Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.12.10. 18:27

Főleg az utolsó két név nagyon szép. :D :D :D

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Márki-Zay Péter, az ellenzék közös miniszterelnök-jelöltje új pártot alapíthat, amelynek Pálinkás József ÚVP-je és Gémesi György Új Kezdete mellett a Fidesz, a KDNP, az MDF és az SZDSZ korábbi ismert arcai is tagjai lehetnek, írja a Telex.

A lap szerint Márki-Zay még a volt jobbikos Bencsik Jánossal is tárgyalt. Az már korábban kiderült, hogy a hódmezővásárhelyi polgármester számítana az Új Világ Néppártra és az Új Kezdetre, de másokat is bevonna.

Márki-Zay azt mondta a lapnak, hogy még nincs meg az új párt neve, de több ötlet is van. Azt reméli, januárra sikerül majd megállapodni. A párt vezetőjét a tagság választja majd, és nem Márki-Zay lesz az, mert ő csak a választás után csatlakozna a formációhoz.

A Telex szerint az alábbi nevek lehetnek majd benne az új pártban:

Gyenes Szilárd, az Új Kezdet alelnöke,
Jeszenszky Géza egykori külügyminiszter,
Bod Péter Ákos korábbi jegybankelnök,
Szalma Botond, a KDNP volt budapesti elnöke,
Szent-Iványi István egykori külügyi államtitkár,
Herényi Károly, az MDF korábbi szóvivője.

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2021.12.10. 20:12

Willy írta:
2021.12.10. 12:46
Más téma: "kultúra".

Laár András kapta a Karithy-gyűrűt, miután Gallának volt odaígérve, majd visszavonva "méltánytalanság" miatt.
Februárban a kúria jelölte Gallát, majd rájöttek, hogy az egyik előadásán a pöcsét mutogatta.

Az lenne a kérdésem, hogy a kúria utána szokott nézni annak, akit jelöl? Mert Galla sajnos nem február után hülyült meg, hanem évekkel ezelőtt. Ha nem néztek utána, így jártak. ha utánanéztek, mégis jelölték, akkor egyszerűen idióták - bár ezek után nincs joguk visszavonni a jelölést.

Ami engem illet, nagyon rajongok (rajongtam?) Galla humoráért, de amit az utóbbi időkben művelt...
Ez nem úgy működik, valami kritériumok alapján jelölnek embereket, majd megvitatják, hogy a jelöltek közül ki a legalkalmasabb. Eldöntötték kihirdetik, odaadják, vége.
Mi az hogy neki ígérték??? Mint amikor Mari néni odaígéri az ezüst kanalat Józsikának, hogy fiam halálom után ez a tiéd lesz, aztán a végrendeletet felbontják és Pistike örökli azt a kanalat.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Willy » 2021.12.10. 20:40

eniksz írta:
2021.12.10. 20:12
Ez nem úgy működik, valami kritériumok alapján jelölnek embereket, majd megvitatják, hogy a jelöltek közül ki a legalkalmasabb. Eldöntötték kihirdetik, odaadják, vége.
Mi az hogy neki ígérték???
Úgy értem, hogy már felkeresték Gallát, lemérték az ujját, megkapta a levelet, hogy ő lesz az idei díjazott.
Tiszta sor, hogy ilyen stílus után nem díjazzák, de akkor minek jelölték? Lehetett tudni, hogy egy ideje nem százas. Legalábbis, aki tájékozott, az tudta.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.12.10. 20:47

rdaneelolivaw írta:
2021.12.10. 18:27
Főleg az utolsó két név nagyon szép. :D :D :D

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Márki-Zay Péter, az ellenzék közös miniszterelnök-jelöltje új pártot alapíthat, amelynek Pálinkás József ÚVP-je és Gémesi György Új Kezdete mellett a Fidesz, a KDNP, az MDF és az SZDSZ korábbi ismert arcai is tagjai lehetnek, írja a Telex.

A lap szerint Márki-Zay még a volt jobbikos Bencsik Jánossal is tárgyalt. Az már korábban kiderült, hogy a hódmezővásárhelyi polgármester számítana az Új Világ Néppártra és az Új Kezdetre, de másokat is bevonna.

Márki-Zay azt mondta a lapnak, hogy még nincs meg az új párt neve, de több ötlet is van. Azt reméli, januárra sikerül majd megállapodni. A párt vezetőjét a tagság választja majd, és nem Márki-Zay lesz az, mert ő csak a választás után csatlakozna a formációhoz.

