Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.02.19. 09:10

Bandee írta:
2021.02.18. 23:35

En is. Sokkal rosszabbat vartam, nem olyan rosszak a kerdesek. Ez volt az elso ilyen konzultacios dolog amire valaszoltam.
Belekotni mindenbe lehet, ha nincs odairva akkor az lenne, hogy mit kepzelnek mar megis hogyan kehetne kinyitni?.........
Sok igazság van abban, amit írsz, én azonban annyival kiegészíteném, hogy pont azért kell egy ilyen konzultáció, hogy át lehessen tolni a felelősséget az emberekre. Mert hát mi csak azt tettük, amit az emberek szerettek volna, mossuk kezeinket.

Cegléditől olvastam egy olyan véleményt, hogy ellenzéki oldalról páran, már elkezdték szorgalmazni, hogy nyitni kellene, hát hogy nézne már ki, ha a főni úgy cselekedne, ahogy egy ellenzéki javasolja. Jobb, ha az emberek kérik ugyanezt. Ebben is lehet szerintem igazság.

Egyébként pedig ilyen kérdést, ahogy írod is, nem lehet rábízni az emberekre. Nyilván mindenkinek a töke tele ezzel az egésszel, de hogy lehet felelős döntést hozni, vagy dönteni a mostani áldozatok, és a gazdaság megreccsenése miatti későbbi áldozatok között? Sehogy.

Átfutottam én is a kérdéseket, de nem töltöm ki, nincs nem tudom opció. :D

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2021.02.19. 12:37

Phoebe írta:
2021.02.19. 09:10
Bandee írta:
2021.02.18. 23:35

En is. Sokkal rosszabbat vartam, nem olyan rosszak a kerdesek. Ez volt az elso ilyen konzultacios dolog amire valaszoltam.
Belekotni mindenbe lehet, ha nincs odairva akkor az lenne, hogy mit kepzelnek mar megis hogyan kehetne kinyitni?.........
Sok igazság van abban, amit írsz, én azonban annyival kiegészíteném, hogy pont azért kell egy ilyen konzultáció, hogy át lehessen tolni a felelősséget az emberekre. Mert hát mi csak azt tettük, amit az emberek szerettek volna, mossuk kezeinket.

Cegléditől olvastam egy olyan véleményt, hogy ellenzéki oldalról páran, már elkezdték szorgalmazni, hogy nyitni kellene, hát hogy nézne már ki, ha a főni úgy cselekedne, ahogy egy ellenzéki javasolja. Jobb, ha az emberek kérik ugyanezt. Ebben is lehet szerintem igazság.

Egyébként pedig ilyen kérdést, ahogy írod is, nem lehet rábízni az emberekre. Nyilván mindenkinek a töke tele ezzel az egésszel, de hogy lehet felelős döntést hozni, vagy dönteni a mostani áldozatok, és a gazdaság megreccsenése miatti későbbi áldozatok között? Sehogy.

Átfutottam én is a kérdéseket, de nem töltöm ki, nincs nem tudom opció. :D
Urambocsá', de ilyen kérdést - legalábbis demokráciában - politikusra se lenne szabad rábízni. Politikusként, ha az embereket nem kérdezzük meg közvetlenül, akkor is meg lesznek kérdezve, a következő választáson. Így népszerűtlen intézkedést meghozni nem igazán lehet. Jelen helyzetben pedig két oldal felé lehet orientálódni: 1) nyitva hagyjuk a legtöbb dolgot, próbáljuk normál működésben tartani a gazdaságot, és bevállaljuk a több fertőzést és halálesetet, 2) megpróbáljuk féken tartani a járványt, minél kevesebb halálozást akarunk, és ennek érdekében az sem baj, ha teljesen tönkrebasszuk a gazdaságot. Na de, ebből mind a kettő instant bukta a következő választáson, így elkezdték az arany középutat keresni, aminek az eredménye: sok halálozás ÉS gazdasági csőd. Így talán el tudják adni azt, hogy "hát mi megpróbáltuk", miközben lófaszt nem csináltak pl. Kínához képest, de még a demokratikusnak számító Dél-Korea és Japán is durvább lockdownba ment tavasszal, mint mifelénk bárki...

