Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2022.04.04. 08:51

rdaneelolivaw írta:
2022.04.04. 08:11
keF1r írta:
2022.04.04. 08:02
:mosoly:
Igen. Hozzád hasonlóan sok az agyhalott és ez a rögvalóság ebben az országban...még több is mint feltételeztem...
Nos te lehet hogy örülsz ennek, de a helyzet az, hogy innentől ez a rablóbanda nem lesz leváltható és egy ellenzéknek nevezett biodiszlet melletti egypártrendszerben élheted le az életed maradékát nézve a tokás sertés pávatáncát és hazudozásait valamint nagy dérrel durral megvivott ál háborúit.
Pária országként a világ autokratáival és diktatúráival barátkozva dörgölőzve...
Neked ez manna...értelmes embernek nem különösebben érdekfeszitő jövőkép és program.

TOVÁBB A PUTYINI ÚTON! elvtárs (:i
Gondoltam, hogy én leszek a hibás + a hozzám hasonlóak.
Nem az ellenzék. (:u
Nem baj, majd térjünk vissza erre 4 év múlva... de addig se magatokban keressétek a hibát még véletlenül se.
Gondold már végig agyhalott az elmult kampányokat...

A kormány által teljesen letarolt képi és irott média az ellenzék teljes elzárásával ezektől és a lakosság teljes vakon tartása a kormány valós cselekedeteiről...
a választási körzetek átrajzolása kőkeményen a korábbi számadatok alapján
kormánypénzből pártkampány egyik oldalon...lófasz a másikon...
Szavazatvásárlás kökeményen...sok pénzért mert most valós volt a veszély...nem sör virsliért...
szerinted egyforma esélyekkel indultak?

De innentől nem lesz többet versenyhelyzetben ez a banda igy osztogatás sem lesz...ahogyan egyszer sem volt mikor biztosak voltak a sikerben már előre...csak szólok ha esetleg még nem fogtad volna fel...
Bebizonyosodott, hogy ebben az országban sok olyan ember van...nagyon is sok ...aki pénzért megbassza bármelyik felmenőjét, hogy finoman fogalmazzak

Mert ugye nem akarod itt velünk elhitetni, hogy a kiváló kormányzás az ami IDE vezet ujra és ujra (:u
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.04.04. 09:06

keF1r írta:
2022.04.04. 08:51
Gondoltam, hogy én leszek a hibás + a hozzám hasonlóak.
Nem az ellenzék. (:u
Nem baj, majd térjünk vissza erre 4 év múlva... de addig se magatokban keressétek a hibát még véletlenül se.
Azért azt tényleg elképesztő látni, hogy a leuralt médiával, a civil ésszel felfoghatatlan mennyiségű pénzzel, infrastruktúrával rendelkező, választási törvénytől alkomtányon át minden átírt, saját emberekkl feltöltött szervezetekkl, hatóságokkal megtámogatott Fidesz ellen lolol, hogy csak ennyit tudott az összefogás.

Bazmeg, egypártrendszer van. Te komolyan azt hiszed, hogy itt a Fidesz legyőzése sikerülhetett volna bárkinek, amikor ilyen eszközeik és ilyen szavazótárboruk van, mint amibe te is tartozol? Bocs, de megint eljátszottad hetekig, hogy húha, kire is szavazz, talán a kutyák lesznek belőle, Lacin át Robiig rendesen ki is röhögtek, tegnap este meg a részeredményeknél itt ujjongtál a Fidesznek. Neked tényleg az ereidben is narancslé folyik, és egy szavad ne legyen, amikor Kefír beléd áll, amiért előadod, hogy de hát ne mondják meg rólad, mi a pártállásod meg kivel szimpatizálsz. Annyira fárasztó már ez a színjátékod, de tényleg.

És amúgy semmi bajom veled, de tényleg, ezt fejezd már be, hogy mindig eljátszod, hogy billegő szavazó vagy, meg Bandival (aki tényleg nem fideszes szavazó már) próbálsz összekacsintani, hogy itt a lipsi tengely mennyire erőszakosan próbál beskatulyázni titeket. Vállald már fel, hogy ha Orbán a szemed láttára szarna a vasárnapi húsleves közepébe nálatok, akkor is hihihaháznál meg márkiszaroznál egyet legfeljebb, olyan szinten elkötelezett fideszes vagy. Sokkal elviselhetőbb lenne, de tényleg.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2022.04.04. 09:34

Teljesen igaza van de nem látom esélyesnek a megvalósulását soha.
Az első és legfontosabb, amit ki kell mondanunk, hogy ez egy elcsalt választás volt

Szerinte „nem elsősorban tegnap csalták el, hanem az elmúlt 12 évben, a szemünk előtt: a propagandagépezet, a Fidesz pártkatonává besorozott polgármesterek, az EU-s támogatásból fizetett kegyencek és a pincsikutya szintjére süllyesztett független intézmények, ezek mind hozzájárultak a tegnapi eredményhez”.

A legnagyobb csalás évek óta a szemünk előtt zajlott: elcsalt választás az, ahol az állami tévébe négy év alatt öt percet beszélhet az ellenzék. Elcsalt választás az, ahol a kormány évek óta folyamatosan kampányol óriásplakátokon és még az utolsó hónapban, a hivatalos kampány alatt is a kormány hirdette Orbánt a plakátokon (demokráciákban csak ezért megismételnék a választást
ő évek óta azt hirdeti, hogy ilyen körülmények között nem szabad elindulniuk, de szóltak érvek az indulás mellett és természetesen végig reménykedtem, hogy nincs igazam
Ha viszont így döntöttünk, akkor három feladat lett volna, amit végre kellett volna hajtani: az összefogás, a megújulás, az ellenállás.
A megújulás viszont nem igazán sikerült. Voltak részeredményeink, de az összefogásban valahogy mindig fontosabb volt, hogy mindenkinek, aki eddig ott volt, ezután is meglegyen a széke. Az előválasztás jó eszköz volt, érdemes megtartani hosszabb távon. De a pártok egyezkedésével és azzal, hogy a lista összeállítását már nem bízták a választókra, azért azt is sikerült elintézni, hogy bizonyos szereplőknek biztos helye legyen, akiknek nem kellene ott lenni.
A következő választásokig pedig semmit sem szabad úgy csinálni, mint eddig. Teljes újratervezésre van szükség! Az Országgyűlés alakuló – a választások eredményét hitelesítő – ülésén csak akkor szabad részt venni, ha az ellenzék garanciákat kap arra, hogy visszakapja ellenőrző szerepét (például konszenzusos közmédia vezető, ellenzéki javaslatra kötelezően felálló parlamenti vizsgálóbizottságok, a képviselők szabad belépési jogának visszaállítása a közintézményekbe stb.). Ameddig erre sor nem kerül, addig a bizottsági tisztségekről megállapodni nem szabad!
mondhatjuk persze, hogy utólag könnyű okosnak lenni, de előre is sokan hangot adtak ezeknek itt is...
ettől függetlenül ezek a gondolatok elszállnak majd mint a fing...a havi pár milla sokkal fontosabb lesz...és kényelmesebbnek is tűnik felelősség nélkül főleg...
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2022.04.04. 10:00

Egyebekben undorító ahogy MZP-t rugdossák a saját összefogásbeli társai...igy volt ez összefogás valójában...

na lapozzunk nincs ezzel mit foglalkozni tovább :mosoly:
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2022.04.04. 11:12

Bandee írta:
2022.04.04. 08:44

Cudar vilag johet. Remelem tevedek....
MZP-vel kapcsolatban azt olvastam, hogy ő kérte, hogy a családja legyen mögötte, aztán persze, lehet, hogy csak így akarta szépíteni, hogy kifarolt mögüle mindenki.

"Örömmel" olvasom, hogy végre nem Hadházy a túlmozgásos, küldetéstudatos hülye. Bár valószínű marad az ami eddig, vívja majd a kis szélmalom harcait karöltve Szél Bernivel, de nagyjából semmire sem mennek vele, csak egy szűk réteg értékeli ezt. Továbbra is úgy érzem magam, mint akit orrba vágtak. Semmi jóra nem számítok a későbbiekben.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.04.04. 11:28

Nem lepett meg az eredmény, kivéve a 2/3-ad, az egy picit. De már délután olyan deja vu érzésem volt ezzel kapcsolatban.
Lehet elemezgetni, hogy ki mit tolt rosszul hogy ez lett, de én továbbra is 3 alapon láttam az elejétől halottnak ezt az összeborulást.
- Amíg úgy fognak össze hogy hogy ott van feri meg a sleppje, addig a fidesznek könnyű dolga van. Ezzel már el is dőlt.
- Az összefogás matematikáját az elejétől kezdve túlságosan egyszerűen vették. (jobbikos szavazók teljes elvesztése)
- MZP jelenség. (És ide sok dolog bele tartozik)
Sajnálok hogy az MKKP nem került be, de a mi házunk meg igen :( Sajnos így elismerem, kukába ment a szavazatom. de ahogy elnézem az semmin nem változatott volna.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.04.04. 11:37

Ja és hozzáteszem, hogy múlt héten minden nap, összesen 30 sms-t kaptam "dorevtől" mega többi bot-tól, hogy ne felejtsek el szavazni, küldjem tovább 3 ismerősömnek stb stb.
Rendkívül idegesítő volt.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.04.04. 11:53

Phoebe írta:
2022.04.04. 11:12
Bandee írta:
2022.04.04. 08:44

Cudar vilag johet. Remelem tevedek....
MZP-vel kapcsolatban azt olvastam, hogy ő kérte, hogy a családja legyen mögötte, aztán persze, lehet, hogy csak így akarta szépíteni, hogy kifarolt mögüle mindenki.

