Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.12.18. 19:49

Nem tervezem gyakran látogatni a topikot, de most akartam írni.

MZP-ről elöljáróban annyit, hogy nagyon megcsappant az érdeklődésem iránta. Mielőtt kifejtem, miért, azt azért hozzátenném, a szarozása, elmebetegezése, ami itt rendszeresen megy, régóta zavar. Nem is feltétlenül MZP miatt, hanem az arányok/elfogultság miatt. A még csak egy polgármester és ellenzéki jelöltségig jutó tag így elmebeteg meg úgy elmebeteg meg szar, miközben a tizenkettedik éve élősködő országkárosítóknak sosem jut semmilyen jelző, lényegében akármit csinálnak. Ezekből egyértelműen leszűrhető az elfogultság itt a topikban. Ennek egy másik jó példája volt, ahogy Biden lett még bőven az elnökválasztás előtt tipikus milliárdos seggfejnek nevezve ugyanitt - miközben a konkrétan milliárdos seggfej sztereotípiája és egyben szar elnök Trump ellen indult, aki 2,5 milliárd dolláros magánvagyonnal rendelkezik, Biden pedig ennek néhány ezrelékével, azt is élete későbbi részében szedte össze csak. MZP azért szar és nagyobb elmebeteg, mint Orbán, és Biden azért volt a nála x ezerszer gazdagabb milliárdos Trumppal szemben „tipikus milliárdos seggfej”, mert szembementek azzal, amit ímmel-ámmal kritizáltok néha, de mégis csak oda húztok alapvetően. Ez pedig tényleg zavaró.

De úgy tartottam korrektnek, hogy ha kifejtem, én magam miért jutottam el oda, hogy a kezdeti lelkes támogatásom elmúlt, és már nem várok tőle semmit, nem is nagyon foglalkozom vele.

Azzal kezdődött, hogy nagyon nem tetszett, ahogy a Fidesz migránsokat telepít be, megtartjuk a kerítést-féle szakadár fideszesekre apelláló migránsozást tolta pepitában. Ezt az ótvar migránsozást végképp el kéne felejteni, nem csak azért, mert ótvar dolog, hanem azért is, mert a Fidesz találmánya. Ha tényleg új erő akarnak lenni, ne csipegessék fel a Fidesztől azt, amit hasznosnak vélnek a nép megszólításához. Ami pedig végképp letekerte nálam a vele kapcsolatos támogatást, az az, hogy világos, hogy fontosabb neki a személyes brandépítés és a pártalakítás, mint az, amire én és x százezer másik ember megbízta a szavazattal: az összellenzéki, fideszeseken kívül mindenki mást összefogó jelölt.

Azon gurigáznak, hogy milyen legyen a pártja színe (miközben azt mondta, nem csinál pártot, fontosabb dolga van), meg milyen legye a logójuk, közben pár hét alatt szépen agyonverték őket a népszerűségben, és az olló innen már csak nyílni fog. Nevetséges, hogy megint önmaga paródiájává silányult az összefogás, mint négy éve is - épp, miután már a Fidesz is kezdte komolyan venni. Azt érzem egy ideje MZP-n, hogy azon dolgozik, hogy a választás elvesztése utáni politikai légkörben hogyan tud releváns maradni. Nem az az elsődleges célja, amiről állította, hanem a politikai pályája és a személyes karrierje a fontos ezen a ponton. Ezt valahol megértem, meg nem is azért került oda, ahova, mert ne lenne kibaszott ambíciózus ember. De ettől még lehetett volna az is, hogy tényleg fontos neki az, hogy kormányváltó erő legyen a saját törekvései mellett. Viszont innentől már nem érzem őszintének tőle a dolgokat.

Ettől még áprilisban rá fogok szavazni, más alternatíva nem lévén, de azt hiszem, ez lesz az utolsó részvételem a magyar közéletben, mint szavazó. Nem lesz itt semmi, és az sem véletlen, hogy amíg az összefogócska szarakodott, a mindenféle beígért extra nyugdíjjal, közmunkások béremelésével nagyon könnyen teret nyerő Fidesz megint összehozza a kétharmadot. Megérdemli az ország őket, és sajnos, sokkal profibbak ebben a játékban, mint bárki a legújabbkori magyar történelemből. Természetesen kábé úgy keresztények és illiberálisok, mint én, de a marketingeseik tökéletesen kidolgozták, hogyan tudnak hatni a néplélekre. Ezt ügyesen felfűzték vezényszavakra (Soros, migráns, civil, LMBTQKEJK!++, családazcsalád, gender), itt a topikban is haraptak rá rendesen. Más cél nincs, csak a hatalom konzerválása és a lopás, a többi színjáték, de sajnos patentül csinálják, ez van.

