Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2021.06.01. 12:52

Dani:

Rákay Philip „tanácsadó cége” 540 millió forintos forgalommal és 392 millió forintos profittal zárt tavaly


Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.06.01. 13:10

High-End írta:
2021.06.01. 12:52
Dani:

Rákay Philip „tanácsadó cége” 540 millió forintos forgalommal és 392 millió forintos profittal zárt tavaly
Nem bírom ezt a fószert... de Czeglédy ennek a többszörösét lopta el visszaigényelt áfa formájában.
Akit szerinted megfigyeltek. (:u

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2021.06.01. 14:23

rdaneelolivaw írta:
2021.06.01. 13:10


Nem bírom ezt a fószert... de Czeglédy ennek a többszörösét lopta el visszaigényelt áfa formájában.
Akit szerinted megfigyeltek. (:u
Eredményes évet zárt 2020-ban Rogán-Gaál Cecília és Sarka Kata közös médiacége, a Top News Hungary Kft., és az 561 milliós profit nagy részét, 560 millió forintot osztalékként ki is vesznek a cégből – derült ki a vállalkozás nyilvános céges beszámolójából.

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2021.06.01. 14:54

rdaneelolivaw írta:
2021.06.01. 13:10
Nem bírom ezt a fószert... de Czeglédy ennek a többszörösét lopta el visszaigényelt áfa formájában.
Akit szerinted megfigyeltek. (:u
Dani Bazdmeg..

Akkora volt Szijjártó-Nagy Szilvia másfél éve alapított cégének a profitja, hogy ha az osztalékból ad egy keveset a férjének, még a szülők felé fennálló tartozást is ki tudják fizetni.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2021.06.01. 15:13

vollebak írta:
2021.06.01. 12:32
Már az.

Igazából engem ez a topik ébresztett rá, hogy miért felesleges foglalkoznom ezzel. Ami itt van, azért nem feszülök rá, nem akarok változást kiérvelni. Rengeteg év alatt rengeteg dolog volt, amivel úgy voltam, hogy ez most már tényleg ki fogja verni a biztosítékot, ez már pártállástól függetlenül ki _kell_, hogy lengesse az ingát, ennek meg kell mozdítania a társadalmat.

Itt pedig mindig volt valami válasz rá. Hogy hiteltelen a forrás, ahonnan jött a hír. Hogy melyik 10+ év óta irreleváns ellenzéki párttag volt főnökének a kutyasétáltatója keveredett adócsalási ügybe, azzal mi van. Mindig volt valami visszalövés, hogy bezzeg az ellenzéki izével mi van, ezt a zsindex, a négynégy vagy a nyugatifény írta, lol, hogy ilyet olvasol, meg mindig volt valami olyan egysima, egy fordított válasz mindenre, amire álmomban nem gondoltam volna, hogy lehet úgy szemlélni (és nem azért, mert olyan újító vagy számomra nem érthető aspektus volt).

És akkor belegondoltam, hogy itt jóravaló, rendes, dolgos, családos emberek vannak. Ők azok, akik bezzegeznek ellenzékre mutogatva, mindig válasz Gyurcsány meg Medgyessy meg Bajnai, meg valami fura twist mindig van, ami miatt nem is akkora ügy, vagy talán egyenes jogos az adott dolog, legyen az SZFE, manyup, MTA, alkotmányátírkálás, földmutyi, trafikmutyi, kvesztormutyi. Sosem volt súlya semminek, és csak nőtt a feszültség, amikor erőltetni próbáltam, hogy lássák már be, hogy siralmas, ami folyik.

Innentől pedig, ha belegondolok abba, hogy mi van Bikaherelajta-alsón a kocsmában, végképp veszett ügy a dolog. Ha itt értelmes, fővárosi, családos, tájékozott, rendes embereknél sincs semmi, ami miatt egyöntetűen azt tudjuk mondani, hogy bárkit, akárkit, csak ezeket egy nappal sem tovább, akkor nem maradt más. Nem lesz változás, legalábbis a többségi társadalom egy esetleges kormányváltáskor sem fogja ezeket a dolgokat másképp gondolni.

