Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.05. 18:46

trutya írta:
2022.07.05. 18:28
vollebak írta:
2022.07.05. 17:12
Gyerekek...

Robi, Willy, Alghar, Timi, ti ott, a Föld nevű bolygón. Gyertek már, írjátok le, hogy Danival kettőnk közül ki van eltévedve. Ő, aki szerint a nem középvezetőként megkeresett nettó 1500 eurós budapesti kereset (670k nettó) nem kibaszott rendkívüli, és a legtöbb embernek nem szürreálisan magas kereset, vagy én, aki szerint a nettó 600 eurós (240k forintban) medián a valóság Budapesten is.

Most komolyan, tényleg írjátok már le, mit gondoltok erről.
szerintem a valóság valahol a kettő között lehet (mondjuk 400-450k nettó), BUDAPESTEN. de hogy az osztrák átlag nem ennek az 1,67-szerese, abban teljesen biztos vagyok! és akkor még nem a BÉCSI fizukról beszéltünk...
Kb. szerintem is ott lehet az igazság amit mondasz, de nem kevés ember keres jóval felette Budapesten.

Nincs közöm hozzá, de ha esetleg ebbe a halmazba tartoznál építészként, azonnal tovább kell állni! Azért építészt ismerek jó párat, ott azért nem kevés a pénz és a lehetőség. Egyik ismerősöm, nem sokkal fiatalabb mint Te, de fiatalabb éehet 4-5 évvel, 2,5 évet most letolt Londonban egy jó tervezőirodában. Ők dolgoztak a Jamey May és a Jason Statham szintű fazonoknak is, szóval azért a góré elég ismert. Emiatt szerintem nem fizették túl, pontosan nem tudom mennyi de 2500-3000 font körül keresett ezt a képet raktam össze. A haverja New-Yorkban dolgozott 2-3 évet, most ő is hazajött és a londoni srác is, együtt vállalkoznak május óta. Már most tele vannak melóval, szóval azért építészként vannak lehetőségek. De nem okoskodni akarok, csak ha úgy érzed nem fasza a helyzeted akkor én biztatnálak a váltásra.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.05. 18:55

Dani, redditről:

„Mikor láttak utoljára euró árfolyamot? 2008-ban? Nincs az az isten, hogy a nettó 600k az valami átlagos fizetés Bp-n a nem középvezetők közt.”
„Nettó 400 eurós béremmel szeretném rontani a statisztikát (tud, s. munkatárs)”
„Budapesten akkor kap valaki 1500 nettot (ami kb 615000 forint) ha legalabb 8-10 eves tapasztalattal bir es mernok. Vagy orvos a poszt covid beremeles utan. Szoval semmi esetre sem atlagos ber.”
„Hát, nekem sincsen ilyen ismerősöm. A nettó 300 a legtöbb embernek csak álom, Bp-en is...”
„Pestiek nagyon el vannak tévedve hogyan élnek az emberek szerte az országban, szerintük mindenki legalább 250 ezret megkeres bárhol, minimum, holott sajnos kurvára nem.”

A nővérem UX/UI dizájnerként, már nem juniorként nem talál nettó 350-nél többet fizető állást. Az asszony csapatában senki sem keres nettó 300-nál többet, és Váci út, multi, irodai munka, diploma és nyelvtudás kell hozzá.

Komolyan, Dani, szerintem te mindenkit vállalkozó vagy jól menő villanyszerelő mércéjével mérsz. Bazmeg, ez a kisebbség. Tudod, hány ügyfélszolgálatos, pénztáros, buszsofőr, tanár, szociális munkás, ápoló, tűzoltó, takarító, bolti eladó, satöbbi van?

A KSH által összehazudott ÁTLAG nettó az 425k forintban. A medián ennek úgy a 75%-a kábé, vagyis 320k nettó. Az 812 euró, főnök.

Megint csak: el vagy tévedve teljesen, fogalmad sincs, hányan élnek milyen kevés pénzből még Budapesten is. Egy kicsit buborékban élsz, úgy érzem.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.07.05. 19:19

Tekergünk itt jobbra-balra, csak az alapvetésként az volt sugallva, hogy középvezetőként nem lehet többet keresni mint a barátnőd.
Szerintem BP-n nem kell hozzá középvezetőnek lenni "jól menő multinál". Csak ki kell alkudni a fizetést, lehetőleg akkor amikor felvesznek.

A másik ostobaság, hogy 600-800 EUR a medián BP-n.
Ez hülyeség, és semmivel sem tudod alátámasztani. Főleg nem hivatalos forrással.

Minden már csak púder és elterelés, hátha igazad lesz. Ebben nem lesz. :D

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: trutya » 2022.07.05. 19:25

rdaneelolivaw írta:
2022.07.05. 18:40
trutya írta:
2022.07.05. 18:29
nyilván a középvezetők teszik ki a fő réteget, bazzeg.

nem is értem, miért nem mindenki középvezető az országban.
Nem is erről volt szó, ez csak az agyadban keletkezett.
Olvasd el a vitát előlről kérlek, utána lehet dumálni.
szerintem rajtad kívül senki nem emlegetett középvezetőket kb minden hsz-ében...

