Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2021.09.08. 15:38

hat, valaki(ke)t nagyon fel kene pofozni. nincs egy ember, aki lecsekkolja, mit fognak vetiteni, vagy ennyire hulye?

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.09.08. 15:50

Kép

Kép

Ennek margójára akkor két dolog:

1) Mindig is mondtam, hogy a mandiner.hu egy gerinctelen, aljas, mocskos portál. Egyetlen fokkal jobb csak, mint a kurucinfó, mert itt legalább névvel szerepelnek a szerzők. De a jobboldali portálok sajátja ez, hogy ferdítenek, és nem pontosítanak/törölnek soha. A 888 meg a PS is rendszeresen ezt csinálja. Bárki bármit mond, a hávégé, a 24.hu, a telex vagy a 444 soha nem így operál. Szily, Bede meg a többi nem egyszer törölt, módosított cikket vagy kért bocsánatot olyanért, amit nem helyesen vagy egyéb kifogásolható módon írt le. Ez a fajta tisztesség, elszámoltathatóság mindig a ballipsi portálok jellemzője. Emlékszem, amikor írtam fideszes ismerőseimnek a fészbúkon nyíltan, hogy ha már ballipsi médiafölény van, akkor biztos nem lesz nehéz csak egyetlen hasonló példát hozni, amikor így kiderült, hogy valamilyen sumákolást felószólítás után sem pontosítottak vagy vettek le nem jobboldali portálról. Egyetlen egyet ilyen sumákolási kísérletet sem tudtak hozni. És ha már Facebook...

2) Dani, ezt főleg neked: el fogod hihihaházni, vagy más módon adod majd az értetlent (ismerjük már egymást eléggé, főnök, tudom a forgatókönyvet :) ), de például erre IS jó a Facebook, és nagyon jó, hogy van. Az internet egyik legjobb dolga ez, hogy digitális kapcsolati tőkéket tudsz építeni, és mellesleg így, ilyen formában kerülhet nyilvánosságra olyan infó, ami máskülönben a büdös életben nem látna napvilágot, legfeljebb az érintett szűk ismeretségi körében.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.09.08. 16:04

vollebak írta:
2021.09.08. 15:50
2) Dani, ezt főleg neked: el fogod hihihaházni, vagy más módon adod majd az értetlent (ismerjük már egymást eléggé, főnök, tudom a forgatókönyvet :) ), de például erre IS jó a Facebook, és nagyon jó, hogy van. Az internet egyik legjobb dolga ez, hogy digitális kapcsolati tőkéket tudsz építeni, és mellesleg így, ilyen formában kerülhet nyilvánosságra olyan infó, ami máskülönben a büdös életben nem látna napvilágot, legfeljebb az érintett szűk ismeretségi körében.
Nem nagyon érdekelnek a posztjaid, a kommunikációt ideiglenesen beszüntettem veled. Ezt is csak felületesen olvastam át, gondoltam, hogy meg leszek említve.
(a múltkori agymenésed végett "főnök".) (:n

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2021.09.08. 16:10

vollebak írta:
2021.09.08. 15:50
Mindig is mondtam, hogy a mandiner.hu egy gerinctelen, aljas, mocskos portál.
A legrosszabb szerintem.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.09.08. 16:14

rdaneelolivaw írta:
2021.09.08. 16:04
Nem nagyon érdekelnek a posztjaid, a kommunikációt ideiglenesen beszüntettem veled. Ezt is csak felületesen olvastam át, gondoltam, hogy meg leszek említve.
(a múltkori agymenésed végett "főnök".) (:n
Ja, hogy még neked áll feljebb, azok után? Az szép.

De akkor mostantól legyen így, rendben.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.09.08. 16:22

High-End írta:
2021.09.08. 16:10
vollebak írta:
2021.09.08. 15:50
Mindig is mondtam, hogy a mandiner.hu egy gerinctelen, aljas, mocskos portál.
A legrosszabb szerintem.
Így, méghozzá azért, mert tök hitelesnek meg decensnek adja el magát. Szép platform, szerzők arccal-névvel, van mindenféle tudományos, sporttal meg egyébbel foglalkozó rovatuk. A kurucinfóra ránéz bárki, és látod, hogy igénytelen az egész, betűtípusok, dizájn, minden. A Mandi meg pont, hogy egy igényes cucc látszatát kelti.

