Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2022.03.17. 23:13

Bandee írta:
2022.03.17. 22:46
Miert csak lenne?
Lenne 1.: Mert a kialakult helyzet a rendszer normális működésének felel meg és a szülészet csak a legképzése a nagy egésznek. Ha látná is bárki, hogy mi a helyes diagnózis, láthatóan eszébe sincs senkinek hozzányúlni. Lásd még: 300 Ft-os történet. A munkaerőhiány eszkalálódásával pedig csak egyre mélyül a szakadék. Csak tippelek, de ha most 5×-ösére nőne az egészségügyi átlagbér, talán már akkor se oldódna meg 5 éven belül. És ez is csak 1 része a problémának. Az ilyen jellegű szituációkban a hard reset a legvonzóbb út.

Lenne 2.: mennyire édes ez a probléma, ahhoz képest, hogy egy múltba révedező balf.sz törpe porig bombázza az országodat.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.03.17. 23:52

4D4M írta:
2022.03.17. 23:13
Bandee írta:
2022.03.17. 22:46
Miert csak lenne?
Lenne 1.: Mert a kialakult helyzet a rendszer normális működésének felel meg és a szülészet csak a legképzése a nagy egésznek. Ha látná is bárki, hogy mi a helyes diagnózis, láthatóan eszébe sincs senkinek hozzányúlni. Lásd még: 300 Ft-os történet. A munkaerőhiány eszkalálódásával pedig csak egyre mélyül a szakadék. Csak tippelek, de ha most 5×-ösére nőne az egészségügyi átlagbér, talán már akkor se oldódna meg 5 éven belül. És ez is csak 1 része a problémának. Az ilyen jellegű szituációkban a hard reset a legvonzóbb út.

Lenne 2.: mennyire édes ez a probléma, ahhoz képest, hogy egy múltba révedező balf.sz törpe porig bombázza az országodat.
Ja, másra gondoltam de amúgy most se értem teljesen amit írsz. Nem néztem meg a videót, talán ezért. De az EÜ rendkívül szövevényes és bonyolult dolog szerintem, csupán a béremelések biztosan nem oldják meg a kérdést, amúgy az orvosok kb. eleget keresnek már. Kedvenc kampánytéma minden választáskor az EÜ, de egyre csak pusztul mert senki nem tudja szerintem hogyan fogjon hozzá és feneketlen kút, annyi pénzt emészt. Tökéletes sosem lesz, nincs ország a világon ahol igazán jó lenne, nyilván nálunk sokkal jobbak vannak. Nézd meg az USA-t, a világon a legtöbbet költik EÜ-re és ott se jó.
Bár egyébként egy ismerősöm sajnos rákos lett, Németországban van biztosítása, ott kezelik, egyáltalán nincsenek elájulva a helyzettől. Ott is lassú a dolog, két hónap eltelt mire történt végre valami. Sajnos úgy tűnik, nem lesz happy end a vége. Szóval semmi extra, Augsburg egyébként ahol van

Valószínűleg azért nem értem a 2. pontot, mert nem néztem meg a videót bár gyakran előfordul sajnos, hogy nem teljesen értelek.

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2022.03.18. 00:31

Bandee írta:
2022.03.17. 23:52
Ja, másra gondoltam de amúgy most se értem teljesen amit írsz. Nem néztem meg a videót, talán ezért. De az EÜ rendkívül szövevényes és bonyolult dolog szerintem, csupán a béremelések biztosan nem oldják meg a kérdést, amúgy az orvosok kb. eleget keresnek már. Kedvenc kampánytéma minden választáskor az EÜ, de egyre csak pusztul mert senki nem tudja szerintem hogyan fogjon hozzá és feneketlen kút, annyi pénzt emészt. Tökéletes sosem lesz, nincs ország a világon ahol igazán jó lenne, nyilván nálunk sokkal jobbak vannak. Nézd meg az USA-t, a világon a legtöbbet költik EÜ-re és ott se jó.
Bár egyébként egy ismerősöm sajnos rákos lett, Németországban van biztosítása, ott kezelik, egyáltalán nincsenek elájulva a helyzettől. Ott is lassú a dolog, két hónap eltelt mire történt végre valami. Sajnos úgy tűnik, nem lesz happy end a vége. Szóval semmi extra, Augsburg egyébként ahol van

Valószínűleg azért nem értem a 2. pontot, mert nem néztem meg a videót bár gyakran előfordul sajnos, hogy nem teljesen értelek.
Akkor inkább azt próbálom meg, hogy miért fontos: azért, mert az egyik legkisebb publicitást kapó téma, ami amúgy nagyon sok nőt traumatizál és tart rettegésben. Mindezt úgy, hogy a legtöbbeknek az egész életüket meghatározó eseményről van szó. Sokan egyedül maradnak vele, szülés utáni depresszióval fűszerezve. (Pedig a múltban sosem volt és a természeti népeknél ma sincs olyan, hogy egy nő (a hétköznapokban) egyedül maradna egy újszülöttel, mindig volt valaki mellettük). Kulcskérdés az is, hogy az irreálisan magas császárok száma lecsökkenjen. stb. Több oka van, hogy ez nem téma sehol, de a legjelentősebb, hogy szégyellik, hogy nagy könyv szerinti legboldogabb időszakban rosszul merik érezni magukat.

Szerintem az első és legfontosabb teendő az a paradigmaváltás lenne: az EÜ nem arra való, hogy "meggyógyítson". Kizárólag az elb.szott életmód hosszanti következményeinek tűzoltásaként kell tekinteni rá és a gyógyszerekre. Az emberi test tökéletesen el tudja végezni a javítást és karbantartásokat, ha megteremtik ennek a feltételeit. Ilyen formán sokkal nagyobb potenciál van/lenne az oktatás, tájékoztatás, felvilágosítás, korszerű tudások elterjesztésében, mint a sehova se vezető rákgyógyításokban való reménykedésben. Totál zsákutca sajnos.