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.02.19. 16:00

Phoebe írta:
2021.02.19. 09:10
Bandee írta:
2021.02.18. 23:35

En is. Sokkal rosszabbat vartam, nem olyan rosszak a kerdesek. Ez volt az elso ilyen konzultacios dolog amire valaszoltam.
Belekotni mindenbe lehet, ha nincs odairva akkor az lenne, hogy mit kepzelnek mar megis hogyan kehetne kinyitni?.........
Sok igazság van abban, amit írsz, én azonban annyival kiegészíteném, hogy pont azért kell egy ilyen konzultáció, hogy át lehessen tolni a felelősséget az emberekre. Mert hát mi csak azt tettük, amit az emberek szerettek volna, mossuk kezeinket.

Cegléditől olvastam egy olyan véleményt, hogy ellenzéki oldalról páran, már elkezdték szorgalmazni, hogy nyitni kellene, hát hogy nézne már ki, ha a főni úgy cselekedne, ahogy egy ellenzéki javasolja. Jobb, ha az emberek kérik ugyanezt. Ebben is lehet szerintem igazság.

Egyébként pedig ilyen kérdést, ahogy írod is, nem lehet rábízni az emberekre. Nyilván mindenkinek a töke tele ezzel az egésszel, de hogy lehet felelős döntést hozni, vagy dönteni a mostani áldozatok, és a gazdaság megreccsenése miatti későbbi áldozatok között? Sehogy.

Átfutottam én is a kérdéseket, de nem töltöm ki, nincs nem tudom opció. :D
Ezért is írtam, hogy igaz, DE, ez nem megy mert a felelősség az övéké és ők is viszik el a balhét. Ezt ezzel nem tudják áthárítani, ez csak a politikai kommunikációs parádé

Egyetértünk amúgy

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.02.19. 16:15

Krisztián írta:
2021.02.19. 12:37
Phoebe írta:
2021.02.19. 09:10


Sok igazság van abban, amit írsz, én azonban annyival kiegészíteném, hogy pont azért kell egy ilyen konzultáció, hogy át lehessen tolni a felelősséget az emberekre. Mert hát mi csak azt tettük, amit az emberek szerettek volna, mossuk kezeinket.

Cegléditől olvastam egy olyan véleményt, hogy ellenzéki oldalról páran, már elkezdték szorgalmazni, hogy nyitni kellene, hát hogy nézne már ki, ha a főni úgy cselekedne, ahogy egy ellenzéki javasolja. Jobb, ha az emberek kérik ugyanezt. Ebben is lehet szerintem igazság.

Egyébként pedig ilyen kérdést, ahogy írod is, nem lehet rábízni az emberekre. Nyilván mindenkinek a töke tele ezzel az egésszel, de hogy lehet felelős döntést hozni, vagy dönteni a mostani áldozatok, és a gazdaság megreccsenése miatti későbbi áldozatok között? Sehogy.

Átfutottam én is a kérdéseket, de nem töltöm ki, nincs nem tudom opció. :D
Urambocsá', de ilyen kérdést - legalábbis demokráciában - politikusra se lenne szabad rábízni. Politikusként, ha az embereket nem kérdezzük meg közvetlenül, akkor is meg lesznek kérdezve, a következő választáson. Így népszerűtlen intézkedést meghozni nem igazán lehet. Jelen helyzetben pedig két oldal felé lehet orientálódni: 1) nyitva hagyjuk a legtöbb dolgot, próbáljuk normál működésben tartani a gazdaságot, és bevállaljuk a több fertőzést és halálesetet, 2) megpróbáljuk féken tartani a járványt, minél kevesebb halálozást akarunk, és ennek érdekében az sem baj, ha teljesen tönkrebasszuk a gazdaságot. Na de, ebből mind a kettő instant bukta a következő választáson, így elkezdték az arany középutat keresni, aminek az eredménye: sok halálozás ÉS gazdasági csőd. Így talán el tudják adni azt, hogy "hát mi megpróbáltuk", miközben lófaszt nem csináltak pl. Kínához képest, de még a demokratikusnak számító Dél-Korea és Japán is durvább lockdownba ment tavasszal, mint mifelénk bárki...
Krisztián!

