Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.01.08. 22:04

rdaneelolivaw írta:
2021.01.08. 19:24
bertone írta:
2021.01.08. 19:06
Pedig eszembe juthatott volna, hiszen az origo is említette, hogy ezt a nőt is lelőtték a rendőrök, mint Floyd-ot.
Floydnak széttaposták a nyakát.
Ezt mondd az origo-nak!

Bár úgy látom, rájöttek, hogy hülyeséget írtak, mert eltűnt az az írás/írás részlet, amiben ezt írták.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.01.08. 22:12

Nigel Hill írta:
2021.01.08. 21:02
Bandee írta:
2021.01.08. 20:38

Itt vagyok:)
Megszólítva érzem magam:) Nem mondtam ezt soha, azt mondtam, hogy nem volt olyan rossz elnök, mint várták vagy most mondják. Ezt abban az idősíkban tartom is. Innen MO-ról nézve legalábbis semmi olyan nem jött le - a szokásos ajvékoláson kívül ha nem demokrata vezetés van - , hogy USA összeomlás lenne. Különösebben jó elnök se volt, szerintem átlagos, de a személyisége nem tette alkalmassá a posztra mert egy paraszt. De nem vagyok amerika szakértő, innen nézve semmi különös. De mit vársz, amikor LH Sir lesz? EZ a világ megbolondult

A mostani akciója amit művelt az viszont olyan, amiért szerintem be kéne varrni egy időre. Faszkalap, szórakozik a világ legerősebb katonai nagyhatalmának az élén, mert képtelen férfi módjára veszíteni. Most már valóban pályázhat a legnagyobb barom elnök címre, bár a Bush II se volt semmi eddig nálam ő vitte a prímet

De egyébként nézd meg Johnson és Nixon idejében mi ment ott, csak 1968-ban merénylet áldozata lett Luther KIng és a Robert Kennedy is. A fekete-fehér gyűlölet, a szegénység és osztályegyenlőtlenségek kb. mint ma. Vietnam idején mi ment? Csak az idő megszépítette ezeket. Nagyobb baj az USA-nak, hogy a 65 körül az USA a világ leggazdagabb országa volt talán, ma meg már kurvára nem az.
Trumpli egy faszomidióta volt végig. Egy értelmes nyilatkozata nem volt, legalábbis én az évek alatt egyet nem láttam tőle. Számomra érthetetlen hogy a francba lett ez a tapló farok egyáltalán elnök. (Persze pénzért bármit). Kb ezen a szinten mozgó és kommunikáló idióta tömeget tudta megszólítani, jó indikátor mennyien is vannak, melléjük jöttek a "republikánust mindenáron" szavazók. Mégis számomra hihetetlen hogy egy ilyen vállalhatatlan faszkalap az USA elnöke tudott lenni. Aki globális felmelegedés egy hoax, a 2005-ös szintre tolta vissza a szénerőműveket, aki nyíltan visszaélt a hatalmával. Az egyetlen ami pozitívum volt az elnöksége alatt, hogy megpróbált kommunikálni Észak-Koreával, de szerintem az sem saját kútfőből jött.
Végül úgy lett vége a balfasznak ahogy illik. Mondjuk a bemindenezett sámán csávó a burning men-ről mindent vitt :D
Lesz Bidennek dolga mire helyre rakja amit ez elcseszett.

Nem fog ő helyrerakni semmit.

Trump csak egy következmény, infantilizálódik a politika is mint az egész világ. Most el tudod képzelni, hogy Hamiltont 30 éve lovaggá ütik? Kizárt
Zakatol a világ a hülyeség felé, Trump ennek következménye volt és szerintem lesz még cifraság. Egy elnök, bár külön intézmény az USA-ban, csak egy báb. Annyi, hogy így kívülről valóban úgy tűnik jobban elszabadult mint az átlag de ezt a közösségi média által teremtett bolondokháza is gerjeszti, korábban erre lehetőség sem volt.
Diplomáciában egyébként viszonylag sikeres volt, az Észak-Korea egy dolog, de az izraeli és öböl államok közötti megállapodás is nagyon fontos. És nem háborúzott. Viszont az USA-ba vetett bizalom is megrendült mert Trump kiszámíthatatlan volt, ez viszont negatívum.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.01.08. 22:49

Bandee írta:
2021.01.08. 22:12


Nem fog ő helyrerakni semmit.

