Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.03.22. 14:06

9_46_20 írta:
2021.03.22. 13:43
Bandee írta:
2021.03.22. 13:37


Ajjaj.. Jobbulást.

Úgy értettem szerencsére ott nem volt hely. Reméljük minden rendben lesz.
a dél pesti gáz?
nem tudom ilyen témában melyik a "legjobb" hely

én is rendeltem egy ilyen oximétert
ne kelljen egyszer se használni, de jó ha van itthon
Fogalmam nincsen, nem tudom. Szerintem mindegyik gáz általánosságban, talán a Honvéd lehet jobb.. Nem tudnak segíteni ha nagy a baj. Nem azért mert nem akarnak, hanem mert aki rákerül a gépre, akinek súlyosan támadja a tüdejét az majdnem biztosan meghal. De már talán gép sincsen vagy aki kezelje..

Időközben jött a hír, meghalt a szomszédasszony is. Két héten belül elvitte őt is és a férjét is a Covid, úgy, hogy a kórházban még hátszele is volt bár semmire nem ment vele, mert nem ezen múlott. Nem bírta a tüdeje. Két hetet altatták majdnem. :szom02 :szom01 Egyedül maradt a lányuk, senkije nincs, boldog család voltak még három hete.. Ráadásul tőle kapták el a szülők. Szerintem nem lehet feldolgozni, vagy nem tudom mikor. :szom02

Úgyhogy vigyázzatok magatokra!!

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.03.22. 14:17

Bandee írta:
2021.03.22. 14:06
9_46_20 írta:
2021.03.22. 13:43

a dél pesti gáz?
nem tudom ilyen témában melyik a "legjobb" hely

én is rendeltem egy ilyen oximétert
ne kelljen egyszer se használni, de jó ha van itthon
Fogalmam nincsen, nem tudom. Szerintem mindegyik gáz általánosságban, talán a Honvéd lehet jobb.. Nem tudnak segíteni ha nagy a baj. Nem azért mert nem akarnak, hanem mert aki rákerül a gépre, akinek súlyosan támadja a tüdejét az majdnem biztosan meghal. De már talán gép sincsen vagy aki kezelje..

Időközben jött a hír, meghalt a szomszédasszony is. Két héten belül elvitte őt is és a férjét is a Covid, úgy, hogy a kórházban még hátszele is volt bár semmire nem ment vele, mert nem ezen múlott. Nem bírta a tüdeje. Két hetet altatták majdnem. :szom02 :szom01 Egyedül maradt a lányuk, senkije nincs, boldog család voltak még három hete.. Ráadásul tőle kapták el a szülők. Szerintem nem lehet feldolgozni, vagy nem tudom mikor. :szom02

Úgyhogy vigyázzatok magatokra!!
Sajnálom, ez nagyon szomorú történet.
Nagyon elegem van már nekem is egészből, de mostmár azon vagyok, hogy ez itt lesz velünk, mint egy influenza. Arra is van védőoltás mégsem lehet kiiírtani, nem úgy, mint a himlő bizonyos fajtáit.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.03.22. 16:00

9_46_20 írta:
2021.03.22. 14:17
Sajnálom, ez nagyon szomorú történet.
Nagyon elegem van már nekem is egészből, de mostmár azon vagyok, hogy ez itt lesz velünk, mint egy influenza. Arra is van védőoltás mégsem lehet kiiírtani, nem úgy, mint a himlő bizonyos fajtáit.
Az influenza sajnos pattog az állatok és az emberek között is, azért nem lehet kiírtani.
Ez a fos pedig nem. (elvileg)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.03.22. 16:01

Bandee írta:
2021.03.22. 14:06
Fogalmam nincsen, nem tudom. Szerintem mindegyik gáz általánosságban, talán a Honvéd lehet jobb.. Nem tudnak segíteni ha nagy a baj. Nem azért mert nem akarnak, hanem mert aki rákerül a gépre, akinek súlyosan támadja a tüdejét az majdnem biztosan meghal. De már talán gép sincsen vagy aki kezelje..

