Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.09.07. 16:43

High-End írta:
2021.09.07. 14:27
Nigel Hill írta:
2021.09.07. 14:14

Hát kizárt hogy 56-ra dédunokáim legyenek. :D
Ahogy azt is hogy nekem vagy a családomnak is bármi közöm lesz a kaszinókhoz. Eleve nem is érdekel, idióták járnak oda, miért érdekeljen ha az ő pénzüket ki zsebel be. Nem értem az összefüggést. Ráadásul 56-ig jön majd még másik kormány vezér, aki majd máshogy rendezi a dolgokat.
Ez pont egy olyan dolog, amivel ha foglalkozom, vagy nem, akkor is úgy lesz ahogy lesz.
Basszus, én tényleg nem értelek titeket. Ez a TE pénzed, meg az enyém, a MIENK. (:d
Mégis mitől lenne az? Soha nem volt az. Miután az állam beszedi az adót, onnantól az már nem a mi pénzünk bárhogy is szeretnénk azt így hívni. Aztán a mindenkori állambácsi úgy rendelkezik vele, ahogy ő akar. Ha megszakadsz is. Így az én pénzem az, amit megkerestem, félretettem, vagyontárgyakba fektettem. Minek hergeljem magam fiktív dolgokkal?
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2021.09.07. 20:02

Nigel Hill írta:
2021.09.07. 16:43
High-End írta:
2021.09.07. 14:27


Basszus, én tényleg nem értelek titeket. Ez a TE pénzed, meg az enyém, a MIENK. (:d
Mégis mitől lenne az? Soha nem volt az. Miután az állam beszedi az adót, onnantól az már nem a mi pénzünk bárhogy is szeretnénk azt így hívni. Aztán a mindenkori állambácsi úgy rendelkezik vele, ahogy ő akar. Ha megszakadsz is. Így az én pénzem az, amit megkerestem, félretettem, vagyontárgyakba fektettem. Minek hergeljem magam fiktív dolgokkal?
Mert TE dolgoztál meg érte, TE hoztad létre azt az értéket, amire állambácsi azt mondta, hogy egy részét valaki más érdemli, olyan valaki, aki amúgy soha nem tett hozzá semmit ahhoz az értékhez...

Ha úgy fogjuk fel az adózást, ahogy leírtad, akkor mégis mi a korlátja annak, hogy akármennyi, akár 100% adót lenyújon az állam a fizetésedből? Az állam úgyis talál módot arra, hogy elköltse, azzal nem lesz gond.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.09.07. 21:46

Jaj, gyerekek, nagyon nagy kurvaanyja van most a környéken, majd beszarok, annyira érzem itt a fontosságot a levegőben (:u

Kivittem sétálni a kutyát, és ez a látvány fogadott a Hunyadi út kanyarulatában, közvetlenül a Halászbástya alatt:

Kép

Kép

Mindenhol sötétített üveges, diplomatarendszámos kocsik, kopasz, öltönyös, drótafülébe köcsögök, rendőrök, fegyveresek. Az utcák lezárva mindenfelé, sajnáljuk, erre nem lehet menni, sajnáljuk, arra nem lehet menni. Erről értesítés a lakosoknak persze semmi, csak idecsődítették ezt a sok retkes gecis politikust, hogy Gulyással meg a kakaduval parádézzanak valami nagyon magán- és nagyon víájpí bulin.

Alig tudtam hazajönni, kerülőutakon kellett mászkálnom, mert minden ösvényen, lépcsőn ott állt egy feszülrajtaazakó kigyúrt buzi, dróttal a fülében. Mondtam itt az öltönyös majmoknak, hogy emberek, itt lakom, ebben az utcában, mi a faszt csináljak? Teleportáljak? Vagy netán vis maior kijárási tilalom van most, mert átadták ezt a szájba vert szart, hogy rongyrázzanak benne a gazdáitok?