Felhoztad a hagyományosan kollektivista társadalmakat, a nem kicsit autoriter működési elvű Koreát. Ezekben az országokban ha azt mondják az embereknek, hogy otthon ülsz a picsádon akkor ŐK OTTHON ÜLNEK a picsájukon és kész. Nem okoskodnak, nincs DR Gődény meg Hadházy meg Ló Béla mert picsán rugdalják. Egyébként fel se merül szerintem mert ha baj van akkor ezek egy irányba húznak. Ott nem az egyén van a társadalom előtt hanem a társadalom mindenek előtt.
Múltkor láttam egy ilyen Covid kezelés sikerességi listát (egyébként közepesek voltunk, tehát pl. a Farkasházy hazugságai most sem igazak amivel hergeli a híveit). Láttam összevetést (nem magyar), már nem tudom hol, de a lényeg, hogy jellemzően az ázsiai országok a legsikeresebbek és ennek oka kizárólag a fegyelem, szerintem. Ez a konfucionista filozófiájuk, többszáz éves kultúrájukból fakad amit mi soha nem tanulunk meg és mi ezt nyűgnek érezzük. Ezért sikeresek gazdaságilag is, ezért volt az 50 éves japán modernizációs csoda a meidzsi korban, aztán a japán csoda a II. vh után miután szarrá verték őket. STB
Nem lehet az európai emberekkel és társadalmakkal összehasonlítani őket, teljesen más minden

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.02.19. 16:23

Bandee írta:
2021.02.19. 16:15
Múltkor láttam egy ilyen Covid kezelés sikerességi listát (egyébként közepesek voltunk, tehát pl. a Farkasházy hazugságai most sem igazak amivel hergeli a híveit). Láttam összevetést (nem magyar), már nem tudom hol, de a lényeg, hogy jellemzően az ázsiai országok a legsikeresebbek és ennek oka kizárólag a fegyelem, szerintem. Ez a konfucionista filozófiájuk, többszáz éves kultúrájukból fakad amit mi soha nem tanulunk meg és mi ezt nyűgnek érezzük. Ezért sikeresek gazdaságilag is, ezért volt az 50 éves japán modernizációs csoda a meidzsi korban, aztán a japán csoda a II. vh után miután szarrá verték őket. STB
Nem lehet az európai emberekkel és társadalmakkal összehasonlítani őket, teljesen más minden
Japán mondjuk kivétel lesz amit írok, de a dél-ázsiai országokban nagyon sok a fiatal és sokkal egészségesebbek mint mi.
Ezért (is) halnak meg ott jóval kevesebben covid-ban. Japán kivétel mert az egy elöregedő társadalom, bár ezt csak hallottam pontos adatokat nem tudok.

EU-ban és USA-ban ugyanez van, nagyon sok az öreg és az egészségük is hagy némi kívánnivalót maga után.
Mi kifejezetten egészségromboló nemzet vagyunk, szerintem.

Nálunk az a felfogás, hogy 55-60 éven keresztül szétbasszuk magunkat – majd jön az EÜ és megvéd, hiszen egész életemben fizettem a TB-t (:c – majd akkor szóval biztos jó lesz és megvédenek minden csúnyaságtól. Ez a dolguk... hiszen fizettem. :pf03
Ja és Orbán is védjen meg a vírustól.
Csak az a gond, hogy egy 55-60 éves embert aki addig nem figyelt semmennyire sem magára, azt nem tudják összerakni.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.02.19. 18:16

keF1r írta:
2021.02.19. 08:50
Bandee írta:
2021.02.18. 23:35


En is. Sokkal rosszabbat vartam, nem olyan rosszak a kerdesek. Ez volt az elso ilyen konzultacios dolog amire valaszoltam.
Belekotni mindenbe lehet, ha nincs odairva akkor az lenne, hogy mit kepzelnek mar megis hogyan kehetne kinyitni?

Egyebkent ebben a kerdesben nem lehet nekunk donteni eppen a kritikad miatt sem. Nem vagyunk informaciok birtokaban, hogy felelos dontest hozzunk. Ez az o dolguk lenne es a politikus dolga, hogy mindig donteni kell es sokszor lutri a dolog tehat keves informacio birtokaban. A felosseg is az oveke tehat ha rosszul dontenek, ok viselik a kovetkezmenyeket. Mar a politikait, akik meghalnak a virusban arrol mar nem is beszelve mert ok isszak a levet.

