Építészet, lakberendezés.

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: mudd » 2020.11.11. 11:15

rdaneelolivaw írta:
2020.11.11. 11:04
Van értelme akkor ha pl ledvilágítást csinálsz a plafonra, de ekkor elengedhetetlen, hogy 90 fokosak és vízszintesek legyenek a falak.
csak az eloszobaban van - kapott egy kis almenyezetet, meg nehany vezeteket rejt is. egyebkent az almenyezet felejtos, mert kicsi a belmagassag.
a konyhaba eloszor olyan vilagitast raktam, ami oldarla is szorta a fenyt. a plafon nem tul egyenes es ettol a vilagitastol ugy nezett ki, mintha azonnal le akarna szakadni :D
most mar csak lefele vilagit :P

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.11.11. 11:26

vollebak írta:
2020.11.11. 11:10
Bandee írta:
2020.11.11. 10:34

Az biztos, hogy gyerekek esetén érdemes sok dolgot megfontolni, pl. a szabadba kijárást na nem mintha ne nőttek fől elegen már belvárosban.. De ha pl. a Városliget környékén veszel valamit, akkor ez megoldott lesz, kertkapcsolat viszont csak új építésűeknél jöhet szóba. Annak is van előnye, vagy egy tárolónak, ahová berakod a kis rollerjét, biciklit és miegymást. Babakocsi. Lift nélkül szívás a dolog, pláne ha két gyerek is van. Ha viszont földszintit veszel, oda meg doha nem süt be a nap. Cserébe nincs meleg:)
Persze ahogy Tomi is írta vannak normális újak is, de a nagy átlag szerintem nem olyan, azt ki kell válogatni és inkább a kisebb, 4-6 lakásos, kisebb cégek által megvalósított projektek lehetnek ilyenek.

Érdekes projekt, kitartás hozzá:)
Igen, a Városliget környéke nekem is szívem csücske.

Amiken gondolkodunk: I. kerület - bárhol, most is itt lakunk, imádjuk. II. kerület: a budai belvárosi része, tehát Országút, Rézmál, ilyesmi. III. kerület: Óbuda. XI. kerület: Szentimreváros, Móricz, Feneketlen-tó, Gellérthegy alja. XII. kerület: Városmajor, Krisztinaváros. V. kerület: bárhol. VI., VII., VIII. kerület: az V. kerülettel érintkező peremrészek, lehetőleg a nagyon vad buliutcák kivételével (ahhoz már én is öreg vagyok azért). Az Opera, a Zsinagóga környéke, a VIII. kerületből mondjuk a palotanegyed. A VI., VII. esetében még a Városliget pereme is. XIII. kerület: Újlipótváros, a Dráva utcától kezdődő panelborzalomig bezárólag. XIV. kerület: Városliget környéke, Stefánia út, Istvánmező.

Szóval akkor azt mondod te is, hogy legyen lepukkant, és inkább újítassuk fel.
Délibáb utca, Benczúr utca, Rippl ez az oldala. Itt próbáld meg esetleg, örök érték lesz. AZ ár persze ehhez igazodik is. Mi errefelé laktunk míg építkeztünk, Panni még oda született. EGy évet laktam életeben a belvárosban, ott, de egy élmény volt az is, tényleg. A ligetbe ki lehetett menni kb. 5 perc alatt. Nagyon jó volt, néha nosztalgiázunk is. Mellette olyan csend volt, hogy hihetetlen.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2020.11.11. 11:31

mudd írta:
2020.11.11. 11:15
csak az eloszobaban van - kapott egy kis almenyezetet, meg nehany vezeteket rejt is. egyebkent az almenyezet felejtos, mert kicsi a belmagassag.
a konyhaba eloszor olyan vilagitast raktam, ami oldarla is szorta a fenyt. a plafon nem tul egyenes es ettol a vilagitastol ugy nezett ki, mintha azonnal le akarna szakadni :D
most mar csak lefele vilagit :P
Kemény. :)
Nekünk a nappaliban kellett egy plusz álmennyezet, mert nem volt eléggé vizszintes, így 2-3 cm-rel lejjebb jött az egész. Legalább kicsit csöndesebb is lett a felettünk lakó miatt. A srác aki csinálta azt mondta, gipsszel nem tudja kipótolni mert túl nagy meló lenne. Szerintem meg lehetett volna úgy is csinálni, bár nem lenne ilyen tökéletes. (+ 45 m2 ez, túl nagy a szoba)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2020.11.11. 11:32

