Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.06. 13:16

vollebak írta:
2022.07.06. 12:44
Bandee írta:
2022.07.06. 12:28

De hát ez természetes, hiszen kétsebességes Európa (tervben van, hogy ezt papíron is bevezetik) így mi és a hozzánk hasonló kotvány országokból nagyobb az elvándorlás. De maga az EU lényege már EGK korában is az volt, hogy a munka, tőke, szolgáltatás miegymás szabadon áramolhasson. EZ van. Kelet Európából érzésre innen kisebb az elvándorlás, mint pl. Lengyelországból vgy Romániából, 6 millió román él már Nzigaton pedig Vágó István és Niedermüller szerint ott már csodálatos az élet. Románia 30%-a eltűnt.

Igazából csak arra akartam utalni, hogy kár azt várni, hogy majd éppen innen senki nem megy sehová amikor a német is elmegy. Mi nem érjük utol a Nyugatot soha, ez maga az egész EU lényege is, centrum/periféria elmélet kicsiben.

Azzal nem tudsz mit csinálni, ha a svájci orvos 3-7 millió között kap, itt ilyen nem lesz de más EU országban se sok helyen. Egyébként szerintem éppen az orvosi bérrendezés elég megnyugtatóan megtörtént.
Hogy ebben megint hogy jelenik meg Vágó Pista, azt nem pontosan értem :)

Nem baj az, hogy van népmozgás. A baj az (legalábbis engem az zavar a legjobban), hogy nagyon sokan vannak, akik szerint önzés meg mittudomén, hogy jobb élet reményében odébb mész. Pedig ez szerintem természetes igény, és a máshova költözők herótozása helyett inkább meg kéne teremteni, hogy igazából gusztus kérdése legyen, ki megy és ki marad, mert jelenleg nagyon sokakat csak a kényszer visz ki. A „gyere haza magyar” vezényszavak meg a fészbúkon a „magyarnak lenni igenis jó” filterek szart sem érnek, nem adnak érte kenyeret a boltban.
Úgy, hogy ez a két elmebeteg pofázza, hogy Románia ilyen jó meg olyan jó, erre mondta Betti apja, hiszen ők Vágóékkal ellentétben onnan jöttek át, hogy a k. anyját

Szerintem nincs baj azzal ha valaki elmegy és az anyagiakon kívül sok más ok lehet. Például a szakmai dolgok, jobb lehetőségek. Más természeti adottságok. Sokféle oka lehet.

Én viszont azt figyeltem meg, hogy ha valaki elmegy akkor tűzön-vízen át magyarázza és védi, hogy az új helyén MINDEN kurva jó. Úgy, hogy családban van tehát tudom, hogy azt a színvonalat amin ott él, itt is tudná biztosítani.
Még ami érdekes, hogy aki kimegy az ott rendesen tolja és dolgozik míg itt a tingli-tangli megy. A londoni tervezőirodából hazajött srác mondta, hogy eleinte nem értette mi olyan furcsa ott. Aztán rájött, hogy a munka. Mert ott tényleg letolja a munkaidőt é mindenki letolta. Nincs kávécska, cigike, kis vasárnap pénteken és miegymás. Nett/bruttó munkaidő kézmosástól számítva. De ezt nem csak tőle hallottam, hanem sok embertől
Szóval az is ott van és tudom, hogy ezzel nem leszek népszerű, de itthon jellemzően a szarakodás megy, a hasznos munkaidő 5-6 óra naponta (és jóindulatú voltam). Nagyon alacsony a termelékenység és a több pénz is csak átmenetileg változtat ezen. Ez egy hozzáállás. Márpedig akárhogyan csűrjük és csavarjuk, munka nélkül nem lehet előbbre jutni se magán se állami szinten. Erre még rájön, hogy az elmúlt 10-15 év konjunktúrája és "pénzesője" után még mindig sokan táncolnak csak már nem szól a zene.

Ez a munkaerőhiány rátett egy lapáttal az egészre, már annyit sem dolgoznak az emberek mint néhány évvel ezelőtt.

Borítékolható a gazdasági összeomlás és ennek első és legfontosabb oka mi magunk leszünk, ez a borzasztó rossz hatékonyság. Nyugaton sok más mellett azért van több fizetés, mert a hatékonyságuk sokkal magasabb, a teljesítőképessége a gazdaságnak, mint az itthoni. Ennek egy része, de jelentős része benne mi magunk vagyunk.

Még mielőtt, én is sokkal többet tudnék csinálni tehát nem vagyok kivétel. Csak belefásultam már ebbe. Régen nagyon lelkes voltam és mindent alá tudtam a cégnek rendelni, ma már ez közel sincs így

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.06. 13:20

zola írta:
2022.07.06. 13:14
Bandee írta:
2022.07.06. 13:00


Nyilván. Én nem mondom, hogy itt rendben vannak a dolgok, sőt. Az EÜ kifejezetten szar és még sok dolog. Utak.. Tanárok

Igazából most látszik amit régóta mondogatok, hogy értelmes dolog nem történt, az egész ország német összeszerelőüzem, a mezőgazdaság az EU miatt korlátozottan ad lehetőséget. A kvaterner szektor építése pedig már az oktatás kezdetén elhal. Ennek eredménye az amit most látunk, hogy mélyrepülésben a Ft, érzékenyebb minden mint máshol bár én sokakkal ellentétben egyáltalán nem gondolom, hogy Szlovákia vagy Románia jobb helyzetben lenne. Pl. az Euro bevezetésnek is vannak árnyoldalai, nem csak előnye.

