Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.06.24. 21:40

vollebak írta:
2022.06.24. 19:43
Irigylem, hogy mi az, ami szerinted a probléma ebben az országban, Dani :)

Szivárványos zászlók, Baranyi Krisztina (ki a faszom az, kit érdekel?), Kálmán Olga férje (ki a faszom az, kit érdekel?), médiaháború a Ferencvárosban (mi van??? :DDD)... Micsoda problémák :)

A 400 forintos euró, a titkosított vagyonnyilatkozatok, óvatos becslések szerint is százezer ember mélyszegénységben, húszezer éhező gyerek, rekordinfláció...

Na, ez nem hír, de a szivárványos zászló, az igen, azt be köll dobni, azon csámcsogni kell :DDDDDDDDD

Ki kéne találni titeket, ha nem lennétek :)
Baranyi szerintem a lebecsuletebb polgarmesterunk aki bar nem ert ahhoz amit csinal de legalabb jot akar. Majd belejon

En nem ertek egyet vele szinte semmiben de becsulom ot.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2022.06.24. 23:08

Bandee írta:
2022.06.24. 21:38

Nem fogjak emelni. A tanarok olyan birkak bazdmeg es nem ertem miert

Ha lesz tuntetesetek elmegyek veletek. Nonszensz amit csinalnak veletek
Bandi, itt tárgyalásnak, tüntetésnek, sztrájknak már semmi értelme. Leszarják, lesöprik. Itt egyet lehet: nem felvenni a munkát kollektíve, aztán bedől a rendszer. Meg akkor is, ha kirúgják azokat, akik nem veszik fel a munkát. Mondjuk engem pont nem érdekel, mert az asszony még a nyáron megy az osztrákokhoz dolgozni euróért, aztán ha szivatni próbálnak engem, akkor megyek én is.
Csak jelzés értékkel: asszony kapott kb. 20 állásajánlatot, mióta kiderült, hogy otthagyja a tanári pályát. Az egyik, ami tetszik neki az 30 munkaórás (egyik héten 3, a másikon 4 napot dolgozna) kb. 1000 euró a pénz + az összes borravaló az övé (kávézóról beszélünk)...az ugye most kb. 400.000 nettó + a borravaló. Tudod mennyi volt itt a fizuja diplomásként, pótlékokkal? Nettó 230.000 forint. Szóval bekaphatják a f@szomat, lépek én is, az utolsó meg kapcsoljon villanyt.

Volle:
nekem Németországról nagyon pozitív tapasztalataim vannak, de ahol én voltam (Heidelberg környéke), az nem mérvadó igazán, mert ott rengeteg a külföldi vagy külföldi származású német. A főnököm olasz volt, az élettársa görög, a főnököm volt felesége német, a veje török, az egyik legjobb barátunk lengyel felmenőkkel bírt és még sorolhatnám. A munka miatt persze sokat beszéltem németekkel is és az a tapasztalatom, hogy "felmérnek". Távolságtartók, de ha megismernek, akkor jó fejek és lehet rájuk számítani. Volt pl. egy mogorva német, mindig, mire beért a sörkertbe a söre már készen várta. Két éven át köszönésen/köszönömön kívül nem is beszéltünk. Aztán egyszer csak megállt egy nap a pultnál és elkezdett velünk beszélgetni. És attól kezdve jóban voltunk. Szóval az én tapasztalatom (2011-ig, akkor voltam utoljára) abszolút pozitív.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.06.25. 14:01

Alghar írta:
2022.06.24. 23:08
Bandee írta:
2022.06.24. 21:38

Nem fogjak emelni. A tanarok olyan birkak bazdmeg es nem ertem miert

Ha lesz tuntetesetek elmegyek veletek. Nonszensz amit csinalnak veletek
Bandi, itt tárgyalásnak, tüntetésnek, sztrájknak már semmi értelme. Leszarják, lesöprik. Itt egyet lehet: nem felvenni a munkát kollektíve, aztán bedől a rendszer. Meg akkor is, ha kirúgják azokat, akik nem veszik fel a munkát. Mondjuk engem pont nem érdekel, mert az asszony még a nyáron megy az osztrákokhoz dolgozni euróért, aztán ha szivatni próbálnak engem, akkor megyek én is.
Csak jelzés értékkel: asszony kapott kb. 20 állásajánlatot, mióta kiderült, hogy otthagyja a tanári pályát. Az egyik, ami tetszik neki az 30 munkaórás (egyik héten 3, a másikon 4 napot dolgozna) kb. 1000 euró a pénz + az összes borravaló az övé (kávézóról beszélünk)...az ugye most kb. 400.000 nettó + a borravaló. Tudod mennyi volt itt a fizuja diplomásként, pótlékokkal? Nettó 230.000 forint. Szóval bekaphatják a f@szomat, lépek én is, az utolsó meg kapcsoljon villanyt.

Volle:
nekem Németországról nagyon pozitív tapasztalataim vannak, de ahol én voltam (Heidelberg környéke), az nem mérvadó igazán, mert ott rengeteg a külföldi vagy külföldi származású német. A főnököm olasz volt, az élettársa görög, a főnököm volt felesége német, a veje török, az egyik legjobb barátunk lengyel felmenőkkel bírt és még sorolhatnám. A munka miatt persze sokat beszéltem németekkel is és az a tapasztalatom, hogy "felmérnek". Távolságtartók, de ha megismernek, akkor jó fejek és lehet rájuk számítani. Volt pl. egy mogorva német, mindig, mire beért a sörkertbe a söre már készen várta. Két éven át köszönésen/köszönömön kívül nem is beszéltünk. Aztán egyszer csak megállt egy nap a pultnál és elkezdett velünk beszélgetni. És attól kezdve jóban voltunk. Szóval az én tapasztalatom (2011-ig, akkor voltam utoljára) abszolút pozitív.
Azt kene, persze. Anyjuk picsajat

Egyébként tanitottal eleget, szerintem hagyjad nem erdemli meg ez a vezetes es a tarsadalom se, hogy robotoljal erte. Tettel mar eleget.