Több szekus meg rendőr volt egy százméteres szakaszon, mint ahány járókelővel összesen találkoztam a háromnegyed órás sétám alatt. Úristen, mennyire utálom ezeket az urizáló, felkapaszkodott szarházi szemét fideszes bagázst. Mindentől undorodom, amit képviselnek. Remélem, meg fogom érni azért, hogy tömegével baszkodják börtönbe ezeket a retkeket.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.09.07. 22:36

vollebak írta:
2021.09.07. 21:46
Jaj, gyerekek, nagyon nagy kurvaanyja van most a környéken, majd beszarok, annyira érzem itt a fontosságot a levegőben (:u

Kivittem sétálni a kutyát, és ez a látvány fogadott a Hunyadi út kanyarulatában, közvetlenül a Halászbástya alatt:

Kép

Kép

Mindenhol sötétített üveges, diplomatarendszámos kocsik, kopasz, öltönyös, drótafülébe köcsögök, rendőrök, fegyveresek. Az utcák lezárva mindenfelé, sajnáljuk, erre nem lehet menni, sajnáljuk, arra nem lehet menni. Erről értesítés a lakosoknak persze semmi, csak idecsődítették ezt a sok retkes gecis politikust, hogy Gulyással meg a kakaduval parádézzanak valami nagyon magán- és nagyon víájpí bulin.

Alig tudtam hazajönni, kerülőutakon kellett mászkálnom, mert minden ösvényen, lépcsőn ott állt egy feszülrajtaazakó kigyúrt buzi, dróttal a fülében. Mondtam itt az öltönyös majmoknak, hogy emberek, itt lakom, ebben az utcában, mi a faszt csináljak? Teleportáljak? Vagy netán vis maior kijárási tilalom van most, mert átadták ezt a szájba vert szart, hogy rongyrázzanak benne a gazdáitok?

Több szekus meg rendőr volt egy százméteres szakaszon, mint ahány járókelővel összesen találkoztam a háromnegyed órás sétám alatt. Úristen, mennyire utálom ezeket az urizáló, felkapaszkodott szarházi szemét fideszes bagázst. Mindentől undorodom, amit képviselnek. Remélem, meg fogom érni azért, hogy tömegével baszkodják börtönbe ezeket a retkeket.
Nem értem most mi a gondod, ha Dobrev lesz a Me. Akkor is igy lesz mert ez a protokoll. En 2008-ban 30
Percet alltam a Astorian mert jott kurcsany.

Nem kotekedesbol irtam, teneh nem ertem mi a bajod ezzel. Ez igy van es kesz

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.09.07. 22:43

Az viszont bosszant, hogy a budos bunko also szomszed este hetkor anyazik a teraszon, mert 20 percif fuvet nyirok. Olyan ordibalas volt itt este, hogy szerintem a szomszed faluban is hallottak. En ugy kiakadtam, hogy nem tudom ennyi parasztsag hogyan jott ki belolem de a szetbaszom a fejed ha anyazol volt a legkedvesebb reszemrol. Megalltam uriteni a tartalyt es hallom anyazik valaki….
Tudni kell, hogy a funyirason kivul SEMMi zajt nem csapunk egesz evben, ennek a parasztnak van harom palota
pincsije ami ugat egesz nap. Na most innentol reggel
8-kor ki fogom gyorsbilincsezni a fukaszat es este 1/8 elott nem nyirok fuve csak urana. Most megtanulja!
Elbujt a geci a hazaba nem mert kijonnii mikor uvoltottem neki most gyere te kocsog, itt anyazzal elottem. Iszonyat milyen gyoker emberek vannak

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.09.08. 06:49

Bandee írta:
2021.09.07. 22:43
Az viszont bosszant, hogy a budos bunko also szomszed este hetkor anyazik a teraszon, mert 20 percif fuvet nyirok. Olyan ordibalas volt itt este, hogy szerintem a szomszed faluban is hallottak. En ugy kiakadtam, hogy nem tudom ennyi parasztsag hogyan jott ki belolem de a szetbaszom a fejed ha anyazol volt a legkedvesebb reszemrol. Megalltam uriteni a tartalyt es hallom anyazik valaki….
Tudni kell, hogy a funyirason kivul SEMMi zajt nem csapunk egesz evben, ennek a parasztnak van harom palota
pincsije ami ugat egesz nap. Na most innentol reggel
8-kor ki fogom gyorsbilincsezni a fukaszat es este 1/8 elott nem nyirok fuve csak urana. Most megtanulja!
Elbujt a geci a hazaba nem mert kijonnii mikor uvoltottem neki most gyere te kocsog, itt anyazzal elottem. Iszonyat milyen gyoker emberek vannak
:D

