Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.04.16. 06:41

Bandee írta:
2021.04.16. 00:15
Hmmmmm, hmmmmmm fincsi anyag erkezett, az ostoba Fekete ottan jart a Marcinal:

Ha nem lesz lehetőség online szavazásra az előválasztáson, akkor „benne van a pakliban”, hogy nem vesznek részt rajta ( magam reszerol almatlan leszek ettol)

Ilyen is volt meg:

az MSZP-s Mesterházy a Fidesz vamzere.
Még 2022 tavasza előtt leszámolnak minden ellenlábassal DESZ-en belül.
Marad Klára és a Tanácsadó. :mrgreen:

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.04.16. 12:28

"Míg tehát a lakosság több mint 90 százaléka tisztában van azzal, hogy jól állunk az átoltottságban, a lakosság háromnegyede nem tudja, hogy a halálozásban ennyire rossz a helyzetünk. Úgy, hogy halálozásban jóval közelebb vagyunk a legrosszabbul álló országhoz, mint oltottságban a legjobbhoz. (A többség nemcsak a nemzetközi kontextussal nincs tisztában a halálozással kapcsolatban, a Medián felmérése szerint a lakosság alig több mint harmada tudja, hogy körülbelül mennyien haltak meg eddig a járványban.)"

https://g7.hu/kozelet/20210415/a-fidesz ... elyzettel/

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.04.16. 14:37

Phoebe írta:
2021.04.16. 12:28
"Míg tehát a lakosság több mint 90 százaléka tisztában van azzal, hogy jól állunk az átoltottságban, a lakosság háromnegyede nem tudja, hogy a halálozásban ennyire rossz a helyzetünk. Úgy, hogy halálozásban jóval közelebb vagyunk a legrosszabbul álló országhoz, mint oltottságban a legjobbhoz. (A többség nemcsak a nemzetközi kontextussal nincs tisztában a halálozással kapcsolatban, a Medián felmérése szerint a lakosság alig több mint harmada tudja, hogy körülbelül mennyien haltak meg eddig a járványban.)"

https://g7.hu/kozelet/20210415/a-fidesz ... elyzettel/
Pedig a ballibkomcsi 90%-os mediauralom mindent megtesz.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.04.16. 15:38

Phoebe írta:
2021.04.16. 12:28
"Míg tehát a lakosság több mint 90 százaléka tisztában van azzal, hogy jól állunk az átoltottságban, a lakosság háromnegyede nem tudja, hogy a halálozásban ennyire rossz a helyzetünk. Úgy, hogy halálozásban jóval közelebb vagyunk a legrosszabbul álló országhoz, mint oltottságban a legjobbhoz. (A többség nemcsak a nemzetközi kontextussal nincs tisztában a halálozással kapcsolatban, a Medián felmérése szerint a lakosság alig több mint harmada tudja, hogy körülbelül mennyien haltak meg eddig a járványban.)"

https://g7.hu/kozelet/20210415/a-fidesz ... elyzettel/
Vagy nem érdekli, plusz az is ott van, hogy az emberek jelentős része nem akar szembenézni ezzel szerintem, a negatív dolgokat eleve kizárja. Ettől meg még fosnak is rengetegen.

Van itt egy kollégám, nagy ellenzéki, de semmilyen negatív hírt nem olvas el csak pozitívat.

Amúgy ez nem verseny, nem lesz győztes, sajnos.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.04.16. 15:42

Bandee írta:
2021.04.16. 15:38

Vagy nem érdekli, plusz az is ott van, hogy az emberek jelentős része nem akar szembenézni ezzel szerintem, a negatív dolgokat eleve kizárja.

Amúgy ez nem verseny, nem lesz győztes, sajnos.
Szerintem csak jól működik a közmédia, "Vakcina infó" Győrfi Pállal stb...

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.04.16. 15:49

Phoebe írta:
2021.04.16. 15:42
Bandee írta:
2021.04.16. 15:38

Vagy nem érdekli, plusz az is ott van, hogy az emberek jelentős része nem akar szembenézni ezzel szerintem, a negatív dolgokat eleve kizárja.