"Örömmel" olvasom, hogy végre nem Hadházy a túlmozgásos, küldetéstudatos hülye. Bár valószínű marad az ami eddig, vívja majd a kis szélmalom harcait karöltve Szél Bernivel, de nagyjából semmire sem mennek vele, csak egy szűk réteg értékeli ezt. Továbbra is úgy érzem magam, mint akit orrba vágtak. Semmi jóra nem számítok a későbbiekben.
Még az a jó, hogy a családja kiáll mögé ha már senki más. Olvasgatom a faszbukon az emberek reakcióit, sajnos úgy látom a lényeget továbbra sem értik, nem veszik észre, hogy beszopatták őket, hülyének nézték őket. Szerencsére páran észlelték ezt és már elküldték őket a faszba, de azért szerencsére a stabil Dékás nyugger horda kitart és általánosságban a többség hálálkodik a pártoknak! Elképesztő

Nem értem a Hadházys dolgot teljesen, hogy ezt rám vonatkoztatod vagy általánosságban. Szél Berninek annyi, nem jut a parlamentbe és mivel nem volt listán szerintem semmiképpen nem is tehetik fel utólag. Esetleg kap valami külsős megbízást, remélem lesz annyi a többiben, hogy gondol rá.

Remélem azért a közvéleménykutatók átutalása stabilan és időben megtörténik.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2022.04.04. 11:57

Bandee írta:
2022.04.04. 11:53
Phoebe írta:
2022.04.04. 11:12


MZP-vel kapcsolatban azt olvastam, hogy ő kérte, hogy a családja legyen mögötte, aztán persze, lehet, hogy csak így akarta szépíteni, hogy kifarolt mögüle mindenki.

"Örömmel" olvasom, hogy végre nem Hadházy a túlmozgásos, küldetéstudatos hülye. Bár valószínű marad az ami eddig, vívja majd a kis szélmalom harcait karöltve Szél Bernivel, de nagyjából semmire sem mennek vele, csak egy szűk réteg értékeli ezt. Továbbra is úgy érzem magam, mint akit orrba vágtak. Semmi jóra nem számítok a későbbiekben.
Még az a jó, hogy a családja kiáll mögé ha már senki más. Olvasgatom a faszbukon az emberek reakcióit, sajnos úgy látom a lényeget továbbra sem értik, nem veszik észre, hogy beszopatták őket, hülyének nézték őket. Szerencsére páran észlelték ezt és már elküldték őket a faszba, de azért szerencsére a stabil Dékás nyugger horda kitart és általánosságban a többség hálálkodik a pártoknak! Elképesztő

Nem értem a Hadházys dolgot teljesen, hogy ezt rám vonatkoztatod vagy általánosságban. Szél Berninek annyi, nem jut a parlamentbe és mivel nem volt listán szerintem semmiképpen nem is tehetik fel utólag. Esetleg kap valami külsős megbízást, remélem lesz annyi a többiben, hogy gondol rá.

Remélem azért a közvéleménykutatók átutalása stabilan és időben megtörténik.
Úgy rémlik veled beszélgettem róla még régebben, hogy értékelem őt, mert bár nem értek vele egyet több dologban sem, legalább látom nála a beletett munkát, tényfeltárást stb.. Szerintem akkor fejtegetted, hogy vannak ilyen túlmozgásos figurák, nem úgy jött le, hogy jó véleménnyel lennél róla.

Az sem lepne meg, ha Szél Bernadett abbahagyná ezt az egészet. Úgy rémlik, több dolgot is vittek közösen Hadházyval, azért gondoltam, hogy esetleg továbbra is próbálkoznak majd együtt.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.04.04. 12:05

Bandee írta:
2022.04.04. 02:55
A másik fontos dolog itt van:



Mindvégig erre készült, ahogy írtam is. Nézzétek ezt a brigádot, a bólogató pocokarcú Aratót a háttérben a többivel együtt, még a Gréczy is beállt. Gy Németh aki ebben az életben még nem nyert választást ahol indult, de volt pofája odaállni a barom mögé bólogatni, sajnálkozni, nyakába varrni és herótozni a Márkit aki többet tett az országért ebben az egy évben, mint ez a kretén nő az elmúlt 30 évben bármikor. A többiről nincs is kedvem beszélni, roppant beszédes videó.

A barom Jakab is már Márki nyakába varrta a felelősséget, na nem mintha túl sok jelentősége lenne annak a figurának, azt hiszem neki is vége.
Bandinak már írtam, de...

...addig biztosan nem szavazok semmilyen pártra, pártszövetségre, aminek a része lesz EZ.
Teljesen mindegy minek hívják aktuálisan.

Előbb voksolok a Mi Hazánkra vagy a Kutyapártra mint a faszszopót tartalmazó tömörülésre.
Szerintem ezzel vagyunk így páran az országban.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.04.04. 12:07

Phoebe írta:
2022.04.04. 11:57
Bandee írta:
2022.04.04. 11:53

Még az a jó, hogy a családja kiáll mögé ha már senki más. Olvasgatom a faszbukon az emberek reakcióit, sajnos úgy látom a lényeget továbbra sem értik, nem veszik észre, hogy beszopatták őket, hülyének nézték őket. Szerencsére páran észlelték ezt és már elküldték őket a faszba, de azért szerencsére a stabil Dékás nyugger horda kitart és általánosságban a többség hálálkodik a pártoknak! Elképesztő

Nem értem a Hadházys dolgot teljesen, hogy ezt rám vonatkoztatod vagy általánosságban. Szél Berninek annyi, nem jut a parlamentbe és mivel nem volt listán szerintem semmiképpen nem is tehetik fel utólag. Esetleg kap valami külsős megbízást, remélem lesz annyi a többiben, hogy gondol rá.

Remélem azért a közvéleménykutatók átutalása stabilan és időben megtörténik.
Úgy rémlik veled beszélgettem róla még régebben, hogy értékelem őt, mert bár nem értek vele egyet több dologban sem, legalább látom nála a beletett munkát, tényfeltárást stb.. Szerintem akkor fejtegetted, hogy vannak ilyen túlmozgásos figurák, nem úgy jött le, hogy jó véleménnyel lennél róla.

Az sem lepne meg, ha Szél Bernadett abbahagyná ezt az egészet. Úgy rémlik, több dolgot is vittek közösen Hadházyval, azért gondoltam, hogy esetleg továbbra is próbálkoznak majd együtt.
Lehet, nem emlékszem. Valószínű így volt mert valóban nem vagyok jó véleménnyel róla. Szerintem nem véletlenül rühellik otthon és minden közösségben, nem véletlenül járkál pártról pártra. Nem véletlenül baszták fejbe, egyébként ránézésre is van valami baja. Egy igazi közösségromboló figura, aki kitalálta ezt a korrupció hajhászást ami szép dolog, de önmagában távolról sem elegendő, ráadásul ebben részrehajló. Ezt a tevékenységet a Kétfarúak sokkal hitelesebben és jobban csinálják parlamenti háttér és megjelenési lehetőség nélkül.

Leginkább nem tartom annyira hitelesnek, mint sokan és önmagban ez a tevékenység nem politikusi teljesítmény szerintem, ha ezt akarja csinálni akkor nyomozónak kell menni. De becsülendő dolog, ebben egyetértünk.

Azért emeltem ma ki, mert ebben a kialakult drámai helyzetben tőle olvastam értelmes megnyilvánulást, csak és kizárólag az ő javaslata járható út. De úgy gondolom semmi nem lesz belőle.

Tévedés jogát fenntartom, amúgy meg ha jót csinál el fogom máskor is ismerni. Ellenzékiek közül mindenképpen kiemelendő és becsülendő ember, személyes és nagy bajom nincs vele tehát ne érts félre.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2022.04.04. 14:00

Sokáig gondolkodtam, egyáltalán megszólaljak-e a tegnap történtek után.

Nem nagyon van kedvem, életkedvem sem.

Látom a narancsos oldal triumfálást, de már az is hidegen hagy. Látom az ellenzéki "összefogás" egyes tagjainak az azonnali egymásra mutogatását, de már az sem érdekel.