Szóval nem fasza a helyzet az biztos, de máshol se fenékig tejfel és a háború mindenkinek betesz.
A háborúnak nem kellene betennie.

EU:
Elítéljük az orosz offenzivát, mélyen együtt érzünk veletek, de ugyanúgy vesszük tőlük a nyersanyagot. Tőletek meg az étolajat és a gabonát.

Ehelyett a már amúgy is válság kezdeti időszakban felnyomja a földgáz és a kőolaj árát és még lábon is lövi magát. Csak mert ez a PC elvárás. A háború valós, a gazdasági bajokra szvsz viszont csak ürügy.
Ilyetén módon tehát mégis a háború az oka.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.07.06. 13:40

Bandee írta:
2022.07.06. 13:16


Úgy, hogy ez a két elmebeteg pofázza, hogy Románia ilyen jó meg olyan jó, erre mondta Betti apja, hiszen ők Vágóékkal ellentétben onnan jöttek át, hogy a k. anyját

Szerintem nincs baj azzal ha valaki elmegy és az anyagiakon kívül sok más ok lehet. Például a szakmai dolgok, jobb lehetőségek. Más természeti adottságok. Sokféle oka lehet.

Én viszont azt figyeltem meg, hogy ha valaki elmegy akkor tűzön-vízen át magyarázza és védi, hogy az új helyén MINDEN kurva jó. Úgy, hogy családban van tehát tudom, hogy azt a színvonalat amin ott él, itt is tudná biztosítani.
Még ami érdekes, hogy aki kimegy az ott rendesen tolja és dolgozik míg itt a tingli-tangli megy. A londoni tervezőirodából hazajött srác mondta, hogy eleinte nem értette mi olyan furcsa ott. Aztán rájött, hogy a munka. Mert ott tényleg letolja a munkaidőt é mindenki letolta. Nincs kávécska, cigike, kis vasárnap pénteken és miegymás. Nett/bruttó munkaidő kézmosástól számítva. De ezt nem csak tőle hallottam, hanem sok embertől
Szóval az is ott van és tudom, hogy ezzel nem leszek népszerű, de itthon jellemzően a szarakodás megy, a hasznos munkaidő 5-6 óra naponta (és jóindulatú voltam).
Nagyon alacsony a termelékenység és a több pénz is csak átmenetileg változtat ezen. Ez egy hozzáállás. Márpedig akárhogyan csűrjük és csavarjuk, munka nélkül nem lehet előbbre jutni se magán se állami szinten. Erre még rájön, hogy az elmúlt 10-15 év konjunktúrája és "pénzesője" után még mindig sokan táncolnak csak már nem szól a zene.

Ez a munkaerőhiány rátett egy lapáttal az egészre, már annyit sem dolgoznak az emberek mint néhány évvel ezelőtt.

Borítékolható a gazdasági összeomlás és ennek első és legfontosabb oka mi magunk leszünk, ez a borzasztó rossz hatékonyság. Nyugaton sok más mellett azért van több fizetés, mert a hatékonyságuk sokkal magasabb, a teljesítőképessége a gazdaságnak, mint az itthoni. Ennek egy része, de jelentős része benne mi magunk vagyunk.

Még mielőtt, én is sokkal többet tudnék csinálni tehát nem vagyok kivétel. Csak belefásultam már ebbe. Régen nagyon lelkes voltam és mindent alá tudtam a cégnek rendelni, ma már ez közel sincs így
A külföldi munkavégzést enyhén túlzónak érzem, szerintem ott van az 5-6 óra talán, nálunk meg a 2-3 óra effektív munkavégzés 8 órában. Szalag mellett meg teljesen mindegy, hogy melyik ország, ott nincs kibúvó. És az effektív az lehet csak munkavégzés szempontjából effektív, de szükséglet szerint teljesen felesleges.
Pl lassan meg lehetne kérdőjelezni a posta létjogosultságát. És ha már posta, akkor nem hiszem hogy az alpesi falucska postás kisasszonykája többet dolgozna, mint a magyar karakószörcsögi postás kisasszonykája.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.06. 13:49

zola írta:
2022.07.06. 13:40
Bandee írta:
2022.07.06. 13:16


Úgy, hogy ez a két elmebeteg pofázza, hogy Románia ilyen jó meg olyan jó, erre mondta Betti apja, hiszen ők Vágóékkal ellentétben onnan jöttek át, hogy a k. anyját

Szerintem nincs baj azzal ha valaki elmegy és az anyagiakon kívül sok más ok lehet. Például a szakmai dolgok, jobb lehetőségek. Más természeti adottságok. Sokféle oka lehet.

