Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2020.12.11. 18:43

Bandee írta:
2020.12.11. 18:13
A Népszava úgy véli, hogy a kormány nem ok nélkül szűkmarkú, mivel a jelek szerint a turisztikai piac einstandjára készül. Az ágazatban dolgozóktól származó információk alapján olyan nemzeti turisztikai iroda létrehozását tervezik, amely a 60-as évek IBUSZ-ának mintájára domináns vagy monopol helyzetben lenne az idegenforgalom számos területén.

EZ mi a fasz? (:q (:r
A "népszava úgy véli"... :)
Még ha így is lenne, mit kellene tenni ezzel?

Van egy barátom vezető informatikus egy nagy turisztikai cégnél, kilátástalan a helyzet még 2021-re is.
Persze lehet mesterséges lélegeztetőgépen tartani ezeket a cégeket, de éves időtávokon ez mire jó?
Ha itt nálunk bármit lehetne csinálni, és büntetlenül lehetne flangálni, még akkor is ugyanekkora bajban lennének.

Ezt leszámítva tényleg szemét az állam, mert tavasszal sem segített azokon az ágazatokon ahol szükség lenne rá.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.12.11. 21:33

rdaneelolivaw írta:
2020.12.11. 18:43
Bandee írta:
2020.12.11. 18:13
A Népszava úgy véli, hogy a kormány nem ok nélkül szűkmarkú, mivel a jelek szerint a turisztikai piac einstandjára készül. Az ágazatban dolgozóktól származó információk alapján olyan nemzeti turisztikai iroda létrehozását tervezik, amely a 60-as évek IBUSZ-ának mintájára domináns vagy monopol helyzetben lenne az idegenforgalom számos területén.

EZ mi a fasz? (:q (:r
A "népszava úgy véli"... :)
Még ha így is lenne, mit kellene tenni ezzel?

Van egy barátom vezető informatikus egy nagy turisztikai cégnél, kilátástalan a helyzet még 2021-re is.
Persze lehet mesterséges lélegeztetőgépen tartani ezeket a cégeket, de éves időtávokon ez mire jó?
Ha itt nálunk bármit lehetne csinálni, és büntetlenül lehetne flangálni, még akkor is ugyanekkora bajban lennének.

Ezt leszámítva tényleg szemét az állam, mert tavasszal sem segített azokon az ágazatokon ahol szükség lenne rá.
Most mindegy, egy komplett szektort hagytak az út szélén (többet is) annak ellenére, hogy tolják a propagandát. A turizmus szerintem 300-600 ezer ember, akik padlót fogtak, plusz a családjuk, ezeknek semmi segítséget nem adtak miközben faszságokra basztak el pénzeket, pl. a lélegeztetőgépekre felesleges számban. Nem azt mondom, hogy nem kellett de annyit vettek aminek nincs értelme.
Pénzt kellene adni nem a cégeknek feltétlenül, hanem a parasztoknak, hogy élni tudjanak, ez a gazdaság javát is szolgálná, mert a pénz forogna. Aztán talán a bepumpált felesleges pénzt ki lehetne vonni a gazdaságból, de egyébként nem tudom mert nem értek hozzá. EZ a gazdasági baszakodás túl van misztifikálva, mi a pénz? Egy rakás papír ill. ma már csak egy ENTER gomb leütése. Nem lett kevesebb pénz a rendszerben csak megállt a körforgás.
Tudom, hogy durva elgondolás de még azt is mondom, hogy most tényleg fizessenek a gazdagok és akinek van megtakarítása, attól el kéne vegyen az állam, én esküszöm nem háborognék, ha azt mondanák 100-200 ezer ugrott DE OLYANNAK MENJEN aki rá van szorulva. EZ csak egy példa volt. Rengetegen be tudnák ezt rakni, akik elbaszták volna ennek a többszörösét ha mehetnek utazgatni. EZ egy felelős dolog lenne a közösségét. Még azt se mondom, hogy sávozzák, akinek van X összeg fölött megtakarítása, az ezt beteszi és kész.

