Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.08.09. 11:40

Bandee írta:
2021.08.09. 11:32
vollebak írta:
2021.08.09. 11:08


Számomra nem kérdés, hogy melyik időszak volt a rosszabb, és még csak kanyarban sincs a kettő egymáshoz.
Látod, csak egyetértünk a végén :)) (:i
Ja, végül is :D
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.08.09. 12:18

vollebak írta:
2021.08.09. 10:32
Ahol ilyen van, ott alapvetően a szülő a hunyó. Minden gyerek addig fogja feszegetni a dolgokat, amíg hagyják neki. Persze, sokszor van, hogy nincs idő úgy egy gyerekre, főleg, ha mondjuk egyedülálló szülő valaki. De ilyen nincs, hogy egy gyerekkel anya rajzolgatna vagy apa focizna, szakítana rá időt, de a gyerek üvölt, hogy nem, ő inkább telefont nyomkodna mindig.
Dehogyisnem nincsen, jajj istenem. Épp ez a baj, hogy sajnos ez pontosan így működik.
Vonzza őket ez a dolog, és megszűnik idő és tér, minden.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.08.09. 12:35

rdaneelolivaw írta:
2021.08.09. 12:18
vollebak írta:
2021.08.09. 10:32
Ahol ilyen van, ott alapvetően a szülő a hunyó. Minden gyerek addig fogja feszegetni a dolgokat, amíg hagyják neki. Persze, sokszor van, hogy nincs idő úgy egy gyerekre, főleg, ha mondjuk egyedülálló szülő valaki. De ilyen nincs, hogy egy gyerekkel anya rajzolgatna vagy apa focizna, szakítana rá időt, de a gyerek üvölt, hogy nem, ő inkább telefont nyomkodna mindig.
Dehogyisnem nincsen, jajj istenem. Épp ez a baj, hogy sajnos ez pontosan így működik.
Vonzza őket ez a dolog, és megszűnik idő és tér, minden.
Még ha ez valóban így is van, miben más ez, mint anno a tévé vagy a számítógépes játékok megjelenése? Szerintem lényegét tekintve semmiben, csak ezeket a dolgokat másképp kezeled te is, mert megszoktad őket.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.08.09. 12:39

Jadrina írta:
2021.08.09. 11:34
9_46_20 írta:
2021.08.09. 10:54


iszonyat szerencsések vagyunk akkor, nekem a nagyobb (most 4,5 év) rákapott a tabletre, játszott rajta, ilyen gyerekeknek való játékkal, aztán valahogy rátalált a youtube-ra és ott olyan videókat talált, ahol félőrült kínaiak mézet öntenek a fülükbe és társai. Amikor megláttam, mondtam, hogy kérem, elromlott a tablet. Ez kb akkor volt amikor 3,5 éves volt, szóval egy éve. 2 napig hisztizett, aztán csak néha hetente egyszer rákérdezett megjavítattam-e már. Aztán fél év után, amikor bejött a youtube kids visszaadtam neki a tabletet, letiltva a sima youtube-ot, de mondta, hogy neki ez nem kell már, meg sem nézte, meg sem nyitotta.

Aztán elkérte a telefonomat és arra játékot akart letölteni. Kezdtük előről, hercegnő sminkelés, golyópálya, stb stb, aztán kb 3 hónappal ezelőtt egyszer mondta, hogy szerente valamit mondani. Mondta, hogy apa, ezek a játékok minden ugyan olyanok, ennek így semmi értelme nincs. Mondtam, hogy tudom. Azóta nem kérte el a telefont sem.