Időközben jött a hír, meghalt a szomszédasszony is. Két héten belül elvitte őt is és a férjét is a Covid, úgy, hogy a kórházban még hátszele is volt bár semmire nem ment vele, mert nem ezen múlott. Nem bírta a tüdeje. Két hetet altatták majdnem. :szom02 :szom01 Egyedül maradt a lányuk, senkije nincs, boldog család voltak még három hete.. Ráadásul tőle kapták el a szülők. Szerintem nem lehet feldolgozni, vagy nem tudom mikor. :szom02

Úgyhogy vigyázzatok magatokra!!
:(

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2021.03.22. 21:48

Bandee írta:
2021.03.21. 23:38
eniksz írta:
2021.03.21. 22:35

Férjem Astrazenecat kapott, már aznap belázasodott, harmadik nap szivritmus zavar kezdődött ez egyre jobban romlott. Rá 3 napra sürgősségin kötött ki. Azóta nem jó az állapota. Légszomj, szívritmus zavar, nulla fizikai terhelhetőség. 7 háló van a szívében, azt mondja kb olyan állapotban érzi magát mint amikor az első műtétjére ment.
Ajjaj.. Kitartás, jobbulást ! Vigyázz magadra Te is
Köszi!

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2021.03.22. 21:48

keF1r írta:
2021.03.22. 07:28
eniksz írta:
2021.03.21. 22:29


Úgy látom oltás ügyben egy állásponton vagyunk. Ritka pillanat az életben.
Akkor ezek szerint tart még a fideszimádat...
Feltétlen, ha valamiben egyetértünk abból egyenes arányban következik.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.03.22. 21:49

9_46_20 írta:
2021.03.22. 14:17
Bandee írta:
2021.03.22. 14:06


Fogalmam nincsen, nem tudom. Szerintem mindegyik gáz általánosságban, talán a Honvéd lehet jobb.. Nem tudnak segíteni ha nagy a baj. Nem azért mert nem akarnak, hanem mert aki rákerül a gépre, akinek súlyosan támadja a tüdejét az majdnem biztosan meghal. De már talán gép sincsen vagy aki kezelje..

Időközben jött a hír, meghalt a szomszédasszony is. Két héten belül elvitte őt is és a férjét is a Covid, úgy, hogy a kórházban még hátszele is volt bár semmire nem ment vele, mert nem ezen múlott. Nem bírta a tüdeje. Két hetet altatták majdnem. :szom02 :szom01 Egyedül maradt a lányuk, senkije nincs, boldog család voltak még három hete.. Ráadásul tőle kapták el a szülők. Szerintem nem lehet feldolgozni, vagy nem tudom mikor. :szom02

Úgyhogy vigyázzatok magatokra!!
Sajnálom, ez nagyon szomorú történet.
Nagyon elegem van már nekem is egészből, de mostmár azon vagyok, hogy ez itt lesz velünk, mint egy influenza. Arra is van védőoltás mégsem lehet kiiírtani, nem úgy, mint a himlő bizonyos fajtáit.
Nem csodálom.. Nekem is

A gyerekekkel nem lehet bírni de menni se lehet sehová. Meg nem is merünk már. Ettől aztán már összezárva is sok. A cégnél sincs most annyi meló annak a fele is baszakodás hülyeségekkel, vagy értelmetlen kötekedések elhárítása. Nem érdekel semmi azt vettem észre magamon, már az sem ami mondjuk két hónapja lelkesített. Valahogy megcsömörlöttem. Lehet dokinak van igaza és el kellene menni valami agyturkászhoz. De egyébként a környezetemben is azt látom, hogy egyre furább dolgai vannak az embereknek.. Rám pl. így hat ez az egész pedig nem is mondhatnám, hogy szenvedek a korlátozásoktól. Csak néha. Inkább a sok szabadidő a korábbihoz képest amit nem tudok hová tenni és a bizonytalanságot sem tudom kezelni.
Idegesítenek már ezek a sutyiban kinyitogató boltosok is,mert bár megértem őket azt nem értem miért nem lehet 2-3 hetet kibírni. Azt se értem miért nem lehet minden bezárni a picsába 2 hétre mondjuk, étel-italon kívül semmi. Külfüldi utakat tiltani, se ki se be. Oltani. AZtán meglátjuk mi lesz.