Szerintem nem fog jövőre állni már a turizmus, van azért egy határ ameddig az emberek ehhez az egész lezáráshoz partnerek. AZ én szállodás ismerőseim azt mondják, már érkeznek a foglalások márciustól. De az emberek azonnal elindulnak, ahogy lehet... Ne legyenek kétségeid.

Szégyen amit itt csináltak ezzel a Covid mentéssel. A duma volt, segítség szinte semmi. Vagy más kárára. Ja és érthetetlen az is amit hoztak szabályként, mint a legtöbb rendelkezés amit írnak mostanság.

Ha ezt az új IBUSZT elkezdik kendácsolni,az az utolsó csepp lesz.

Jó az avatar (:v

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2020.12.11. 21:55

Bandee írta:
2020.12.11. 21:33
Szégyen amit itt csináltak ezzel a Covid mentéssel. A duma volt, segítség szinte semmi. Vagy más kárára. Ja és érthetetlen az is amit hoztak szabályként, mint a legtöbb rendelkezés amit írnak mostanság.

Ha ezt az új IBUSZT elkezdik kendácsolni,az az utolsó csepp lesz.

Jó az avatar (:v
1 értelmes dolog volt, a hitelmoratórium.
De el tudom képzelni mi lesz akkor, amikor el lesz törölve.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2020.12.11. 22:41

rdaneelolivaw írta:
2020.12.11. 21:55
Bandee írta:
2020.12.11. 21:33
Szégyen amit itt csináltak ezzel a Covid mentéssel. A duma volt, segítség szinte semmi. Vagy más kárára. Ja és érthetetlen az is amit hoztak szabályként, mint a legtöbb rendelkezés amit írnak mostanság.

Ha ezt az új IBUSZT elkezdik kendácsolni,az az utolsó csepp lesz.

Jó az avatar (:v
1 értelmes dolog volt, a hitelmoratórium.
De el tudom képzelni mi lesz akkor, amikor el lesz törölve.
Szerintem volt még, bár talán sokan nem tudtak róla. (Te jó ég! Védem orbánékat????)
Nálunk nagyon visszaesett őszre a megrendelés, így fenállt, hogy csak kb havi 40 óra munka van, így sok embertől kellett volna megválni. Volt/van azonban egy csökkentett munkaidős támogatás, amit megpályáztunk és meg is kaptuk. A dolgozók napi 2 órát dolgoznak, a maradék időre meg az államtól megkapták az arra eső fizetésük 70%-át. Szerintem ez azért sok vállalkozásnak segíthetett. Nekünk biztosan. Igaz, hogy csak 3 hónapot tart, de eközben sikerült azért munkát szerezni, így decembertől ismét normál munkarend van.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2020.12.12. 08:44

Bandee írta:
2020.12.11. 21:33

Ha ezt az új IBUSZT elkezdik kendácsolni,az az utolsó csepp lesz.
(:u (:u (:u ezt a fogalmat egy fidesz szavazó nem ismeri...
Ha tanyán laknék csakis fideszes háton vágnám a fát...az mindent kibir (:i
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2020.12.12. 09:37

keF1r írta:
2020.12.12. 08:44
ezt a fogalmat egy fidesz szavazó nem ismeri...
Ha tanyán laknék csakis fideszes háton vágnám a fát...az mindent kibir (:i
Ha ez így van, akkor a céghez csak fideszest kell felvenned. Minden meg van oldva. :)

