Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.06.23. 20:55

Amúgy most már neki kéne állni a gokartozást megszervezni :D
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.06.23. 21:03

keF1r írta:
2022.06.23. 17:35


Látom elvégeztél valami NER gyorstalpalót :mosoly: padtárs volt nagyferó is?
Nem reagálok rá mert egyetlen mondatával sem értek egyet... senkit nem fogok semmiről győzködni...feleslegesen irni meg végképp... :mosoly:
Rosszul látsz, és nem azért, mert nem értesz egyet.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.06.23. 21:25

Bandee írta:
2022.06.23. 19:55
Nyilvan nem ez nem ervenyes minden britre vagy nemetre, ok olyan 60-70 szazalekot mondanak aki ilyen, es nem azt jelenti, hogy napi szinten ezek alaztak oket. Csak erzodik

Rengeteg ismerosom sot csaladtagom elt ott egy kivetelevel mind hazajott mar. Apam novere 50 evet. Nem ereztek ok rosszul magukat amit írtam az inkabb egy attitud ami kierzodott.

Ne haragudj, da a te egyeduli allaspontod nem fogja cafolni ezeket max egy velemeny a sok kozul amit elfogadok. Termeszetesen kulonbozik 20 masiketol de ez mar nem meglepo. Egyaltalan nem cafoltal engem, de ez nem baj mert szived joga magadat a britekkel egyenrangunak gondolni. En nem gondolom magunkat egyenrangunak veluk se a nemetekkel.

Sose felejtem amikor a cote d azur mellett a francia pár mondta a haveromnak, aki ajanlgatta nekik Budapesten az o airbnb lakasat, ahogy huztak a szajukat es mondtak, mar gondolkodtak rajta, hogy egyszer meglatogatjak Kelet Europat:) igy mondtak/)

Alghar majd megerosit gondolom.

Hadd dontsem ezt el legyszi en. Koszi. Marmint, hogy en mit hiszek el vagy mit nem annyira nagy fasz nem vagyok, hogy ne tudjak egy ilyen kerdest magamtol is eldonteni. Ismerek azert par embert es jartam par helyen, nem a a dzsungelben elek. Azt, hogy en hogyan gondolkodok majd en tudom
Ez visszafelé is igaz. Senkit nem ismertem, aki ha úgy állt a dolgokhoz, mint én, ne ugyanúgy kezeltek volna ott, mint engem. Aki mindenáron úgy kezdte a mondatait, hogy „inmájkántri”, meg olyan attitűddel élt kint, amit írtam, annak szar volt. De ez nem a hely vagy a helyiek hibája.

Egyszerűen nem azt éreztem, nem azt éltem meg, hogy kétszínűek lennének. Nem konfrontálódnak nyíltan, ez tény. De attól még nagyon is lehetett érezni, kivel van bajuk, és azt is, miért.

Abszolút vallom, hogy a legnagyobbrészt az ember hozzáállásán múlik, hogyan kezelik kint. Biztos lehetnek olyan körülmények, hogy minden szándéka ellenére szar, de ez fatális véletlenek találkozása kell, hogy legyen, erre mérget vennék.

Nem az egyenrangúságról szól ez, hanem az általánosításokról. Az sosem pontos, de majdnem mindig negatív dolog, akárki mondja akárkire. Magyarként sem jó azt hallani, hogy a magyarok ilyenek meg olyanok. A generalizálás sosem úgy néz ki, hogy készülj fel, hogy a hottentották túl jól néznek ki, és túl jó kajáik vannak.

A példád is, amit említesz, a franciákról. Mit bizonyít ez? Hogy a franciák összességében ilyenek meg olyanok? Én egész életemben azt hallgattam, hogy mennyire arrogáns, beképzelt parasztok a franciák, akik elvi kérdést csinálnak abból, hogy nem tanulnak meg idegen nyelvet, és mindenkit lenéznek, és pláne a párizsi ilyen, az a legrosszabb fajta francia. Ehhez képest amikor én ott voltam, életem egyik legjobb élménye volt, és soha annyi kedves, jópofa emberrel nem találkoztam, mint a párizsi kiruccanásaim alatt.