Én viszont azt figyeltem meg, hogy ha valaki elmegy akkor tűzön-vízen át magyarázza és védi, hogy az új helyén MINDEN kurva jó. Úgy, hogy családban van tehát tudom, hogy azt a színvonalat amin ott él, itt is tudná biztosítani.
Még ami érdekes, hogy aki kimegy az ott rendesen tolja és dolgozik míg itt a tingli-tangli megy. A londoni tervezőirodából hazajött srác mondta, hogy eleinte nem értette mi olyan furcsa ott. Aztán rájött, hogy a munka. Mert ott tényleg letolja a munkaidőt é mindenki letolta. Nincs kávécska, cigike, kis vasárnap pénteken és miegymás. Nett/bruttó munkaidő kézmosástól számítva. De ezt nem csak tőle hallottam, hanem sok embertől
Szóval az is ott van és tudom, hogy ezzel nem leszek népszerű, de itthon jellemzően a szarakodás megy, a hasznos munkaidő 5-6 óra naponta (és jóindulatú voltam).
Nagyon alacsony a termelékenység és a több pénz is csak átmenetileg változtat ezen. Ez egy hozzáállás. Márpedig akárhogyan csűrjük és csavarjuk, munka nélkül nem lehet előbbre jutni se magán se állami szinten. Erre még rájön, hogy az elmúlt 10-15 év konjunktúrája és "pénzesője" után még mindig sokan táncolnak csak már nem szól a zene.

Ez a munkaerőhiány rátett egy lapáttal az egészre, már annyit sem dolgoznak az emberek mint néhány évvel ezelőtt.

Borítékolható a gazdasági összeomlás és ennek első és legfontosabb oka mi magunk leszünk, ez a borzasztó rossz hatékonyság. Nyugaton sok más mellett azért van több fizetés, mert a hatékonyságuk sokkal magasabb, a teljesítőképessége a gazdaságnak, mint az itthoni. Ennek egy része, de jelentős része benne mi magunk vagyunk.

Még mielőtt, én is sokkal többet tudnék csinálni tehát nem vagyok kivétel. Csak belefásultam már ebbe. Régen nagyon lelkes voltam és mindent alá tudtam a cégnek rendelni, ma már ez közel sincs így
A külföldi munkavégzést enyhén túlzónak érzem, szerintem ott van az 5-6 óra talán, nálunk meg a 2-3 óra effektív munkavégzés 8 órában. Szalag mellett meg teljesen mindegy, hogy melyik ország, ott nincs kibúvó. És az effektív az lehet csak munkavégzés szempontjából effektív, de szükséglet szerint teljesen felesleges.
Pl lassan meg lehetne kérdőjelezni a posta létjogosultságát. És ha már posta, akkor nem hiszem hogy az alpesi falucska postás kisasszonykája többet dolgozna, mint a magyar karakószörcsögi postás kisasszonykája.
Nem baj ha túlzónak érzed, attól még úgy van. Amit nálunk írsz, az valószínűleg úgy van. Meg is lesz belőle a baj, akkor persze mindenki más hibás lesz.

Valószínűleg van ahol szükséges és van ahol nem. Sok helyen szükséges lenne, ezáltal neki magának is jó lenne de hát nem

Amiket felsoroltál triviális, hiszen a levélnek ki kell érjen a sor meg nem áll meg. Egyértelmű hogy milyen munkakörükről van szó.

Nem azt állítom, hogy minden más országban minden órát mind ledolgoznak, de Nyugaton a mienknél sokkal többet és aki magyar innen elmegy, az megcsinálja ott azt, amit itt nem. Ennyi

A termelő szféra ágazatai Nyugaton felhúzzák a nem termelő vagy kevésbé jövedelmezőeket is, mert különben elvonzaná pl. a postásokat a postától. Tehát maga a teljesítőképesség és hatékonyság nagyon fontos, végtére is mindenre kihat. Ha erre akartál utalni.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.07.06. 13:53

Bandee írta:
2022.07.06. 13:16
Még ami érdekes, hogy aki kimegy az ott rendesen tolja és dolgozik míg itt a tingli-tangli megy. A londoni tervezőirodából hazajött srác mondta, hogy eleinte nem értette mi olyan furcsa ott. Aztán rájött, hogy a munka. Mert ott tényleg letolja a munkaidőt é mindenki letolta. Nincs kávécska, cigike, kis vasárnap pénteken és miegymás. Nett/bruttó munkaidő kézmosástól számítva. De ezt nem csak tőle hallottam, hanem sok embertől
Szóval az is ott van és tudom, hogy ezzel nem leszek népszerű, de itthon jellemzően a szarakodás megy, a hasznos munkaidő 5-6 óra naponta (és jóindulatú voltam). Nagyon alacsony a termelékenység és a több pénz is csak átmenetileg változtat ezen. Ez egy hozzáállás. Márpedig akárhogyan csűrjük és csavarjuk, munka nélkül nem lehet előbbre jutni se magán se állami szinten. Erre még rájön, hogy az elmúlt 10-15 év konjunktúrája és "pénzesője" után még mindig sokan táncolnak csak már nem szól a zene.

