Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.07.26. 12:57

Lancelot írta:
2021.07.26. 12:15
Nekem nincs időm itt ennyit írni. Olvasni is elég volt. Ami persze nem azt jelneti, hoyg ne írj ennyit, csak annyit, hogy nekem erre nincs ennyi időm, mikor amúgyis űzött vadként élek a másodpercekkel vívott ütközeteimben. Ezért csak röviden:

Abszolúte falsak a hasonlataid. (...)
Akkor nézzük sorban.
A női emíncipáció és a szegregáció megszüntetése a természet törvényeivel teljes mértékben összhangban álló törekvés volt. Nincs ugyanis különbség rassz szerint az emberek között, legalábbis nem lehet, és a nemek között sem lehet. Itt semmi aberrációról nincs szó. A megkülönböztetés volt termnészetellenes.
Ezt te MA, 2021-ben gondolod így. Az akkori konzervatívok meg úgy gondolták, hogy a nők szavazati joga vagy a feketék egyetemre járása természet elleni aberráció. Épp te magad mutattad most be, miért életképtelen, ha úgy tetszik, természetellenes ( ;) ) konzervatívnak lenni: mert nem fenntartható. A mai kor konzervatívja az 50 évvel ezelőtti időszakok lipsi erkölcsrombolója. Te a hetvenes években voltál fiatal. Szerinted az akkori konzervatívok mit gondoltak a házasság előtti szexről, a beat/rockzenéről, a hosszú hajról, trapéznadrágról? És azok, akik a hetvenes években konzervatívok voltak, a harmincas-negyvenes években minősültek lázító, erkölcsromboló feslett rétegnek. Akkoriban az esetleg boka fölé érő szoknya, a bizonyos fürdőruhák, a nők újabb és újabb hajviselete számított égbekiáltó, természetellenes züllésnek. Jellegéből fakadóan egy adott kor konzervatívjainak társadalmi/szociális nézetei folyamatosan elavulnak. Tehát itt nem arról van szó, amire a konzervatívok instant reagálnak, hogy persze, akkor majd biztos az anyagyilkosság is egyszer normális lesz, ha minden érték elveszik. Nem. De ezek, hogy ki kivel mit csinál az ágyban, hogy néz ki, milyen párkapcsolatban él, hogy öltözködik, ez sosem lehet konzervált dolog, mert jellegénél fogva változik. Nézd meg a házasság intézményét. Te szerelemből házasodtál, gondolom, és ha a gyerekeid közül van már, aki házas, ők is. 100 évvel ezelőtti viszonyokhoz képest ez aberráció és természet ellen való, hiszen nem a család vagyonának örökítése, a nemesi vérvonal meg a hasonló idejét múlt faszságok döntenek ma már a házasságban és az együttélésben, hanem a szeretet. Ezt te is természetesnek gondolod, pedig szembemegy mindennel, amivel nem is olyan rég az akkori Lancelotok, az akkori konzervatívok ugyanilyen meggyőződéssel vallottak, mint most te azt, hogy melegnek lenni a természet ellen való.
És nem zavar, ha egy szép fiatal pár megcsókolja egymást nyilvánosan, mert az természet törvényeivel összeegyeztethető. Ha már nekiállnának ők is nyilvánosan közösülni, az zavarna. A buzik esetében sem az zavar, hogy buziként kelletik magukat nyilvánosan, hanem az, amilyen módon kelletik. Sőt, hogy egyáltalán kelletik.

Soha sem én, sem gyermekeim, sem unokáim nem fogják szégyelleni, ha kiállnak a természet törvényei mellett.
Itt csak közbevetve jegyezném meg, hogy szerintem egészségesebb dolog, ha valakit a szeretetet illetve a valamivel kapcsolatos pozitív attitűd határoz meg, mint az, hogy mit ellenez/utál.

Egy dolgot magyarázzon meg nekem az, aki természetellenesezik: mi az oka annak, hogy még a pingvinek 10 százaléka is meleg? Többezer állatfajnál dokumentált tény, különösen a főemlősök között a velünk, emberekkel nagyjából megegyező arányú homoszexualitás. Őket már csak nem a Meseország mindenkié késztette a bemelegedésre, nem? Ha természetellenes, hogy lehetnek egyáltalán melegek? Hiszen akkor heteroszexuális pároknak csak heteroszexuális gyermekeik lehetnének.