(a 600 euro szerintem sem reális, de - ahogy írtam - nem hiszem hogy több lenne 1000-1200-nál. ami majd szépen szánkózik még lefelé)
Kép

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.07.05. 19:26

Na pontosítok multi és középvezető ügyében mert asszony kicsit kiokosított. :D
3-4 multinál melózott az elmúlt 10-12 évben BP-n, az egyik állami, ott keresett a legkevesebbet.

Sima alkalmazott volt mindegyik helyen, 1300-1500 EUR-s fizetéssel, az államinál ennél kevesebb volt de ott 6 órát nyomta csak.
Van I és II kat alkalmazott, volt 1500 EUR fizuja második kategóriásként is.
Középvezető az milla felett HUF-ban mindenhol.
:D :D :D

Bocsika, ez nem a REDDIT-ről van, csak egy multinál dolgozó hölgy véleménye. :D

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.05. 19:26

Ezt nem hiszem:

Az asszony csapatában senki sem keres nettó 300-nál többet, és Váci út, multi, irodai munka, diploma és nyelvtudás kell hozzá.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.07.05. 19:28

trutya írta:
2022.07.05. 19:25
szerintem rajtad kívül senki nem emlegetett középvezetőket kb minden hsz-ében...

(a 600 euro szerintem sem reális, de - ahogy írtam - nem hiszem hogy több lenne 1000-1200-nál. ami majd szépen szánkózik még lefelé)
Vollebank rugózott ezen már az első hsz-ben.
Középvezető az más kategória. Ha 1300-1500 euróval beéri valaki jól menő multinál középvezetőként, az egy jó biznic. (a multinak)

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: trutya » 2022.07.05. 19:29

Bandee írta:
2022.07.05. 18:46
trutya írta:
2022.07.05. 18:28


szerintem a valóság valahol a kettő között lehet (mondjuk 400-450k nettó), BUDAPESTEN. de hogy az osztrák átlag nem ennek az 1,67-szerese, abban teljesen biztos vagyok! és akkor még nem a BÉCSI fizukról beszéltünk...
Kb. szerintem is ott lehet az igazság amit mondasz, de nem kevés ember keres jóval felette Budapesten.

Nincs közöm hozzá, de ha esetleg ebbe a halmazba tartoznál építészként, azonnal tovább kell állni! Azért építészt ismerek jó párat, ott azért nem kevés a pénz és a lehetőség. Egyik ismerősöm, nem sokkal fiatalabb mint Te, de fiatalabb éehet 4-5 évvel, 2,5 évet most letolt Londonban egy jó tervezőirodában. Ők dolgoztak a Jamey May és a Jason Statham szintű fazonoknak is, szóval azért a góré elég ismert. Emiatt szerintem nem fizették túl, pontosan nem tudom mennyi de 2500-3000 font körül keresett ezt a képet raktam össze. A haverja New-Yorkban dolgozott 2-3 évet, most ő is hazajött és a londoni srác is, együtt vállalkoznak május óta. Már most tele vannak melóval, szóval azért építészként vannak lehetőségek. De nem okoskodni akarok, csak ha úgy érzed nem fasza a helyzeted akkor én biztatnálak a váltásra.
a váltás megtörtént már tavaly... most azért ennél jobb a helyzet, anyagilag és szakmailag is előrébb léptem, de annyira azért nem sokkal jobb a helyzet. köszönhetően részben az utóbbi 5 hónapnak is, persze.

nyilván pluszmelókkal szarrá dolgozhatnám magam, de elég volt a télen meg a lakásfelújításnál, picit most már megpihennék egy kis időre. de szerintem ősztől rákapcsolok megint picit.
Kép

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.05. 19:35

rdaneelolivaw írta:
2022.07.05. 19:19
Tekergünk itt jobbra-balra, csak az alapvetésként az volt sugallva, hogy középvezetőként nem lehet többet keresni mint a barátnőd.
Szerintem BP-n nem kell hozzá középvezetőnek lenni "jól menő multinál". Csak ki kell alkudni a fizetést, lehetőleg akkor amikor felvesznek.

A másik ostobaság, hogy 600-800 EUR a medián BP-n.
Ez hülyeség, és semmivel sem tudod alátámasztani. Főleg nem hivatalos forrással.

Minden már csak púder és elterelés, hátha igazad lesz. Ebben nem lesz. :D
Mi van???? Te mit szívsz? :DDDDDDD

Leírtam, hogy Évi középvezetőként . Te erre írtad, hogy a feleséged 1200-1700 euró között keres nem középvezetőként, a kolléganői meg 2500 euró körül (és ehhez nem tetted hozzá, hogy ők MÁR középvezetőként), és erre írtam, hogy ez semmilyen szinten nem átlagos kereset, még középvezetőként sem.