Reméljük így marad, finger crossed :mosoly:
Térjünk vissza erre pár év múlva. Kiskamasz, kamasz korban óriási probléma mindenkinél. Nem ismerek olyat, ahol nem!! Főként ezzel az otthontanulással tovább romlott a helyzet. Egész nap a gép előtt ülnek a suli miatt. Nagyrészt játszanak közben! Szinte mind! Ha valaki nem játszik nem tud bekapcsolódni a beszélgetésekbe az osztálytársaival :(
igen. ezért is írtam az utolsó mondatot, hátha így marad, persze nem vagyok naív... :)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.08.09. 13:11

vollebak írta:
2021.08.09. 12:35
rdaneelolivaw írta:
2021.08.09. 12:18


Dehogyisnem nincsen, jajj istenem. Épp ez a baj, hogy sajnos ez pontosan így működik.
Vonzza őket ez a dolog, és megszűnik idő és tér, minden.
Még ha ez valóban így is van, miben más ez, mint anno a tévé vagy a számítógépes játékok megjelenése? Szerintem lényegét tekintve semmiben, csak ezeket a dolgokat másképp kezeled te is, mert megszoktad őket.
Annyiban, hogy ez sokkal könnyebben elérhető. Mindig veled van, bárhol vagy (szinte).

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.08.09. 13:20

vollebak írta:
2021.08.09. 11:40
Bandee írta:
2021.08.09. 11:24
Ez a telefon-tablet kombó manapság szerintem a legnagyobb kihívás a gyereknevelésben. Mágikus erővel hat rájuk, vonzza őket már egészen kicsi korukban is. Mivel látja, hogy az apja/anyja is nyomja (többet vagy kevesebbet, mindegy), ő is akarja. Ez természetes. Beficcen rajta 1-1 mese, átmenetileg lefoglalja őket tehát be kell vetni néha ha nincs segítség és csinálni akarsz valamit.. Ezt mindeni megcsinálja szerintem, aki mást mond az hazudik

Nálunk 2/5 évesek, elvannak nélküle de mesét azért kérnek rajta, a pici is napi egy baba mesét megnéz, minden nap ugyanazt :)

Eltiltani nem lehet és felesleges is, meg küzdeni ellene is az, de lehetőleg ki kell tolni amennyire lehet és más programokat mutatni, csinálni. Általában -le lehet őket hozni róla, legalábbis ilyen kisebb korban, kamasz korban vannak kétségeim azok alapján amit látok. 7-8 éves korig szívesebben játszanak ha vannak gyerekek, meg érdekli őket más is, de el tudnak azért veszni benne..

Rendkívül károsnak tartom egyébként, de ez a hajó már elment és nem lehet tenni semmit. Ez már az ő életük része, pillanatok alatt programot szerveznek / vagy mondanak le ugye.. Ahogy éppen kedve szottyan. Információ dömping, képi kommunikáció kialakulása szinte törvényszerű. Egy mondatos üzenetek, emojik, nekik már így megy a dolog

Ismerek olyan 12 év körüli gyereket, aki a Balatonnál nem jön ki a házból, olyan színe van most is mint a vámpírnak, mert nap nem éri. Ez 3-4 éve így van, tehát igenis ez be tudja szippantani őket, valamint játéktól függően még a személyiség torzulást is fel lehet fedezni. De mit vagyunk meglepve, ha felnőtt emberek napokat képesek játszani?

Szülői felelősség is, de szerintem gyerekfüggő is, kit mennyire fog meg. És nem jó dolog, kár lenne ezt állítani. Túl kicsi korban túl sok hatás éri őket, egyszerűen nincs kifutása a dolgoknak, minden azonnali lett.
Ezzel mondjuk nagyon egyetértek. 38 éves vagyok, egész nap mekbúk meg mekmini előtt technokrata módon dolgozom, szellemi tevékenységem van (sosem lehet kézbe venni a munkám végeredményét, legfeljebb, ha valaki kinyomtatja), az okostelefonomon figyelem, LinkedInen ki jelöl be és ki ajánl munkát - és mégis, tele van a tököm az egésszel igazából.

Az egyik oka ennek az, hogy nem tudom, más hogy van vele, de én szeretem használni a kezemet. Ezért fontos, hogy gitározzak, főzzek, bármit, amihez kell valamilyen alkotói, kreatív folyamat is (a festéshez, képzőművészetekhez kurva béna vagyok, egy pálcikaembert sem tudok rendesen lerajzolni). A másik, hogy hiába tartom magam nagy vonalakban áptudétnek a technikai dolgokkal kapcsolatban, nekem is fárasztó követni, hogy most milyen koncepció jön az ájfónra, milyen frissítés várható a melyik pecsben, és már nem hogy a fészbúknak leáldozott, de már őskövület szar a jútyúb, a tvitter és az instagram is, meg kifutóban a sznepcset, most TikTok van, de vélhetőleg már az sem sokáig - mindig jön valami új. Minden, ami holnap jelenik csak meg, már tegnap lejárt szar volt. Nem tudom, ezzel mit lehet majd kezdeni, de ha valami, ez valóban nem egészséges.