Senki nem tud donteni helyettuk, az ellenzek dolga az, hogy tamadja oket ez nyilvanvalo, de nekik semmi felelosseguk sot minel rosszabb, annal jobb. En is es Te is azt mondhatunk amit akarunk, nincs felelossegunk. Csak az oveke, a kormanyzate a felelosseg, ez egy ilyen szakma. Ezert kulonbozik a politikusi szakma a tobbitol, mert mindog donteni kell es legtobbszor elegendo informacio hianyaban. Az orvost a leletek vezetik legalabb valamennyire, nyilvan ott os van bizonytalansag. A tortenesz a mult esemenyeit dolgozza fol. A jogaszt a jog betuje vezeti. Stb stb. A politikusnak a jovobe kell latnia es a tanacsok kozul a jot kell kivalassza es annak alapjan donteni majd aztan kiderul, hogy jo volt e es a valasztok megitelik 4 evente. Kevesen gondolkodnak ezen el, mert kevesek munkaja hasonlit ehhez es tavol all tolunk civilektol a helyzet. Mindig dontesi kenyszer van, nap nap utan.. ezt ugyberdemes atgondolni, hogy ez a vilagon mindenhol igy van nem csak itt es akkor talan sikerul megerteni amirol beszelek
Mivel vegletekig megosztott az orszag es nyilvan politikai ugy lett a virus, valamit lepni kell. Nincsen elegendo bizalom felejuk es igy keresnek talan megerositest, amit majd lobogtatnak. A felelosseg azonban kizarolag az oveke, akarmi is a valaszok eredmenye
Kezded már nagyon beteg politikus szemmel látni a dolgokat...kis GYÚÚÚÚCSÁÁÁNYOZÁST azért hiányoltam de majd jön az is :pf02

Tényleg röviden mert amugy nem érdekel csak sok volt a blődség a hosszú irásban
Ha normális szakmai háttér lenne mármint egészségügyi, akkor viszonylag pontosan és nagyobb kockázatok nélkül meghozhatóak lennének a döntések. És a politika csak végrehajtóként működne közre a szakemberek által javasolt lépések kivitelezésében...Rendelkezésükre is állnak ezek az adatok, de nem ebből hoznak döntéseket, hanem egy KONZULTÁCIO KERETEIN BELÜL felmérik, hogy a parasztnak mi a véleménye mennyire van tele a töke mennyit kell adni neki vagy mennyit lehet elvenni még tőle, hogy RÁNK SZAVAZZON.

A szakma csak marginálisan szempont...teljesen a politika alá van rendelve minden
a felelősséget majd vállalják (:u álom álom édes álom...
kizárólag politikai egyensúlyozás történik minden ennek van alárendelve a HATALOM MEGTARTÁSÁNAK ÉRDEKÉBEN...

szóval ne mosdasd itt őket feleslegesen... :pf03

ja és GYÚÚÚÚCSÁÁÁÁÁNY!!! mielőtt elfelejteném (:u
No ezt észre se vettem eddig. :)

Általánosságban beszéltem a dolgokról inkább (írtam is de feleslegesen), nyilván a magyar helyzet speciális mint mindig, de az alapjai úgy vannak, ahogy írtam. Ha szerinted blődség akkor az, szerintem nem, nem én találtam ki nálunk e témában okosabbak mondták ezeket nekem. Attól, hogy TE blődségnek tartasz valamit még nem lesz az. Láthatóan volt aki megértette és nem feltételezett alapból valami rossz szándékot tőlem

Nem tudod mi alapján születnek döntések, mantrázod a dolgot de fingod nincs róla. Nekem sincs, még mielőtt... Szerintem kurvára tévedsz ha azt gondolod csak úgy csinálják majd lesz valahogy alapon. De nem tudom, én így gonoldom. A felelősséget ők viszik el SENKI MÁS

GYURCSÁNY!