A Telex szerint az alábbi nevek lehetnek majd benne az új pártban:

Gyenes Szilárd, az Új Kezdet alelnöke,
Jeszenszky Géza egykori külügyminiszter,
Bod Péter Ákos korábbi jegybankelnök,

Szalma Botond, a KDNP volt budapesti elnöke,
Szent-Iványi István egykori külügyi államtitkár,
Herényi Károly, az MDF korábbi szóvivője.
Micsoda nevek! A garancia a változásra :D
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2021.12.10. 21:15

Willy írta:
2021.12.10. 20:40
eniksz írta:
2021.12.10. 20:12
Ez nem úgy működik, valami kritériumok alapján jelölnek embereket, majd megvitatják, hogy a jelöltek közül ki a legalkalmasabb. Eldöntötték kihirdetik, odaadják, vége.
Mi az hogy neki ígérték???
Úgy értem, hogy már felkeresték Gallát, lemérték az ujját, megkapta a levelet, hogy ő lesz az idei díjazott.
Tiszta sor, hogy ilyen stílus után nem díjazzák, de akkor minek jelölték? Lehetett tudni, hogy egy ideje nem százas. Legalábbis, aki tájékozott, az tudta.
Ki lehetett a többi jelölt, ha ő volt a leg?? :shock:

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Willy » 2021.12.10. 21:26

eniksz írta:
2021.12.10. 21:15
Ki lehetett a többi jelölt, ha ő volt a leg?? :shock:
Fogalmam sincs, szerintem csak a régi Holló Színházas adásait látták, és ahhoz is lusták voltak, hogy a Facebook bejegyzéseire ránézzenek. Ott már kiderült volna, hogy nagyon nem a régi :(

Az is olyan rögtönzöttnek tűnik, hogy Laár kapta, de persze megérdemli.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.12.10. 21:40

rdaneelolivaw írta:
2021.12.10. 18:27
Főleg az utolsó két név nagyon szép. :D :D :D

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Márki-Zay Péter, az ellenzék közös miniszterelnök-jelöltje új pártot alapíthat, amelynek Pálinkás József ÚVP-je és Gémesi György Új Kezdete mellett a Fidesz, a KDNP, az MDF és az SZDSZ korábbi ismert arcai is tagjai lehetnek, írja a Telex.

A lap szerint Márki-Zay még a volt jobbikos Bencsik Jánossal is tárgyalt. Az már korábban kiderült, hogy a hódmezővásárhelyi polgármester számítana az Új Világ Néppártra és az Új Kezdetre, de másokat is bevonna.

Márki-Zay azt mondta a lapnak, hogy még nincs meg az új párt neve, de több ötlet is van. Azt reméli, januárra sikerül majd megállapodni. A párt vezetőjét a tagság választja majd, és nem Márki-Zay lesz az, mert ő csak a választás után csatlakozna a formációhoz.

A Telex szerint az alábbi nevek lehetnek majd benne az új pártban:

Gyenes Szilárd, az Új Kezdet alelnöke,
Jeszenszky Géza egykori külügyminiszter,
Bod Péter Ákos korábbi jegybankelnök,
Szalma Botond, a KDNP volt budapesti elnöke,
Szent-Iványi István egykori külügyi államtitkár,
Herényi Károly, az MDF korábbi szóvivője.
Ez jó hír.

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2021.12.10. 21:44


Ez jó hír.
(:u

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.12.11. 00:27

eniksz írta:
2021.12.10. 21:44

Ez jó hír.
(:u
Schiffer zseniális posztja, mivel azonnal meg is támadta az egyik:

Azt mondja Szent-Iványi: „A Völner-ügy kapcsán Szíjjártótól Schifferig, Semjéntől Gulyásig azt lehet hallgatni, hogy lám-lám, megbukott az ellenzék korrupciós narratívája, nálunk zéró tolerancia van a korrupcióval szemben, hiszen a kormány keményen és pártatlanul fellép a korrupció ellen és még egy ilyen számára rendkívül káros esetben sem akadályozza az egyébként is pártatlanul és hatékonyan működő ügyészség munkáját.”

Ehhez képest én ezt nyilatkoztam a Heteknek: „Normális országban természetesen nem csak az igazságügy miniszter, hanem akár a kormány is belebukhatna egy ilyen botránya, ehhez képest nálunk a Fidesz akár profitálhat is ebből. Az ellenzéki retorika ugyanis eddig az volt, hogy a Fidesz kormány mindenek felett áll, diktatúra van, a legfőbb ügyész fedezi a bűnözőket. Ehhez képest a legfőbb ügyész most, a választási kampány előtt kikéri egy fideszes országgyűlési képviselő, államtitkár mentelmi jogát. Ezzel szemben a parlamenti ellenzéki politikusok az elmúlt években a végrehajtói visszaélésekkel, embertelenségekkel és most a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatóságának éltre hívásával is igen keveset foglalkoztak. Innen nehéz nyerni, hiszen a Fidesz könnyen mondhatja – mint ahogy mondja is –, hogy a jogállam működik és a legfőbb ügyész pártatlanul üldözi a korrupciót.”
Természetesen nem azt állítottam, hogy a jogállam működik és a legfőbb ügyész pártatlanul üldözi a korrupciót, hanem azt, hogy a kormányoldal az előzmények után könnyen ezt is reagálhatja (ami nem azt jelenti, hogy az ettől igazsággá válik). Szent-Iványi művelt, okos ember, aki pontosan tisztában van a függő beszédmód jelentésével és ezért pontosan tisztában van azzal is, hogy személyemmel összefüggésben szimplán hazudik.