Idézd, hol írtam, hogy „Évi a középvezetőként Budapesten elérhető maximumot keresi”, légyszi. Egész pontosan ezt írtam: „Közben mit mondjak Évinek, hogy egy lúzer, amiért jónevű cégnél, felelős, komoly munkakörben, csapattal alatta közel sem keres annyit?” Mert TE írtad le olyan hangnemben, hogy hát a feleséged mennyit keres és már mióta, mintha ez kábé egy teljesen standard dolog lenne, mindezt sima munkavállalóként.

Neked szövegértelmezési problémáid vannak, főnök? :D
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.07.05. 19:44

vollebak írta:
2022.07.05. 19:35
Idézd, hol írtam, hogy „Évi a középvezetőként Budapesten elérhető maximumot keresi”, légyszi. Egész pontosan ezt írtam: „Közben mit mondjak Évinek, hogy egy lúzer, amiért jónevű cégnél, felelős, komoly munkakörben, csapattal alatta közel sem keres annyit?” Mert TE írtad le olyan hangnemben, hogy hát a feleséged mennyit keres és már mióta, mintha ez kábé egy teljesen standard dolog lenne, mindezt sima munkavállalóként.

Neked szövegértelmezési problémáid vannak, főnök? :D
Olyat szerintem egyikünk sem írt mester.
Ezt írtad:
"Az a budapesti 1500 eurós átlagkereset is, ha nettóról van szó, valami egészen szürreális. Évi 5 éve középvezető egy jónevű multinál, több tízmilliós projektekért felel, és nem keres ennyit. A budapesti nettó átlag szerintem talán 7-800 euró, ha van, a medián meg talán 600 körül."

Megpróbálom értelmezni:
Évi keresete sem éri el az 1500 eurót, pedig 5 éve középvezető egy jó nevű multinál.

Erre írtam, hogy az asszony keresett ennyit szinte mindenhol szimpla alkalmazottként multiknál.
Ezeknél a cégeknél a középvezetők már mind milla felett keresnek nettó.
Konklúzió: a barátnőd többet is kérhetne.

A feleségem mindig multinál dolgozott, és nem ez az általános, mielőtt ezt belelátod megint a hozzászólásaimba. :)


Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.06. 01:34

rdaneelolivaw írta:
2022.07.05. 19:44
vollebak írta:
2022.07.05. 19:35
Idézd, hol írtam, hogy „Évi a középvezetőként Budapesten elérhető maximumot keresi”, légyszi. Egész pontosan ezt írtam: „Közben mit mondjak Évinek, hogy egy lúzer, amiért jónevű cégnél, felelős, komoly munkakörben, csapattal alatta közel sem keres annyit?” Mert TE írtad le olyan hangnemben, hogy hát a feleséged mennyit keres és már mióta, mintha ez kábé egy teljesen standard dolog lenne, mindezt sima munkavállalóként.

Neked szövegértelmezési problémáid vannak, főnök? :D
Olyat szerintem egyikünk sem írt mester.
Ezt írtad:
"Az a budapesti 1500 eurós átlagkereset is, ha nettóról van szó, valami egészen szürreális. Évi 5 éve középvezető egy jónevű multinál, több tízmilliós projektekért felel, és nem keres ennyit. A budapesti nettó átlag szerintem talán 7-800 euró, ha van, a medián meg talán 600 körül."

Megpróbálom értelmezni:
Évi keresete sem éri el az 1500 eurót, pedig 5 éve középvezető egy jó nevű multinál.

Erre írtam, hogy az asszony keresett ennyit szinte mindenhol szimpla alkalmazottként multiknál.
Ezeknél a cégeknél a középvezetők már mind milla felett keresnek nettó.
Konklúzió: a barátnőd többet is kérhetne.

A feleségem mindig multinál dolgozott, és nem ez az általános, mielőtt ezt belelátod megint a hozzászólásaimba. :)
Ne menjünk el megint abba a brekegésbe, főnök, hogy megint jaj, mit lát itt bele a gonosz fórumnép a hozzászólásaidba. Hitetlenkedtél azon, hogy nettó 600-800 euró (240k-320k) körül lehet Budapesten egy átlagember keresete. Ezt észszerűen úgy kalkulálva, hogy egy Mészáros Lölő és egyebek nincsenek benne, de mindenki más civil/alkalmazott igen. Azt is elrontod, hogy nem a mediánt veszed figyelembe. Ha ötven takarítónő mellé odaállítasz egy sikeres vállalkozót, rögön félmillió feletti nettója lesz annak a huszonegy embernek. Ez kuka, ez semmit nem mutat meg a valóságból. Mediánt vegyél figyelembe.

Tessék, még néhányan a plebs közül - akiken te csak röhögtél, hogy lol, reddit:

„Szerintem az atlag valahol 6-900 euro kornyeken mozog es ezt is csak azert tippelem be, mert hitelugyintezo ismeros mondta a jellemzo haztartasok bevetelet tavalyra.”