Amúgy ez nem verseny, nem lesz győztes, sajnos.
Szerintem csak jól működik a közmédia, "Vakcina infó" Győrfi Pállal stb...
Lehet. Én nem láttam ebből egyet sem, Pálból nem láttam egy másodpercet sem, de Cili nénit se néztem élőben tavaly május óta. Akkor eldöntöttem, hogy ezt kizárom az életemből

Szerintem ez egy téves kutatás ami arra kilyukadni amit mondasz. Nem hiszek ebben

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.04.16. 15:58

Bandee írta:
2021.04.16. 15:49
Phoebe írta:
2021.04.16. 15:42


Szerintem csak jól működik a közmédia, "Vakcina infó" Győrfi Pállal stb...
Lehet. Én nem láttam ebből egyet sem, de Pálból de szerintem Cili nénit se néztem élőben tavaly május óta. Akkor eldöntöttem, hogy ezt kizárom

Szerintem ez egy téves kutatás ami arra kilyukadni amit mondasz. Nem hiszek ebben
A Palis egy kb. 1 perces kis blokk Vakcina infó címmel, ami nagyjából az átoltottság aktuális állását sulykolja (továbbra sem értem az első oltás, miért minősül átoltottságnak). Baromi keveset nézek tv-t, de így is sikerül néha belefutni.

Ebben a kérdésben nem fogunk egyetérteni. Szerintem alábecsülöd, hogyan hat a média az azt fogyasztókra. A köztévé kb. úgy működik mint az FB-s véleménybuborék.

Tischi
gokartos
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2014.01.03. 15:33

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Tischi » 2021.04.16. 15:58

Bandee írta:
2021.04.16. 15:38
Phoebe írta:
2021.04.16. 12:28
"Míg tehát a lakosság több mint 90 százaléka tisztában van azzal, hogy jól állunk az átoltottságban, a lakosság háromnegyede nem tudja, hogy a halálozásban ennyire rossz a helyzetünk. Úgy, hogy halálozásban jóval közelebb vagyunk a legrosszabbul álló országhoz, mint oltottságban a legjobbhoz. (A többség nemcsak a nemzetközi kontextussal nincs tisztában a halálozással kapcsolatban, a Medián felmérése szerint a lakosság alig több mint harmada tudja, hogy körülbelül mennyien haltak meg eddig a járványban.)"

https://g7.hu/kozelet/20210415/a-fidesz ... elyzettel/
Vagy nem érdekli, plusz az is ott van, hogy az emberek jelentős része nem akar szembenézni ezzel szerintem, a negatív dolgokat eleve kizárja. Ettől meg még fosnak is rengetegen.

Van itt egy kollégám, nagy ellenzéki, de semmilyen negatív hírt nem olvas el csak pozitívat.

Amúgy ez nem verseny, nem lesz győztes, sajnos.
Ismét igazad van Bandi! Na és Medián munka, ezt is vegyük figyelembe. Megint a melyik oldal a kukább, a tájékozatlanabb, naná a jobb. :szom01

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.04.16. 16:03

Phoebe írta:
2021.04.16. 15:58
Bandee írta:
2021.04.16. 15:49


Lehet. Én nem láttam ebből egyet sem, de Pálból de szerintem Cili nénit se néztem élőben tavaly május óta. Akkor eldöntöttem, hogy ezt kizárom

Szerintem ez egy téves kutatás ami arra kilyukadni amit mondasz. Nem hiszek ebben
A Palis egy kb. 1 perces kis blokk Vakcina infó címmel, ami nagyjából az átoltottság aktuális állását sulykolja (továbbra sem értem az első oltás, miért minősül átoltottságnak). Baromi keveset nézek tv-t, de így is sikerül néha belefutni.

Ebben a kérdésben nem fogunk egyetérteni. Szerintem alábecsülöd, hogyan hat a média az azt fogyasztókra. A köztévé kb. úgy működik mint az FB-s véleménybuborék.
Lehetséges, őszinte leszek köztévét se nézek:)

Én abból indulok ki, hogy a nagyvárosok és Budapest bővel el van látva internettel és kb. 150 TV adóval. Mennyi ember ez, 3,5-4 millió? Nem tudom. Ez az ország közel fele. AZ ellenzékiek is kb. az ország fele. Ezek nagy része azt is tudja itt mennyien halnak

Fentiek miatt az arányok kizárt dolog, hogy helyesek legyenek.

Megmondom őszintén eleve problémásnak tartom magát a felvetést, de mindegy. Nem a részedről, hanem eleve

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.04.16. 16:05

Tischi írta:
2021.04.16. 15:58
Bandee írta:
2021.04.16. 15:38


Vagy nem érdekli, plusz az is ott van, hogy az emberek jelentős része nem akar szembenézni ezzel szerintem, a negatív dolgokat eleve kizárja. Ettől meg még fosnak is rengetegen.