Különösebben nem rendít meg az egybites „fideszbérencezés”, azonban van az a szitu, amikor érdemes feltenni a kérdést: nicsak, ki beszél? Szent-Iványi és bajtársai éppen az orbáni „önkényuralom” Alaptörvényét akarják feles többséggel érvényteleníteni. A jogállam leépítése 2010. őszén, az Alkotmánybíróság jogkör-szűkítésével kezdődött. Az Alaptörvényt 2011. áprilisában fogadta el a Ház, 2012. január 1-én lépett hatályba, a NER közjogi rendszere 2013. nyarára készen állt. Ezzel párhuzamosan Simicska rátette kezét a kiszemelt ágazatokra, megindult a földrablás, a felcsúti gázszerelő pedig a zuckerbergi magasságokba. Szent-Iványi István – volt SZDSZ-ügyvivő és ballib külügyi államtitkár – mindeközben a NER nagyköveteként szolgált, egészen 2015-ig. Szent-Iványi harcostársai között akad olyan, aki az „önkényuralom” kiépülésének éveiben helyi Fidesz-képviselőként működött, más bértollnokként, megint más még rektori pozícióra várt a Főnöktől, de olyan harcostársa is akad Szent-Iványinak, aki már az „önkényuralom” kiépülése után volt biodíszlet Hollik-sajtótájékoztatón, míg aktuális pártelnöke 2018-ig az Orbán-kormány államtitkáraként hatalmaskodhatott, miután konzultációs testületi tagként állt őrt az „önkényuralom” alkotmányozásánál. Ehhez képest én 2010. őszén elsőként jelentettem be kivonulást a NER alkotmányozásából és elsőként hirdetettem demonstrációt a jogállam leépítése ellen, majd szónokoltam 2011. áprilisában az Alaptörvény elfogadása ellen rendezett tüntetésen. Szent-Iványi és említett harcostársai nem voltak ott, mert ők éppen Orbán fizetési listáján voltak. Szent-Iványiéknak nem az autokratikus törekvés, a jogállam leépítése, az egykulcsos adórendszer, a kevesek mérhetetlen gazdagodása az igazi problémájuk Orbán Viktorral, hanem az amerikai imperializmus nem eléggé lelkes kiszolgálása. Ez valóban az ő bajuk és nem az enyém.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.12.11. 02:26

inkább del
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.12.11. 17:52

Az apa férfi, a rezsi nő!

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.12.11. 19:56

Megertem ot, hogy magyarazza a bizonyitvanyt de a f..at feltehetoleg nem a Bede intezte el. Azert a kepek eleg egyertelmuek voltak, nincs mit rajta magyarazni, nem sajat felhasznalasra keszultek:) Pegasus se kell mert a Gréczy szereti a csajokat es ráment a fekete jobbikos csajra, aki mar feljebb is jutott azt hiszem, nyilvan torbe csaltak. Undorito az egesz ugy mert ez Gréczy magánügye, senkinek nincs hozza köze . Remelem az rohadt kurva aki intezte, visszakapja ezt majd

Nem kedvelem a Greczyt de intelligens embernek tartom aki jobb sorsra erdemes. Nagyon nagy kar, hogy felrugtak a megallapodast a maganelet tabujarol. Tenyleg ez mar hanyinger

Ezt amigy mar nem tudja lemosni magarol, meglepo, hogy mennyire nyomul vissza ennek ellenere. Azt a budaorsi embert se ertem hogyan megy el egy iskolai unnepsegre azok utan, hogy egy lepattant kurvanal vigasztalta magat es utana elfogyasztott egy zoldseget. Szanalmas volt, de ahhoz sincsen kozunk. Borkaihoz sincs es Jakabhoz se.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.12.15. 13:34

Gulyás Gergely: „morális fölény jobboldali újságírónak lenni”