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2020.12.12. 09:51

rdaneelolivaw írta:
2020.12.12. 09:37
keF1r írta:
2020.12.12. 08:44
ezt a fogalmat egy fidesz szavazó nem ismeri...
Ha tanyán laknék csakis fideszes háton vágnám a fát...az mindent kibir (:i
Ha ez így van, akkor a céghez csak fideszest kell felvenned. Minden meg van oldva. :)
biztos van pár :pf02
azon gondolkodtál már, hogy miért tagadják a fidesz szavazók a hovatartozásukat (:u
pedig ugye a képviseletük alapján ők kétharmados többségben vannak az országban...egy csupa jót és szépet tevő kormánypárt szavazói...büszkén kellene vállalniuk elveiket moráljukat /már ha van (:u / és minden szégyenérzet nélkül kiállni a más beállitottságuak elé...
de helyette hallgatnak inkább mint szar a fűben (:v
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2020.12.12. 10:09

keF1r írta:
2020.12.12. 09:51
azon gondolkodtál már, hogy miért tagadják a fidesz szavazók a hovatartozásukat (:u
pedig ugye a képviseletük alapján ők kétharmados többségben vannak az országban...egy csupa jót és szépet tevő kormánypárt szavazói...büszkén kellene vállalniuk elveiket moráljukat /már ha van (:u / és minden szégyenérzet nélkül kiállni a más beállitottságuak elé...
de helyette hallgatnak inkább mint szar a fűben (:v
Szerintem megrögzött szavazó aki teljes mellszélességgel áll a párt / gittegylet mellett olyan kevés van.
Ha lesz 2022-ben teszemazt' 2 millió fidesz szavazó (szerintem nem lesz!), akkor azok közül XX % azért voksol rájuk mert a másikat még befogott orral sem tudja megszavazni.

Ugyanez igaz az ellenzéki szavazókra is,csak fordítva.

Egyetlen gittegylet szavazót sem ismerek aki kiállna, és felvállalná az elveit. :)
Ja de. Itt Vollebak volt az első aki bevalotta, hogy DK-s. (:v

Avatar
idarpidi
AutoGP vezető
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2013.12.20. 22:32
Mi vagy?: Közöd?
Tartózkodási hely: Föld bolygó

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: idarpidi » 2020.12.12. 10:11

Bandee írta:
2020.12.11. 21:33
...A turizmus szerintem 300-600 ezer ember, akik padlót fogtak, plusz a családjuk, ezeknek semmi segítséget nem adtak miközben faszságokra basztak el pénzeket, pl. a lélegeztetőgépekre felesleges számban. Nem azt mondom, hogy nem kellett de annyit vettek aminek nincs értelme....
nem is értem, mi bajod van azzal, hogy a covid védekezési alapból 140 milliárdot toltak a sportba :D
Brno, Sunday, July 18, 1971
1 Janos DRAPAL HUN Yamaha 57'43.500
2 Lazlo SZABO HUN Yamaha +39.700
3 Jarno SAARINEN FIN Yamaha +2'01.700

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.12.12. 12:01

keF1r írta:
2020.12.12. 09:51
rdaneelolivaw írta:
2020.12.12. 09:37


Ha ez így van, akkor a céghez csak fideszest kell felvenned. Minden meg van oldva. :)
biztos van pár :pf02
azon gondolkodtál már, hogy miért tagadják a fidesz szavazók a hovatartozásukat (:u
pedig ugye a képviseletük alapján ők kétharmados többségben vannak az országban...egy csupa jót és szépet tevő kormánypárt szavazói...büszkén kellene vállalniuk elveiket moráljukat /már ha van (:u / és minden szégyenérzet nélkül kiállni a más beállitottságuak elé...
de helyette hallgatnak inkább mint szar a fűben (:v
Általános jelenség, hogy a szavazópolgárok titkolják a pártpreferenciájukat, ha van nekik egyáltalán. Tehát nem csak a fideszes hanem mindenki más is, egyszerűen, mert annyira kétpólusú lett az ország, hogy intelligens ember kerüli az ebből eredő konfliktusokat. Ráadásul ez része a magyar politikai kultúrának is ami nem kis részben a 40 éves kussolás és sutyorgás következménye. Kifejezetten a szélsőségesekre jellemző (mindenhol a világon), hogy pl. kutatásokban nem mondják megy, vagy hazudnak inkább de esetünkben erről nincsen szó.
Veled kapcsolatban pl. Ismerőseid egyszerűen csak lehet, hogy jóban akarnak lenni veled, minthogy az ilyen téren egybites, szélsőséges gondolkodásod miatt hallgatni kelljen a mantrádat és rámenjen a barátság, vagy munkakapcsolat. Persze ez csak feltételezés, lehet, hogy másra gondoltál.