Nagy a csend amúgy, itt is hozsonnázta valaki emlékeim szerint a szlovákokat. Nézzétek meg, ott mi van most. TESZT TESZT, mantrázta a dull féle index. Lószart mama! Nem értek vele semmit, kurvára nem és én már akkor megmondtam, hogy semmi értelme. Sőt, ártott. Olvassátok el mi megy náluk + rásegít a szivárvány koalíció tehetetlensége IS, mert ott is összefogtak anno. Valószínű kormány bukta lesz

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.02.19. 20:06

https://index.hu/belfold/2021/02/19/zug ... ru-legyen/

Hiheto, hogy majd a Toth asos Csaba kampanyol a Hadhazynak miutan lement az elovalasztas. :) elotte meg gyilkoljak egymast. Ma hallgattam a Tothot a Fiala musoraban meg le is fieszesezte a Hadhazyt :))))

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.02.19. 21:03

https://24.hu/kozelet/2021/02/19/novak- ... k-eroszak/

Gondolom a 24.hu szerkesztőségénél ez ki is verte a biztosítékot.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.02.19. 21:25

rdaneelolivaw írta:
2021.02.19. 21:03
https://24.hu/kozelet/2021/02/19/novak- ... k-eroszak/

Gondolom a 24.hu szerkesztőségénél ez ki is verte a biztosítékot.
Hülyeségeket beszélt szerintem, bár abban egyébként tényleg igaza van, engem is pl. rohadtul nem érdekel ez a téma, nem is szeretek ezzel foglalkozni. De ha engem megkérdeznének, fogadhatnának örökbe és házasodhatnának is, nem értek egyet a tiltással bár ez is sokkal szociológiai probléma mint mi laikusok gondoljuk. Szerintem amúgy gáz, hogy egy miniszter egy ilyen kérdésben ilyen sarkosan nyilvánul meg. Több szociális érzék kéne

Igazi törtető amúgy ez a nő, de nem hülye. Nem szimpatikus nekem. Amikor a Varga Judit képbe került összecsaptak, azért fogyott le mert látta, hogy a VJ milyen csinos és féltékeny volt. BTW Bangóné egyszer megpróbált vele vitázni, ha jót akarsz röhögni akkor nézd meg. Lelövöm a poént: nem sikerült felülkerekednie Ildikónak. Azt hiszem az ELTE előadásán volt. Ciki volt, rohadtul. Sokkal durvább, mint amit Donáth kapott a Varga Judittól pedig az se volt semmi ))

Tischi
gokartos
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2014.01.03. 15:33

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Tischi » 2021.02.20. 10:28

Dobrev Klára konzultációja? "Nagy ötlet!"(Oroszlánkirály) Igaz, ő úniós szokás mintájára indította el. Hahaha. (:i Nem gyűjt adatokat, nem kapcsolatot teremtő, de nem ám. :dorzsi01 Ugye már nem kétséges ki lesz az ellenzéki kormányfő jelölt. Különben a legütősebb választás szerintem.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.02.20. 10:55

Tischi írta:
2021.02.20. 10:28
Dobrev Klára konzultációja? "Nagy ötlet!"(Oroszlánkirály) Igaz, ő úniós szokás mintájára indította el. Hahaha. (:i Nem gyűjt adatokat, nem kapcsolatot teremtő, de nem ám. :dorzsi01 Ugye már nem kétséges ki lesz az ellenzéki kormányfő jelölt. Különben a legütősebb választás szerintem.
Jo lesz.

Tischi
gokartos
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2014.01.03. 15:33

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Tischi » 2021.02.20. 11:12

Bandee írta:
2021.02.20. 10:55
Tischi írta:
2021.02.20. 10:28
Dobrev Klára konzultációja? "Nagy ötlet!"(Oroszlánkirály) Igaz, ő úniós szokás mintájára indította el. Hahaha. (:i Nem gyűjt adatokat, nem kapcsolatot teremtő, de nem ám. :dorzsi01 Ugye már nem kétséges ki lesz az ellenzéki kormányfő jelölt. Különben a legütősebb választás szerintem.
Jo lesz.
Jaj, de jó! :pf04

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.02.20. 16:03

Tischi írta:
2021.02.20. 10:28
Dobrev Klára konzultációja? "Nagy ötlet!"(Oroszlánkirály) Igaz, ő úniós szokás mintájára indította el. Hahaha. (:i Nem gyűjt adatokat, nem kapcsolatot teremtő, de nem ám. :dorzsi01 Ugye már nem kétséges ki lesz az ellenzéki kormányfő jelölt. Különben a legütősebb választás szerintem.
Nem tudom eldönteni, hogy ez most jó lesz-e az összefosós brancsnak, vagy nem...