Hát ez van. Elég elkeserítő a helyzet

Amúgy szerinted ha az egyházakat az elmúlt két évben 180 milliárddal megtámogatták (EZt láttam valahol) - értem a céljukat- szóval miért nem önkénteskedik az egyház? Az apácák? Tudomásom szerint foglalkozniuk kellene ilyesmivel de van ilyen ága is a kereszténységnek. Vagy csinálják csak nem tudunk róla?
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Bandee 2021.03.22. 22:28-kor.

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2021.03.22. 21:50

Phoebe írta:
2021.03.22. 10:37
eniksz írta:
2021.03.21. 22:35

Férjem Astrazenecat kapott, már aznap belázasodott, harmadik nap szivritmus zavar kezdődött ez egyre jobban romlott. Rá 3 napra sürgősségin kötött ki. Azóta nem jó az állapota. Légszomj, szívritmus zavar, nulla fizikai terhelhetőség. 7 háló van a szívében, azt mondja kb olyan állapotban érzi magát mint amikor az első műtétjére ment.
:( Mielőbbi jobbulást kívánok Csabának!
Köszönöm szépen! Talán ennyivel megússza.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.03.23. 09:14

eniksz írta:
2021.03.21. 22:35
Bandee írta:
2021.03.08. 13:40
Kollégám lázas lett az Astratól tegnapra de már jól van.

A másik ismerősöm akit azért oltottak be mert ismeri az oltóközpontost .... (no comment), 35 éves, ő ma majdnem megpusztul. Tegnap kapta.

Egy másik haverom aki 55 éves meg se érezte
Férjem Astrazenecat kapott, már aznap belázasodott, harmadik nap szivritmus zavar kezdődött ez egyre jobban romlott. Rá 3 napra sürgősségin kötött ki. Azóta nem jó az állapota. Légszomj, szívritmus zavar, nulla fizikai terhelhetőség. 7 háló van a szívében, azt mondja kb olyan állapotban érzi magát mint amikor az első műtétjére ment.
Jobbulást.
Öcsém keresztapja most fogja kapni, nem tudom mit, de szívműtétje volt kb. 3 éve, meg sikerült visszahíznia is :(

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.03.23. 09:17

Bandee írta:
2021.03.22. 21:49
9_46_20 írta:
2021.03.22. 14:17


Sajnálom, ez nagyon szomorú történet.
Nagyon elegem van már nekem is egészből, de mostmár azon vagyok, hogy ez itt lesz velünk, mint egy influenza. Arra is van védőoltás mégsem lehet kiiírtani, nem úgy, mint a himlő bizonyos fajtáit.
Nem csodálom.. Nekem is

A gyerekekkel nem lehet bírni de menni se lehet sehová. Meg nem is merünk már. Ettől aztán már összezárva is sok. A cégnél sincs most annyi meló annak a fele is baszakodás hülyeségekkel, vagy értelmetlen kötekedések elhárítása. Nem érdekel semmi azt vettem észre magamon, már az sem ami mondjuk két hónapja lelkesített. Valahogy megcsömörlöttem. Lehet dokinak van igaza és el kellene menni valami agyturkászhoz. De egyébként a környezetemben is azt látom, hogy egyre furább dolgai vannak az embereknek.. Rám pl. így hat ez az egész pedig nem is mondhatnám, hogy szenvedek a korlátozásoktól. Csak néha. Inkább a sok szabadidő a korábbihoz képest amit nem tudok hová tenni és a bizonytalanságot sem tudom kezelni.
Idegesítenek már ezek a sutyiban kinyitogató boltosok is,mert bár megértem őket azt nem értem miért nem lehet 2-3 hetet kibírni. Azt se értem miért nem lehet minden bezárni a picsába 2 hétre mondjuk, étel-italon kívül semmi. Külfüldi utakat tiltani, se ki se be. Oltani. AZtán meglátjuk mi lesz.