A társadalomnak kellett volna kiállni értetek.


Bettu unikaöccse letolta a németeknél a középiskolát Bonnban. Ő mondta a nagyobb többség nacionalista de azért el volt velük. Ma meg a balatoni szomszéddal beszélgettem, hazajött Bristolból ahol taxis cége volt. Szó szerint azt mondta mnt Nigel, az angolok kibaszott kétszínűek szerinte de ertől függetlenül bírja őket. Egyébként meg ott szedte meg magát tehát jobb ha nem szól semmit.

Azt hiszem minden népben van ilyen, mi se bírjuk a románokat és szerintem lenézzük őket. Szóval van ilyen, nem kell ezen fennakadni. Én bírom az angolokat ha elmennèk innen csak oda mennék.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.06.25. 18:06

Bandee írta:
2022.06.25. 14:01
Alghar írta:
2022.06.24. 23:08


Bandi, itt tárgyalásnak, tüntetésnek, sztrájknak már semmi értelme. Leszarják, lesöprik. Itt egyet lehet: nem felvenni a munkát kollektíve, aztán bedől a rendszer. Meg akkor is, ha kirúgják azokat, akik nem veszik fel a munkát. Mondjuk engem pont nem érdekel, mert az asszony még a nyáron megy az osztrákokhoz dolgozni euróért, aztán ha szivatni próbálnak engem, akkor megyek én is.
Csak jelzés értékkel: asszony kapott kb. 20 állásajánlatot, mióta kiderült, hogy otthagyja a tanári pályát. Az egyik, ami tetszik neki az 30 munkaórás (egyik héten 3, a másikon 4 napot dolgozna) kb. 1000 euró a pénz + az összes borravaló az övé (kávézóról beszélünk)...az ugye most kb. 400.000 nettó + a borravaló. Tudod mennyi volt itt a fizuja diplomásként, pótlékokkal? Nettó 230.000 forint. Szóval bekaphatják a f@szomat, lépek én is, az utolsó meg kapcsoljon villanyt.

Volle:
nekem Németországról nagyon pozitív tapasztalataim vannak, de ahol én voltam (Heidelberg környéke), az nem mérvadó igazán, mert ott rengeteg a külföldi vagy külföldi származású német. A főnököm olasz volt, az élettársa görög, a főnököm volt felesége német, a veje török, az egyik legjobb barátunk lengyel felmenőkkel bírt és még sorolhatnám. A munka miatt persze sokat beszéltem németekkel is és az a tapasztalatom, hogy "felmérnek". Távolságtartók, de ha megismernek, akkor jó fejek és lehet rájuk számítani. Volt pl. egy mogorva német, mindig, mire beért a sörkertbe a söre már készen várta. Két éven át köszönésen/köszönömön kívül nem is beszéltünk. Aztán egyszer csak megállt egy nap a pultnál és elkezdett velünk beszélgetni. És attól kezdve jóban voltunk. Szóval az én tapasztalatom (2011-ig, akkor voltam utoljára) abszolút pozitív.
Azt kene, persze. Anyjuk picsajat

Egyébként tanitottal eleget, szerintem hagyjad nem erdemli meg ez a vezetes es a tarsadalom se, hogy robotoljal erte. Tettel mar eleget.

A társadalomnak kellett volna kiállni értetek.


Bettu unikaöccse letolta a németeknél a középiskolát Bonnban. Ő mondta a nagyobb többség nacionalista de azért el volt velük. Ma meg a balatoni szomszéddal beszélgettem, hazajött Bristolból ahol taxis cége volt. Szó szerint azt mondta mnt Nigel, az angolok kibaszott kétszínűek szerinte de ertől függetlenül bírja őket. Egyébként meg ott szedte meg magát tehát jobb ha nem szól semmit.

Azt hiszem minden népben van ilyen, mi se bírjuk a románokat és szerintem lenézzük őket. Szóval van ilyen, nem kell ezen fennakadni. Én bírom az angolokat ha elmennèk innen csak oda mennék.
Erre a részére nem akartam kitérni, mert nem akarok senki tyúkszemére lépni, de igen. Ha életvitelszerűen tartózkodsz valahol, utána hátrafelé nyilazni szerintem nem túl elegáns. Főleg egy nyugati ország kapcsán, ahol az, hogy egészségügyi ellátást veszel igénybe mondjuk, vagy használod a tömegközlekedést, az nem úgy néz ki, hogy hádde fizetek érte, jogom van hozzá. Igen, van, csak éppen ha összehasonlítod, milyen egy magyar távolsági buszon vagy vonaton ülni, meg milyen egy németen vagy briten, ég és föld. Ott vagy valahol, kapsz munkát, használhatod ezeket a dolgokat, kapod az egészségügyi ellátást az olyan közkórházakban, ami itthon magánklinikának minősülne (a legjobb cimborámat ha nem egy edinburgh-i kórházban látják el a kettős lábtörésével, hanem itthon történik meg vele a balesete, egy életre bottal sántikálna - és ezt a körzeti orvos apja és a szintén eü-ben dolgozó anyja mondják, nem én), akkor hazajössz, és aztán fikázódsz? Hát, nekem ez nem stílusom.