Nem emberléptékű ez így, hogy mire bármit megjegyeznél, már dobhatod is ki, mert megújul. Persze, pörgeti a gazdaságot, meg ez a jövő, de lehet, hogy ha nem ebbe születsz bele, nem tudsz ráállni. Legalábbis én nagyon érzem, hogy analógabb életre vágyom sokszor. Szeretem a technika adta kényelmi dolgokat, de ha egy mód van rá, inkább olyasmit csinálok a szabadidőmben, amihez nem kell semmilyen technika (ez alól csak a Kindle a kivétel, de ha a praktikai okok félretehetők, akkor ma is szívesebben olvasok fizikai könyvet).
Igen. Engem mondjuk egyáltalán nem érdekelnek ezek az újdonságok, faszbukon sincsen saját profilom. Az a tiktok azt se tudom mire jó, de gondolom a lányaim majd egyszer megismertetik velem ezeket a baromságokat. Telefonból 2-3 évente veszek egy akkori ájfont, oszt kész. Egyébként mióta az van, hajlamos vagyok én is sokkal többet nyomkodni, mint anno más telefonokat. Tehát jól ki lett találva, tényleg figyelni kell rá, hogy félretegyed.

Sok előnye is van ezeknek az újításoknak, de szerintem a hátránya sokkal több. Már mindegy

Nem is fogják megtudni akik ebbe beleszülettek, milyen jó volt, amikor nem tudtak bármikor elérni és nem tudta mindenki, hogy hol vagy mit csinálsz és kivel csinálod. Működött minden akkor is

F1Johny
gokartos
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2014.01.24. 18:15

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: F1Johny » 2021.08.09. 13:27

Számomra nem kérdés, hogy melyik időszak volt a rosszabb, és még csak kanyarban sincs a kettő egymáshoz. Egy mostani példa: nemsokára indulnak nálunk a kerületben az elektromos, alacsonypadlós buszok a 16-os vonalán. Ez önmagában jó hír. Az már kevésbé, hogy ezek BYD K7-es típusok, ami egy hulladék kínai gyártmány, amik szét fognak esni itt a macskaköves, girbe-gurba utakon. De sebaj, dörgölőzni kell Kínához, ennek ez meg az egyetem az ára.

Állásfoglalás nélkül kis információt itt hagynék. A BYD magyarországi gyártású. Évek óta itt gyártják elsősorban európai exportra, de hazánkba is jut belőle 1-2 darab.

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2021.08.09. 13:38

Bandee írta:
2021.08.09. 11:32
Látod, csak egyetértünk a végén :)) (:i
Ez azért erős manipulációja ez eredetinek. :mosoly:

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.08.09. 13:50

High-End írta:
2021.08.09. 13:38
Bandee írta:
2021.08.09. 11:32
Látod, csak egyetértünk a végén :)) (:i
Ez azért erős manipulációja ez eredetinek. :mosoly:
Az, de minek kinyitni a kérdést ezredjére is? Csak acsarkodás és anyázás lenne.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.08.09. 14:03

Ricsi!

BYD buszokat vett Madrid is, illetve ezt találtam:

A Svédország egyik legnagyobb busztársaságától, a Bergkvarabusstól most érkezett megbízásnak köszönhetően immár félezer darabra gyarapodik a Norvégiában, Svédországban, Dániában és Finnországban értékesített BYD eBusok száma. A megrendelt járművek fele – amelyek a BYD számításai szerint eddig több, mint 25 millió kilométert tettek meg, ennek során mintegy 27 000 tonnányi szén-dioxid kibocsátásától kímélve meg közvetlen környezetüket – már meg is kezdte szolgálatát rendeltetési helyén.
A briteknek pedig önjáró alvázakat küldenek innen.

Komáromban gyártják őket. Ettől persze még lehet szar, meg jó is.