Hát ez van. Elég elkeserítő a helyzet

Amúgy szerinted ha az egyházakat az elmúlt két évben 180 milliárddal megtámogatták (EZt láttam valahol) - értem a céljukat- szóval miért nem önkénteskedik az egyház? Az apácák? Tudomásom szerint foglalkozniuk kellene ilyesmivel de van ilyen ága is a kereszténységnek. Vagy csinálják csak nem tudunk róla?
én is a drasztikus lezárás mellett vagyok. Azért mert azt még nem csinálta az ország.
csak maszatolások voltak, hogy gyakorlatilag mindenki kapott kivételt, kivéve a cipő és ruhabolt. na ennek így nem sok értelme van. Kínai módra lezárnék mindent két hétig, vagy három. Itt már nem oszt nem szoroz, az utcában beszélgettem éppen szombaton ahogy kint voltam a nagyobbikkal bringázni, mindenki azt monda depis és látszik is rajtuk.
Most szereztem jó árban maszkot ki kéne menni érte verőcére, mondtam itthon beülünk autóba és kimegyünk mind a négyen,feleségem mondta minek? Ugysem lehet semmit csinálni, üljünk az autóban 2 órát. Ja, ma már az is valami...

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2021.03.23. 11:53

eniksz írta:
2021.03.21. 22:35
Bandee írta:
2021.03.08. 13:40
Kollégám lázas lett az Astratól tegnapra de már jól van.

A másik ismerősöm akit azért oltottak be mert ismeri az oltóközpontost .... (no comment), 35 éves, ő ma majdnem megpusztul. Tegnap kapta.

Egy másik haverom aki 55 éves meg se érezte
Férjem Astrazenecat kapott, már aznap belázasodott, harmadik nap szivritmus zavar kezdődött ez egyre jobban romlott. Rá 3 napra sürgősségin kötött ki. Azóta nem jó az állapota. Légszomj, szívritmus zavar, nulla fizikai terhelhetőség. 7 háló van a szívében, azt mondja kb olyan állapotban érzi magát mint amikor az első műtétjére ment.
Gyógyulást!
(Van új - remélhetőleg jó - híred róla?)

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2021.03.23. 14:50

9_46_20 írta:
2021.03.23. 09:17
én is a drasztikus lezárás mellett vagyok. Azért mert azt még nem csinálta az ország.
csak maszatolások voltak, hogy gyakorlatilag mindenki kapott kivételt, kivéve a cipő és ruhabolt. na ennek így nem sok értelme van.
en is ezt mondom: felig bebaszni kidobott penz

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.03.23. 15:27

mudd írta:
2021.03.23. 14:50
9_46_20 írta:
2021.03.23. 09:17
én is a drasztikus lezárás mellett vagyok. Azért mert azt még nem csinálta az ország.
csak maszatolások voltak, hogy gyakorlatilag mindenki kapott kivételt, kivéve a cipő és ruhabolt. na ennek így nem sok értelme van.
en is ezt mondom: felig bebaszni kidobott penz
Ezért ezt nem is szoktuk csinálni, igaz-e? :) (:o (:j

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2021.03.23. 18:29

Bandee írta:
2021.03.23. 15:27
Ezért ezt nem is szoktuk csinálni, igaz-e? :) (:o (:j
nem emlekszem, hogy elaproztuk volna
(:o

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.03.24. 08:09

mudd írta:
2021.03.23. 14:50
9_46_20 írta:
2021.03.23. 09:17
én is a drasztikus lezárás mellett vagyok. Azért mert azt még nem csinálta az ország.
csak maszatolások voltak, hogy gyakorlatilag mindenki kapott kivételt, kivéve a cipő és ruhabolt. na ennek így nem sok értelme van.
en is ezt mondom: felig bebaszni kidobott penz
(:v (:u
Jogos

Avatar
idarpidi
AutoGP vezető
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2013.12.20. 22:32
Mi vagy?: Közöd?
Tartózkodási hely: Föld bolygó

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: idarpidi » 2021.03.24. 14:27