Közhely, de nyilván sehol sincs kolbászból a kerítés, meg mindenhol vannak fasz emberek. Utóbbiból viszont nem mindegy az egy négyzetkilométerre eső arány, és ha sokáig ott vagy valahol, annak igenis van oka. Vagy azért, mert jó pénzt kapsz, vagy azért, mert tisztább, rendezettebb a közeg, meg ilyesmi. A lényeg, hogy senki sem marad huzamos ideig képmutató, kétszínű, arrogáns, satöbbi emberek között, ha „ár/érték arányban” összességében nem éri meg neki valamiért, hogy ott éljen. Ezért van, hogy minden nehézség vagy esetleges negatív élmény ellenére mindig nagyon jó szívvel fogok gondolni minden kint töltött évemre - pedig aki tudja, hogy az első évem hogy alakult, az simán mondhatná, hogy akár utálkozhatnék is. De nem teszem, mert mint mindenkinek, aki marad sokáig, nekem is az volt az érzésem még a legnehezebb időkben is odakint, hogy összeségében még mindig volt elég jó nekem ott, hogy maradni akarjak.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.06.26. 22:40

Mennyire komoly illetve komolytalan egy ilyen választás?

Gábor Hajnalka, a település jegyzője a helyi választási iroda vezetőjeként az MTI-nek elmondta: a 15 760 keszthelyi szavazópolgár közül 1696 vett részt a polgármester-választáson, közülük 1510-en adtak érvényes szavazatot az egyetlen jelöltre.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2022.06.27. 13:18

Gulyás Gergely végül a kormány Ryanairrel szembeni konfliktusáról is beszélt. Michael O'Learyről, a vállalat vezérigazgatójáról úgy fogalmazott:

„Ha valaki egy ír kocsmában töltötte a gyermekkorát, ahol túl fiatalon túl sok alkoholhoz jutott, akkor – úgy látszik – ennek felnőttkorban is nyoma marad.”
Milyen stílus ez? :szom01

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.06.27. 14:55

High-End írta:
2022.06.27. 13:18
Gulyás Gergely végül a kormány Ryanairrel szembeni konfliktusáról is beszélt. Michael O'Learyről, a vállalat vezérigazgatójáról úgy fogalmazott:

„Ha valaki egy ír kocsmában töltötte a gyermekkorát, ahol túl fiatalon túl sok alkoholhoz jutott, akkor – úgy látszik – ennek felnőttkorban is nyoma marad.”
Milyen stílus ez? :szom01
Pisti, ez a híres jobboldali morális fölény, amiről épp Gulyás beszélt, és amit a pedofilpártoló Bayer is olyan szorgosan képvisel (:u
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2022.06.27. 15:22

vollebak írta:
2022.06.27. 14:55

Pisti, ez a híres jobboldali morális fölény, amiről épp Gulyás beszélt, és amit a pedofilpártoló Bayer is olyan szorgosan képvisel (:u
Pont az írekkel van 100%-os pozitív tapasztalatom. :mosoly:

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.06.27. 18:24

High-End írta:
2022.06.27. 13:18
Gulyás Gergely végül a kormány Ryanairrel szembeni konfliktusáról is beszélt. Michael O'Learyről, a vállalat vezérigazgatójáról úgy fogalmazott:

„Ha valaki egy ír kocsmában töltötte a gyermekkorát, ahol túl fiatalon túl sok alkoholhoz jutott, akkor – úgy látszik – ennek felnőttkorban is nyoma marad.”
Milyen stílus ez? :szom01
Mint az íré. Pont olyan

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.06.27. 18:32

Bandee írta:
2022.06.27. 18:24
High-End írta:
2022.06.27. 13:18


Milyen stílus ez? :szom01
Mint az íré. Pont olyan
Az ír egy üzletember, egy civi. Gulyás a miniszterelnökséget vezető miniszter, egy intézmény és (papíron) köztiszteletben álló, egy sor dolgot képviselő államférfi.

Ha ugyanaz a mérce, amivel mérjük mindkettőt, akkor nagyon nagy baj van.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.06.27. 19:40

vollebak írta:
2022.06.27. 18:32



Az ír egy üzletember, egy civi. Gulyás a miniszterelnökséget vezető miniszter, egy intézmény és (papíron) köztiszteletben álló, egy sor dolgot képviselő államférfi.

Ha ugyanaz a mérce, amivel mérjük mindkettőt, akkor nagyon nagy baj van.
Ember, ember. Darab, darab. Egyenlőség van. Ez csak a mércére vonatkozik. A válasznyilatkozat gáz. Magyarként elvárnám, hogy aki engem képvisel, az ne süllyedjen le tahó szintre, mégha a másik az is, mert engem is éget vele.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.06.27. 20:19

vollebak írta:
2022.06.27. 18:32
Bandee írta:
2022.06.27. 18:24


Mint az íré. Pont olyan
Az ír egy üzletember, egy civi. Gulyás a miniszterelnökséget vezető miniszter, egy intézmény és (papíron) köztiszteletben álló, egy sor dolgot képviselő államférfi.

Ha ugyanaz a mérce, amivel mérjük mindkettőt, akkor nagyon nagy baj van.
Talán tíz húsz ève sok lett volna, ma már szerintem belefér ha megnézed miket üzengetnek politikusok a világban. Annyira nem paraszt megnyilvánulás, arra utal, hogy kocsmai stílusban beszél az ember. Végül is azt nem várhatta majd haptákban áll mindenki mert ő megszólalt. Még ha ez az adó tényleg faszság is

Na mindegy, részemről az ügy több szót nem érdemel.

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2022.06.28. 14:04

Az MNB váratlanul 7,75%-re emelte az alapkamatot.

EURHUF 400 latt.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2022.06.28. 14:49

High-End írta:
2022.06.28. 14:04
Az MNB váratlanul 7,75%-re emelte az alapkamatot.

EURHUF 400 latt.
Várjuk meg a 3 orás nyilatkozatot hozzá...
Ha az szokásos kuruc stilusban történik akkor lófaszt sem fog érni az egész
meg vagyok győződve, hogy szándékosan 400 körül akarják tartani ameddig csak lehet és ez a lépés csak arról szólt, hogy már fenyegetett a 410-420 réme...
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2022.06.29. 08:48

keF1r írta:
2022.06.28. 14:49
High-End írta:
2022.06.28. 14:04
Az MNB váratlanul 7,75%-re emelte az alapkamatot.