Az nem kelletés, hogy nem hajlandók elkussoltatva, szégyenben élni az olyan vélemények miatt, mint a tiéd. Te azt szeretnéd, hogy rejtve, pofáját befogva élje le az életét (és ha közben szégyelli is magát, de minimum természetellenes, aberrált egyénnek is tartja magát, az még jobb) az ilyen ember. De ilyesmit mindig csak az gondol így, aki nem érintett. Mi lesz, ha egy gyerekedről vagy a rokoni baráti körben valakiről derül ki, hogy az? Kitagadod, nem állsz szóba az illetővel? Megmondod neki ezt ugyanígy, hogy az egész léte, énje a természet törvényei ellen szól? Nem hiszem, hogy ez a valóságban így működne.

Azt meg, hogy a gyerekeid mit gondolnak majd, nem tudhatjuk biztosan. Annyi azonban tény, hogy a történelmi előzmények alapján extrém módon ritka, hogy azoknak a konzervatívoknak a leszármazottaik, akik annak idején hozzád hasonlóan hevesen elleneztek ilyen horderejű és ennyi embert érintő társadalmi kérdéseket (feketék, nők státusza, házasság előtti szex, gyerekvállálás házasság nélkül, társadalmi osztályok közötti átjárás, eltérő rasszok közötti családalapítás/házasság, stb.), azok ma nem gyökeresen eltérően vélekednének, mint az elődeik. Erre alapozva mondtam azt, amit, hiszen ezekben a kérdésekben te mai konzervatívként is az akkori konzervatívok nézeteivel élesen szembemenő álláspontokat képviseled.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2021.07.26. 13:36

vollebak írta:
2021.07.23. 13:44
...mint egyetlen pappal - mert az nagy eséllyel még pedofil is lehet, ha katolikus.
meg penteken akartalak elkuldeni a picsaba, de megfogta a vpn

nekifutsz ujra, vagy szanjak ra fel orat es mossam ossze par ugyes statisztikaval a tetkosokat a bunuzokkek?

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.07.26. 13:51

Én csak ámulok és bámulok az érveléseken, valamint hogy itt még mindig a homoszexuálisok a téma. (Az érvelések tartalmi minőségébe inkább nem szólok bele, felesleges mert akkor fogalom összemosások mennek itt)
Ezek szerint a recept kiválóan működik, és a téma jól a felszínen van tartva. :)
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2021.07.26. 13:58

amugy meg naszoval:
- ha a teremtesben hiszel, akkor hogy mered megkerdojelezni az ur muvet? hogy ennyi buzit teremtett, alihanem a terve van velkuk is.
- ha az evolucioban hiszel, akkor a buzi gen reg kihalt volna (mert orokiteni csak kisebb esellyel orokitik), ha annyira a termeszet ellen lennenek.

hogy mi a termeszetes, es mi nem, arra mar maoek is rajottek, es elhajtottak kapalni a professzorokat. pl. egy 140+ iku kurvara nem termeszetes, az mar nagyon is lelog a gauss-gorberrol.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.07.26. 14:25

Lancelot írta:
2021.07.26. 12:15
vollebak írta:
2021.07.26. 11:49


Ez a jó öreg „engem nem zavar, de csinálja a négy fal között”-féle fáradt és fals érvelés. 15+ év alatt sem tudta nekem soha megmagyarázni senki, aki ezzel jött, hogy ha valami tényleg nem zavarja, az miért legyen elzárt, számára nem látható helyen? :D Nyilván azért, mert zavarja, csak nem akarja kimondani. Senki sem közösül nyilvánosan, ha pedig a heterók érintkezése (kézenfogás, csók, ilyesmik) nem zavarnak senkit közterületen, a melegektől miért zavaró ez?

Ilyenkor le szokott menni a szokásos párbeszéd, már írtam itt nemrég ezt - sőt, többekkel volt az évek során, akivel le is pingpongoztuk, mindig hasonló végkimenetellel.