A 83 éves nagymamámba olyan szinten van bedrótozva ez az "orvosok a messiások és a gyógyszerekkel felvértezve küzdenek a gonosz betegségek ellen, amik kb az űrből támadnak ránk" című történet, hogy ha a fele ennyi idős emberekbe akár csak fele ennyire van bedrótózva, már akkor is reménytelen lenne rávenni őket bármilyen életmód változtatásra.

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2022.03.18. 00:53

Nem voltam ott, nem láttam a saját szememmel, nem ellenőriztem, de úgy érzem, hogy erre azért nagyon büszkék lehetünk:
lenyűgöző civil akció folyik a budapesti pályaudvaroknál
A politika meg majd learatja magának 0 tettel... és ha esetleg egyszer lecseng, akkor majd szépen felteszi a soros által pénzelt civilek lemezt.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.03.18. 00:59

4D4M írta:
2022.03.18. 00:31
Bandee írta:
2022.03.17. 23:52
Ja, másra gondoltam de amúgy most se értem teljesen amit írsz. Nem néztem meg a videót, talán ezért. De az EÜ rendkívül szövevényes és bonyolult dolog szerintem, csupán a béremelések biztosan nem oldják meg a kérdést, amúgy az orvosok kb. eleget keresnek már. Kedvenc kampánytéma minden választáskor az EÜ, de egyre csak pusztul mert senki nem tudja szerintem hogyan fogjon hozzá és feneketlen kút, annyi pénzt emészt. Tökéletes sosem lesz, nincs ország a világon ahol igazán jó lenne, nyilván nálunk sokkal jobbak vannak. Nézd meg az USA-t, a világon a legtöbbet költik EÜ-re és ott se jó.
Bár egyébként egy ismerősöm sajnos rákos lett, Németországban van biztosítása, ott kezelik, egyáltalán nincsenek elájulva a helyzettől. Ott is lassú a dolog, két hónap eltelt mire történt végre valami. Sajnos úgy tűnik, nem lesz happy end a vége. Szóval semmi extra, Augsburg egyébként ahol van

Valószínűleg azért nem értem a 2. pontot, mert nem néztem meg a videót bár gyakran előfordul sajnos, hogy nem teljesen értelek.
Akkor inkább azt próbálom meg, hogy miért fontos: azért, mert az egyik legkisebb publicitást kapó téma, ami amúgy nagyon sok nőt traumatizál és tart rettegésben. Mindezt úgy, hogy a legtöbbeknek az egész életüket meghatározó eseményről van szó. Sokan egyedül maradnak vele, szülés utáni depresszióval fűszerezve. (Pedig a múltban sosem volt és a természeti népeknél ma sincs olyan, hogy egy nő (a hétköznapokban) egyedül maradna egy újszülöttel, mindig volt valaki mellettük). Kulcskérdés az is, hogy az irreálisan magas császárok száma lecsökkenjen. stb. Több oka van, hogy ez nem téma sehol, de a legjelentősebb, hogy szégyellik, hogy nagy könyv szerinti legboldogabb időszakban rosszul merik érezni magukat.

Szerintem az első és legfontosabb teendő az a paradigmaváltás lenne: az EÜ nem arra való, hogy "meggyógyítson". Kizárólag az elb.szott életmód hosszanti következményeinek tűzoltásaként kell tekinteni rá és a gyógyszerekre. Az emberi test tökéletesen el tudja végezni a javítást és karbantartásokat, ha megteremtik ennek a feltételeit. Ilyen formán sokkal nagyobb potenciál van/lenne az oktatás, tájékoztatás, felvilágosítás, korszerű tudások elterjesztésében, mint a sehova se vezető rákgyógyításokban való reménykedésben. Totál zsákutca sajnos.

A 83 éves nagymamámba olyan szinten van bedrótozva ez az "orvosok a messiások és a gyógyszerekkel felvértezve küzdenek a gonosz betegségek ellen, amik kb az űrből támadnak ránk" című történet, hogy ha a fele ennyi idős emberekbe akár csak fele ennyire van bedrótózva, már akkor is reménytelen lenne rávenni őket bármilyen életmód változtatásra.
Ja, így már értem. Igen, fontos lenne a gyermekvállalás körülményeiről bővebben beszélni, mert alapvetően átrajzolja az emberek addigi életét, sokan szerintem nem tudják mit vállalnak. A mai világban, amikor annyifelé helyt kell állni, nem mindenki tud ennyi fronton megfelelni és a párkapcsolatokat is alapvetően rajzolja át egy gyerek, kettő meg pláne, hármat meg nem tudom elképzelni. Szerintem sem a nők sem a férfiak nincsenek kellőképpen felkészítve. Ebből aztán a sok válás van
Szerintem maga a terhesgondozás, a védőnői hálózat viszont nagyon profin működik, nekünk ebben semmi rossz tapasztalat nem volt, annyi, hogy szerintem a szülés túl nagy show lett, engem kvázi kényszerítettek, hogy legyek bent végig de nagyon nem szerettem volna. Az elsőnél sikerült kiszökni az utolsó szakaszra, a másodiknál már nem. Mindegy, végül is jó élmény volt de nagyon kell figyelni hová néz az ember. Én azt gondolom a férfiaknak kevesebb keresnivalója van amikor ez történik, de sokan meg szeretik, tehát ez az én egyéni véleményem. Amikor elsőre kiszöktem, térültem fordultam ott az előtérben és nyitva voltak a szobák, egyszer csak megláttam, hogy idegen nő kiterítve fekszik előttem az egyik szobában és olyasmit láttam amit végképp nem akartam. Nem értem miért kell őket ilyen helyzetbe hozni, miért nem lehet a kurva ajtót becsukni. Arról nem beszélve még az első babánál a procedúra kezdetekkor szült mellettünk egy nő, olyan volt mintha elevenen nyúznák éppen. Gondoltam ha ez nálunk is így lesz akkor az fasza.. De nem így volt, talán nem kért az a nő érzéstelenítőt én nem tudom, de ma is hallom ha rá gondolok azokat a hangokat.