Ehhez képest súlyosan jobbra tolt az egész, és híres trollfészek a kommentszekciója. Főleg az egy elegáns szokásuk, (nem vicc, a digitális sajtósok között konkrétan „mandinerezés” névvel, külön fogalomként híresült el ez,) hogy nem jobboldali/kormánypárti oldalaktól, szerzőktől a legtöbbször kontextusból kiemelve vesznek át dolgokat, aztán megy a jobber circle jerk a kommentekben ez alatt. Alibiből ilyenkor még ki is szokták tenni, hogy a teljes posztot vagy cikket itt meg itt lehet elolvasni, de hát aki egy kicsit is jártas ebben, az pontosan tudja, hogy az ilyen átkattintásos CPA-k egy számjegyű százalékban működnek. A kutya sem fog átkattintani, hogy elolvassa Szily teljes írását, ha a célzottan kiragadott három mondatán lehet gennyeskedni a kommentszekcióban.

Undorító portál, egyetértek.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.09.08. 17:18

Bandi ilyen kis szarokon túl kell lépni, lehet csak szar napja volt.
Én a nyáron a szabadnapomon keltem erre reggel 6-kor....
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.09.08. 17:25

vollebak írta:
2021.09.08. 15:50


Ennek margójára akkor két dolog:

1) Mindig is mondtam, hogy a mandiner.hu egy gerinctelen, aljas, mocskos portál. Egyetlen fokkal jobb csak, mint a kurucinfó, mert itt legalább névvel szerepelnek a szerzők. De a jobboldali portálok sajátja ez, hogy ferdítenek, és nem pontosítanak/törölnek soha. A 888 meg a PS is rendszeresen ezt csinálja. Bárki bármit mond, a hávégé, a 24.hu, a telex vagy a 444 soha nem így operál. Szily, Bede meg a többi nem egyszer törölt, módosított cikket vagy kért bocsánatot olyanért, amit nem helyesen vagy egyéb kifogásolható módon írt le. Ez a fajta tisztesség, elszámoltathatóság mindig a ballipsi portálok jellemzője. Emlékszem, amikor írtam fideszes ismerőseimnek a fészbúkon nyíltan, hogy ha már ballipsi médiafölény van, akkor biztos nem lesz nehéz csak egyetlen hasonló példát hozni, amikor így kiderült, hogy valamilyen sumákolást felószólítás után sem pontosítottak vagy vettek le nem jobboldali portálról. Egyetlen egyet ilyen sumákolási kísérletet sem tudtak hozni. És ha már Facebook...
Árul el légy szíves , hogy mégis mi a f***m tisztességes abba, ha egy ordast odahazudnak egy kontextusából kiragadott szópárral (pl Ákos Princípium), felkorbácsolják az embereket majd aztán, amikor már a kutyát sem érdekel és ítélet kötelezi őket rá, akkor apróbetűben helyesbítenek. Szerintem az a tisztesség, ha nem kell semmit visszavonni vagy bocsánatot kérni.
Ettől függetlenül adom, hogy a PS, mandiner, 888 és a többi is suttyó szenny szinte minden betűre.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.09.08. 19:36

Bandee írta:
2021.09.08. 09:35
mudd írta:
2021.09.08. 09:18

a gyere ki!-re is van megoldas. fogsz egy uveg palinkat, ket poharat... aztan majdcsak lesz valahogy
Sokfele megoldast valaszthatott volna. Pl. Mielott elkuld az anyamba, bemutatkozik.

Mondhatta volna, hogy bocs most pihennek csinald mar legyszi maskor. Renegeteg ennek jobb megoldas van, nalm ezzel az ellenkezo hatast eri el.
Most dobott fel nekem a FB ilyen "jószomszédi iszony" témájú cikket. Ebben olvastam egy jót (mondtad, hogy van kutyájuk).
A szomszédjaim gyűlölnek minket, mert egy olyan házban lakunk, ahol korábban a barátaik éltek, de elvette tőlük a házat a bank. Dühösek a feleségemre, gyakran elállják a kocsifeljárónkat és botokat vagy kutyaszart dobnak át a kerítésen. Próbáltam beszélni velük, de nem használt, ezért mivel mindig dicsekednek a környéken, hogy milyen szép a gyepük, azt találtam ki, hogy leveskockát szórok szét a füvükön az esőben. A kockák szépen elolvadtak és beleivódtak a földbe, a kutyájuk pedig az egész kertet össze-vissza ásta, hogy megtalálja a szag forrását.
(:u
Az apa férfi, a rezsi nő!