- Engem nem zavarnak a buzik, de csinálják a négy fal között!
- De mi az, amire utalsz, mit csináljanak négy fal között?
- Hát hogy mutogatják magukat!
- A kézen fogva mászkálásra, ölelkezésre, csókra, ilyesmikre gondolsz?
- Igen, arra! Nem való az közterületre, senkit nem érdekel!
- Oké, és akkor ez a heterókra is igaz, ugye?
- Hogy mi?
- Hát azt mondtad, hogy nem való közterületre az intimitás semmilyen formája. De ha kimész az utcára, tele van mindent egymást nyaló heterókkal, főleg fiatalok, főleg nyáron. Nem tudsz semerre nézni, hogy ne látnál ilyet. Akkor ez is négy fal közé illik, ugye?
- Mi? Ja... Ja, igen! Igen, így van, persze!
- Akkor miért a melegekre kihegyezve tetted az első kijelentést? Ha minden ilyen érintkezés látványa ugyanúgy zavar, miért nem általánosan jelentetted ki, a melegek külön megemlítése nélkül?
- ... *tücsökciripelés*

De nézzük meg ezt a konkrét hozzászólást történelmi távlatokban.

„Ebben van a lényeg. Engem nem érdekel, ha otthon néger, otthon akar valaki egyenjogúként feszíteni, de miért akarja ezt ráerőltetni az egészséges bőrszínű többségre? No persze ez évről-évre visszatérő vita, így már ezerszer leírtam ezt én is. Ha bennük nincs annyi tolerancia, hogy nem mutogatják a nyilvános egyenjogúsági törekvéseiket, bennem meg nincs tolerancia, hogy azt elviseljem. Ilyen egyszerű ez. Mindenféle politikai átütéstől mentesen, csupán jó érzéstől vezéreltetve.”

Ezen felül, senki nem erőltet senkire semmit. Senki sem azért vonul fel, hogy dugjon a hátsójába mindenki dildót, és szokjunk le a nőkről mi, heterók.

Azért vonulnak fel, hogy ne legyenek megtűrt, kézenfogásért, csókért is láthatatlanságba, „négy fal” közé zavart kisebbség, akikre olyan jelzőket mondanak még intelligens, tanult emberek, például ügyvédek is, hogy „üzekednek”, meg erőltetik magukat az „egészséges gondolkodásúakra”. Te itt a szakmádból kifolyólag talán mindenkinél jobban érted, amikor azon rugózom, hogy minden egyes szónak, kifejezésnek súlya és konnotációja van. Ezekkel a szóválasztásokkal, kifejezéshasználatokkal te mind azt implikálod, hogy abnormális, sötétben tartandó rétegről van szó.

Éppen ezért ezt az egész törekvést, felvonulósdit te, illetve az általad képviselt attitűd generálja. Mindaddig, amíg lesz ez az álságos nemzavardecsináljaanégyfalközött-érv, a természetellenezés meg a „normális gondolkodásúakkal” szembeállítás, addig lesznek is ilyen felvonulások, és abszolút lesz létjogosultságuk is. A nők választási jogaiért sem tüntet ma már senki, és azért sem, hogy mehessenek egyetemre a feketék, vagy ülhessenek a buszon oda, ahova akarnak. Pusztán történelmi tendenciák alapján mondom (mert az ilyen jellegű törekvések, az ennyi embert világszerte érintő jogharcok sosem múltak el nyomtalanul, mint egy rossz kamaszkori szokás, tehát tényleg nem értem, mit várnak az ellenzők, hogy mi fog történni), hogy nagy eséllyel a gyerekeitek és unokáitok generációja el sem akarja majd hinni, és szégyellni fogja, hogy így érveltek. Ismertem én olyan amerikai srácot, akinek a nagyapja kordont állt egyetemek előtt, nehogy a nigger be tudjon menni - tették ezt annak idején a „normális gondolkodás” és a „jóérzéstől vezérelve”. Nem akarod tudni, hogy vélekedett ez a srác a nagypapa akkori értékeiről és gondolkodásáról.
Nem akarok nagyon a biológiába belemenni, de a férfiaknak azért van farkuk, a nőknek meg puncijuk, mert az ember faj fenntartásához az evidenciaszerűen szükséges. Az más kérdés, hogy e testrészeinket örömszerzésre is használjuk.