EURHUF 400 latt.
Várjuk meg a 3 orás nyilatkozatot hozzá...
Ha az szokásos kuruc stilusban történik akkor lófaszt sem fog érni az egész
meg vagyok győződve, hogy szándékosan 400 körül akarják tartani ameddig csak lehet és ez a lépés csak arról szólt, hogy már fenyegetett a 410-420 réme...
Idén 11-12,6% lehet az infláció, az őszre várt tetőzéséig folytatódik a kamatemelés.

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2022.06.29. 09:21

Mindössze nyolc fővel működik a Twn.hu oldalt kiadó Top News Hungary Kft., amely a reklámügynökségüknél, a Nakama & Partners Kft.-nél is nagyobb profitot termelt 2021-ben. A 24.hu cikke szerint a Top News Hungary 2021-ben több mint 1,56 milliárd forintnyi árbevételt ért el, ebből 1,33 milliárdnyi adózott eredménye lett, a nyereséget pedig a tulajdonosok osztalék formájában ki is utalták maguknak.

Ez 85 százalékos profitrátát jelent, ami ebben az ágazatban kivételesnek mondható, különösen úgy, hogy a bevétel kizárólag a főtevékenységéből származik, ez pedig a „világháló-portál szolgáltatás”. Tehát tanácsadás, más rendezvényszervezés vagy egyéb tevékenység nem kötődik ide.
(:v

Kata és Cili business women. (:u

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.06.29. 10:27

High-End írta:
2022.06.29. 09:21
Mindössze nyolc fővel működik a Twn.hu oldalt kiadó Top News Hungary Kft., amely a reklámügynökségüknél, a Nakama & Partners Kft.-nél is nagyobb profitot termelt 2021-ben. A 24.hu cikke szerint a Top News Hungary 2021-ben több mint 1,56 milliárd forintnyi árbevételt ért el, ebből 1,33 milliárdnyi adózott eredménye lett, a nyereséget pedig a tulajdonosok osztalék formájában ki is utalták maguknak.

Ez 85 százalékos profitrátát jelent, ami ebben az ágazatban kivételesnek mondható, különösen úgy, hogy a bevétel kizárólag a főtevékenységéből származik, ez pedig a „világháló-portál szolgáltatás”. Tehát tanácsadás, más rendezvényszervezés vagy egyéb tevékenység nem kötődik ide.
(:v

Kata és Cili business women. (:u
Csak irigy lipsi vagy. Bezzeg, ha Gyurcsány lenne!
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.06.29. 12:16

https://24.hu/fn/gazdasag/2022/06/29/ko ... lyhelyzet/

Einstand van, elvtársak! Először állami felügyelet, aztán magánosítás. Bevált recept.

De Gyurcsány volt a kommunista, és a nemzetközi háttérhatalom gyengíti a forintot. Nincs itt semmi látnivaló.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.06.30. 12:01

Előrevetítem, hogy ehhez kibaszottul nincs kedvem, de valamikor illene lezárni.
vollebak írta:
2022.06.30. 11:19
Willy, nem akarom tovább görgetni ezt a témát itt, ebben a topikban, mert ez már tényleg nem csak az F1-ről szól, meg abban sem akarok asszisztálni, hogy már passzív-agresszív vagy („PC-hívő”). A PC egy kurva jó dolog, és te azért haragszol rá, amit most mondjuk Piquet meg Vips kapcsán túlkapásnak lehet értelmezni, vagyis az emberi hülyeségről beszélünk, hogy megint nem képesek egy alapvetően nagyon jó és fontos dolgot helyesen használni. Ettől még nem lesz senki hívő, ha így látja, ahogyan kommunisták sem vagyunk Bandival, mert egyetértünk abban, hogy a kommunizmus papíron a legszebb, legjobb rendszer, amit kitaláltak az emberek maguknak - de azt sem tudták megvalósítani rendesen.

Megértem, hogy miért ódzkodsz a poltopiktól, és mondtad, hogy nem jársz arra szívesen. De ha van kedved, ott folytathatjuk, illetve válaszolok részletesen az érveidre, mert nem akarom, hogy azt hidd, leszarom őket. Csak itt már nem akarom offolni a topikot ezzel, aminek tényleg nyomokban sincs köze az F1-hez.
1: Kurvára nem jó dolog. Azt se hiszem, hogy lenne a fórumon még egy felhasználó, aki pártolná. Látni kéne, hogy ez a szarrágás csak még jobban egymásnak uszítja az embereket, a hatás pedig pont ellentétes az elvárttal. Kb. mint a #metoo. Nem feltétlen csökkent a zaklatás / erőszak, de már karriereket lehet tönkre tenni, ha egy hülye picsa zaklatással vádol meg valakit, még ha alapja sincs. És ez a Facebook előtt is így volt már, lásd Zsanett-ügy.

2: Nem emiatt. Ez csak csepp a tengerben. Rengeteget veszekszek az elméleti szakemberekkel az ilyen ideológiák miatt.
Foglalkozik a PC például azzal, hogy mi lesz az ártatlanul meghurcoltakkal? Vagy egy homoszexuálisok által zaklatott személlyel? Vagy egy feketék által bántalmazott fehér gyerekkel? Nem. A többségi társadalmat akarja mindenért felelőssé tenni, és minden lehetséges kisebbséget ellene hangolni. Ezért akarja megosztani a társadalmat minden lehetséges módon. Etnikai, vallási, szexuáis orientáció, és már nemi alapon is.