Trump csak egy következmény, infantilizálódik a politika is mint az egész világ. Most el tudod képzelni, hogy Hamiltont 30 éve lovaggá ütik? Kizárt
Zakatol a világ a hülyeség felé, Trump ennek következménye volt és szerintem lesz még cifraság. Egy elnök, bár külön intézmény az USA-ban, csak egy báb. Annyi, hogy így kívülről valóban úgy tűnik jobban elszabadult mint az átlag de ezt a közösségi média által teremtett bolondokháza is gerjeszti, korábban erre lehetőség sem volt.
Diplomáciában egyébként viszonylag sikeres volt, az Észak-Korea egy dolog, de az izraeli és öböl államok közötti megállapodás is nagyon fontos. És nem háborúzott. Viszont az USA-ba vetett bizalom is megrendült mert Trump kiszámíthatatlan volt, ez viszont negatívum.
Hát azt észrevettük. A ruszkiknak kellett megoldani Szíriát meg az ISIS-t mert (:j
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.01.08. 23:23

Elolvastam. Ebből a témából sokkal mélyebb írást is ki lehetett volna hozni, de látszott hogy az volt a lényeg hogy mindenki megértse. A 240 oldalas könyv az olyan 200. Oldalnál kezd igazán beindulni és mélyebb lenni.

Szóval egy laza olvasásra jó, könnyen emészthető, így kb egy délután alatt ki lehet olvasni.

A cikkre terve a 240 oldalbok valahol a 100.on jön el egy kis kormány ekézés az is abban a formában hogy a tao-t talán oktatásra és kultúrara kéne költeni. Plusz előtte valahol a 20-30 oldal között az autokrcia, de az kb 2 sor.

Szóval a nemzet lefikkantotta a szerzot úgy hogy az index interjút olvasta csak el. Ehhez csak gratulálni lehet mondjuk a cikk szerzőjének megnéztem ilyen 25 soros cikkei vannak aminek általában 40%a idézet. Nagy teljesítmény. És ha már ilyen okos arra is rajohetett volna hogy az interjú azért született meg mert ennek a könyvnek a bevétele elbirt egy ilyen marketingeszkozt.

Amúgy a nemzet 600 karakteres cikke full vakvaganyon van, ilyen alapon az allatfarmrol meg az 1984-rol is írhat egy tetemes fikahalmot....

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2021.01.09. 15:16

Amugy vessetek a megkovezett mokusok ele, de a makovecz templom szerontem a kormany egyetlen jo gondolata. A sok szar mellett hagynank valamit az utokorra.
Csak ne lorinc legyen a kegyur!

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.01.09. 17:08

mudd írta:
2021.01.09. 15:16
Amugy vessetek a megkovezett mokusok ele, de a makovecz templom szerontem a kormany egyetlen jo gondolata. A sok szar mellett hagynank valamit az utokorra.
Csak ne lorinc legyen a kegyur!
Oda fogunk vetni (:i
Mert kurvára semmi szükség rá
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
idarpidi
AutoGP vezető
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2013.12.20. 22:32
Mi vagy?: Közöd?
Tartózkodási hely: Föld bolygó

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: idarpidi » 2021.01.09. 17:22

ezek tényleg megbolondultak
valami gendersemleges társaság arra kezdett aláírást gyűjteni, hogy tiltsák be a Grease-t, mert sexista :D
Brno, Sunday, July 18, 1971
1 Janos DRAPAL HUN Yamaha 57'43.500
2 Lazlo SZABO HUN Yamaha +39.700
3 Jarno SAARINEN FIN Yamaha +2'01.700

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.01.09. 17:46

Nigel Hill írta:
2021.01.08. 22:49
Bandee írta:
2021.01.08. 22:12


Nem fog ő helyrerakni semmit.