Ha viszomnt két fasz vagy két punci találkzik az ágyban az segégeszközök nélkül nem tud egymással mit kezdeni, ill. a másik testének olyan részét kénytelen használni, amit a természet nem arra teremtett. Magyarán az azonos neműek együttléte természetellenes. Megértem, hogy deviánsok, nem tehetnek róla, meg betegek, mag a tököm tudja mik. Nem is zavarnának engem. Míg Szájerről nem tudtam, hogy buzi, pl. abszolúte nme is érdekelt a szexuális hovatartozása. A felvonulgató egymás faszát fogdosók sem érdekelnének, ha ezt otthon a budiban csinálnák. A leszbik is nyalogassák zárt falak között nyugodtan egymást. De ahogy én nem hencegek azzal a nyílt utcán, hogy a farkam mutogatom, ahogy én nme vonaglok kéjesen a rám üvöltve fütyülők szeme előtt, ahogy nem akarom imitálni a közösülést nagy nyivánosan, addig joggal elvárom, hoyg ezt más sem tegye előttem.
:)) Laci ez komoly lett, megnevettettél

Mindenestre ha mégis erre adnád a fejed, szólj hadd lássam én is:)

(Jó volt újra hallani felőled)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.07.26. 14:27

mudd írta:
2021.07.26. 13:36
vollebak írta:
2021.07.23. 13:44
...mint egyetlen pappal - mert az nagy eséllyel még pedofil is lehet, ha katolikus.
meg penteken akartalak elkuldeni a picsaba, de megfogta a vpn

nekifutsz ujra, vagy szanjak ra fel orat es mossam ossze par ugyes statisztikaval a tetkosokat a bunuzokkek?
Tudod te, hogy mire gondoltam ezzel. Nincs ennél rosszabb, amikor az „engedjétek hozzám a gyerekeket” tanításból valami egészen más lesz. És az, hogy se Benedek, se Ferenc nem álltak ki nyíltan és zúzták szét vasmarokkal az egészet (sőt, Benedek részt vett az eltussolásban is), az a lehető legrosszabb szájízt hagyta maga után. És amíg ez nincs odafentről tisztába téve, amíg nem épp maguk a lelkészek és a püspökök, érsekek, pápák szája habzik a dühtől a legjobban ennek kapcsán, addig igen, nem bízom bennük.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.07.26. 14:30

mudd írta:
2021.07.26. 13:58
amugy meg naszoval:
- ha a teremtesben hiszel, akkor hogy mered megkerdojelezni az ur muvet? hogy ennyi buzit teremtett, alihanem a terve van velkuk is.
- ha az evolucioban hiszel, akkor a buzi gen reg kihalt volna (mert orokiteni csak kisebb esellyel orokitik), ha annyira a termeszet ellen lennenek.

hogy mi a termeszetes, es mi nem, arra mar maoek is rajottek, es elhajtottak kapalni a professzorokat. pl. egy 140+ iku kurvara nem termeszetes, az mar nagyon is lelog a gauss-gorberrol.
Ugyanitt merül fel a kérdés, hogy teremtéspárti erkölcsök szerint akkor az, hogy egy férfi bordájából egy nő lett, vajon genderista nemváltó beavatkozásnak számít-e.

(Azt meg már gyerekként sem értettem, hogy miért van Ádámnak és Évának köldöke minden festményen.)
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.07.26. 14:34

Eközben: „Pontosan az történt a nemzetbiztonsági bizottság Pegasus-ügyben összehívott hétfő délelőtti zárt ülésén, amire előzetesen számítani lehetett. A titkosszolgálatokat felügyelő Pintér Sándor belügyminiszter, akit a testület ellenzéki tagjai kérdezni szerettek volna a megfigyelési ügyről, megjelent ugyan, mégsem kellett beszélnie. A bizottság fideszes tagjai ugyanis távol maradtak, így az ülés határozatképtelen volt.
A kormány ezzel kerülte el, hogy Pintérnek válaszolnia kelljen arra, hogy a kormány megvásárolta-e a Pegasus nevű, mobiltelefonokat meghekkelő izraeli kémszoftvert - amit tagadni eddig sem tagadott a miniszter -, illetve hogy valóban használták-e az eszközt újságírók, ellenzéki politikusok és civil aktivisták megfigyelésére.”
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2021.07.26. 14:58

vollebak írta:
2021.07.26. 14:34
Eközben: „Pontosan az történt a nemzetbiztonsági bizottság Pegasus-ügyben összehívott hétfő délelőtti zárt ülésén, amire előzetesen számítani lehetett. A titkosszolgálatokat felügyelő Pintér Sándor belügyminiszter, akit a testület ellenzéki tagjai kérdezni szerettek volna a megfigyelési ügyről, megjelent ugyan, mégsem kellett beszélnie. A bizottság fideszes tagjai ugyanis távol maradtak, így az ülés határozatképtelen volt.
A kormány ezzel kerülte el, hogy Pintérnek válaszolnia kelljen arra, hogy a kormány megvásárolta-e a Pegasus nevű, mobiltelefonokat meghekkelő izraeli kémszoftvert - amit tagadni eddig sem tagadott a miniszter -, illetve hogy valóban használták-e az eszközt újságírók, ellenzéki politikusok és civil aktivisták megfigyelésére.”
Ha kiderül teljes bizonyossággal, hogy megfigyelték őket a kormány által megvett kémszoftverrel és ezt a kormány követte el, akkor mit lehet kezdeni, ha azt mondja a kormány, hogy a szóban forgó személyeknél fennállt a nemzetbiztonsági veszélyeztetés gyanúja? Azon kívül, hogy a hajunkra kenjük.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.07.26. 15:08