Ezért nem írkálok január óta ide, meg nem is idegesítem magam. Remélem, hogy egyszer ez a kor csak egy rossz emélk lesz majd minden magyarnak, talán ezt megérem még. Vagy nem, erre is nagy az esély. Különben meg csinálom a karrierem, szeretem a családom, foglalkozom a hobbijaimmal, aztán kész. Mást nagyon nem lehet tenni.
De értelmetlen amúgyis. Tegyük fel hogy meggyőzöd őket, te vagy más, akkor itt nagy egyetértésben hánynánk a sorozatos újabb lopásoktól és utálná őket mindenki. Majd 2022-ben úgy nyernek megint 2/3-al mint a szél. Semmi értelme.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.06.01. 15:21

Schumixx írta:
2021.06.01. 15:13
De értelmetlen amúgyis. Tegyük fel hogy meggyőzöd őket, te vagy más, akkor itt nagy egyetértésben hánynánk a sorozatos újabb lopásoktól és utálná őket mindenki. Majd 2022-ben úgy nyernek megint 2/3-al mint a szél. Semmi értelme.
Persze. Nem tartom magam idősnek, de ehhez már tényleg öreg vagyok. Megtörtént már tömegekkel, hogy nem a szerintük helyes értékeket közvetítő korban, társadalomban éltek. Nekem még szerencsém is van a munkám és a körülményeim miatt - meg tudom oldani, hogy a lehető legkevésbé érintsen egy sor dolog. Korábban struccpolitikának éreztem volna ezt, ma már teszek rá, hogyan is nézhet ki az kívülről, hogy kisétálok a házunk elé, és leülök a Karmelita kolostor mellé egy könyvvel anélkül, hogy folyton forogjon a gyomrom a „szomszédaimtól”.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2021.06.01. 15:53

vollebak írta:
2021.06.01. 15:21
Persze. Nem tartom magam idősnek, de ehhez már tényleg öreg vagyok. Megtörtént már tömegekkel, hogy nem a szerintük helyes értékeket közvetítő korban, társadalomban éltek. Nekem még szerencsém is van a munkám és a körülményeim miatt - meg tudom oldani, hogy a lehető legkevésbé érintsen egy sor dolog. Korábban struccpolitikának éreztem volna ezt, ma már teszek rá, hogyan is nézhet ki az kívülről, hogy kisétálok a házunk elé, és leülök a Karmelita kolostor mellé egy könyvvel anélkül, hogy folyton forogjon a gyomrom a „szomszédaimtól”.
Engedd is el. :) Az én életemre sincs sok hatással hálisten csak zavar a lopás meg a hülyének nézés, ennyi. 2018-ban mentem el először és utoljára szavazni, akkor rekordmagas részvétel mellett szerette volna őket a többség megerősíteni a 2/3-ban. Kösz nem lesz jobb dolgom is 2022-ben.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.06.01. 21:13

Politikai patthelyzetet kell kialakítani. Be kell juttatni nagy százalékkal az MKKP-t :D
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.06.02. 06:24

High-End írta:
2021.06.01. 14:54
Dani Bazdmeg..

Akkora volt Szijjártó-Nagy Szilvia másfél éve alapított cégének a profitja, hogy ha az osztalékból ad egy keveset a férjének, még a szülők felé fennálló tartozást is ki tudják fizetni.
Igazából nem jövök rá mi a problémád.
Azt hiszed TE is (rosszul), hogy nekünk itt ezzel nincs bajunk. Dehogynincs.