Trump csak egy következmény, infantilizálódik a politika is mint az egész világ. Most el tudod képzelni, hogy Hamiltont 30 éve lovaggá ütik? Kizárt
Zakatol a világ a hülyeség felé, Trump ennek következménye volt és szerintem lesz még cifraság. Egy elnök, bár külön intézmény az USA-ban, csak egy báb. Annyi, hogy így kívülről valóban úgy tűnik jobban elszabadult mint az átlag de ezt a közösségi média által teremtett bolondokháza is gerjeszti, korábban erre lehetőség sem volt.
Diplomáciában egyébként viszonylag sikeres volt, az Észak-Korea egy dolog, de az izraeli és öböl államok közötti megállapodás is nagyon fontos. És nem háborúzott. Viszont az USA-ba vetett bizalom is megrendült mert Trump kiszámíthatatlan volt, ez viszont negatívum.
Hát azt észrevettük. A ruszkiknak kellett megoldani Szíriát meg az ISIS-t mert (:j
Bandikám te nem tudom trump 4 éve alatt mit néztél a hirekben, de az észak korea irányába folytatott politikája mindennek mondható csak nem sikeresnek. Gyakorlatilag két személyiségzavaros találkozása volt a semmiért...semmi eredménnyel...
Az israel és az arab államok között kiváló megbékélési alap volt jeruzsálem teljes izraeli kézre adása és a megszállt területek további annektálása. de mit is várhatnál mikor a veje egy tőrölmetszett ravasz zsidógyerek és szerintem ő maga is az...

Az irániak baszogatása...szulejmáni likvidálása...az atomalku felmondása...szintén az oriási sikerek kategoriában mozgott...hajszálnyira került vele a világ egy totális közelkeleti háborúhoz...és mellé még a balfasz irániak ledurrantottak egy ukrán utasszállítót is...de ezt is leginkább a szulejmáni likvidálásának utóhatásaként.

nigel!
az oroszok nem oldottak meg ott semmit. Mikor a szir ellenzékiek kurd és amerikai támogatással karnyujtásnyira kerültek attól, hogy eltávolitsák asszadot akkor jöttek az oroszok és gyorsan megforditották a háború menetét...saját érdekükben és a saját aljas módszereikkel...vegyifegyverek kazettásbombák stb...igy azután marad a néppusztitó rezsim, aki több 10 000 ember haláláért felelt még békeidőben is...és marad a 10 millio szír menekült a világban a törökök és oroszok legnagyobb örömére.
Az iszlám államot gyakorlatilag az amcsik által fegyverezett kurdok győzték le...senki más nem volt hajlandó emberáldozatot hozni ezért. Az amcsik pedig az oroszokkal még véletlenül sem akartak konfliktusba keveredni mint látható...BÁR jó sok akciofilm szól majd arról micsoda titkos háború zajlott ott közöttük :pf03 (:v
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2021.01.09. 19:24

En, a feketeoves ballibsi, aszondom, hogy a nem haboruzas nem feltetlenul pozitiv. Akit pofan kell baszni, azt pofan kell baszni. Valtozott tan a nep helyzete eszak-koreaban? Mit ert el trump azzal, hogy bratyizott egyet kimmel?

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.01.09. 19:52

mudd írta:
2021.01.09. 19:24
En, a feketeoves ballibsi, aszondom, hogy a nem haboruzas nem feltetlenul pozitiv. Akit pofan kell baszni, azt pofan kell baszni. Valtozott tan a nep helyzete eszak-koreaban? Mit ert el trump azzal, hogy bratyizott egyet kimmel?
Nem is tudom. Valahol egyetértek veled, van abban valami törvényszerű, hogy az erősebb segítsen annak, aki nem tudja magát megvédeni. Ha az utcán látom, hogy valakit bántalmaznak, aki nem tudja magát megvédeni, akkor is odamegyek segíteni.