Kép

Attól lesz teljes a kép, hogy amikor 7 éve Vida Ildikót röhögte ki a fél ország, mert nem beszélt angolul, azon fel volt háborodva a teljes „morális fölény”. A még kormányszoponc körökben is kirívóan elvtelen, aljas Deák Dániel még idén májusban is ezen méltatlankodott dagályos stílusban, hogy a balliberális sajtó milyen aljas módon támadta szegény Ildi nénit anno, arról elegánsan megfeledkezve, hogy kurvára nem az angoltudás hiánya miatt volt annyira érdekes a sztori, hanem azért, mert Vidát kitiltották az USA-ból, és erről egy évig hallgattak, utána sem árulva el, hogy miért (befolyással üzérkedés).
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.12.15. 13:56

vollebak írta:
2021.12.15. 13:34
Gulyás Gergely: „morális fölény jobboldali újságírónak lenni”

Kép

Attól lesz teljes a kép, hogy amikor 7 éve Vida Ildikót röhögte ki a fél ország, mert nem beszélt angolul, azon fel volt háborodva a teljes „morális fölény”. A még kormányszoponc körökben is kirívóan elvtelen, aljas Deák Dániel még idén májusban is ezen méltatlankodott dagályos stílusban, hogy a balliberális sajtó milyen aljas módon támadta szegény Ildi nénit anno, arról elegánsan megfeledkezve, hogy kurvára nem az angoltudás hiánya miatt volt annyira érdekes a sztori, hanem azért, mert Vidát kitiltották az USA-ból, és erről egy évig hallgattak, utána sem árulva el, hogy miért (befolyással üzérkedés).
Vannak mostanság ennél érdekesebb ügyek is a házuk tájékáról. :mosoly:

A Vida egyébként nagyon jó vezető volt, mert régi NAV-os, ismerte a folyamatokat és mindent megtett a dolgozókért. Érted, tudta mi hogyan megy, mik a nehézségek, hol a WC.. Ezt egy kollégájától tudom, meg más NAV dolgozóktól. Karácsony vezetői képességei a vállalt területen messze elmaradnak a Vida saját vállalt területén mérhetőtől. Nem mintha érdekes lenne, de ez említést érdemelt. Szerintem az angol nyelvre is nagyobb szüksége van egy főpolgármesternek, mint egy magyar közhivatalt irányító embernek, de mindkettőtől elég gáz 2021- ben, ha legalább középfokon nincsen angol tudás. Karácsonnyal viszont az én szemszögemből ez a legkisebb probléma, ezen át lehetne lendülni. Azért elég érdekes lehet, amikor más fővárosok vezetőivel találkozik (:v

Mióta olvasgatsz vadhajtásokat?

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.12.15. 14:46

Bandee írta:
2021.12.15. 13:56
Vannak mostanság ennél érdekesebb ügyek is a házuk tájékáról. :mosoly:

A Vida egyébként nagyon jó vezető volt, mert régi NAV-os, ismerte a folyamatokat és mindent megtett a dolgozókért. Érted, tudta mi hogyan megy, mik a nehézségek, hol a WC.. Ezt egy kollégájától tudom, meg más NAV dolgozóktól. Karácsony vezetői képességei a vállalt területen messze elmaradnak a Vida saját vállalt területén mérhetőtől. Nem mintha érdekes lenne, de ez említést érdemelt. Szerintem az angol nyelvre is nagyobb szüksége van egy főpolgármesternek, mint egy magyar közhivatalt irányító embernek, de mindkettőtől elég gáz 2021- ben, ha legalább középfokon nincsen angol tudás. Karácsonnyal viszont az én szemszögemből ez a legkisebb probléma, ezen át lehetne lendülni. Azért elég érdekes lehet, amikor más fővárosok vezetőivel találkozik (:v

Mióta olvasgatsz vadhajtásokat?
Dehogy olvasgatom ezt a mocskos szemetet. Egy haverom küldte át, mert szóba került Gulyás és az általa emlegetett morális fölény. Egyébként Vidánál tényleg nem az angoltudás volt a lényeg se akkor, se azóta. Még egy Kádárt sem tiltottak ki anno az USA-ból, és nemcsak a kitiltás tényéről, hanem annak okáról is évekig tereltek.

Tedd a kezed a szívedre, és fordítsd meg az esetet egy párhuzamos valósághoz: egy DK-s NAV-elnököt tiltanak ki anno, és Rogán mondjuk a polgármester ebben a városházi akármiben. Szerinted melyikről beszélnétek többet, melyikre mutatnátok rá, mint nagyobb horderejű, beszédesebb, jelentősebb, messzebbre érő, ha-ez-van-odafent-akkor-mi-lehet-még-ott ügyre?
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.


Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.12.18. 15:40

Felröppent, hogy Zai megy a lomtárba és Annácska lesz a ME jelölt, Dobrev Klára padawanja. Nagy a szervezkedés a háttérben, sok ott az összefonódás.
Érdekes kísérlet lenne, többek között mert ezzel az előválasztás eredményét le is húznák a WC-n, de azt is megtudnánk mit gondolnak egy ultra balos liberálisról a népek.
Mégis én arra tippelnék, hogy valahogy elkocognak ezzel a jelölttel.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2021.12.18. 17:04

Bandee írta:
2021.12.18. 15:40
Felröppent, hogy Zai megy a lomtárba és Annácska lesz a ME jelölt, Dobrev Klára padawanja. Nagy a szervezkedés a háttérben, sok ott az összefonódás.
Érdekes kísérlet lenne, többek között mert ezzel az előválasztás eredményét le is húznák a WC-n, de azt is megtudnánk mit gondolnak egy ultra balos liberálisról a népek.
Mégis én arra tippelnék, hogy valahogy elkocognak ezzel a jelölttel.
Más a véleményem. A 2018-as taktikai szavazás miatt nem tudom elhinni, hogy MZP valójában ne DK-s katona lenne. Szvsz ez csak egy színjáték amivel ezt le akarják mosni róla. Számomra hiteltelen a figura. Jah és azt se tudom elhinni, hogy akormányváltást komolyan gondolják. Számmra ők megélhetési politikusok, ha nem kerülnek be a parlamentbe, akkor honnan lesz havi apanázs? A meglévő üzleti kapcsolataik képviselői mandátum és korai infórmációszerzés lehetősége nélkül hamar értéktelen lesz.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.12.18. 17:31

zola írta:
2021.12.18. 17:04
Bandee írta:
2021.12.18. 15:40
Felröppent, hogy Zai megy a lomtárba és Annácska lesz a ME jelölt, Dobrev Klára padawanja. Nagy a szervezkedés a háttérben, sok ott az összefonódás.
Érdekes kísérlet lenne, többek között mert ezzel az előválasztás eredményét le is húznák a WC-n, de azt is megtudnánk mit gondolnak egy ultra balos liberálisról a népek.
Mégis én arra tippelnék, hogy valahogy elkocognak ezzel a jelölttel.
Más a véleményem. A 2018-as taktikai szavazás miatt nem tudom elhinni, hogy MZP valójában ne DK-s katona lenne. Szvsz ez csak egy színjáték amivel ezt le akarják mosni róla. Számomra hiteltelen a figura. Jah és azt se tudom elhinni, hogy akormányváltást komolyan gondolják. Számmra ők megélhetési politikusok, ha nem kerülnek be a parlamentbe, akkor honnan lesz havi apanázs? A meglévő üzleti kapcsolataik képviselői mandátum és korai infórmációszerzés lehetősége nélkül hamar értéktelen lesz.
Nem a véleményemet írtam le, hanem azt amit hallottam, de itt-ott már olvasható is . Van véleményem is persze

Nem DK-s a Márki. Legvalószínűbb, hogy amerikai érdekkörök támogatott figurája, így polipszerűen mindenféle pártban és általában a politikai elithez van kapcsolat neki és a háttér stábnak, ami viszont már ellenzéki érdekeket is sért. 2018 körül aktivizálták, korábban csak ejtőernyősként visszaküldték az országba, várva a megfelelő pillanatot. Lázár már korábban megmondta, hogy mire készül ez az ember, csak mindenki leszarta, most meg okoskodnak az elemzők, hogy Márkit nem látták előre az előválasztáson. LOL. Az ellenzék kényszerűen viszi a hátán, mert egyébként úgy hiányzik nekik, mint szar a zsebbe, főleg, hogy láthatóan nem is százas az ember, nagyobb elmebeteg mint a másik kettő

Azért hirdette az igét 18-ban, mert tudta, hogy úgyse lesz belőle semmi, viszont felrakta magát a belpolitikai térképre. Nem polgármesternek készült ő sosem, annál az ambíciói és a feladata is sokkal nagyobb. Egyébként már 18-ban se kérte senki, hogy csinálja azt a jelölt ajánlgatást, ment ő akkor is ha nem hívta senki. Kibaszod az ajtón, visszamászik. Ilyen fajta. Éppen ez a túl sok gyors siker, elsőre polgármester, elsőre miniszterelnök jelölt stb.. ad egy kis bukét a dolognak, semmit nem fektet be de a habot lefölözi.. Ilyen nincsen, el ne hidd

Jelenleg azonban úgy tűnik a projekt beleáll a földbe, január elejéig fogják véglegesíteni a sorsát. Nincs tovább idejük erre.

Egyébként ha leválik, akkor neki vége is van, mindegy, hogy lesz utána pár fős frakciója vagy nem. Pedig egyébként nem biztos, hogy rosszul járnánk vele annak ellenére, hogy nem normális, csak ehhez más utat kellett volna járni, amit ő nem akart.