A választási rendszert meg úgy tűnik szándékosan félremagyarázod (vagy nem érted, nem tudom). Sajnos nem lehet a Gyurcsány házaspár 4/5 győzelmére szabni. Nincs olyan, hogy tökéletes választási rendszer, ha lenne, akkor azt alkalmaznák MÁSHOL (nálunk szerencsésebb országokban pl), de legtöbb helyen az van, mint itt is. Mindegyik torzít ugyanis, sőt, általában sokkal inkább, mint a miénk. Az egyik túlnyeret valakit, a másik esetleg töredezetté teszi a struktúrát és állandó koalíciós kényszert okoz, ami a kisebbségi véleményeknek társadalmi reprezentációjukon felül is lehetőséget ad. meg még sorolhatnám

A magyar helyzet egy teljesen speciális helyzet, ami már 2006- ban elkezdett kialakulni, amikor a ma már NEM IS OLYAN ROSSZ Fletó bácsi áldásos tevékenységének köszönhetően 1,3 millió ember hagyta ott a magyar baloldalt. Emberek nemcsak pártot hanem OLDALT is váltottak, ez utoljára 90-94 között fordult elő. EKKORA BAROM volt GYF, majd nézz utána hol és mikor történt ilyen :pf02 És Ő az oka annak is, nevezzél bárkit bármekkora baromnak - hogy mind a mai napig az a paletta, ami, mert sok ember már 14- ben (majd 18 ban is) képes volt leszavazni arra a formációra ami összeállt ELKÚRÓVAL, aki a tönkretevőjük volt. Teljesen abszurd.. Amikor még bőven lett volna lehetőség annak a csávónak a likvidálására és ma nem ez lenne talán. De a sok idióta felkarolta / lehet a Fidesz tápolta, nem tudom / és elindult vele közösen, most meg cidázhatják a faxát. Akkoris mantrázták a sok szerencsétlennek, hogy orrbefogva kell meg mit tudom én.. Ugyan kérem

Egyébként meg Závecz bácsi már megmérte, hogy 4-6 % az előnye az összefogottaknak tehát alakul a váltás, hogy a lényegre is kitérjek (:i

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2020.12.12. 12:11

Bandee írta:
2020.12.12. 12:01
keF1r írta:
2020.12.12. 09:51


biztos van pár :pf02
azon gondolkodtál már, hogy miért tagadják a fidesz szavazók a hovatartozásukat (:u
pedig ugye a képviseletük alapján ők kétharmados többségben vannak az országban...egy csupa jót és szépet tevő kormánypárt szavazói...büszkén kellene vállalniuk elveiket moráljukat /már ha van (:u / és minden szégyenérzet nélkül kiállni a más beállitottságuak elé...
de helyette hallgatnak inkább mint szar a fűben (:v
Általános jelenség, hogy a szavazópolgárok titkolják a pártpreferenciájukat, ha van nekik egyáltalán. Tehát nem csak a fideszes hanem mindenki más is, egyszerűen, mert annyira kétpólusú lett az ország, hogy intelligens ember kerüli az ebből eredő konfliktusokat. Ráadásul ez része a magyar politikai kultúrának is ami nem kis részben a 40 éves kussolás és sutyorgás következménye. Kifejezetten a szélsőségesekre jellemző (mindenhol a világon), hogy pl. kutatásokban nem mondják megy, vagy hazudnak inkább de esetünkben erről nincsen szó.
Veled kapcsolatban pl. Ismerőseid egyszerűen csak lehet, hogy jóban akarnak lenni veled, minthogy az ilyen téren egybites, szélsőséges gondolkodásod miatt hallgatni kelljen a mantrádat és rámenjen a barátság, vagy munkakapcsolat. Persze ez csak feltételezés, lehet, hogy másra gondoltál.