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.02.20. 16:34

Bandee írta:
2021.02.19. 18:16
keF1r írta:
2021.02.19. 08:50


Kezded már nagyon beteg politikus szemmel látni a dolgokat...kis GYÚÚÚÚCSÁÁÁNYOZÁST azért hiányoltam de majd jön az is :pf02

Tényleg röviden mert amugy nem érdekel csak sok volt a blődség a hosszú irásban
Ha normális szakmai háttér lenne mármint egészségügyi, akkor viszonylag pontosan és nagyobb kockázatok nélkül meghozhatóak lennének a döntések. És a politika csak végrehajtóként működne közre a szakemberek által javasolt lépések kivitelezésében...Rendelkezésükre is állnak ezek az adatok, de nem ebből hoznak döntéseket, hanem egy KONZULTÁCIO KERETEIN BELÜL felmérik, hogy a parasztnak mi a véleménye mennyire van tele a töke mennyit kell adni neki vagy mennyit lehet elvenni még tőle, hogy RÁNK SZAVAZZON.

A szakma csak marginálisan szempont...teljesen a politika alá van rendelve minden
a felelősséget majd vállalják (:u álom álom édes álom...
kizárólag politikai egyensúlyozás történik minden ennek van alárendelve a HATALOM MEGTARTÁSÁNAK ÉRDEKÉBEN...

szóval ne mosdasd itt őket feleslegesen... :pf03

ja és GYÚÚÚÚCSÁÁÁÁÁNY!!! mielőtt elfelejteném (:u
No ezt észre se vettem eddig. :)

Általánosságban beszéltem a dolgokról inkább (írtam is de feleslegesen), nyilván a magyar helyzet speciális mint mindig, de az alapjai úgy vannak, ahogy írtam. Ha szerinted blődség akkor az, szerintem nem, nem én találtam ki nálunk e témában okosabbak mondták ezeket nekem. Attól, hogy TE blődségnek tartasz valamit még nem lesz az. Láthatóan volt aki megértette és nem feltételezett alapból valami rossz szándékot tőlem

Nem tudod mi alapján születnek döntések, mantrázod a dolgot de fingod nincs róla. Nekem sincs, még mielőtt... Szerintem kurvára tévedsz ha azt gondolod csak úgy csinálják majd lesz valahogy alapon. De nem tudom, én így gonoldom. A felelősséget ők viszik el SENKI MÁS

GYURCSÁNY!

Nagy a csend amúgy, itt is hozsonnázta valaki emlékeim szerint a szlovákokat. Nézzétek meg, ott mi van most. TESZT TESZT, mantrázta a dull féle index. Lószart mama! Nem értek vele semmit, kurvára nem és én már akkor megmondtam, hogy semmi értelme. Sőt, ártott. Olvassátok el mi megy náluk + rásegít a szivárvány koalíció tehetetlensége IS, mert ott is összefogtak anno. Valószínű kormány bukta lesz
Nem merülnék el ebben a posványban a kormányseggnyalást és egymás jobbheréjének dédelgetését is kihagynám.
Szakmámnál fogva azért kicsit közelebb vagyok az informáciokhoz mint TE de sok jelentősége nincs.

de ha ráérek akkor majd halálra röhögöm magam a felelősséget elvivő politikus mitikus képén...
addig szivd magadba a kdnp-s szűzkurva reggeli altatóit aki majd eldönti mi jó nekünk (:v

csak szolok, hogy ahova jársz ott is azok vannak akikre szintén érvényes az, hogy ha mozog a szájuk hazudnak...de csak hajrá

de változatlanul azt gondolom, hogy ad hoc intézkedések zajlanak és senki nem tudja mi lesz holnap