Nem véletlen lett Magyarország csak ekkora trianonban. Egyszerűen nem érdemeltük meg, hogy megmaradjon az akkori mérete. Hiszen láthatóan még ezen a kis darabon is a világ leghülyébbjei maradtak meg, akiket egy korrupt, tolvaj, láthatóan személyiségzavarokkal küzdő, megbomlott elméjű, uborkafára felkapszkodott, elhízott törpe meg tud vezetni ... a mostani mandátumával együtt, immár összesen, biztosan legalább 20 éven keresztül...

.... Csak a családtagjaimat, magamat és a jobb érzésű, és gondolkodó magyarokat sajnálom. Olyan országban kell élnünk, amelyiket ilyen kormányerők irányítanak, és ilyen ellenzék mellett. Ahol nem a valós érdemek, a valós tehetség, hanem a kontraszelekció és a párttagkönyv a döntő legalább 1944. október 15-e óta. Ahol végig kell néznünk, hogy a poltikai hatalom kondérjához odatülekedett, habzó szájú niemandok ellopják a jelenünket és a jövőnket, az ország valós felemekedésének lehetőségét.

... A világ páriai lettünk. Szembe megyünk minden normális emberi, és demokratikus értékkel. A tudatlanság uralkodik a tudás felett ... A lehetőségét sem hagyja a jelen rezsim annak, hogy a valós értékeket képviselő, rátermett emberek és gondolatok érvényesüljenek. A középszer, a celebség, a droidság a cél, nem a kiművelt emberfők által megteremtett megvalósulások.

Ahonnét a felcsúti jött, nem is lehet csodálkozni, hogy ilyenné tette ezt az országot. Akit gyerekkorában ütött-vert az apja, nagyapja, amelyik családban vélhetően a nő elnyomásban részesült, ahol a gyereknek kuss volt a neve, egy ilyen családból csakis egy ilyen érzelmi intelligenciahiányos, viselkedési és pszichés problémákkal megvert személy lehetett. Ráadásul még mérete alapján van láthatóan egyfajta kisebbségi komplexusa is.

De persze ez csak egy lehetőség lett volna, amit csírájában el lehetett volna fojtani. De sajnos kisírta magának a Soros ösztöndíjat, ami kiemelte a nyomorból és a családi megaláztatásokból. Aztán szerencsésjére jött 1989. Az addig a KISZ elkötelezett híve először váltott köpönyeget (aztán azóta valóságos propeller lett), és az akkori "ellenzék" egyik élharcosa lett. Mert helyezkedni mindig volt tehetsége, akárcsak a vele egy tőről metszett másik szörnynek, Gyurcsánynak. Mindkettő tökéetesen ért a környezete meghülyítéséhez. Amolyan igazi csaló habitusok. Hiszen a csalásokban azok a legprofibbak, akik a legnagyobb megtévesztők, mint közismert.

De kellettek nekik persze a megfelelő médiumok is. Akikek rövidebb-hosszabb ideig meg is tudnak vezetni, téveszteni. Ez is összejött mindkettőnek. Gyurcsánynak és Orbánnak is. Csak az utóbbinak nagyobb szerencséje vagy rafináltabb volt, ő a fideszhez tudta a sorsát kötni, Gyurcsány meg az mszp-hez (igaz úgy tudom ő is próbálkozott, de lekésett).

Aztán az autokrata Orbán előbb leuralta a fideszt (hiszen számtalan meghatározó tag hagyta ott miatta, pl. Fodor Gábor, Molnár Péter, Ungár Klára, stb.), majd leuralta a körülötte lévő pártokat (Kisgazdák, KDNP, stb.) az "Egy a zászló!" jelszava alatt. Miután jó kommunista módszerrel eltávolította maga mellől riválisait a pártjából és leszalámizta a a körülötte lévő pártokat, már csak az alkalomra várt, hogy a hatalmat megszerezhesse. Ez bekövetkezett 2010-ben (most az 1998-as nyerését hagyjuk, arról külön kellene beszélni, de arra most nem akarok időt vesztegetni).

Nyilvánvalóan kész tervekkel érkezett, hiszen a 2002-től 2006-ig terjedő időben ellenzékben - amikor sértődöttségében nem is igen járt be az Orzágggűlésbe - ki tudta tervelni, amire készül és a megfelel embereket is maga mellé tudta állítani a totális hatalma megszilárdításához. Ahogy hatalomra krült ennek érdekében a következő főbb dolgokat tette meg:

1./ A választási rendszerbe keményen belenyúlt. Átrajzolta úgy a választási körzeteket, hogy a fidesz számára legyen kedvező. Ahol nagy volt korábban a baloldali előny, azokat megfaragta, hozzácapta jobboldali kerületekhez, stb. A kétfordulós választási rendszert megszüntette. Így megszűnt a lehetősége az első fordulóban 2. 3., stb. helyen végzetteknek, hogy lemondjanak egymás javára, és a második fordulóban megelőzhessék az 1. helyen végzettet.

2./ Minden lényeges politikai és gazdasági pozícióba a saját embereit ültette. Ráadásul hosszú évekre, hogy egy esetleges bukás után is még ők ott lehessenek fékeknek az új kormánnyal szemben. Leépítette a demokrácia fékeit és ellensúlyait, a demokratikus intézményeket. Ha látszólag meg is hagyta, mivel emberei ülnek ott, így rafinált eszközökkel, a demokratikus döntés látszatával de sok esetben annak kerülésével is hozzák meg döntéseiket.

3./ A közpénzekből, EU-s pénzekből feltőkésített embereket. Lsd. Mészáros Lőrinc, stb. Ennek az a jelentősége, hogy így biztos gazdasági alapokra helyezte a fidesz működését. Ezeknek az embereknek ugyanis kutya kötelességük anyagilag támogatni az ő politikai elképzeléseit. Meg is teszik, hiszen egyrészt hálásak, másrészt meg tudják Orbán milyen bosszúálló (lsd. Simicska Lajos!), így eszükbe sem jutna ellenszegülni. Közben persze a családtagjait is milliárdossá tette ezekből a köz - és EU-s pénzekből. Apja kőbányái szállíthatják csak a követ a nagyberuházásokhoz, útépítésekhez, Tiborcz a vő előbb csak kisebb bizniceket kapott (köztári lámpa koncesszió, aminek az EU-s büntetését aztán az országgal fizettette meg Orbán), ma már bankokat nagy cég konzorciumokat irányít, a "saját lábon álló Ráhel" is hihetetlen pénzeket kapott, és Mészárostól is egyre inkább áramlanak vissza az Orbán-klánhoz a vagyonok, stb.

4./ Leuralta a média világát. A köztévék, rádiók, de a kereskedelmi csatornák zöme is (TV2, Hír Tv, stb.), a megyei napilapok az embereivel vannak tele, az emberei tulajdonai. Kamu oldalakkal és trollokkal tömi az emberek fejét a dezinformációval a közösségi portálokon. Mivel a magyar lakosság jelentős része a közmédiából tájékozódik csak (mert vagy megszokta vagy nincs más lehetősége) valóságként azt kapja, amit Orbán és emberei akarnak, hogy kapjanak. Ami legtöbb esetben köszönő viszonyban nincs a valósággal. Orbán bűneit, baromságait elhallgatják, az ellenzékre, EU-ra, Sorosra, stb. kamu híreket találnak ki, megtörtént eseményeket valótlanul interpretálnak. Magyarán az emberei kezei alatt lévő média emberei a tájékoztatás, az újságírás szégyenei. Persze Júdás is eladta a lekét 30 ezüstért, tudjuk .... Öt percet kapot pl. a mostani választás alatt Márki-Zay a köz TV-ben, míg Orbán március 15-i beszédét azt hiszem csak 15-ször ismételték meg.

5./ Az országgyűlés elnöki székében ott ül a fideszes "Haynau", aki az ellenzéki felszólalókat redszeresen bírságolja, megvonja tőlük a szót, míg a kormányoldali pocskondiázásokat soha nem hallja. Bizottsági ülésre a fideszesek nem járnak, ha azt az ellenzék kezdeményezi, különösen elszámoltatási ügyekben. Az ellenzék ellenőrző szerepét abszolúte lehetetlenné teszi a fidesz. A törvényjavaslatokat későn kapja meg az ellenzék, sokszor éjszaka vagy ünnepek alatt terjesztik be. Ellenzéki javaslatokat lesöpörnek az asztalról. Annyi sem volt bennük, hogy a látszatra legalább adva, megvárják a köztársasági elnök választással az országgyűlési választásokat. Biztosra akartak menni. Erőből mindent keresztül visznek.Lényegéban biodíszlet az OGY-ben az ellenzék. Csak azért van, hogy a külvilág felé lehessen mutatni, van ellenzék.