Még semmi sem biztos, akár nyerhetnek is. Megvettek már neki embereket a kampányhoz, szerintem vele fogják csinálni. De most inog a helye, nem fake news

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.12.18. 17:43

Ami a feles alkotmányozást illeti, azzal kapcsolatban mégis van valami, ami miatt meg kell állni egy ásónyomra. Mindig jogi irányból közelítünk hozzá, pedig annak sokkal inkább politikai vetülete van. Napjainkban is jogtudósok magyarázzák, hogy miért lehet vagy nem lehet feles többséggel alkotmányozni. Pedig ebben a politikatudósoknak is szerepet kéne kapni. Azért, mert az alap felvetés, hogy az Alaptörvény bár jogilag érvényesen lett beiktatva, morálisan nem érvényes, mert mint a legmagasabb szintű jogforrás nem kapott legitimitást az ellenzék által, magyarán nem jelenik meg benne a népakarat megfelelő arányban. Tehát ebben a pillanatban ez egy politikai kérdés és nem jogi kérdés, ahol a politikacsinálóknak van dolga.
A választások kimenetele nagy átrendeződést hozhat. Ha a Fidesz elbukik, egyáltalán nem biztos, hogy a feles alkotmányozásnál a táboruk megmozdul, mert a legyőzhetetlen orbáni mítosz elillanhat és ezáltal a szavazótábor viselkedése is kérdéses. Tehát ami most olyan egyértelműnek tűnik, nem biztos, hogy akkor is az lesz.

Gondold ezt át.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2021.12.18. 18:47

Bandee írta:
2021.12.18. 17:31


Nem a véleményemet írtam le, hanem azt amit hallottam, de itt-ott már olvasható is . Van véleményem is persze

Nem DK-s a Márki. Legvalószínűbb, hogy amerikai érdekkörök támogatott figurája, így polipszerűen mindenféle pártban és általában a politikai elithez van kapcsolat neki és a háttér stábnak, ami viszont már ellenzéki érdekeket is sért. 2018 körül aktivizálták, korábban csak ejtőernyősként visszaküldték az országba, várva a megfelelő pillanatot. Lázár már korábban megmondta, hogy mire készül ez az ember, csak mindenki leszarta, most meg okoskodnak az elemzők, hogy Márkit nem látták előre az előválasztáson. LOL. Az ellenzék kényszerűen viszi a hátán, mert egyébként úgy hiányzik nekik, mint szar a zsebbe, főleg, hogy láthatóan nem is százas az ember, nagyobb elmebeteg mint a másik kettő

Azért hirdette az igét 18-ban, mert tudta, hogy úgyse lesz belőle semmi, viszont felrakta magát a belpolitikai térképre. Nem polgármesternek készült ő sosem, annál az ambíciói és a feladata is sokkal nagyobb. Egyébként már 18-ban se kérte senki, hogy csinálja azt a jelölt ajánlgatást, ment ő akkor is ha nem hívta senki. Kibaszod az ajtón, visszamászik. Ilyen fajta. Éppen ez a túl sok gyors siker, elsőre polgármester, elsőre miniszterelnök jelölt stb.. ad egy kis bukét a dolognak, semmit nem fektet be de a habot lefölözi.. Ilyen nincsen, el ne hidd

Jelenleg azonban úgy tűnik a projekt beleáll a földbe, január elejéig fogják véglegesíteni a sorsát. Nincs tovább idejük erre.

Egyébként ha leválik, akkor neki vége is van, mindegy, hogy lesz utána pár fős frakciója vagy nem. Pedig egyébként nem biztos, hogy rosszul járnánk vele annak ellenére, hogy nem normális, csak ehhez más utat kellett volna járni, amit ő nem akart.

Még semmi sem biztos, akár nyerhetnek is. Megvettek már neki embereket a kampányhoz, szerintem vele fogják csinálni. De most inog a helye, nem fake news
Persze, milyent feltűnik valaki, az csakis küldöldi/sorosbérenc lehet.
Gattyánra mit fognak mondani?
Bőven tettek azért, hogy egy normális értékrenddel rendelkező mozgalom valós fenyegetést jelentsen rájuk. Csak ilyen ebben az országban nincs, ez a mázlijuk. De amíg bőséges és jó minőségű trágyával táplálnak és szobahőmérsékleten tartanak addig emelem vagyis akarom mondani növesztem kalapom. :D

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.12.18. 18:54

MÚOSZ: Alkotmányellenes a tatabányai lakossági tájékoztatás betiltása
A közgyűlés abszurd rendeletére reagált az újságírószövetség.