Van itt egy kollégám, nagy ellenzéki, de semmilyen negatív hírt nem olvas el csak pozitívat.

Amúgy ez nem verseny, nem lesz győztes, sajnos.
Ismét igazad van Bandi! Na és Medián munka, ezt is vegyük figyelembe. Megint a melyik oldal a kukább, a tájékozatlanabb, naná a jobb. :szom01
Kép

(:n
Az apa férfi, a rezsi nő!

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.04.16. 16:11

Tischi írta:
2021.04.16. 15:58
Bandee írta:
2021.04.16. 15:38


Vagy nem érdekli, plusz az is ott van, hogy az emberek jelentős része nem akar szembenézni ezzel szerintem, a negatív dolgokat eleve kizárja. Ettől meg még fosnak is rengetegen.

Van itt egy kollégám, nagy ellenzéki, de semmilyen negatív hírt nem olvas el csak pozitívat.

Amúgy ez nem verseny, nem lesz győztes, sajnos.
Ismét igazad van Bandi! Na és Medián munka, ezt is vegyük figyelembe. Megint a melyik oldal a kukább, a tájékozatlanabb, naná a jobb. :szom01
Oooo de szép helyről jön a megerősítés..:) (:n

Kép

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.04.16. 16:13

bertone írta:
2021.04.16. 16:05
Tischi írta:
2021.04.16. 15:58


Ismét igazad van Bandi! Na és Medián munka, ezt is vegyük figyelembe. Megint a melyik oldal a kukább, a tájékozatlanabb, naná a jobb. :szom01
Kép

(:n
Nem erre gondoltál?:))

Kép

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.04.16. 16:40

Bandee írta:
2021.04.16. 16:13
bertone írta:
2021.04.16. 16:05

Kép

(:n
Nem erre gondoltál?:))

Kép
Ez sem rossz, de nem.
Kerestem "narancs díj" képet. Tudtommal létezik "Citrom díj", gondoltam hátha van narancsban is. De nincs, viszont ez a kép megtetszett.
Neked is küldhetném, de neked inkább ez jár.

Kép

(:i :mosoly:
Az apa férfi, a rezsi nő!

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.04.16. 17:40

bertone írta:
2021.04.16. 16:40
Bandee írta:
2021.04.16. 16:13


Nem erre gondoltál?:))

Kép
Ez sem rossz, de nem.

Kép

(:i :mosoly:
Akkor már: (:v

Kép

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.04.16. 17:59

Bandee írta:
2021.04.16. 17:40
bertone írta:
2021.04.16. 16:40

Ez sem rossz, de nem.

Kép

(:i :mosoly:
Akkor már: (:v

Kép
Nem-nem!
Ez a Gorenje csak egy sima házi mosógép, amit én tettem fel az egy nagy teljesítményű ipari eszköz! (:i
Az apa férfi, a rezsi nő!

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.04.16. 18:57

bertone írta:
2021.04.16. 17:59

Ez a Gorenje csak egy sima házi mosógép, amit én tettem fel az egy nagy teljesítményű ipari eszköz! (:i
Akkor Nektek ezt: (:i (:v

Kép

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.04.16. 22:02

Phoebe írta:
2021.04.16. 15:58
Bandee írta:
2021.04.16. 15:49


Lehet. Én nem láttam ebből egyet sem, de Pálból de szerintem Cili nénit se néztem élőben tavaly május óta. Akkor eldöntöttem, hogy ezt kizárom

Szerintem ez egy téves kutatás ami arra kilyukadni amit mondasz. Nem hiszek ebben
A Palis egy kb. 1 perces kis blokk Vakcina infó címmel, ami nagyjából az átoltottság aktuális állását sulykolja (továbbra sem értem az első oltás, miért minősül átoltottságnak). Baromi keveset nézek tv-t, de így is sikerül néha belefutni.