6./ Mindezzel elérkeztünk oda, hogy ma már Magyarországon gyakorlatilag egypártrendszer van. Hiszen a fideszen kívüli politikumtól a fidesz egyszerűen elszívta az életteret. Lehetőség sincs egy tőle független életképes politikai erőnek létrejönni abban a környezetben, amit fentebb vázoltam. Sem anyagi lehetősége nincs, sem média lehetősége nincs, sem politikai lehetősége nics. Magyarán Orbán a családi neveltetéséből és kommunista politikai előéletéből táplálkozó autokratikis személyiségét, és az általa emiatt megszokott és természetes ellentmondást nem tűrést, kizárólagosságot átvitte a fentiek szerinti lépcsőzetességgel immár az egész magyar társadalomra. De még egyszer mondom: ehhez ő egymaga kevés lett volna! Ehhez kellett egyrészt egy őt vakon követő és minden akaratát végrehajtó komisszár sereg, valamint kellett maga a nép zöme, amelyik ezt eltűrte, sőt, mint látható lubickol a jogfosztottsága, leígázása boldogságában.

No, emiatt lett élhetetlen ez az ország a normálisan gondolkodó emberek számára. Akik egyrészt egy igazi politikai pluralizmusban szeretnének élni, ahol működnek a demokrácia fékei, ahol a kisebbségnek, az ellenzéknek megvannak a dolog természetéből adódó valós jogai. Ahol a gazdasági életben nem a hatalmon lévő erők által oda becsatornázott közpénzekből tud érvényesülni valaki, hanem a saját tudása, ereje, tehetsége révén. Ahol a valós művészeti, kultúrális értékek dominálnak, nem az értéktelenség, a celebség.

Normálisan gondolkodó ember számára fájdalom látni, hogy azok a hatalmas pénzek, amik az EU-tól jönnek (és amelyek messze meghaladják a II.VH. utáni Marshall-segélyt, amit a nyugat akkor kapott) egyes fideszes mamelukok családjait hízlalták fel ahelyett, hogy az ország virágzására fordítódtak volna. És ma már nem is titokban csinálják, hanem hencegnek is vele.

Szóval normálisan gondolkodó ember a mai napon ezért burkolódzik gyászba. Mert tudja, hogy csak egy élete van neki, a gyermekeinek, a családtagjainak is és ezt az életet leuralta egy ember és az általa kiépített rettenetes rendszer. Magyarán ellopta az életünket Orbán és a fidesz, de tegyük hozzá a semmitérő ellenzék is. (Igaz utóbbi semmitérősége magyarázható a fenti okokkal, hiszen ilyen lehetőség nélküli környezetben csak ilyen ellenzék lehetséges.) Az azonban nem vigasztal abban a tudatban, hogy ismét négy év megy el az életemből a kukába, és még mélyebbre eszi be a társadalom testébe magát az orbáni örökös feszültségkeltés, a mindenkivel való harcai, a törésvonalak emberek csoportjai között, a korrupció, a tolvajlás. Nem csak az egzisztánciánk, hanem ilyen módon életünk tolvaja is a jelenlegi rezsim, beleértve annak minden kiszolgálóját.

Miért is ne lenne ma gyászban igen sok normálisan gondolkodó magyar ember?
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.04.04. 14:26

zola írta:
2021.10.04. 21:04
Nem kicsit vagytok megveszve egy szaros miniszterelnök jelölti elő!!!választás miatt.
Ami végül is csak arról szól, hogy ki legyen a miniszterelnök, ki a miniszterelnök helyettes, ki a belügyminiszter és ki a külügyminiszter. Innentől kezdve teljesen mindegy, hogy a legelutasítottabb Dobrev, vagy a másik kettő nyer-e. Ha helyet adnak Dobrevnek, akkor ugyanolyan elutasítottak lesznek, mint Dobrev.
Jah, és nem kétpártrendszerű lesz a választás. Ott lesz még a kétfarkú és a mihazánk is. Szerintem ez a két párt több szavazatot fog kapni együtt, mint ezek az összefogott idióták.

Jah és GYF tényező... de csak az ellenzékben... de az ellenzék meg nem tényező.
A vastagon szedett részben tévedtem sajnos.
Így legalább eldőlt, hogy 2026-ban is fidesz kétharmad lesz. 2026-ban majd szavazunk arról, hogy 2030-ban le lehet-e váltani a fideszt. Ha 2026-ban bejut olyan ellenzéki aki valaha is kezet nyújtott GYF-nek, akkor 2030-ban arról fogunk szavazni, hogy 2034-ben vajon le lehet-e váltani a fideszt.

Jah és nem kéne a magyar társadalmat általánosan debilezni az eredmény miatt, lásd a gyermekvédelmi népszavazás érvénytelen lett. Ergo van itt normális társadalmi réteg, csak vállalható és társadalmilag támogatott ellenzék nincs. (MKKP, MEMO, NÉP ezek közül valami talán kinőhet)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.04.04. 14:40

Nem tudom mit lehetne csinálni:

Kép

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.04.04. 14:58

Lancelot írta:
2022.04.04. 14:00
Sokáig gondolkodtam, egyáltalán megszólaljak-e a tegnap történtek után.

Nem nagyon van kedvem, életkedvem sem.

Látom a narancsos oldal triumfálást, de már az is hidegen hagy. Látom az ellenzéki "összefogás" egyes tagjainak az azonnali egymásra mutogatását, de már az sem érdekel.

Nem véletlen lett Magyarország csak ekkora trianonban. Egyszerűen nem érdemeltük meg, hogy megmaradjon az akkori mérete. Hiszen láthatóan még ezen a kis darabon is a világ leghülyébbjei maradtak meg, akiket egy korrupt, tolvaj, láthatóan személyiségzavarokkal küzdő, megbomlott elméjű, uborkafára felkapszkodott, elhízott törpe meg tud vezetni ... a mostani mandátumával együtt, immár összesen, biztosan legalább 20 éven keresztül...

.... Csak a családtagjaimat, magamat és a jobb érzésű, és gondolkodó magyarokat sajnálom. Olyan országban kell élnünk, amelyiket ilyen kormányerők irányítanak, és ilyen ellenzék mellett. Ahol nem a valós érdemek, a valós tehetség, hanem a kontraszelekció és a párttagkönyv a döntő legalább 1944. október 15-e óta. Ahol végig kell néznünk, hogy a poltikai hatalom kondérjához odatülekedett, habzó szájú niemandok ellopják a jelenünket és a jövőnket, az ország valós felemekedésének lehetőségét.

... A világ páriai lettünk. Szembe megyünk minden normális emberi, és demokratikus értékkel. A tudatlanság uralkodik a tudás felett ... A lehetőségét sem hagyja a jelen rezsim annak, hogy a valós értékeket képviselő, rátermett emberek és gondolatok érvényesüljenek. A középszer, a celebség, a droidság a cél, nem a kiművelt emberfők által megteremtett megvalósulások.

Ahonnét a felcsúti jött, nem is lehet csodálkozni, hogy ilyenné tette ezt az országot. Akit gyerekkorában ütött-vert az apja, nagyapja, amelyik családban vélhetően a nő elnyomásban részesült, ahol a gyereknek kuss volt a neve, egy ilyen családból csakis egy ilyen érzelmi intelligenciahiányos, viselkedési és pszichés problémákkal megvert személy lehetett. Ráadásul még mérete alapján van láthatóan egyfajta kisebbségi komplexusa is.

De persze ez csak egy lehetőség lett volna, amit csírájában el lehetett volna fojtani. De sajnos kisírta magának a Soros ösztöndíjat, ami kiemelte a nyomorból és a családi megaláztatásokból. Aztán szerencsésjére jött 1989. Az addig a KISZ elkötelezett híve először váltott köpönyeget (aztán azóta valóságos propeller lett), és az akkori "ellenzék" egyik élharcosa lett. Mert helyezkedni mindig volt tehetsége, akárcsak a vele egy tőről metszett másik szörnynek, Gyurcsánynak. Mindkettő tökéetesen ért a környezete meghülyítéséhez. Amolyan igazi csaló habitusok. Hiszen a csalásokban azok a legprofibbak, akik a legnagyobb megtévesztők, mint közismert.

De kellettek nekik persze a megfelelő médiumok is. Akikek rövidebb-hosszabb ideig meg is tudnak vezetni, téveszteni. Ez is összejött mindkettőnek. Gyurcsánynak és Orbánnak is. Csak az utóbbinak nagyobb szerencséje vagy rafináltabb volt, ő a fideszhez tudta a sorsát kötni, Gyurcsány meg az mszp-hez (igaz úgy tudom ő is próbálkozott, de lekésett).

Aztán az autokrata Orbán előbb leuralta a fideszt (hiszen számtalan meghatározó tag hagyta ott miatta, pl. Fodor Gábor, Molnár Péter, Ungár Klára, stb.), majd leuralta a körülötte lévő pártokat (Kisgazdák, KDNP, stb.) az "Egy a zászló!" jelszava alatt. Miután jó kommunista módszerrel eltávolította maga mellől riválisait a pártjából és leszalámizta a a körülötte lévő pártokat, már csak az alkalomra várt, hogy a hatalmat megszerezhesse. Ez bekövetkezett 2010-ben (most az 1998-as nyerését hagyjuk, arról külön kellene beszélni, de arra most nem akarok időt vesztegetni).