Ugyanakkor tényleg felmerül a kérdés, hogy milyen jogon avatkozik bele egy másik hatalom egy ország életébe. Mi az a pont, amikor azt mondod, közbe kell lépni? Az észak-koreai szerencsétlenek agya úgy át van mosva, hogy a legtöbben boldogok, mert fogalmuk sincs, hogy mennyire nyomorúságos az életük. Szerintük teljesen normális, hogy éhezés van, meg a kamuhírek szerint, amiket tolnak nekik, tök jól élnek, és focivilágbajnokok. A másik oldalról meg, egy esetleges háború esetén, ami ilyen okból indul, az elesett amerikai katonák családjának mit mondasz? Joe egy papíron jó ügyért halt meg, vigasztalja őket ez a tudat?

Szóval nehéz dolog ez, nálam sokkal okosabbak sem tudják a választ erre szerintem.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2021.01.09. 22:01

Milyen jogon avatkozott bele kina es a szovjetunio meg ax 50es evekben?

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.01.09. 22:56

mudd írta:
2021.01.09. 22:01
Milyen jogon avatkozott bele kina es a szovjetunio meg ax 50es evekben?
Hát éppen ez az, Tibi bácsi. Akkor sem volt védhető, most sem lenne az (szerintem).
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2021.01.10. 08:33

vollebak írta:
2021.01.09. 22:56
mudd írta:
2021.01.09. 22:01
Milyen jogon avatkozott bele kina es a szovjetunio meg ax 50es evekben?
Hát éppen ez az, Tibi bácsi. Akkor sem volt védhető, most sem lenne az (szerintem).
A nagyhatalmak beavatkoznak mindig mindenbe. Ok rajzoljak a terkepeket, ok osztjak, vagy probaljak meg felosztani a vilagot egymas kozt. Ha az usa kivonulna koreabol, akkor kina par even belul ratehenkefne az egesz koreau felszigetre. Lehet, nem sajat zaszlaja alatt, mert megis hogy nezne mar az ki...

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.01.10. 13:49

A szíriai háború kapcsán nagyon félre van tájékoztatva kefír kollega.
Gondolom a csúnya gonosz oroszok miatt követelte a brit ellenzék hónapokig, hogy a királyság azonnal hátráljin ki a szír felkelők támogatásából mert az egyenlő az ISIS- el. De te biztosan jobban ezt tudod mint oly' sok mindent . Mondjuk meglpődtem volna ha nem az " orosz háborús bűnök" probaganda anyaggal jösz :)
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.01.10. 14:55

Nigel Hill írta:
2021.01.10. 13:49
A szíriai háború kapcsán nagyon félre van tájékoztatva kefír kollega.
Gondolom a csúnya gonosz oroszok miatt követelte a brit ellenzék hónapokig, hogy a királyság azonnal hátráljin ki a szír felkelők támogatásából mert az egyenlő az ISIS- el. De te biztosan jobban ezt tudod mint oly' sok mindent . Mondjuk meglpődtem volna ha nem az " orosz háborús bűnök" probaganda anyaggal jösz :)
Sosem voltam naprakész a szíriai háborúból, így pár éve végigolvastam a róla összepakolt wiki-cikket.
Már középen teljesen elveszítettem a fonalat, ki kivel van, és ki kit támadott meg. :D