A valódi problémák fölött meg szépen elsiklik mindenki. Úgy 3 évem ment rá, hogy (munka és tanulás mellett) megpróbáljak olyan ellenzéki programban segíteni, amely tartalmazna olyan intézkedéseket, mint például az epilepsziára is járjon adókedvezmény, ne csak az olyan ritka betegségekre, mint a lisztérzékenység. Vagy hogy aki rokkant állományban volt 2011-ig, és 2012-re a juttatását a harmadára csökkentették, annak ne csak a 4-5%-a legyen jogosult a félmilliós kompenzációra.
A PC oldal szerint ebből hiányoztak az LMBTQIAPSTB+ jogok, a jobboldali ellenzék szerint ez túl baloldali program.

Ebből van nekem elegem, és szerintem másoknak is. Amikor az egyik hülye narancsos azt mondja, hogy a lábak nélkül élő közgazdász nem megváltozott munkaképességű, mert a fejével dolgozik; a másik meg azt, hogy a 3-as metrót azért nem kell akadálymentesíteni, mert eddig se volt, akkor a PC szekta hallhat, és azért duzzog, mert Novák leszedett egy épületről egy szivárványos zászlót.

A PC-t azért támogatják páran, mert csak bólogatni kell hozzá, tenni nem. Fellebbezést írni egy jogtalanul elvett anyagi támogatásra vs. beállítani a rainbow-filtert a Facebook-profilképen.

A kommunizmushoz annyit, hogy jóval több áldozatott szedett, mint a rettegett nácizmus.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.06.30. 12:29

Willy írta:
2022.06.30. 12:01
Előrevetítem, hogy ehhez kibaszottul nincs kedvem, de valamikor illene lezárni.
vollebak írta:
2022.06.30. 11:19
Willy, nem akarom tovább görgetni ezt a témát itt, ebben a topikban, mert ez már tényleg nem csak az F1-ről szól, meg abban sem akarok asszisztálni, hogy már passzív-agresszív vagy („PC-hívő”). A PC egy kurva jó dolog, és te azért haragszol rá, amit most mondjuk Piquet meg Vips kapcsán túlkapásnak lehet értelmezni, vagyis az emberi hülyeségről beszélünk, hogy megint nem képesek egy alapvetően nagyon jó és fontos dolgot helyesen használni. Ettől még nem lesz senki hívő, ha így látja, ahogyan kommunisták sem vagyunk Bandival, mert egyetértünk abban, hogy a kommunizmus papíron a legszebb, legjobb rendszer, amit kitaláltak az emberek maguknak - de azt sem tudták megvalósítani rendesen.

Megértem, hogy miért ódzkodsz a poltopiktól, és mondtad, hogy nem jársz arra szívesen. De ha van kedved, ott folytathatjuk, illetve válaszolok részletesen az érveidre, mert nem akarom, hogy azt hidd, leszarom őket. Csak itt már nem akarom offolni a topikot ezzel, aminek tényleg nyomokban sincs köze az F1-hez.
1: Kurvára nem jó dolog. Azt se hiszem, hogy lenne a fórumon még egy felhasználó, aki pártolná. Látni kéne, hogy ez a szarrágás csak még jobban egymásnak uszítja az embereket, a hatás pedig pont ellentétes az elvárttal. Kb. mint a #metoo. Nem feltétlen csökkent a zaklatás / erőszak, de már karriereket lehet tönkre tenni, ha egy hülye picsa zaklatással vádol meg valakit, még ha alapja sincs. És ez a Facebook előtt is így volt már, lásd Zsanett-ügy.

2: Nem emiatt. Ez csak csepp a tengerben. Rengeteget veszekszek az elméleti szakemberekkel az ilyen ideológiák miatt.
Foglalkozik a PC például azzal, hogy mi lesz az ártatlanul meghurcoltakkal? Vagy egy homoszexuálisok által zaklatott személlyel? Vagy egy feketék által bántalmazott fehér gyerekkel? Nem. A többségi társadalmat akarja mindenért felelőssé tenni, és minden lehetséges kisebbséget ellene hangolni. Ezért akarja megosztani a társadalmat minden lehetséges módon. Etnikai, vallási, szexuáis orientáció, és már nemi alapon is.

A valódi problémák fölött meg szépen elsiklik mindenki. Úgy 3 évem ment rá, hogy (munka és tanulás mellett) megpróbáljak olyan ellenzéki programban segíteni, amely tartalmazna olyan intézkedéseket, mint például az epilepsziára is járjon adókedvezmény, ne csak az olyan ritka betegségekre, mint a lisztérzékenység. Vagy hogy aki rokkant állományban volt 2011-ig, és 2012-re a juttatását a harmadára csökkentették, annak ne csak a 4-5%-a legyen jogosult a félmilliós kompenzációra.
A PC oldal szerint ebből hiányoztak az LMBTQIAPSTB+ jogok, a jobboldali ellenzék szerint ez túl baloldali program.

Ebből van nekem elegem, és szerintem másoknak is. Amikor az egyik hülye narancsos azt mondja, hogy a lábak nélkül élő közgazdász nem megváltozott munkaképességű, mert a fejével dolgozik; a másik meg azt, hogy a 3-as metrót azért nem kell akadálymentesíteni, mert eddig se volt, akkor a PC szekta hallhat, és azért duzzog, mert Novák leszedett egy épületről egy szivárványos zászlót.

A PC-t azért támogatják páran, mert csak bólogatni kell hozzá, tenni nem. Fellebbezést írni egy jogtalanul elvett anyagi támogatásra vs. beállítani a rainbow-filtert a Facebook-profilképen.