Azt mondod pl. a rák elkerülhető életmóddal? Én nem értek hozzá, de szerintem nem. Van egy onkológus cimborám, akitől megkérdeztem már mit csináljak, hogy ne kapjam el azt a kórt, de csak annyit mondott, hogy ne dohányozzak. Semmi mást nem tud mondani. Az biztos, hogy sokkal tudatosabban élhetnénk, kevesebb károkozással, de már a táplálék megtermelésénél is jobban oda kellene figyelni, minden tiszta vegyszer, az állatok is meg a növények is amit megeszünk. De rendszeresebb sporttal, jobb étkezéssel tuti, hogy sok keringési betegség elkerülhető lenne, no meg a cigi letételével. Viszont szerintem a rák nem ettől függ és még sok más betegség sem. Nem tudsz tenni ellene és az orvostudomány fejlődése, a gyógyszerek rengeteget segítenek. Én is hiszek ebben, elég csak az átlagéletkort megnézni ma és mondjuk 1900- ban.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.03.18. 01:10

4D4M írta:
2022.03.18. 00:53
Nem voltam ott, nem láttam a saját szememmel, nem ellenőriztem, de úgy érzem, hogy erre azért nagyon büszkék lehetünk:
lenyűgöző civil akció folyik a budapesti pályaudvaroknál
A politika meg majd learatja magának 0 tettel... és ha esetleg egyszer lecseng, akkor majd szépen felteszi a soros által pénzelt civilek lemezt.
Szerintem is, de ez a világon sehol nem megy máshogy, erre az államnak nincs külön apparátusa vagy akkor el kéne venni máshonnan embereket. Csak a civilek segítségével lehet ezt leküzdeni, ahogy a nagy sportrendezvényeknél is civilek segédkeznek szerte a világban.

Remélem is, hogy Sorosék itt is serénykednek, de főleg az Amnesty akik anno bankkártyákat osztottak a déli határon. Itt is osztják vajon? Egyáltalán ott vannak? A képeken látom viszont a Magyar Vöröskeresztet akik valamiért nem feleltek meg a norvég alapnak, már akkor sem értettem, hogy vajon mi baj lehet velük. Illetve persze értettem akkor is

A politikában a kétfarkúakon kívül kb, senki lófaszt nem csinált a sopánkodáson és okoskodáson kívül. A kutyák kb. az első naptól tolják, akik viszont akadályai a kormányváltásnak és éppen gyűlölni kell őket. Fura egy ország ez a miénk.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.03.18. 01:20

Ja, Ádám még a napelemről. Hiába nem akartam, csak küldték az elszámolást, nem tudom átvinni a feleslegemet tavalyról, vagy kifizetik a szar áron ,vagy elveszett. Februárban érkezett az értesítés amit nem nagyon lehetett felfogni.
Na küldtek egy papírt tehát, egy levelet és egy kitöltendő adatbejelentőt. Van egy cím, de persze az nincs egyértelműen leírva, hogy hová küldjed vissza. Viszont a napelemes telepítő szólt, nehogy csak azt a papírt tegyem a borítékba hanem van egy másik is, amit ő már kinyomozott és letöltött, nem is arra a címre kell küldeni ami a levélen van, hanem egy másikra. El is küldte, mindent kitöltöttünk, majd úgy döntöttem biztos ami biztos, mindkét címre elküldöm a papírokat, így lemásoltam és feladtam mindkét levelet.
Ma érkezik egy levél, hogy visszaküldik ezeket mert csak teljes doksit fogadnak el, és beleraktak egy kibaszott harmadik papírt is, hogy azt is ki kell tölteni és hozzárakni a többihez majd elküldeni egy Pf. címre. Tudnám, hogy ha kell ez a papír akkor mi a k. a..ért nem küldték el már a legelső levelükben az összes papírt és miért nem írják le érthetően és egyszerűen, hogy mi a teendő? Minek kell egy olyan valamit külön leírkálni amit maguk is látnak? Ők küldték az elszámolást.. Rohadt idegesítő de főleg az zavar, hogy mikor én telepítettem a rendszert akkor azt mondták, hogy télen elhasználhatom ami nyáron felesleg. Aztán a nagy lófaszt

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2022.03.18. 02:22

Bandee írta:
2022.03.18. 00:59
Ja, így már értem. Igen, fontos lenne a gyermekvállalás körülményeiről bővebben beszélni, mert alapvetően átrajzolja az emberek addigi életét, sokan szerintem nem tudják mit vállalnak. A mai világban, amikor annyifelé helyt kell állni, nem mindenki tud ennyi fronton megfelelni és a párkapcsolatokat is alapvetően rajzolja át egy gyerek, kettő meg pláne, hármat meg nem tudom elképzelni. Szerintem sem a nők sem a férfiak nincsenek kellőképpen felkészítve. Ebből aztán a sok válás van
Szerintem maga a terhesgondozás, a védőnői hálózat viszont nagyon profin működik, nekünk ebben semmi rossz tapasztalat nem volt, annyi, hogy szerintem a szülés túl nagy show lett, engem kvázi kényszerítettek, hogy legyek bent végig de nagyon nem szerettem volna. Az elsőnél sikerült kiszökni az utolsó szakaszra, a másodiknál már nem. Mindegy, végül is jó élmény volt de nagyon kell figyelni hová néz az ember. Én azt gondolom a férfiaknak kevesebb keresnivalója van amikor ez történik, de sokan meg szeretik, tehát ez az én egyéni véleményem. Amikor elsőre kiszöktem, térültem fordultam ott az előtérben és nyitva voltak a szobák, egyszer csak megláttam, hogy idegen nő kiterítve fekszik előttem az egyik szobában és olyasmit láttam amit végképp nem akartam. Nem értem miért kell őket ilyen helyzetbe hozni, miért nem lehet a kurva ajtót becsukni. Arról nem beszélve még az első babánál a procedúra kezdetekkor szült mellettünk egy nő, olyan volt mintha elevenen nyúznák éppen. Gondoltam ha ez nálunk is így lesz akkor az fasza.. De nem így volt, talán nem kért az a nő érzéstelenítőt én nem tudom, de ma is hallom ha rá gondolok azokat a hangokat.