Sajnos ezeket le kell zsírozni valahogy egy értelmes beszélgetés keretében. Annak azért nincs sok értelme, hogy szar legyen a viszony ilyen piti ügyek miatt. (tudom, nem TE vagy a hibás)

Egyszerűen teljesen eltérő elképzeléseik vannak az embereknek arról, hogy mi számít zajongásnak, lármának, zörgésnek, gyerekzsivajnak stb...
Például a nyócban' ahol laktunk az sem ütötte meg az ingerküszöböt ha a kínai csajt erőszakolták/gyilkolták hajnali kettőkor lent az utcán (a siránkozása jó pár utcára elhallatszódhatott, rendőrség ki se jött)... itt a XI-ben pedig egy társasházban messenger-szobában engedélyt kérsz, hogy 3 lyukat kifúrhass délután 17.00-kor. :D

A fűnyírás pedig egy teljesen tipikus zajforrás, este 19 óra körül legyen már elfogadható. Főleg ha nem rendszeresen, midennap történik.
Itt a szomszéd doki a kertben rendszeresen flexel még szombat reggel is. De annyiszor segített már nekünk, hogy soha nem tudnék neki ilyesmiért szólni. Értelmes időszakban ezt ki lehet bírni.
A felesége egyszer leszólt neki, hogy "meddig tart méééééég?" :D

Bele kell férjen, Ez nem kórház vagy elfekvő bazz...

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.09.08. 07:07

Bandee írta:
2021.09.07. 22:43
8-kor ki fogom gyorsbilincsezni a fukaszat es este 1/8 elott nem nyirok fuve csak urana. Most megtanulja!
Elbujt a geci a hazaba nem mert kijonnii mikor uvoltottem neki most gyere te kocsog, itt anyazzal elottem. Iszonyat milyen gyoker emberek vannak
Ez meg azért nem jó, mert nem tudhatod mennyire fog tanulni belőle.
Ne abból indulj ki, hogy fog - vagy működni fog a felnőttoktatás –, mert egy végeláthatatlan háborúskodásba is torkollhat az egész.
Sajnos tényleg nem lehet tudni hogyan gondolkodnak egyesek, vagy mire mi lesz a reakciójuk.

Nagyon sokan önző gecik, kettős mércével.
Te értelmes, okos ember vagy = sajnos neked kell megelőznöd a rossz viszonyt, balhékat.

Én egyszer csináltam felnőttoktatást, és nagyon visszaütött pdig csak egy ártatlan poén akart lenni. :D
8 lakásos társasházban laktunk a nyócban, mindenkinek heti 3x ki kellett vinni reggel a kukát - lehetőleg a kukáskocsi érkezte előtt ugye -, heti rotálódással.
A kukáskocsi reggel 5:30-6:00 között jött általában. Este nem rakhattad ki a kukát, mert rendszeresen felborogatták, átkutatták a delikvensek, blerók, hajléktalanok. Tehát reggel kellett felkelni, nem volt más megoldás.
A szomszédom rendszeresen járt reggel 4:00-kor uszodába, és állandóan felnyomogatott a közösképviselőnél, hogy reggel 4:00-kor még NEM ÁLL KINT A KUKA, CSINÁLJON VALAMIT. :D

Egyszer amikor a fószer volt a soros a kukakivitelben, hajnalban kitettem a kukát.
Csak azért, hogy ne mószerolhassák be, visszavitte, majd reggel 5:30-kor megint kivitte. :D

Ez egy olyan szomszéd volt akivel amúgy jó volt a viszony, sokat segítettünk egymásnak, de a hátad mögött rendszeresen felnyomogatott minden szirszarért.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2021.09.08. 07:17

meg valamikor 80akarhanyban a moby dick ezt mar megenekelte:
beteg az orszag, beteg a nep, csipkerozsika felrelep

(az elso kave elott vagyok, az agyi tevekenysegeim meg nem indultak teljesen be)

