Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.06.22. 10:45

High-End írta:
2022.06.22. 10:38
Bertone: Lúdas Matyi tényleg jöhetne már.
Évekig itt volt veletek (:v , mostanra fogyott el a levegő körülötte.
Az egyik legantipatikusabb, legkártékonyabb figurája a magyar közéletnek.

Kép

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2022.06.22. 10:51

rdaneelolivaw írta:
2022.06.22. 10:06
Protestáns királyunk nem volt, és valami miatt nem is lehet.
Megpróbáltam rákeresni az okra, de nem találom.
Volt protestáns királyunk: II. János (ismertebb nevén János Zsigmond). Ő ugyan katolikusnak született, de később áttért az evangélikus, majd a kálvinista hitre. Mondjuk olyan szempontból tényleg kakukktojás, hogy mellette párhuzamosan uralkodott I. Habsburg Ferdinánd, majd pedig Habsburg Miksa, tehát folyamatos trónviszály volt és II. János csak 1570-ben mondott le a magyar királyi címről. Ettől függetlenül protestáns magyar király volt.

Én nem tudok róla, hogy ne lehetne protestáns egy magyar uralkodó. Az, hogy ez nem fordult elő, annak köszönhető, hogy mire a reformáció Magyarországon is elterjedt volna, a Habsburg-ház lett az uralkodóházunk. Ők pedig a katolikus hit és egyház legelkötelezettebb támogatói közé tartoztak.

A magyar királlyá koronázásnak 3 feltételéről tudok: a Szent Koronával kell történjen, Székesfehérváron az esztergomi érsek (vagy ha ő nincs, akkor a sorban utána következő főpap) vezetésével. Ebben mondjuk benne van, hogy egy KATOLIKUS főpap mikor koronázna meg egy PROTESTÁNS királyjelöltet.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.06.22. 11:02

Lehet megvan a vármegyés mizériának a valós szándéka.
Orbán utódjának kövezik ki vele az utat.

https://index.hu/belfold/2022/06/22/laz ... gye-ispan/

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.06.22. 11:10

Alghar írta:
2022.06.22. 10:51
Volt protestáns királyunk: II. János (ismertebb nevén János Zsigmond). Ő ugyan katolikusnak született, de később áttért az evangélikus, majd a kálvinista hitre. Mondjuk olyan szempontból tényleg kakukktojás, hogy mellette párhuzamosan uralkodott I. Habsburg Ferdinánd, majd pedig Habsburg Miksa, tehát folyamatos trónviszály volt és II. János csak 1570-ben mondott le a magyar királyi címről. Ettől függetlenül protestáns magyar király volt.

Én nem tudok róla, hogy ne lehetne protestáns egy magyar uralkodó. Az, hogy ez nem fordult elő, annak köszönhető, hogy mire a reformáció Magyarországon is elterjedt volna, a Habsburg-ház lett az uralkodóházunk. Ők pedig a katolikus hit és egyház legelkötelezettebb támogatói közé tartoztak.

A magyar királlyá koronázásnak 3 feltételéről tudok: a Szent Koronával kell történjen, Székesfehérváron az esztergomi érsek (vagy ha ő nincs, akkor a sorban utána következő főpap) vezetésével. Ebben mondjuk benne van, hogy egy KATOLIKUS főpap mikor koronázna meg egy PROTESTÁNS királyjelöltet.
Köszi!

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.06.22. 11:16

„Nem jó történeti aspektusai vannak. […] Sokkal inkább azt gondolom, amit nekem egy hódmezővásárhelyi választó mondott, hogy annak, akinek cseléd vagy napszámos volt a nagyapja vagy dédnagyapja, annak mást jelent a vármegye, mint aki a XII. kerületből szemléli a világot.”

Amiről már egy Lázár is ennyire eértelmesen, tisztán tud gondolkodni, az nagy figyelmeztető jel. Nekem értelmezhetetlen, ha erre a főispános-vármegyés dologra az a reakció, hogy nem kell vele foglalkozni/nem mozgat meg. Ne legyen már ez is lustán csak lipsiskedésnek bélyegezve, amikor leplezetlenül köszön vissza belőle a cselédvilág.