A választási rendszert meg úgy tűnik szándékosan félremagyarázod (vagy nem érted, nem tudom). Sajnos nem lehet a Gyurcsány házaspár 4/5 győzelmére szabni. Nincs olyan, hogy tökéletes választási rendszer, ha lenne, akkor azt alkalmaznák MÁSHOL (nálunk szerencsésebb országokban pl), de legtöbb helyen az van, mint itt is. Mindegyik torzít ugyanis, sőt, általában sokkal inkább, mint a miénk. Az egyik túlnyeret valakit, a másik esetleg töredezetté teszi a struktúrát és állandó koalíciós kényszert okoz, ami a kisebbségi véleményeknek társadalmi reprezentációjukon felül is lehetőséget ad. meg még sorolhatnám

A magyar helyzet egy teljesen speciális helyzet, ami már 2006- ban elkezdett kialakulni, amikor a ma már NEM IS OLYAN ROSSZ Fletó bácsi áldásos tevékenységének köszönhetően 1,3 millió ember hagyta ott a magyar baloldalt. Emberek nemcsak pártot hanem OLDALT is váltottak, ez utoljára 90-94 között fordult elő. EKKORA BAROM volt GYF, majd nézz utána hol és mikor történt ilyen :pf02 És Ő az oka annak is, nevezzél bárkit bármekkora baromnak - hogy mind a mai napig az a paletta, ami, mert sok ember már 14- ben (majd 18 ban is) képes volt leszavazni arra a formációra ami összeállt ELKÚRÓVAL, aki a tönkretevőjük volt. Teljesen abszurd.. Amikor még bőven lett volna lehetőség annak a csávónak a likvidálására és ma nem ez lenne talán. De a sok idióta felkarolta / lehet a Fidesz tápolta, nem tudom / és elindult vele közösen, most meg cidázhatják a faxát. Akkoris mantrázták a sok szerencsétlennek, hogy orrbefogva kell meg mit tudom én.. Ugyan kérem

Egyébként meg Závecz bácsi már megmérte, hogy 4-6 % az előnye az összefogottaknak tehát alakul a váltás, hogy a lényegre is kitérjek (:i
Nagyon szép és jó amit irtál, csak 10 év...a választásokra 12év ámokfutáson vagyunk túl...de még mindig fletó... (:u (:u (:u értem én...
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2020.12.12. 12:13

idarpidi írta:
2020.12.12. 10:11
Bandee írta:
2020.12.11. 21:33
...A turizmus szerintem 300-600 ezer ember, akik padlót fogtak, plusz a családjuk, ezeknek semmi segítséget nem adtak miközben faszságokra basztak el pénzeket, pl. a lélegeztetőgépekre felesleges számban. Nem azt mondom, hogy nem kellett de annyit vettek aminek nincs értelme....
nem is értem, mi bajod van azzal, hogy a covid védekezési alapból 140 milliárdot toltak a sportba :D
de tavasszal még kapott a turizmus is... vagy inkább a récsöl/tiborc/pénztáros kombó 600 milliárdot hogy felújithassák a szállodáikat...
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2020.12.12. 12:19

rdaneelolivaw írta:
2020.12.12. 10:09
keF1r írta:
2020.12.12. 09:51
azon gondolkodtál már, hogy miért tagadják a fidesz szavazók a hovatartozásukat (:u
pedig ugye a képviseletük alapján ők kétharmados többségben vannak az országban...egy csupa jót és szépet tevő kormánypárt szavazói...büszkén kellene vállalniuk elveiket moráljukat /már ha van (:u / és minden szégyenérzet nélkül kiállni a más beállitottságuak elé...
de helyette hallgatnak inkább mint szar a fűben (:v
Szerintem megrögzött szavazó aki teljes mellszélességgel áll a párt / gittegylet mellett olyan kevés van.
Ha lesz 2022-ben teszemazt' 2 millió fidesz szavazó (szerintem nem lesz!), akkor azok közül XX % azért voksol rájuk mert a másikat még befogott orral sem tudja megszavazni.