Áprilisig szevasztok, utána meg, miután úgyis nyernek megint a nyomorultak, jelen állás szerint megyek Tibi szomszédjának Morvaországba.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.12.18. 20:05

vollebak írta:
2021.12.18. 19:49
Nem tervezem gyakran látogatni a topikot, de most akartam írni.

MZP-ről elöljáróban annyit, hogy nagyon megcsappant az érdeklődésem iránta. Mielőtt kifejtem, miért, azt azért hozzátenném, a szarozása, elmebetegezése, ami itt rendszeresen megy, régóta zavar. Nem is feltétlenül MZP miatt, hanem az arányok/elfogultság miatt. A még csak egy polgármester és ellenzéki jelöltségig jutó tag így elmebeteg meg úgy elmebeteg meg szar, miközben a tizenkettedik éve élősködő országkárosítóknak sosem jut semmilyen jelző, lényegében akármit csinálnak. Ezekből egyértelműen leszűrhető az elfogultság itt a topikban. Ennek egy másik jó példája volt, ahogy Biden lett még bőven az elnökválasztás előtt tipikus milliárdos seggfejnek nevezve ugyanitt - miközben a konkrétan milliárdos seggfej sztereotípiája és egyben szar elnök Trump ellen indult, aki 2,5 milliárd dolláros magánvagyonnal rendelkezik, Biden pedig ennek néhány ezrelékével, azt is élete későbbi részében szedte össze csak. MZP azért szar és nagyobb elmebeteg, mint Orbán, és Biden azért volt a nála x ezerszer gazdagabb milliárdos Trumppal szemben „tipikus milliárdos seggfej”, mert szembementek azzal, amit ímmel-ámmal kritizáltok néha, de mégis csak oda húztok alapvetően. Ez pedig tényleg zavaró.
Mint írtam szerintem Orbán és a Gyurcsány is beteg elméjű, tehát nem tettem különbséget. Hataloméhes emberek, az egyiknek a feje rábgatózik, a másiknak a szája stb.. De ha a befeketetett energiát nézzük se normális, hogy az életéből valaki erre ennyit szánjon.. No de MZP nem különb náluk, a mimikája, a megnyilvánulásai egyértelműen jelzik számomra, hogy valami nem OK a toronyban. Beszél, megy rá a mikrofonra mint plázacica a Gucci táskára. Ez személyes véleményem, ettől lehetne akár jó miniszterelnök is és ettől még tisztességes embernek tartom, tisztességesebbnek mint a másik kettőt. Egyelőre. De az elveket a hatalom megszerzése érdekében ő is félreteszi, de azt is értsd meg, hogy egy bizonyos szinten túl nem megy máshogyan.

Ennyit kívántam hozzáfűzni.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2021.12.18. 20:14

keF1r írta:
2021.12.18. 18:54
MÚOSZ: Alkotmányellenes a tatabányai lakossági tájékoztatás betiltása
A közgyűlés abszurd rendeletére reagált az újságírószövetség.


Ahogy korábban írtuk, minden olyan kötelezettségét fel kell mondania év végéig a tatabányai önkormányzatnak, ami a lakosság tájékoztatását szolgálja Magyarné Kocsis Andrea fideszes képviselő javaslata miatt. A „honlap, közösségi média, online megjelenés, újság tartozik ide, valamint a közgyűlés közvetítése is”. Ezen kívül a csütörtöki testületi ülésen elfogadott rendelet szerint a 2022-es költségvetés elfogadásáig, azaz jövő márciusig nem is költhetnek erre pénzt.


„Magyarországon az Alaptörvény, az Uniós Alapszerződés, és a Médiatörvény is állampolgári alapjognak tartja a befolyástól mentes tájékoztatáshoz való hozzáférést” – emeli ki a Magyar Újságírók Országos Szövetsége a hvg.hu beszámolója szerint.

Emellett arra is emlékeztet a szövetség, hogy az Alaptörvény szerint „Magyarország elismeri és védi a sajtó szabadságát és sokszínűségét, biztosítja a demokratikus közvélemény kialakulásához szükséges szabad tájékoztatás feltételeit.” Az önkormányzati törvény passzusát is idézik: „ helyi önkormányzás a helyi közügyekben demokratikus módon, széleskörű nyilvánosságot teremtve kifejezi és megvalósítja a helyi közakaratot.”