A spanyolokról mint gondolunk? Bohém, vidám nép, tele életkedvvel és szenvedéllyel. Amíg Skóciában éltem, a legközelebbi barátaim között a helyiek mellett spanyolból volt a legtöbb. Emiatt is költöztem oda, mondom, ilyen jó arcok között milyen jó lesz. Aztán ott élve az általános tapasztalatom az volt, hogy egy búval baszott, kicsinyes, mindent szart halogató, megbízhatatlan nép. Egyáltalán nem éreztem jól magam ott a helyiekkel ilyen szinten. Ott történt egy olyan, hogy a helyi szupermarket fotocellás ajtaja beszart (erre is mondhatnám, hogy a remek karbantartási szokásaik sok ilyen helyzetet eredményeztek, liftek működésétől áramszüneteken át minden szarig), és láttam, hogy egy kismama nagyon küzd a babakocsi + füléről is szatyor lóg kombóval. Odapattantam, megtartottam neki az ajtót, és megkérdeztem, hogy segítsek-e cipekedni. Rám nézett, mint a véres rongyra, és elkezdett velem ordítani, vaskos andalúz nyelvjárásban küldött el a terhes kurva anyámba, hogy az ilyen atyáskodó, leereszkedő trógerek miatt van szükség a feminizmusra, mint én, és hát mit képzelek, nem kérte a szaros segítségem, van neki keze, meg tudja ő oldani magának, takarodjak onnan. Azt hittem, rosszul hallok, csak tátogni tudtam, mint a partra vetett hal.

Ebből most az következik, hogy a franciák mind kurva jó fejek, a spanyolok meg büdös suttyók? Nem, csak a tanulság a lényeg, hogy meg kell tapasztalni a dolgokat, és csak az számít, amit te élsz meg, nem az, amit mások mondanak - legyen az rokon vagy barát. Nekem lényegében minden népekről alkotott korábbi sztereotípiám az életem során vagy így, vagy úgy, de bedőlt a személyes tapasztalásokkor.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.06.23. 21:30

Nigel Hill írta:
2022.06.23. 20:53
Te Skóciában életél én Angliában. És és Föld. Nekem ne meséld hogy milyen elfogadók meg befogadók pl az angolok mert körbe röhöglek. :D
A legkétszínűbb nép, akivel valaha is találkoztam.
Ezen most a legjobban talán a skót cimboráim horkannának fel, de egészen biztosan nincsenek ilyen különbségek ott. Alapvetően egy népről van azért szó, egy nemzetben, egy szigeten. Ismertem én éppen elég angolt is ahhoz, hogy tudjam, nincs sok különbség. Van ilyen is, olyan is köztük, de általánosítani semmi értelme.

Azt viszont nem értem, hogy ha ennyire nem jó a véleményed róluk, miért voltál ott annyit? Nem tudom pontosan, hogy volt, de a jól irányzott tippem szerint életed jó harmadát ott húztad le. Ha ilyen véleménnyel voltál róluk, miért? Ennél még én is jobb véleménnyel vagyok a honfitársaimról itthon, de ha nem kényszerűségből kellett volna visszajönnöm, és nem kéne még bizonyos okokból maradnom év végéig, már itt sem lennék. Mi vitt rá, hogy ennyit maradj valahol, ahol ennyire nem érezted jól magad, amikor vissza is jöhettél volna vagy mehettél volna máshova?
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.06.23. 21:48

Hont es Tota W allitolag osszevesztek Farkashazy szarszoi talalkozojan faszombukon. Allitolag. Megyek is:) csodas programnak igerkezik.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.06.23. 22:37

Bandee írta:
2022.06.23. 21:48
Hont es Tota W allitolag osszevesztek Farkashazy szarszoi talalkozojan faszombukon. Allitolag. Megyek is:) csodas programnak igerkezik.
https://m.hvg.hu/itthon/20130624_Viktor ... P9wsST4RlU

Semmit nem öregedett a cikk, ez elég szomorú. Ma is írhatták volna.

Nem mellesleg mindent alátámaszt amit gondoltam erről a rendezvényről.