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2021.09.08. 07:40

Bandee írta:
2021.09.07. 22:43
Elbujt a geci a hazaba nem mert kijonnii mikor uvoltottem neki most gyere te kocsog, itt anyazzal elottem.
akkor ennyi. nem akart eszkalaciot. te nyertel, te hagytad el utoljara a csatateret.
(mint a monitor vs virginia, bar az allitolag hangosabb volt)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.09.08. 07:55

rdaneelolivaw írta:
2021.09.08. 07:07
Bandee írta:
2021.09.07. 22:43
8-kor ki fogom gyorsbilincsezni a fukaszat es este 1/8 elott nem nyirok fuve csak urana. Most megtanulja!
Elbujt a geci a hazaba nem mert kijonnii mikor uvoltottem neki most gyere te kocsog, itt anyazzal elottem. Iszonyat milyen gyoker emberek vannak
Ez meg azért nem jó, mert nem tudhatod mennyire fog tanulni belőle.
Ne abból indulj ki, hogy fog - vagy működni fog a felnőttoktatás –, mert egy végeláthatatlan háborúskodásba is torkollhat az egész.
Sajnos tényleg nem lehet tudni hogyan gondolkodnak egyesek, vagy mire mi lesz a reakciójuk.

Nagyon sokan önző gecik, kettős mércével.
Te értelmes, okos ember vagy = sajnos neked kell megelőznöd a rossz viszonyt, balhékat.

Én egyszer csináltam felnőttoktatást, és nagyon visszaütött pdig csak egy ártatlan poén akart lenni. :D
8 lakásos társasházban laktunk a nyócban, mindenkinek heti 3x ki kellett vinni reggel a kukát - lehetőleg a kukáskocsi érkezte előtt ugye -, heti rotálódással.
A kukáskocsi reggel 5:30-6:00 között jött általában. Este nem rakhattad ki a kukát, mert rendszeresen felborogatták, átkutatták a delikvensek, blerók, hajléktalanok. Tehát reggel kellett felkelni, nem volt más megoldás.
A szomszédom rendszeresen járt reggel 4:00-kor uszodába, és állandóan felnyomogatott a közösképviselőnél, hogy reggel 4:00-kor még NEM ÁLL KINT A KUKA, CSINÁLJON VALAMIT. :D

Egyszer amikor a fószer volt a soros a kukakivitelben, hajnalban kitettem a kukát.
Csak azért, hogy ne mószerolhassák be, visszavitte, majd reggel 5:30-kor megint kivitte. :D

Ez egy olyan szomszéd volt akivel amúgy jó volt a viszony, sokat segítettünk egymásnak, de a hátad mögött rendszeresen felnyomogatott minden szirszarért.
Persze nem csinalok ilyet csak felidegesitett tegnap. Eletemben nem lattam ot szerintem, jo nagy novenyeket raktam felejuk es mar alig latszik a haz is plusz beton keritest rakott. Ez a bal labszomszed

Az ‘anyadnak zorogjel’ nem tett boldogga, de igazabol magarol allitott bizonyitvanyt. De annyira se ferfi, hogy elem alljon es elmondja a szemembe a gondjat.
Hozzateszem este 8-ig leget rendelet szerint csinalni ilyen munkat. Ha akarnam egesz nap csinalhatnam. De bazdmeg evi mondjuk 40 alkalom funyirast kell elviseljen 20 percben. Innen tobb zajt nem hallanak
A pincsik 365 napon at ugatnak napi tobb orat

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.09.08. 08:30

mudd írta:
2021.09.08. 07:40
Bandee írta:
2021.09.07. 22:43
Elbujt a geci a hazaba nem mert kijonnii mikor uvoltottem neki most gyere te kocsog, itt anyazzal elottem.
akkor ennyi. nem akart eszkalaciot. te nyertel, te hagytad el utoljara a csatateret.
(mint a monitor vs virginia, bar az allitolag hangosabb volt)
mondjuk szerintem a többség az elbújást választaná Bandi elől ha nekiállna kurvaanyázni :D
Kép

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.09.08. 09:06

Bandee írta:
2021.09.07. 22:36
Nem értem most mi a gondod, ha Dobrev lesz a Me. Akkor is igy lesz mert ez a protokoll. En 2008-ban 30
Percet alltam a Astorian mert jott kurcsany.