Ugyanez igaz az ellenzéki szavazókra is,csak fordítva.

Egyetlen gittegylet szavazót sem ismerek aki kiállna, és felvállalná az elveit. :)
Ja de. Itt Vollebak volt az első aki bevalotta, hogy DK-s. (:v
Ha szavazni fogok, akkor biztosan az összefogásra...a fideszre soha többet az életben.
De ha nyernek és szarul kormányoznak meg lopnak akkor biztosan ellenük ha megérem...vagy soha többet nem megyek el szavazni.

Amúgy tőlem aztán bárki lehetne a miniszter, ha nem a lopás a hatalomépités és valami félázsiai féldiktatúra épitése lenne az egyetlen programja.
nem saccolnák közel 1000 milliárdra a vagyonát 12 év kormányzás után...ja bocs csak 700E Ft :pf02
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.12.12. 12:22

Az ISZOMM erősödik a falvakban és országosan is mérhető már

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2020.12.12. 12:30

Volle... ma csirkefarhátból főzöm a levest, ezt találtam itthon. :D
Jah és reggel a gyerek kapott egy sallert mert fasz - gonosz - volt.
(:o (:n

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2020.12.12. 12:37

keF1r írta:
2020.12.12. 12:19
Ha szavazni fogok, akkor biztosan az összefogásra...a fideszre soha többet az életben.
De ha nyernek és szarul kormányoznak meg lopnak akkor biztosan ellenük ha megérem...vagy soha többet nem megyek el szavazni.
Ez egy egybites rendszer, mert ha nem mész el szavazni akkor is a győztesre szavaztál.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2020.12.12. 12:55

keF1r írta:
2020.12.12. 09:51
rdaneelolivaw írta:
2020.12.12. 09:37


Ha ez így van, akkor a céghez csak fideszest kell felvenned. Minden meg van oldva. :)
biztos van pár :pf02
azon gondolkodtál már, hogy miért tagadják a fidesz szavazók a hovatartozásukat (:u
pedig ugye a képviseletük alapján ők kétharmados többségben vannak az országban...egy csupa jót és szépet tevő kormánypárt szavazói...büszkén kellene vállalniuk elveiket moráljukat /már ha van (:u / és minden szégyenérzet nélkül kiállni a más beállitottságuak elé...
de helyette hallgatnak inkább mint szar a fűben (:v
Kivéve az unokatesóm és a fia. Ők büszkén vállalják a fideszt. (:u (:d
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2020.12.12. 13:05

rdaneelolivaw írta:
2020.12.12. 12:30
Volle... ma csirkefarhátból főzöm a levest, ezt találtam itthon. :D
Jah és reggel a gyerek kapott egy sallert mert fasz - gonosz - volt.
(:o (:n
Én már 20 évvel ezelőtt is nevettem a csirkefarhát dumán. Szerintem finom levest lehet belőle főzni. Bár mostanában a piacon rátaláltam egy húsboltra, na ott kiakasztom az eladót.
- egy komplett csirke "farhát" - azért az idézőjel, mert rajta van a melle rész is, mármint a csontosa
- egy komplett melle
- 4 szárny
- 4 láb
- 1 teljes comb
- 4 máj+szív
Most is ez rotyog.
:mosoly:
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2020.12.12. 13:35

rdaneelolivaw írta:
2020.12.12. 12:30
Volle... ma csirkefarhátból főzöm a levest, ezt találtam itthon. :D
Jah és reggel a gyerek kapott egy sallert mert fasz - gonosz - volt.
(:o (:n
Az jó - nálunk is abból készül, ha ugyan csinálok.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2020.12.12. 13:55