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2021.09.08. 21:17

Bandee írta:
2021.09.07. 22:43
Az viszont bosszant, hogy a budos bunko also szomszed este hetkor anyazik a teraszon, mert 20 percif fuvet nyirok. Olyan ordibalas volt itt este, hogy szerintem a szomszed faluban is hallottak. En ugy kiakadtam, hogy nem tudom ennyi parasztsag hogyan jott ki belolem de a szetbaszom a fejed ha anyazol volt a legkedvesebb reszemrol. Megalltam uriteni a tartalyt es hallom anyazik valaki….
Tudni kell, hogy a funyirason kivul SEMMi zajt nem csapunk egesz evben, ennek a parasztnak van harom palota
pincsije ami ugat egesz nap. Na most innentol reggel
8-kor ki fogom gyorsbilincsezni a fukaszat es este 1/8 elott nem nyirok fuve csak urana. Most megtanulja!
Elbujt a geci a hazaba nem mert kijonnii mikor uvoltottem neki most gyere te kocsog, itt anyazzal elottem. Iszonyat milyen gyoker emberek vannak
Ez gyakorlatilag ugyanaz az attitűd, ami a közlekedésben megfigyelhető. Szinte mindenkinek a 0. lépés az anyázás / tellegetés / mutogatás. Valamiért nem veszik az emberek a fáradságot, hogy néhány alternatív forgatókönyvet végiggonoljanak, hogy hátha még egyéb oka is lehet az adott cselekedetnek, azon kívül, hogy a polgártárs egy f.sz.
Ennek egyik eklatáns példája, hogy amerre rendszeresen járok, ott a saját szórakoztatásomra megtanultam, hogy a különböző szituációkban mekkora sebességgel használható ki a zöldhullám a legkevesebb energiabefektetéssel. Ez egyes esetekben akár úgy is kijöhet, hogy motorfékkel vagy üresben gurulok több száz métereket. Nyilván ez egy szélsőségesen irritáló viselkedés annak, aki nem érti a dolgot. Lényeg az, hogy agyvérzés közeli állapotban se jönnek rá, hogy semmi értelme az adott szakaszon ennél gyorsabban menni, (hacsak nem szeretne sms-ezni a pirosnál). Ilyenkor szoktam elgondolkodni, hogy milyen elszabott zsigeri viselkedésmintákat dédelgetünk. Nagyjából ugyanígy megy a szomszéd reflex anyázása is.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2021.09.08. 23:07

4D4M írta:
2021.09.08. 21:17
Ennek egyik eklatáns példája, hogy amerre rendszeresen járok, ott a saját szórakoztatásomra megtanultam, hogy a különböző szituációkban mekkora sebességgel használható ki a zöldhullám a legkevesebb energiabefektetéssel. Ez egyes esetekben akár úgy is kijöhet, hogy motorfékkel vagy üresben gurulok több száz métereket. Nyilván ez egy szélsőségesen irritáló viselkedés annak, aki nem érti a dolgot. Lényeg az, hogy agyvérzés közeli állapotban se jönnek rá, hogy semmi értelme az adott szakaszon ennél gyorsabban menni, (hacsak nem szeretne sms-ezni a pirosnál). Ilyenkor szoktam elgondolkodni, hogy milyen elszabott zsigeri viselkedésmintákat dédelgetünk. Nagyjából ugyanígy megy a szomszéd reflex anyázása is.
akkor szorakoztasd magad, ha egyedul vagy az uton! agyafaszt kapok attol, amikor valaki 25-tel megy ki a keresztezodesbol, aztan, hogy meg vannak mogotte paran, es az 5. auto mar beragad a pirosba, azzal mar nem torodik. a forgalomnak mindenhol megvan a maga ritmusa. ha en vagyok elol, akkor azt tartom, akkor is, ha nekem pont ott piros jut majd - a mogottem 3mal levonek viszont pont jo lesz.

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2021.09.08. 23:26

mudd írta:
2021.09.08. 23:07
akkor szorakoztasd magad, ha egyedul vagy az uton! agyafaszt kapok attol, amikor valaki 25-tel megy ki a keresztezodesbol, aztan, hogy meg vannak mogotte paran, es az 5. auto mar beragad a pirosba, azzal mar nem torodik. a forgalomnak mindenhol megvan a maga ritmusa. ha en vagyok elol, akkor azt tartom, akkor is, ha nekem pont ott piros jut majd - a mogottem 3mal levonek viszont pont jo lesz.
Ilyet nem okoz ez sosem, maximum olyan eset lehet, amikor egy kiegészítő "egyenesen haladóknak zöld" jelzés van, ami nem a zöldhullám ritmusára nyit, de ott se kerül senki hátrányba. Olyan is van, ahol 60-nal jön ki a lépés, akkor annyival megyek. Nyilván ez nem a nagyforgalmú főútvonalakon haladva jellemző.
Viszont akkor te vagy az aki az első pirosnál az 50-60-ra állított zöldhullámnál 70-nel kilő és miatta kell megállnia/lelassítania az 50-nel haladóknak mögötte az összes többi lámpánál? (:

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2021.09.09. 08:07

4D4M írta:
2021.09.08. 23:26
Viszont akkor te vagy az aki az első pirosnál az 50-60-ra állított zöldhullámnál 70-nel kilő és miatta kell megállnia/lelassítania az 50-nel haladóknak mögötte az összes többi lámpánál? (:
nem, nem szoktam kiloni. nem szoktam a lampak kozt emberkedni - igy sosem erem utol az elozo "transzportot".
csak nem baszom a tobbiek agyat azzal, hogy 30-cal menjek

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.09.09. 09:27

Bandi, itt az álomautód (:v

Kép
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2021.09.09. 09:37

Ez mindent elmond Magyarországról....ennek az embernek 2x annyi pénze van, mint Rihanna-bak, Mick Jagger-nek stb.

(:v



Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.09.09. 09:53

High-End írta:
2021.09.09. 09:37
Ez mindent elmond Magyarországról....ennek az embernek 2x annyi pénze van, mint Rihanna-bak, Mick Jagger-nek stb.

(:v


Én hiszek abban, hogy fogjuk még látni ezeket megvetett, bíróság előtt álló emberekként. Lehet, hogy sokára, de fogjuk. Rákosi, Szálasi annak idején istenek voltak (legalábbis a saját fejükben, és ezt rákényszerítették másokra is). Ma meg csak maroknyi szélsőséges gondol rájuk pozitívan. Még egy Sztálin is egyedül, a saját húgytócsájában fetrengve szenvedett ki, pedig ha valakinek hatalma volt, és ha valakitől tényleg fosni kellett az egész világon, az az a fasz volt.

Utol fogja érni a történelem ezeket is. Lehet, hogy nem a közeljövőben (sőt, szinte biztos), de így lesz. Az ekkora formátumú gazembereknek, mint a jelenlegi kormány tagjai, sosincs tartósan jó történelmi emlékezete. Várjuk ki, el fog jönni :)
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2021.09.09. 10:11

ezek utan nincs birosag, ami el tudna itelni lorincet. egyszeruen annyira hulye, hogy mar buntethetetlen
(majd laci mond szakvelemenyt)

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2021.09.09. 10:35

vollebak írta:
2021.09.09. 09:53


Én hiszek abban, hogy fogjuk még látni ezeket megvetett, bíróság előtt álló emberekként.
Én meg nem. Az elmúlt 30 évben ki állt bíróság előtt? Szabadi, Zuschlag, Hagyó? Ez kb 100 millió Ft. (:v

Ez egy kéz kezet mos, urambátyám, simlis ország. Nem fog itt történni semmi.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.09.09. 11:11

High-End írta:
2021.09.09. 10:35
Én meg nem. Az elmúlt 30 évben ki állt bíróság előtt? Szabadi, Zuschlag, Hagyó? Ez kb 100 millió Ft. (:v

Ez egy kéz kezet mos, urambátyám, simlis ország. Nem fog itt történni semmi.
Sok idő is lehet, de meg fog történni. Eddig mindegyik féreggel megtörtént hosszú távon. Lehet, hogy még 20 év lesz, de az idő nekünk dolgozik itt.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.09.09. 11:30

Kép

(:u
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2021.09.09. 11:46

vollebak írta:
2021.09.09. 11:30
A rendszer hamarosan meg fog bukni, de hogy börtönbe nem fog kerülni senki, abban biztos vagyok.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.09.09. 12:01

High-End írta:
2021.09.09. 10:35
vollebak írta:
2021.09.09. 09:53


Én hiszek abban, hogy fogjuk még látni ezeket megvetett, bíróság előtt álló emberekként.
Én meg nem. Az elmúlt 30 évben ki állt bíróság előtt? Szabadi, Zuschlag, Hagyó? Ez kb 100 millió Ft. (:v