Ebben a kérdésben nem fogunk egyetérteni. Szerintem alábecsülöd, hogyan hat a média az azt fogyasztókra. A köztévé kb. úgy működik mint az FB-s véleménybuborék.
Nekem ilyen aggályaim is vannak pl. ezzel a számháborúval kapcsolatban:

"Románia miniszterelnöke az ország első számú járványügyi szakemberévé vált, olyan dolgokról beszélt, amelyekről nem voltak ismeretei, olyan dolgokról, amelyekről nem egyeztetett sem a szakbizottságokkal, sem a szakértőkkel – tette hozzá a volt egészségügyi miniszter. Kifejtette: pár napja tudomására jutott, hogy a Covid-kórházakban elhunytak számának a jelentési módja sem a valós helyzetet tükrözi, ezért felkéri a megbízott egészségügyi minisztert – Florin Cîțu kormányfőt –, hogy nézzen utána a saját pártja kormányzása idején kidolgozott metodológiának. Voiculescu szerint a minisztersége utolsó napjaiban elindított vizsgálat alapvető különbségeket mutat a jelentett és a valós adatok között, szerinte a valóságban több haláleset van. "Nem akarok számokkal dobálózni, mert nem sikerült dokumentálnunk ezt a helyzetet, de vizsgálataink arra utalnak, hogy alapvető különbségek vannak a jelentett és a valós számok között"

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.04.16. 22:07

Bandee írta:
2021.04.16. 22:02

Nekem ilyen aggályaim is vannak pl. ezzel a számháborúval kapcsolatban:

"Románia miniszterelnöke az ország első számú járványügyi szakemberévé vált, olyan dolgokról beszélt, amelyekről nem voltak ismeretei...
Nem ugyanarról beszélünk. Tényleg hagyjuk, te így, én úgy.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.04.16. 22:14

Összebarkácsolták a DeszBasz előválasztási kódexét, amelyet elolvasva az ember a könnyeivel küszködik.. Majd jön szembe szegény Hadházy képviselő mai posztja :(( (Mi jöhet még nem tudom, olyan mint egy rémálom)

"
Nesze neked előválasztási etikai kódex!
Több barátunk jelezte ma Zuglóból, hogy nagy tömegben indított automata hívásokat valaki, aki közvélemény-kutatásnak álcázva próbál lejáratni. A félinformációk és rágalmak közül a legaljasabb az a kérdésbe csomagolt hazugság, hogy én 2018-ban az LMP társelnökeként megakadályoztam az összefogást, így én vagyok a felelős a Fidesz kétharmados többségéért. Pár gondolat engedtessék meg nekem ezzel kapcsolatban:
1. Minden etikai kódex annyit ér, amennyit betartanak belőle a versengő felelek. Ez a legutóbbi gyors véget ért, köszönet érte a hívások megrendelőjének!
2. Mindig a könnyebb megoldás felelősöket keresni, mint szembenézni a saját hibáinkkal. Nyilván, 2018-ban mindenki követett el hibákat, de vannak, akik ezt igyekeznek elfelejteni, önmagukat felmenteni és egykori pártomra kenni a felelősséget.
3. Ha valaki nem emlékezne, én egyike voltam azoknak, akik az ellenzéki pártok együttműködését szorgalmazták. Ezért borított fel székestöl Sallai képviselő (akit ezért azóta elmarasztalt bíróság), ezért lehetetlenített el az ún. etikai bizottság.
4. A hazugságok gyakori ismételgetése a Fidesz módszere. Mi más stílust, ennél sokkal jobb országot szeretnénk. Aki a Fidesz módszereit alkalmazza, az nem változást akar, legfeljebb csak helycserét. Nekem az kevés!"

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.04.16. 22:20

Bandee írta:
2021.04.16. 22:14
Összebarkácsolták a DeszBasz előválasztási kódexét, amelyet elolvasva az ember a könnyeivel küszködik.....
Hadházy sem tökéletes, de jobban járnánk, ha több ilyen figura lenne mint ő. Valamit biztos jól csinál, ha mindkét oldalról ennyire támadják.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.04.16. 22:28

Phoebe írta:
2021.04.16. 22:20
Bandee írta:
2021.04.16. 22:14
Összebarkácsolták a DeszBasz előválasztási kódexét, amelyet elolvasva az ember a könnyeivel küszködik.....
Hadházy sem tökéletes, de jobban járnánk, ha több ilyen figura lenne mint ő. Valamit biztos jól csinál, ha mindkét oldalról ennyire támadják.
Ez abban a pillanatban dőlt meg, amikor politikai érdekből elhallgatta a jobbikos Bíró korrupciós ügyét és csak Borsod 2 (5?) bukás után jött elő a dolgaival. Erre kényszerül majd akkor is ha nyernek, vagy ha nem áll be a sorba, akkor kicsinálják. Egyébként egyetértek, ilyesmi figurák kellenének de sajnos van olyan amikor félre kell nézni. Ez mindig is így lesz