Annyi a különbség kettőnk között, hogy nem Fletót látom megoldásnak erre a problémára amit felvázolsz.
Röviden ez a helyzet. :)
TE (Ti) pedig Fletót és brigádját.
Egészségetekre.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.06.02. 06:29

vollebak írta:
2021.06.01. 12:32
Itt pedig mindig volt valami válasz rá.
:D
:mrgreen:

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.06.02. 09:36

rdaneelolivaw írta:
2021.06.02. 06:24
High-End írta:
2021.06.01. 14:54
Dani Bazdmeg..

Akkora volt Szijjártó-Nagy Szilvia másfél éve alapított cégének a profitja, hogy ha az osztalékból ad egy keveset a férjének, még a szülők felé fennálló tartozást is ki tudják fizetni.
Azt hiszed TE is (rosszul), hogy nekünk itt ezzel nincs bajunk. Dehogynincs.
(:u (:u (:u (:u (:u (:u
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2021.06.02. 10:37

rdaneelolivaw írta:
2021.06.02. 06:24

Annyi a különbség kettőnk között, hogy nem Fletót látom megoldásnak erre a problémára amit felvázolsz.
Röviden ez a helyzet. :)
TE (Ti) pedig Fletót és brigádját.
Egészségetekre.
Szerinted én Gyurcsányt látom megoldásnak? (:v

De ennél keleti közeledéssel tarkított szabad rablásnál bármi jobb.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.06.02. 11:47

High-End írta:
2021.06.02. 10:37
rdaneelolivaw írta:
2021.06.02. 06:24

Annyi a különbség kettőnk között, hogy nem Fletót látom megoldásnak erre a problémára amit felvázolsz.
Röviden ez a helyzet. :)
TE (Ti) pedig Fletót és brigádját.
Egészségetekre.
Szerinted én Gyurcsányt látom megoldásnak? (:v

De ennél keleti közeledéssel tarkított szabad rablásnál bármi jobb.
Azt felejti csak el danibarátunk... "Mr dehogynem", hogy ebben a kétpolusú jelenlegi rendszerben nem tudsz másra szavazni.
Persze lehet a megváltóra várni, hogy a KKP majd egyszer 50%-os támogatottságú alternativává fejlődik...vagy bárki más...csak ez nem fog megtörténni belátható időn belül, de lehet hogy sohasem. Viszont nyugtatgatni magad, hogy addig lopjanak csak inkább ezek tökéletesen jó indok.
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.06.02. 12:06

keF1r írta:
2021.06.02. 11:47
Azt felejti csak el danibarátunk... "Mr dehogynem", hogy ebben a kétpolusú jelenlegi rendszerben nem tudsz másra szavazni.
Persze lehet a megváltóra várni, hogy a KKP majd egyszer 50%-os támogatottságú alternativává fejlődik...vagy bárki más...csak ez nem fog megtörténni belátható időn belül, de lehet hogy sohasem. Viszont nyugtatgatni magad, hogy addig lopjanak csak inkább ezek tökéletesen jó indok.
Igazából mindegy is, pávatánc ez csak. Évek óta ez van, x önkormányzati meg parlamenti választással ezelőtt is ez volt már.

- Mondjatok alternatívát, bármilyen alternatívát!
- X.
- Lol, az X = Gyurcsány/Dobrev/déká/sátán. Azt már nem!

Mindig ez a napirajz jut eszembe arról, amikor lemegy ez a műsor a topikban:

Kép






Scselics Géza = Gyurcsány/Dobrev/déká.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.06.02. 12:13

vollebak írta:
2021.06.02. 12:06
keF1r írta:
2021.06.02. 11:47
Azt felejti csak el danibarátunk... "Mr dehogynem", hogy ebben a kétpolusú jelenlegi rendszerben nem tudsz másra szavazni.
Persze lehet a megváltóra várni, hogy a KKP majd egyszer 50%-os támogatottságú alternativává fejlődik...vagy bárki más...csak ez nem fog megtörténni belátható időn belül, de lehet hogy sohasem. Viszont nyugtatgatni magad, hogy addig lopjanak csak inkább ezek tökéletesen jó indok.
Igazából mindegy is, pávatánc ez csak. Évek óta ez van, x önkormányzati meg parlamenti választással ezelőtt is ez volt már.