Kedvencem a cikkből:)))

“Megkerülhetetlen a kérdés: tulajdonképpen ezek az emberek mit képzelnek magukról? “

(:u

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2022.06.24. 06:59

zola írta:
2022.06.23. 21:03
keF1r írta:
2022.06.23. 17:35


Látom elvégeztél valami NER gyorstalpalót :mosoly: padtárs volt nagyferó is?
Nem reagálok rá mert egyetlen mondatával sem értek egyet... senkit nem fogok semmiről győzködni...feleslegesen irni meg végképp... :mosoly:
Rosszul látsz, és nem azért, mert nem értesz egyet.
De ugye nem baj, ha nem teszem magamévá a szegény magyarokat europa kizsákmányolja...mindig csak rosszat akarnak nekik...IDE rosszabb árút adnak...mi másodrangú emberek vagyunk...a multik...a szabadkőművesek...a zsidók...a karvalytőke...a világ...az ISTEN is mindenki ellenünk van...

köszi ezt a faszságot hallom/olvasom eleget

Ez az ország a szar helyzetét saját magának elsősorban korrupt és megalkuvó politikusainak és a mérhetetlenül buta, rosszindulatú, igénytelen, dolgozni nem akaró emberanyagának köszönheti...
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.06.24. 09:20

https://24.hu/belfold/2022/06/24/budake ... -rongalas/

Azért az nonszensz, hogy semmit nem kapnak érte.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.06.24. 09:33

vollebak írta:
2022.06.24. 09:20
https://24.hu/belfold/2022/06/24/budake ... -rongalas/

Azért az nonszensz, hogy semmit nem kapnak érte.
Általában azért az iskola tesz lépéseket az ügyben. Szóval nem teszik zsebre azt elhiheted.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.06.24. 09:42

rdaneelolivaw írta:
2022.06.24. 09:33
vollebak írta:
2022.06.24. 09:20
https://24.hu/belfold/2022/06/24/budake ... -rongalas/

Azért az nonszensz, hogy semmit nem kapnak érte.
Általában azért az iskola tesz lépéseket az ügyben. Szóval nem teszik zsebre azt elhiheted.
Remélhetőleg így lesz, ha már a szülők olyanok, amilyenek. Ilyen gyerek esetében két opció van: vagy leszarják/bántják a szülei, vagy ő anya és apa szeme fénye, aki akkor sem hibás, ha csecsemőket darabol fel baltával.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.06.24. 10:45

„Áprilisban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 507 500 forint, a közfoglalkoztatottak nélkül számolva 518 500 forint volt. A kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 349 700 forintot ért el, kedvezmények nélkül 337 500 forint volt.”

Ó, hogyne, hogyne (:u (:u (:u

Mi a faszért átlagkereseteket mutogatnak? Kit érdekel az átlag, amikor egyetlen nyomorult milliárdos kormányközeli szoponc keresetétől átlagban félmilliót keres rögtön mindenki Borsodban is. A mediánt kéne mutogatni, gyerekek, mert ha itt mindenkinek háromszáz felett van a nettója, akkor ez itt kész rejtély:

https://www.penzcentrum.hu/karrier/2022 ... as-1122291

(tudom, tudom, költözzenek el, tanultak volna jobb szakmát, vagy tanuljanak most - ebben a topikban mindig van SMS-terjedelmű megoldás a mélyszegénységre :) )
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.06.24. 10:51

keF1r írta:
2022.06.24. 06:59
zola írta:
2022.06.23. 21:03


Rosszul látsz, és nem azért, mert nem értesz egyet.
De ugye nem baj, ha nem teszem magamévá a szegény magyarokat europa kizsákmányolja...mindig csak rosszat akarnak nekik...IDE rosszabb árút adnak...mi másodrangú emberek vagyunk...a multik...a szabadkőművesek...a zsidók...a karvalytőke...a világ...az ISTEN is mindenki ellenünk van...

köszi ezt a faszságot hallom/olvasom eleget

Ez az ország a szar helyzetét saját magának elsősorban korrupt és megalkuvó politikusainak és a mérhetetlenül buta, rosszindulatú, igénytelen, dolgozni nem akaró emberanyagának köszönheti...
Ilyet tőlem nem olvastál, ettől függetlenül létezik az ezt hangoztató réteg. A rosszabb árúra van példa, de szvsz nem csak ide importálnak ilyet, és inkább az occcsóság igényének a kiszolgálása áll emögött.