Ez a munkaerőhiány rátett egy lapáttal az egészre, már annyit sem dolgoznak az emberek mint néhány évvel ezelőtt.
Pl. tőlem is hallhattad. :mrgreen:
Elképesztő egyébként mennyire szar a hazai hozzáállás, igaz nincs nagy tapasztalatom eddig mert csak pár ember dolgozott nekem, de nincsenek túl jó emlékeim.

Nagyítóval kell keresni a becsületes, szorgalmas, jó hozzáállású embereket.
És nem tudom elfogadni azt sem, hogy majd emeljek fizut meg biztosítsak ezt-azt, legyen 13. havi jutalom, mert egy-két hónapig működik aztán ugyanabba a szarba lép bele mindenki.
40 fölött már senki(!) nem változik meg, egyszerűen nem tudsz hatni senkire, akár a munka akár a magánéleti kérdésekről van szó.

A nagy többség sajnos megérdemli ezt az egészet, azt kell mondjam.
Van kivétel persze, bőven és nyilván nem az itteni fórumozókról beszélek.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.06. 14:12

rdaneelolivaw írta:
2022.07.06. 13:53
Bandee írta:
2022.07.06. 13:16
Még ami érdekes, hogy aki kimegy az ott rendesen tolja és dolgozik míg itt a tingli-tangli megy. A londoni tervezőirodából hazajött srác mondta, hogy eleinte nem értette mi olyan furcsa ott. Aztán rájött, hogy a munka. Mert ott tényleg letolja a munkaidőt é mindenki letolta. Nincs kávécska, cigike, kis vasárnap pénteken és miegymás. Nett/bruttó munkaidő kézmosástól számítva. De ezt nem csak tőle hallottam, hanem sok embertől
Szóval az is ott van és tudom, hogy ezzel nem leszek népszerű, de itthon jellemzően a szarakodás megy, a hasznos munkaidő 5-6 óra naponta (és jóindulatú voltam). Nagyon alacsony a termelékenység és a több pénz is csak átmenetileg változtat ezen. Ez egy hozzáállás. Márpedig akárhogyan csűrjük és csavarjuk, munka nélkül nem lehet előbbre jutni se magán se állami szinten. Erre még rájön, hogy az elmúlt 10-15 év konjunktúrája és "pénzesője" után még mindig sokan táncolnak csak már nem szól a zene.

Ez a munkaerőhiány rátett egy lapáttal az egészre, már annyit sem dolgoznak az emberek mint néhány évvel ezelőtt.
Pl. tőlem is hallhattad. :mrgreen:
Elképesztő egyébként mennyire szar a hazai hozzáállás, igaz nincs nagy tapasztalatom eddig mert csak pár ember dolgozott nekem, de nincsenek túl jó emlékeim.

Nagyítóval kell keresni a becsületes, szorgalmas, jó hozzáállású embereket.
És nem tudom elfogadni azt sem, hogy majd emeljek fizut meg biztosítsak ezt-azt, legyen 13. havi jutalom, mert egy-két hónapig működik aztán ugyanabba a szarba lép bele mindenki.
40 fölött már senki(!) nem változik meg, egyszerűen nem tudsz hatni senkire, akár a munka akár a magánéleti kérdésekről van szó.

A nagy többség sajnos megérdemli ezt az egészet, azt kell mondjam.
Van kivétel persze, bőven és nyilván nem az itteni fórumozókról beszélek.
Hozzáállás kérdése ez, nem a pénzen múlik csak. A pénzekkel, legalábbis az építőiparban nincsen már különösebb probléma. Nem ez az oka.
Van egyébként jó példa, de csak 5-10 százalék.
Az olasz éttermes ismerős is bárkit előbb felvesz mint magyart. Csak a baj..

A Bayer Construct vett egy repülőt!! és Mongóliából hordja az embereket, kéthetente repteti őket és így is megéri.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.07.06. 14:13

Bandee írta:
2022.07.06. 13:49
zola írta:
2022.07.06. 13:40


A külföldi munkavégzést enyhén túlzónak érzem, szerintem ott van az 5-6 óra talán, nálunk meg a 2-3 óra effektív munkavégzés 8 órában. Szalag mellett meg teljesen mindegy, hogy melyik ország, ott nincs kibúvó. És az effektív az lehet csak munkavégzés szempontjából effektív, de szükséglet szerint teljesen felesleges.
Pl lassan meg lehetne kérdőjelezni a posta létjogosultságát. És ha már posta, akkor nem hiszem hogy az alpesi falucska postás kisasszonykája többet dolgozna, mint a magyar karakószörcsögi postás kisasszonykája.
Nem baj ha túlzónak érzed, attól még úgy van.
Fizikai képtelenség, hogy úgy legyen. Se fizikai munkában, sem szellemi koncentrációban az ember nem képes effektív egyhúzamban 8 órát letolni. De még négyet sem. Ha jól tudom IT területen 45 percenként 15 perc szünet kötelező. Nem gépállat sc az ember.
És azt továbbra is tartom, hogy effektív napi 3-4 órával meg lehetne váltani a világot. De akkor az összes aktív pógár lenyom ennyit.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.07.06. 14:18

Bandee írta:
2022.07.06. 14:12

A Bayer Construct vett egy repülőt!! és Mongóliából hordja az embereket, kéthetente repteti őket és így is megéri.
Ha annyit fizet a mongoloknak, mint amennyi a piaci munkabér ára, akkor nem szólok. De ha a mongol bér fölött fizet valamennyivel, vagy a mongol átlagbér dupláját, akkor ne a magyar munkamorálra fogjuk.
Nyugaton azért foglalkoztatják a lengyel, magyar, román, török egyéneket, mert szar lenne a németek munkamorálja?

