel ellentétben csak a gyártás és megmunkálás idejére szánják védelemnek, szerintem érdemes lenne már megszabadulni tőlük, mert rágyógyulnak a profilra.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2022.07.16. 10:48

4D4M írta:
2022.07.16. 09:24
t-oom írta:
2022.07.16. 01:30
hogy ne csak szóban, hanem képekben is az elmúlt 4-5 év eseményei... a KJB Vendégház története. a kezdetektől, napjainkig.

https://1drv.ms/u/s!ArQEPTY5mFFXgaxF-kq ... g?e=nbXtUt
Gratulálok, igényes munka. Nem sajnáltad ki belőle a minőséget.

Én azok közé tartozom, akik szerint a kasírozatlan szigetelésvédő dombornyomott lemezt burkolatlan szigetelés elé csak bütyökkel kifele szabadna tenni. Jól látom, hogy a terasz felé (lehet, hogy mindenhol is, csak máshol nem láttam) fordítva került be? Megkérdezhetem, hogy miért?

+kéretlen tipp: a nyílászáró profilokon lévő fóliákat a közhiedelemmel ellentétben csak a gyártás és megmunkálás idejére szánják védelemnek, szerintem érdemes lenne már megszabadulni tőlük, mert rágyógyulnak a profilra.
Köszi, azért a tulajdonos társakkal volt pár vitank az anyagok tekintetében.
Azért raktam butykokkel befelé, hogy maradjon valamennyi legres a szigetelés és a feltoltes között. Ha fordítva teszem nincs szükség szivárgó lemezre, elegendő egy erősebb pe fólia is a szigetelés mechanikus védelmére, ezért kár lenne szivárgó lemezt használni. H200-as lábazati hőszigetelés került felhelyezesre. Bírnia kell így is

Több, mint egy éve kerültek behelyzesre a nyilaszarok, akkor a nyilaszaros is javasolta az eltávolítását. Multheten szedtem le parrol, meg gond nélkül lejott. Meg egy félévet csak kibir igy.

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2022.07.17. 10:15

t-oom írta:
2022.07.16. 10:48
Köszi, azért a tulajdonos társakkal volt pár vitank az anyagok tekintetében.
Azért raktam butykokkel befelé, hogy maradjon valamennyi legres a szigetelés és a feltoltes között. Ha fordítva teszem nincs szükség szivárgó lemezre, elegendő egy erősebb pe fólia is a szigetelés mechanikus védelmére, ezért kár lenne szivárgó lemezt használni. H200-as lábazati hőszigetelés került felhelyezesre. Bírnia kell így is
A 200-as jó eséllyel bírja, bár vannak elég hegyes felületszivárgók is. A H200-as lemeznek amúgy volt létjogosultsága valamiért vagy ez volt raktáron?

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2022.07.17. 13:59

4D4M írta:
2022.07.17. 10:15
t-oom írta:
2022.07.16. 10:48
Köszi, azért a tulajdonos társakkal volt pár vitank az anyagok tekintetében.
Azért raktam butykokkel befelé, hogy maradjon valamennyi legres a szigetelés és a feltoltes között. Ha fordítva teszem nincs szükség szivárgó lemezre, elegendő egy erősebb pe fólia is a szigetelés mechanikus védelmére, ezért kár lenne szivárgó lemezt használni. H200-as lábazati hőszigetelés került felhelyezesre. Bírnia kell így is
A 200-as jó eséllyel bírja, bár vannak elég hegyes felületszivárgók is. A H200-as lemeznek amúgy volt létjogosultsága valamiért vagy ez volt raktáron?
ezt kaptam meg jó áron, és időben. :)

nem hiszem, hogy gond lesz vele, szándékom csak annyi volt, hogy mégse a lábazati hőszigeteléssel érintkezzen a feltöltés.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.07.18. 15:22

t-oom írta:
2022.07.16. 01:30
hogy ne csak szóban, hanem képekben is az elmúlt 4-5 év eseményei... a KJB Vendégház története. a kezdetektől, napjainkig.

https://1drv.ms/u/s!ArQEPTY5mFFXgaxF-kq ... g?e=nbXtUt
Gratulálok hozzá!
Szép munka!