Néha az az érzésem, hogy tökre nem egy nyelvet beszélünk, pontosabban, hogy nagyjából mindegy, hogy mit írok. Főleg azért vicces ez, mert éppen te szoktál azon lamentálni, Dani, hogy mindig jobban akarom tudni nálad, mit gondolsz. Néhány hete már írtam, de most megerősítem: ha még egyszer ezzel jössz, árkot röhögök köréd, és idézni fogom ezeket ;)
rdaneelolivaw írta:
2020.12.12. 10:09
Egyetlen gittegylet szavazót sem ismerek aki kiállna, és felvállalná az elveit. :)
Ja de. Itt Vollebak volt az első aki bevalotta, hogy DK-s. (:v
Ez így konkrétan hazugság - ne haragudj, nincs rá jobb szó. Én azt mondtam, hogy amennyiben a DK marad továbbra is a legnagyobb szavazóbázisú párt 2022-re, vállalom, hogy rájuk fogok szavazni, mert ők állnának a legközelebb ahhoz, ami az értékrendem, de Gyurcsány jelenléte miatt nem tudok pártszimpatizáns lenni, mert őt tartom a mostani kétharmad legfőbb felelősének.

Ez nem tudom, melyik dimenzióban a DK-sság bevallása, főleg, hogy ezt az elmúlt években rendre ledaráltam, hogy számomra nincs párt itthon, a brit szocdem párt megfelelője lenne az, akik mögé oda tudnék állni, mint bal felé hajló centrista. Semmi problémám nem lenne a DK-hívőség vállalásával, ha így lenne. De nincs így, az évek alatt sokszor leírt okok miatt, ezért zavar a csúsztatás.
rdaneelolivaw írta:
2020.12.12. 12:30
Volle... ma csirkefarhátból főzöm a levest, ezt találtam itthon. :D
Jah és reggel a gyerek kapott egy sallert mert fasz - gonosz - volt.
(:o (:n
Nem világos, miért van úgy beállítva, mintha szerintem a csirkefarhát fogyasztása az valami proli dolog lenne, és mivel a kispénzűek jellemző húsválasztása, röhögni kell rajta. Megint csak, ennek épp az ellenkezője az igaz. Én a csirkefarhát-dolgot mindig konnotációként említettem, mint a kisemmizett nyugdíjasok és kisemberek kénytelen választását, nem azért, mert ez röhejes vagy szégyenteljes lenne - pont, hogy nem.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2020.12.12. 13:59

https://telex.hu/belfold/2020/12/12/tiz ... olgozoinak

Ez megint egy olyan dolog, amiről simán azt hinném, hogy a Hírcsárda hozta le. Kíváncsi vagyok, milyen brainstorming áll emögött.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2020.12.12. 14:03

vollebak írta:
2020.12.12. 13:55
Néha az az érzésem, hogy tökre nem egy nyelvet beszélünk, pontosabban, hogy nagyjából mindegy...
Ember nem kell minden vérkomolyan venni... csak félig.
Poén volt.
Lazulj egy kicsit. :)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.12.12. 15:34

vollebak írta:
2020.12.12. 13:59
https://telex.hu/belfold/2020/12/12/tiz ... olgozoinak

Ez megint egy olyan dolog, amiről simán azt hinném, hogy a Hírcsárda hozta le. Kíváncsi vagyok, milyen brainstorming áll emögött.
Ne kelljen piacra menni mert Covid van.. (:u

Amúgy röhejes.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2020.12.12. 16:58

vollebak írta:
2020.12.12. 13:59
https://telex.hu/belfold/2020/12/12/tiz ... olgozoinak

Ez megint egy olyan dolog, amiről simán azt hinném, hogy a Hírcsárda hozta le. Kíváncsi vagyok, milyen brainstorming áll emögött.
Na szóval bajba jutott gazdaktol vette... Hahaha
A másik érv ez lett volna hogy nem tudjuk hogy került a minisztérium alagsorába de ha már ott volt elosztottuk....

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2020.12.12. 18:09

https://index.hu/belfold/2020/12/12/ron ... allamisag/

Elöttem vagy Gyuribá’ feje amikor ezt a véleményt hallgatja. :D

Lezárt