Nehogy azt higgye bárki, hogy onnantól, hogy főispánok és vármegyék vannak (sőt, ahogy hallom, a remek kormányzó megnevezés a következő bevezetésre váró terminus), nagy ugrás lenne, hogy tíz év múlva újságírók ülnek majd felségárulás vádjával.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2022.06.22. 11:22

Ez is rendkívül fontos ezekben az időkben: https://nepszava.hu/3160939_fidesz-vagy ... ocsis-mate

Nem mintha eddig nem azt vallottak volna be, amit akartak.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.06.22. 11:43

bertone írta:
2022.06.22. 07:11
Bandee írta:
2022.06.21. 22:45


Ha Te mondod akkor biztosan úgy van.

Szarok rá minek nevezik a megyeket de faszsagnak tartom amit most csinalnak, inkabb nevetsegesnek.

De azzal, hogy a dekas ven patkany hergeli vele a hiveit semmi ne fog valtozni hiszen 12 eve semmi nem valtozik megis mindig eljatsszak Orban kottajat.

Azt meg hagy dontsem mar elnen nekem mi a fontos majd azt en tudom

Kiralynak szuletni kell egyebkent

Hianyosak a tortenelmi ismereteid mert a masodik magyar koztarsasag is meghagyta a varmegye rendszert, azt csak a kommunistak szamoltak fol a tanacsrendszerrel 1949 ben.

Egeszen pontosan 1918-ban is megmaradt, majd a Horthy rendszerig tarto zavarosban is, Horthy alatt is es a az 1945-1947 kozotti polgari demokratikus idoszak alatt is. Ennyit a Nemzthyrol. Nem annyira lenyeges persze mert csak jatek a szavakkal, de a pontositas nem art. :)
A történelmi ismereteim valóban hiányosak sajnos, de az általános iskolában megutáltatták velem, s ez egy életre kihatott.

Sajnos nem érted a viccet, pedig direkt raktam szmajlit. Mellesleg, ha leírom a véleményem, az nem azt jelenti, hogy megmondom, Te mit gondolsz, csinálsz. Ezen mindig fennakadsz, pedig Te is pontosan ezt csinálod, ahogy szinte mindenki.

Hogy valamit meddig alkalmaztunk, attól még lehet őskövület.

Királynak születni kell? Beszéljünk Aba Sámuelről, vagy I. Mátyás királyról?
Nem baj, az enyémek is azok de a XX. században eléggé képben vagyok.

Nem viccnek szántad, van annyi érzelmi intelligenciám, hogy meg tudjam állapítani mikor viccelnek velem. :) De nem baj, annál sokkal jobban kedvellek, mintsem ezen a hülyeségen megsértődjek. Pláne, hogy alapvetően egyetértek abban, hogy ez egy faszság csak engem ez és az ehhez hasonló dolgok általában nem érdekelnek ennyire, nem tartom ezeket fontosnak.

Vannak elvétve példák, Mátyás kiváló példa de a monarchia lényege, ha statisztikát csinálnánk a királyság majd 100%-ban a világban vérségi alapon ment és megy ma is, ahol még van. Ha nem hal ki Árpád-ház akkor Mátyás se lett volna király szerintem. Külföldön is voltak ilyenek, meg ugye volt Idi Amin Dada a halak és vadak ura meg mit tudom én mi, de hét ezek nevetséges dolgok általában és a történelem szerencsétlen alakulása termeli ki ezeket a formációkat, ideiglenesen.
Ahhoz, hogy MO ismét királyság legyen, nem is tudom mit kellene csinálni, gondolom olyan alkotmányt kellene írni, hogy van egy uralkodó de akkor nem tudom mi alapján dőlne el, hogy ez a valaki Orbán lesz meg majd a leszármazottai. Ezt is el kellene fogadtatni, leginkább a néppel és azért ehhez pl. nekem is lenne 1-2 szavam, tuti égne a város. Ugyanis a tradíciókhoz az is hozzátartozik, hogy a királyság intézményét nem csúfoljuk meg azzal, hogy csak úgy csinálunk egy királyt. Ha már most komolyan akarok ezen gonlkodni de ennek semmi realitása.. De ha lenne is, akkor is szerintem csak alkotmányos monarchia lehetne, ahol az uralkodó uralkodik, de nem kormányoz, tehát ceremoniális szerepe lenne az urtalkodónak mint kb. most a köztársasági elnöknek. Ilyen kinevezési, protokolláris jellegű.