értelmetlen a kijárási tilalom
értelmetlen a vendéglátóhelyek teljes zárvatartása miközben a bevásárlóközpontokban egymást tapossuk
értelmetlen a hotelek zárvatartása miközben csak névleg állitották le a határforgalmat
és vesézhetnénk sorban a világmegváltó intézkedéseket

amugy pedig valóban azt gondolsz amit akarsz (:i

GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁÁNY!!!
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.02.20. 18:08

"Az a magyar aki annak vallja magát." (Illyés Gyula) Mindenki tehát, aki magyarnak vallja magát a magyar nemzet tagja. Ebből következően a „nemzeti oldal” elnevezés hibás és félrevezető; a nemzetből nem lehet kirekeszteni a „nemzeti oldal”-on kívülieket. Nincs „legnemzetibb”, ahogy nincs „nemzetietlen” sem. Az ember vagy magyar, - mert állampolgár, mert magyar kisebbségi, vagy kivándorló - vagy nem.
Amiről az orbánisták beszélnek az nem más, mint az általuk uralt nemzetállam fetisizálása!
A világon mindenütt a jobb-, és baloldali populizmus a globalizmussal szemben határozza meg magát. Ez hol a multinacionális tőkével, hol a nemzetállamok fölötti politikai hatalommal szembeni ellenállást jelenti. Az orbánizmus kombinálta a kettőt, de csak a szavak szintjén, valójában a német nagytőke és az orosz, kínai imperialista törekvések úgy hatolnak be az fideszes elit elvtelen politikájába, mint kés a vajba.
És mivel a nemzetállamnak, mint minden intézménynek saját önérdeke és önmozgása van és ezért amikor az állam képviselői nemzetről beszélnek, akkor leggyakrabban a saját, nemzetállami privilegizált hatalmukról beszélnek, illetve amikor illiberalizmusról, akkor pedig a jogállami kontroll megszüntetéséről.
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.02.20. 19:14

keF1r írta:
2021.02.20. 16:34
Bandee írta:
2021.02.19. 18:16

No ezt észre se vettem eddig. :)

Általánosságban beszéltem a dolgokról inkább (írtam is de feleslegesen), nyilván a magyar helyzet speciális mint mindig, de az alapjai úgy vannak, ahogy írtam. Ha szerinted blődség akkor az, szerintem nem, nem én találtam ki nálunk e témában okosabbak mondták ezeket nekem. Attól, hogy TE blődségnek tartasz valamit még nem lesz az. Láthatóan volt aki megértette és nem feltételezett alapból valami rossz szándékot tőlem

Nem tudod mi alapján születnek döntések, mantrázod a dolgot de fingod nincs róla. Nekem sincs, még mielőtt... Szerintem kurvára tévedsz ha azt gondolod csak úgy csinálják majd lesz valahogy alapon. De nem tudom, én így gonoldom. A felelősséget ők viszik el SENKI MÁS

GYURCSÁNY!

Nagy a csend amúgy, itt is hozsonnázta valaki emlékeim szerint a szlovákokat. Nézzétek meg, ott mi van most. TESZT TESZT, mantrázta a dull féle index. Lószart mama! Nem értek vele semmit, kurvára nem és én már akkor megmondtam, hogy semmi értelme. Sőt, ártott. Olvassátok el mi megy náluk + rásegít a szivárvány koalíció tehetetlensége IS, mert ott is összefogtak anno. Valószínű kormány bukta lesz
Nem merülnék el ebben a posványban a kormányseggnyalást és egymás jobbheréjének dédelgetését is kihagynám.
Szakmámnál fogva azért kicsit közelebb vagyok az informáciokhoz mint TE de sok jelentősége nincs.

de ha ráérek akkor majd halálra röhögöm magam a felelősséget elvivő politikus mitikus képén...
addig szivd magadba a kdnp-s szűzkurva reggeli altatóit aki majd eldönti mi jó nekünk (:v

csak szolok, hogy ahova jársz ott is azok vannak akikre szintén érvényes az, hogy ha mozog a szájuk hazudnak...de csak hajrá

de változatlanul azt gondolom, hogy ad hoc intézkedések zajlanak és senki nem tudja mi lesz holnap