- Mondjatok alternatívát, bármilyen alternatívát!
- X.
- Lol, az X = Gyurcsány/Dobrev/déká/sátán. Azt már nem!
Olyan jó ezeket a hireket olvasni...tudom mr dehogynemet is zavarja...nem is kicsit hanem, nagyon (:v
https://g7.hu/vallalat/20210601/az-alla ... arlasaval/

de akkor is CSÓÓÓÓTÁÁÁÁNY!!!
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.06.02. 12:24

keF1r írta:
2021.06.02. 11:47
Azt felejti csak el danibarátunk... "Mr dehogynem", hogy ebben a kétpolusú jelenlegi rendszerben nem tudsz másra szavazni.
Persze lehet a megváltóra várni, hogy a KKP majd egyszer 50%-os támogatottságú alternativává fejlődik...vagy bárki más...csak ez nem fog megtörténni belátható időn belül, de lehet hogy sohasem. Viszont nyugtatgatni magad, hogy addig lopjanak csak inkább ezek tökéletesen jó indok.
Csak arra próbálok rámutatni, hogy a TE szavazatod ugyanolyan megalkuvás lesz mint az enyém, pontosan a fent említett szösszenet végett.
(kétpólusú rendszer)

Annyi a különbség kettőnk között, hogy naívan azt hiszed, ez változást hoz pozitív értelemben, én nem hiszek ebben.
+ El tudom fogadni a gondolatmenetdet, TE pedig az enyémet nem és azzal vádolsz, hogy nincs bajom a jelenlegi branccsal. (ezért és amazért stb...) (:u

Érted?
Nem.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.06.02. 13:24

rdaneelolivaw írta:
2021.06.02. 12:24
keF1r írta:
2021.06.02. 11:47
Azt felejti csak el danibarátunk... "Mr dehogynem", hogy ebben a kétpolusú jelenlegi rendszerben nem tudsz másra szavazni.
Persze lehet a megváltóra várni, hogy a KKP majd egyszer 50%-os támogatottságú alternativává fejlődik...vagy bárki más...csak ez nem fog megtörténni belátható időn belül, de lehet hogy sohasem. Viszont nyugtatgatni magad, hogy addig lopjanak csak inkább ezek tökéletesen jó indok.
Csak arra próbálok rámutatni, hogy a TE szavazatod ugyanolyan megalkuvás lesz mint az enyém, pontosan a fent említett szösszenet végett.
(kétpólusú rendszer)

Annyi a különbség kettőnk között, hogy naívan azt hiszed, ez változást hoz pozitív értelemben, én nem hiszek ebben.
+ El tudom fogadni a gondolatmenetdet, TE pedig az enyémet nem és azzal vádolsz, hogy nincs bajom a jelenlegi branccsal. (ezért és amazért stb...) (:u

Érted?
Nem.
Értem én nagyjóuram...csak te egy 12 éve korlátok nélkül teljhatalommal rabló és az országot a maga undoritó képére formáló rendszert támogatsz, ahol esély sincs a javulásra.
Mig a masik nem túl jó alternativában már elég kevés névre tudtok hivatkozni, mert jórészük a kádárrendszerben sem élt még.
Tehát magam részéről inkább adok esélyt annak hátha változott valami...mint annak amiről tudom, hogy nem fog változni, csak rosszabb lesz minden egyes nappal amit hatalomban tölt.
Ezt a takarózást, hogy a másik oldal semmit nem változott az elmult 12 évben meg meghagyom neked... vagy változtak vagy nem de ez csak akkor derül ki ha lehetőséget kapnak ... a többi fikcio

Arra fentebb persze már nem volt mit irni, hogy 43 milliárd megy megint közpénzből lőlőt mentesiteni a balfaszkodása után...bár azért ha jol olvastam az eredménytartalékot gyorsan kimarta a veszteséges cégből osztalékként...
Csak jobb szájizzel fordul rá a celebkurvájára, aki a 3 hónapja működő cégéből mart ki 35 milla osztalékot ami hosszasabban visszavezetve szintén közpénz volt mig el nem veszitette ilyetén jellegét.
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.06.02. 13:59

Dani!