Leginkább viszont azt gondolom, hogy semmi nem lesz belőle, ideiglenesen lett bedobva mert most tárgyalják az adótörvényeket. Aztán majd leveszik a napirendről. 2011- ben már ez volt téma

A, hogy mi közemberek ezen témázunk teljesen természetes és jogos, az, hogy az ellenzék havi 2/9 millióért színes

Egyik kollégám szerint az egész jó ötlet, szóval tényleg elég furcsa:) Nem is értem

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2022.06.22. 11:56

(:v


Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2022.06.22. 12:01

High-End írta:
2022.06.22. 11:56
(:v
Innentől kezdve Pest vármegy-e? :D :(


Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.06.22. 12:06

vollebak írta:
2022.06.22. 09:09
Ez a főispán-vármegye dolognak természetesen van üzenete. Lesz itt még királyság, és fognak még újságírók ülni felségárulás vádjával. Nem is értem, miért nem piros zászló maga az ötlete is ennek a szóhasználatnak. Ugyanaz a halmaz, mint a kócsagtoll, a csendőr, az alásszolgája és a tekintetes úr. Még kimondani is olyan, hogy érzed a cselédvilág penészes, rohadt ízét közben a szádban. Semmi keresnivalója a huszonegyedik században ezeknek, és az, hogy mégis visszakerülhet, aggasztó.

Az ellenzék herótozását sem értem. Mégis, mit kéne csinálniuk? Ha nem szólnak semmit, akkor meg jönne az a műsor, hogy a sok semmirekellő még egy ilyen nyilvánvaló dolog hallatán is csendben van, gyurcsány, soros, ezérttartittezazország. Ha meg megszólalnak, akkor ugranak a balfaszok a semmire, ezérttartittezazország. Van sapka, nincs sapka.
Nem lesz ilyen.

Semmit nem kellene csinálniuk, az lenne a legjobb, ha elhúznának végre a retkes büdös picsába. Nem ez a konkrét ügy a fontos, hanem az, hogy 12 éve ugyanezt csinálják, mindent beszopnak, felszopnak, összes csapdába bemásznak. Lehet már tényleg HE- nek van igaza és payrollon vannak. Mára elértük azt, hogy Orbán és rendszere illetve a NER Zrt., ma már leválthatatlan és ebben nekik, az ostoba politizálásuknak, semmirekellőségüknek, árulásuknak van fő szerepe. Már a 2010-es fülkeforradalomban is fő hibásak, hogy a gyakorló elmebeteg Gyurcsányt hatalomba tartották, félrenéztek, tette ezt a szellemi és politikai elit karöltve. Akik most színes háttereket gyártanak. EZ a baj velük, nekem ez a bajom velük és sokkal fontosabb nekem mint az, hogy minek hívjuk a megyéket. Nem most van a baj, akár most még igazuk is lehetne, de mára már nem is képesek többre, mint színes háttéren a DK pártközpontban legyártott 1-2 mondatos uszításaikat kitegyék aztán jóccakát. Mindezt az itthoniak havi kb. 2, az EU-ban bohóckodók pedig 9 millióért csinálják.

Valós politizálás, vízió, cél, az persze nincsen, bezzeg ha jönne valaki más, lásd pl. Márki, azt el kell lehetetleníteni, el kell árulni mert nehogy más másik ellenzék is lehessen.

Ez a fő bajom velük, hátha így érthető. Elárultak minket, elsősorban Titeket, átbasztak! Az elmúlt választáson végig a vereségre és árulásra játszottak, mondtam már a kampányban is és azóta pedig nyilvánvaló lett. Tehát tőlem egészen nyugodtan elmehetnének az anyjuk keservébe, a milliárdokat amibe meg kerülnek szét kellene osztani arra érdemeseknek addig is, míg valami értelmes társaság előkerül és valós ellenzéki politizálásba kezd. Ezeknek a létezése teljesen felesleges, Orbán biodíszeletei

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.06.22. 12:12

rdaneelolivaw írta:
2022.06.22. 10:45
High-End írta:
2022.06.22. 10:38
Bertone: Lúdas Matyi tényleg jöhetne már.
Évekig itt volt veletek (:v , mostanra fogyott el a levegő körülötte.
Az egyik legantipatikusabb, legkártékonyabb figurája a magyar közéletnek.