(:k
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

TCat
gokartos
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:34

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: TCat » 2022.07.22. 13:01

Gratulalok, Tomi te aztan szaguldasz 💕

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2022.07.22. 13:10

Köszönjük, nem csak az én erdemem, hanem a cegtarsaime is. Nélkülük nem ment volna/menne. Eddig nettó 50 milliót locsoltunk rá, ezt saját budzsebol nem ment volna. Érzésre talán nettó 60 körül használhatóvá válik az épület. Bár mi így is használjuk... :) épp most is itt nyaralunk... :)

TCat
gokartos
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:34

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: TCat » 2022.07.22. 13:22

Helyileg hol van? Jo nyaralast 😊

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2022.07.22. 13:37

TCat írta:
2022.07.22. 13:22
Helyileg hol van? Jo nyaralast 😊
Fadd-Dombori, köszi! :)

TCat
gokartos
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:34

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: TCat » 2022.07.23. 18:39

Jó messzire mentetek akkor nyaralni 😂

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2022.07.23. 22:38

TCat írta:
2022.07.23. 18:39
Jó messzire mentetek akkor nyaralni 😂
Igen, közben csinálok ezt-azt... Karnisok, lampaernyok, szerelese, felhelyezese, képek a falakra, ajtolapok takarítás, kilincsek cserelgetese (bontott fém tokos ajtók raktunk be, 20 évig az OTP fiókban szolgáltak.) anemosztatok felhelyezese, függönyök felakasztas, butorozas, tükrök felszerelése... Stb. 200 m2, 6 szoba, 4 fürdő, 2 WC mosdóval... A kellemeset a hasznossal. :) Legalább még 2 hétre volna szükségem, hogy mindennel végezzek... :)

És még a gépészeti helyiség csoszigezelesenek meg neki sem álltam... :)

Nagy ez a ház.... Sosem érek a végére...

Közben menjünk azért fürdeni is a 3 gyerekkel...

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2022.10.16. 22:12

t-oom írta:
2022.07.23. 22:38
TCat írta:
2022.07.23. 18:39
Jó messzire mentetek akkor nyaralni 😂
Igen, közben csinálok ezt-azt... Karnisok, lampaernyok, szerelese, felhelyezese, képek a falakra, ajtolapok takarítás, kilincsek cserelgetese (bontott fém tokos ajtók raktunk be, 20 évig az OTP fiókban szolgáltak.) anemosztatok felhelyezese, függönyök felakasztas, butorozas, tükrök felszerelése... Stb. 200 m2, 6 szoba, 4 fürdő, 2 WC mosdóval... A kellemeset a hasznossal. :) Legalább még 2 hétre volna szükségem, hogy mindennel végezzek... :)

És még a gépészeti helyiség csoszigezelesenek meg neki sem álltam... :)

Nagy ez a ház.... Sosem érek a végére...

Közben menjünk azért fürdeni is a 3 gyerekkel...
Itt tartunk most:
https://1drv.ms/u/s!ArQEPTY5mFFXgbVfG03 ... g?e=AFPEYk

persze, ahogy lenne szokott, csak a problémák bukna elő... kassza üres, még másfél hónap a pályázati elszámolásig...

De nem felelünk meg a NTAK rendszernek... nem megfelelőek, az ágyak, a matracok, füstjelző is kellett volna (jókor szembesülök vele)...

Most épp "olcsón" keresünk szállodai felszerelést a teljesítéshez...