Azt mondod pl. a rák elkerülhető életmóddal? Én nem értek hozzá, de szerintem nem. Van egy onkológus cimborám, akitől megkérdeztem már mit csináljak, hogy ne kapjam el azt a kórt, de csak annyit mondott, hogy ne dohányozzak. Semmi mást nem tud mondani. Az biztos, hogy sokkal tudatosabban élhetnénk, kevesebb károkozással, de már a táplálék megtermelésénél is jobban oda kellene figyelni, minden tiszta vegyszer, az állatok is meg a növények is amit megeszünk. De rendszeresebb sporttal, jobb étkezéssel tuti, hogy sok keringési betegség elkerülhető lenne, no meg a cigi letételével. Viszont szerintem a rák nem ettől függ és még sok más betegség sem. Nem tudsz tenni ellene és az orvostudomány fejlődése, a gyógyszerek rengeteget segítenek. Én is hiszek ebben, elég csak az átlagéletkort megnézni ma és mondjuk 1900- ban.
Én bent voltam, de valóban be kell vallani, hogy a támasznyújtáson kívül nem sok keresnivalónk van ott. Nem bántam meg, de nekem az is teljesen rendben lett volna, ha az ő kettejük titka marad minden, ami ott történik. Viszont ehhez nem árt, ha olyan emberek közt tudom, akik tiszteletteljesen emberszámba veszik mindkettőjüket. Az üvöltés amúgy szerintem a hülye amerikai filmekből jött, mivel semmi értelme, ellenben sokkal kisebb erőt tudnak kifejteni. (ezekben a pillanatokban annyi hormon kering a vérükben, hogy ahhoz képest kispályás minden drog amit adni szoktak – erről is szót ejtenek a videóban)

A védőnői hálózat teljesen oké, viszont ott is nagyon lassan kopnak ki a korszerűtlen berögződések. Persze nem arról van szó, hogy veszélyeztetnék a gyereket, inkább csak hátráltatják a természetes fejlődést. Csak egy példa az ezerből erre a pürézés vs falatkás hozzátáplálás. Az előbbi az elmúlt 60 évben jött be a gyorsuló életmód miatt, de úgy kezelik mintha 60.000 éve pürésített répát meg üveges tápot ettek volna a gyermekek és egyes védőnők gyilkossági kísérletnek tekintik az ettől való eltérést. Szóval nagy a szórás. Persze ez csak az én merítésem vidékről, gondolom BP-en jobb a helyzet. A cukrozott kajáktól bezzeg nem óvják őket, sőt. Pedig olyan szinten felfutóban van már a gyerekkori diabétesz, hogy csoda hogy nem szúrja ki a szemüket az összefüggés a Dörmi torta zabálással.

Ha belegondolsz elég kontraproduktív egy onkológustól kérdezni ezt, aki csak rákosokkal találkozik (: Amennyire én tudom a génkutatások mind lyukra futnak, mert semmi specifikus nincs a hibás sejtekben. Azok mind a saját sejtjeink voltak, csak egy osztódási hiba miatt megsérül a DNS és szarul kezdenek el működni. Elvileg minden egyes nap történik ilyen elcseszett reprodukció bennünk, csak amíg nem bénítjuk meg és terheljük túl a hibás sejtek kiiktatására alkalmas rendszereinket, addig erről nem szerzünk tudomást. A rendszerek túlterhelését javarészben az évtizedeken át változatlanul rosszul étkezés okozza, de feltörekvőben lehet a környezeti terhelés is: vegyszerek, mikroműanyagok az ételekben, hormonhatású szerek a vízben, szennyezett levegő. Az étkezésünkben nagyon sok frontot nyitottunk. Címszavakban néhány...
  • szénhidrátban gazdag naponta gyakori étkezés -> állandóan feleslegesen magas inzulin szint -> 0 autofagia ablak
  • fermentálatlan gabona fogyasztás -> emészthetetlen glutén molekulák áteresztő bél szindrómát okoznak és állandó autoimmun folyamatokat indukálnak az egész testben -> nincs idő regenerálódásra, mert állandóan olyan fehérjék kerülnek a vérbe, amiknek nem lenne ott helyük
  • növényi lektinek figyelmen kívül hagyása (olyan növények által termelt védekező anyagok, amiket azért fejlesztett az evolúció, hogy minket kinyírjanak és az örökítő anyagukat célba juttathassák, tehát szaporodhassanak – mivel harapni nem tudnak. Ilyen pl a gabonák külső héja, ami a csírázáshoz szükséges értékes belső részeket védi és amit mostanság nagy kedvvel fogyasztanak teljes kiőrlésű címszó alatt)
  • betiltott és még engedélyezett rovarölő és gyomírtó szerek akkumulálódása a teljes táplálékláncban. Glifozát és társai.
  • gyümölcsevés egészséges címszó alatt -> fruktóz direktben felhasználhatatlan cukorforma -> a vérből viszont ugyanolyan gyorsan kell eltávolítani mint a glükózt -> más megoldás híján a máj kezdi el magára és a szervekre pakolni -> nem alkoholos eredetű zsírmáj
  • böjtölés totális hiánya -> 0 ketózis + 0 autofágia -> rugalmatlan anyagcsere -> cukorfüggőség -> spirál kiszállási pont nélkül -> elhízás, sínylődő sejtek
  • kimerülőfélben lévő földekben műtrágyával nevelt növények -> minőségi éhezés -> állandó igény a mikrotápanyag pótlásra
A rákgyógyszernek nevezett dolgok szerintem 20-30 év múlva visszatekintve 2022-re, csak barbár szőnyegbombázásoknak lesznek titulálva. Jelenleg persze az egyetlen kapaszkodók, de borzasztó károkat okoznak és általában csak élethosszabbítás reménye mellett. Ennek nem lesz nagyobb sikere soha.