Olyat igen, hogy ami a NER ellentéte, ha tetszik fogalmazzunk úgy, hogy ami most a világban a mainstream abból sem kérek. És igen, ha mindenáron választanom kellene a kettő közt, hála égnek nem kell, akkor a mostani NER-t választom. Mert még mindig liberálisabb, kevésbé megbélyegző, mint a magát liberálisnak hazudó PC faszság. Itt még leírhatod a véleményed, aki kíváncsi rá ahhoz még el is juthat (nem a közmédia által). Max kommentekben az agyhalottabbja szarrá fog sértegetni. A másik oldalon ha nem térdelsz le rasszista vagy, ha csendben vagy akkor a rendszer néma és sunyi haszonélvezője vagy, ha ellentétes a véleményed akkor rasszista és fasiszta vagy, ha nem vagy velük, akkor a másik oldallal vagy... stb. Akkor felelsz meg az elvárásnak, ha átszellemült boldogságtól sugárzó arccal harsogod a véleményüket, azt a véleményt ami egyes platformokon (film, sorozat, videójáték) már átment történelemhamisításba.
De amíg nem kell a két rendszer közt választani, addig ellavírozgatok és négyévente húzok egy ikszet a kutyákra... ha még lesznek.

A szar helyzetből meg fel kellene már végre ébredni, mert nem vagyunk szar helyzetben még úgy sem, hogy a "korrupt és megalkuvó politikusainak és a mérhetetlenül buta, rosszindulatú, igénytelen, dolgozni nem akaró emberanyag" tényleg jelen van.
Mikor teszi fel végre valaki úgy a kérdést, hogy ha ezzel a masszával itt tudunk tartani, akkor hol tudnánk tartani, ha ezen a masszán változtatnánk?

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.06.24. 13:32

zola írta:
2022.06.24. 10:51
A szar helyzetből meg fel kellene már végre ébredni, mert nem vagyunk szar helyzetben még úgy sem, hogy a "korrupt és megalkuvó politikusainak és a mérhetetlenül buta, rosszindulatú, igénytelen, dolgozni nem akaró emberanyag" tényleg jelen van.
Mikor teszi fel végre valaki úgy a kérdést, hogy ha ezzel a masszával itt tudunk tartani, akkor hol tudnánk tartani, ha ezen a masszán változtatnánk?
A massza 1/3-a szerintem menthetetlen. Ha a masszán a felnőtt lakosságot értjük...

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2022.06.24. 16:11

zola írta:
2022.06.24. 10:51
keF1r írta:
2022.06.24. 06:59


De ugye nem baj, ha nem teszem magamévá a szegény magyarokat europa kizsákmányolja...mindig csak rosszat akarnak nekik...IDE rosszabb árút adnak...mi másodrangú emberek vagyunk...a multik...a szabadkőművesek...a zsidók...a karvalytőke...a világ...az ISTEN is mindenki ellenünk van...

köszi ezt a faszságot hallom/olvasom eleget

Ez az ország a szar helyzetét saját magának elsősorban korrupt és megalkuvó politikusainak és a mérhetetlenül buta, rosszindulatú, igénytelen, dolgozni nem akaró emberanyagának köszönheti...
Olyat igen, hogy ami a NER ellentéte, ha tetszik fogalmazzunk úgy, hogy ami most a világban a mainstream abból sem kérek. És igen, ha mindenáron választanom kellene a kettő közt, hála égnek nem kell, akkor a mostani NER-t választom. Mert még mindig liberálisabb, kevésbé megbélyegző, mint a magát liberálisnak hazudó PC faszság. Itt még leírhatod a véleményed, aki kíváncsi rá ahhoz még el is juthat (nem a közmédia által). Max kommentekben az agyhalottabbja szarrá fog sértegetni. A másik oldalon ha nem térdelsz le rasszista vagy, ha csendben vagy akkor a rendszer néma és sunyi haszonélvezője vagy, ha ellentétes a véleményed akkor rasszista és fasiszta vagy, ha nem vagy velük, akkor a másik oldallal vagy... stb. Akkor felelsz meg az elvárásnak, ha átszellemült boldogságtól sugárzó arccal harsogod a véleményüket, azt a véleményt ami egyes platformokon (film, sorozat, videójáték) már átment történelemhamisításba.
De amíg nem kell a két rendszer közt választani, addig ellavírozgatok és négyévente húzok egy ikszet a kutyákra... ha még lesznek.
Na ezt szépen leirtad...normális ember pont ebben és igy nem akar/szeret élni...de rákényszerítik
és nekem ebből van elegem
én nem jobb meg baloldali vagyok hanem normális értékrend szerint élő becsületes ember...ezek érzik itt rosszul magukat és a jelek szerint kevés is van belőlünk mert jól láthatóan megfelel ez sokaknak/millioknak