Nem kotekedesbol irtam, teneh nem ertem mi a bajod ezzel. Ez igy van es kesz
Az, hogy ez nem protokoll, mert az úgy néz ki, hogy:

1) 90%-ban olyan helyen van, ahol számíthatsz rá. Amit írtál, az Astoria például ilyen. Meg ilyen nyilván a Kossuth tér, a körutak, meg most már a Sándor-palota környéke. Ez viszont, ahol ez ment, papíron egy sima alapítványi épület.
2) Mindenképpen van lakossági értesítés – frekventált helyeken is, ahol meg nem számíthatsz ilyesmire, pláne. Bemondják a hírekben, posztolják a fészbúkon, kommunikálja az illetékes minisztérium, akármi. Ilyen még a Parlament környékén sincs, hogy elmész kutyát sétáltatni, és arra érsz vissza, hogy mindenhol állnak az öltönyös, kopasz köcsögök, és ez lezárva, az lezárva.

Ezek, amiket lezártak, egyszerű sétaösvények a várdombon a Dísz tér felé. Volt már itt valóban hivatalos protokollrendezvény, amihez lezárták a Hunyadi utat. Egy szavam nem volt, mert azt úgy is intézték - tudtunk róla, lehetett tervezni vele. De ez, hogy egy csilliárdokért felújított, elméletileg alapítványi tulajdon villaépületben van egy magánrendezvény, amihez ad hoc ellepik így, kivont kardokkal a várdombot, te meg itt lakóként azt sem tudod, merre álljál arccal előre, nonszensz.

Ilyet még Gyurcsány sem csinált - direkt megkérdeztem a kedvetekért :) Harminc éve itt lakó, dékát utáló környékbeli lakónak telt meg tegnap a pálcája, hogy ilyen még 2010 előtt sem volt, és most már tényleg elmegy a gecibe a Fidesz. Direkt utánanéztem, utólag sem találtam semmi hivatalosat erről, hogy készüljünk mi, környékbeliek, hogy ez lesz. Csak megjelentek itt előzetes értesítés nélkül, síppal, dobbal, nádi hegedűvel, te meg alkalmazkodjál. A Hunyadi útról nem engedték fel az autósokat a Dísz tér felé, még azt sem, aki itt lakik (fültanúja voltam egy ilyen beszélgetésnek), és onnan még visszafordulni sem lehet, mert a Hunyadi egyirányú. Ez mi már? Hogy ment haza kocsival, aki arra lakott?

Egyszerűen erről az attitűdről bűzlik ezekre a felkapaszkodott suttyókra jellemző, mosdatlan fölényeskedés, hogy ők, a most hirtelen kócsagtollas urak ezt megtehetik, mi, szaros plebs meg kussoljunk, különben jön a lovaglóostor. A protokolltól nem ezt érzed, itt, ennek tegnap nem csak szerintem volt teljesen ilyen szaga.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2021.09.08. 09:18

trutya írta:
2021.09.08. 08:30
mondjuk szerintem a többség az elbújást választaná Bandi elől ha nekiállna kurvaanyázni :D
a gyere ki!-re is van megoldas. fogsz egy uveg palinkat, ket poharat... aztan majdcsak lesz valahogy

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.09.08. 09:30

9_46_20 írta:
2021.09.06. 15:40
Bandee írta:
2021.09.06. 15:12


De és én se értem, hogy honnan. De én már azon le vagyok döbbenve amilyen autók szaladgálnak az utakon. AMG GT mintha ingyen osztanák, Panamera, Cayenne, 911. A Mercedes C kupé szinte tucat lett.. Ferrari is akad, de itt a Váci úton rohangál egy fehér McLaren.

Ja, az ELysium garázsa tele van Ferrarival és McLarennel, Porscheval. :))
Az nem a szalai-e?
Neki volt anno mclarenje.

Amúgy itt nálunk Dél Pesten 2 utcával arebb egy BMW i8 és két hurracan.
folytatva a sort, ma reggel lányom ovodtársát hozta az apja
mercedes gt coupe amg

A faszi kéztkezi munkás

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.09.08. 09:33

vollebak írta:
2021.09.08. 09:06
Bandee írta:
2021.09.07. 22:36
Nem értem most mi a gondod, ha Dobrev lesz a Me. Akkor is igy lesz mert ez a protokoll. En 2008-ban 30
Percet alltam a Astorian mert jott kurcsany.