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2022.03.18. 02:42

Bandee írta:
2022.03.18. 01:20
Ja, Ádám még a napelemről. Hiába nem akartam, csak küldték az elszámolást, nem tudom átvinni a feleslegemet tavalyról, vagy kifizetik a szar áron ,vagy elveszett. Februárban érkezett az értesítés amit nem nagyon lehetett felfogni.
Na küldtek egy papírt tehát, egy levelet és egy kitöltendő adatbejelentőt. Van egy cím, de persze az nincs egyértelműen leírva, hogy hová küldjed vissza. Viszont a napelemes telepítő szólt, nehogy csak azt a papírt tegyem a borítékba hanem van egy másik is, amit ő már kinyomozott és letöltött, nem is arra a címre kell küldeni ami a levélen van, hanem egy másikra. El is küldte, mindent kitöltöttünk, majd úgy döntöttem biztos ami biztos, mindkét címre elküldöm a papírokat, így lemásoltam és feladtam mindkét levelet.
Ma érkezik egy levél, hogy visszaküldik ezeket mert csak teljes doksit fogadnak el, és beleraktak egy kibaszott harmadik papírt is, hogy azt is ki kell tölteni és hozzárakni a többihez majd elküldeni egy Pf. címre. Tudnám, hogy ha kell ez a papír akkor mi a k. a..ért nem küldték el már a legelső levelükben az összes papírt és miért nem írják le érthetően és egyszerűen, hogy mi a teendő? Minek kell egy olyan valamit külön leírkálni amit maguk is látnak? Ők küldték az elszámolást.. Rohadt idegesítő de főleg az zavar, hogy mikor én telepítettem a rendszert akkor azt mondták, hogy télen elhasználhatom ami nyáron felesleg. Aztán a nagy lófaszt
Ez az ELMŰ - MVM átállás miatti keverés, ha jól sejtem. A következő év már elvileg normális lesz. Persze csak amíg azt nem mondják, hogy sz.r áron fogják megvenni az összeset, amit termelsz.
Én E.ON területen vagyok, náluk már egész jól mentek a folyamatok, úgyhogy most inkább eladták az E.ON Áramszolgáltatót is ;]

Milyen invertered van? SE vagy Froniusra tippelek. Lassan elkezdheted nézegetni az akksikat...

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.03.18. 08:18

4D4M írta:
2022.03.18. 02:42
Bandee írta:
2022.03.18. 01:20
Ja, Ádám még a napelemről. Hiába nem akartam, csak küldték az elszámolást, nem tudom átvinni a feleslegemet tavalyról, vagy kifizetik a szar áron ,vagy elveszett. Februárban érkezett az értesítés amit nem nagyon lehetett felfogni.
Na küldtek egy papírt tehát, egy levelet és egy kitöltendő adatbejelentőt. Van egy cím, de persze az nincs egyértelműen leírva, hogy hová küldjed vissza. Viszont a napelemes telepítő szólt, nehogy csak azt a papírt tegyem a borítékba hanem van egy másik is, amit ő már kinyomozott és letöltött, nem is arra a címre kell küldeni ami a levélen van, hanem egy másikra. El is küldte, mindent kitöltöttünk, majd úgy döntöttem biztos ami biztos, mindkét címre elküldöm a papírokat, így lemásoltam és feladtam mindkét levelet.
Ma érkezik egy levél, hogy visszaküldik ezeket mert csak teljes doksit fogadnak el, és beleraktak egy kibaszott harmadik papírt is, hogy azt is ki kell tölteni és hozzárakni a többihez majd elküldeni egy Pf. címre. Tudnám, hogy ha kell ez a papír akkor mi a k. a..ért nem küldték el már a legelső levelükben az összes papírt és miért nem írják le érthetően és egyszerűen, hogy mi a teendő? Minek kell egy olyan valamit külön leírkálni amit maguk is látnak? Ők küldték az elszámolást.. Rohadt idegesítő de főleg az zavar, hogy mikor én telepítettem a rendszert akkor azt mondták, hogy télen elhasználhatom ami nyáron felesleg. Aztán a nagy lófaszt
Ez az ELMŰ - MVM átállás miatti keverés, ha jól sejtem. A következő év már elvileg normális lesz. Persze csak amíg azt nem mondják, hogy sz.r áron fogják megvenni az összeset, amit termelsz.
Én E.ON területen vagyok, náluk már egész jól mentek a folyamatok, úgyhogy most inkább eladták az E.ON Áramszolgáltatót is ;]

Milyen invertered van? SE vagy Froniusra tippelek. Lassan elkezdheted nézegetni az akksikat...
Igen, amiatt van. Olyan érzésem van nem akarják kofizetni azért csinálják, persze a tehetségük is ennyi. Ehhez 1 db papír kéne szerintem amin megadod, hogy hová kéred a pénzt de ha kp. Küldik akkor az sem

Solar Edge, ja. Azt mondod tárolódjon akkuban a feleseg? Minden ilyen átrakás veszteség plusz halmozza a co2 terhelést. De lehet nem lesz más mód. Ilyenkor ahhoz is kelle egy automatika?

Arra gondoltam kéne egy plug in hibrid aztán lejárjuk. Ebben az esetben még rakok panelt

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2022.03.18. 09:39

Bandee írta:
2022.03.18. 08:18
Igen, amiatt van. Olyan érzésem van nem akarják kofizetni azért csinálják, persze a tehetségük is ennyi. Ehhez 1 db papír kéne szerintem amin megadod, hogy hová kéred a pénzt de ha kp. Küldik akkor az sem

Solar Edge, ja. Azt mondod tárolódjon akkuban a feleseg? Minden ilyen átrakás veszteség plusz halmozza a co2 terhelést. De lehet nem lesz más mód. Ilyenkor ahhoz is kelle egy automatika?

Arra gondoltam kéne egy plug in hibrid aztán lejárjuk. Ebben az esetben még rakok panelt
Ha engem kérdezel, szerintem papír se kellene, de ez egy ilyen hely (:

A semminél jobb a hibrid is, csak sajnos jellemzően nem akkor töltöd, amikor termelsz. A napon belüli ingadozást tudja az akksi áthidalni 7-10 hónapon keresztül, amivel tudod minimalizálni a szolgáltatótól való energiavásárlást és így az annak való kitettséged mértékét. Gazdaságilag még nem egy megtérülő dolog, inkább elvi jelentősége van. Az üzem közbeni CO2 szerintem nem lehet rosszabb mint a távvezetéken való szállítás és fel-le transzformálás veszteségei, de erre nem esküszöm meg neked. Ha belevesszük az akksi legyártását is, akkor már lehet, hogy átfordul a dolog.