Na az is érdekes...
Világhírű TOP virológus és oltásfejlesztő FIGYELMEZTET AZ OLTÁSOK KAPCSÁN!
„A korona elleni védőoltások egy globális mértékű, epikus katasztrófát válthatnak ki!” - Mondja a top virológus és vakcinázási szakember Geert Vanden Bossche.
Vanden Bossche, fertőzéskutatás és oltóanyagfejlesztés területén dolgozott, a Novartis, Glaxo SmithKline gyógyszeripari cégeknél, továbbá a Gavi nevű szervezet és Bill & Melinda Gates Alapítványnál. Saját maga fejlesztett oltóanyagokat. És hangsúlyozza, hogy oltáspárti.
Most mégis arra figyelmeztet, hogy a tömeges korona elleni oltások, epikus méretű katasztrófához fognak vezetni! A szakértő ezért egy külön nyílt levelet intézett az Egészségügyi Világszervezethez.
Vanden Bossche annyira aggódik a jelenlegi oltási intézkedések miatt, hogy az Egyesült Nemzetek Szervezetét egy sürgős felhívásban arra szólítja fel, hogy világszerte minden oltási kampányt azonnal állítsanak le! Közli, hogy amennyiben ez nem történik meg, úgy a sokkal fertőzőbb vírus-variánsok csak felerősödnek, majd végül az emberek tömeges halálozásához vezethetnek!
Vanden Bossche szerint ezenkívül a koronavírussal szembeni oltás, a legnagyobb valószínűség szerint a vírus adaptív immun-menekülését fogja felerősíteni! Mivel egyik oltóanyag sem akadályozza meg a vírus-variánsok terjedését! Az oltóanyagok tehát se nem képesek kiirtani a vírust, se nem képesek a fertőzést megakadályozni! És mivel egyre több embert oltanak be korona ellen, így ezek a variánsok egyre gyakrabban jelennek meg és lesznek fertőzőbbek! És ezzel válik az egy ideig igen ártalmatlan vírus, egy kontrollálhatatlan szörnyeteggé! Hangsúlyozza a szakember!
„Profilaktikus oltóanyagokat soha nem lenne szabad olyan populációnak beadni, mely már egy nagy fertőzési-nyomásnak van kitéve. Ez alapvető tudás a vakcinológiában, amit a képzés első évében tanítanak. Egy magas árat fogunk ezért fizetni! És emocionális leszek, mert a gyermekeimre gondolok, a fiatalabb generációra. Teljes képtelenség amit itt teszünk. Nem értjük a pandémiát."
A virológus ezen kívül éles kritikát gyakorol a lezárásokkal szemben! Legfőképpen, hogy fiatal embereket, akik nem tartoznak a rizikócsoportba és jó immunrendszerrel rendelkeznek, nekik megtiltják a kapcsolatba kerülést más emberekkel. Ez számára teljesen érthetetlen.
Ténylegesen az államilag elrendelt lezárások és maszkhordások következtében, már olyan variánsok jöttek létre, melyek egy potenciális immun-menekülésre utalnak, mondja Vanden Bossche.
A kutató arra is figyelmeztet, hogy az oltások a pandémia alatt az immunrendszert is megsemmisítik!
„Az aggódalomnál is több amit érzek, ezen virális kitörés következménye miatt. Az emberiség az oltóanyagok által a veleszületett immunitás súlyos károsodását fogja elszenvedni! Ez a károsodás azonban nem csak beoltottakra fog korlátozódni! Az oltottak, mutált vírusokat fognak a nem oltottaknak továbbadni. Ezzel pedig egy globális egészségügyi krízist kiváltani! Ez sokkal katasztrofálisabb lefolyású lesz, mint amilyen a pandémia természetes lefolyása esetén lett volna.”