Nem tudom, van-e értelme egy újabb A4-esnek, de ha elgondolkozol egy pillanatra, már megérte.

Rengeteg dolog miatt védhetetlen az, hogy „mindkettő oldal ugyanolyan szar” meg a 11+ évvel ezelőttre visszamutogatás - pláne, hogy 11 olyan év volt ez, amilyen. Nagyon sokszor rámutattunk, hogy a rablás abszolút értékekben kifejezhető mértéke, a felelősségre vonás teljes hiánya, a média, oktatás leuralása, satöbbi össze sem hasonlítható semmilyen korábbival, és ezen még x évnyi gyurcsányozás sem fog segíteni. Nem volt jó a Gyurcsány-brancs sem. De a jelenleginél károsabb, aljasabb, ártóbb, pusztítóbb, dilettánsabb, gyűlöletkeltőbb kormánya soha nem volt Magyarországnak a rendszerváltás óta, de talán egyenesen a második világháború óta.

Tóta W. (akiről még a haverod, Bayer is kénytelen volt elismerni, hogy zseniális újságíró) a minap fogalmazta meg ezt a Bayerrel közösen megírni tervezett, de kútba esett könyve kapcsán - mivel Bayer elég méltatlan módon fújt visszavonulót a projektből. Átvitt értelemben minden benne van, hogy ez a gyurcsányozás, dékázás miért nem állja meg a helyét főleg itt, ebben a közösségben, mivel tudtommal nincs senki itt, aki meggyőződéses és elkötelezett szavazó - sok kormánypártival ellentétben, akik tudvalevőleg többször is szavaztak a Fideszre, köztük veled:

„Gyáván megfutottál, mert az eddigi levélváltásokból is rájöttél, hogy amit védesz, az védhetetlen. Nincs annyi ujjad, hogy betömd az összes lyukat. Ürügyet kerestél, hogy elmenekülhess, mert ehhez kevés vagy. Szomorú, mert ha te kevés vagy, akkor nincs más.
Elismerem, a helyzeted nehezebb. Én vállat vonok és rád hagyom, ha felhozod a kommunisták bűneit és a korábbi kormányok hibáit. Nem dolgom, nem küldetésem megvédeni őket mindenáron. Neked viszont ki kellene állni Horthytól Mészárosig az összes bűnöző mellett, és még részletekben sem engedhetsz. Hiszen te egy zárt, ellentmondást nem tűrő rendszert, egy permanens kinyilatkoztatást védelmezel – én meg csak azt a jogot, hogy kételkedhessek bármiben. (...) Ne engem okolj a leépülésedért. Okold a debil haverjaidat, akik miatt neked kínai kommunistákért, jachtozó kurvapecérekért meg vadászati kiállításért kellene tartanod a hátad, ha épeszű emberek közé merészkednél. Mert nem mondhatod soha, hogy ezt te már nem vállalod óvszer nélkül.”