Ez egy kéz kezet mos, urambátyám, simlis ország. Nem fog itt történni semmi.
Egyetértek. Arról nem beszélve, hogy attól, hogy a haverjaid csinálják a melókat az pusztán erkölcstelen dolog, de nem törvényellenes. Nincs mit büntetni ezen. Akkor lehetne, ha kenőpénzek átadása zajlana, vagy olyanért kapna valaki pénzt amiért nem csinál semmit. Pl.. de még lehetne sorolni, ezekre viszont ügyelnek, azt gondolom. Biztos van ilyen, de az az alső szinteken.
De egyébként az "elit" kompletten ugyanolyan (tán kevés kivétellel), tehát ez az elszámoltatás dolog ez remekül hangzik, mindig jókat derülök rajta. :mosoly: De nem lesz ilyen. Ez olyan mint az ügynökös akták nyilvánosságra hozása, 32 évvel a válts után. Lassan nem fognak élni, akik lehetséges ügynökök voltak.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.09.09. 12:03

vollebak írta:
2021.09.09. 11:11
High-End írta:
2021.09.09. 10:35
Én meg nem. Az elmúlt 30 évben ki állt bíróság előtt? Szabadi, Zuschlag, Hagyó? Ez kb 100 millió Ft. (:v

Ez egy kéz kezet mos, urambátyám, simlis ország. Nem fog itt történni semmi.
Sok idő is lehet, de meg fog történni. Eddig mindegyik féreggel megtörtént hosszú távon. Lehet, hogy még 20 év lesz, de az idő nekünk dolgozik itt.
20 én nagyon sok, OV nagy eséllyel már nem él akkor. Viszont az egész hálózat olyan szinten épült ki, hogy már nem tudsz vele mit kezdeni. Na nem mintha a "másik oldal" nem lenne meg ugyanúgy. Csak ők régebben csinálják

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.09.09. 12:04

vollebak írta:
2021.09.09. 09:27
Bandi, itt az álomautód (:v

Kép
(:v :mosoly: Csak ha adnak hozzá parizert is (:n

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.09.09. 12:06

4D4M írta:
2021.09.08. 21:17
Bandee írta:
2021.09.07. 22:43
Az viszont bosszant, hogy a budos bunko also szomszed este hetkor anyazik a teraszon, mert 20 percif fuvet nyirok. Olyan ordibalas volt itt este, hogy szerintem a szomszed faluban is hallottak. En ugy kiakadtam, hogy nem tudom ennyi parasztsag hogyan jott ki belolem de a szetbaszom a fejed ha anyazol volt a legkedvesebb reszemrol. Megalltam uriteni a tartalyt es hallom anyazik valaki….
Tudni kell, hogy a funyirason kivul SEMMi zajt nem csapunk egesz evben, ennek a parasztnak van harom palota
pincsije ami ugat egesz nap. Na most innentol reggel
8-kor ki fogom gyorsbilincsezni a fukaszat es este 1/8 elott nem nyirok fuve csak urana. Most megtanulja!
Elbujt a geci a hazaba nem mert kijonnii mikor uvoltottem neki most gyere te kocsog, itt anyazzal elottem. Iszonyat milyen gyoker emberek vannak
Ez gyakorlatilag ugyanaz az attitűd, ami a közlekedésben megfigyelhető. Szinte mindenkinek a 0. lépés az anyázás / tellegetés / mutogatás. Valamiért nem veszik az emberek a fáradságot, hogy néhány alternatív forgatókönyvet végiggonoljanak, hogy hátha még egyéb oka is lehet az adott cselekedetnek, azon kívül, hogy a polgártárs egy f.sz.
Ennek egyik eklatáns példája, hogy amerre rendszeresen járok, ott a saját szórakoztatásomra megtanultam, hogy a különböző szituációkban mekkora sebességgel használható ki a zöldhullám a legkevesebb energiabefektetéssel. Ez egyes esetekben akár úgy is kijöhet, hogy motorfékkel vagy üresben gurulok több száz métereket. Nyilván ez egy szélsőségesen irritáló viselkedés annak, aki nem érti a dolgot. Lényeg az, hogy agyvérzés közeli állapotban se jönnek rá, hogy semmi értelme az adott szakaszon ennél gyorsabban menni, (hacsak nem szeretne sms-ezni a pirosnál). Ilyenkor szoktam elgondolkodni, hogy milyen elszabott zsigeri viselkedésmintákat dédelgetünk. Nagyjából ugyanígy megy a szomszéd reflex anyázása is.
Érthetetlenek az emberek, de mindenkinek van baja, kínja, odatett ez a Covid is azért. Tényleg sokan idegesek, észrevehető, hogy egyre rosszabb a helyzet ilyen téren.
Hozzáteszem ez ilyen hülye volt évekkel ezelőtt, mert üvöltözött már mikor a kertben mások dolgozta, csak sajnos én nem voltam ott. Meg egyszer nekem is, de nem tudtam, hogy ki az.

Lezárt