A MÚOSZ úgy gondolja, hogy ha teljesíti a tatabányai önkormányzat a rendeleti előírást, akkor azzal megsérti nem csak az önkormányzati törvényt, hanem az alkotmány által garantált szabad tájékozódás alapelvét is.
Végre odabaszott valaki ennek az aljas csőcseléknek mint a Tatabányai nép is...a faszomat akarnak tájékozódni! :angry01
különben sem azért választották az önkormányzatot ők, hogy az tájékoztassa őket!!! a kurva életbe!!! (:t
főleg nem igy választások előtt...mit ugrál a MÚOSZ is! az alkotmány mi vagyunk a FIDESZ és én is mint fideszes :mosoly:
Wow... ennyi?! Ez kevés... vagy mégsem?
Adott egy város, ahol ellenzéki a vezetés, igaz elég ingatag. Előfordulgat hogy átszavaznak a fideszesekhez... vajon mért?
Februári videót találtam a fideszes hölgyemény fb oldalán (nem túl szép - mármint a hölgyemény), miben cenzúrázással vádolták a tatabányai "hírközlést". Mivel februári a videó bitosan nem erre a cikkre volt reakció, de fideszes videó, szóval a benne elhangzottakat se vegyük készpénznek.
Hogy most ki a jó és ki a rossz, ki cenzúráz, ki nem az érdektelen. Egy szájbatekert kamerát csak fel lehet állítani valamelyik sarokba, és a felvételt a város honlapjára felrakni. Nah meg az ülésekről készültjegyzőkönyvet is, bár az már kozmetikázható.
Másik egy rendelet akkor érvényes, ha ki van hirdetve, na de így hogy?!
Itt a történetben valami nagyon nem kerek... ha mégis, akkor ez tényleg egy nagyon elbaszott ország.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.12.18. 20:21

zola írta:
2021.12.18. 20:14
keF1r írta:
2021.12.18. 18:54


Végre odabaszott valaki ennek az aljas csőcseléknek mint a Tatabányai nép is...a faszomat akarnak tájékozódni! :angry01
különben sem azért választották az önkormányzatot ők, hogy az tájékoztassa őket!!! a kurva életbe!!! (:t
főleg nem igy választások előtt...mit ugrál a MÚOSZ is! az alkotmány mi vagyunk a FIDESZ és én is mint fideszes :mosoly:
Wow... ennyi?! Ez kevés... vagy mégsem?
Adott egy város, ahol ellenzéki a vezetés, igaz elég ingatag. Előfordulgat hogy átszavaznak a fideszesekhez... vajon mért?
Februári videót találtam a fideszes hölgyemény fb oldalán (nem túl szép - mármint a hölgyemény), miben cenzúrázással vádolták a tatabányai "hírközlést". Mivel februári a videó bitosan nem erre a cikkre volt reakció, de fideszes videó, szóval a benne elhangzottakat se vegyük készpénznek.
Hogy most ki a jó és ki a rossz, ki cenzúráz, ki nem az érdektelen. Egy szájbatekert kamerát csak fel lehet állítani valamelyik sarokba, és a felvételt a város honlapjára felrakni. Nah meg az ülésekről készültjegyzőkönyvet is, bár az már kozmetikázható.
Másik egy rendelet akkor érvényes, ha ki van hirdetve, na de így hogy?!
Itt a történetben valami nagyon nem kerek... ha mégis, akkor ez tényleg egy nagyon elbaszott ország.
Hogy beszélsz te a nemzet hős asszonyáról :angry01
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.12.18. 20:25

Bandee írta:
2021.12.18. 20:05
Mint írtam szerintem Orbán és a Gyurcsány is beteg elméjű, tehát nem tettem különbséget. Hataloméhes emberek, az egyiknek a feje rábgatózik, a másiknak a szája stb.. De ha a befeketetett energiát nézzük se normális, hogy az életéből valaki erre ennyit szánjon.. No de MZP nem különb náluk, a mimikája, a megnyilvánulásai egyértelműen jelzik számomra, hogy valami nem OK a toronyban. Beszél, megy rá a mikrofonra mint plázacica a Gucci táskára. Ez személyes véleményem, ettől lehetne akár jó miniszterelnök is és ettől még tisztességes embernek tartom, tisztességesebbnek mint a másik kettőt. Egyelőre. De az elveket a hatalom megszerzése érdekében ő is félreteszi, de azt is értsd meg, hogy egy bizonyos szinten túl nem megy máshogyan.

Ennyit kívántam hozzáfűzni.
De hát ez a bajom éppen, hogy nem teszel különbséget. Mintha az F2-ben idén bajnokságot nyerő Piastrit egy lapon emlegetnéd Hamiltonnal, miközben még csak ugyanabban a kategóriában ( = miniszterelnöség) sem láttuk. Egyszerűen még ideje, pozíciója sem volt annyi, hogy bármiféle negatív közös nevezőre lehessen emelni az elmúlt 20 év magyar közéletének két legmeghatározóbb figurájával.

Tudom, hogy te szét tudod választani az emberi dolgokat a közéletitől, mert például Karácsonyt sem tartod szar embernek. Viszont MZP a kezdetektől fogva érezhetően antipatikus neked, azóta, hogy polgármester lett. Ezzel nincs baj, csak érted, egyelőre egyszerűen nincs objektív szempont, ami alapján ő bármilyen szinten is egy kalapba lenne tehető a másik kettővel.