A kommunizmushoz annyit, hogy jóval több áldozatott szedett, mint a rettegett nácizmus.
Sok időm most nincs, de alapvetően nem sokban látom másként. A PC megvalósítása valóban nagyon problémás, én azért kardozok veled, mert szerinted eleve szükségtelen és rossz az egész. Amiket írsz, azokkal egyetértek, hogy kinek és miért járna kedvezmény, figyelem - sokkal több társadalmi érzékenység kéne, de ezt a szót mára elkoptatták azok, akik a társadalmi érzékenységet annak próbálják beállítani, hogy aki használja, az tütüszoknyás buzit akar minden férfiből faragni. A társadalmi érzékenység az, ami miatt konszenzus van arról, hogy mi miatt neveled egy gyerekbe, hogy adjuk át az idősnek a buszon a helyet, meg nem röhögjük ki a kerekesszékest. Ezek a társadalmi érzékenységek az évszázadok során sokat alakultak, csak nemrég számoltuk fel azt, hogy attól még, hogy valaki cseléd, pont annyit ér az élete, mint a felette pöffeszkedő uraságnak. Nagyon sok munka van még, és abban is egyetértek, hogy a fészbúkon filterezés az egy fasz pózolás, ami öncélú, mert a lájkokat lehet rá kapni, de valós eredménye nincs. Aki ismerősöm a fészbúkon, az meg tudja erősíteni, hogy én nem is szoktam ilyeneket, meg linkelgetni sem szoktam a témában, hogy mutassam, mekkora SJW vagyok.

A „kommunizmus tobb áldozatot követelt, mint a rettegett nácizmus” vörös posztó, ebbe ne menjünk nagyon bele, mert nagyon sánta, és durva relativizálás. Mindössze két dolgot fűznék most hozzá: az egyik, hogy a nácizmust nem eleve már rosszul valósították meg alkalmatlan gyökerek, mint a kommunizmust, hanem az ultraprecíz németek ültették a gyakorlatba azt, amiről az elmélet maga szólt: a kódolt társadalmi szegregálást, az élettérnövelést, a „fajnemesítést”. Ez nem valami elfajzás, mint a sztálini személykultusz és a gulágok, mert Marxnak esze ágában sem volt ilyesmiket kitalálni. A nácik viszont pontosan azt csinálták, amit Hitler kigondolt és ideálisnak tartott, és maga Hitler végig is asszisztálta az egészet, amíg élt, szemben Marxszal, aki már az 1917-es orosz forradalom kitörésekor is több mint 30 éve halott volt. Tehát már ott bukik ez a valamiért nagyon népszerű relativizálási kísérlet a kommunizmus meg a nácizmus között, hogy ki és hogyan találta ki az elméleti alapját, amiből mi, kik által és hogyan valósult meg. A második dolog pedig, hogy eleve nem jó ezt a számháborúzás oldaláról megközelíteni, ha azt meg nem akarod hozzávenni, hogy a náciknak volt szűk 13 éve az 1932-es választások megnyerésétől a második világháború végéig, a kommunizmust a gyakorlatban minden módon elbaszók meg 1917-ben kezdték, és még ma is van nekünk egy Kína meg egy Észak-Korea (hogy mást ne mondjak). Nem veheted egy kalap alá Kambodzsát, Tibetet, a gulágokat és a Romanovokat azzal, hogy hát kérem, a nácik nem öltek ennyit. Nem, persze, mert se elég idejük, se elég területük nem volt hozzá. Időarányosan nézve viszont a nácizmusnál gyilkosabb és pusztítóbb ideológia nem volt az emberiség történelmében. Nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy minden, amiről velük kapcsolatban beszélünk, alig 13 évet ölel fel.

De megint csak: nem vagyok kommunista. Csak ne őrüljünk már meg, hogy gyilkosabb/rosszabb eszme, nincs a nácizmus. Bandi teljesen jól írta, hogy papíron a kommunizmus a legszebb, legigazságosabb eszme, csak épp nem működik, és hihetetlenül balfaszul is nyúltak a megvalósításához. Ugyanezt senki nem mondhatja el a nácizmusról, hogy hát milyen szép lett volna, csak elrontották, mert nem ott, nem azok és nem úgy álltak hozzá, ahogy az ideológia megálmodója kitalálta.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2022.06.30. 12:54

:szom01
Jellemző gazdasági hírcsokor pannonpusztáról:
1. Egyre jobban korlátozzák a hatósági áras üzemanyagok megvehető mennyiségét, 100 liter, 50 liter, 40 liter, 20 liter, semmi, 5-700 kútról teljesen eltűnhetnek, itt a hiány, piaci áras is tünedezik el
2. További energiacégeket államosíthatnak, rendelettel
3. Tovább szigorítják, mennyi alapvető élelmiszert lehet venni hatósági áron (van, ahol már csak 1 kiló lisztet a webshopban, ha van), sok helyen semennyit, mert nincs
4. Vízhiány Budapest agglomerációjában - a hatósági árak okozta évtizedes veszteségek miatt elmaradtak a fejlesztések növekvő népességhez, ismerkedés a lajtoskocsival
5. Bedőlt egy italnagyker, állam nyúl alá, bedőlt egy "családi magyar" mirelitescég devizahitel miatt, haveri bank finanszírozta
6. Újabb helyen nem lehet szülni nyáron, mert nincs orvos
Tiszta késő kádárkor, amikor már dőlt ki a szar a szekrényből, klasszik hiánygazdaság tünetei inflációval, megfejelve a haveri "üzletelés" (nem értenek semmihez, csak az állami emlő fejéséhez, a tej meg elapadt) csődjeleivel. Legjobb mix. Tódjuk-fódjuk, és egyre inkább úgy nézünk ki, mint a trottyos Brezsnyev.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.06.30. 13:19

Annyit pontosítanék, hogy a gulágokat és a kommunizmus elbaszását Lenin kezdte, nem Sztálin. A GULAG tábor ötlete 19-es és 20-ban megnyílt az első, tehát Leninék kezdték Sztálin csak kiterjesztette. Marx nézetei legjobb tudomásom szerint elég messze vannak attól amit ezek az elmebetegek csináltak kommunizmus címén.

Kínában nincs kommunizmus, a legdurvább kapitalizmus van ami létezik a világon.