Amikor te/ti gyurcsányoztok/dékáztok/libajnaiztok, itt nincs _senki_, akinek ezzel dolga lenne. Vaktölténnyel lövöldöztök, mert nincs senki, aki nem legfeljebb reakciós szavazó lenne. Nektek viszont, Fideszre szavazóknak (és a Gyurcsány = Scselics-féle vonal mentén mindketten tudjuk, hogy jövőre is a Fideszre fogsz karcolni, ahogy te szoktad mondani) tényleg ott a felelősség, hogy ki kell állnotok Horthytól Mészárosig az összes bűnöző és az összes mutyi mellett, óvszer nélkül. De ezekre mindig vagy a gyurcsányozós-bezzegezős viszontvádaskodás megy, illetve legfeljebb olyan, hogy attól még, hogy nem mondjátok, ne gondoljuk, hogy nem zavar titeket ez meg az. Csak utóbbival tudod, mi a gond, már beszéltük. Amikor valaki meggyőződésesen buzizik, hogy ne nyalják-falják egymást az utcán a buzik, akkor jön a kérdés, hogy azért, mert buzik? Nem, jön a terelő válasz, hát azért, mert ez nem tartozik az utcára, #csináljaanégyfalközött, ne lássa a gyerek. És a második kérdésre, hogy akkor a nyalakodó heterók is zavarnak-e, jön a fogcsikorgatós válasz, hogy ja, persze, hát se való utcára. És a harmadik kérdésre, hogy akkor miért a buzikra lett kihegyezve az első kijelentés, miért nem általánosságban a nyalakodásra, arra meg már nem jön semmi. Érted?

Amikor nem magadtól jön, hanem rákérdezésre „mi? ja, persze, az is, engem is zavar, há' ennyire azér' nem vagyok hülye/elfogult/vak”, annak már nincs olyan hitelessége.

Nem kell válaszolnod sem, meg vissza sem akarok szokni a topikba, felesleges. De ezt már régóta le akartam írni, hogy miért hibás ez az ujjal mutogatás itt másokra, akik nem hajlandók a Fideszre szavazni, ezért bevállalják akár a valóban nem túl jó, de Fidesznél mégis jobb opció DK-vonalat, és miért nem egyenlően oszlik meg az a felelősség, hogy neked/nektek mit kéne felvállalni kormányszavazóként, illetve nekem/nekünk mit kéne „bárkit, akárkit, csak ezeket ne”-kényszerszavazóként.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2021.06.02. 15:53

vollebak írta:
2021.06.02. 13:59
Nem volt jó a Gyurcsány-brancs sem. De a jelenleginél károsabb, aljasabb, ártóbb, pusztítóbb, dilettánsabb, gyűlöletkeltőbb kormánya soha nem volt Magyarországnak a rendszerváltás óta
Ennyi. :mosoly:

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.06.02. 16:36

vollebak írta:
2021.06.02. 13:59
Dani!
****
Azért válaszolnék, ha megengeded.

Tóta W.
Nagyjából rá konzervatív körökben hivatkozni olyan mintha Neked Bayert linkelnék.
Nem tudom volt-e aljasabb, cinikusabb, trógerebb firkász 1990 óta mint ez a figura, nehéz elhinnem, hogy Bayer jónak tartja de szíve-lelke.
Kb. mintha Fletót idéznél nekem, – azt hiszem Lancelot megtette pár évvel ezelőtt :D – de lehet tévedek. :)

Sajnálom, nekem nem mindegy ki mondja.

Bayer és Tóta könyvet készültek írni közösen?
Milyen témában? (:v

Nem fogunk semmiben sem egyetérteni közéleti témákban, de ez nem baj, megszoktam már.
Kibírom. :)
Találkozunk a választáson. (:n (:o

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.06.02. 16:38

vollebak írta:
2021.06.02. 13:59
Amikor valaki meggyőződésesen buzizik, hogy ne nyalják-falják egymást az utcán a buzik, akkor jön a kérdés, hogy azért, mert buzik? Nem, jön a terelő válasz, hát azért, mert ez nem tartozik az utcára, #csináljaanégyfalközött, ne lássa a gyerek. És a második kérdésre, hogy akkor a nyalakodó heterók is zavarnak-e, jön a fogcsikorgatós válasz, hogy ja, persze, hát se való utcára. És a harmadik kérdésre, hogy akkor miért a buzikra lett kihegyezve az első kijelentés, miért nem általánosságban a nyalakodásra, arra meg már nem jön semmi. Érted?
Nem értem.
Ezekre nem ilyen válaszokat adtam volna, közel sem. Teljesen mást.
Itt a baj látod...