„Zanzásítva a szoros környezetem (család) Pesten így keres: -külföldi kiskereskedelmi hálózat, üzletvezető- helyettes, 300 nettó (20 éve kereskedelemben) -gyógyszernagyker telephelyvezető nettó 500 (Több mint 20 év logisztikai terület, a tápláléklánc aljáról indulva) -külföldi termelőcég gép mellett 350 ezer kb (3 műszak, esetenként 12 óra) -múzeum titkársági asszisztens nettó 198 (2 főnöke helyett is ő dolgozik, ők hazavisznek 4-500 ezret)Ugyanitt doktori címmel se kapják meg a történészek a 200 nettót -én milliárdos bevételű biztonságtechnikai cégnél most mondtam fel, nettó 230+15 ezer cafeteria (logisztika) - megyek külföldre -könyvkereskedelmi lánc, logisztikai ügyintéző 190 ezer -villanyszerelő alkalmazottként, szerelésvezető nettó 250-300”

„Nekem nincs meg a netto 250 (3 év után kaptam az éves 2% emelés mellé 15%-ot, elvileg Q4 vagy 2023-ban lesz még 15, akkor már fölé is megyek, váóv).”

„ahol dolgozom, közel se keresek 600 eurót, pedig diplomával mentem oda”

„Év elején fizuemelés előtt kb 575 EUR-t ért a fizum, utána kaptam 15% emelést, de ha a 410-et eléri az árfolyam, akkor gyakorlatilag EUR-ban ugyanannyim lesz, mint emelés előtt.”

„Egyetemi diplomás egészségügyi dolgozó nem keresi meg a 300 ezer forintot. Ez az emelés utáni fizetés, ezelőtt 2-3 évvel a 200 ezret nem keresték meg. Elég sok van belőlük, még ha "kényszerből is mennek dolgozni", ha így gondolsz erre.”

„Haha, IT területen keresek Budapesten nemzetközi NGO-nál nettó 190-et, 3. éve az aktuális melóhelyen. Emelés infláció miatt sem várható, mert sajnos nincs rá keret és sokba kerül a staff....”

Nézd már meg, mekkora rétegek képviseltetik magukat. Nem te és a feleséged meg a középvezető kollégái vagytok az átlag. A legtöbb embernek még Budapesten is a nettó 300 körül már csúcsfizetés. Csűrheted-csavarhatod, tagadhatod, vitathatod, ez az igazság. Szerintem jobban belelátok, mint te, egy sor ok miatt.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: trutya » 2022.07.06. 07:46

és ugye most ugye nettó 500-ból nem jössz ki úgy, mint két éve nettó 300-ból, azt még tegyük hozzá...
Kép

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.07.06. 08:13

vollebak írta:
2022.07.06. 01:34
Ne menjünk el megint abba a brekegésbe, főnök, hogy megint jaj, mit lát itt bele a gonosz fórumnép a hozzászólásaidba. Hitetlenkedtél azon, hogy nettó 600-800 euró (240k-320k) körül lehet Budapesten egy átlagember keresete. Ezt észszerűen úgy kalkulálva, hogy egy Mészáros Lölő és egyebek nincsenek benne, de mindenki más civil/alkalmazott igen. Azt is elrontod, hogy nem a mediánt veszed figyelembe. Ha ötven takarítónő mellé odaállítasz egy sikeres vállalkozót, rögön félmillió feletti nettója lesz annak a huszonegy embernek. Ez kuka, ez semmit nem mutat meg a valóságból. Mediánt vegyél figyelembe.

Tessék, még néhányan a plebs közül - akiken te csak röhögtél, hogy lol, reddit...
Látom megint terelsz mint a pulikutya. Ilyen ez mindig amikor faszságot írsz és be kéne látni végre.
(ami ritkán megy neked valljuk be) :D

Volt két egyszerű mondat, arra reagáltam. A saját írásodat nem tudod értelmezni pár hozzászólással később, és másra reagálsz mint a vita alapja - természetesen a kifordított értelmezést nekem tulajdonítva? :D
Csinálhatjuk ezt, csakhogy ez nem vezet sehova szerintem. :)

Arra a 2 rövid mondatodra reagáltam, fentebb idézve... ebből az évis/középvezetős témában még csak reflektálni sem tudsz valószínű, hogy már szóltál a lánynak, hogy nyugodtan kérjen többet a cégnél. (ja de nem, mert a redditten azt mondták, hogy ennyi az annyi..." :D :D :D

Beteg.

Amíg a reddites dolgot hozod a hivatalos forrással szemben addig csak mulatni fogok rajta.
És a hivatalos az a hivatalos, abban nincs benne ugye a plusz borítékban adott fekete zseton. Magyarán a hivatalos még alul is lehet lőve.
A többiek fentebb linkeltek neked hivatalos statot, ha jól rémlik Fibi volt.