Nyilvánvalóan kész tervekkel érkezett, hiszen a 2002-től 2006-ig terjedő időben ellenzékben - amikor sértődöttségében nem is igen járt be az Orzágggűlésbe - ki tudta tervelni, amire készül és a megfelel embereket is maga mellé tudta állítani a totális hatalma megszilárdításához. Ahogy hatalomra krült ennek érdekében a következő főbb dolgokat tette meg:

1./ A választási rendszerbe keményen belenyúlt. Átrajzolta úgy a választási körzeteket, hogy a fidesz számára legyen kedvező. Ahol nagy volt korábban a baloldali előny, azokat megfaragta, hozzácapta jobboldali kerületekhez, stb. A kétfordulós választási rendszert megszüntette. Így megszűnt a lehetősége az első fordulóban 2. 3., stb. helyen végzetteknek, hogy lemondjanak egymás javára, és a második fordulóban megelőzhessék az 1. helyen végzettet.

2./ Minden lényeges politikai és gazdasági pozícióba a saját embereit ültette. Ráadásul hosszú évekre, hogy egy esetleges bukás után is még ők ott lehessenek fékeknek az új kormánnyal szemben. Leépítette a demokrácia fékeit és ellensúlyait, a demokratikus intézményeket. Ha látszólag meg is hagyta, mivel emberei ülnek ott, így rafinált eszközökkel, a demokratikus döntés látszatával de sok esetben annak kerülésével is hozzák meg döntéseiket.

3./ A közpénzekből, EU-s pénzekből feltőkésített embereket. Lsd. Mészáros Lőrinc, stb. Ennek az a jelentősége, hogy így biztos gazdasági alapokra helyezte a fidesz működését. Ezeknek az embereknek ugyanis kutya kötelességük anyagilag támogatni az ő politikai elképzeléseit. Meg is teszik, hiszen egyrészt hálásak, másrészt meg tudják Orbán milyen bosszúálló (lsd. Simicska Lajos!), így eszükbe sem jutna ellenszegülni. Közben persze a családtagjait is milliárdossá tette ezekből a köz - és EU-s pénzekből. Apja kőbányái szállíthatják csak a követ a nagyberuházásokhoz, útépítésekhez, Tiborcz a vő előbb csak kisebb bizniceket kapott (köztári lámpa koncesszió, aminek az EU-s büntetését aztán az országgal fizettette meg Orbán), ma már bankokat nagy cég konzorciumokat irányít, a "saját lábon álló Ráhel" is hihetetlen pénzeket kapott, és Mészárostól is egyre inkább áramlanak vissza az Orbán-klánhoz a vagyonok, stb.

4./ Leuralta a média világát. A köztévék, rádiók, de a kereskedelmi csatornák zöme is (TV2, Hír Tv, stb.), a megyei napilapok az embereivel vannak tele, az emberei tulajdonai. Kamu oldalakkal és trollokkal tömi az emberek fejét a dezinformációval a közösségi portálokon. Mivel a magyar lakosság jelentős része a közmédiából tájékozódik csak (mert vagy megszokta vagy nincs más lehetősége) valóságként azt kapja, amit Orbán és emberei akarnak, hogy kapjanak. Ami legtöbb esetben köszönő viszonyban nincs a valósággal. Orbán bűneit, baromságait elhallgatják, az ellenzékre, EU-ra, Sorosra, stb. kamu híreket találnak ki, megtörtént eseményeket valótlanul interpretálnak. Magyarán az emberei kezei alatt lévő média emberei a tájékoztatás, az újságírás szégyenei. Persze Júdás is eladta a lekét 30 ezüstért, tudjuk .... Öt percet kapot pl. a mostani választás alatt Márki-Zay a köz TV-ben, míg Orbán március 15-i beszédét azt hiszem csak 15-ször ismételték meg.

5./ Az országgyűlés elnöki székében ott ül a fideszes "Haynau", aki az ellenzéki felszólalókat redszeresen bírságolja, megvonja tőlük a szót, míg a kormányoldali pocskondiázásokat soha nem hallja. Bizottsági ülésre a fideszesek nem járnak, ha azt az ellenzék kezdeményezi, különösen elszámoltatási ügyekben. Az ellenzék ellenőrző szerepét abszolúte lehetetlenné teszi a fidesz. A törvényjavaslatokat későn kapja meg az ellenzék, sokszor éjszaka vagy ünnepek alatt terjesztik be. Ellenzéki javaslatokat lesöpörnek az asztalról. Annyi sem volt bennük, hogy a látszatra legalább adva, megvárják a köztársasági elnök választással az országgyűlési választásokat. Biztosra akartak menni. Erőből mindent keresztül visznek.Lényegéban biodíszlet az OGY-ben az ellenzék. Csak azért van, hogy a külvilág felé lehessen mutatni, van ellenzék.

6./ Mindezzel elérkeztünk oda, hogy ma már Magyarországon gyakorlatilag egypártrendszer van. Hiszen a fideszen kívüli politikumtól a fidesz egyszerűen elszívta az életteret. Lehetőség sincs egy tőle független életképes politikai erőnek létrejönni abban a környezetben, amit fentebb vázoltam. Sem anyagi lehetősége nincs, sem média lehetősége nincs, sem politikai lehetősége nics. Magyarán Orbán a családi neveltetéséből és kommunista politikai előéletéből táplálkozó autokratikis személyiségét, és az általa emiatt megszokott és természetes ellentmondást nem tűrést, kizárólagosságot átvitte a fentiek szerinti lépcsőzetességgel immár az egész magyar társadalomra. De még egyszer mondom: ehhez ő egymaga kevés lett volna! Ehhez kellett egyrészt egy őt vakon követő és minden akaratát végrehajtó komisszár sereg, valamint kellett maga a nép zöme, amelyik ezt eltűrte, sőt, mint látható lubickol a jogfosztottsága, leígázása boldogságában.

No, emiatt lett élhetetlen ez az ország a normálisan gondolkodó emberek számára. Akik egyrészt egy igazi politikai pluralizmusban szeretnének élni, ahol működnek a demokrácia fékei, ahol a kisebbségnek, az ellenzéknek megvannak a dolog természetéből adódó valós jogai. Ahol a gazdasági életben nem a hatalmon lévő erők által oda becsatornázott közpénzekből tud érvényesülni valaki, hanem a saját tudása, ereje, tehetsége révén. Ahol a valós művészeti, kultúrális értékek dominálnak, nem az értéktelenség, a celebség.

Normálisan gondolkodó ember számára fájdalom látni, hogy azok a hatalmas pénzek, amik az EU-tól jönnek (és amelyek messze meghaladják a II.VH. utáni Marshall-segélyt, amit a nyugat akkor kapott) egyes fideszes mamelukok családjait hízlalták fel ahelyett, hogy az ország virágzására fordítódtak volna. És ma már nem is titokban csinálják, hanem hencegnek is vele.

Szóval normálisan gondolkodó ember a mai napon ezért burkolódzik gyászba. Mert tudja, hogy csak egy élete van neki, a gyermekeinek, a családtagjainak is és ezt az életet leuralta egy ember és az általa kiépített rettenetes rendszer. Magyarán ellopta az életünket Orbán és a fidesz, de tegyük hozzá a semmitérő ellenzék is. (Igaz utóbbi semmitérősége magyarázható a fenti okokkal, hiszen ilyen lehetőség nélküli környezetben csak ilyen ellenzék lehetséges.) Az azonban nem vigasztal abban a tudatban, hogy ismét négy év megy el az életemből a kukába, és még mélyebbre eszi be a társadalom testébe magát az orbáni örökös feszültségkeltés, a mindenkivel való harcai, a törésvonalak emberek csoportjai között, a korrupció, a tolvajlás. Nem csak az egzisztánciánk, hanem ilyen módon életünk tolvaja is a jelenlegi rezsim, beleértve annak minden kiszolgálóját.

Miért is ne lenne ma gyászban igen sok normálisan gondolkodó magyar ember?
Kösz, hogy leírtad, hogy kiírtad magadból. Igaz így újból felment bennem a pumpa de sajnos én is ebben a cipőben járok.
Jól összefoglaltad a történelmét a mi korunk nagy problémájának. Megerősödik bennem az a vélemény, hogy a jelen jogszabályi környezetben szinte képtelenség legyőzni a Fidesz-t. Ahhoz valami nagy dolognak kell történnie a két kulcsjátékossal a Viktorral és a Ferivel. Ezek egymást tartják életben, vonzzák egymást mint két ellentétes pólus.
A legkisebb fiam hamarosan végez a tanulmányaival és biztos, hogy elmegy ebből az országból (én sem maradnék a helyében).