Na én zártam a témát és a forumozást is egy időre megint :mosoly:
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.06.24. 17:00

keF1r írta:
2022.06.24. 16:11
Na én zártam a témát és a forumozást is egy időre megint :mosoly:
Basszameg, pedig most írtam volna le kb 3-4 gazdasági elemzést. (:n

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2022.06.24. 18:48

rdaneelolivaw írta:
2022.06.24. 17:00
Basszameg, pedig most írtam volna le kb 3-4 gazdasági elemzést. (:n
Nekem leírhatod, hogy ha soha nem látott mértékben erősödik a gazdaság, akkor az hogyan jön össze azzal, hogy "ha majd a gazdaság fejlődése lehetővé teszi, akkor emeljük a pedagógusok fizetését".

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.06.24. 18:58

Alghar írta:
2022.06.24. 18:48
rdaneelolivaw írta:
2022.06.24. 17:00
Basszameg, pedig most írtam volna le kb 3-4 gazdasági elemzést. (:n
Nekem leírhatod, hogy ha soha nem látott mértékben erősödik a gazdaság, akkor az hogyan jön össze azzal, hogy "ha majd a gazdaság fejlődése lehetővé teszi, akkor emeljük a pedagógusok fizetését".
Ha már itt vagy, Alghar koma, írd már le, hogy te hogy élted meg a németországi léted. Hogy tapasztaltad, elfogadtak-e, elfogadó-e úgy általában a durva többség azokkal, akik be akarnak illeszkedni, vagy van-e egy vaskos, 30-40%-ot kitevő réteg, aki akármit csinálsz, mindig le fog nézni, sosem vesz emberszámba igazán, és csak látszatból mosolyog a szemedbe, de ha elfordulsz, csak köp egyet a hátad mögött? (azt hiszem, így fogalmazott Bandi)
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.06.24. 19:18

https://www.vadhajtasok.hu/2022/06/24/k ... os-zaszlot

Ennek a csávónak 3 éve ez a tevékenysége, más semmi.
Ja nem, felfestette a biciklisávokat pár helyre.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.06.24. 19:20


Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.06.24. 19:43

Friss, ropogós... a világ legszabadabb országából:

https://24.hu/kulfold/2022/06/24/usa-ab ... -roe-wade/#

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.06.24. 19:43

Irigylem, hogy mi az, ami szerinted a probléma ebben az országban, Dani :)

Szivárványos zászlók, Baranyi Krisztina (ki a faszom az, kit érdekel?), Kálmán Olga férje (ki a faszom az, kit érdekel?), médiaháború a Ferencvárosban (mi van??? :DDD)... Micsoda problémák :)

A 400 forintos euró, a titkosított vagyonnyilatkozatok, óvatos becslések szerint is százezer ember mélyszegénységben, húszezer éhező gyerek, rekordinfláció...

Na, ez nem hír, de a szivárványos zászló, az igen, azt be köll dobni, azon csámcsogni kell :DDDDDDDDD

Ki kéne találni titeket, ha nem lennétek :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vollebak 2022.06.24. 19:50-kor.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.06.24. 19:48

rdaneelolivaw írta:
2022.06.24. 19:43
Friss, ropogós... a világ legszabadabb országából:

https://24.hu/kulfold/2022/06/24/usa-ab ... -roe-wade/#
Lengyelországban is ez van, akik nagyon nagy cimbik voltak (amíg a háborús bűnös orosz seggnyalás fontosabbá nem vált a V4-nél), és ugye megpendítették már itthon is, hogy milyen példás dolog ez.