Azt meg, amit mondasz az elvekről, értem én. Azért írtam, hogy tudom, értem, miért csinálja. Küldetéstudat és masszív hatalomvágy nélkül nem is fog bele senki politikai karrierbe, pláne úgy, hogy amúgy sikeres, tehetős, világlátott üzletember (tehát nem az van, hogy próbál valami jobb egzisztenciát lőni magának a politizálással). Csak csalódtam abban, hogy az ambíciója teljesen láthatóan már most öncélú, pedig még egy negyedév van a választásokig. Igen, vélhetőleg ők is érzik, hogy ez már most elment, de ezzel együtt is csalódás, hogy mennyire a saját brandjére meg pártalapításra fókuszál már most.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2021.12.18. 20:26

vollebak írta:
2021.12.18. 19:49
, amire én és x százezer másik ember megbízta a szavazattal: az összellenzéki, fideszeseken kívül mindenki mást összefogó jelölt.
Nem arra bízták meg, hogy összefogja az ellenzéket, hanem hogy leváltsa a fideszt. És nem megbízás volt, hanem egy kurva drága véleménykutatás.
Amúgy önállóan előbb tudná leváltani, mint ezeket egy nyájba terelve a kolompot a nyakába kötve az élükre áll.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.12.18. 20:26

zola írta:
2021.12.18. 20:14
keF1r írta:
2021.12.18. 18:54


Végre odabaszott valaki ennek az aljas csőcseléknek mint a Tatabányai nép is...a faszomat akarnak tájékozódni! :angry01
különben sem azért választották az önkormányzatot ők, hogy az tájékoztassa őket!!! a kurva életbe!!! (:t
főleg nem igy választások előtt...mit ugrál a MÚOSZ is! az alkotmány mi vagyunk a FIDESZ és én is mint fideszes :mosoly:
Wow... ennyi?! Ez kevés... vagy mégsem?
Adott egy város, ahol ellenzéki a vezetés, igaz elég ingatag. Előfordulgat hogy átszavaznak a fideszesekhez... vajon mért?
Februári videót találtam a fideszes hölgyemény fb oldalán (nem túl szép - mármint a hölgyemény), miben cenzúrázással vádolták a tatabányai "hírközlést". Mivel februári a videó bitosan nem erre a cikkre volt reakció, de fideszes videó, szóval a benne elhangzottakat se vegyük készpénznek.
Hogy most ki a jó és ki a rossz, ki cenzúráz, ki nem az érdektelen. Egy szájbatekert kamerát csak fel lehet állítani valamelyik sarokba, és a felvételt a város honlapjára felrakni. Nah meg az ülésekről készültjegyzőkönyvet is, bár az már kozmetikázható.
Másik egy rendelet akkor érvényes, ha ki van hirdetve, na de így hogy?!
Itt a történetben valami nagyon nem kerek... ha mégis, akkor ez tényleg egy nagyon elbaszott ország.
Normális esetben rájuk gyújtanák a hivatalt. Ugyanaz megy mint korábban Esztergomban ezek szerint. Míg ezek szórakoznak jó pénzen, a város látja kárát.

Helyi szinten bazdmeg, ami az emberekhez legközelebb van. ott élnek mellettük. Nem tudom miért tűrik el. Ha én polgármester lennék, minden komoly döntés csak a lakosság szavazata után menne, az kurva élet biztos. De az is, hogy aki a szart kavarja annak a képe kint lenne a város főterén nagy plakáton, hogy mindenki lássa, személyiségi jogok ide vagy oda

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.12.18. 20:34

vollebak írta:
2021.12.18. 20:25
Bandee írta:
2021.12.18. 20:05
Mint írtam szerintem Orbán és a Gyurcsány is beteg elméjű, tehát nem tettem különbséget. Hataloméhes emberek, az egyiknek a feje rábgatózik, a másiknak a szája stb.. De ha a befeketetett energiát nézzük se normális, hogy az életéből valaki erre ennyit szánjon.. No de MZP nem különb náluk, a mimikája, a megnyilvánulásai egyértelműen jelzik számomra, hogy valami nem OK a toronyban. Beszél, megy rá a mikrofonra mint plázacica a Gucci táskára. Ez személyes véleményem, ettől lehetne akár jó miniszterelnök is és ettől még tisztességes embernek tartom, tisztességesebbnek mint a másik kettőt. Egyelőre. De az elveket a hatalom megszerzése érdekében ő is félreteszi, de azt is értsd meg, hogy egy bizonyos szinten túl nem megy máshogyan.

Ennyit kívántam hozzáfűzni.
De hát ez a bajom éppen, hogy nem teszel különbséget. Mintha az F2-ben idén bajnokságot nyerő Piastrit egy lapon emlegetnéd Hamiltonnal, miközben még csak ugyanabban a kategóriában ( = miniszterelnöség) sem láttuk. Egyszerűen még ideje, pozíciója sem volt annyi, hogy bármiféle negatív közös nevezőre lehessen emelni az elmúlt 20 év magyar közéletének két legmeghatározóbb figurájával.