Nem kotekedesbol irtam, teneh nem ertem mi a bajod ezzel. Ez igy van es kesz
Az, hogy ez nem protokoll, mert az úgy néz ki, hogy:

1) 90%-ban olyan helyen van, ahol számíthatsz rá. Amit írtál, az Astoria például ilyen. Meg ilyen nyilván a Kossuth tér, a körutak, meg most már a Sándor-palota környéke. Ez viszont, ahol ez ment, papíron egy sima alapítványi épület.
2) Mindenképpen van lakossági értesítés – frekventált helyeken is, ahol meg nem számíthatsz ilyesmire, pláne. Bemondják a hírekben, posztolják a fészbúkon, kommunikálja az illetékes minisztérium, akármi. Ilyen még a Parlament környékén sincs, hogy elmész kutyát sétáltatni, és arra érsz vissza, hogy mindenhol állnak az öltönyös, kopasz köcsögök, és ez lezárva, az lezárva.

Ezek, amiket lezártak, egyszerű sétaösvények a várdombon a Dísz tér felé. Volt már itt valóban hivatalos protokollrendezvény, amihez lezárták a Hunyadi utat. Egy szavam nem volt, mert azt úgy is intézték - tudtunk róla, lehetett tervezni vele. De ez, hogy egy csilliárdokért felújított, elméletileg alapítványi tulajdon villaépületben van egy magánrendezvény, amihez ad hoc ellepik így, kivont kardokkal a várdombot, te meg itt lakóként azt sem tudod, merre álljál arccal előre, nonszensz.

Ilyet még Gyurcsány sem csinált - direkt megkérdeztem a kedvetekért :) Harminc éve itt lakó, dékát utáló környékbeli lakónak telt meg tegnap a pálcája, hogy ilyen még 2010 előtt sem volt, és most már tényleg elmegy a gecibe a Fidesz. Direkt utánanéztem, utólag sem találtam semmi hivatalosat erről, hogy készüljünk mi, környékbeliek, hogy ez lesz. Csak megjelentek itt előzetes értesítés nélkül, síppal, dobbal, nádi hegedűvel, te meg alkalmazkodjál. A Hunyadi útról nem engedték fel az autósokat a Dísz tér felé, még azt sem, aki itt lakik (fültanúja voltam egy ilyen beszélgetésnek), és onnan még visszafordulni sem lehet, mert a Hunyadi egyirányú. Ez mi már? Hogy ment haza kocsival, aki arra lakott?

Egyszerűen erről az attitűdről bűzlik ezekre a felkapaszkodott suttyókra jellemző, mosdatlan fölényeskedés, hogy ők, a most hirtelen kócsagtollas urak ezt megtehetik, mi, szaros plebs meg kussoljunk, különben jön a lovaglóostor. A protokolltól nem ezt érzed, itt, ennek tegnap nem csak szerintem volt teljesen ilyen szaga.
Szivtam en anno a varban is, de igazabol mindegy. :) nen tudom mi volt ez. Mikor a belvarosban laktam egy evig minden hetvegen volt valami baszodas, ha rendelsz ilyenekhez rendori biztositast es kifizeted amit kell, akkor ez van.

Megertelek amugy, idegesito

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.09.08. 09:35

mudd írta:
2021.09.08. 09:18
trutya írta:
2021.09.08. 08:30
mondjuk szerintem a többség az elbújást választaná Bandi elől ha nekiállna kurvaanyázni :D
a gyere ki!-re is van megoldas. fogsz egy uveg palinkat, ket poharat... aztan majdcsak lesz valahogy
Sokfele megoldast valaszthatott volna. Pl. Mielott elkuld az anyamba, bemutatkozik.

Mondhatta volna, hogy bocs most pihennek csinald mar legyszi maskor. Renegeteg ennek jobb megoldas van, nalm ezzel az ellenkezo hatast eri el.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.09.08. 09:39

rdaneelolivaw írta:
2021.09.08. 06:49
Bandee írta:
2021.09.07. 22:43
Az viszont bosszant, hogy a budos bunko also szomszed este hetkor anyazik a teraszon, mert 20 percif fuvet nyirok. Olyan ordibalas volt itt este, hogy szerintem a szomszed faluban is hallottak. En ugy kiakadtam, hogy nem tudom ennyi parasztsag hogyan jott ki belolem de a szetbaszom a fejed ha anyazol volt a legkedvesebb reszemrol. Megalltam uriteni a tartalyt es hallom anyazik valaki….
Tudni kell, hogy a funyirason kivul SEMMi zajt nem csapunk egesz evben, ennek a parasztnak van harom palota
pincsije ami ugat egesz nap. Na most innentol reggel
8-kor ki fogom gyorsbilincsezni a fukaszat es este 1/8 elott nem nyirok fuve csak urana. Most megtanulja!
Elbujt a geci a hazaba nem mert kijonnii mikor uvoltottem neki most gyere te kocsog, itt anyazzal elottem. Iszonyat milyen gyoker emberek vannak
:D