Nem állítottam, hogy 600-800 euró a medián, (az TE voltál), de azt sem, hogy 1500. Valahol félúton lehet az igazság ebben egyetértek.
(még mindig Budapestről beszélünk mellesleg)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.07.06. 09:20

(:a

Ez az egész "vitának" szól.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.06. 09:23

rdaneelolivaw írta:
2022.07.06. 08:13
Látom megint terelsz mint a pulikutya. Ilyen ez mindig amikor faszságot írsz és be kéne látni végre.
(ami ritkán megy neked valljuk be) :D

Volt két egyszerű mondat, arra reagáltam. A saját írásodat nem tudod értelmezni pár hozzászólással később, és másra reagálsz mint a vita alapja - természetesen a kifordított értelmezést nekem tulajdonítva? :D
Csinálhatjuk ezt, csakhogy ez nem vezet sehova szerintem. :)

Arra a 2 rövid mondatodra reagáltam, fentebb idézve... ebből az évis/középvezetős témában még csak reflektálni sem tudsz valószínű, hogy már szóltál a lánynak, hogy nyugodtan kérjen többet a cégnél. (ja de nem, mert a redditten azt mondták, hogy ennyi az annyi..." :D :D :D

Beteg.

Amíg a reddites dolgot hozod a hivatalos forrással szemben addig csak mulatni fogok rajta.
És a hivatalos az a hivatalos, abban nincs benne ugye a plusz borítékban adott fekete zseton. Magyarán a hivatalos még alul is lehet lőve.
A többiek fentebb linkeltek neked hivatalos statot, ha jól rémlik Fibi volt.

Nem állítottam, hogy 600-800 euró a medián, (az TE voltál), de azt sem, hogy 1500. Valahol félúton lehet az igazság ebben egyetértek.
(még mindig Budapestről beszélünk mellesleg)
Lol. Feleslegesen próbálsz provokálni, Dani :)

Besültél a nagyzolással, aztán most így próbálod tálalni. Nagyon egyszerű dolog történt, bárki vissza tudja olvasni.

Az osztrák bérekről volt szó. Elhangzott egy olyan Banditól, hogy 1500 euró lehet az átlagbér itthon. Erre írtam, hogy ez szürreálisan magas szám, és Évi középvezetőként mennyit keres multinál x év után, tehát ehhez mérten a havi 6-800 euró nettó a valóság. Te erre írtad válaszul, hogy el vagyok tévedve öt évvel, mert neked az asszony nettóban 1200-1700 eurót keres, nem középvezetőként, a középvezető kollégái meg 2500 euró nettó körül, és kizárt, hogy a 6-800 euró nettó az legyen az átlag.

Innen indultunk, ennyi történt. Azóta maszatolsz. Én azt állítottam, és állítom továbbra is, hogy körülbelül 300k nettó az átlagkereset Budapesten is - ez azt jelenti, hogy ez sokaknak már egy álomfizetés. Te voltál az, aki ezt öt évvel lemaradozta, meg tényleg olyan hangnemben írtad a nettó 1200-1700 eurót nem középvezetőre, mintha nem is értenéd, hogy lehet vitába szállni ezzel, mintha ez nem lenne általános.

A KSH stat, amit Timi mutatott, ÁTLAGOLT érték. Erről minden statisztikus elmondja neked, hogy fals, mert ha Mészáros Lölő és az én keresetem átlagát nézed, akkor milliárdos vagyok, bazmeg :) Ezért van a medián. A KSH mesterségesen (milliárdos cégezetőkkel, havi ötmilliókat kiszámlázó szabadúszó szoftverfejlesztőkkel, expat brókerekkel, satöbbivel) felduzzasztott budapesti ÁTLAG nettója 425k forint jelenleg - ez alig több, mint 1000 euró. Ehhez képest az általam állított 6-800 körüli valós átlaggal vitázol azóta is. Hát pont, hogy téged cáfolt inkább az, amit Timi linkelt, erre mutogatsz rá, mint bizonyítékra :) Én nem vagyok statisztikus, de úgy látszik, te még annyira sem, mint én :)

Olvasd el még egyszer azt, amit egy hitelügyintéző mondott. Ők érintkeznek az átlag családokkal, ők beszélnek a Tesco gazdaságosból kénytelen bevásárolni, panelben lakik, ügyfélszolgálatosként dolgozik szentháromságban élők tömegével. Baszd meg, Észtországban a havi nettó átlagkereset 1200 euró. Az 470k forint. Szerinted mi ezt (észt keresetek, vásárlóérték) majdnem elérjük? :DDDDDDD

Részemről elmondtam mindent, amit akartam. Aki végigkövette a beszélgetést üzenetről üzenetre, az levonhatta magának a tanulságot, hogy szerinte kinek van igaza. Felesleges görgetni tovább szerintem.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.07.06. 09:30

A HVG-ről. (A telex vagy 24.hu párhuzamos világokban egy betű sincs erről)
Manfred Weber az Európai Néppárt elnöke a Der Tagesspiegelnek adott interjúban kiemelte, hogy az EU nem részese Oroszország Ukrajna ellen indított háborújának, de háborús célpont, mert Vlagyimir Putyin orosz elnök gyűlöli az életmódunkat, és visszataszítónak tarja a szabadságot, demokráciát és a jogállamiságot. Ezért „nehéz télre kell számítanunk”, mert az orosz államfő eddigi tevékenysége alapján abból kell kiindulni, hogy tovább korlátozza vagy akár teljesen leállítja a földgázszállítást az EU-ba, erre pedig már most fel kell készülni.