Most bővítik a komáromi gyárat ha jól tudom.

Egyébként szerintem ez fővárosi hatáskör, ezekről dönteni. De nem tudom, mert kavarodás van a BKK miatt.. De valami botránya volt a Tüttőnek, hogy offshore céget akart megbízni

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.08.09. 14:04

F1Johny írta:
2021.08.09. 13:27
Állásfoglalás nélkül kis információt itt hagynék. A BYD magyarországi gyártású. Évek óta itt gyártják elsősorban európai exportra, de hazánkba is jut belőle 1-2 darab.
Tudom, Komáromban gyártják őket - viszont attól még kínai tervezés. Ezt, hogy a budai utakra alkalmatlan, nem én találtam ki, hanem több helyről hallottam hozzáértőktől.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.08.09. 14:15

Bandee írta:
2021.08.09. 13:20
Igen. Engem mondjuk egyáltalán nem érdekelnek ezek az újdonságok, faszbukon sincsen saját profilom. Az a tiktok azt se tudom mire jó, de gondolom a lányaim majd egyszer megismertetik velem ezeket a baromságokat. Telefonból 2-3 évente veszek egy akkori ájfont, oszt kész. Egyébként mióta az van, hajlamos vagyok én is sokkal többet nyomkodni, mint anno más telefonokat. Tehát jól ki lett találva, tényleg figyelni kell rá, hogy félretegyed.

Sok előnye is van ezeknek az újításoknak, de szerintem a hátránya sokkal több. Már mindegy

Nem is fogják megtudni akik ebbe beleszülettek, milyen jó volt, amikor nem tudtak bármikor elérni és nem tudta mindenki, hogy hol vagy mit csinálsz és kivel csinálod. Működött minden akkor is
Működni működött, de a hatásfok azért nyilván más volt. Érted, annak idején működtek a dolgok autó vagy oltások nélkül is, csak úgy, ahogy :)

Van ezeknek nagyon jó oldala. Viszont egyetértek, hogy ezek leginkább gazdasági szempontból értelmezhetők. Az, hogy mindig minden instant lekérdezhető/megnézhető, szerintem sem tesz jót az emberi pszichének. Mondjuk azt továbbra is meg lehet tenni, hogy amennyire lehet, távol tartod az életedtől ezeket a dolgokat. Ha valakinek nem létkérdés, hogy online építsen kapcsolatokat, akkor meg lehet oldani nélküle. Nekem mondjuk az, magyarországi megbízóim nem is nagyon vannak. Ettől függetlenül most megnéztem a fészbúkos aktivitásom: a profilképem tavaly júliusban cseréltem le feketére, mert elment a nagymamám. Előtte három évig volt ugyanaz, azt megelőzően hét évig :D

Posztolási aktivitásom idén: márciusban nőnap alkalmából köszöntöttem a nőismerőseimet, április végén tettem fel egy képet a kutyámról, ahogy alszik, meg egy hete megköszöntem a születésnapi köszöntéseket. És ezzel szerintem a sok éves átlagomat már megfejeltem :D Szóval nem szemetelem tele az étert, viszont jó, hogy van, használom napi szinten, a munkámhoz is.

Igazából egyre többet foglalkoztat, hogy kéne valahol egy kis ház vidéken, ahol aztán tényleg nincs semmi, csak a tücsökciripelés éjjelente. Majd Tibi megmondja, de azt hallottam, hogy a cseheknél van ez, hogy amolyan nemzeti sport ez, hogy van egy kis vityilló, és hétvégére a fél város elhúz oda, kompenzálni a hét közbeni városi létet. Nem tudom, mennyire van így, egy blogon olvastam egyszer, hogy ez mennyire tetszett egy prágai expatnak a cseh életvitelben. Ha tényleg így csinálják, szerintem nagyon jól teszik.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2021.08.09. 16:30

ÁÁÁ, nincs itt semmi...