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.10.17. 07:23

t-oom írta:
2022.10.16. 22:12
t-oom írta:
2022.07.23. 22:38


Igen, közben csinálok ezt-azt... Karnisok, lampaernyok, szerelese, felhelyezese, képek a falakra, ajtolapok takarítás, kilincsek cserelgetese (bontott fém tokos ajtók raktunk be, 20 évig az OTP fiókban szolgáltak.) anemosztatok felhelyezese, függönyök felakasztas, butorozas, tükrök felszerelése... Stb. 200 m2, 6 szoba, 4 fürdő, 2 WC mosdóval... A kellemeset a hasznossal. :) Legalább még 2 hétre volna szükségem, hogy mindennel végezzek... :)

És még a gépészeti helyiség csoszigezelesenek meg neki sem álltam... :)

Nagy ez a ház.... Sosem érek a végére...

Közben menjünk azért fürdeni is a 3 gyerekkel...
Itt tartunk most:
https://1drv.ms/u/s!ArQEPTY5mFFXgbVfG03 ... g?e=AFPEYk

persze, ahogy lenne szokott, csak a problémák bukna elő... kassza üres, még másfél hónap a pályázati elszámolásig...

De nem felelünk meg a NTAK rendszernek... nem megfelelőek, az ágyak, a matracok, füstjelző is kellett volna (jókor szembesülök vele)...

Most épp "olcsón" keresünk szállodai felszerelést a teljesítéshez...
Nem tudom, mi az a NTAK, de biztos vagyok benne, hogy meg fogod oldani a problémát.
Az apa férfi, a rezsi nő!

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2022.11.11. 22:08

t-oom írta:
2022.03.28. 20:55
t-oom írta:
2021.10.21. 19:40

első fokon elutasították a kérelmét, mondván, hogy nem elvárható tőlem, hogy önmagam érdekeit, a szomszédom érdekei mögé helyezzem...

másodfokon nem így gondolták.
múlt hónapban nagy veszteség ért bennünket... elhunyt a "kedves" szomszédom. mindannyiunkat, a szomszédsággal együtt nagyon megviselt a dolog.

gyorsan kihasználtam a helyzetet, és belevágtunk a házunk befejezésébe. holnap, ha minden igaz, a színvakolat is felkerül... így lassan 3 év után, hogy beköltöztünk.

a legnagyobb vicc, hogy az elmúlt napok meleg időjárásának is betudhatóan, illetve a hőszigetelés befejezésének, jelenleg majd meggyulladunk a melegtől. :) pedig már mindent levettem a hőszivattyún... lassan hűteni kellene... annyira magas a szoláris nyereség. estére 25 fok fölé megy a helyiségek hőmérséklete, közben egyik termosztát sem kéri a fűtést egész nap.

abba már bele sem gondolok, hogy eddig mennyi pénzem ment ki az ablakon... pontosabban a falon...

Elmúlt hetek fotói:
https://1drv.ms/u/s!ArQEPTY5mFFXgaQZbTv ... Q?e=qen4vV
Mivel én azt szeretem, ha fáj... hosszú huzavona után, tegnapi napon, megvásároltam, illetve kifizettem a kedves "szomszédom" ingatlanának vételárát, az örököseinek.

továbbra is azt tartom, hogy jövőre fejre állunk... így mikor nem lesz mivel pénzt keresnem, majd itt eltölthetem az időmet, lényegében a szeméttől mozdulni sem lehet, sem az udvarban, sem épületen belül:
https://1drv.ms/u/s!ArQEPTY5mFFXgbcJrSX ... w?e=F2Elmz

kellett ez nekem, mint mókusnak az erdőtűz! :)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.11.12. 05:10

t-oom írta:
2022.11.11. 22:08
t-oom írta:
2022.03.28. 20:55

múlt hónapban nagy veszteség ért bennünket... elhunyt a "kedves" szomszédom. mindannyiunkat, a szomszédsággal együtt nagyon megviselt a dolog.

gyorsan kihasználtam a helyzetet, és belevágtunk a házunk befejezésébe. holnap, ha minden igaz, a színvakolat is felkerül... így lassan 3 év után, hogy beköltöztünk.

a legnagyobb vicc, hogy az elmúlt napok meleg időjárásának is betudhatóan, illetve a hőszigetelés befejezésének, jelenleg majd meggyulladunk a melegtől. :) pedig már mindent levettem a hőszivattyún... lassan hűteni kellene... annyira magas a szoláris nyereség. estére 25 fok fölé megy a helyiségek hőmérséklete, közben egyik termosztát sem kéri a fűtést egész nap.

abba már bele sem gondolok, hogy eddig mennyi pénzem ment ki az ablakon... pontosabban a falon...