Mindenesetre a bruttó bevezetésével előtérbe fog kerülni az otthoni tárolás, de az kérdéses, hogy ez fog-e árcsökkenést is magával hozni.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.03.18. 22:58

4D4M írta:
2022.03.18. 09:39
Bandee írta:
2022.03.18. 08:18
Igen, amiatt van. Olyan érzésem van nem akarják kofizetni azért csinálják, persze a tehetségük is ennyi. Ehhez 1 db papír kéne szerintem amin megadod, hogy hová kéred a pénzt de ha kp. Küldik akkor az sem

Solar Edge, ja. Azt mondod tárolódjon akkuban a feleseg? Minden ilyen átrakás veszteség plusz halmozza a co2 terhelést. De lehet nem lesz más mód. Ilyenkor ahhoz is kelle egy automatika?

Arra gondoltam kéne egy plug in hibrid aztán lejárjuk. Ebben az esetben még rakok panelt
Ha engem kérdezel, szerintem papír se kellene, de ez egy ilyen hely (:

A semminél jobb a hibrid is, csak sajnos jellemzően nem akkor töltöd, amikor termelsz. A napon belüli ingadozást tudja az akksi áthidalni 7-10 hónapon keresztül, amivel tudod minimalizálni a szolgáltatótól való energiavásárlást és így az annak való kitettséged mértékét. Gazdaságilag még nem egy megtérülő dolog, inkább elvi jelentősége van. Az üzem közbeni CO2 szerintem nem lehet rosszabb mint a távvezetéken való szállítás és fel-le transzformálás veszteségei, de erre nem esküszöm meg neked. Ha belevesszük az akksi legyártását is, akkor már lehet, hogy átfordul a dolog.

Mindenesetre a bruttó bevezetésével előtérbe fog kerülni az otthoni tárolás, de az kérdéses, hogy ez fog-e árcsökkenést is magával hozni.
Jaja én az akku előállítási CO2-re gondoltam.

Köszi a tippeket.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2022.03.19. 09:34

Bandee írta:
2022.03.18. 01:20
Ja, Ádám még a napelemről. Hiába nem akartam, csak küldték az elszámolást, nem tudom átvinni a feleslegemet tavalyról, vagy kifizetik a szar áron ,vagy elveszett. Februárban érkezett az értesítés amit nem nagyon lehetett felfogni.
Na küldtek egy papírt tehát, egy levelet és egy kitöltendő adatbejelentőt. Van egy cím, de persze az nincs egyértelműen leírva, hogy hová küldjed vissza. Viszont a napelemes telepítő szólt, nehogy csak azt a papírt tegyem a borítékba hanem van egy másik is, amit ő már kinyomozott és letöltött, nem is arra a címre kell küldeni ami a levélen van, hanem egy másikra. El is küldte, mindent kitöltöttünk, majd úgy döntöttem biztos ami biztos, mindkét címre elküldöm a papírokat, így lemásoltam és feladtam mindkét levelet.
Ma érkezik egy levél, hogy visszaküldik ezeket mert csak teljes doksit fogadnak el, és beleraktak egy kibaszott harmadik papírt is, hogy azt is ki kell tölteni és hozzárakni a többihez majd elküldeni egy Pf. címre. Tudnám, hogy ha kell ez a papír akkor mi a k. a..ért nem küldték el már a legelső levelükben az összes papírt és miért nem írják le érthetően és egyszerűen, hogy mi a teendő? Minek kell egy olyan valamit külön leírkálni amit maguk is látnak? Ők küldték az elszámolást.. Rohadt idegesítő de főleg az zavar, hogy mikor én telepítettem a rendszert akkor azt mondták, hogy télen elhasználhatom ami nyáron felesleg. Aztán a nagy lófaszt
Nem akarok beleszólni partoldalrol, de nekem anno csak a személyes befaradas oldotta meg a problémámat. Ez 2018 végén volt. De személyesen is be kellett mennünk 3-szor ,hogy minden fasza legyen.

Most épp tegnap kaptam egy 460 forintos számlát be kell fizetnem. E.on-tol jött, azt írja utolsó figyelmeztetés. Nem tudom mire mert kb egy éve semmilyen papírt nem kaptam áramszolgáltatótol és azt sem tudom mi közöm az e.on-hoz, elmus voltam.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.03.19. 12:22

Orbán Viktor stratégiai nyugalmának eddigi 18 pontja:

1. Az oroszok soha nem fogják megtámadni Ukrajnát, ezt a hülye is tudja.
2. Az oroszok megtámadták Ukrajnát.
3. A NATO megvéd minket.
4. A NATO nem véd meg minket.
5. Meg tudjuk magunkat védeni.
6. Nem tudjuk magunkat megvédeni.
7. Nem jöhetnek ide NATO-katonák és -fegyverek.
8. Jönnek a NATO-katonák és -fegyverek.
9. Nem támogatjuk a szankciókat.
10. Támogatjuk a szankciókat.
11. A szankciók károsak.
12. Megszavaztuk a szankciókat.
13. Nem is igaz, hogy megszavaztuk a szankciókat.
14. Megszavaztuk a szankciókat, de nem azokat a szankciókat.
15. Ja, de mégis megszavaztuk azokat a szankciókat.
16. A szankciók tehetnek róla, meg Brüsszel.
17. Az ukránok a hibásak, mert provokálták az oroszokat.
18. Ruszkik, haza!
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.03.19. 13:31

Jól mondod.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)


Avatar
peet
gokartos
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2014.01.05. 21:48
Mi vagy?: békés

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: peet » 2022.03.19. 15:57


Avatar
peet
gokartos
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2014.01.05. 21:48
Mi vagy?: békés