Bandee írta:
2020.11.11. 11:26
vollebak írta:
2020.11.11. 11:10


Igen, a Városliget környéke nekem is szívem csücske.

Amiken gondolkodunk: I. kerület - bárhol, most is itt lakunk, imádjuk. II. kerület: a budai belvárosi része, tehát Országút, Rézmál, ilyesmi. III. kerület: Óbuda. XI. kerület: Szentimreváros, Móricz, Feneketlen-tó, Gellérthegy alja. XII. kerület: Városmajor, Krisztinaváros. V. kerület: bárhol. VI., VII., VIII. kerület: az V. kerülettel érintkező peremrészek, lehetőleg a nagyon vad buliutcák kivételével (ahhoz már én is öreg vagyok azért). Az Opera, a Zsinagóga környéke, a VIII. kerületből mondjuk a palotanegyed. A VI., VII. esetében még a Városliget pereme is. XIII. kerület: Újlipótváros, a Dráva utcától kezdődő panelborzalomig bezárólag. XIV. kerület: Városliget környéke, Stefánia út, Istvánmező.

Szóval akkor azt mondod te is, hogy legyen lepukkant, és inkább újítassuk fel.
Délibáb utca, Benczúr utca, Rippl ez az oldala. Itt próbáld meg esetleg, örök érték lesz. AZ ár persze ehhez igazodik is. Mi errefelé laktunk míg építkeztünk, Panni még oda született. EGy évet laktam életeben a belvárosban, ott, de egy élmény volt az is, tényleg. A ligetbe ki lehetett menni kb. 5 perc alatt. Nagyon jó volt, néha nosztalgiázunk is. Mellette olyan csend volt, hogy hihetetlen.
Na igen, az fantasztikus rész. Nem tudom, mennyire fizethető meg. Majd amikor oda kerül a dolog, felhívlak és megbeszéljük a büdzsémet.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2020.11.11. 11:34

vollebak írta:
2020.11.11. 11:32
Na igen, az fantasztikus rész. Nem tudom, mennyire fizethető meg. Majd amikor oda kerül a dolog, felhívlak és megbeszéljük a büdzsémet.
1 millió HUF / m2... vagy több. (felújítás nélkül, tehát csak a vételár)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.11.11. 11:50

vollebak írta:
2020.11.11. 11:32
Bandee írta:
2020.11.11. 11:26


Délibáb utca, Benczúr utca, Rippl ez az oldala. Itt próbáld meg esetleg, örök érték lesz. AZ ár persze ehhez igazodik is. Mi errefelé laktunk míg építkeztünk, Panni még oda született. EGy évet laktam életeben a belvárosban, ott, de egy élmény volt az is, tényleg. A ligetbe ki lehetett menni kb. 5 perc alatt. Nagyon jó volt, néha nosztalgiázunk is. Mellette olyan csend volt, hogy hihetetlen.
Na igen, az fantasztikus rész. Nem tudom, mennyire fizethető meg. Majd amikor oda kerül a dolog, felhívlak és megbeszéljük a büdzsémet.
Sajnos semennyire és a Liget projekt tolja felefelé az árakat

A legszarabb lakást kell kiválasztani és azt megcsinálni. Szerintem. Olcsó szart kellene venni jó helyen, a többit megoldjuk. Vagy egy tényleg jó készet, de az sajnos extrém drága lesz ezeken a helyeken. :(