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.01.10. 17:16

rdaneelolivaw írta:
2021.01.10. 14:55
Nigel Hill írta:
2021.01.10. 13:49
A szíriai háború kapcsán nagyon félre van tájékoztatva kefír kollega.
Gondolom a csúnya gonosz oroszok miatt követelte a brit ellenzék hónapokig, hogy a királyság azonnal hátráljin ki a szír felkelők támogatásából mert az egyenlő az ISIS- el. De te biztosan jobban ezt tudod mint oly' sok mindent . Mondjuk meglpődtem volna ha nem az " orosz háborús bűnök" probaganda anyaggal jösz :)
Sosem voltam naprakész a szíriai háborúból, így pár éve végigolvastam a róla összepakolt wiki-cikket.
Már középen teljesen elveszítettem a fonalat, ki kivel van, és ki kit támadott meg. :D
A wikipedia cikket bárki szerkeszthet, "nem teljesen" fedi a valóságot. Mert hát elég kínos volt amikor kiderült hogy a brit-amerikai fegyverekkel támadtak ISIS csapatok. Aztán amikor már az ország 3/4-e ISIS kontrol alatt volt és mentek a kegyetlenkedések, a siita és keresztény hit hívő lakosság ellen megindítva a menekülthullámot. Nem az oroszok voltak az okai. A világ azt várta az ott "harcoló" szövetséges erőktől hogy fellépnek ellene. De valamiért állóháború (inkább álháború amivel a kormányerőket akarták folyamatosan gyengíteni) alakult ki. Ekkor szállt be nyíltan Oroszország az által addig is támogatott kormányerők mellett és kőkeményen odaléptek az ISIS-nek, bevetettek sok új haditechnikát amire csak pislogtak, gyorsan el is indult a fakenews gyártás a nyugatbarát szaksajtó által hogy civil lakosokat vegyifegyverrel irtanak. Telesírták médiát és az amnesty internationalt meg nem történt támadásokkal és képekkel árasztották el a világot és olyan nevetséges bizonyítékot mutattak be hogy egy fel nem robbant rakétára rá volt írva (Angolul!) hogy "made in Russia :D Persze hogy így tettek mert mégis nem állhatak a világ elé azzal hogy "bocs de mi hizlaltuk fel az ISIS-t hogy megdöntsük az Aszad kormányt". És az meg hogy nézett volna ki, hogy az szír kormányerők mellet kezdenek el harcolni, hogy leverjék az ISIS-t. Inkább mismásoltak, aztán amikor az oroszok pár hónap alatt pontot tettek az ügy végére, akkor megindult a rosatolás nehogy a ruszkik a világ szemébe a jótevő oldalán látszódjanak. Na ennek a sztorinak a jól megírt verzióját ismeri kefír.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.01.10. 17:24

Nigel Hill írta:
2021.01.10. 13:49
A szíriai háború kapcsán nagyon félre van tájékoztatva kefír kollega.
Gondolom a csúnya gonosz oroszok miatt követelte a brit ellenzék hónapokig, hogy a királyság azonnal hátráljin ki a szír felkelők támogatásából mert az egyenlő az ISIS- el. De te biztosan jobban ezt tudod mint oly' sok mindent . Mondjuk meglpődtem volna ha nem az " orosz háborús bűnök" probaganda anyaggal jösz :)
Nem tudok én semmit jobban :mosoly:
De a te információidnál a szir barátaim és azok rokonait jobb forrásnak tartom :mosoly:

Oszt hagy szójon az oroszimádat...de nélkülem :mosoly:
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.01.10. 17:27

Nigel Hill írta:
2021.01.10. 17:16
A wikipedia cikket bárki szerkeszthet, "nem teljesen" fedi a valóságot. Mert hát elég kínos volt amikor kiderült hogy a brit-amerikai fegyverekkel támadtak ISIS csapatok. Aztán amikor már az ország 3/4-e ISIS kontrol alatt volt és mentek a kegyetlenkedések, a siita és keresztény hit hívő lakosság ellen megindítva a menekülthullámot. Nem az oroszok voltak az okai...
Csak azt szerettem volna érzékeltetni, hogy elég bonyolult volt ott a helyzet, és bonyolult ma is.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.01.10. 17:30