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.06. 14:20

zola írta:
2022.07.06. 14:13
Bandee írta:
2022.07.06. 13:49


Nem baj ha túlzónak érzed, attól még úgy van.
Fizikai képtelenség, hogy úgy legyen. Se fizikai munkában, sem szellemi koncentrációban az ember nem képes effektív egyhúzamban 8 órát letolni. De még négyet sem. Ha jól tudom IT területen 45 percenként 15 perc szünet kötelező. Nem gépállat sc az ember.
És azt továbbra is tartom, hogy effektív napi 3-4 órával meg lehetne váltani a világot. De akkor az összes aktív pógár lenyom ennyit.
De, képes. De legyen akkor 6-7 óra.

A szellemi munka más.

Lényeg Zola, hogy amit itt nem csinálnak meg azt külföldön megcsinálják az emberek, ennyi volt végül is a lényege a dolognak amit írni akartam és jó sok példát tudok erre. Itt a szarakodás van, már ahol meg lehet tenni

Lehet, igen. Lehet, hogy 4-5 órával is lehetne dolgozni ha MINDENKI azt tényleg maxon letolná. De akkor abból 2 lesz.

Alapvetően mi emberek nem munkára vagyunk kitalálva. Ez tiszta sor. Viszont előbbre jutni nem lehet másképpen és sajnos ahol jobb a helyzet, ott általában ha megnézed jobban a dolgokat, más az emberek hozzáállása a munkához és minden máshoz is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bandee 2022.07.06. 14:25-kor.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.06. 14:21

rdaneelolivaw írta:
2022.07.06. 13:53
Bandee írta:
2022.07.06. 13:16
Még ami érdekes, hogy aki kimegy az ott rendesen tolja és dolgozik míg itt a tingli-tangli megy. A londoni tervezőirodából hazajött srác mondta, hogy eleinte nem értette mi olyan furcsa ott. Aztán rájött, hogy a munka. Mert ott tényleg letolja a munkaidőt é mindenki letolta. Nincs kávécska, cigike, kis vasárnap pénteken és miegymás. Nett/bruttó munkaidő kézmosástól számítva. De ezt nem csak tőle hallottam, hanem sok embertől
Szóval az is ott van és tudom, hogy ezzel nem leszek népszerű, de itthon jellemzően a szarakodás megy, a hasznos munkaidő 5-6 óra naponta (és jóindulatú voltam). Nagyon alacsony a termelékenység és a több pénz is csak átmenetileg változtat ezen. Ez egy hozzáállás. Márpedig akárhogyan csűrjük és csavarjuk, munka nélkül nem lehet előbbre jutni se magán se állami szinten. Erre még rájön, hogy az elmúlt 10-15 év konjunktúrája és "pénzesője" után még mindig sokan táncolnak csak már nem szól a zene.

Ez a munkaerőhiány rátett egy lapáttal az egészre, már annyit sem dolgoznak az emberek mint néhány évvel ezelőtt.
Pl. tőlem is hallhattad. :mrgreen:
Elképesztő egyébként mennyire szar a hazai hozzáállás, igaz nincs nagy tapasztalatom eddig mert csak pár ember dolgozott nekem, de nincsenek túl jó emlékeim.

Nagyítóval kell keresni a becsületes, szorgalmas, jó hozzáállású embereket.
És nem tudom elfogadni azt sem, hogy majd emeljek fizut meg biztosítsak ezt-azt, legyen 13. havi jutalom, mert egy-két hónapig működik aztán ugyanabba a szarba lép bele mindenki.
40 fölött már senki(!) nem változik meg, egyszerűen nem tudsz hatni senkire, akár a munka akár a magánéleti kérdésekről van szó.

A nagy többség sajnos megérdemli ezt az egészet, azt kell mondjam.
Van kivétel persze, bőven és nyilván nem az itteni fórumozókról beszélek.
Érdekes ez egyébként. Én magamat kifejezetten megúszós embernek tartom. Amit lehet, későbbre halasztok, amit lehet, egyszerűen oldok meg. Bármiről legyen szó, ha van shortcut, biztosan használom.