Vanden Bossche abból indul ki, hogy a szelektív immun-evázió, további magasan fertőző törzsek létrejöttének kedvez. Mivel a tömeges oltás egyre inkább, tünet nélküli terjesztőkké teszi a beoltottakat. Utóbbiak pedig magasan fertőző vírusokat adnak át nem védett vagy még nem fertőzött személyeknek. Ez pedig éppen az ellenkezője annak, amit az oltóanyagoknak tenniük kellene. Még annak a lehetősége is fennáll, hogy a velünk született immunitás teljesen elvész.
A velünk született immunitás, a szervezet természetes képességére vonatkozik, kórokozók gazdag és aspecifiukus variánsainak felismerésére és leküzdése tekintetében.
„Hogy a tömeges oltás a virális immunmenekülést, ezzel a fertőzést és morbiditást elősegíti, azon országokban fogjuk látni, hol néhány héten belül oltanak be milliókat. Minden más vagyok, mint oltásellenes. Tudósként normál esetben nem ilyen platformon jelentkezem, hogy állást foglaljak oltás-releváns tematikában. Profilaktikus oltóanyagokat soha nem lenne szabad olyan populációnak beadni, mely már egy nagy fertőzési-nyomásnak van kitéve. Az emberiség az oltóanyagok által a veleszületett immunitás súlyos károsodását fogja elszenvedni! Én mindent kockáztatok, mert elvégeztem a házi feladataimat. És ez egy erkölcsi kötelezettség." Hangsúlyozza, Vanden Bossche.
Amennyiben kórokozók mutációk által, vagy specifikus mechanizmusok segítségével az immunrendszeri felismerést meg tudják kerülni, azt immun-eváziónak hívják.

"Elegendő mennyiségű tudományos bizonyíték került az asztalra. Sajnos azok, akik a hatalmat gyakorolják nem nyúlnak hozzájuk. Mennyi ideig lehetséges egy problémát ignorálni, ha már jelenleg is bizonyítékok vannak arra, hogy a virális immunmenekülés időközben az emberiséget veszélyezteti?” – Teszi fel a kérdés Vanden Bossche
„Nem mondhatjuk azt, hogy nem tudtuk volna - vagy ne figyelmeztettek volna minket. Miközben ezen országok csökkenő fertőzés-számoknak örülnek majd, addig kétségtelenül növekvő COVID19-esetszámokkal lesz a rákövetkező hetekben dolguk. Az erős visszaesés után, amit most látunk egy rövid életű lapulás következhet. De ezt követően elkerülhetetlen a súlyos betegséggel járó esetszámok növekedése.
Nem tenném ezt, ha nem lennék 200%-ban meggyőződve. És nem rólam van szó. Egyáltalán nem rólam. Az emberiségről van szó. Az emberek nem értik meg, hogy jelenleg mi zajlik, és kötelességünk ez megmagyarázni! A gyermekeidről van szó! A családodról van szó.! Mindenkiről szó van!
Én mindent kockáztatok, mert elvégeztem a házi feladataimat. És ez pedig egy erkölcsi kötelezettség." - Geert Vanden Bossche
Brno, Sunday, July 18, 1971
1 Janos DRAPAL HUN Yamaha 57'43.500
2 Lazlo SZABO HUN Yamaha +39.700
3 Jarno SAARINEN FIN Yamaha +2'01.700

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.03.24. 16:26

idarpidi írta:
2021.03.24. 14:27
Na az is érdekes...
Világhírű TOP virológus és oltásfejlesztő FIGYELMEZTET AZ OLTÁSOK KAPCSÁN!
„A korona elleni védőoltások egy globális mértékű, epikus katasztrófát válthatnak ki!” - Mondja a top virológus és vakcinázási szakember Geert Vanden Bossche.
Vanden Bossche, fertőzéskutatás és oltóanyagfejlesztés területén dolgozott, a Novartis, Glaxo SmithKline gyógyszeripari cégeknél, továbbá a Gavi nevű szervezet és Bill & Melinda Gates Alapítványnál. Saját maga fejlesztett oltóanyagokat. És hangsúlyozza, hogy oltáspárti.
Most mégis arra figyelmeztet, hogy a tömeges korona elleni oltások, epikus méretű katasztrófához fognak vezetni! A szakértő ezért egy külön nyílt levelet intézett az Egészségügyi Világszervezethez.
Vanden Bossche annyira aggódik a jelenlegi oltási intézkedések miatt, hogy az Egyesült Nemzetek ...
Nem értek hozzá, biztos vannak benne igazságok, de azért elég érdekes vélemény.
Szóval, ha maszkot hordunk, vigyázunk, az is rossz, mert már ez is mutánsok kialakulásához vezet.
Nem oltsunk senkit, mert mutánsokhoz vezet.
Mondom, biztos van benne valamennyi igazság, de azért na ...
Az apa férfi, a rezsi nő!