Nigel Hill írta:
2021.01.10. 17:16
rdaneelolivaw írta:
2021.01.10. 14:55


Sosem voltam naprakész a szíriai háborúból, így pár éve végigolvastam a róla összepakolt wiki-cikket.
Már középen teljesen elveszítettem a fonalat, ki kivel van, és ki kit támadott meg. :D
A wikipedia cikket bárki szerkeszthet, "nem teljesen" fedi a valóságot. Mert hát elég kínos volt amikor kiderült hogy a brit-amerikai fegyverekkel támadtak ISIS csapatok. Aztán amikor már az ország 3/4-e ISIS kontrol alatt volt és mentek a kegyetlenkedések, a siita és keresztény hit hívő lakosság ellen megindítva a menekülthullámot. Nem az oroszok voltak az okai. A világ azt várta az ott "harcoló" szövetséges erőktől hogy fellépnek ellene. De valamiért állóháború (inkább álháború amivel a kormányerőket akarták folyamatosan gyengíteni) alakult ki. Ekkor szállt be nyíltan Oroszország az által addig is támogatott kormányerők mellett és kőkeményen odaléptek az ISIS-nek, bevetettek sok új haditechnikát amire csak pislogtak, gyorsan el is indult a fakenews gyártás a nyugatbarát szaksajtó által hogy civil lakosokat vegyifegyverrel irtanak. Telesírták médiát és az amnesty internationalt meg nem történt támadásokkal és képekkel árasztották el a világot és olyan nevetséges bizonyítékot mutattak be hogy egy fel nem robbant rakétára rá volt írva (Angolul!) hogy "made in Russia :D Persze hogy így tettek mert mégis nem állhatak a világ elé azzal hogy "bocs de mi hizlaltuk fel az ISIS-t hogy megdöntsük az Aszad kormányt". És az meg hogy nézett volna ki, hogy az szír kormányerők mellet kezdenek el harcolni, hogy leverjék az ISIS-t. Inkább mismásoltak, aztán amikor az oroszok pár hónap alatt pontot tettek az ügy végére, akkor megindult a rosatolás nehogy a ruszkik a világ szemébe a jótevő oldalán látszódjanak. Na ennek a sztorinak a jól megírt verzióját ismeri kefír.
Paks 2-őn dolgozol, hogy ekkora orosz seggnyaló vagy? :mosoly:
annál gecibb ország talán kevés létezik a földön...
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2021.01.10. 17:45

keF1r írta:
2021.01.10. 17:24
Nigel Hill írta:
2021.01.10. 13:49
A szíriai háború kapcsán nagyon félre van tájékoztatva kefír kollega.
Gondolom a csúnya gonosz oroszok miatt követelte a brit ellenzék hónapokig, hogy a királyság azonnal hátráljin ki a szír felkelők támogatásából mert az egyenlő az ISIS- el. De te biztosan jobban ezt tudod mint oly' sok mindent . Mondjuk meglpődtem volna ha nem az " orosz háborús bűnök" probaganda anyaggal jösz :)
Nem tudok én semmit jobban :mosoly:
De a te információidnál a szir barátaim és azok rokonait jobb forrásnak tartom :mosoly:

Oszt hagy szójon az oroszimádat...de nélkülem :mosoly:
akkor, ha egy amerikai barátom szerint a tavalyi választás csalás volt, az tényleg csalás volt? csak mert ő azt mondja?

vagy, ha valaki a 45-ös felszabadulást újabb megszállásnak aposztrofálja, az automatikusan azt mondja, hogy a másik oldal jobb volt?

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.01.10. 17:59

Aki a Szíriai helyzetet átlátja, annak dobszó mellett kinyalom a seggét. Mindannyian azt tudjuk, amit írogatnak itt a sajtóban, az meg tudjuk milyen. Meg nem is érthető, kavarják a szart az oroszok, az USA+szövetségeseik és a belső hatalmi harcok fűszerezik ezt. Meglepődtem, amikor tegnap olvastam itt a sziklaszilárd álláspontokat Szíriáról.