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2020.12.18. 12:36

2 év útán, a mai napon, végre ítélethirdetés történt...

a saját építkezésem kapcsán, 2 bírósági tárgyalás zajlott le, az elmúlt években. 2 hónappal ez előtt az álatalam indított ügyben (szomszédjog,) hogy befejezzem az épületet, bevakolhassuk, és hőszigetelhessük az északi tűzfalat, ítéletet hirdetett a Járási Bíróság, melyben kötelezték a szomszédomat ezen tevékenységek tűrésére. Persze, továbbra sem jutottunk be, fellebezett, hamarosan kérelmezem a végrehajtás indítást.

másik ügyben, melyben a szomszédom kérte a lakóépületünk bontását, mai napon született ítélet, melyben elutasították a kérelmét... maradhat az épületünk, szükséges mértéket meg nem haladóan zavarjuk a szomszédot. persze tisztában vagyok azzal, hogy ezzel nincs vége...

nagyon szomorú lettem volna, ha ellenem ítélnek, mert nálam nagyob jogszabály követő nem sok van... ez most visszaadta a hitem!

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: trutya » 2020.12.18. 12:42

t-oom írta:
2020.12.18. 12:36
2 év útán, a mai napon, végre ítélethirdetés történt...

a saját építkezésem kapcsán, 2 bírósági tárgyalás zajlott le, az elmúlt években. 2 hónappal ez előtt az álatalam indított ügyben (szomszédjog,) hogy befejezzem az épületet, bevakolhassuk, és hőszigetelhessük az északi tűzfalat, ítéletet hirdetett a Járási Bíróság, melyben kötelezték a szomszédomat ezen tevékenységek tűrésére. Persze, továbbra sem jutottunk be, fellebezett, hamarosan kérelmezem a végrehajtás indítást.

másik ügyben, melyben a szomszédom kérte a lakóépületünk bontását, mai napon született ítélet, melyben elutasították a kérelmét... maradhat az épületünk, szükséges mértéket meg nem haladóan zavarjuk a szomszédot. persze tisztában vagyok azzal, hogy ezzel nincs vége...

nagyon szomorú lettem volna, ha ellenem ítélnek, mert nálam nagyob jogszabály követő nem sok van... ez most visszaadta a hitem!
király!
bár ahogy írtad is, itt nem lesz vége, de innentől valószínűleg a tettlegesség kerül előtérbe (?) - ne legyen igazam...
arra mondjuk kíváncsi leszek, hogy fogják végrehajtani az öregen az ítéletet. odamegy két fogdmeg, és tartja addig amíg vakoltok? :D
valószínűleg a helyiek is ismerték már a fazont, biztosan eleve szimpátiaelőnnyel indultál ;)
van olyan, hogy kötelezzenek egy épület lebontására, ha egyébként minden előírásnak megfelel? én ezt akkor tudom csak elképzelni, ha valami nagykutya akarja, nem?

én elképzelni nemigen tudtam volna olyan helyzetet - az általad leírtakból kiindulva - hogy ellened született volna ítélet...
Kép

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2020.12.18. 14:12

trutya írta:
2020.12.18. 12:42
t-oom írta:
2020.12.18. 12:36
2 év útán, a mai napon, végre ítélethirdetés történt...

a saját építkezésem kapcsán, 2 bírósági tárgyalás zajlott le, az elmúlt években. 2 hónappal ez előtt az álatalam indított ügyben (szomszédjog,) hogy befejezzem az épületet, bevakolhassuk, és hőszigetelhessük az északi tűzfalat, ítéletet hirdetett a Járási Bíróság, melyben kötelezték a szomszédomat ezen tevékenységek tűrésére. Persze, továbbra sem jutottunk be, fellebezett, hamarosan kérelmezem a végrehajtás indítást.

másik ügyben, melyben a szomszédom kérte a lakóépületünk bontását, mai napon született ítélet, melyben elutasították a kérelmét... maradhat az épületünk, szükséges mértéket meg nem haladóan zavarjuk a szomszédot. persze tisztában vagyok azzal, hogy ezzel nincs vége...