Elmúlt hetek fotói:
https://1drv.ms/u/s!ArQEPTY5mFFXgaQZbTv ... Q?e=qen4vV
Mivel én azt szeretem, ha fáj... hosszú huzavona után, tegnapi napon, megvásároltam, illetve kifizettem a kedves "szomszédom" ingatlanának vételárát, az örököseinek.

továbbra is azt tartom, hogy jövőre fejre állunk... így mikor nem lesz mivel pénzt keresnem, majd itt eltölthetem az időmet, lényegében a szeméttől mozdulni sem lehet, sem az udvarban, sem épületen belül:
https://1drv.ms/u/s!ArQEPTY5mFFXgbcJrSX ... w?e=F2Elmz

kellett ez nekem, mint mókusnak az erdőtűz! :)
Valahova ki kellene tenni egy retró táblát : Tiszta udvar, rendes ház.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.11.12. 20:35

t-oom írta:
2022.11.11. 22:08
továbbra is azt tartom, hogy jövőre fejre állunk... így mikor nem lesz mivel pénzt keresnem, majd itt eltölthetem az időmet, lényegében a szeméttől mozdulni sem lehet, sem az udvarban, sem épületen belül...
Ha ennyire tudod mi lesz akkor érdemes megtenni a tőzsdén. (:v

Egyébként most tök őszintén kérdezem, minek felvásárolni egész Szekszárdot?
3 gyermeked van, lehet egyik sem akar majd itt élni. Befektetésnek pedig nem biztos, hogy a legjobb.
(eladósodni pedig biztos nem éri meg ezekért)

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2022.11.12. 22:26

rdaneelolivaw írta:
2022.11.12. 20:35
t-oom írta:
2022.11.11. 22:08
továbbra is azt tartom, hogy jövőre fejre állunk... így mikor nem lesz mivel pénzt keresnem, majd itt eltölthetem az időmet, lényegében a szeméttől mozdulni sem lehet, sem az udvarban, sem épületen belül...
Ha ennyire tudod mi lesz akkor érdemes megtenni a tőzsdén. (:v

Egyébként most tök őszintén kérdezem, minek felvásárolni egész Szekszárdot?
3 gyermeked van, lehet egyik sem akar majd itt élni. Befektetésnek pedig nem biztos, hogy a legjobb.
(eladósodni pedig biztos nem éri meg ezekért)
Az első telket, amire epitkeztunk, azért vettem meg, mert a 2 gyerekkel szerettünk volna kijonni az 51 m2es lakásból, ahol tud lenni egy saját 20 m2-es zöld udvar is. A 2. Ingatlant az építkezés megkezdesekor vettem meg, egy 15 m2-es garázs áráért, max jó lesz garazsnak. Úgyis utaltam így élni 10 évet a varoskozpontban, hogy kinn áll az autóm az ég alatt. Tavaly, mikor lehetőségem nyílt megvenni a 3. Ingatlant, elindult a fantáziám... ha sikerülne megvenni a kedves szomszédom ingatlanát is, akkor a 4 ingatlan területet újra lehetne osztani, és kialakithato válna 4 db 3-4 szobás, önálló zoldfelulettel, udvarral, fedett gépkocsi taroloval rendelkező belvárosi lakás...

3. Éve lakunk az első prototipusban.