zola írta:
2021.07.26. 14:58
Ha kiderül teljes bizonyossággal, hogy megfigyelték őket a kormány által megvett kémszoftverrel és ezt a kormány követte el, akkor mit lehet kezdeni, ha azt mondja a kormány, hogy a szóban forgó személyeknél fennállt a nemzetbiztonsági veszélyeztetés gyanúja? Azon kívül, hogy a hajunkra kenjük.
Ezt azért ebben az esetben bizonyítaniuk is kéne majd. Bemondásra meg „volt egy olyan érzésünk” alapján még a kormány sem vádolhat ilyesmivel senkit.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.07.26. 15:32

vollebak írta:
2021.07.26. 15:08
zola írta:
2021.07.26. 14:58
Ha kiderül teljes bizonyossággal, hogy megfigyelték őket a kormány által megvett kémszoftverrel és ezt a kormány követte el, akkor mit lehet kezdeni, ha azt mondja a kormány, hogy a szóban forgó személyeknél fennállt a nemzetbiztonsági veszélyeztetés gyanúja? Azon kívül, hogy a hajunkra kenjük.
Ezt azért ebben az esetben bizonyítaniuk is kéne majd. Bemondásra meg „volt egy olyan érzésünk” alapján még a kormány sem vádolhat ilyesmivel senkit.
Szerintem ez az az ügy ami soha nem fog kiderülni. Szerintem a kormány normális esetben - tudom, hogy ez nem teljesen normális hely - senkit nem figyeltethet meg, az a Nemzetbiztonsági Hivatal hatásköre kellene legyen és ráadásul titkos ténykedés. Akár engem és téged is megfigyelhetnek, ha olyan gyanú merül fel.

Így aztán bizonyítási kényszer sincsen senkin, vagyis ha magyarázkodni kell azt a BM- nek kell megtennie

Szerintem bizonyítani kellene először, hogy XY-t megfigyeltek, nem tudom ez megtörtént-e? Ha igen és úgy érzi valaki, hogy erre nem adott okot akkor a BM-nek magyarázattal kell szolgáljon.

Pl. ha az újságíró semmi olyat nem csinált ami ezt indokolná. akkor az kibaszott gáz hiszen alapvető demokratikus érték a sajtó és szólásszabadság. Innen már csak egy lépés ellenzéki képviselők lehallgatása. Tehát jó lenne, ha tisztázódna a dolog


Más.

Írtad valaki bosszút állt rajtad. Szerintem ez viszont tűrhetetlen, tehát igenis a közösségnek tudnia kéne mi ez a dolog, mert az erdőben szemetet lerakókat is inkább közszemlére kéne tenni mint titkolni, hogy ki az. Nem jutott eszembe jobb hasonlat. Jó lenne ha megosztanád ezt, mert akármilyen viták is vannak, ez a közösség összetartó alapvetően és számíthatunk egymásra.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2021.07.26. 15:50

Bandee írta:
2021.07.26. 15:32


Pl. ha az újságíró semmi olyat nem csinált ami ezt indokolná. akkor az kibaszott gáz hiszen alapvető demokratikus érték a sajtó és szólásszabadság. Innen már csak egy lépés ellenzéki képviselők lehallgatása. Tehát jó lenne, ha tisztázódna a dolog

Előkeresnek egy képet, amin egyik útja során (pl interpol által is annak tartott) terrorista gyanús személlyel volt egy légtérben, vagy csak elsétált mellette.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.07.26. 15:52

Bandee írta:
2021.07.26. 15:32
Más.