Kötelező lesz az amerikai tőzsdei cégeknek nőket, feketéket vagy LMBTQ-személyeket a vezetőségükben tudni



https://forbes.hu/uzlet/nasdaq-amerika- ... WpfqKNIrrI

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.08.09. 16:36

vollebak írta:
2021.08.09. 14:15
Bandee írta:
2021.08.09. 13:20
Igen. Engem mondjuk egyáltalán nem érdekelnek ezek az újdonságok, faszbukon sincsen saját profilom. Az a tiktok azt se tudom mire jó, de gondolom a lányaim majd egyszer megismertetik velem ezeket a baromságokat. Telefonból 2-3 évente veszek egy akkori ájfont, oszt kész. Egyébként mióta az van, hajlamos vagyok én is sokkal többet nyomkodni, mint anno más telefonokat. Tehát jól ki lett találva, tényleg figyelni kell rá, hogy félretegyed.

Sok előnye is van ezeknek az újításoknak, de szerintem a hátránya sokkal több. Már mindegy

Nem is fogják megtudni akik ebbe beleszülettek, milyen jó volt, amikor nem tudtak bármikor elérni és nem tudta mindenki, hogy hol vagy mit csinálsz és kivel csinálod. Működött minden akkor is
Igazából egyre többet foglalkoztat, hogy kéne valahol egy kis ház vidéken, ahol aztán tényleg nincs semmi, csak a tücsökciripelés éjjelente. Majd Tibi megmondja, de azt hallottam, hogy a cseheknél van ez, hogy amolyan nemzeti sport ez, hogy van egy kis vityilló, és hétvégére a fél város elhúz oda, kompenzálni a hét közbeni városi létet. Nem tudom, mennyire van így, egy blogon olvastam egyszer, hogy ez mennyire tetszett egy prágai expatnak a cseh életvitelben. Ha tényleg így csinálják, szerintem nagyon jól teszik.
Ehhez szerintem felesleges odáig menni, bárhol megteheted, itthon is. Sokan élnek így, szép helyeken fillérekért vehetsz házat.

Nem hinném, hogy ez cseh találmány, a városi ember mindenütt csinálja, ha megteheti. Ahogy neked, úgy rengeteg embernek tele a füttye.. Sőt, megjelent a digitális nomád kategória, az informatikus aki home office- ban van de mindezt a nyaralóban csinálja:))

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.08.09. 18:04

Bandee írta:
2021.08.09. 16:36
vollebak írta:
2021.08.09. 14:15


Igazából egyre többet foglalkoztat, hogy kéne valahol egy kis ház vidéken, ahol aztán tényleg nincs semmi, csak a tücsökciripelés éjjelente. Majd Tibi megmondja, de azt hallottam, hogy a cseheknél van ez, hogy amolyan nemzeti sport ez, hogy van egy kis vityilló, és hétvégére a fél város elhúz oda, kompenzálni a hét közbeni városi létet. Nem tudom, mennyire van így, egy blogon olvastam egyszer, hogy ez mennyire tetszett egy prágai expatnak a cseh életvitelben. Ha tényleg így csinálják, szerintem nagyon jól teszik.
Ehhez szerintem felesleges odáig menni, bárhol megteheted, itthon is. Sokan élnek így, szép helyeken fillérekért vehetsz házat.


Nem hinném, hogy ez cseh találmány, a városi ember mindenütt csinálja, ha megteheti. Ahogy neked, úgy rengeteg embernek tele a füttye.. Sőt, megjelent a digitális nomád kategória, az informatikus aki home office- ban van de mindezt a nyaralóban csinálja:))
Azért nem mindenhol filléres az. A matraban, ahol a miénk van 2 éve még 7-10 misiert vettel fullos faházat 600nm-es telekkel.

Ma már ilyenből nincs eladó a környéken. Ami van a régi kőházak, amiket az 50-es 60-as években építettek, kb olyan állapotban is vannak. Azok ára olyan 30-35-nel kezdődik. Hogy élhető legyen meg egy 20-ast rá kell áldozni, de lehet keveset mondtam.

Persze lehet találni biztos olcsot is, de szeitbem a vidéki árak durván elszálltak az utóbbi két évben.

Mi konkrétan havi szintn kapunk 1-1 levelet postán, megnézik a hrsz-t és írnak nekünk hogy megvennék

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.08.09. 18:10

9_46_20 írta:
2021.08.09. 18:04
Bandee írta:
2021.08.09. 16:36


Ehhez szerintem felesleges odáig menni, bárhol megteheted, itthon is. Sokan élnek így, szép helyeken fillérekért vehetsz házat.