De egyedül valahogy a munkában nincs így. Mondhatni, hogy igen mediterrán, ráérős, azt ne mondjam, trehány tudok lenni egy csomó dologban, de a melóban nem ismerek tréfát. És még csak nem is azért, mert valami romantikus ideálom lenne a munka nemességéről, és sztahanovista sem vagyok. Egyszerűen azért állok így hozzá, mert voltam eleget elég fiatalon is, külföldön is magamra utalva, hogy tudjam, hogy kizárólag magammal baszok ki, ha nem így csinálom. Aki közelebbről ismer, az tudja, hogy állok az ügyfelek fogásához, új lehetőségek megteremtéséhez, munkabíráshoz, és csak azért van ez, mert amim van, azt magamtól értem el. Még csak azt sem mondom, hogy micsoda fasza dolog ez - hát nem tudom, ha a seggem alá tolnak anyámék egy lakást, biztos, hogy nem sápítozom azon, hogy mennyivel szívesebben pisálnék inkább vért érte :D

Szóval ahogy én szoktam hívni, van egy hanyag eleganciám sok dologban, de sosem kompromittálnám magam a munkában. Ha határidő van, 40 fokos lázzal, ágyban fetrengve, egész éjjel fennmaradva is megcsinálom, és nincs rá panasz (volt rá példa). Viszont ha úgy tetszik, emögött csak önérdek van, semmi magasztost nem akarok belemagyarázni.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.06. 14:23

zola írta:
2022.07.06. 14:18
Bandee írta:
2022.07.06. 14:12

A Bayer Construct vett egy repülőt!! és Mongóliából hordja az embereket, kéthetente repteti őket és így is megéri.
Ha annyit fizet a mongoloknak, mint amennyi a piaci munkabér ára, akkor nem szólok. De ha a mongol bér fölött fizet valamennyivel, vagy a mongol átlagbér dupláját, akkor ne a magyar munkamorálra fogjuk.
Nyugaton azért foglalkoztatják a lengyel, magyar, román, török egyéneket, mert szar lenne a németek munkamorálja?
Látom nem érted. Elmegy külföldre a magyar és ott megcsinálja, amit itt nem. Azért mennek oda mert több ember kell mint amit a német meg tud csinálni ill. van, amit német már nem csinál

Fogalmam nincsen a héten hallotta ezt a sztorit. Sokkal egyszerűbb ilyen arcokkal nem csak feltétlenül a pénz miatt. Hozzáállás, dolgozik akkor is amikor a magyar nem stb-stb. Nem tudom de ha érdekel járjál utána

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.07.06. 14:35

Bandee írta:
2022.07.06. 14:20


Lényeg Zola, hogy amit itt nem csinálnak meg azt külföldön megcsinálják az emberek, ennyi volt végül is a lényege a dolognak amit írni akartam és jó sok példát tudok erre. Itt a szarakodás van, már ahol meg lehet tenni

De ebben menynire van benne az, hogy ott nincs a haveri közeg, aki esetleg lenézné. Mert lehet itthon is elmehetne konyhai kisegítőnek diplomával, lehet nem keresne annyit, mint külföldi mosogatással, de többet mint itthon ha diplomával elmegy könyvtárosnak. Külföldre viszont simán kimegy mosogatni diplomával.
A bérkülönbség eredendő okának nem a hatékonyságot tartom. Ez olyan mintha társadalmi osztályok lennének leosztva földrajzilag.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.07.06. 14:48

Bandee írta:
2022.07.06. 14:23


Fogalmam nincsen a héten hallotta ezt a sztorit. Sokkal egyszerűbb ilyen arcokkal nem csak feltétlenül a pénz miatt. Hozzáállás, dolgozik akkor is amikor a magyar nem stb-stb. Nem tudom de ha érdekel járjál utána
Neten semmit nem találok erről.

Egy ilyen képet találtam, semmi mást ami távolkeleti kapcsolatot sejthetne. De fogalmam sincs ez milyen zászló. (Nem a piros-fehér-zöldre gondolok, mielőtt valaki lecsapná :D )

Kép

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2022.07.06. 14:59

zola írta:
2022.07.06. 14:48
Bandee írta:
2022.07.06. 14:23


Fogalmam nincsen a héten hallotta ezt a sztorit. Sokkal egyszerűbb ilyen arcokkal nem csak feltétlenül a pénz miatt. Hozzáállás, dolgozik akkor is amikor a magyar nem stb-stb. Nem tudom de ha érdekel járjál utána
Neten semmit nem találok erről.

Egy ilyen képet találtam, semmi mást ami távolkeleti kapcsolatot sejthetne. De fogalmam sincs ez milyen zászló. (Nem a piros-fehér-zöldre gondolok, mielőtt valaki lecsapná :D )

Kép
székely

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.06. 15:21

zola írta:
2022.07.06. 14:48
Bandee írta:
2022.07.06. 14:23


Fogalmam nincsen a héten hallotta ezt a sztorit. Sokkal egyszerűbb ilyen arcokkal nem csak feltétlenül a pénz miatt. Hozzáállás, dolgozik akkor is amikor a magyar nem stb-stb. Nem tudom de ha érdekel járjál utána
Neten semmit nem találok erről.