De abban biztos vagyok, hogy ha bevezetnék itthon is, nem kritizálnád, hanem jönnél Karácsony szivárványos zászlójával, esetleg egy húszezres parkolási büntetést be nem fizető vidéki dékás képviselővel, mint komoly, megvitatandó közéleti csemegék (:v

Szinte már fura lesz más közegben élni.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.06.24. 19:56

vollebak írta:
2022.06.24. 19:43
Irigylem, hogy mi az, ami szerinted a probléma ebben az országban, Dani :)

Szivárványos zászlók, Baranyi Krisztina (ki a faszom az, kit érdekel?), Kálmán Olga férje (ki a faszom az, kit érdekel?), médiaháború a Ferencvárosban (mi van??? :DDD)... Micsoda problémák :)

A 400 forintos euró, a titkosított vagyonnyilatkozatok, óvatos becslések szerint is százezer ember mélyszegénységben, húszezer éhező gyerek, rekordinfláció...

Na, ez nem hír, de a szivárványos zászló, az igen, azt be köll dobni, azon csámcsogni kell :DDDDDDDDD

Ki kéne találni titeket, ha nem lennétek :)
Kb olyan hírek mint a szétrombolt temető. (:y (:o

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.06.24. 21:37

keF1r írta:
2022.06.24. 16:11
zola írta:
2022.06.24. 10:51


Olyat igen, hogy ami a NER ellentéte, ha tetszik fogalmazzunk úgy, hogy ami most a világban a mainstream abból sem kérek. És igen, ha mindenáron választanom kellene a kettő közt, hála égnek nem kell, akkor a mostani NER-t választom. Mert még mindig liberálisabb, kevésbé megbélyegző, mint a magát liberálisnak hazudó PC faszság. Itt még leírhatod a véleményed, aki kíváncsi rá ahhoz még el is juthat (nem a közmédia által). Max kommentekben az agyhalottabbja szarrá fog sértegetni. A másik oldalon ha nem térdelsz le rasszista vagy, ha csendben vagy akkor a rendszer néma és sunyi haszonélvezője vagy, ha ellentétes a véleményed akkor rasszista és fasiszta vagy, ha nem vagy velük, akkor a másik oldallal vagy... stb. Akkor felelsz meg az elvárásnak, ha átszellemült boldogságtól sugárzó arccal harsogod a véleményüket, azt a véleményt ami egyes platformokon (film, sorozat, videójáték) már átment történelemhamisításba.
De amíg nem kell a két rendszer közt választani, addig ellavírozgatok és négyévente húzok egy ikszet a kutyákra... ha még lesznek.
Na ezt szépen leirtad...normális ember pont ebben és igy nem akar/szeret élni...de rákényszerítik
és nekem ebből van elegem
én nem jobb meg baloldali vagyok hanem normális értékrend szerint élő becsületes ember...ezek érzik itt rosszul magukat és a jelek szerint kevés is van belőlünk mert jól láthatóan megfelel ez sokaknak/millioknak

Na én zártam a témát és a forumozást is egy időre megint :mosoly:
Na mindenki nyugodjon le a picsaba. (:o

Ne csinald

:neem01

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.06.24. 21:38

Alghar írta:
2022.06.24. 18:48
rdaneelolivaw írta:
2022.06.24. 17:00
Basszameg, pedig most írtam volna le kb 3-4 gazdasági elemzést. (:n
Nekem leírhatod, hogy ha soha nem látott mértékben erősödik a gazdaság, akkor az hogyan jön össze azzal, hogy "ha majd a gazdaság fejlődése lehetővé teszi, akkor emeljük a pedagógusok fizetését".
Nem fogjak emelni. A tanarok olyan birkak bazdmeg es nem ertem miert

Ha lesz tuntetesetek elmegyek veletek. Nonszensz amit csinalnak veletek

Lezárt