nagyon szomorú lettem volna, ha ellenem ítélnek, mert nálam nagyob jogszabály követő nem sok van... ez most visszaadta a hitem!
király!
bár ahogy írtad is, itt nem lesz vége, de innentől valószínűleg a tettlegesség kerül előtérbe (?) - ne legyen igazam...
arra mondjuk kíváncsi leszek, hogy fogják végrehajtani az öregen az ítéletet. odamegy két fogdmeg, és tartja addig amíg vakoltok? :D
valószínűleg a helyiek is ismerték már a fazont, biztosan eleve szimpátiaelőnnyel indultál ;)
van olyan, hogy kötelezzenek egy épület lebontására, ha egyébként minden előírásnak megfelel? én ezt akkor tudom csak elképzelni, ha valami nagykutya akarja, nem?

én elképzelni nemigen tudtam volna olyan helyzetet - az általad leírtakból kiindulva - hogy ellened született volna ítélet...
végrehajtást indítok, tavaly nyáron már egyszer indítottam, az ideiglenes intézkedés kapcsán, de azt elszúrtuk, mert az eljárás szüneteltetve volt (6 hónap), és nem figyeltük a dátumot, és megszűntették, így vele az ideiglenes intézkedést, illetve ekapcsán indított végrehajtást is. így ezt újra kellett kezdeni, de immár fél év alatt ítélet született, az előző ügy becsatolásával.

mivel mindkét perben megkapta a költségmentességet, így olcsón megúszta.
Vakolás kapcsán 80 eft ügyvédi költség megfizetése, a többit az állam fizette 30-40 eft
Bontás kapcsán 130 eft ügyvédi költség megfizetése, a többit az állam fizette ~380 eft (igaszságügyi szakértők)

tavalyi ideiglenes intézkedés kapcsán kapott 200 eft bírságot.

Vakolás: fellebezett, ha ez lezárul, utána kérhetek végrehajtást. 1. felszólítják, 2. bírság+felszólítás 3. ezt nem tudom, mert ekkor szűnt meg az első eljárás, de talán még ekkor is bírság+felszólítás, és utána jön talán a fizikai kényszerítés....? ennek a módjáról fogalmam sincs.

elvileg nem bontatthatták volna le, de kártérítést megítélhettek volna, ha nem szükségszerű zavarást okoztam volna... (lehet nem így volt pontosan megfogalmazva, én valahogy így értelmeztem a Bírónő indoklását. de majd ezt is megkapjuk valamikor írott formában.

azért az elmúlt 3 évben sokféle forgatókönyv lejátszódott bennem, hogy mi lesz ennek a végkimenetele...

egy éve bent lakunk, úgy, hogy az északi oldalon kompletten hiányzik a vakolat, és a hőszigetelés. mivel dryfix technológiával falaztunk, így a fal lényegében nem tud hőszigetelni, mivel kompletten egy légcsatorna az egész fal... jelenleg fúj a szél az északi falakon elhelyezett dugaljakból, kapcsolókból...

érzésem szerint, még 2021-ben se sikerül bejutnunk elkészíteni a hőszigetelést...

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2020.12.18. 16:25

Gratulálok a részsikerekhez.
Meg kell hagyni, hogy óriási szerencséje van veled. Ebben a szórakozásában nem mindenki lenne ilyen illedelmes partnere. Fogadd őszinte elismerésem.
Én a helyedben megkérdezném a gyártótól, hogy van-e olyan anyag ami nem rontja a következő réteg ragasztó tapadását viszont eltömíti a jelenlegi nyílásokat. Valamilyen kellősítésre gondolnék első körben. Azt fel lehet juttatni relatív hamar viszont lekapargatnia elég nehéz lenne (:

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2020.12.18. 16:37

Nem értem az emberek miért lettek ennyire faszok, hogy valaki mellett élek és azért is buziskodok vele.
Gyerekkorombol nem nagyon van ilyen "élményem" hogy bárhol a szomszéd direkt baszogatta volna a masikat.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 9_46_20 2020.12.18. 16:37-kor.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2020.12.18. 16:37

t-oom írta:
2020.12.18. 14:12
egy éve bent lakunk, úgy, hogy az északi oldalon kompletten hiányzik a vakolat, és a hőszigetelés. mivel dryfix technológiával falaztunk, így a fal lényegében nem tud hőszigetelni, mivel kompletten egy légcsatorna az egész fal... jelenleg fúj a szél az északi falakon elhelyezett dugaljakból, kapcsolókból...

érzésem szerint, még 2021-ben se sikerül bejutnunk elkészíteni a hőszigetelést...
Nem lehet utólag a fűtésköltséget ráverni a fasszopóra?

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2020.12.18. 16:44

9_46_20 írta:
2020.12.18. 16:37
Nem értem az emberek miért lettek ennyire faszok, hogy valaki mellett élek és azért is buziskodok vele.
Gyerekkorombol nem nagyon van ilyen "élményem" hogy bárhol a szomszéd direkt baszogatta volna a szomszédot.
Nekünk volt. Unatkoztak, minden szarért cseszegettek minket. (főleg foci, lábtenisz miatt)
Ráadásul nem szar környéken... II. kerület Endrődi Sándor utca.

De általában megoldottuk gyerekként is.
Vagy beragasztottuk a zárat pillanatragasztóval, vagy lerámoltunk az átrium-teraszokra úgy 1-2 méter hómennyiséget. :D
Volt, hogy lezabáltuk az egész cseresznye-termést haverokkal.

6 lakásos társasban laktunk itt, a két felső szomszéd egymást is utálta, egymás szemetét dobálgatták a másik teraszára. :) :)
A harmadik annyira megunta egyszer a perpatvart, hogy az egyik hülyét becsomagolta egy hordóba.
Mindig a legkisebb, kis pattogós faszkalapokkal van a baj.

Tomi, minden tiszteletem a tiéd!

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.12.18. 18:33

t-oom írta:
2020.12.18. 12:36
2 év útán, a mai napon, végre ítélethirdetés történt...

a saját építkezésem kapcsán, 2 bírósági tárgyalás zajlott le, az elmúlt években. 2 hónappal ez előtt az álatalam indított ügyben (szomszédjog,) hogy befejezzem az épületet, bevakolhassuk, és hőszigetelhessük az északi tűzfalat, ítéletet hirdetett a Járási Bíróság, melyben kötelezték a szomszédomat ezen tevékenységek tűrésére. Persze, továbbra sem jutottunk be, fellebezett, hamarosan kérelmezem a végrehajtás indítást.

másik ügyben, melyben a szomszédom kérte a lakóépületünk bontását, mai napon született ítélet, melyben elutasították a kérelmét... maradhat az épületünk, szükséges mértéket meg nem haladóan zavarjuk a szomszédot. persze tisztában vagyok azzal, hogy ezzel nincs vége...

nagyon szomorú lettem volna, ha ellenem ítélnek, mert nálam nagyob jogszabály követő nem sok van... ez most visszaadta a hitem!
Fasza! Örülök

Ha gondolod leugrunk egy bulira, ha átjön az arc, elbeszélhetünk vele.. (:n

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: trutya » 2020.12.18. 22:03

Bandee írta:
2020.12.18. 18:33
t-oom írta:
2020.12.18. 12:36
2 év útán, a mai napon, végre ítélethirdetés történt...

a saját építkezésem kapcsán, 2 bírósági tárgyalás zajlott le, az elmúlt években. 2 hónappal ez előtt az álatalam indított ügyben (szomszédjog,) hogy befejezzem az épületet, bevakolhassuk, és hőszigetelhessük az északi tűzfalat, ítéletet hirdetett a Járási Bíróság, melyben kötelezték a szomszédomat ezen tevékenységek tűrésére. Persze, továbbra sem jutottunk be, fellebezett, hamarosan kérelmezem a végrehajtás indítást.