Írtad valaki bosszút állt rajtad. Szerintem ez viszont tűrhetetlen, tehát igenis a közösségnek tudnia kéne mi ez a dolog, mert az erdőben szemetet lerakókat is inkább közszemlére kéne tenni mint titkolni, hogy ki az. Nem jutott eszembe jobb hasonlat. Jó lenne ha megosztanád ezt, mert akármilyen viták is vannak, ez a közösség összetartó alapvetően és számíthatunk egymásra.
Kedves tőled, de tényleg annyira apró dologról van szó, hogy nem is jó kifejezés rá a bosszú, mert túlzó. Nem károsítottak meg, nem bántottak semmivel, csak egy gyerekes húzás volt. Amikor észrevettem, csak legyintettem, hogy hogy lehet ennyire kicsinyes valaki felnőtt emberként. Szóra sem érdemes az egész.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.07.26. 15:59

vollebak írta:
2021.07.26. 15:52
Bandee írta:
2021.07.26. 15:32
Más.

Írtad valaki bosszút állt rajtad. Szerintem ez viszont tűrhetetlen, tehát igenis a közösségnek tudnia kéne mi ez a dolog, mert az erdőben szemetet lerakókat is inkább közszemlére kéne tenni mint titkolni, hogy ki az. Nem jutott eszembe jobb hasonlat. Jó lenne ha megosztanád ezt, mert akármilyen viták is vannak, ez a közösség összetartó alapvetően és számíthatunk egymásra.
Kedves tőled, de tényleg annyira apró dologról van szó, hogy nem is jó kifejezés rá a bosszú, mert túlzó. Nem károsítottak meg, nem bántottak semmivel, csak egy gyerekes húzás volt. Amikor észrevettem, csak legyintettem, hogy hogy lehet ennyire kicsinyes valaki felnőtt emberként. Szóra sem érdemes az egész.
Akkor jó. :mosoly:

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.07.26. 16:00

zola írta:
2021.07.26. 15:50
Bandee írta:
2021.07.26. 15:32


Pl. ha az újságíró semmi olyat nem csinált ami ezt indokolná. akkor az kibaszott gáz hiszen alapvető demokratikus érték a sajtó és szólásszabadság. Innen már csak egy lépés ellenzéki képviselők lehallgatása. Tehát jó lenne, ha tisztázódna a dolog

Előkeresnek egy képet, amin egyik útja során (pl interpol által is annak tartott) terrorista gyanús személlyel volt egy légtérben, vagy csak elsétált mellette.
Bármit lehet, persze, azért nem érzem, hogy ennek lesz értelmes végeredménye, megint csak a kérdőjelek maradnak.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.07.26. 16:18

Bandee írta:
2021.07.26. 15:32
Más.

Írtad valaki bosszút állt rajtad. Szerintem ez viszont tűrhetetlen, tehát igenis a közösségnek tudnia kéne mi ez a dolog, mert az erdőben szemetet lerakókat is inkább közszemlére kéne tenni mint titkolni, hogy ki az. Nem jutott eszembe jobb hasonlat. Jó lenne ha megosztanád ezt, mert akármilyen viták is vannak, ez a közösség összetartó alapvetően és számíthatunk egymásra.
Lemaradtam valamiről. Bár ignorálom Ricsit, és megállom hogy ne válaszoljak neki, de erről a bosszúállásról lemaradtam. Bár az is lehet, hogy rólam van szó, mert FB-ról töröltem :mosoly:
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.07.26. 16:23

zola írta:
2021.07.26. 14:58
vollebak írta:
2021.07.26. 14:34
Eközben: „Pontosan az történt a nemzetbiztonsági bizottság Pegasus-ügyben összehívott hétfő délelőtti zárt ülésén, amire előzetesen számítani lehetett. A titkosszolgálatokat felügyelő Pintér Sándor belügyminiszter, akit a testület ellenzéki tagjai kérdezni szerettek volna a megfigyelési ügyről, megjelent ugyan, mégsem kellett beszélnie. A bizottság fideszes tagjai ugyanis távol maradtak, így az ülés határozatképtelen volt.
A kormány ezzel kerülte el, hogy Pintérnek válaszolnia kelljen arra, hogy a kormány megvásárolta-e a Pegasus nevű, mobiltelefonokat meghekkelő izraeli kémszoftvert - amit tagadni eddig sem tagadott a miniszter -, illetve hogy valóban használták-e az eszközt újságírók, ellenzéki politikusok és civil aktivisták megfigyelésére.”
Ha kiderül teljes bizonyossággal, hogy megfigyelték őket a kormány által megvett kémszoftverrel és ezt a kormány követte el, akkor mit lehet kezdeni, ha azt mondja a kormány, hogy a szóban forgó személyeknél fennállt a nemzetbiztonsági veszélyeztetés gyanúja? Azon kívül, hogy a hajunkra kenjük.
Nem fog kiderülni, mert könnyen lehet nem is igaz. Csak meg kell nézni milyen hálózat hozta ezt a témát fel szinte percre pontosan egyszerre. Plusz ismerni kéne a cég nyilatkozatát ez ügyben a mellé csatolt validációval (mert ugye ennek a szoftvernek az is van) ami nélkül a kutya sem vette volna meg ezt. Tartok tőle, hogy ez ugyanazt tartalmazza amit a végalapító nyilatkozott, vagyis, hogy ilyen lista nem készülhetett amit most "közvetett bizonyíték" gyanánt lebegtetnek.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.07.26. 16:38