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.06.02. 16:42

keF1r írta:
2021.06.02. 13:24
Mig a masik nem túl jó alternativában már elég kevés névre tudtok hivatkozni, mert jórészük a kádárrendszerben sem élt még.
Kik ezek?
Mondj már 5 nevet akik számítanak ott, és nem éltek a kádárrendszerben.

Fletó a főnök.
Ez a lényeg.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.06.02. 16:48

rdaneelolivaw írta:
2021.06.02. 16:36
vollebak írta:
2021.06.02. 13:59
Dani!
****
Azért válaszolnék, ha megengeded.

Tóta W.
Nagyjából rá konzervatív körökben hivatkozni olyan mintha Neked Bayert linkelnék.
Nem tudom volt-e aljasabb, cinikusabb, trógerebb firkász 1990 óta mint ez a figura, nehéz elhinnem, hogy Bayer jónak tartja de szíve-lelke.
Kb. mintha Fletót idéznél nekem, – azt hiszem Lancelot megtette pár évvel ezelőtt :D – de lehet tévedek. :)

Sajnálom, nekem nem mindegy ki mondja.

Bayer és Tóta könyvet készültek írni közösen?
Milyen témában? (:v

Nem fogunk semmiben sem egyetérteni közéleti témákban, de ez nem baj, megszoktam már.
Kibírom. :)
Találkozunk a választáson. (:n (:o
Ez megint az, hogy vagy gátlástalanul cinikusnak, vagy hülyének kell lenni ahhoz, hogy Tótát Bayerhez hasonlítsd. Elképesztő ez, hogy ezeket tényleg nem érzitek.

Ha szerinted súlyban van, akkor szorítkozzunk a tényekre:

1) Mutass nekem bármit, amit Tóta írt, és btk-t sértett vele, úgymint: gyűlöletkeltés, gyilkosságra buzdítás. Bayernek dokumentált lajstroma van ebből. Még mielőtt: a Kúria-féle ügy _nem_ btk! Nem véletlenül bukott el a bíróságon.
2) Mutass bárkit, aki bármilyen kitüntetését visszaadta, vagy bármiből kivonta magát, mert Tótával egy kalapba került volna a la lovagkereszt/Bayer

Egyébként leszarom Tótát magát, de az, hogy ne állsz meg ott, hogy esetleg azt mondod, nem bírod a csávót, hanem egyenlőségjelet teszel közé és egy gyűlöletkeltő bűnöző közé, az nagyon gáz.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.06.02. 17:00

rdaneelolivaw írta:
2021.06.02. 16:38
vollebak írta:
2021.06.02. 13:59
Amikor valaki meggyőződésesen buzizik, hogy ne nyalják-falják egymást az utcán a buzik, akkor jön a kérdés, hogy azért, mert buzik? Nem, jön a terelő válasz, hát azért, mert ez nem tartozik az utcára, #csináljaanégyfalközött, ne lássa a gyerek. És a második kérdésre, hogy akkor a nyalakodó heterók is zavarnak-e, jön a fogcsikorgatós válasz, hogy ja, persze, hát se való utcára. És a harmadik kérdésre, hogy akkor miért a buzikra lett kihegyezve az első kijelentés, miért nem általánosságban a nyalakodásra, arra meg már nem jön semmi. Érted?
Nem értem.
Ezekre nem ilyen válaszokat adtam volna, közel sem. Teljesen mást.
Itt a baj látod...
Jaj már.