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2021.03.24. 18:13



Tudom, Facebook, de elég részletes, alapos cáfolat Geert Vanden Bossche állításainak. Egy rövid gondolatot kiemelnék belőle:

"Állításainak magja, hogy az mondja, hogy a SARS-CoV-2 vírus képes szaporodni vakcinált ember testében is, hiszen az átadást nem befolyásolja az oltás, csak a súlyos lefolyástól véd. Egyrészt már ez sem igaz, mert annak ellenére, hogy nem jelenthető ki *egyelőre* biztosan az, hogy az oltott ember nem képes - egy ideig - átadni másoknak a vírust oltása ellenére, ha megfertőződik (erre egyébként nagyon bíztató dolgokat láthatunk Izraelben, de további adatokra van szükség, ami időbe telik), az már sokszor lett bizonyítva, hogy a testben való szaporodást az oltások gátolják."

Gyakorlatilag minden releváns tapasztalat ellentmond annak, amit állít...

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.03.24. 19:01

idarpidi írta:
2021.03.24. 14:27
Na az is érdekes...
Világhírű TOP virológus és oltásfejlesztő FIGYELMEZTET AZ OLTÁSOK KAPCSÁN!
„A korona elleni védőoltások egy globális mértékű, epikus katasztrófát válthatnak ki!” - Mondja a top virológus és vakcinázási szakember Geert Vanden Bossche....
Én azt hallottam dúl benne savanyúság, hogy nem az ő kutatásait vették meg a gyógyszeripari cégek, holott évtizedek óta folytatott ilyen kutatásokat.
Érthető ha most megpróbál sarazni.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
idarpidi
AutoGP vezető
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2013.12.20. 22:32
Mi vagy?: Közöd?
Tartózkodási hely: Föld bolygó

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: idarpidi » 2021.03.24. 20:16

Nigel Hill írta:
2021.03.24. 19:01
Én azt hallottam dúl benne savanyúság, hogy nem az ő kutatásait vették meg a gyógyszeripari cégek, holott évtizedek óta folytatott ilyen kutatásokat.
Érthető ha most megpróbál sarazni.
lehetséges, de azért elég sokkoló ez az iromány, ha osztom kettővel, akkor is...
Brno, Sunday, July 18, 1971
1 Janos DRAPAL HUN Yamaha 57'43.500
2 Lazlo SZABO HUN Yamaha +39.700
3 Jarno SAARINEN FIN Yamaha +2'01.700

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.03.24. 20:37

Krisztián írta:
2021.03.24. 18:13
Gyakorlatilag minden releváns tapasztalat ellentmond annak, amit állít...
Most beszéltünk egy doki ismerőssel.
Budapesti kórház, az egyik covid-osztályon vezető orvos jelenleg.
Azt mondta 50 beteg van náluk és többen vannak akik már megkapták az első oltásukat. (nem csak kínai, hanem AZ és Pfizeres is van) :shock: :shock:
Ez nem intenzív, csak elfekvő ugyan de akkor is elgondolkodtató. :o

Persze lehet, hogy éppen most szopták be amikor oltakoztak, de hát izééé.... nah, szóval durva.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.03.24. 20:39

idarpidi írta:
2021.03.24. 20:16
lehetséges, de azért elég sokkoló ez az iromány, ha osztom kettővel, akkor is...
A legnagyobb anti-vaxer oldalakon hivatkoznak a csókára.
Máshol nem.
Nekem ennyi elég is volt.

Mindenkinek van igazsága, még Gödénynek is. (ha nem is sok)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.03.24. 20:43

Ne csak szar hír legyen... :)

Prof. Dr Jakab Ferenc

Nagyon sokan kérdezik Tőlünk, hogy mennyi ideig védettek egy átvészelt fertőzés után. Egy most megjelent tanulmányban nagyon szép eredményeket és részben válaszokat is adnak a kutatók. A semlegesítő antitestek szintje és változása alapján 5 csoportot állapítottak meg (itt mi csak 4-et ismertetünk, mert az 5. csoport inkább csak tudományos érdekességű).
Összesen 164 beteg mintáit vizsgálták több időpontban, az utolsó vizsgálat 6 hónappal (180 nap) a tünetek megjelenése után történt!