Nem hinném, hogy ez cseh találmány, a városi ember mindenütt csinálja, ha megteheti. Ahogy neked, úgy rengeteg embernek tele a füttye.. Sőt, megjelent a digitális nomád kategória, az informatikus aki home office- ban van de mindezt a nyaralóban csinálja:))
Azért nem mindenhol filléres az. A matraban, ahol a miénk van 2 éve még 7-10 misiert vettel fullos faházat 600nm-es telekkel.

Ma már ilyenből nincs eladó a környéken. Ami van a régi kőházak, amiket az 50-es 60-as években építettek, kb olyan állapotban is vannak. Azok ára olyan 30-35-nel kezdődik. Hogy élhető legyen meg egy 20-ast rá kell áldozni, de lehet keveset mondtam.

Persze lehet találni biztos olcsot is, de szeitbem a vidéki árak durván elszálltak az utóbbi két évben.

Mi konkrétan havi szintn kapunk 1-1 levelet postán, megnézik a hrsz-t és írnak nekünk hogy megvennék
Nem mindenhol gondoltam, Szigligeten meg 100 millio:) de aki pihenni akar, szep kornyezetet es nem eletvitelszeru ottlakasra, az szamos helyen talal hazat amire nyilvan kell kolteni, de ejtozni par napot lehet. Balaton kornyeke, de akar Somogyban is. Borsodban is de barhol

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.08.09. 18:18

Bandee írta:
2021.08.09. 18:10
9_46_20 írta:
2021.08.09. 18:04


Azért nem mindenhol filléres az. A matraban, ahol a miénk van 2 éve még 7-10 misiert vettel fullos faházat 600nm-es telekkel.

Ma már ilyenből nincs eladó a környéken. Ami van a régi kőházak, amiket az 50-es 60-as években építettek, kb olyan állapotban is vannak. Azok ára olyan 30-35-nel kezdődik. Hogy élhető legyen meg egy 20-ast rá kell áldozni, de lehet keveset mondtam.

Persze lehet találni biztos olcsot is, de szeitbem a vidéki árak durván elszálltak az utóbbi két évben.

Mi konkrétan havi szintn kapunk 1-1 levelet postán, megnézik a hrsz-t és írnak nekünk hogy megvennék
Nem mindenhol gondoltam, Szigligeten meg 100 millio:) de aki pihenni akar, szep kornyezetet es nem eletvitelszeru ottlakasra, az szamos helyen talal hazat amire nyilvan kell kolteni, de ejtozni par napot lehet. Balaton kornyeke, de akar Somogyban is. Borsodban is de barhol
El kéne már menni dunantulra valahova. Az én életemből annyira kimaradt minden Balaton, Zala környéke, Pécs lehetne sorolni....
Talán ez az átka a saját nyaralonak

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.08.09. 18:23

Bandee írta:
2021.08.09. 16:36
Ehhez szerintem felesleges odáig menni, bárhol megteheted, itthon is. Sokan élnek így, szép helyeken fillérekért vehetsz házat.

Nem hinném, hogy ez cseh találmány, a városi ember mindenütt csinálja, ha megteheti. Ahogy neked, úgy rengeteg embernek tele a füttye.. Sőt, megjelent a digitális nomád kategória, az informatikus aki home office- ban van de mindezt a nyaralóban csinálja:))
Ja, nem is úgy értettem, hogy ott venni, csak magára a jelenségre, hogy állítólag ott olyan szintű ez, hogy az a fura, ha valaki nem így csinálja. Persze, nem új találmány ez, csak az lepett meg, hogy van egy közép-európai ország, ahol ennyire szervesen a helyi kultúra része ez. Korábban csak a finnekkel kapcsolatban hallottam ezt.