Csak szőr mentén említem, de Lenin Nyugaton kezdte, ott "képezték'" ki. Lenint akkoriban már Oroszországban üldözték, ő és körei a FED és német (Warburgok, Schiff) támogatással kerültek vissza a szart kavarni. Trockij New Yorkot is megjárta elég érdekes körülmények között..
Érdemes a FED összetételét megnézni napjainkban is, illetve akkoriban:) De ez már egy másik téma

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.06.30. 14:02

Bandee írta:
2022.06.30. 13:19
Annyit pontosítanék, hogy a gulágokat és a kommunizmus elbaszását Lenin kezdte, nem Sztálin. A GULAG tábor ötlete 19-es és 20-ban megnyílt az első, tehát Leninék kezdték Sztálin csak kiterjesztette. Marx nézetei legjobb tudomásom szerint elég messze vannak attól amit ezek az elmebetegek csináltak kommunizmus címén.

Kínában nincs kommunizmus, a legdurvább kapitalizmus van ami létezik a világon.

Csak szőr mentén említem, de Lenin Nyugaton kezdte, ott "képezték'" ki. Lenint akkoriban már Oroszországban üldözték, ő és körei a FED és német (Warburgok, Schiff) támogatással kerültek vissza a szart kavarni. Trockij New Yorkot is megjárta elég érdekes körülmények között..
Érdemes a FED összetételét megnézni napjainkban is, illetve akkoriban:) De ez már egy másik téma
Így van. Eleve egy egészen más berendezkedésű országban képzelte el az egészet, mint Oroszország.

De most eleve ez a kijelentés, hogy a kommunizmus több embert ölt meg, mint a nácizmus, annyira sokszor kerül elő, és annyira bosszantó, mert olyan sok sebből vérzik.

1. Mi a forrás, milyen számokkal dolgozunk? A Kommunizmus fekete könyve című fércműt vesszük alapul, amit megtagad a tudományos közönség, a Harvard betiltotta a forgalmazását, és amiben a röhejes számilliós szám van? Mert csak úgy jön ki a „matek”. És abban a könyvben olyan csodás futtatások vannak, hogy a CIA pénzelte Pol Pot-féle vérengzést is beleveszik a kommunizmus áldozatai közé, (lol), meg Wehrmacht elesett katonáit, miközben a nácizmus áldozatai rendszerint a haláltáborokban leölt zsidók és egyéb foglyok adják. Eleve már Szolzsenyicin számai is tévedésen alapultak, a forradalom előtti születések számát vette alapul évtizedekkel később, hogy akkor hol van annyi ember.

2. Persze, a kínai kommunizmus olyan, mint a magyar demokrácia, de a lényeg, hogy a Willy által emlegetett „a kommunizmus több halált okozott, mint a nácizmus” tévhitnek masszív része, hogy mindent belevesznek. Hitlernek volt tizenhárom éve, ebből konkrétan hat, amit se előtte, se azóta nem látott, iparosított és vérfagyasztó precizitással kivitelezett tömeggyilkosságokat csináljon, és akkor ezt akarja egy kalap alá venni egy csomó revizionista, belekeverve mindent, ami az elmúlt 100+ évben történt kommunizmus címszó alatt a világ ezer pontján. Vicc az egész. A nácizmus, mint eszme, nem félresikerült a megvalósítása közben. Az, ahogy megvalósult, Hitler pontos terve volt, és néhány évet ölelt fel, de olyan rémséges néhány év volt, hogy azóta is erről beszélünk. Mégis, főleg az internetes korban folyton előkerül ez az ötlet, hogy a kommunizmus a nagyobb démona az emberiségnek.

Ennek az elutasításához nem kell kommunistának lenni. Még ha az is lennék, sem lehetne vitatni, hogy Sztálin egy elmebeteg féreg volt, mentegesse azt a férget a hóhér. De egyszerűen arról van szó, hogy a történelemhamisító jellege zavar az olyan kijelentéseknek, hogy a kommunizmus több halált okozott, mint a nácizmus.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.06.30. 15:31

vollebak írta:
2022.06.30. 12:29
Sok időm most nincs, de alapvetően nem sokban látom másként. A PC megvalósítása valóban nagyon problémás, én azért kardozok veled, mert szerinted eleve szükségtelen és rossz az egész.
A PC a korunk hippi mozgalma. Ők szidták a nagy cégeket, cserébe füveztek, majd évtizedek múlva ők lettek a nagy cégek vezetői (lásd Jobs).

A South Park-ban is van rá egy jó példa, amikor PC igazgató összerúgja a port Jimmy-vel (a testi fogyatékos srác). Jimmy rájött, hogy a PC a Punci Cincáló rövidítése, és csak azért beszélnek trendin, hogy az egyetemista csajoknál bevágódjanak.

Kb. ez van most is. Szavak betiltása, zászlólengetés, ennyi. A valódi kirekesztetteket nem fogják megszólítani, mert pl. mozgássérülteket sose tudják rávenni, hogy tüntessenek. Ezért inkább nemi-, vallási-, szexualitási alapon hergelik a társadalmat a másik ellen.
Az eredmény meg pár szobor ledöntése, pár történelmi személy kitörlése, és ennyi. A megosztottság meg marad (van inkább nő).
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.06.30. 16:04

vollebak írta:
2022.06.30. 14:02
Bandee írta:
2022.06.30. 13:19
Annyit pontosítanék, hogy a gulágokat és a kommunizmus elbaszását Lenin kezdte, nem Sztálin. A GULAG tábor ötlete 19-es és 20-ban megnyílt az első, tehát Leninék kezdték Sztálin csak kiterjesztette. Marx nézetei legjobb tudomásom szerint elég messze vannak attól amit ezek az elmebetegek csináltak kommunizmus címén.

Kínában nincs kommunizmus, a legdurvább kapitalizmus van ami létezik a világon.