Kép
Nem kártékony ez, csak egy szegény, szerencsétlen, szánalomra méltó parizeres proli. Parizeus (:u

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2022.06.22. 13:51

FB főcím:
Luxusvillák és rengeteg pénz: megtalálhatták Putyin titkos vagyonát
Többek között egy gigantikus palota a Fekete-tenger partján, ötcsillagos hotel egy síközpontban és elképzelhetetlen mennyiségű pénz tartozik a gyanús céghálózat érdekeltségébe. A Kreml mindent tagad.
Alatta comment:
Írigy kutyák! Ti keressétek csótány lopott vagyonát, valahol távol keleten!!!
Magyarország, így szeretlek. :mosoly: :szom04

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.06.22. 15:29

High-End írta:
2022.06.22. 13:51
FB főcím:
Luxusvillák és rengeteg pénz: megtalálhatták Putyin titkos vagyonát
Többek között egy gigantikus palota a Fekete-tenger partján, ötcsillagos hotel egy síközpontban és elképzelhetetlen mennyiségű pénz tartozik a gyanús céghálózat érdekeltségébe. A Kreml mindent tagad.
Alatta comment:
Írigy kutyák! Ti keressétek csótány lopott vagyonát, valahol távol keleten!!!
Magyarország, így szeretlek. :mosoly: :szom04
Nem szeretem az általánosítást, mert általában egy szűk minta alapján vetítik ki az egész nemzetre, bármelyik nép is legyen az.
Pl az ultra focidrukkerek miatt a magyarok agyhalott rasszisták, de ha fel van hozva az angol ultra drukkerek magatartása, akkor azt ne vegyük figyelembe az angolok megítélésébe, mert az angol focidrukker külön faj.
Vagy az agyhalott fidesz szavazók miatt 3 millióan agyhalottak, mert a fideszre szavaznak. Azok közt nagyon sokan vannak, akik tisztában vannak azzal, hogy a demagóg kampányszlogenek nem nekik szólnak, tisztában vannak vele, hogy mocskos. És ők vélekedhetnek úgy -nem is alaptalanul-, hogy egy kampány csak mocskos lehet, vélekedhetnek úgy, hogy a központosított hatalom célravezetőbb, effektívebb minden negatívumával együtt is. Én nem fogok 3 millió agyhalottról beszélni, pedig nem fideszre szavaztam. Azzal csak a szakadékot és a megosztottságot mélyíteném, és továbbra is elősegíteném az oszd meg és uralkodj elvet.
Ezeket most csak az utolsó időkbeli általánosítások miatt írtam.


Szóval nem szeretem az általánosítást, de a magyarság nagy részére igaz, hogy kicsinyes és irigy. Az első kérdése a magyarnak ebből a kettőből kerül ki:
a., mennyibe kerül?
b., honnan volt erre pénze?

Félreértés ne essék, nem az agyhalott, mert az tényleg agyhalott és kicsinyes kommentelőt mentem fel ezzel, csak a kicsinyességhez és irigységhez fúztem véleményt.

Nem azt kérdezi meg, hogy nekem erre mért nincs és tehetnék-e érte, hogy legyen. Vagy hogy szükségem van-e rá egyáltalán, hosszútávon jobban járok-e... stb.
El lehet várni a minőséget, de amíg az első kérdés az, hogy mennyibe kerül, addig talán nem kéne. Mert nálunk ez a kérdés nem az ár/érték arányra vonatkozik, hanem arra, hogy mennyire "occcsó".