Ez egy HASONLAT volt, Dani bácsi. Hogy ahogy a buzigyűlölő is a nyilvános smárolás elleni felszólalásba akarja burkolni a buziutálatát, és csak visszakérdezgetésekre/sarokba szorításokra jön ki belőle, hogy „ja, de, a heterók nyalakodása is zavar”, ugyanúgy büdös, amikor te azzal jössz, hogy neked az ingerküszöböd ez vagy az nem éri el - Tóta W., Libajnai, Gyurcsány mindig elérik, de az általad is megszavazott bűnbanda viselt dolgaival szemben mindig csak rákérdezéssel nyilatkozol, hogy „ja, az mondjuk engem is zavar”. Emiatt nem őszinte az, hogy aki a melegek nyilvános smárolását kifogásolja, az csak a nyilvános smárolást ellenzi (máskülönben nem hegyezte volna ki a buzikra, hogy aztán oldalazzon, amikor a heterók nyilvános smárolása a téma), úgy nálad sem tűnik őszintének az „ez meg az zavar azért, ki mondta, hogy nem”, amikor Pisti vagy Kefír már tényleg olyan dolgot állítanak eléd, amit nem lehet a szokásos módokon lesöpörni, hanem bele kell állni - máskülönben magadtól is mondanád, nem csak a konkrét, neked szegezett válaszkényszer okán.

Na, de léptem tényleg a topikból. Borzasztó ez, nem egyszerű nézetkülönbségeket érzek, hanem olyan, mintha nem egy valóságban élnénk. Hogy a tudományos- és művészvilág által egyaránt elítélt, btk-t sértő gyűlöletbűnöző Bayer és Tóta közé egyenlőségjelet próbáljon tenni valaki, amikor utóbbi lehet, hogy a jobboldalról irritáló, de hogy soka senkit nem akart nyakig a földbe ásatni és kivégeztetni (Bayer igen), soha senkit nem buzdított senki megölésére (Bayer igen), arra nem sokat lehet mondani. Mintha azt mondanád, hogy a csecsemgyilkos és a tilosban parkoló között egyenlőségjel van, mert mindkettő törvényt sért.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.06.02. 17:02

vollebak írta:
2021.06.02. 16:48
Ez megint az, hogy vagy gátlástalanul cinikusnak, vagy hülyének kell lenni ahhoz, hogy Tótát Bayerhez hasonlítsd. Elképesztő ez, hogy ezeket tényleg nem érzitek.

Ha szerinted súlyban van, akkor szorítkozzunk a tényekre:

1) Mutass nekem bármit, amit Tóta írt, és btk-t sértett vele, úgymint: gyűlöletkeltés, gyilkosságra buzdítás. Bayernek dokumentált lajstroma van ebből. Még mielőtt: a Kúria-féle ügy _nem_ btk! Nem véletlenül bukott el a bíróságon.
2) Mutass bárkit, aki bármilyen kitüntetését visszaadta, vagy bármiből kivonta magát, mert Tótával egy kalapba került volna a la lovagkereszt/Bayer

Egyébként leszarom Tótát magát, de az, hogy ne állsz meg ott, hogy esetleg azt mondod, nem bírod a csávót, hanem egyenlőségjelet teszel közé és egy gyűlöletkeltő bűnöző közé, az nagyon gáz.
Nem éreztél rá a lényegre vagy csak terelsz.

Csak annyit állítottam, hogy TÓTA W konzervatív körökben ugyanúgy kicsapja a biztosítékot mint baloldalon BAYER.
Így van vagy nem?
Nem érdekel a btk vagy bármilyen ide nem illő mérce, pusztán érzésekre szorítkoztam.

Nem kell azt vizsgálni, hogy valóban egy szinten vannak-e, ez egy jelenség amire felhívtam a figyelmedet.
Ha pedig nekem Tóta W-vel akarsz bármit is nyomatékosítani akkor vagy nem ismersz vagy teljesen hülyének nézel. :) :)

Lezárt