másik ügyben, melyben a szomszédom kérte a lakóépületünk bontását, mai napon született ítélet, melyben elutasították a kérelmét... maradhat az épületünk, szükséges mértéket meg nem haladóan zavarjuk a szomszédot. persze tisztában vagyok azzal, hogy ezzel nincs vége...

nagyon szomorú lettem volna, ha ellenem ítélnek, mert nálam nagyob jogszabály követő nem sok van... ez most visszaadta a hitem!
Fasza! Örülök

Ha gondolod leugrunk egy bulira, ha átjön az arc, elbeszélhetünk vele.. (:n
azaz, +1
Kép

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: bertone » 2020.12.18. 22:32

trutya írta:
2020.12.18. 22:03
Bandee írta:
2020.12.18. 18:33


Fasza! Örülök

Ha gondolod leugrunk egy bulira, ha átjön az arc, elbeszélhetünk vele.. (:n
azaz, +1
Ebben én is benne lennék, de tartok tőle, hogy a gyökér kihívná a rendőröket a covid gyülekezési tilalom megszegése miatt, aztán még Tomit büntetnék meg.
De valamit ki kellene találni. (:i

Tarts ki Tomi!!!
Az apa férfi, a rezsi nő!

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2020.12.18. 23:18

4D4M írta:
2020.12.18. 16:25
Gratulálok a részsikerekhez.
Meg kell hagyni, hogy óriási szerencséje van veled. Ebben a szórakozásában nem mindenki lenne ilyen illedelmes partnere. Fogadd őszinte elismerésem.
Én a helyedben megkérdezném a gyártótól, hogy van-e olyan anyag ami nem rontja a következő réteg ragasztó tapadását viszont eltömíti a jelenlegi nyílásokat. Valamilyen kellősítésre gondolnék első körben. Azt fel lehet juttatni relatív hamar viszont lekapargatnia elég nehéz lenne (:
Jó pár évet oregedtem az elmúlt 2 év alatt. Akár boldogan is építhettem volna az otthonunkat, de ez erősen ranyomta a bélyegét, és rettentően nehezen viseltem... mindezt, 2 és fél gyerek mellett, cégem fejlesztésével, fenntartásával, megtartásával, valamint coviddal fűszerezve... senkinek sem kívánom! Pont ezért éreztem elégtételt az ítélet hirdeteskor, hogy mindvégig gerinces ember maradtam.

Egy sima gletteles elegendő lenne, 2-3 mm legzarast biztosító vakolat is mar megszuntetne a folyamatos legcseret, csak ehhez be kellene jutnunk... hőszigetelés nélkül is 0,28-at tudna a fal ketoldali vakolattal. 8,0 cm asvanygyapottal bőven a követelmény ertek alá menne. Többi homlokzaton 8 cm graffitos epst tettünk fel, az kB 0,17-et tud, így az asvanygyapottal kicsit rosszabb lenne, de bőven 0,24 alatt. Tuzfal miatt csak A1 vagy A2-es hoszigeteles hasznalhato.

Csak 5 napig kellene bejutnunk, és rendben lennénk... meg pár ev, és előbb-utobb meg lesz!

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2020.12.18. 23:24

rdaneelolivaw írta:
2020.12.18. 16:37
t-oom írta:
2020.12.18. 14:12
egy éve bent lakunk, úgy, hogy az északi oldalon kompletten hiányzik a vakolat, és a hőszigetelés. mivel dryfix technológiával falaztunk, így a fal lényegében nem tud hőszigetelni, mivel kompletten egy légcsatorna az egész fal... jelenleg fúj a szél az északi falakon elhelyezett dugaljakból, kapcsolókból...