Mint mondta, az Európai Tanácsnak még júliusban rendkívüli ülést kell tartania, amelyen előkészítik az EU vészhelyzeti ellátását őszre és télre.

Feltétlenül dönteni kell a „kötelező érvényű energiaszolidaritásról” – fogalmazott. Mint mondta, kötelező érvényű mechanizmusokat kell kidolgozni a tározókban lévő földgáz szolidáris felhasználásáról, hogy ne mindenki csak magával törődjön.

A politikus szerint a rendkívüli uniós csúcson „a gáz méltányos elosztását célzó kötelező intézkedésekről” kell dönteni. A közösség területén működő gáztározókat közösen kell üzemeltetni, mert elfogadhatatlan lenne, hogy a „szerencsés” tagországok feltöltött tározókkal, mások pedig energiahiánnyal sújtva vágnának neki az őszi-téli időszaknak. A beszerzést is közösen kell intézni, hiszen csökkennének a fogyasztói árak, ha az EU tagjai együtt vásárolnának földgázt.
Elmegy a kurva anyjába ez a beteg f***sz. Először más farkával vereti a csalánt, majd betolják a saját lábon lövős szankciókat pl kukázva a az északi áramlat kettőt. Most meg "szolidarítsunk" és dobjuk be a közösbe amink van. Ezek kb****tt elmebetegek, és azonnal el kéne távolítani mindegyiket a pozíciójából, mert már konkrétan veszélyesek az EU lakosságára.

Mindeközben halkan megjegyzem, hogy a nagy az EU egyes tagállamai (Németország, Lengyelország, Csehország, Hollandia és Észtország) a mai napon is a legnagyobb energiatermelésből származó CO2 kibocsátással dolgoznak a kánikulában. Ez az 5 ország összesen majdnem annyi CO2-t tol most ki mint az összes többi EU-s ország együtt. (konkréten 2870 vs 2940 g/KWh). Közben a Murmanszkban tegnap 27.5, Alaszkában 29, Grönland egész területén 16-18 C fok hőmérséklet volt és az Északi Sarkon jelen pillanatban is 0,5 C van, azaz nincs fagy.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.06. 09:39

Nem ezt írtam, hanem ezt:

“Nálunk szerintem 1200 körül lehet az átlagbér, a leggyakoribb fizetés pedig mondjuk 700 EUr lehet? Nem tudom. Budapesten viszont 1500 Euro körül lehetünk.”

Budapestre irtam 1500-at de en meg nem a 400-as euronal jarok fejben. 400-al nincs itt, de 350 korul fenntartom ezt tovabbra is. Ez atlag, Meszaros nem budapesti illetve tobbmillio embernel mar nem sokat szamitana eleve


A takaritok az egyik legjobb foglalkozas most mar, szarra keresik magukat akik erre vallalkoznak. Mert hiany van beloluk is

Az egyik hostelban 2019-ben ahol rendszeresen dolgozunk, 500 ezret adtak a takaritoknak. Most mar Covid utan nincs igy szerintem bar nem tudom

En eleg sokszor takarittatok a munkak utan, irodakat foleg. Pipere. Nagyjabol mar 2-3 eve is 800 ft korul volt egy m2, nagyobb helyeken 500. Kicsi helyeken meg alkalmi arak
Mondjuk egy nem ritka 1000 m2 irodat kiganeznak 600-800 ezerert. Jonnek oten kb. Ket napra, altalaban erosen kifogasolhato a munka, mar delben a hazamenetelen es a kibuvokon gondolkodnak. Ha fiatalabb csajok akkor a faszikat bolonditjak. Tippelni lehet milyen nemzetiseg tagjai ok foleg

Na szoval az a lenyeg szimpla takaritassal is jol lehet keresni de en azt latom, hogy ott is a meguszas, minel kevesebb munka, okoskodas van munka helyett. Ha meg az alapito, a fonok jot is akar, az emberek munkaja nem sok szart er. Okoskodas, onsajnalat, pedig tudom, hogy nem keresnek rosszul.

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2022.07.06. 09:41

A forint hvrinyvával szemben is gyengül...

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2022.07.06. 10:28

Dani, majd egyszer téged is pofán fog csapni a magyar valóság! (:v
Egyre több fideszes ismerősöm jár így. Megmosolyogtató mikor szembesülnek vele.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.07.06. 10:31

vollebak írta:
2022.07.06. 01:34


Tessék, még néhányan a plebs közül - akiken te csak röhögtél, hogy lol, reddit:

„Szerintem az atlag valahol 6-900 euro kornyeken mozog es ezt is csak azert tippelem be, mert hitelugyintezo ismeros mondta a jellemzo haztartasok bevetelet tavalyra.”