Mindez szerintem annyiból érdekes, hogy ha most ez megy, akkor az vetíti a jövőt is. Ez az egyetlen fontos üzenete van számomra az ilyesfajta híreknek, egyébként pedig ami történik az a politika természetéből fakad, tehát nem erkölcsi okokból firtatom ezeket. Fekete üti Mesterházyt, Hadházyt mindenki Zuglóban, Zayt a DK. És így tovább

Mivel gondolkodó ember vagy, nem nehéz belátnod, hogy képtelenség az együttműködésük és kormányon ez hova vezet

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.04.17. 07:17

Bandee írta:
2021.04.16. 22:28
Ez abban a pillanatban dőlt meg, amikor politikai érdekből elhallgatta a jobbikos Bíró korrupciós ügyét és csak Borsod 2 (5?) bukás után jött elő a dolgaival. Erre kényszerül majd akkor is ha nyernek, vagy ha nem áll be a sorba, akkor kicsinálják. Egyébként egyetértek, ilyesmi figurák kellenének de sajnos van olyan amikor félre kell nézni. Ez mindig is így lesz

Mindez szerintem annyiból érdekes, hogy ha most ez megy, akkor az vetíti a jövőt is. Ez az egyetlen fontos üzenete van számomra az ilyesfajta híreknek, egyébként pedig ami történik az a politika természetéből fakad, tehát nem erkölcsi okokból firtatom ezeket. Fekete üti Mesterházyt, Hadházyt mindenki Zuglóban, Zayt a DK. És így tovább

Mivel gondolkodó ember vagy, nem nehéz belátnod, hogy képtelenség az együttműködésük és kormányon ez hova vezet
Ezt egyébként szintén Hadházy írta kb. egy órával később hozzászólásként, az előbbi dolog kapcsán. Nekem kicsit ellentmond az idézett szöveggel. Nekem abból egyértelműen az jött le, hogy az ellenzéket sejti a dolog mögött. Utána viszont, mintha próbálná szépíteni.

"Hadházy Ákos
A félreértések elkerülése érdekében:
Nem tudjuk, ki rendelte meg ezt az aljas eszközt, csak azt, hogy ez a Fidesz módszere. Ha valaki más alkalmazza, az végtelenül szomorú. Ennél csak az a lehetőség szomorúbb, ha a Fidesz alkalmazza valaki más érdekében!"

Nem szimpatizálok az összefogással, szerintem ez azért lejöhetett, ugyanakkor a jelenlegi kormányt nem tudom elfogadni. Szóval tanácstalan vagyok, mi a jó döntés. Ha nem szavazok semmit sem tettem, ha Kutyáknak adom, ér bármit is?

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2021.04.17. 07:31

Phoebe írta:
2021.04.17. 07:17
ha Kutyáknak adom, ér bármit is?
Minden többet ér, mint a nemszavazás. Ezt a kijelentést majd akkor revideálom, amikor a Kedves Vezető 98%-ot kap.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.04.17. 08:13

Phoebe írta:
2021.04.16. 22:20
Bandee írta:
2021.04.16. 22:14
Összebarkácsolták a DeszBasz előválasztási kódexét, amelyet elolvasva az ember a könnyeivel küszködik.....
Hadházy sem tökéletes, de jobban járnánk, ha több ilyen figura lenne mint ő. Valamit biztos jól csinál, ha mindkét oldalról ennyire támadják.
A bolondok házába van elég ilyen figura :D Még a leártatlanabb cica is vérszemet kap egy ilyen balfasz láttán mint a hadházy...Igazi alappillére az ellenzéki kényszerborulásnak (:u
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.04.17. 08:21

Phoebe írta:
2021.04.17. 07:17
Nem szimpatizálok az összefogással, szerintem ez azért lejöhetett, ugyanakkor a jelenlegi kormányt nem tudom elfogadni. Szóval tanácstalan vagyok, mi a jó döntés. Ha nem szavazok semmit sem tettem, ha Kutyáknak adom, ér bármit is?
A jelenlegi választási szisztéma és a tömörülések alapján nem nehéz kitalálni mi a helyzet.

1. Fidesz-KDNP
2. DESZ (Fletó, Klára asszonyság)
3. Kisebb pártok, pl Kutya
4. Nem szavazok


3-4 opcióval a leendő győztest erősíted. És emellett mindenkit aki bejut a parlamentbe.
Tehát valójában csak 2 opció van.

Lezárt