érzésem szerint, még 2021-ben se sikerül bejutnunk elkészíteni a hőszigetelést...
Nem lehet utólag a fűtésköltséget ráverni a fasszopóra?
Bizonyára lehetne, de havi pár ezer forintért, nem akarok megegy ilyen proceduraba fogni. Nyáron 5-8 eft volt a hűtés + melegvíz, multhonapban a fűtés + melegvízert fizettem 11 eft-ot. Tehát így is működik a ház, hogy az északi fal nincs befejezve. 110 nm a hasznos alapterulet. Belefaradtam mar....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára t-oom 2020.12.18. 23:31-kor.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: bertone » 2020.12.18. 23:26

t-oom írta:
2020.12.18. 23:18
4D4M írta:
2020.12.18. 16:25
Gratulálok a részsikerekhez.
Meg kell hagyni, hogy óriási szerencséje van veled. Ebben a szórakozásában nem mindenki lenne ilyen illedelmes partnere. Fogadd őszinte elismerésem.
Én a helyedben megkérdezném a gyártótól, hogy van-e olyan anyag ami nem rontja a következő réteg ragasztó tapadását viszont eltömíti a jelenlegi nyílásokat. Valamilyen kellősítésre gondolnék első körben. Azt fel lehet juttatni relatív hamar viszont lekapargatnia elég nehéz lenne (:
Jó pár évet oregedtem az elmúlt 2 év alatt. Akár boldogan is építhettem volna az otthonunkat, de ez erősen ranyomta a bélyegét, és rettentően nehezen viseltem... mindezt, 2 és fél gyerek mellett, cégem fejlesztésével, fenntartásával, megtartásával, valamint coviddal fűszerezve... senkinek sem kívánom! Pont ezért éreztem elégtételt az ítélet hirdeteskor, hogy mindvégig gerinces ember maradtam.

Egy sima gletteles elegendő lenne, 2-3 mm legzarast biztosító vakolat is mar megszuntetne a folyamatos legcseret, csak ehhez be kellene jutnunk... hőszigetelés nélkül is 0,28-at tudna a fal ketoldali vakolattal. 8,0 cm asvanygyapottal bőven a követelmény ertek alá menne. Többi homlokzaton 8 cm graffitos epst tettünk fel, az kB 0,17-et tud, így az asvanygyapottal kicsit rosszabb lenne, de bőven 0,24 alatt. Tuzfal miatt csak A1 vagy A2-es hoszigeteles hasznalhato.

Csak 5 napig kellene bejutnunk, és rendben lennénk... meg pár ev, és előbb-utobb meg lesz!
Csak kérdezem: nem lejet a gyökér ellen kártérítési igényt bejelenteni?
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: bertone » 2020.12.18. 23:29

t-oom írta:
2020.12.18. 23:24
rdaneelolivaw írta:
2020.12.18. 16:37


Nem lehet utólag a fűtésköltséget ráverni a fasszopóra?
Bizonyára lehetne, de havi pár ezer forintért, nem akarok megegy ilyen proceduraba fogni. Nyáron 5-8 ezt volt a hűtés + melegvíz, multhonapban a fűtés + melegvízert fizettem 11 eft-ot. Tehát így is működik a ház, hogy az északi fal nincs befejezve. 110 nm a hasznos alapterulet. Belefaradtam mar....
Valahol érthető, de szerintem addig, amíg nem lát benne veszélyt a maga részére, addig mindent elkövet ellened.

És nem a hűtés-fűtés problémáját felhozni, hanem a vakolatlan fal idő előtti amortizálódását.
Az apa férfi, a rezsi nő!