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.06.22. 15:49

Tökéletes gumicsont!
Az egész kormányellenes tábor és kiszolgáló médiája óramű pontossággal azt teszi, úgy reagál, ahogy azt elvárják tőlük.
Pedig mennyivel egyszerűbb lett volna csak simán lapozni egy egyébként ilyen súlytalan témájú döntéstől.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.06.22. 15:51

Bandee írta:
2022.06.21. 11:48
Nigel Hill írta:
2022.06.21. 09:06


Nem nagyon akartam hozzászólni, de....
Ez nem hungarikum. Egyetlen olyan országot nem tudnék neked mondani ahol a pógár nem ugrik rá azonnal az adózási kiskapukra, vagy csalja el egyből ha lehet. Legyen szó Svédországról, Angliáról, USA-ról (hajajajjj) vagy Thaiföldről de még a Zürihben élő bankban dolgozó cimborám is mesélte tavaly hogy milyen faszán ki lehet játszani az adózást ha gyereked van. Pedig Svájc nem éppen a túladóztatásról híers. Mindenhol élnek barátaim és nem maguktól tanulták, hogyan kell kijátszani az otthoni rendszert, hanem tanították nekik. Nekem is a pakisztáni könyvelő és az indiai adóságkezelő cégben dolgozóemberek mondták meg, hogy mit kell csináljak, hogy kvázi ne adózzak. Tapasztalataim szerint alap mindenhol hogy csak akkor és csak annyit fizetnek be az államnak, amit muszáj.
Igen, de az hungarikum, hogy azért el van várva minden. Tehát az állam legyen gondoskodó.

Pl. Ha Svájc akkor Ok, de ott megoldod a gondjaidat magad. Szülés után pl. két hónap jár a nőknek aztán mehetnek vissza dolgozni. Ingyenes bölcsőde nincsen. De számos más példa is van.

Dániában az adócsalás a legmagasabb büntetési tétel. A gyilkosságnál magasabb úgy tudom. Széles és működőképes a szociális háló. De ők a kivétel tehát nem is érdemes szót fecsérelni rá.
Nem. Az sem. A UK dettó ugyanez.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2022.06.22. 17:39

Nigel Hill írta:
2022.06.22. 15:49
Az egész kormányellenes tábor és kiszolgáló médiája óramű pontossággal azt teszi, úgy reagál, ahogy azt elvárják tőlük.
Pedig mennyivel egyszerűbb lett volna csak simán lapozni egy egyébként ilyen súlytalan témájú döntéstől.
Mennyivel egyszerűbb lett volna az elmúlt 12 évben teljhatalommal a kézben felépíteni egy jól működő országot...

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.06.22. 18:18

Alghar írta:
2022.06.22. 17:39
Nigel Hill írta:
2022.06.22. 15:49
Az egész kormányellenes tábor és kiszolgáló médiája óramű pontossággal azt teszi, úgy reagál, ahogy azt elvárják tőlük.
Pedig mennyivel egyszerűbb lett volna csak simán lapozni egy egyébként ilyen súlytalan témájú döntéstől.
Mennyivel egyszerűbb lett volna az elmúlt 12 évben teljhatalommal a kézben felépíteni egy jól működő országot...
Én még a 30x év alatt egyetlen olyan kormányt sem láttam itt, ami ezt tette volna. Mármint jól működő országot építette volna.
Én csak arra céloztam, hogy a kormány elérte a célját. Mehet a kutyabőrözés meg jobbágyazás közben orbánék az eldugott kezükkel ki tudja mit csinálnak.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.06.22. 20:17

Alghar írta:
2022.06.22. 17:39


Mennyivel egyszerűbb lett volna az elmúlt 12 évben teljhatalommal a kézben felépíteni egy jól működő országot...
Ez jól működik... csak nem feltétlen jóléti.
Ez az egyik oka, hogy nehéz megdönteni. Egy működő rendszerrel szemben nem fognak egy bizonytalan eredményű mellé beállni.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2022.06.22. 20:28

Nigel Hill írta:
2022.06.22. 18:18

Én még a 30x év alatt egyetlen olyan kormányt sem láttam itt, ami ezt tette volna. Mármint jól működő országot építette volna.
Én csak arra céloztam, hogy a kormány elérte a célját. Mehet a kutyabőrözés meg jobbágyazás közben orbánék az eldugott kezükkel ki tudja mit csinálnak.
Hiszek én Neked, de én csak egyetlen olyan politikai erőt ismerek, amelyiknek 12 év teljhatalom jutott és 3 éve rendeletileg kormányoz.