Tudom, hogy te szét tudod választani az emberi dolgokat a közéletitől, mert például Karácsonyt sem tartod szar embernek. Viszont MZP a kezdetektől fogva érezhetően antipatikus neked, azóta, hogy polgármester lett. Ezzel nincs baj, csak érted, egyelőre egyszerűen nincs objektív szempont, ami alapján ő bármilyen szinten is egy kalapba lenne tehető a másik kettővel.

Azt meg, amit mondasz az elvekről, értem én. Azért írtam, hogy tudom, értem, miért csinálja. Küldetéstudat és masszív hatalomvágy nélkül nem is fog bele senki politikai karrierbe, pláne úgy, hogy amúgy sikeres, tehetős, világlátott üzletember (tehát nem az van, hogy próbál valami jobb egzisztenciát lőni magának a politizálással). Csak csalódtam abban, hogy az ambíciója teljesen láthatóan már most öncélú, pedig még egy negyedév van a választásokig. Igen, vélhetőleg ők is érzik, hogy ez már most elment, de ezzel együtt is csalódás, hogy mennyire a saját brandjére meg pártalapításra fókuszál már most.
Embert az emberhez hasonlítottam, nem politikusi mivoltjukban vetettem össze őket. Ránézésre, amit látok rajtuk, úgy mondtam ezt. Nem ismerem egyiket sem. Nem szimpatikus a feje a Márkinak, ezt bevallom, az első pillanattól, de ez egy emberi dolog nem tehetek róla. Hármójuk közül, hogy meglepjelek, a Fletó a legszimpatikusabb ránézésre. Pedig akik ismerik őket, egyöntetűen állítják, hogy nagy fasz, nagyképű az életben. Nekem ránézésre nem ez jött le róla.
Nem tartom szar embernek a Karácsonyt, csak gyenge képességű a vállalt feladathoz, felzabálják. Sőt, igazán szerencsés lenne, ha pl. tehetségesebb lenne

Nyilván politikailag Márki patyolat ezekhez és szerintem ő egyébként menet közben is az lenne. De fenntartom, hogy defektes. Nézd meg a viselkedését amikor szerepel

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.12.18. 20:36

zola írta:
2021.12.18. 20:26
vollebak írta:
2021.12.18. 19:49
, amire én és x százezer másik ember megbízta a szavazattal: az összellenzéki, fideszeseken kívül mindenki mást összefogó jelölt.
Nem arra bízták meg, hogy összefogja az ellenzéket, hanem hogy leváltsa a fideszt. És nem megbízás volt, hanem egy kurva drága véleménykutatás.
Amúgy önállóan előbb tudná leváltani, mint ezeket egy nyájba terelve a kolompot a nyakába kötve az élükre áll.
látom nem fogtad még fel, hogy két hithű barom tábor van. egyformán szarok a tábor tagjai.
Aki itt nyerni akar valamelyik tábort maga mögé kell állitania...
3. tábort itt nem épitesz mert nem hagyják...

Aki ettől független akar maradni az kényszerből szavaz vagy az egyik vagy a másik táborra izlése szerint de nem hitből... vagy távol marad és hagyja a barmokat hogy rá erőltessék az akaratukat.

Na pár hónapra megint elég lesz nekem is a topikból...
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.12.21. 13:26

Novák Katalint jelöli a Fidesz köztársasági elnöknek

Ez előtt most tényleg teljesen értetlenül állok.
Mit tett le ez a nő, amitől ő lehet az ország köztársasági elnöke?
Értem én, hogy ez a potíció már teljesen kiürült az elmúlt x évben, de ezt mi tudjuk. Más országokban annyit tudnak róla, hogy valami családvédelmi, de tárca nélküli miniszterből lett hipp-hopp köztársasági elnök. Ez az országunk teljes lejáratása nemzetközileg.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.12.21. 13:49

bertone írta:
2021.12.21. 13:26
Novák Katalint jelöli a Fidesz köztársasági elnöknek

Ez előtt most tényleg teljesen értetlenül állok.
Mit tett le ez a nő, amitől ő lehet az ország köztársasági elnöke?
Értem én, hogy ez a potíció már teljesen kiürült az elmúlt x évben, de ezt mi tudjuk. Más országokban annyit tudnak róla, hogy valami családvédelmi, de tárca nélküli miniszterből lett hipp-hopp köztársasági elnök. Ez az országunk teljes lejáratása nemzetközileg.
Valószínű nagyobb az elfogadottsága mint a többi opciónak, plusz "hű szolga", problémamentes választás, tudja a dolgát, hatalmi törekvései nincsenek. Plusz még nyakon lehet esetleg az egészet azzal is önteni, hogy nem is vagyunk annyira "konzervatívak", hisz egy nőt választottunk. Reakció az ellenzéki csajokra, talán. De én nem értek a politikához. :D