Amit írtál amúgy, hogy a digitális nomádok hogy dolgoznak, ezt is (egy sor más ilyen trendhez hasonlóan) anno, még 2008-2010 körül az észteknél kezdték el. Nem véletlenül szoktam rugózni az észteken, ahogy te is megjegyezted már :)

Szóval igen, ez egy fasza dolog. Le sem tagadhatnám, hogy budapesti születésű és neveltetésű vagyok, de mennyire fasza lehet már egy kis erdő szélére elvonulni időnként, vágni a fát a kályhába, meg nézni a csillagokat este. Tényleg nem is számít, hogy az ország melyik részén van, csak csend meg nyugi legyen.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2021.08.09. 20:59

rdaneelolivaw írta:
2021.08.09. 12:18


Dehogyisnem nincsen, jajj istenem. Épp ez a baj, hogy sajnos ez pontosan így működik.
Vonzza őket ez a dolog, és megszűnik idő és tér, minden.
Akkor ebbe a térben kéne elhelyezni olyan tartalmat, ami kimozdítja őket. Működik, lásd pokemon.
Kell egy olyan állami/társadalmi játékot alkotni, amire kurvára rákattannak, de alkalmazáson belüli "mikrotranzakcióval" tele van. Csak mikrotranzakció jelen esetben nem alkalmazáson belüli vásárlás, hanem feladatok, eredmények elérések után járó pont, amit beválthat. Összekötve e-naplóval jegyek után kapna vagy veszítene pontot. Edzésen, túrán, szemétgyűjtésen való részvételért kapna, ha elmegy strandra azért is kapna, vagy múzeumlátogatásért...stb.

És ez akár mehetne felnőtt szinten is, csak ott adókedvezmény, vagy pénzbeni juttatás lenne a motiváció. Ha hetente beküldöd az egészségfelügyeletnek a bio adatod (oké ez még scifi), akkor x pont, ha ilyen meg iylen rendezvényen veszel részt x pont, ha sportolsz és megemelkedett pulzusszámmal ezt alátámasztod x pont..stb. x ponttal meg x sávba kerülsz, ami x pénzbeni elismerést jelent.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.08.09. 21:07

zola írta:
2021.08.09. 20:59
rdaneelolivaw írta:
2021.08.09. 12:18


Dehogyisnem nincsen, jajj istenem. Épp ez a baj, hogy sajnos ez pontosan így működik.
Vonzza őket ez a dolog, és megszűnik idő és tér, minden.
Akkor ebbe a térben kéne elhelyezni olyan tartalmat, ami kimozdítja őket. Működik, lásd pokemon.
Kell egy olyan állami/társadalmi játékot alkotni, amire kurvára rákattannak, de alkalmazáson belüli "mikrotranzakcióval" tele van. Csak mikrotranzakció jelen esetben nem alkalmazáson belüli vásárlás, hanem feladatok, eredmények elérések után járó pont, amit beválthat. Összekötve e-naplóval jegyek után kapna vagy veszítene pontot. Edzésen, túrán, szemétgyűjtésen való részvételért kapna, ha elmegy strandra azért is kapna, vagy múzeumlátogatásért...stb.

És ez akár mehetne felnőtt szinten is, csak ott adókedvezmény, vagy pénzbeni juttatás lenne a motiváció. Ha hetente beküldöd az egészségfelügyeletnek a bio adatod (oké ez még scifi), akkor x pont, ha ilyen meg iylen rendezvényen veszel részt x pont, ha sportolsz és megemelkedett pulzusszámmal ezt alátámasztod x pont..stb. x ponttal meg x sávba kerülsz, ami x pénzbeni elismerést jelent.
Bazdmeg Zola neked tutira szalajt a bringa:)

Egyszer egy otletedet meg kene csinalni

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.08.09. 21:26

zola írta:
2021.08.09. 20:59
rdaneelolivaw írta:
2021.08.09. 12:18


Dehogyisnem nincsen, jajj istenem. Épp ez a baj, hogy sajnos ez pontosan így működik.
Vonzza őket ez a dolog, és megszűnik idő és tér, minden.
Akkor ebbe a térben kéne elhelyezni olyan tartalmat, ami kimozdítja őket. Működik, lásd pokemon.
Kell egy olyan állami/társadalmi játékot alkotni, amire kurvára rákattannak, de alkalmazáson belüli "mikrotranzakcióval" tele van. Csak mikrotranzakció jelen esetben nem alkalmazáson belüli vásárlás, hanem feladatok, eredmények elérések után járó pont, amit beválthat. Összekötve e-naplóval jegyek után kapna vagy veszítene pontot. Edzésen, túrán, szemétgyűjtésen való részvételért kapna, ha elmegy strandra azért is kapna, vagy múzeumlátogatásért...stb.