értelmetlen a kijárási tilalom
értelmetlen a vendéglátóhelyek teljes zárvatartása miközben a bevásárlóközpontokban egymást tapossuk
értelmetlen a hotelek zárvatartása miközben csak névleg állitották le a határforgalmat
és vesézhetnénk sorban a világmegváltó intézkedéseket

amugy pedig valóban azt gondolsz amit akarsz (:i

GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁÁNY!!!
Az a felelossege, hogy nem valasztjak meg ujra. Erre gondoltam nem arra, hogy bebortonzik/lelovik

A jobbhere dedelgetes fogalmam nincs mit jelent

Oke, maradjunk is ennyiben ezzel kapcsolatban. Te is azt gondolsz amit akarsz es biztosan jobban is tudod. Nekem mindegy

Orbaan;€€

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.02.21. 16:46

Tiszta hülyék ezek a spanyolok.

Most olvastam, hogy Madrid közelében akarnak építeni egy F1-re és Moto GP-re is alkalmas pályát. 12 millió € a költségvetése és kb 4,5 km lesz. Ez biztos fog emelkedni, mondjuk a duplájára, azaz 24 millióra. Ez átszámítva kb 8-9 milliárd forint.

Nekünk a Debrecen környéki mennyi is lesz? 65 milliárd?
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.02.21. 16:58

Ez a büdös geci gyúúúúrcsáááány!!!

https://24.hu/belfold/2021/01/13/magyar ... er-zoltan/
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.02.21. 20:27

keF1r írta:
2021.02.21. 16:58
Ez a büdös geci gyúúúúrcsáááány!!!

https://24.hu/belfold/2021/01/13/magyar ... er-zoltan/

Szar lehet Fletósnak lenni. :)

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.02.22. 10:02

rdaneelolivaw írta:
2021.02.21. 20:27
keF1r írta:
2021.02.21. 16:58
Ez a büdös geci gyúúúúrcsáááány!!!

https://24.hu/belfold/2021/01/13/magyar ... er-zoltan/

Szar lehet Fletósnak lenni. :)
Az... szétlopja a geci magyarországot...

Remélem megéred még, hogy a tudomány képes legyen agyat növeszteni...az egyetlen esélyed...
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2021.02.22. 10:24

rdaneelolivaw írta:
2021.02.21. 20:27

Szar lehet Fletósnak lenni. :)
Én még mindig abban bízom, hogy ezeket csak a mi bosszantásunkra írod és nem gondolod komolyan.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.02.22. 11:12

High-End írta:
2021.02.22. 10:24
rdaneelolivaw írta:
2021.02.21. 20:27

Szar lehet Fletósnak lenni. :)
Én még mindig abban bízom, hogy ezeket csak a mi bosszantásunkra írod és nem gondolod komolyan.
Itt dől meg az elméleted...
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.02.22. 13:54

High-End írta:
2021.02.22. 10:24
Én még mindig abban bízom, hogy ezeket csak a mi bosszantásunkra írod és nem gondolod komolyan.
Bagatelizálja azt, hogy Fletónak mekkora szerepe van/lesz az ellenzéki együttműködésben.
De majd lesz aki emlékezteti erre.

Mindenesetre szépen magatokra veszitek, helyes. :)

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.02.22. 16:51

rdaneelolivaw írta:
2021.02.22. 13:54
High-End írta:
2021.02.22. 10:24
Én még mindig abban bízom, hogy ezeket csak a mi bosszantásunkra írod és nem gondolod komolyan.
De majd lesz aki emlékezteti erre.
Te leszel ki emlékeztet erre? (:u
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.02.22. 16:54

rdaneelolivaw írta:
2021.02.21. 20:27
keF1r írta:
2021.02.21. 16:58
Ez a büdös geci gyúúúúrcsáááány!!!

https://24.hu/belfold/2021/01/13/magyar ... er-zoltan/

Szar lehet Fletósnak lenni. :)
14-ed iziglen vérfideszes agyhalott...
méltóztatnál a cikkben felsoroltakhoz is esetleg valamit szólni, vagy az kellemetlen lenne a tartótiszt előtt? :pf03

A forrás fikázásán és a GYÚÚÚÚCSÁÁÁÁNYon kivül minden játszik amit ki tudsz préselni magadból (:v
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Lezárt