Ennek fényében akkor is nevetséges az ellenzék "hibáit" emlegetni, ha jól tudjuk, hogy ennél dilettánsabb ellenzék valószínűleg a világon nincs.
Az a politikai erő, amelyik ekkora felhatalmazást kap és ezt arra használja, hogy elpusztítsa az oktatást és az egészségügyet az hazaáruló. Ezzel ugyanis nem a mát öli meg, hanem a holnapot. Orbán lehetett volna a rendszerváltás Szent Istvánja...helyette eladta magát a hatalomnak...

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2022.06.22. 20:28

zola írta:
2022.06.22. 20:17
Alghar írta:
2022.06.22. 17:39


Mennyivel egyszerűbb lett volna az elmúlt 12 évben teljhatalommal a kézben felépíteni egy jól működő országot...
Ez jól működik... csak nem feltétlen jóléti.
Ez az egyik oka, hogy nehéz megdönteni. Egy működő rendszerrel szemben nem fognak egy bizonytalan eredményű mellé beállni.
Nem fogom elmagyarázni, mire gondoltam, jó? Érted Te, ha akarod.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.06.22. 20:58

Alghar írta:
2022.06.22. 20:28
zola írta:
2022.06.22. 20:17


Ez jól működik... csak nem feltétlen jóléti.
Ez az egyik oka, hogy nehéz megdönteni. Egy működő rendszerrel szemben nem fognak egy bizonytalan eredményű mellé beállni.
Nem fogom elmagyarázni, mire gondoltam, jó? Érted Te, ha akarod.
Persze hogy értem. Csak amit elvársz, vagy akár fogalmazhatok úgy is, hogy amit elvárnánk, olyan nincs, fizikailag lehetetlenség. Az hogy a megvalósítható lehetőségek közül melyik volna a legjobb az még talán megmondható, de az már nehezebben, hogy jelen politikai és társadalmi viszonylatokban mekkora a sikeres megvalósításának az esélye és a hosszútávú fenntartása.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2022.06.22. 20:59

Alghar írta:
2022.06.22. 10:51
rdaneelolivaw írta:
2022.06.22. 10:06
Protestáns királyunk nem volt, és valami miatt nem is lehet.
Megpróbáltam rákeresni az okra, de nem találom.
Volt protestáns királyunk: II. János (ismertebb nevén János Zsigmond). Ő ugyan katolikusnak született, de később áttért az evangélikus, majd a kálvinista hitre. Mondjuk olyan szempontból tényleg kakukktojás, hogy mellette párhuzamosan uralkodott I. Habsburg Ferdinánd, majd pedig Habsburg Miksa, tehát folyamatos trónviszály volt és II. János csak 1570-ben mondott le a magyar királyi címről. Ettől függetlenül protestáns magyar király volt.

Én nem tudok róla, hogy ne lehetne protestáns egy magyar uralkodó. Az, hogy ez nem fordult elő, annak köszönhető, hogy mire a reformáció Magyarországon is elterjedt volna, a Habsburg-ház lett az uralkodóházunk. Ők pedig a katolikus hit és egyház legelkötelezettebb támogatói közé tartoztak.

A magyar királlyá koronázásnak 3 feltételéről tudok: a Szent Koronával kell történjen, Székesfehérváron az esztergomi érsek (vagy ha ő nincs, akkor a sorban utána következő főpap) vezetésével. Ebben mondjuk benne van, hogy egy KATOLIKUS főpap mikor koronázna meg egy PROTESTÁNS királyjelöltet.
Nem a Habsburg háznak van (volt?) egy olyan belső öröklési szabálya, hogy aki a katolikusról más hitre tér át, az nem örököl semmit, főleg nem a császári / királyi címet? És mivel ők voltak az uralkodó család Magyarországon, ez effektíve azt jelentette, hogy magyar király sem lehetett olyan, aki nem katolikus.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.06.22. 21:02

Alghar írta:
2022.06.22. 20:28


Hiszek én Neked, de én csak egyetlen olyan politikai erőt ismerek, amelyiknek 12 év teljhatalom jutott és 3 éve rendeletileg kormányoz.