Sajnos ezeket le kell zsírozni valahogy egy értelmes beszélgetés keretében. Annak azért nincs sok értelme, hogy szar legyen a viszony ilyen piti ügyek miatt. (tudom, nem TE vagy a hibás)

Egyszerűen teljesen eltérő elképzeléseik vannak az embereknek arról, hogy mi számít zajongásnak, lármának, zörgésnek, gyerekzsivajnak stb...
Például a nyócban' ahol laktunk az sem ütötte meg az ingerküszöböt ha a kínai csajt erőszakolták/gyilkolták hajnali kettőkor lent az utcán (a siránkozása jó pár utcára elhallatszódhatott, rendőrség ki se jött)... itt a XI-ben pedig egy társasházban messenger-szobában engedélyt kérsz, hogy 3 lyukat kifúrhass délután 17.00-kor. :D

A fűnyírás pedig egy teljesen tipikus zajforrás, este 19 óra körül legyen már elfogadható. Főleg ha nem rendszeresen, midennap történik.
Itt a szomszéd doki a kertben rendszeresen flexel még szombat reggel is. De annyiszor segített már nekünk, hogy soha nem tudnék neki ilyesmiért szólni. Értelmes időszakban ezt ki lehet bírni.
A felesége egyszer leszólt neki, hogy "meddig tart méééééég?" :D

Bele kell férjen, Ez nem kórház vagy elfekvő bazz...
jólvanakkor.. nem csak az én szomszádjaim faszok... :D

Dettó, ugyan ez. a múltkor a hátsó szomszád szólt be, hogy szombaton ne nyírjak már füvet, arra ott a hétköznap. az asszony 69 éves nyugdíjas, egész nap otthon van, de neki a szombat vasárnap a pihenőideje.

Felx, fúrás, ha elindítom, az azonnal probléma, kompresszort már be sem merem kapcsolni. Hozzáteszem a kertem nem nagy, a fűnyíros, szöszölés molyolással is megvan 30 perc alatt, de ebben kipakolás, elpakolá is benne van, ami nem jár zajjal.

A múltkor a másik átszólt, hogy ne nyírjam a leylandii-t, mert az jól megnőtt és az neki pont jő kerítésnek, meg, felfogja a port. Érted, beleszól, hogy a saját növényemmel mit csináljak. Mondtam neki nénémasszony, rendben, de ha 30 méter lesz maga mászik fel biztosítókötél nélkül.

A másik pedig azért szólt, mert a gyepet 2 naponta nyírom, mondta hogy úrifiú vagyok, urizálok, hogy kétszer nyírom, mert elég heti egyszer, nyár közepén meg úgyis kiégeti a nap. Erre már kedvem sem volt válaszolni, legszívesebben annyit mondtam volna, h te is heti egyszer kimennél a kertbe, nem egy utolsó putri szaros balkáni kosztengerben laknál, dehát neki ez is jó, igénytelen majom.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2021.09.08. 09:45

Bandee írta:
2021.09.08. 09:35
mudd írta:
2021.09.08. 09:18

a gyere ki!-re is van megoldas. fogsz egy uveg palinkat, ket poharat... aztan majdcsak lesz valahogy
Sokfele megoldast valaszthatott volna. Pl. Mielott elkuld az anyamba, bemutatkozik.

Mondhatta volna, hogy bocs most pihennek csinald mar legyszi maskor. Renegeteg ennek jobb megoldas van, nalm ezzel az ellenkezo hatast eri el.
de mar elkuldott. kimegy, bemutatkozik, elnezest ker. nem hiszem, hogy ezek utan is le akartad volna harapni a fejet.
szerintem mindegy, levanbaszva, behuzta a gyava pofajat.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.09.08. 09:48

Bandee írta:
2021.09.08. 09:35
mudd írta:
2021.09.08. 09:18

a gyere ki!-re is van megoldas. fogsz egy uveg palinkat, ket poharat... aztan majdcsak lesz valahogy
Sokfele megoldast valaszthatott volna. Pl. Mielott elkuld az anyamba, bemutatkozik.