Várom a számlát, mert megkapjuk mindannyian az biztos. Sokba került ez a győzelem a kormánynak és a büdzsét vissza kell pótolni, hamarosan szembesülhetünk ezzel is.

:szom04
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.04.04. 15:10

Lancelot írta:
2022.04.04. 14:00
Sokáig gondolkodtam, egyáltalán megszólaljak-e a tegnap történtek után.

Nem nagyon van kedvem, életkedvem sem.

Látom a narancsos oldal triumfálást, de már az is hidegen hagy. Látom az ellenzéki "összefogás" egyes tagjainak az azonnali egymásra mutogatását, de már az sem érdekel.

Nem véletlen lett Magyarország csak ekkora trianonban. Egyszerűen nem érdemeltük meg, hogy megmaradjon az akkori mérete. Hiszen láthatóan még ezen a kis darabon is a világ leghülyébbjei maradtak meg, akiket egy korrupt, tolvaj, láthatóan személyiségzavarokkal küzdő, megbomlott elméjű, uborkafára felkapszkodott, elhízott törpe meg tud vezetni ... a mostani mandátumával együtt, immár összesen, biztosan legalább 20 éven keresztül...

.... Csak a családtagjaimat, magamat és a jobb érzésű, és gondolkodó magyarokat sajnálom. Olyan országban kell élnünk, amelyiket ilyen kormányerők irányítanak, és ilyen ellenzék mellett. Ahol nem a valós érdemek, a valós tehetség, hanem a kontraszelekció és a párttagkönyv a döntő legalább 1944. október 15-e óta. Ahol végig kell néznünk, hogy a poltikai hatalom kondérjához odatülekedett, habzó szájú niemandok ellopják a jelenünket és a jövőnket, az ország valós felemekedésének lehetőségét.

... A világ páriai lettünk. Szembe megyünk minden normális emberi, és demokratikus értékkel. A tudatlanság uralkodik a tudás felett ... A lehetőségét sem hagyja a jelen rezsim annak, hogy a valós értékeket képviselő, rátermett emberek és gondolatok érvényesüljenek. A középszer, a celebség, a droidság a cél, nem a kiművelt emberfők által megteremtett megvalósulások.

Ahonnét a felcsúti jött, nem is lehet csodálkozni, hogy ilyenné tette ezt az országot. Akit gyerekkorában ütött-vert az apja, nagyapja, amelyik családban vélhetően a nő elnyomásban részesült, ahol a gyereknek kuss volt a neve, egy ilyen családból csakis egy ilyen érzelmi intelligenciahiányos, viselkedési és pszichés problémákkal megvert személy lehetett. Ráadásul még mérete alapján van láthatóan egyfajta kisebbségi komplexusa is.

De persze ez csak egy lehetőség lett volna, amit csírájában el lehetett volna fojtani. De sajnos kisírta magának a Soros ösztöndíjat, ami kiemelte a nyomorból és a családi megaláztatásokból. Aztán szerencsésjére jött 1989. Az addig a KISZ elkötelezett híve először váltott köpönyeget (aztán azóta valóságos propeller lett), és az akkori "ellenzék" egyik élharcosa lett. Mert helyezkedni mindig volt tehetsége, akárcsak a vele egy tőről metszett másik szörnynek, Gyurcsánynak. Mindkettő tökéetesen ért a környezete meghülyítéséhez. Amolyan igazi csaló habitusok. Hiszen a csalásokban azok a legprofibbak, akik a legnagyobb megtévesztők, mint közismert.

De kellettek nekik persze a megfelelő médiumok is. Akikek rövidebb-hosszabb ideig meg is tudnak vezetni, téveszteni. Ez is összejött mindkettőnek. Gyurcsánynak és Orbánnak is. Csak az utóbbinak nagyobb szerencséje vagy rafináltabb volt, ő a fideszhez tudta a sorsát kötni, Gyurcsány meg az mszp-hez (igaz úgy tudom ő is próbálkozott, de lekésett).

Aztán az autokrata Orbán előbb leuralta a fideszt (hiszen számtalan meghatározó tag hagyta ott miatta, pl. Fodor Gábor, Molnár Péter, Ungár Klára, stb.), majd leuralta a körülötte lévő pártokat (Kisgazdák, KDNP, stb.) az "Egy a zászló!" jelszava alatt. Miután jó kommunista módszerrel eltávolította maga mellől riválisait a pártjából és leszalámizta a a körülötte lévő pártokat, már csak az alkalomra várt, hogy a hatalmat megszerezhesse. Ez bekövetkezett 2010-ben (most az 1998-as nyerését hagyjuk, arról külön kellene beszélni, de arra most nem akarok időt vesztegetni).

Nyilvánvalóan kész tervekkel érkezett, hiszen a 2002-től 2006-ig terjedő időben ellenzékben - amikor sértődöttségében nem is igen járt be az Orzágggűlésbe - ki tudta tervelni, amire készül és a megfelel embereket is maga mellé tudta állítani a totális hatalma megszilárdításához. Ahogy hatalomra krült ennek érdekében a következő főbb dolgokat tette meg:

1./ A választási rendszerbe keményen belenyúlt. Átrajzolta úgy a választási körzeteket, hogy a fidesz számára legyen kedvező. Ahol nagy volt korábban a baloldali előny, azokat megfaragta, hozzácapta jobboldali kerületekhez, stb. A kétfordulós választási rendszert megszüntette. Így megszűnt a lehetősége az első fordulóban 2. 3., stb. helyen végzetteknek, hogy lemondjanak egymás javára, és a második fordulóban megelőzhessék az 1. helyen végzettet.

2./ Minden lényeges politikai és gazdasági pozícióba a saját embereit ültette. Ráadásul hosszú évekre, hogy egy esetleges bukás után is még ők ott lehessenek fékeknek az új kormánnyal szemben. Leépítette a demokrácia fékeit és ellensúlyait, a demokratikus intézményeket. Ha látszólag meg is hagyta, mivel emberei ülnek ott, így rafinált eszközökkel, a demokratikus döntés látszatával de sok esetben annak kerülésével is hozzák meg döntéseiket.

3./ A közpénzekből, EU-s pénzekből feltőkésített embereket. Lsd. Mészáros Lőrinc, stb. Ennek az a jelentősége, hogy így biztos gazdasági alapokra helyezte a fidesz működését. Ezeknek az embereknek ugyanis kutya kötelességük anyagilag támogatni az ő politikai elképzeléseit. Meg is teszik, hiszen egyrészt hálásak, másrészt meg tudják Orbán milyen bosszúálló (lsd. Simicska Lajos!), így eszükbe sem jutna ellenszegülni. Közben persze a családtagjait is milliárdossá tette ezekből a köz - és EU-s pénzekből. Apja kőbányái szállíthatják csak a követ a nagyberuházásokhoz, útépítésekhez, Tiborcz a vő előbb csak kisebb bizniceket kapott (köztári lámpa koncesszió, aminek az EU-s büntetését aztán az országgal fizettette meg Orbán), ma már bankokat nagy cég konzorciumokat irányít, a "saját lábon álló Ráhel" is hihetetlen pénzeket kapott, és Mészárostól is egyre inkább áramlanak vissza az Orbán-klánhoz a vagyonok, stb.

4./ Leuralta a média világát. A köztévék, rádiók, de a kereskedelmi csatornák zöme is (TV2, Hír Tv, stb.), a megyei napilapok az embereivel vannak tele, az emberei tulajdonai. Kamu oldalakkal és trollokkal tömi az emberek fejét a dezinformációval a közösségi portálokon. Mivel a magyar lakosság jelentős része a közmédiából tájékozódik csak (mert vagy megszokta vagy nincs más lehetősége) valóságként azt kapja, amit Orbán és emberei akarnak, hogy kapjanak. Ami legtöbb esetben köszönő viszonyban nincs a valósággal. Orbán bűneit, baromságait elhallgatják, az ellenzékre, EU-ra, Sorosra, stb. kamu híreket találnak ki, megtörtént eseményeket valótlanul interpretálnak. Magyarán az emberei kezei alatt lévő média emberei a tájékoztatás, az újságírás szégyenei. Persze Júdás is eladta a lekét 30 ezüstért, tudjuk .... Öt percet kapot pl. a mostani választás alatt Márki-Zay a köz TV-ben, míg Orbán március 15-i beszédét azt hiszem csak 15-ször ismételték meg.