Az egész térség állandóan fortyog és szinte feldolgozhatatlan, ami ott van. Felosztották ezeket a nagyrészt arab területeket az I. vh. után de igazán ahol nincs olaj, ott csak szopnak. Meg még ott is, pár üdítő kivétellel.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.01.10. 17:59

Krisztián írta:
2021.01.10. 17:45
keF1r írta:
2021.01.10. 17:24


Nem tudok én semmit jobban :mosoly:
De a te információidnál a szir barátaim és azok rokonait jobb forrásnak tartom :mosoly:

Oszt hagy szójon az oroszimádat...de nélkülem :mosoly:
akkor, ha egy amerikai barátom szerint a tavalyi választás csalás volt, az tényleg csalás volt? csak mert ő azt mondja?

vagy, ha valaki a 45-ös felszabadulást újabb megszállásnak aposztrofálja, az automatikusan azt mondja, hogy a másik oldal jobb volt?
Öri gyengeelméjű vagy? nem azt mondtam, hogy nálam a bölcsek köve.
Azt irtam, hogy én azt fogadom el tájékoztatásnak amit ezektől az emberektől kapok...már amikor nagy ritkán ezekről a dolgokról beszélgetünk.

De ha gondolod itt lóg a számitógép mellett a jobbágyjelmezem szivesen felöltöm :mosoly:

Amugy nekem is mondta amerikában élő magyar barátom, hogy csalás volt...persze trumpista...de ez engem nem érdekel.
az érdekel, hogy egy kibaszott bizonyitékot nem tudtak a csalásra felmutatni sehol még a masszivan republikánus államokban sem...úgy, hogy ott nincs államilag gátolt adatigénylés mint nálunk! :pf02
minden ujraszámlálás biden előnyét növelte...és ha lenne bizonyiték, már ettől viszhangozna a trumpista sajtó és minden...
De a legjobban az mutatja, hogy nem volt csalás, hogy az árgus szemekkel figyelt szenátorválasztáson is nyert a két demokrata egy ősrepublikánus államban...
de a tények ne zavarjanak egy percig sem...
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.01.10. 18:12

keF1r írta:
2021.01.10. 17:59
Krisztián írta:
2021.01.10. 17:45


akkor, ha egy amerikai barátom szerint a tavalyi választás csalás volt, az tényleg csalás volt? csak mert ő azt mondja?

vagy, ha valaki a 45-ös felszabadulást újabb megszállásnak aposztrofálja, az automatikusan azt mondja, hogy a másik oldal jobb volt?
Öri gyengeelméjű vagy? nem azt mondtam, hogy nálam a bölcsek köve.
Azt irtam, hogy én azt fogadom el tájékoztatásnak amit ezektől az emberektől kapok...már amikor nagy ritkán ezekről a dolgokról beszélgetünk.

De ha gondolod itt lóg a számitógép mellett a jobbágyjelmezem szivesen felöltöm :mosoly:

Amugy nekem is mondta amerikában élő magyar barátom, hogy csalás volt...persze trumpista...de ez engem nem érdekel.
az érdekel, hogy egy kibaszott bizonyitékot nem tudtak a csalásra felmutatni sehol még a masszivan republikánus államokban sem...úgy, hogy ott nincs államilag gátolt adatigénylés mint nálunk! :pf02
minden ujraszámlálás biden előnyét növelte...és ha lenne bizonyiték, már ettől viszhangozna a trumpista sajtó és minden...
De a legjobban az mutatja, hogy nem volt csalás, hogy az árgus szemekkel figyelt szenátorválasztáson is nyert a két demokrata egy ősrepublikánus államban...
de a tények ne zavarjanak egy percig sem...
Ahogy én kivettem, a rendszer maga olyan, hogy kibaxott könnyű csalni, annyira elmaradott az egész rendszer. De éppen emiatt bizonyítani is nagyon nehéz bármit. Itt Európában elképzelhetetlen, hogy így működjön a választás bárhol is. Szerintem megváltoztatják ott is a rendszert, rövidesen