Hont:

Tavaly ősszel arra figyeltem föl, hogy az összes magyar politikus kijutott az Eb-re. Most meg azt látom, hogy megszerezték a második érmüket az olimpián.

(:u (:u

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2021.07.26. 19:59

Bandee írta:
2021.07.26. 16:38
Hont:

Tavaly ősszel arra figyeltem föl, hogy az összes magyar politikus kijutott az Eb-re. Most meg azt látom, hogy megszerezték a második érmüket az olimpián.

(:u (:u
szilardunk sulylokesben akart indulni, de mindig azt a golyo fejet dobta el.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.07.26. 20:35

mudd írta:
2021.07.26. 19:59
Bandee írta:
2021.07.26. 16:38
Hont:

Tavaly ősszel arra figyeltem föl, hogy az összes magyar politikus kijutott az Eb-re. Most meg azt látom, hogy megszerezték a második érmüket az olimpián.

(:u (:u
szilardunk sulylokesben akart indulni, de mindig azt a golyo fejet dobta el.
... és utána vissza is hozták neki. Ez volt a fő baj :D
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.07.26. 20:42

Na emberek, most jöttem haza klári asszony kampányrendezvényéről. Demagóg hegyek. "Leváltjuk Orbánt" ment folyamat, meg a felújítjuk a panelokat reklámszöveg a fejújított panelok tövében (:v
A célközönég a 70 és a halál közötti volt bányászok és vízfejüek. (igen, konkrétan azok azok is voltak). Értelmesen senkivel nem lehetett beszélni. ("ha paks mellett jövök el, egyből fája fejem, mert attól letten jódbeteg (:u ) Persze sikerült klári asszonyal is beszélnem a legvégén. Konkrét kérdést tettem fel neki ami engem érint. Persze ő is jobban értett az én - egyébként kurvára specifikus - munkámhoz. Hiteltelen bohóc, betanult szövegekkel :D
Konklúzió: Ez a nő minden csak nem alternatíva. Aki ezekre szavaz az hülye vagy elmebeteg, vagy esetleg alacsony IQ-s megkeseredett nyugdíjas. Ha ez nyeri az előválasztást, vagy ne adj isten a választást, akkor a jó Isten kegyelmezzen ennek az országnak.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.07.26. 20:51

Letojom Klára asszonyt, de bár olvasnék egyszer ilyen degradáló szavakat Mészárosról, Rogánról, Lázárról, Gulyásról, Szíjjártóról, akik 11 éve regnálnak és pusztítanak (a rájuk szavazókról meg az ország végének vizionálásról nem is beszélve).
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.07.26. 22:04

vollebak írta:
2021.07.26. 20:51
Letojom Klára asszonyt, de bár olvasnék egyszer ilyen degradáló szavakat Mészárosról, Rogánról, Lázárról, Gulyásról, Szíjjártóról, akik 11 éve regnálnak és pusztítanak (a rájuk szavazókról meg az ország végének vizionálásról nem is beszélve).
Én legalább elmegyek, tájékozódom. Teljesen normálisan beszélgettem ott emberekkel, sőt a helyi összefogás képviselővel is. Volt olyan akinek a válasza még tetszett is. Klára képviselőasszonnyal is teljesen illendően - megvárva az össze nyugdíjas szelfit meg buta kérdést - kérdeztem és ő illendően válaszolt. Baromságokat, amiket ott bólintással fogadtam. De 2 kérdésemre meglehetősen lehangoló választ kaptam felkészültségből. Ment a demagóg szöveg az oktatásról, egészségügyről, mészárosozás, orbánozás, meg eu pénzek. De semmi konkrétum az ismert bűnökön kívül. SEMMI. Ami kérdéseket kapott, (már amit hallottam, mert közben emberekkel beszélgettem.) azok több mint röhejes volt. Vicc az egész, de komolyan. Én biz Isten keresem az alternatívát, de ezek nem azok. Legalábbis ez a stáb. Elmegyek az előválasztásra szavazni, mert úgy érzem Márky-Zaynak el kél a szavazat, mert neki legalább van konkrét programja és nem csak egy báb, aki a férje általi őszinteség demagógot akarja beadni a kiöregedett megszenvedett munkásosztálynak. Tőlem olvashattál Rogán patkányozást, pénztáros lőrincet de még pocokképű gulyást is. Engedd meg, hogy klárit se tartsam többre, akár azt aki mögötte állt.