Avatar
peet
gokartos
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2014.01.05. 21:48
Mi vagy?: békés

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: peet » 2021.12.21. 14:35

bertone írta:
2021.12.21. 13:26
Novák Katalint jelöli a Fidesz köztársasági elnöknek

Ez előtt most tényleg teljesen értetlenül állok.
Mit tett le ez a nő, amitől ő lehet az ország köztársasági elnöke?
Értem én, hogy ez a potíció már teljesen kiürült az elmúlt x évben, de ezt mi tudjuk. Más országokban annyit tudnak róla, hogy valami családvédelmi, de tárca nélküli miniszterből lett hipp-hopp köztársasági elnök. Ez az országunk teljes lejáratása nemzetközileg.
Nem értek egyet vele, de ide másolom Török Gábor első mondatait a témáról.

"Logikus és okos döntés. Amikor a választási kampány utolsó heteiben választ a parlament államfőt, akkor a döntés - és annak vitája - minden korábbinál erősebben a kampány része. Valószínűleg ezért is estek ki a népszerűtlen, megosztó és támadható jelöltek, még akkor is, ha a választás utáni politikai helyzetben a lojalitásuk miatt hasznosabbak lehettek volna Orbán Viktor számára. Novák Katalin viszont nincs annyival lejjebb a lojalitási mutatón, amennyivel messze feljebb áll az eladhatóságin. Egy magas labdával ma szegényebb lett az ellenzék, de kapott egy ravasz csapdát. Amiből szerintem csak úgy tudnának jól kimászni, ha váratlanul nem támadnák a jelölést..."

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.12.21. 18:35

peet írta:
2021.12.21. 14:35
bertone írta:
2021.12.21. 13:26
Novák Katalint jelöli a Fidesz köztársasági elnöknek

Ez előtt most tényleg teljesen értetlenül állok.
Mit tett le ez a nő, amitől ő lehet az ország köztársasági elnöke?
Értem én, hogy ez a potíció már teljesen kiürült az elmúlt x évben, de ezt mi tudjuk. Más országokban annyit tudnak róla, hogy valami családvédelmi, de tárca nélküli miniszterből lett hipp-hopp köztársasági elnök. Ez az országunk teljes lejáratása nemzetközileg.
Nem értek egyet vele, de ide másolom Török Gábor első mondatait a témáról.

"Logikus és okos döntés. Amikor a választási kampány utolsó heteiben választ a parlament államfőt, akkor a döntés - és annak vitája - minden korábbinál erősebben a kampány része. Valószínűleg ezért is estek ki a népszerűtlen, megosztó és támadható jelöltek, még akkor is, ha a választás utáni politikai helyzetben a lojalitásuk miatt hasznosabbak lehettek volna Orbán Viktor számára. Novák Katalin viszont nincs annyival lejjebb a lojalitási mutatón, amennyivel messze feljebb áll az eladhatóságin. Egy magas labdával ma szegényebb lett az ellenzék, de kapott egy ravasz csapdát. Amiből szerintem csak úgy tudnának jól kimászni, ha váratlanul nem támadnák a jelölést..."
Üdvözlet!:)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.12.21. 18:36

Novák Katalin jelölése szégyen. Remèlem csak vicc

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2021.12.21. 18:53

peet írta:
2021.12.21. 14:35


Nem értek egyet vele, de ide másolom Török Gábor első mondatait a témáról.

"Logikus és okos döntés. Amikor a választási kampány utolsó heteiben választ a parlament államfőt, akkor a döntés - és annak vitája - minden korábbinál erősebben a kampány része. Valószínűleg ezért is estek ki a népszerűtlen, megosztó és támadható jelöltek, még akkor is, ha a választás utáni politikai helyzetben a lojalitásuk miatt hasznosabbak lehettek volna Orbán Viktor számára. Novák Katalin viszont nincs annyival lejjebb a lojalitási mutatón, amennyivel messze feljebb áll az eladhatóságin. Egy magas labdával ma szegényebb lett az ellenzék, de kapott egy ravasz csapdát. Amiből szerintem csak úgy tudnának jól kimászni, ha váratlanul nem támadnák a jelölést..."
Ave!

Ha jók az emlékeim, Te sem a NER szekerét toltad.