5./ Az országgyűlés elnöki székében ott ül a fideszes "Haynau", aki az ellenzéki felszólalókat redszeresen bírságolja, megvonja tőlük a szót, míg a kormányoldali pocskondiázásokat soha nem hallja. Bizottsági ülésre a fideszesek nem járnak, ha azt az ellenzék kezdeményezi, különösen elszámoltatási ügyekben. Az ellenzék ellenőrző szerepét abszolúte lehetetlenné teszi a fidesz. A törvényjavaslatokat későn kapja meg az ellenzék, sokszor éjszaka vagy ünnepek alatt terjesztik be. Ellenzéki javaslatokat lesöpörnek az asztalról. Annyi sem volt bennük, hogy a látszatra legalább adva, megvárják a köztársasági elnök választással az országgyűlési választásokat. Biztosra akartak menni. Erőből mindent keresztül visznek.Lényegéban biodíszlet az OGY-ben az ellenzék. Csak azért van, hogy a külvilág felé lehessen mutatni, van ellenzék.

6./ Mindezzel elérkeztünk oda, hogy ma már Magyarországon gyakorlatilag egypártrendszer van. Hiszen a fideszen kívüli politikumtól a fidesz egyszerűen elszívta az életteret. Lehetőség sincs egy tőle független életképes politikai erőnek létrejönni abban a környezetben, amit fentebb vázoltam. Sem anyagi lehetősége nincs, sem média lehetősége nincs, sem politikai lehetősége nics. Magyarán Orbán a családi neveltetéséből és kommunista politikai előéletéből táplálkozó autokratikis személyiségét, és az általa emiatt megszokott és természetes ellentmondást nem tűrést, kizárólagosságot átvitte a fentiek szerinti lépcsőzetességgel immár az egész magyar társadalomra. De még egyszer mondom: ehhez ő egymaga kevés lett volna! Ehhez kellett egyrészt egy őt vakon követő és minden akaratát végrehajtó komisszár sereg, valamint kellett maga a nép zöme, amelyik ezt eltűrte, sőt, mint látható lubickol a jogfosztottsága, leígázása boldogságában.

No, emiatt lett élhetetlen ez az ország a normálisan gondolkodó emberek számára. Akik egyrészt egy igazi politikai pluralizmusban szeretnének élni, ahol működnek a demokrácia fékei, ahol a kisebbségnek, az ellenzéknek megvannak a dolog természetéből adódó valós jogai. Ahol a gazdasági életben nem a hatalmon lévő erők által oda becsatornázott közpénzekből tud érvényesülni valaki, hanem a saját tudása, ereje, tehetsége révén. Ahol a valós művészeti, kultúrális értékek dominálnak, nem az értéktelenség, a celebség.

Normálisan gondolkodó ember számára fájdalom látni, hogy azok a hatalmas pénzek, amik az EU-tól jönnek (és amelyek messze meghaladják a II.VH. utáni Marshall-segélyt, amit a nyugat akkor kapott) egyes fideszes mamelukok családjait hízlalták fel ahelyett, hogy az ország virágzására fordítódtak volna. És ma már nem is titokban csinálják, hanem hencegnek is vele.

Szóval normálisan gondolkodó ember a mai napon ezért burkolódzik gyászba. Mert tudja, hogy csak egy élete van neki, a gyermekeinek, a családtagjainak is és ezt az életet leuralta egy ember és az általa kiépített rettenetes rendszer. Magyarán ellopta az életünket Orbán és a fidesz, de tegyük hozzá a semmitérő ellenzék is. (Igaz utóbbi semmitérősége magyarázható a fenti okokkal, hiszen ilyen lehetőség nélküli környezetben csak ilyen ellenzék lehetséges.) Az azonban nem vigasztal abban a tudatban, hogy ismét négy év megy el az életemből a kukába, és még mélyebbre eszi be a társadalom testébe magát az orbáni örökös feszültségkeltés, a mindenkivel való harcai, a törésvonalak emberek csoportjai között, a korrupció, a tolvajlás. Nem csak az egzisztánciánk, hanem ilyen módon életünk tolvaja is a jelenlegi rezsim, beleértve annak minden kiszolgálóját.

Miért is ne lenne ma gyászban igen sok normálisan gondolkodó magyar ember?
+1, sok mindent nem lehet hozzáfűzni.

Én viszont mégis azt mondom, hogy összességében talán lehet, hogy ez az újabb kétharmad a lehető legjobb, mi történhetett, méghozzá azért, mert:

1. Hatalmas válság várható a háború miatt – akkora, amekkorához képest 2008 közönséges kofalárma volt.
2. Ukrajnában nincs vetés, nem lesz aratás. Felmennek az élelmiszerárak az égig.
3. Akárcsak az energiaárak. Óriási lesz a rezsiköltség (a csökkentés már most 800 milliárdba fájt az MVM-nek).
4. Lesz viszont munkanélküliség, még a közmunkát is érinteni fogja.
5. Megugranak az ingatlanárak is megint.
6. Putyin sem akkora cimbora már, ezzel egyidejűleg még inkább pária lett a kicsi a világ értelmesebb részén.
7. Brüsszelben lassan elzárják a csapot és ezzel együtt vagy ettől függetlenül is nemsokára kezdődik a Huxit-kampány. Ez pedig akkora kivándorlást indíthat el, ami '56 óta nem volt. Milliós tömegekről beszélünk.
8. Már most óriási a költségvetési hiány. Nincs az a szabadrablás, amiből fedezni tudnák, ez még ezeknek a fekete öves tolvajoknak is megmászhatatlan hegy.

Ennyi mindent nem fognak tudni megoldani egyszerre. Most, a háború kapcsán is látszódott, hogy nem tudták, melyik öklükbe harapjanak, sikerült is az ukránok mögé felsorakozó értelmes országok és az oroszok szemében is lejjebb süllyedni egyszerre.

Lehet, hogy a történelem megoldj majd, amire a magyarok maguknak képtelenek voltak. Vagy ez, vagy a narancspincsi egyre növekvő derékbőségét elnézve a koleszterin lehet még a szövetségesünk.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2022.04.04. 15:11

Bandee írta:
2022.04.04. 12:07

Lehet, nem emlékszem. Valószínű így volt mert valóban nem vagyok jó véleménnyel róla.....
A pártról pártra járkálás azért túlzás szerintem, ráadásul az LMP a jelenlegi formájában értelmezhetetlen. Az általad nagyra tartott Schiffer is szépen kifarolt belőle már korábban, aztán persze, azóta is mindig nagyon tudja a tutit, kinek mit, hogy kellene csinálni. :)

Nem vagyok Hadházy fan, ezt a legőszintébben mondom, vannak olyan dolgai, amik nem tetszenek, bár elfogadom, hogy ez is a politika része. Hogy egy példát említsek, nagyon tudott zavarni, amikor ő is felült a Covid áldozatok vonatra.

Amit írsz, hogy kitalálta magának a korrupció elleni harcot... Mit kellene tennie egy olyan környezetben, ahol az ilyen dolgoknak semmi következménye nincs és az emberek jelentős részéhez el sem jutnak ezek a dolgok?

Hozzá lehet legalább valamilyen valós tevékenységet kötni, nem egy zsák krumplival bohóckodik a parlamentben (Jakab). Ha megnézed a mostani posztjait is, ő hozza legalább azt, ami nagyjából elvárható egy ilyen helyzetben és nem MZP-t rugdalja. Nincsenek illúzióim, simán lehet, hogy ez is bizonyos szempontból öncélú és pozícionálja magát a későbbiekre, de...

Írod, hogy mindenki utálja, érzésre azért mert tartanak tőle. Szerintem az összefogás miatt, elég komoly kompromisszumokat hozott és inkább befogta a száját. Meglátjuk, hogyan tovább.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2022.04.04. 15:12

Nem idézem, csak ennyit írnék, ha olvasod. Nagyon szépen összefoglaltad Lance, gratulálok hozzá. Simán mehetne bármilyen híroldalra véleménycikknek.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.04.04. 15:14

Bandee írta:
2022.04.04. 14:40
Nem tudom mit lehetne csinálni:
Pártot! :D
Bár lehet a mozgalom manapság "divatosabb".

Avatar
idarpidi
AutoGP vezető
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2013.12.20. 22:32
Mi vagy?: Közöd?
Tartózkodási hely: Föld bolygó

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: idarpidi » 2022.04.04. 15:14

Csak gratulálni tudok magunknak, most már hivatalosan is mi vagyunk Európa seggluka, benne 2,7 millió gondolkodásra alkalmatlan kártékony sötét fideszistával. Szörnyű arra gondolni így a 60-hoz közeledve, menekülni kell ebből a posványból, mert a helyzet csak romlani fog...

egy kis szösszenet:
van befektetési bankár ismerősöm, igazgató az egyik olyan bankba, amiből a fideszes oligarchák számolatlanul és fedezet nélkül szippantják ki a hiteleket. Már lassan egy éve mondja, hgoy készüljünk a legrosszabbra. Mindenkinek azt ajánlja, hgoy aki megteheti, az halmozzon fel tartós élelmiszert, tároljon be elültethető magokat, kezdjen állatartásba, földművelésbe...stb. Tanyát vettek, állatokat tartanak, minimum a köv 5-10 év nagyon kemény lesz. Vagy meneküljünk külföldre...

a legszebb az egészben, hogy a szavazóik 75-80 százaléka a létminimum környékén tengődik, ők fogják a legjobban megszívni..
Brno, Sunday, July 18, 1971
1 Janos DRAPAL HUN Yamaha 57'43.500
2 Lazlo SZABO HUN Yamaha +39.700
3 Jarno SAARINEN FIN Yamaha +2'01.700

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2022.04.04. 15:19

vollebak írta:
2022.04.04. 15:10

+1, sok mindent nem lehet hozzáfűzni.