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2020.12.18. 23:29

Bandee írta:
2020.12.18. 18:33
t-oom írta:
2020.12.18. 12:36
2 év útán, a mai napon, végre ítélethirdetés történt...

a saját építkezésem kapcsán, 2 bírósági tárgyalás zajlott le, az elmúlt években. 2 hónappal ez előtt az álatalam indított ügyben (szomszédjog,) hogy befejezzem az épületet, bevakolhassuk, és hőszigetelhessük az északi tűzfalat, ítéletet hirdetett a Járási Bíróság, melyben kötelezték a szomszédomat ezen tevékenységek tűrésére. Persze, továbbra sem jutottunk be, fellebezett, hamarosan kérelmezem a végrehajtás indítást.

másik ügyben, melyben a szomszédom kérte a lakóépületünk bontását, mai napon született ítélet, melyben elutasították a kérelmét... maradhat az épületünk, szükséges mértéket meg nem haladóan zavarjuk a szomszédot. persze tisztában vagyok azzal, hogy ezzel nincs vége...

nagyon szomorú lettem volna, ha ellenem ítélnek, mert nálam nagyob jogszabály követő nem sok van... ez most visszaadta a hitem!
Fasza! Örülök

Ha gondolod leugrunk egy bulira, ha átjön az arc, elbeszélhetünk vele.. (:n
Nem jönne at, ahhoz túlságosan sunyi...

Előző perfelveteli targyalason azzal érvelt, hogy amikor belevagtam az epitkezesbe, csak 2 gyerekem volt, akkor minek építettem olyan hazat amiben 5 szoba van!

Össze-vissza hablatyolt mindvégig....

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2020.12.18. 23:37

bertone írta:
2020.12.18. 23:29
t-oom írta:
2020.12.18. 23:24


Bizonyára lehetne, de havi pár ezer forintért, nem akarok megegy ilyen proceduraba fogni. Nyáron 5-8 ezt volt a hűtés + melegvíz, multhonapban a fűtés + melegvízert fizettem 11 eft-ot. Tehát így is működik a ház, hogy az északi fal nincs befejezve. 110 nm a hasznos alapterulet. Belefaradtam mar....
Valahol érthető, de szerintem addig, amíg nem lát benne veszélyt a maga részére, addig mindent elkövet ellened.

És nem a hűtés-fűtés problémáját felhozni, hanem a vakolatlan fal idő előtti amortizálódását.
de biztosan kimuthato lenne... sőt a takaratlan hoszigetelesek tönkre is mennek így, újra kell mindet majd cserélni.mindez plusz kiadás... de ő a birsagokat sem fizeti meg, törvényen kívülinek tartja magát... ra semmi sem vonatkozik, kizárólag csak rám,! Előbb-utobb bejutunk...

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.12.18. 23:48

Azért az esetedből én azt a következtetést vonom le, hogy kurvára nem jól működik valami az igazságszolgáltatásban. Szerintem ez egyértelmű, hogy oda be kell menni, én nem tudom miért kell egyáltalán pereskedni. Elmebetegség az egész

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2020.12.22. 17:20

Bandee írta:
2020.12.18. 23:48
Azért az esetedből én azt a következtetést vonom le, hogy kurvára nem jól működik valami az igazságszolgáltatásban. Szerintem ez egyértelmű, hogy oda be kell menni, én nem tudom miért kell egyáltalán pereskedni. Elmebetegség az egész
Az "igazságszolgáltatással" (értsd: jogszolgáltatással) valóban komoly gondok vannak. Erről én sokat tudnék beszélni, de megkímélek tőle mindenkit. Ilyen esetben azért kell pereskedni, mert minden civilizált államban a kényszerítő hatalmat az állam szervei gyakorolhatják, más nem. Ha mindenki tehetné enélkül, amit szeretne, akkor anarchia lenne. Ha most tenné valaki, az meg önbíráskodás, ami Btk-ba ütközik. Sajnos a perek hosszadalmassága és a végrehajtás időnkénti tehetetlensége miatt húzódnak el sok esetben az ügyek. Végrehajtást csak jogerős ítélet vagy előzetesen végrehajtható ideglenes intézkedés alapján lehet kérni.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Építészet, lakberendezés.

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.01.27. 21:47

Mondjon már valaki légyszi egy olyan színtelen szilot ami nem peneszedik legalább 2 hónapig...

Most a tytan az utolsó amit próbálok eddig mind egy nagy rakat szar volt

Lezárt