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: peet » 2022.03.19. 16:01

vollebak írta:
2022.03.19. 12:22
Orbán Viktor stratégiai nyugalmának eddigi 18 pontja:

1. Az oroszok soha nem fogják megtámadni Ukrajnát, ezt a hülye is tudja.
2. Az oroszok megtámadták Ukrajnát.
3. A NATO megvéd minket.
4. A NATO nem véd meg minket.
5. Meg tudjuk magunkat védeni.
6. Nem tudjuk magunkat megvédeni.
7. Nem jöhetnek ide NATO-katonák és -fegyverek.
8. Jönnek a NATO-katonák és -fegyverek.
9. Nem támogatjuk a szankciókat.
10. Támogatjuk a szankciókat.
11. A szankciók károsak.
12. Megszavaztuk a szankciókat.
13. Nem is igaz, hogy megszavaztuk a szankciókat.
14. Megszavaztuk a szankciókat, de nem azokat a szankciókat.
15. Ja, de mégis megszavaztuk azokat a szankciókat.
16. A szankciók tehetnek róla, meg Brüsszel.
17. Az ukránok a hibásak, mert provokálták az oroszokat.
18. Ruszkik, haza!
Javaslom a Fidesz fanoknak, hogy milyen a szélkakas. :)
https://www.youtube.com/channel/UCSpUN3 ... QhGclRHL6A

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.03.19. 17:05

peet írta:
2022.03.19. 15:57
Ráálltál a kormányközeli sajtóra? :)
Már mióta :)
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2022.03.20. 06:53

Bandee írta:
2022.03.18. 00:59
.....szerintem a szülés túl nagy show lett, engem kvázi kényszerítettek, hogy legyek bent végig de nagyon nem szerettem volna. Az elsőnél sikerült kiszökni az utolsó szakaszra, a másodiknál már nem. Mindegy, végül is jó élmény volt de nagyon kell figyelni hová néz az ember. Én azt gondolom a férfiaknak kevesebb keresnivalója van amikor ez történik, de sokan meg szeretik, tehát ez az én egyéni véleményem. .....
Ez a topik úgy pörög, és olyan hosszadalmas írások vannak benne, hogy egyáltalán nem követem. Nincs erre időm sajnos. De n benézek és véletlenszerűen beleolvasok egy-egy írásba. Most ez tűnt fel.

Én az utolsó két gyermekem születésekor szerencsére benn lehettem végig a szülőszobában. Míg élek hálás leszek a sorsnak, hogy ezt megtehettem. Aki nem látott még élőben szülést, az nem látta a CSODÁT. Mert az maga a csoda, Az élet kibukkanása. Semmi máshoz nem hasonlítható gyönyörű látvány és érzés. Annyira magával ragadja az embert és olyan kegyelmi állpaotba hozza, ami leírhatatlan.

Soha nem értettem azokat a filmeket, híreket, stb, melyek arról szólnak, hogy a férfiak elájulnak, kidőlnek közben. Ugyan mitől? Egy csodás, természetes folyamatnak lehetnek szemtanúi. Ha az sem tud valakit elvarázsolni, azt csak sajnálni lehet.

Ezért én minden férfit buzdítok rá, hogy legyen ott, legyen jelen. A halála pillanatában az a csoda fog feltűnni a szemei előtt. Ez az élet nagy körforgása.

Ja és még annyit: tapasztalatom szerint az üvöltözés közben csak a hisztis picsákra jellemző. Az akkori párom egy hang nélkül szülte meg mindkét gyereket. Aztán tapasztaltam olyat, hogy egy nő nem messze tőlünk eljátszotta a nagyhalált. Mondnaom sem kell az ilyeneket a személyzet mennyire megveti. :mosoly:
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.03.20. 11:13

Lancelot írta:
2022.03.20. 06:53
Bandee írta:
2022.03.18. 00:59
.....szerintem a szülés túl nagy show lett, engem kvázi kényszerítettek, hogy legyek bent végig de nagyon nem szerettem volna. Az elsőnél sikerült kiszökni az utolsó szakaszra, a másodiknál már nem. Mindegy, végül is jó élmény volt de nagyon kell figyelni hová néz az ember. Én azt gondolom a férfiaknak kevesebb keresnivalója van amikor ez történik, de sokan meg szeretik, tehát ez az én egyéni véleményem. .....
Ez a topik úgy pörög, és olyan hosszadalmas írások vannak benne, hogy egyáltalán nem követem. Nincs erre időm sajnos. De n benézek és véletlenszerűen beleolvasok egy-egy írásba. Most ez tűnt fel.

Én az utolsó két gyermekem születésekor szerencsére benn lehettem végig a szülőszobában. Míg élek hálás leszek a sorsnak, hogy ezt megtehettem. Aki nem látott még élőben szülést, az nem látta a CSODÁT. Mert az maga a csoda, Az élet kibukkanása. Semmi máshoz nem hasonlítható gyönyörű látvány és érzés. Annyira magával ragadja az embert és olyan kegyelmi állpaotba hozza, ami leírhatatlan.

Soha nem értettem azokat a filmeket, híreket, stb, melyek arról szólnak, hogy a férfiak elájulnak, kidőlnek közben. Ugyan mitől? Egy csodás, természetes folyamatnak lehetnek szemtanúi. Ha az sem tud valakit elvarázsolni, azt csak sajnálni lehet.

Ezért én minden férfit buzdítok rá, hogy legyen ott, legyen jelen. A halála pillanatában az a csoda fog feltűnni a szemei előtt. Ez az élet nagy körforgása.

Ja és még annyit: tapasztalatom szerint az üvöltözés közben csak a hisztis picsákra jellemző. Az akkori párom egy hang nélkül szülte meg mindkét gyereket. Aztán tapasztaltam olyat, hogy egy nő nem messze tőlünk eljátszotta a nagyhalált. Mondnaom sem kell az ilyeneket a személyzet mennyire megveti. :mosoly:
Ezért is írtam, hogy nyilván ezt mindenki másképpen gondolja, az lenne a jó, ha meghagynák ezt a döntést mindenkinek a maga számára. Illetve a nők is különbözően látják, van aki igényli és van aki azt mondta nekem idegesítette volna ha ott a párja, szó se lehetett róla.