Amúgy élveztem a délutánt. 2 percet kellett várni, amíg az első csöves bekiabált hogy elkúrtuk. Ugrottak is a rendőrök és kivitték. :D
Érdekes volt megfigyeli az emberek viselkedését bizonyos szituációkban, mondatokkor. Jó volt beszélgetni is sokukkal. nem rossz emberek csak teljesen elvakult hívők, mint a másik oldalon is van ilyen bő számmal. Voltak aranyos és nevettető szituációk.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.07.27. 00:49

Nigel Hill írta:
2021.07.26. 22:04
vollebak írta:
2021.07.26. 20:51
Letojom Klára asszonyt, de bár olvasnék egyszer ilyen degradáló szavakat Mészárosról, Rogánról, Lázárról, Gulyásról, Szíjjártóról, akik 11 éve regnálnak és pusztítanak (a rájuk szavazókról meg az ország végének vizionálásról nem is beszélve).
Én legalább elmegyek, tájékozódom. Teljesen normálisan beszélgettem ott emberekkel, sőt a helyi összefogás képviselővel is. Volt olyan akinek a válasza még tetszett is. Klára képviselőasszonnyal is teljesen illendően - megvárva az össze nyugdíjas szelfit meg buta kérdést - kérdeztem és ő illendően válaszolt. Baromságokat, amiket ott bólintással fogadtam. De 2 kérdésemre meglehetősen lehangoló választ kaptam felkészültségből. Ment a demagóg szöveg az oktatásról, egészségügyről, mészárosozás, orbánozás, meg eu pénzek. De semmi konkrétum az ismert bűnökön kívül. SEMMI. Ami kérdéseket kapott, (már amit hallottam, mert közben emberekkel beszélgettem.) azok több mint röhejes volt. Vicc az egész, de komolyan. Én biz Isten keresem az alternatívát, de ezek nem azok. Legalábbis ez a stáb. Elmegyek az előválasztásra szavazni, mert úgy érzem Márky-Zaynak el kél a szavazat, mert neki legalább van konkrét programja és nem csak egy báb, aki a férje általi őszinteség demagógot akarja beadni a kiöregedett megszenvedett munkásosztálynak. Tőlem olvashattál Rogán patkányozást, pénztáros lőrincet de még pocokképű gulyást is. Engedd meg, hogy klárit se tartsam többre, akár azt aki mögötte állt.

Amúgy élveztem a délutánt. 2 percet kellett várni, amíg az első csöves bekiabált hogy elkúrtuk. Ugrottak is a rendőrök és kivitték. :D
Érdekes volt megfigyeli az emberek viselkedését bizonyos szituációkban, mondatokkor. Jó volt beszélgetni is sokukkal. nem rossz emberek csak teljesen elvakult hívők, mint a másik oldalon is van ilyen bő számmal. Voltak aranyos és nevettető szituációk.
Ez jo:)) hihetetlen, hogy tenyleg elmentel

Nincs videod? Privatban elkuldhetned hadd rohogjek egy jot:))

Elovalasztas/))))) Dobrev:)))

Markinak ezen a komedian annyi eselye van mint kartyavarnak a forgoszelben

Tetelezzuk fel Marki nyer az elovalasztason, csak hipotezis szinten… Hogyan fogja a programjat vegigvinni? Kikkel?

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.07.27. 00:51

Nigel Hill írta:
2021.07.26. 20:42
Ha ez nyeri az előválasztást, vagy ne adj isten a választást, akkor a jó Isten kegyelmezzen ennek az országnak.
Mit nem mondasz:) Jó lesz az meglásd

Lezárt