És ez akár mehetne felnőtt szinten is, csak ott adókedvezmény, vagy pénzbeni juttatás lenne a motiváció. Ha hetente beküldöd az egészségfelügyeletnek a bio adatod (oké ez még scifi), akkor x pont, ha ilyen meg iylen rendezvényen veszel részt x pont, ha sportolsz és megemelkedett pulzusszámmal ezt alátámasztod x pont..stb. x ponttal meg x sávba kerülsz, ami x pénzbeni elismerést jelent.
Üdvözöljük Kínában...
Ott volt valami hasonló kezdemenyezes

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2021.08.09. 21:29

Bandee írta:
2021.08.09. 21:07

Bazdmeg Zola neked tutira szalajt a bringa:)

Egyszer egy otletedet meg kene csinalni
Amíg egy vállalkozónak/vállalkozásnak kötelező kérdés egy tárgyaláson a megrendelő képviselet felé feltenni azt a kérdést, hogy: "és hogy csináljuk, hogy mindkettőnk jól járjon?", addig az én ötleteimre biztos nem lesznek vevők. :)
De működik a kérdés kicsiben is:
-munkavállaló felé: csinálhatjuk úgy is, hogy mindenki kicsivel jobban jár... stb.
-háztartás felé: számlát kér?

A mobiltól meg nem tudod eltiltani a gyereket végtelenségig. Még talán megoldás lehet az időkorlátos adatfogadás beépítése (napi 2 óra után letiltja az adatforgalmat), alkalmazás telepítése meg ne lehessen a telefonra.
Csak ha a padtárs Jancsikának tök korlátlan telefonja van, akkor kiveri a hisztit, hogy neki is olyan kell.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2021.08.09. 21:32

9_46_20 írta:
2021.08.09. 21:26


Üdvözöljük Kínában...
Ott volt valami hasonló kezdemenyezes
Nem hallottam róla, de gondolom elhalt. Belőlük kinézem, hogy nem az emberért, hanem a megfigyelésért lépték meg.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.08.09. 21:37

zola írta:
2021.08.09. 21:32
9_46_20 írta:
2021.08.09. 21:26


Üdvözöljük Kínában...
Ott volt valami hasonló kezdemenyezes
Nem hallottam róla, de gondolom elhalt. Belőlük kinézem, hogy nem az emberért, hanem a megfigyelésért lépték meg.
Baszki! Az emberek jelentos resze onkent ajanlja magat megfigyelesre a googlenak. Meg a fasz tudja meg milyen cegeknek. Bemondasz egy szot, hogy grill es fossa a net a grill hirdeteseket. De szamos ilyen van, sok ember a feszen eli az eletet

Majd utana mindenki felhaborodik, hogy ot megfigyelhetik:)

Nem normalis ez a vilag! Lehet neked volt igazad a tanyaval, de inkabb azt gondolom valami afrikai sziget lenne megfelelo hely vagy azsia, ahol talan meg normalisak az emberek

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.08.09. 21:43

9_46_20 írta:
2021.08.09. 18:18
Bandee írta:
2021.08.09. 18:10


Nem mindenhol gondoltam, Szigligeten meg 100 millio:) de aki pihenni akar, szep kornyezetet es nem eletvitelszeru ottlakasra, az szamos helyen talal hazat amire nyilvan kell kolteni, de ejtozni par napot lehet. Balaton kornyeke, de akar Somogyban is. Borsodban is de barhol
El kéne már menni dunantulra valahova. Az én életemből annyira kimaradt minden Balaton, Zala környéke, Pécs lehetne sorolni....
Talán ez az átka a saját nyaralonak
Igen. Ha nyaralod van nem jutsz el mashova.

A Balaton-felvideken talalaz jo helyeket ahol szerintem 5 millioert veszel hazat. Kutya nem megy oda mert nincs mit csinalni

Lezárt