Én viszont mégis azt mondom, hogy összességében talán lehet, hogy ez az újabb kétharmad a lehető legjobb, mi történhetett, méghozzá azért, mert:
Én is ebben "reménykedtem" tegnapig, de látva az eredményeket, most már úgy érzem, ez is kevés. Mindent megold a propaganda, az újabb és újabb "ellenségek", a megfelelő embereknek nyújtott támogatások és alamizsnák, a valós alternatíva hiánya. Én már abban sem hiszek, hogy egy világválságba bele tudnak bukni.

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2022.04.04. 15:33

Phoebe írta:
2022.04.04. 15:19
Én is ebben "reménykedtem" tegnapig, de látva az eredményeket, most már úgy érzem, ez is kevés. Mindent megold a propaganda, az újabb és újabb "ellenségek", a megfelelő embereknek nyújtott támogatások és alamizsnák, a valós alternatíva hiánya. Én már abban sem hiszek, hogy egy világválságba bele tudnak bukni.
Orosz elvtársainknál ugyanez a technológia -> tapsolnak a területszerző háborúnak és az üres polcoknak. Miközben 15 évet kapnak akiknek esetleg mégsem tetszene mindez.
Fogunk mi még itt harcot vívni a medvedisznóemberrel is...

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.04.04. 15:37

Phoebe írta:
2022.04.04. 15:11
Bandee írta:
2022.04.04. 12:07

Lehet, nem emlékszem. Valószínű így volt mert valóban nem vagyok jó véleménnyel róla.....
A pártról pártra járkálás azért túlzás szerintem, ráadásul az LMP a jelenlegi formájában értelmezhetetlen. Az általad nagyra tartott Schiffer is szépen kifarolt belőle már korábban, aztán persze, azóta is mindig nagyon tudja a tutit, kinek mit, hogy kellene csinálni. :)

Nem vagyok Hadházy fan, ezt a legőszintébben mondom, vannak olyan dolgai, amik nem tetszenek, bár elfogadom, hogy ez is a politika része. Hogy egy példát említsek, nagyon tudott zavarni, amikor ő is felült a Covid áldozatok vonatra.

Amit írsz, hogy kitalálta magának a korrupció elleni harcot... Mit kellene tennie egy olyan környezetben, ahol az ilyen dolgoknak semmi következménye nincs és az emberek jelentős részéhez el sem jutnak ezek a dolgok?

Hozzá lehet legalább valamilyen valós tevékenységet kötni, nem egy zsák krumplival bohóckodik a parlamentben (Jakab). Ha megnézed a mostani posztjait is, ő hozza legalább azt, ami nagyjából elvárható egy ilyen helyzetben és nem MZP-t rugdalja. Nincsenek illúzióim, simán lehet, hogy ez is bizonyos szempontból öncélú és pozícionálja magát a későbbiekre, de...

Írod, hogy mindenki utálja, érzésre azért mert tartanak tőle. Szerintem az összefogás miatt, elég komoly kompromisszumokat hozott és inkább befogta a száját. Meglátjuk, hogyan tovább.
Persze, a képviselő ellenőrző tevékenysége alap dolog, de én azt mondom, hogy önmagában ez nem politikusi teljesítmény vagyis nem csak ez kellene meghatározza. Ügyeket kellene kijárjon a választókerületének, lobbizni, ha pedig országos vezető babérokra tör, akkor rendelkeznie kell valamiféle vízióval, valami üzenettel az emberek számára ahhoz ez kevés. Tudnia kell közösséget építeni és rengeteg dolgot tudnék még írni.

Az igaz, hogy messze a többi felett van. Ez nem is vitás.

Az utálatnál arra gondolok, hogy otthon Szekszárdon nem kedvelik, nézd meg mennyit kapott a múltkori választáson.

Úgy tudom fideszes is volt a Hadházy és még mintha az Együttben is benne lett volna de ez nem biztos. Nem marad sehol sokáig, ez persze lehet, hogy azért van mert ő tényleg becsületes, a többi pedig nem.

Schiffer annyiból korrekt volt, hogy direkt félidőben adta a helyet a Szélnek, mondván egyrészt elege lett másrészt nem volt sikeres. Be is vallotta utólag, hogy nem talált fogást Orbánon, tehát neki se ment. Mondjuk ő inkább a programorientált, hivataláért élő politikus típus, akinek van 1-2 konkrét ügye és az a fontos, azért dolgozik. Nem a hivatalából él. Okoskodni szeret, mint mondjuk Vona is, igazán persze, könnyű utólag kritizálni

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.04.04. 16:35

vollebak írta:
2022.04.04. 15:10

Én viszont mégis azt mondom, hogy összességében talán lehet, hogy ez az újabb kétharmad a lehető legjobb, mi történhetett, méghozzá azért, mert:

1. Hatalmas válság várható a háború miatt – akkora, amekkorához képest 2008 közönséges kofalárma volt.
2. Ukrajnában nincs vetés, nem lesz aratás. Felmennek az élelmiszerárak az égig.
3. Akárcsak az energiaárak. Óriási lesz a rezsiköltség (a csökkentés már most 800 milliárdba fájt az MVM-nek).
4. Lesz viszont munkanélküliség, még a közmunkát is érinteni fogja.
5. Megugranak az ingatlanárak is megint.
6. Putyin sem akkora cimbora már, ezzel egyidejűleg még inkább pária lett a kicsi a világ értelmesebb részén.
7. Brüsszelben lassan elzárják a csapot és ezzel együtt vagy ettől függetlenül is nemsokára kezdődik a Huxit-kampány. Ez pedig akkora kivándorlást indíthat el, ami '56 óta nem volt. Milliós tömegekről beszélünk.
8. Már most óriási a költségvetési hiány. Nincs az a szabadrablás, amiből fedezni tudnák, ez még ezeknek a fekete öves tolvajoknak is megmászhatatlan hegy.

Ennyi mindent nem fognak tudni megoldani egyszerre. Most, a háború kapcsán is látszódott, hogy nem tudták, melyik öklükbe harapjanak, sikerült is az ukránok mögé felsorakozó értelmes országok és az oroszok szemében is lejjebb süllyedni egyszerre.

Lehet, hogy a történelem megoldj majd, amire a magyarok maguknak képtelenek voltak. Vagy ez, vagy a narancspincsi egyre növekvő derékbőségét elnézve a koleszterin lehet még a szövetségesünk.
Teljesen így lám én is, hogy ez a 8 pont majd elintézi amire 12 éve képtelen bármelyik ellenék.
A kiemeltre meg: Esküszöm ugyanezt mondtam tegnap este :D
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2022.04.04. 19:20

idarpidi írta:
2022.04.04. 15:14
Csak gratulálni tudok magunknak, most már hivatalosan is mi vagyunk Európa seggluka, benne 2,7 millió gondolkodásra alkalmatlan kártékony sötét fideszistával. Szörnyű arra gondolni így a 60-hoz közeledve, menekülni kell ebből a posványból, mert a helyzet csak romlani fog...

egy kis szösszenet:
van befektetési bankár ismerősöm, igazgató az egyik olyan bankba, amiből a fideszes oligarchák számolatlanul és fedezet nélkül szippantják ki a hiteleket. Már lassan egy éve mondja, hgoy készüljünk a legrosszabbra. Mindenkinek azt ajánlja, hgoy aki megteheti, az halmozzon fel tartós élelmiszert, tároljon be elültethető magokat, kezdjen állatartásba, földművelésbe...stb. Tanyát vettek, állatokat tartanak, minimum a köv 5-10 év nagyon kemény lesz. Vagy meneküljünk külföldre...

a legszebb az egészben, hogy a szavazóik 75-80 százaléka a létminimum környékén tengődik, ők fogják a legjobban megszívni..
Ha itt tanya kell, akkor nyugaton is az kell majd.
Ettől függetlenül szerencsére mi erre felkészültünk. Van tanya, igaz egy házat kéne rá tenni, mert a mostani egy romhalmaz, de menekülőútnak jo lesz.
Meg el sem vagyok veszve ebben a témakörben, elég sokat dolgoztunk földön gyerekkorunkban.

A megtakarítás egy részét is levatoom euróra ha menni kell csak ne 10-20 ezerrel induljon el az ember mert semeddig sem jut .

Fasz kivan 3 éve a túlélést a menekuloutvonakakat kell tervezni... És még van pofajuk az ál és blikkakademikusoknak azzal Road showzni hogy a világ biztonságosabbá vált

Lezárt