A különbséget látva ha marginális esetekben voltak is visszaélések, azok döntően nem befolyásoltak. Ez is inkább akkor volt érdekes, amikor szorosabb volt még a küzdelem, de 1-2 hét alatt a derbi lefutott lett. Még novemberben. Most utóbb azt mondom, hogy jobb is így mert az a Trump valóban nem normális

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.01.10. 18:19

Bandee írta:
2021.01.10. 18:12
keF1r írta:
2021.01.10. 17:59


Öri gyengeelméjű vagy? nem azt mondtam, hogy nálam a bölcsek köve.
Azt irtam, hogy én azt fogadom el tájékoztatásnak amit ezektől az emberektől kapok...már amikor nagy ritkán ezekről a dolgokról beszélgetünk.

De ha gondolod itt lóg a számitógép mellett a jobbágyjelmezem szivesen felöltöm :mosoly:

Amugy nekem is mondta amerikában élő magyar barátom, hogy csalás volt...persze trumpista...de ez engem nem érdekel.
az érdekel, hogy egy kibaszott bizonyitékot nem tudtak a csalásra felmutatni sehol még a masszivan republikánus államokban sem...úgy, hogy ott nincs államilag gátolt adatigénylés mint nálunk! :pf02
minden ujraszámlálás biden előnyét növelte...és ha lenne bizonyiték, már ettől viszhangozna a trumpista sajtó és minden...
De a legjobban az mutatja, hogy nem volt csalás, hogy az árgus szemekkel figyelt szenátorválasztáson is nyert a két demokrata egy ősrepublikánus államban...
de a tények ne zavarjanak egy percig sem...
Ahogy én kivettem, a rendszer maga olyan, hogy kibaxott könnyű csalni, annyira elmaradott az egész rendszer. De éppen emiatt bizonyítani is nagyon nehéz bármit. Itt Európában elképzelhetetlen, hogy így működjön a választás bárhol is. Szerintem megváltoztatják ott is a rendszert, rövidesen

A különbséget látva ha marginális esetekben voltak is visszaélések, azok döntően nem befolyásoltak. Ez is inkább akkor volt érdekes, amikor szorosabb volt még a küzdelem, de 1-2 hét alatt a derbi lefutott lett. Még novemberben. Most utóbb azt mondom, hogy jobb is így mert az a Trump valóban nem normális
Akkor a trumpisták miért nem csaltak ha annyira könnyű :pf02
tudom mert ők talpig becsületes konzervativok...hagyjuk már...
egyszerüen az országnak elege lett egy elmebetegből
egyébként olvass utána mert én valahol belefutottam az amerikai levélszavazatok hitelesithetőségéről irt cikkbe ...ehhez képest a határontúli magyarok levélszavazatai... (:u
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára keF1r 2021.01.10. 18:23-kor.
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.01.10. 18:21

rdaneelolivaw írta:
2021.01.10. 17:27
Nigel Hill írta:
2021.01.10. 17:16
A wikipedia cikket bárki szerkeszthet, "nem teljesen" fedi a valóságot. Mert hát elég kínos volt amikor kiderült hogy a brit-amerikai fegyverekkel támadtak ISIS csapatok. Aztán amikor már az ország 3/4-e ISIS kontrol alatt volt és mentek a kegyetlenkedések, a siita és keresztény hit hívő lakosság ellen megindítva a menekülthullámot. Nem az oroszok voltak az okai...
Csak azt szerettem volna érzékeltetni, hogy elég bonyolult volt ott a helyzet, és bonyolult ma is.
Egyébként meglehetősem az. Sajnos ma is.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Lezárt