👉Az 1 csoportba (A) tartozó személyek nagyon alacsony (szinte negatív) semlegesítő antitest szintet mutattak már a betegség kezdetén is. Ez a vizsgálat betegek 12%-át érintette (19/164 beteg).
👉A 2. csoportba (B) tartozó betegeknél a betegség kezdetétől számított körülbelül 20 napig magas, majd nagyon gyorsan csökkenő semlegesítő antitest szintet mértek. Sok esetben 180 nappal a tünetek kezdetétől már nem volt kimutatható semlegesítő antitest szint. 27%-a (44/164) a betegeknek ebbe a csoportba tartozott.
👉A 3. csoportba /C/ pedig azok a személyeket sorolták, akik szintén magas semlegesítő antitest szintet produkáltak az első 2-3 hétben, de a csökkenés lassú volt és még 180 nap után is volt egyértelműen mérhető semlegesítő antitest szint. A betegeknek 29%-nál (52/164) írták le ezt a jelenséget.
👉A 4. csoport a „legszerencsésebbek”, hiszen náluk a betegség kezdetétől számított 6 hónap múlva is magas semlegesítő antitest szintet mértek. A legtöbb beteg, 32% (52/164) tartozott ebbe a vizsgálati csoportba és ők zömmel súlyosabb klinikai tünetekkel vészelték át a fertőzést.
Nagyon fontos, hogy a sejtes immunitás alapját képező T-sejt válasz, minden csoportban hasonlóan magas volt!

☝️ Tanulságok:
1. A semlegesítő antitestek szintje nagyon eltérő lehet a COVID-19 betegségből felépült betegek estében. Minden esetben ezt csak egyéni szinten lehet mérni!
2. 61%-ban az átvészelt fertőzötteknek a tünetek kezdete utáni 180. napon is van „elégséges” semlegesítő antitest szintjük, tehát rendelkeznek valamilyen szintű védettséggel.
3. A semlegesítő antitestek szintje és változása nagyban függ a betegség átvészelésekor megjelenő klinikai tünetek súlyosságától. Súlyosabb betegség esetén magasabb antitest szint alakult ki, ami hosszabb ideig fenn is maradt a szervezetben.
4. Mivel az átvészelt betegek legalább 39%-nál alacsony (vagy teljesen negatív) a semlegesítő antitest szint, így nagyon fontos a járványügyi intézkedések folyamatos betartása (maszkviselés, távolságtartás, kézfertőtlenítés).
5. A hosszabb távú, tartós immunitás elérése érdekében nagyon fontos az oltás felvétele és az átoltott lakosság arányának emelése!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rdaneelolivaw 2021.03.24. 20:44-kor.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.03.24. 20:43

rdaneelolivaw írta:
2021.03.24. 20:37
Krisztián írta:
2021.03.24. 18:13
Gyakorlatilag minden releváns tapasztalat ellentmond annak, amit állít...
Most beszéltünk egy doki ismerőssel.
Budapesti kórház, az egyik covid-osztályon vezető orvos jelenleg.
Azt mondta 50 beteg van náluk és többen vannak akik már megkapták az első oltásukat. (nem csak kínai, hanem AZ és Pfizeres is van) :shock: :shock:
Ez nem intenzív, csak elfekvő ugyan de akkor is elgondolkodtató. :o

Persze lehet, hogy éppen most szopták be amikor oltakoztak, de hát izééé.... nah, szóval durva.
Egészségügyben dolgozó ismerősöm mondta tegnap, hogy most nagyon vigyázzak, mert az első oltást követő 10 napban sokkal könnyebben kaphatom el a fertőzést, mert ilyenkor kissé legyengül az immunrendszer. Erre ma szintén ezt olvastam.
Ezek szerint talán valóban így van.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.03.24. 20:45

bertone írta:
2021.03.24. 20:43
Egészségügyben dolgozó ismerősöm mondta tegnap, hogy most nagyon vigyázzak, mert az első oltást követő 10 napban sokkal könnyebben kaphatom el a fertőzést, mert ilyenkor kissé legyengül az immunrendszer. Erre ma szintén ezt olvastam.
Ezek szerint talán valóban így van.
Lehet benne valami, igen. Logikusnak tűnik...

Lezárt