„Zanzásítva a szoros környezetem (család) Pesten így keres: -külföldi kiskereskedelmi hálózat, üzletvezető- helyettes, 300 nettó (20 éve kereskedelemben) -gyógyszernagyker telephelyvezető nettó 500 (Több mint 20 év logisztikai terület, a tápláléklánc aljáról indulva) -külföldi termelőcég gép mellett 350 ezer kb (3 műszak, esetenként 12 óra) -múzeum titkársági asszisztens nettó 198 (2 főnöke helyett is ő dolgozik, ők hazavisznek 4-500 ezret)Ugyanitt doktori címmel se kapják meg a történészek a 200 nettót -én milliárdos bevételű biztonságtechnikai cégnél most mondtam fel, nettó 230+15 ezer cafeteria (logisztika) - megyek külföldre -könyvkereskedelmi lánc, logisztikai ügyintéző 190 ezer -villanyszerelő alkalmazottként, szerelésvezető nettó 250-300”

„Nekem nincs meg a netto 250 (3 év után kaptam az éves 2% emelés mellé 15%-ot, elvileg Q4 vagy 2023-ban lesz még 15, akkor már fölé is megyek, váóv).”

„ahol dolgozom, közel se keresek 600 eurót, pedig diplomával mentem oda”

„Év elején fizuemelés előtt kb 575 EUR-t ért a fizum, utána kaptam 15% emelést, de ha a 410-et eléri az árfolyam, akkor gyakorlatilag EUR-ban ugyanannyim lesz, mint emelés előtt.”

„Egyetemi diplomás egészségügyi dolgozó nem keresi meg a 300 ezer forintot. Ez az emelés utáni fizetés, ezelőtt 2-3 évvel a 200 ezret nem keresték meg. Elég sok van belőlük, még ha "kényszerből is mennek dolgozni", ha így gondolsz erre.”

„Haha, IT területen keresek Budapesten nemzetközi NGO-nál nettó 190-et, 3. éve az aktuális melóhelyen. Emelés infláció miatt sem várható, mert sajnos nincs rá keret és sokba kerül a staff....”

Nézd már meg, mekkora rétegek képviseltetik magukat. Nem te és a feleséged meg a középvezető kollégái vagytok az átlag. A legtöbb embernek még Budapesten is a nettó 300 körül már csúcsfizetés. Csűrheted-csavarhatod, tagadhatod, vitathatod, ez az igazság. Szerintem jobban belelátok, mint te, egy sor ok miatt.
A brekegéses előszót nem idézném.

Akkor sorba:
Tavaly és azt megelőző években a hitelintézetek "könyörögtek", hogy vegyél fel hitelt, vagy ne szüntesd meg a hitelkereted.

OFF
Magam példájából tudok kiindulni. Mikor visszafizettem az utolsó törlesztőt tavaly, azután többször kresetek, hogy iylen meg olyan nagyon kedvező hitellehetőség van, vegyem már fel. (úgy hogy akkor már se munkavállaló nem voltam, se egyéni vállalkozó... normális?!)
A jéghegy csúcsa a 190 rugós hitelkeretem volt, aminek szerződés szerint a feltétele, hogy havi 60 rugó bevétel menjen rá, csak ne a folyószámlámról. Nem utalgattam magamnak, bőven volt a folyószámlámon zsé. Egyszer csak keresnek a hitelrendezési osztályukról, hogy követelésük van felém. Kiderült, hogy ez a havi 60 rugós lóvé nem érkezik meg a folyószámlára, ez a fogfájásuk.
Tudnám-e rendezni. Mondtam, hogy tudnám, de nem fogom, nincs szükségem a hitelkeretre, szüntessék meg. Azt nem lehet, ahhoz be kell menni egy bankfiókba és le kell mondani. Kell az anyátok picsáját kell, majd rájöttök hogy nem megy rá havi 60 rugó, akkor majd szerződésszegés címén megszüntetitek. Két héten belül jön a felszólító levél, hogy amennyiben 3 napon belül nem fizetek be MAGAMNAK 60 rugót, akkor megindítják a végrehajtási eljárást, és rendezéskezelő cégnek átadják.
Mi van?! A végrehajtó cég kijön, lefoglal TŐLEM valamit, elárverezi, majd az összeget át fogja utalni NEKEM? Már poénból megérte volna megnézni, hogy ebből mi lesz, de inkább lemondtam egy bankfiókjukban. Mondták 15 nap az átfutási idő. 15 nap múlva telefon, hogy én tartozom 60 rugóval saját magamnak. Mondtam, hogy nem tartozom, mert én lemondtam a hitelkeret szerződést ekkor meg ekkor. Igen ezt ők látják, de mivel februárban levonták az éves díját a hitelkeretnek, ez még jövő februárig költségmentesen a rendelkezésére állhat, ha befizet magának 60 rugót. Mondom nem érdekel, nincs rá szükségem, nem fogok a kardomba dőlni az elvesztett éves hitelköltségkeret miatt. Csak modnja, hogy ez nagyon rossz döntés, mert nekem ez még ingyen lenne, ezt jövő februárban is le tudom modnani... stb. Kb 4-szer vagy 5-ször kellett határozott egyértelmű nemet modnanom, mire végre elfogadta, hogy nekem a jövőben nem lesz már náluk hitelkeretem.
Ha egy szaros 190 rugós hitelkeret megtartásáért ezeket bevállalja a top5 piacvezető bank közül az egyik, akkor mennyire lehetnek szarba hitelkihelyezést illetően?
ON

Akik tavaly és azt megelőzően hitelt akartak felvenni, ők tuti az átlag alatti keresettel rendelkeztek. Vélhetően nem lakáshitelhez folyamodtak. A fővárosi ingatlanárak tekintetében a havi 6-900 euró az kevés. Kaphatnak, de normális ember ennyi jövedelemmel nem vesz fel pesti lakásra hitelt.