Csak szőr mentén említem, de Lenin Nyugaton kezdte, ott "képezték'" ki. Lenint akkoriban már Oroszországban üldözték, ő és körei a FED és német (Warburgok, Schiff) támogatással kerültek vissza a szart kavarni. Trockij New Yorkot is megjárta elég érdekes körülmények között..
Érdemes a FED összetételét megnézni napjainkban is, illetve akkoriban:) De ez már egy másik téma
Így van. Eleve egy egészen más berendezkedésű országban képzelte el az egészet, mint Oroszország.

De most eleve ez a kijelentés, hogy a kommunizmus több embert ölt meg, mint a nácizmus, annyira sokszor kerül elő, és annyira bosszantó, mert olyan sok sebből vérzik.

1. Mi a forrás, milyen számokkal dolgozunk? A Kommunizmus fekete könyve című fércműt vesszük alapul, amit megtagad a tudományos közönség, a Harvard betiltotta a forgalmazását, és amiben a röhejes számilliós szám van? Mert csak úgy jön ki a „matek”. És abban a könyvben olyan csodás futtatások vannak, hogy a CIA pénzelte Pol Pot-féle vérengzést is beleveszik a kommunizmus áldozatai közé, (lol), meg Wehrmacht elesett katonáit, miközben a nácizmus áldozatai rendszerint a haláltáborokban leölt zsidók és egyéb foglyok adják. Eleve már Szolzsenyicin számai is tévedésen alapultak, a forradalom előtti születések számát vette alapul évtizedekkel később, hogy akkor hol van annyi ember.

2. Persze, a kínai kommunizmus olyan, mint a magyar demokrácia, de a lényeg, hogy a Willy által emlegetett „a kommunizmus több halált okozott, mint a nácizmus” tévhitnek masszív része, hogy mindent belevesznek. Hitlernek volt tizenhárom éve, ebből konkrétan hat, amit se előtte, se azóta nem látott, iparosított és vérfagyasztó precizitással kivitelezett tömeggyilkosságokat csináljon, és akkor ezt akarja egy kalap alá venni egy csomó revizionista, belekeverve mindent, ami az elmúlt 100+ évben történt kommunizmus címszó alatt a világ ezer pontján. Vicc az egész. A nácizmus, mint eszme, nem félresikerült a megvalósítása közben. Az, ahogy megvalósult, Hitler pontos terve volt, és néhány évet ölelt fel, de olyan rémséges néhány év volt, hogy azóta is erről beszélünk. Mégis, főleg az internetes korban folyton előkerül ez az ötlet, hogy a kommunizmus a nagyobb démona az emberiségnek.

Ennek az elutasításához nem kell kommunistának lenni. Még ha az is lennék, sem lehetne vitatni, hogy Sztálin egy elmebeteg féreg volt, mentegesse azt a férget a hóhér. De egyszerűen arról van szó, hogy a történelemhamisító jellege zavar az olyan kijelentéseknek, hogy a kommunizmus több halált okozott, mint a nácizmus.
Szerintem fontos rögzíteni, hogy kommunizmus még nem volt a világban. Amit a szovjetek barkácsoltak az egy elkorcsosult valami volt már a kezdetén is, leginkább szerintem egy Nyugat által fizetett kísérlet. De lehet, hogy pusztán azt akarták, hogy Oroszország sose tudjon felemelkedni, végül is annyira nagyon stabil a status quo még az USA-ban sem volt akkoriban, bár a FED 13- ban már megalakult, azért a pénzembereknek stabilizálódni kellett ami aztán persze sikeresen le is zajlott. Talán ezért is fizették Leninéket ezek a pénzemberek, azt gondolták, vagy ez a rendszer jön majd be vagy az, akkor ők mindenhol ott vannak és az milyen jó.

Pol Pot ámokfutását nyilvánvalóan a kommunizmus áldozatai közé kell számolni, sőt, annyira, hogy az ideáltipikus kommunizmus erőltetett kialakítása talán csak ott zajlott kísérleti jelleggel azzal az állattal, közel 2 millió áldozat lett egészen rövid idő alatt.

Biztos, hogy több áldozata volt a kommunizmusnak mint a nemzeti szocializmusnak, de azért nincs értelme az összevetésnek, mert a kommunistáknál ez egy mellékszál, ami a balfaszságuk, a rendszer működőképtelensége, az ember mint eleve rossz tulajdonságainak érvényesülése, a rendszer torzulása miatt következett be, a nemzeti szocialistáknál viszont a zsidókérdés kulcsfontosságú és program alapon intézendő dolog. Akár a kiirtásukon keresztül is (bár ők sem így akarták), ez különbözteti meg őket a fajvédőktől, akik megoldandó kérdésnek tartják a zsidó ügyet de nem drasztikus módon. A fajvédők kezelendőnek tartják a kérdést mondjuk úgy.

A holokauszthoz nem lehet semmi mást hasonlítani, mert célzottan faji alapon irtottak ki milliókat, korra, nemre, egészségi állapotra tekintet nélkül, ez pedig egészen példátlan a történelemben. Még gladiátornak se vittek akárkit. Gyereket, aggastyánt, beteget, nőt, terheset, elmebetegeket vittek el a német nácik csak azért, mert zsidók. Újszülötteket vertek agyon a vagon oldalához verve azok az állatok. Tehát közös pontunk amiben ezek szerint egyetértünk, hogy a számlálásnak nincsen értelme, annyira undorító és egyedülálló amit akkor leműveltek az emberek, sok nép hatásos együttműködésével, amiben sajnos mi magyarok is kivettük a részünket, bár nagyon sokáig jól nézett ki itt a helyzet. A magyar közigazgatás sosem volt olyan hatékony mint amikor a vidéki zsidók (500 ezer ember kb) deportálása megtörtént 3 hónap alatt.

Máskülönben a nemzeti szocialisták és a kommunisták alig különböznek egymástól.. A legtöbb dolog ideológiailag azonos.

Lezárt