Egy ilyen képet találtam, semmi mást ami távolkeleti kapcsolatot sejthetne. De fogalmam sincs ez milyen zászló. (Nem a piros-fehér-zöldre gondolok, mielőtt valaki lecsapná :D )

Kép
Ezt igy oonkretan nem fogod megtalalni. En nem ismerem oket egy nagyobb ceg ingatlanfejleszto igazgatoja meselte ezt a heten. Ha hazudott akkor en is

Annyit tudok ezek fejlesztik a Bosznyak teret barmit is jelentsen. Es egyre tobb autojukat latom

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.06. 15:27

zola írta:
2022.07.06. 14:35
Bandee írta:
2022.07.06. 14:20


Lényeg Zola, hogy amit itt nem csinálnak meg azt külföldön megcsinálják az emberek, ennyi volt végül is a lényege a dolognak amit írni akartam és jó sok példát tudok erre. Itt a szarakodás van, már ahol meg lehet tenni

De ebben menynire van benne az, hogy ott nincs a haveri közeg, aki esetleg lenézné. Mert lehet itthon is elmehetne konyhai kisegítőnek diplomával, lehet nem keresne annyit, mint külföldi mosogatással, de többet mint itthon ha diplomával elmegy könyvtárosnak. Külföldre viszont simán kimegy mosogatni diplomával.
A bérkülönbség eredendő okának nem a hatékonyságot tartom. Ez olyan mintha társadalmi osztályok lennének leosztva földrajzilag.
Nem tudom. Mennyire van benne?

Nem csak mosogatok vannak kint. Nem tudom mi az oka, de az biztos, hogy kint csinalni kell. Egyenkent ha nem akkor viszlat.

Akkor mi a berkulonbseg oka szerinted? Ha itt is 2000 Euro lenne az atlagber akkor megcsinalnak az 5/6 orat? Szerintem nem

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.07.06. 16:38

Jadrina írta:
2022.07.06. 14:59


székely
Ezt illő lett volna tudni.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.07.06. 16:59

Bandee írta:
2022.07.06. 15:27
zola írta:
2022.07.06. 14:35


De ebben menynire van benne az, hogy ott nincs a haveri közeg, aki esetleg lenézné. Mert lehet itthon is elmehetne konyhai kisegítőnek diplomával, lehet nem keresne annyit, mint külföldi mosogatással, de többet mint itthon ha diplomával elmegy könyvtárosnak. Külföldre viszont simán kimegy mosogatni diplomával.
A bérkülönbség eredendő okának nem a hatékonyságot tartom. Ez olyan mintha társadalmi osztályok lennének leosztva földrajzilag.
Nem tudom. Mennyire van benne?

Nem csak mosogatok vannak kint. Nem tudom mi az oka, de az biztos, hogy kint csinalni kell. Egyenkent ha nem akkor viszlat.

Akkor mi a berkulonbseg oka szerinted? Ha itt is 2000 Euro lenne az atlagber akkor megcsinalnak az 5/6 orat? Szerintem nem
Nem tudom megmondani, filózhatunk rajta. Ha a Te logikád mentén megyünk, akkor ott az a kérdés, hogy ha a mongol ennyivel jobb, mint a magyar, akkor Mongóliában mért alacsonyabb a bér, mint nálunk?
Én a történelmi múltból indulnék ki. Nyugat, vagy nevezzük fejlett demokráciáknak fel tudott halmozni egy olyan volumenű tőkét, amivel monopol helyzetben vannak. Övék a gyártás privilégiuma. Ha ennyiért nem csinálod, megyünk keletebbre. Ha drágább lenne a magyar munkaerő, akkor lehet az Audi, Mercedes, BMW nem itt köt ki, hanem bevállalja a logisztikailag nagyobb költséget, mert a munkabéren bőven behozza.
Jöhetnek itt polkorrektséggel, BML-lel, LMBTQ-val, illiberális megbélyegzéssel stb, de ezzel csak el akarják fedni, hogy még mindig ők (de lehet írhatnám az ők helyett, hogy mi, mivel mi is elkezdtük, csak mi egy vagy két szinttel lejjebb vagyunk) a leggörényebb kizsákmányolók.
Majd ha az anyacégeket kötelezik, hogy az anyaországi székhely szerinti minimálbér fizetése kötelező Ruandában is, akkor majd elhiszem, hogy polkorrektek, meg hogy hisznek az emberi egyenlőségben. Addig nagyobb demagógok mint Orbán, pedig ő nagyon magasra rakta a lécet.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.07.06. 17:26

vollebak írta:
2022.07.06. 14:21
De egyedül valahogy a munkában nincs így. Mondhatni, hogy igen mediterrán, ráérős, azt ne mondjam, trehány tudok lenni egy csomó dologban, de a melóban nem ismerek tréfát. És még csak nem is azért, mert valami romantikus ideálom lenne a munka nemességéről, és sztahanovista sem vagyok. Egyszerűen azért állok így hozzá, mert voltam eleget elég fiatalon is, külföldön is magamra utalva, hogy tudjam, hogy kizárólag magammal baszok ki, ha nem így csinálom. Aki közelebbről ismer, az tudja, hogy állok az ügyfelek fogásához, új lehetőségek megteremtéséhez, munkabíráshoz, és csak azért van ez, mert amim van, azt magamtól értem el. Még csak azt sem mondom, hogy micsoda fasza dolog ez - hát nem tudom, ha a seggem alá tolnak anyámék egy lakást, biztos, hogy nem sápítozom azon, hogy mennyivel szívesebben pisálnék inkább vért érte :D
Tulajdonosi szemlélet.