Ennek fényében akkor is nevetséges az ellenzék "hibáit" emlegetni, ha jól tudjuk, hogy ennél dilettánsabb ellenzék valószínűleg a világon nincs.
Az a politikai erő, amelyik ekkora felhatalmazást kap és ezt arra használja, hogy elpusztítsa az oktatást és az egészségügyet az hazaáruló. Ezzel ugyanis nem a mát öli meg, hanem a holnapot. Orbán lehetett volna a rendszerváltás Szent Istvánja...helyette eladta magát a hatalomnak...
Ez így igaz, mert akik ennél dilettánsabbak, azok nem ellenzéki szerepkörben vannak. Az EU amit művel, az katasztrófa.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2022.06.22. 21:17

rdaneelolivaw írta:
2022.06.22. 10:10
Krisztián írta:
2022.06.21. 21:11
Nem intő és nem tábla elé szarásért, de olyan gyakran volt nálunk is, hogy azzal próbálták a "tettest" szóra bírni a kedves tanító nénik, hogy azt mondták, ha nem vállalja senki, akkor mindenkit megbüntetnek érte. Sztem ez indokolatlanul gyakori jelenség volt mindig is a magyar iskolákban, és többnyire sehova sem vezet, mert az "elkövető" vagy amúgy is pont leszarja az osztálytársait, vagy arra játszik, hogy mégsem fognak mindenkit büntetni, és akkor ő is megússza. Vagy mindkettő. Viszont az összes többinek meg sokszor életre szóló traumát okoz, hogy olyanért büntetik, amit sosem csinált.
Katonaság alatt találkoztam ezzel a fegyelmezési módszerrel, ott rendszeresen alkalmazták. (:u
Sztem ott sincs értelme, meg úgy en bloc sehol sem. Viszont katona nem voltam, szóval ebben nincs tapasztalatom.
Iskolában annyiban mindenképpen rosszabb, hogy egy gyereket sokkal érzékenyebben és mélyebben érintenek ezek a dolgok, és sokkal tartósabb, súlyosabb sérüléseket okoz bennük, mint egy felnőtt esetében. Ettől még a felnőttnek se tesz jót.
El tudjuk azt képzelni, hogy egy boltban, ha rosszul ad vissza a pénztáros, az összes pénztáros fizetéséből levonják azt az összeget? Még azéból is, aki nem is dolgozott aznap?

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.06.22. 21:36

Alghar írta:
2022.06.22. 20:28
Nigel Hill írta:
2022.06.22. 18:18

Én még a 30x év alatt egyetlen olyan kormányt sem láttam itt, ami ezt tette volna. Mármint jól működő országot építette volna.
Én csak arra céloztam, hogy a kormány elérte a célját. Mehet a kutyabőrözés meg jobbágyazás közben orbánék az eldugott kezükkel ki tudja mit csinálnak.
Hiszek én Neked, de én csak egyetlen olyan politikai erőt ismerek, amelyiknek 12 év teljhatalom jutott és 3 éve rendeletileg kormányoz.

Ennek fényében akkor is nevetséges az ellenzék "hibáit" emlegetni, ha jól tudjuk, hogy ennél dilettánsabb ellenzék valószínűleg a világon nincs.
Az a politikai erő, amelyik ekkora felhatalmazást kap és ezt arra használja, hogy elpusztítsa az oktatást és az egészségügyet az hazaáruló. Ezzel ugyanis nem a mát öli meg, hanem a holnapot. Orbán lehetett volna a rendszerváltás Szent Istvánja...helyette eladta magát a hatalomnak...
Nem emlegettem én az ellenzék hibát most. Történelmi tényt közöltem. Itt még egyetlen kormány sem tett a józan fejődésért forrásainkat kihasználva. Pont. MSZ, MDF, FIDESZ, kurva mindegy. Most sincs alternatíva. ez van. Tudom hogy szar, sokfelé látom. És láttam kint is.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Lezárt