Üdv a klubban?
https://index.hu/belfold/2021/12/21/rea ... valasztas/

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.12.21. 18:56

Ezek szerint nem fogadtak meg TG tanacsat.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Willy » 2021.12.21. 18:59

bertone írta:
2021.12.21. 13:26
Mit tett le ez a nő, amitől ő lehet az ország köztársasági elnöke?
Pont azt, hogy nő.
Az ellenzék egy része folyamatosan azon problémázik, hogy a Fidesz macsó, nőgyűlölő, fallokrata, patriarchális, hímsoviniszta, satöbbisatöbbi...
Na most, ha valaki az ellenzékből kiakad ezen a jelölésen, arra majd a Fidesz mondhatja, hogy nőgyűlölő.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Willy » 2021.12.21. 20:13

Köszönöm a garantált rossz álmokat!
Kép
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
peet
gokartos
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2014.01.05. 21:48
Mi vagy?: békés

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: peet » 2021.12.21. 21:14

zola írta:
2021.12.21. 18:53
peet írta:
2021.12.21. 14:35


Nem értek egyet vele, de ide másolom Török Gábor első mondatait a témáról.

"Logikus és okos döntés. Amikor a választási kampány utolsó heteiben választ a parlament államfőt, akkor a döntés - és annak vitája - minden korábbinál erősebben a kampány része. Valószínűleg ezért is estek ki a népszerűtlen, megosztó és támadható jelöltek, még akkor is, ha a választás utáni politikai helyzetben a lojalitásuk miatt hasznosabbak lehettek volna Orbán Viktor számára. Novák Katalin viszont nincs annyival lejjebb a lojalitási mutatón, amennyivel messze feljebb áll az eladhatóságin. Egy magas labdával ma szegényebb lett az ellenzék, de kapott egy ravasz csapdát. Amiből szerintem csak úgy tudnának jól kimászni, ha váratlanul nem támadnák a jelölést..."
Ave!

Ha jók az emlékeim, Te sem a NER szekerét toltad.

Üdv a klubban?
https://index.hu/belfold/2021/12/21/rea ... valasztas/
Jók az emlékeid. :)

Avatar
peet
gokartos
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2014.01.05. 21:48
Mi vagy?: békés

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: peet » 2021.12.21. 21:23

Bandee írta:
2021.12.21. 18:36
Novák Katalin jelölése szégyen. Remèlem csak vicc
Hogy lenne már vicc. Ugye a kormányinfón a kedvenc újságíró felteszi az irányított kérdést és a dr. miniszterelnök úr pedig megerősíti azt. Minden pénteken lehet hallania Kossuth rádióban ezt a fajta paródiát.
Van a Jelen című hetilap, melyet szeretek olvasni. Előfizetője is vagyok. Ma írt benne egy publicisztikát Lakner Zoltán erről. Egy bekezdést idézek belőle.
A cikk címe az elnök embere.
https://jelen.media/publicisztika/lakne ... mbere-2698

"Kicsit másképp fogalmazva, Novák jelölése annak illusztrációja, hogyan képzeli a nemzeti egységet, az erről minap Sopronban beszélő Orbán: a nemzet, a haza, az egység, a kétharmad és a háromharmad is ő maga. Aki őt támadja, a nemzetet támadja, aki őt szolgálja, a nemzet ügyét képviseli. Innen nézve – de kizárólag innen nézve – Novák Katalin alkalmas a nemzeti egység megjelenítésére államfőként is, hiszen lojális Orbánhoz.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.12.21. 22:13

peet írta:
2021.12.21. 21:23
Bandee írta:
2021.12.21. 18:36
Novák Katalin jelölése szégyen. Remèlem csak vicc
Hogy lenne már vicc. Ugye a kormányinfón a kedvenc újságíró felteszi az irányított kérdést és a dr. miniszterelnök úr pedig megerősíti azt. Minden pénteken lehet hallania Kossuth rádióban ezt a fajta paródiát.
Van a Jelen című hetilap, melyet szeretek olvasni. Előfizetője is vagyok. Ma írt benne egy publicisztikát Lakner Zoltán erről. Egy bekezdést idézek belőle.
A cikk címe az elnök embere.
https://jelen.media/publicisztika/lakne ... mbere-2698

"Kicsit másképp fogalmazva, Novák jelölése annak illusztrációja, hogyan képzeli a nemzeti egységet, az erről minap Sopronban beszélő Orbán: a nemzet, a haza, az egység, a kétharmad és a háromharmad is ő maga. Aki őt támadja, a nemzetet támadja, aki őt szolgálja, a nemzet ügyét képviseli. Innen nézve – de kizárólag innen nézve – Novák Katalin alkalmas a nemzeti egység megjelenítésére államfőként is, hiszen lojális Orbánhoz.
Ne akarj inkább beszélgetni velem erről:) Vannak erre itt megfelelő emberek.

Nem olvasok Jelent, még csak az hiányzna. De Kossuth radiot se hallgatok.