Ahogy korábban írtuk, minden olyan kötelezettségét fel kell mondania év végéig a tatabányai önkormányzatnak, ami a lakosság tájékoztatását szolgálja Magyarné Kocsis Andrea fideszes képviselő javaslata miatt. A „honlap, közösségi média, online megjelenés, újság tartozik ide, valamint a közgyűlés közvetítése is”. Ezen kívül a csütörtöki testületi ülésen elfogadott rendelet szerint a 2022-es költségvetés elfogadásáig, azaz jövő márciusig nem is költhetnek erre pénzt.


„Magyarországon az Alaptörvény, az Uniós Alapszerződés, és a Médiatörvény is állampolgári alapjognak tartja a befolyástól mentes tájékoztatáshoz való hozzáférést” – emeli ki a Magyar Újságírók Országos Szövetsége a hvg.hu beszámolója szerint.

Emellett arra is emlékeztet a szövetség, hogy az Alaptörvény szerint „Magyarország elismeri és védi a sajtó szabadságát és sokszínűségét, biztosítja a demokratikus közvélemény kialakulásához szükséges szabad tájékoztatás feltételeit.” Az önkormányzati törvény passzusát is idézik: „ helyi önkormányzás a helyi közügyekben demokratikus módon, széleskörű nyilvánosságot teremtve kifejezi és megvalósítja a helyi közakaratot.”

A MÚOSZ úgy gondolja, hogy ha teljesíti a tatabányai önkormányzat a rendeleti előírást, akkor azzal megsérti nem csak az önkormányzati törvényt, hanem az alkotmány által garantált szabad tájékozódás alapelvét is.
Végre odabaszott valaki ennek az aljas csőcseléknek mint a Tatabányai nép is...a faszomat akarnak tájékozódni! :angry01
különben sem azért választották az önkormányzatot ők, hogy az tájékoztassa őket!!! a kurva életbe!!! (:t
főleg nem igy választások előtt...mit ugrál a MÚOSZ is! az alkotmány mi vagyunk a FIDESZ és én is mint fideszes :mosoly:
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.12.18. 18:59

zola írta:
2021.12.18. 18:47
Bandee írta:
2021.12.18. 17:31


Nem a véleményemet írtam le, hanem azt amit hallottam, de itt-ott már olvasható is . Van véleményem is persze

Nem DK-s a Márki. Legvalószínűbb, hogy amerikai érdekkörök támogatott figurája, így polipszerűen mindenféle pártban és általában a politikai elithez van kapcsolat neki és a háttér stábnak, ami viszont már ellenzéki érdekeket is sért. 2018 körül aktivizálták, korábban csak ejtőernyősként visszaküldték az országba, várva a megfelelő pillanatot. Lázár már korábban megmondta, hogy mire készül ez az ember, csak mindenki leszarta, most meg okoskodnak az elemzők, hogy Márkit nem látták előre az előválasztáson. LOL. Az ellenzék kényszerűen viszi a hátán, mert egyébként úgy hiányzik nekik, mint szar a zsebbe, főleg, hogy láthatóan nem is százas az ember, nagyobb elmebeteg mint a másik kettő

Azért hirdette az igét 18-ban, mert tudta, hogy úgyse lesz belőle semmi, viszont felrakta magát a belpolitikai térképre. Nem polgármesternek készült ő sosem, annál az ambíciói és a feladata is sokkal nagyobb. Egyébként már 18-ban se kérte senki, hogy csinálja azt a jelölt ajánlgatást, ment ő akkor is ha nem hívta senki. Kibaszod az ajtón, visszamászik. Ilyen fajta. Éppen ez a túl sok gyors siker, elsőre polgármester, elsőre miniszterelnök jelölt stb.. ad egy kis bukét a dolognak, semmit nem fektet be de a habot lefölözi.. Ilyen nincsen, el ne hidd

Jelenleg azonban úgy tűnik a projekt beleáll a földbe, január elejéig fogják véglegesíteni a sorsát. Nincs tovább idejük erre.

Egyébként ha leválik, akkor neki vége is van, mindegy, hogy lesz utána pár fős frakciója vagy nem. Pedig egyébként nem biztos, hogy rosszul járnánk vele annak ellenére, hogy nem normális, csak ehhez más utat kellett volna járni, amit ő nem akart.