Szerintem ebből az egészből kiveszett a romantika, amikor ülsz és valaki megmondja fiú lett vagy lány, de persze az egész odáig vezető folyamat megöli már ezt annyi a viszgálat és a pörgés a neveken, előzetes bevásárlás, kék vagy rózsaszín :)

Végül is nem volt rossz élmény de többet láttam mint szerettem volna, az is lehet ahol mi voltunk nagyon liberálisan tolták. Tehát nem az volt, hogy egy lepedő mögé állsz

Betti is hang nélkül megoldotta, tuti az érzéstelenítő miatt. Az a másik nő lehet, hogy nem kért. Van olyan nő, aki végig akarja szenvedni az egészet mert attól érzi nőnek magát. Vagy valami ilyesmi


Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.03.20. 22:02

Bandee írta:
2022.03.20. 21:56
Puzsér is befejezte.

https://hang.hu/publicisztika/nem-lesz-ez-igy-jo-138337
Olvastam. Amennyire nem bírom ezt a vehemens, közléskényszeres faszt, annyira egyetértek most minden szavával. A szavazatom MZP-é, de csalódtam kábé minden szinten az ellenzéki törekvésekben és kommunikációban, amit ősz óta toltak.

Egyetlen bizalmam az, hogy mindez szükséges rossz abban az országban, ahol az elmúlt 12 évben a közélet a sárdobálásról szólt, és most kénytelenek ezzel a fegyverrel, a szavazók számára ismert retorikával operálni, hogy az esetleges kormányváltás esetén ezt is megtisztítsák, és ebben is tiszta lappal kezdjen az ország.

Erre persze semmi bizonyíték, de valamiben hinnem kell.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2022.03.20. 22:09

Bandee írta:
2022.03.20. 21:56
Puzsér is befejezte.

https://hang.hu/publicisztika/nem-lesz-ez-igy-jo-138337
Végre rájött, hogy nem MZP a Messiás? Vannak még csodák.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.03.20. 22:25

vollebak írta:
2022.03.20. 22:02
Bandee írta:
2022.03.20. 21:56
Puzsér is befejezte.

https://hang.hu/publicisztika/nem-lesz-ez-igy-jo-138337
Olvastam. Amennyire nem bírom ezt a vehemens, közléskényszeres faszt, annyira egyetértek most minden szavával. A szavazatom MZP-é, de csalódtam kábé minden szinten az ellenzéki törekvésekben és kommunikációban, amit ősz óta toltak.

Egyetlen bizalmam az, hogy mindez szükséges rossz abban az országban, ahol az elmúlt 12 évben a közélet a sárdobálásról szólt, és most kénytelenek ezzel a fegyverrel, a szavazók számára ismert retorikával operálni, hogy az esetleges kormányváltás esetén ezt is megtisztítsák, és ebben is tiszta lappal kezdjen az ország.

Erre persze semmi bizonyíték, de valamiben hinnem kell.
Régebben kedveltem Puzsért de ma már inkább egy kicsit szánalmas okostojásnak tartom. Mindenhez ért

Persze sok igazsága szokott lenne ami viszont azért is van, mert sokat beszél/ír, szóval néha beletrafál. Igazából
semmit nem tett le az asztalra, vagyos én nem tudok róla. Csak fikázik másokat

Amit leművelt ezzel a Márki felszopással az kibaszott szánalmas volt, gondolom mivel mindjárt itt a vége gyorsan megrántja ő is a katapultot. Ugyanezt művelte a Karácsonnyal 2 évig miután megválasztották, még kedveskedett is neki

Hiteltelenné vált a számomra. Márki nárcisztikussága, önimádata és mániás konfrontálódása nem most, hanem már régen látszik, a nagyokosok úgy tesznek mintha újdonság lenne. Én már régen felhívtam erre a figyelmet
Elnevezte a 18-as győzelmét a szabadság napjának vasarhelyen:) , azért ez nem túl szerény. Nem is tudtam, csak most amikor megnéztem a Partizán videó egy részét

Mindegy, én már inkább sajnálom. Iszonyat nagy fasz de rendkívül aljas módon lejáratta a Fidesz is, ami nekem kissé sok. Tett is érte de amit nyomattak rá az egészen aljas volt. Sajnálom őt, sajnálom amikor majd rádöbben, hogy vége, nincs tovább. Amikor jönnek az unalmas hétköznapok és csak egy lesajnált , nevetségessé tett embert lát a tükörben. Beszopatták és a rohadt patkány Gyurcsány Ferenc a nyakába varr majd mindent a feleségével együtt, meg az összes kalauzhal gennyedék is akik csüngenek rajtuk de még azoknál is hülyébbek. De azért jó lesz a havi 4-5 milla

Megnéztem tegnap az Elkurtukat, jo sok faszag van benne de azért felsejlettek bennem az akkori emlékek és jól fel is szívtam az iszapot rajta. Biztosan van legalább 50 százalék igazsága annak amit bemutattak. De legyen csak 30. Hányingerem van az egésztől, meg igazából már Fideszből is elég volt. Nem tudom hogyan lehet később lecserélni őket ha most nem teszik

Nem lehet, hogy valaki új jöjjön , feltétlenül kicsinálják úgy a Fidesz mint a geciláda DK és a semmirekellő csatlósaik

Az Elkurtuk után úgy gondoltam leszavazok a Márkira, hogy kibasszak mindegyikkel. Még nem tudom mit fogok csinálni, de érik a gondolat, hogy bármennyire is rühellem és debilnek tartom az egész ellenzéki bagázst, leszavazok Markira, hogy beszopják. Talán ezzel teszem a legjobbat majd meglátom. Pár évet kibírunk talán. Nem tudom. Nagyon nehéz ez a számomra, kb. mintha Kasza Tibit kéne hallgatni Floyd helyett a hifimen

Nincs jó döntés sajnos.

Lezárt