No de éppen kifelé megyek ebből a topikból, nem is szaporitom. Novák szerintem gáz jelölés több okból is, de ehhez van saját elképzelésem nem kell hozzá a főszerkesztő:)
Még én el tudom képzelni, hogy csak bedobták

Elkéstél, kiőrjöngtük magunkat itt

Láttalak már a facebookon, tisztában vagyok miket szoktál írni. Véletlenül vettelek észre:) Kicsi a közös halmazunk

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.12.21. 22:24

Willy írta:
2021.12.21. 18:59
bertone írta:
2021.12.21. 13:26
Mit tett le ez a nő, amitől ő lehet az ország köztársasági elnöke?
Pont azt, hogy nő.
Az ellenzék egy része folyamatosan azon problémázik, hogy a Fidesz macsó, nőgyűlölő, fallokrata, patriarchális, hímsoviniszta, satöbbisatöbbi...
Na most, ha valaki az ellenzékből kiakad ezen a jelölésen, arra majd a Fidesz mondhatja, hogy nőgyűlölő.
Perfekt.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.12.21. 22:31

peet írta:
2021.12.21. 21:23
Bandee írta:
2021.12.21. 18:36
Novák Katalin jelölése szégyen. Remèlem csak vicc
Hogy lenne már vicc. Ugye a kormányinfón a kedvenc újságíró felteszi az irányított kérdést és a dr. miniszterelnök úr pedig megerősíti azt. Minden pénteken lehet hallania Kossuth rádióban ezt a fajta paródiát.
Van a Jelen című hetilap, melyet szeretek olvasni. Előfizetője is vagyok. Ma írt benne egy publicisztikát Lakner Zoltán erről. Egy bekezdést idézek belőle.
A cikk címe az elnök embere.
https://jelen.media/publicisztika/lakne ... mbere-2698

"Kicsit másképp fogalmazva, Novák jelölése annak illusztrációja, hogyan képzeli a nemzeti egységet, az erről minap Sopronban beszélő Orbán: a nemzet, a haza, az egység, a kétharmad és a háromharmad is ő maga. Aki őt támadja, a nemzetet támadja, aki őt szolgálja, a nemzet ügyét képviseli. Innen nézve – de kizárólag innen nézve – Novák Katalin alkalmas a nemzeti egység megjelenítésére államfőként is, hiszen lojális Orbánhoz.
A politikai homokozóban Novák jelölése (kijelölése) abszolút logikus.
Az ellenzék meg nem tudja átlépni az árnyékát. Az helyett, hogy támadja őt, először is inkább üdvözölni kellene a női jelölést, aztán kielemezni a hirtelen lett tárcanélküli miniszter alkalmasságát, számba véve az alkalmasabb női jelölteket pld. Karikó Katalin.😀
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.12.22. 08:21

Bandee írta:
2021.12.21. 22:13
peet írta:
2021.12.21. 21:23

Hogy lenne már vicc. Ugye a kormányinfón a kedvenc újságíró felteszi az irányított kérdést és a dr. miniszterelnök úr pedig megerősíti azt. Minden pénteken lehet hallania Kossuth rádióban ezt a fajta paródiát.
Van a Jelen című hetilap, melyet szeretek olvasni. Előfizetője is vagyok. Ma írt benne egy publicisztikát Lakner Zoltán erről. Egy bekezdést idézek belőle.
A cikk címe az elnök embere.
https://jelen.media/publicisztika/lakne ... mbere-2698

"Kicsit másképp fogalmazva, Novák jelölése annak illusztrációja, hogyan képzeli a nemzeti egységet, az erről minap Sopronban beszélő Orbán: a nemzet, a haza, az egység, a kétharmad és a háromharmad is ő maga. Aki őt támadja, a nemzetet támadja, aki őt szolgálja, a nemzet ügyét képviseli. Innen nézve – de kizárólag innen nézve – Novák Katalin alkalmas a nemzeti egység megjelenítésére államfőként is, hiszen lojális Orbánhoz.
Ne akarj inkább beszélgetni velem erről:) Vannak erre itt megfelelő emberek.
Láttalak már a facebookon, tisztában vagyok miket szoktál írni. Véletlenül vettelek észre:) Kicsi a közös halmazunk
Na Peet koma megkaptad az első pofánvágást (:v
Szeressük a fideszt meg a kormányt mert szépek és jók + becsületesek +stb...mindenben is!
Jobb ha bevésed az agyadba GYÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY!!!

és majd rájössz, hogy ebbe a totyikba felesleges járni + irni
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Willy » 2021.12.22. 08:22

Redbull írta:
2021.12.21. 22:31
Az helyett, hogy támadja őt, először is inkább üdvözölni kellene a női jelölést, aztán kielemezni a hirtelen lett tárcanélküli miniszter alkalmasságát, számba véve az alkalmasabb női jelölteket pld. Karikó Katalin.😀
Na, pont ezzel lesznek bajba. Karikó biztos nem reális opció. Női politikus közül pedig ki vállalható? Gurmai? Lendvai? Vadai? Szabó Tímea? Túrótorta? (:v
Sajnos most belesétáltak egy csapdába.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Lezárt