Még semmi sem biztos, akár nyerhetnek is. Megvettek már neki embereket a kampányhoz, szerintem vele fogják csinálni. De most inog a helye, nem fake news
Persze, milyent feltűnik valaki, az csakis küldöldi/sorosbérenc lehet.
Gattyánra mit fognak mondani?
Bőven tettek azért, hogy egy normális értékrenddel rendelkező mozgalom valós fenyegetést jelentsen rájuk. Csak ilyen ebben az országban nincs, ez a mázlijuk. De amíg bőséges és jó minőségű trágyával táplálnak és szobahőmérsékleten tartanak addig emelem vagyis akarom mondani növesztem kalapom. :D
Nem mondtam, hogy sorosbérenc, csak amerikai kapcsolatokat, ami az életútja alapján simán lehet. Mondj már nekem bárkit, aki a semmiből ilyen karriert fut be. Egyébként egyre gyanúsabb a Szabó Tímea is, mert nincs nyilvántartva a Harvard egyetemen ez pedig két esetben fordulhat elő, ha nem járt oda (tehát hazudott) vagy titkosítást kért (miért?). De az fura, hogy a P mint párt milyen magas rangban ad embereket..
AZ se biztos, hogy igazam van, de nagyon furcsa a MZP ilyen szárnyalása, ellentmond a politikai logikának és az érdekeknek, ott meg mindent az mozgat. Nem ő lenne az első ilyen ember és nem is feltétlenül rossz dolog ez, csak érdekességképp említendő.
Bőven tettek, egyetértek.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2021.12.18. 19:10

Bandee írta:
2021.12.18. 18:59

Nem mondtam, hogy sorosbérenc, csak amerikai kapcsolatokat, ami az életútja alapján simán lehet. Mondj már nekem bárkit, aki a semmiből ilyen karriert fut be. Egyébként egyre gyanúsabb a Szabó Tímea is, mert nincs nyilvántartva a Harvard egyetemen ez pedig két esetben fordulhat elő, ha nem járt oda (tehát hazudott) vagy titkosítást kért (miért?). De az fura, hogy a P mint párt milyen magas rangban ad embereket..
AZ se biztos, hogy igazam van, de nagyon furcsa a MZP ilyen szárnyalása, ellentmond a politikai logikának és az érdekeknek, ott meg mindent az mozgat. Nem ő lenne az első ilyen ember és nem is feltétlenül rossz dolog ez, csak érdekességképp említendő.
Bőven tettek, egyetértek.
Milyen karriert?!
Ezeddig csak egy kisváros polgármestere, semmi több. Meg egy esélytelen csenevész bohócbagázs miniszterelnök jelöltje. Az hogy Te ebbe egy kurva nagy karriert látsz az a beteges gyurcsányfóbiád. Nyugodjál meg, ezek nem fognak hatalomra kerülni. Max a fővárost tudják vinni szavazatban, de szerintem Karácsony ámokfutása után még azt sem. (Tudom, kurva nagyot tévedtem a főpolgármeteri választásban.)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.12.18. 19:22

zola írta:
2021.12.18. 19:10
Bandee írta:
2021.12.18. 18:59

Nem mondtam, hogy sorosbérenc, csak amerikai kapcsolatokat, ami az életútja alapján simán lehet. Mondj már nekem bárkit, aki a semmiből ilyen karriert fut be. Egyébként egyre gyanúsabb a Szabó Tímea is, mert nincs nyilvántartva a Harvard egyetemen ez pedig két esetben fordulhat elő, ha nem járt oda (tehát hazudott) vagy titkosítást kért (miért?). De az fura, hogy a P mint párt milyen magas rangban ad embereket..
AZ se biztos, hogy igazam van, de nagyon furcsa a MZP ilyen szárnyalása, ellentmond a politikai logikának és az érdekeknek, ott meg mindent az mozgat. Nem ő lenne az első ilyen ember és nem is feltétlenül rossz dolog ez, csak érdekességképp említendő.
Bőven tettek, egyetértek.
Milyen karriert?!
Ezeddig csak egy kisváros polgármestere, semmi több. Meg egy esélytelen csenevész bohócbagázs miniszterelnök jelöltje. Az hogy Te ebbe egy kurva nagy karriert látsz az a beteges gyurcsányfóbiád. Nyugodjál meg, ezek nem fognak hatalomra kerülni. Max a fővárost tudják vinni szavazatban, de szerintem Karácsony ámokfutása után még azt sem. (Tudom, kurva nagyot tévedtem a főpolgármeteri választásban.)
Próbálj meg egy városban polgármester lenni. Ha sikerült, utána beszélünk. Meg legyél miniszterelnök jelölt 2 év alatt. De ne ilyen önjelölt, mint a Lattmann meg társai akin csak röhögünk

Politikai karriernek valóban még kevés, de több, mint évtizedek alatt más elért, akár tisztességes munkával. (Egyébként a Márki szerintem tisztességes ember, csak bolond)

Gattyánra visszatérve, ő egy önálló identitás, azt csinál hobbiból amit akar, mert folyamatos pénz utánpótlása van és 200 milliárdos vagyona. AMíg pina van, pénz is lesz. Tehát őt nem lehet megvenni

Lezárt