A második idézet az a villanyszerelőt kivéve még életszagú lehet.

A következőkkel nem tudok mit kezdeni, mert se munkakör, se tapasztalat nincs megemlítve.

Az egészségügyi dolgozós az korrekt sajnos.

Az IT-s idézet meg teljesen komolytalanná tette az egészet. Há a lelkem mi az IT szektorban? Portás? IT szektorban 7 számjegyről indul a fizetési igény. Aki IT szektorban 190 rugót keres, arra egy windows telepítést nem mernék rábízni.

A 300 nettó fizetés Bp-n nem csúcsfizetés, az a legaljától van egy kicsit feljebb átlagban. 400-500 rugó közt van most a plebs átlaga Bp-n.
15.000-ért már nem tudsz segédmunkást szerezni egy napra. Egy olyan embert, akinek annyi skillje van, hogy a talicskát tolja, ha hozzájutott a csavaros kiflijéhez.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.07.06. 10:52

Jadrina írta:
2022.07.06. 10:28
Dani, majd egyszer téged is pofán fog csapni a magyar valóság! (:v
Egyre több fideszes ismerősöm jár így. Megmosolyogtató mikor szembesülnek vele.
Nem a magyar valóság csapja őket pofán, hanem a valóság. A valóság az, hogy vagy szükségtelen munkát végez, vagy alulképzett, vagy rossz "alkusz", vagy kényelmesen elvan a langyos vízben, és nem akar belőle kimászni.
Az eü és a tanári szektorra ez nem igaz, amit nem értek a kormány részéről.
Anyám bölcsödei gondozónőként most ment el nyugdíjba, még fizetést kap. Nettó 315 rugót középfokú végzettséggel. De mondta, hogy ők fizetésben nagyon messze megelőzik az ápolónőket és a tanárokat. Ha bölcsödei gondozónőnek lehet napi 7 óráért ennyit fizetni, akkor nővérnek tanárnak mért nem?

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2022.07.06. 10:55

Szerintetek még idén vagy már csak jövőre lesz 450,- ill. 500,- Ft. az Euro? Mert, hogy lesz most már egészen biztos. Távlatilag az 1000,- Ft-ot sem tartom most már elképzelhetetlennek.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.06. 11:02

Lancelot írta:
2022.07.06. 10:55
Szerintetek még idén vagy már csak jövőre lesz 450,- ill. 500,- Ft. az Euro? Mert, hogy lesz most már egészen biztos. Távlatilag az 1000,- Ft-ot sem tartom most már elképzelhetetlennek.
A 450 még az idén teljesen reális szerintem. Az alig valamivel több, mint 10%-os romlás lenne szűk hat hónap alatt. Az 500-at nem tudom, az már elég vad, úgy 25%-os romlás a jelenlegi állapothoz képest.

És a röhej, hogy ezzel én csak egyre jobban járok. Euróban és dollárban fizetnek, már évek óta nincs egy darab magyarországi megrendelőm sem. Akár le is szarhatnám a dolgot, a tenyerem dörzsölgetve, hogy zuhanjon csak a forint minél jobban. De másképp vagyok behuzalozva, nem tudok úgy nézni a világra, hogy amíg nekem jó, addig igazából nagy baj nem lehet.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.07.06. 11:15

zola írta:
2022.07.06. 10:52
Nem a magyar valóság csapja őket pofán, hanem a valóság. A valóság az, hogy vagy szükségtelen munkát végez, vagy alulképzett, vagy rossz "alkusz", vagy kényelmesen elvan a langyos vízben, és nem akar belőle kimászni.
Az eü és a tanári szektorra ez nem igaz, amit nem értek a kormány részéről.
Amikor van sok munka akkor mindenki elkényelmesedik és relatíve magasabb igény jelentkezik bérekben a munkáltató felé.
Amikor kevesebb vagy nincs munka akkor elkezdődik a verseny a munkaerőpiacon, és sajnos ekkor a jobbak, képzettebbek, szorgalmasabbak lesznek megtartva a cégek által.

Elhiszem, hogy van akinek ez nem tetszik, sajnos a nagy átlag se nem szorgalmas, se nem képzett.
De fasza nyugdíj meg a versenyképes fizetés az kell. Az jár...

(vegyük ki a körből a tanárokat, ápolókat, tűzoltókat,rendőröket stb... nyilván lehetne hosszan folytatni, ebben az államnak van sara főleg)

(btw... magamat inkább szorgalmasnak tartom, nem vagyok képzett, sőt...)

Lezárt