Van 3 gyermekem, mindegyiknek szeretném az indulast biztosítani... ha ezt a telekalakitast megcsinaltatom, megtervezem rá a lakásokat, esetleg még fel is építem, akkor mindegyiknek adhatok egy induló tőkét, amivel azt tesz amit akar... varoskozpont, biztos mindig eladhato lesz... mi meg a feleségemmel, a mostani házunkat eladva, bárhova mehetünk öreg korunkra. Korszerű, 110 m2-es belvárosi lakás, csak érték álló lesz még egy darabig...?! ha ez az, akkor lehet, hogy 4 darab is az lehet...?

Itt tartok most... ezért vettem meg. Hogy jó döntés volt? Nem tudom, majd kiderul...

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2022.11.12. 22:32

rdaneelolivaw írta:
2022.11.12. 20:35
t-oom írta:
2022.11.11. 22:08
továbbra is azt tartom, hogy jövőre fejre állunk... így mikor nem lesz mivel pénzt keresnem, majd itt eltölthetem az időmet, lényegében a szeméttől mozdulni sem lehet, sem az udvarban, sem épületen belül...
Ha ennyire tudod mi lesz akkor érdemes megtenni a tőzsdén. (:v

Egyébként most tök őszintén kérdezem, minek felvásárolni egész Szekszárdot?
3 gyermeked van, lehet egyik sem akar majd itt élni. Befektetésnek pedig nem biztos, hogy a legjobb.
(eladósodni pedig biztos nem éri meg ezekért)
Egyelőre itt meg nem adosodtam el... vagyis a CSOK mértékig. 10 milliót vettünk fel 4 éve, 2,5 %-os kamattal. Meg 4 milliót kell visszafizessek, 16 évig, havi 26 efttal... ha nem nyúlnak hozzá!

A cégem vendeghaza miatt, már sokkal jobbakn aggódom!

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2022.11.20. 18:52

t-oom írta:
2022.11.12. 22:26
rdaneelolivaw írta:
2022.11.12. 20:35


Ha ennyire tudod mi lesz akkor érdemes megtenni a tőzsdén. (:v

Egyébként most tök őszintén kérdezem, minek felvásárolni egész Szekszárdot?
3 gyermeked van, lehet egyik sem akar majd itt élni. Befektetésnek pedig nem biztos, hogy a legjobb.
(eladósodni pedig biztos nem éri meg ezekért)
Az első telket, amire epitkeztunk, azért vettem meg, mert a 2 gyerekkel szerettünk volna kijonni az 51 m2es lakásból, ahol tud lenni egy saját 20 m2-es zöld udvar is. A 2. Ingatlant az építkezés megkezdesekor vettem meg, egy 15 m2-es garázs áráért, max jó lesz garazsnak. Úgyis utaltam így élni 10 évet a varoskozpontban, hogy kinn áll az autóm az ég alatt. Tavaly, mikor lehetőségem nyílt megvenni a 3. Ingatlant, elindult a fantáziám... ha sikerülne megvenni a kedves szomszédom ingatlanát is, akkor a 4 ingatlan területet újra lehetne osztani, és kialakithato válna 4 db 3-4 szobás, önálló zoldfelulettel, udvarral, fedett gépkocsi taroloval rendelkező belvárosi lakás...

3. Éve lakunk az első prototipusban.

Van 3 gyermekem, mindegyiknek szeretném az indulast biztosítani... ha ezt a telekalakitast megcsinaltatom, megtervezem rá a lakásokat, esetleg még fel is építem, akkor mindegyiknek adhatok egy induló tőkét, amivel azt tesz amit akar... varoskozpont, biztos mindig eladhato lesz... mi meg a feleségemmel, a mostani házunkat eladva, bárhova mehetünk öreg korunkra. Korszerű, 110 m2-es belvárosi lakás, csak érték álló lesz még egy darabig...?! ha ez az, akkor lehet, hogy 4 darab is az lehet...?

Itt tartok most... ezért vettem meg. Hogy jó döntés volt? Nem tudom, majd kiderul...
Jó! :mosoly:

Lezárt