Mondhatta volna, hogy bocs most pihennek csinald mar legyszi maskor. Renegeteg ennek jobb megoldas van, nalm ezzel az ellenkezo hatast eri el.
Most olvastam ezt a sztoridat. Hát beszarás, milyen emberek vannak.

Amit én sosem értettem, az az, hogy oké, régen, 20-30-40 évvel ezelőtt még nagyjából minden hasonló kemény legény hihette azt, hogy „egyenlő a pálya”. Viszont ma, amikor már gázpisztolyokat vehetsz, mindenki gyúr, ketrecharcol, meg ilyesmi, miért nem villan be az ilyen anyázónak, hogy mi van, ha most a fasz rossz végére kerülök?

Ha másért nem is, már csak ezért sem értem, miért kell anyázni. Én még azokkal sem anyáztam, akik zaklatták Évit itt a környéken, hanem elsőre megpróbáltam szót érteni velük. Bemutatkoztam, jó napot kívántam, ilyesmi. Volt olyan, hogy ordibálóverseny lett hasonló kísérletből, de ahhoz eszkalálódnia kell a helyzetnek. Elsőre úgy, ahogy téged betalált, hogy az első mondata az anyázás - hol élnek ezek az emberek? Te meg aztán főleg olyan ember vagy, akihez ha normálisan szólnak, szerintem bármit meg lehet beszélni.

Kaszálj csak a buzijának este nyolcig, jól teszed. Sőt, tegyél be hozzá valami hangos zenét is, ha még nem alszanak a gyerekek. Hadd érezze a törődést a kemény köcsög :D
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.09.08. 12:58

vollebak írta:
2021.09.08. 09:06
Bandee írta:
2021.09.07. 22:36
Nem értem most mi a gondod, ha Dobrev lesz a Me. Akkor is igy lesz mert ez a protokoll. En 2008-ban 30
Percet alltam a Astorian mert jott kurcsany.

Nem kotekedesbol irtam, teneh nem ertem mi a bajod ezzel. Ez igy van es kesz
Ilyet még Gyurcsány sem csinált - direkt megkérdeztem a kedvetekért :) Harminc éve itt lakó, dékát utáló környékbeli lakónak telt meg tegnap a pálcája, hogy ilyen még 2010 előtt sem volt, és most már tényleg elmegy a gecibe a Fidesz. Direkt utánanéztem, utólag sem találtam semmi hivatalosat erről, hogy készüljünk mi, környékbeliek, hogy ez lesz. Csak megjelentek itt előzetes értesítés nélkül, síppal, dobbal, nádi hegedűvel, te meg alkalmazkodjál. A Hunyadi útról nem engedték fel az autósokat a Dísz tér felé, még azt sem, aki itt lakik (fültanúja voltam egy ilyen beszélgetésnek), és onnan még visszafordulni sem lehet, mert a Hunyadi egyirányú. Ez mi már? Hogy ment haza kocsival, aki arra lakott?
az a baj, hogy innentől a következő garnitúráknak is le van fektetve az, mit visel még el a nép, meddig mehetnek el a pofátlanságban. kétlem, hogy vissza fognak venni.
Kép

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.09.08. 13:21

trutya írta:
2021.09.08. 12:58
az a baj, hogy innentől a következő garnitúráknak is le van fektetve az, mit visel még el a nép, meddig mehetnek el a pofátlanságban. kétlem, hogy vissza fognak venni.
Igen, sajnos erre elég nagy az esély. Az ilyesmihez mindig két fél kell: az egyik, amelyik csinálja, a másik meg, amelyik hagyja.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2021.09.08. 14:33

Lorem ipsum......same in English. (:u

Ez tényleg 35 milliárdba került? :szom01

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2021.09.08. 14:53

Nagy Feró arról beszélt, hogy az ő unokáját ne akarja senki lány ruhába öltöztetni.
Kép

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2021.09.08. 15:22

High-End írta:
2021.09.08. 14:33
Lorem ipsum......same in English. (:u

Ez tényleg 35 milliárdba került? :szom01
ez hol van?

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2021.09.08. 15:32


Lezárt