Alkalmazottként ilyen nincs. Legfeljebb ha valaki nagyon megbecsüli a pozícióját, eredményeit, fizetését, egzisztenciáját akkor esetleg közelít ehhez. (de ritka szerintem)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.07.06. 17:28

zola írta:
2022.07.06. 14:13
Fizikai képtelenség, hogy úgy legyen. Se fizikai munkában, sem szellemi koncentrációban az ember nem képes effektív egyhúzamban 8 órát letolni. De még négyet sem.
Mondjuk rólad nem is tudom elképzelni. (:u
Cigivel, gyenge kondival nem is lehet. :)

Nálunk elbaszott sok időt elvesz a cigike, kávéka, dumcsika...

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.06. 21:55

rdaneelolivaw írta:
2022.07.06. 17:26
vollebak írta:
2022.07.06. 14:21
De egyedül valahogy a munkában nincs így. Mondhatni, hogy igen mediterrán, ráérős, azt ne mondjam, trehány tudok lenni egy csomó dologban, de a melóban nem ismerek tréfát. És még csak nem is azért, mert valami romantikus ideálom lenne a munka nemességéről, és sztahanovista sem vagyok. Egyszerűen azért állok így hozzá, mert voltam eleget elég fiatalon is, külföldön is magamra utalva, hogy tudjam, hogy kizárólag magammal baszok ki, ha nem így csinálom. Aki közelebbről ismer, az tudja, hogy állok az ügyfelek fogásához, új lehetőségek megteremtéséhez, munkabíráshoz, és csak azért van ez, mert amim van, azt magamtól értem el. Még csak azt sem mondom, hogy micsoda fasza dolog ez - hát nem tudom, ha a seggem alá tolnak anyámék egy lakást, biztos, hogy nem sápítozom azon, hogy mennyivel szívesebben pisálnék inkább vért érte :D
Tulajdonosi szemlélet.

Alkalmazottként ilyen nincs. Legfeljebb ha valaki nagyon megbecsüli a pozícióját, eredményeit, fizetését, egzisztenciáját akkor esetleg közelít ehhez. (de ritka szerintem)
Gyakran van olyan, hogy 100 százalék pontossággal azonosítható a tulajdonos. Egyszerűen az ember mozgásán, kommunikációján látszik, hogy ő az. Ezek persze kis helyeken jönnek elő, mondjuk egy autómosó, vagy étterem. Majd figyeld meg.

Még egyébként ami Angliában feltűnt, hogy bárhová mentem nem volt senki unott, fancsali képpel. Pedig tuti ziher, hogy ott is van gondja az embereknek.


Múltkor jött egy gyerek egy kapuszerelő cégtől. Este 1/2 10-ig csinálta a munkát, feltakarított, nem fogadott el semmit. Egy kávét sem. Bent a cégnél. Mar fél ötkor biztos voltam benne, hogy övé a cég amikor vázolta nekem mit fog még megcsinálni. Nem az, hogy pakol, befejezte még aznap. Volt egy kis komplikáció, mondta azt pár nap múlva visszajön megcsinálni. Úgy is volt. Munkalapra regényt írt este 10-kor! Akkor már mindenemet rátettem volna, hogy övé cég. Rákérdeztem, hát persze. Ja és bemutatott még mindent amit tudni kell a használatról. Dobozba stokizva a használati útmutató, távirányító, kulcsok.

Soha nem hívok majd mást. Nyilván. Ha erre az emberét küldi, neki ez két nap.


Nővérem barátja kertész. Amit ő 45 perc alatt felásott, az embere 5 órán át csinálta. Heti egy szerszám szétkúrva, leesik a platóról a fűkasza. Tavaly egyik kertben beragadtak ketten. Két embere. Nem hiszed el, szétégették a gumit úgy, hogy nem maradt minta!! A gumin. Kuplungot, diffot szétégették. 500 ezer kár, aznap már semmit nem csináltak és egy hétig nem volt autó. Hát ez van
Tudnám még folytatni a példákat! Ha ez normális dolog akkor én kérek elnézést

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: trutya » 2022.07.06. 22:38

Bandee írta:
2022.07.06. 21:55
Nővérem barátja kertész. Amit ő 45 perc alatt felásott, az embere 5 órán át csinálta. Heti egy szerszám szétkúrva, leesik a platóról a fűkasza. Tavaly egyik kertben beragadtak ketten. Két embere. Nem hiszed el, szétégették a gumit úgy, hogy nem maradt minta!! A gumin. Kuplungot, diffot szétégették. 500 ezer kár, aznap már semmit nem csináltak és egy hétig nem volt autó. Hát ez van
Tudnám még folytatni a példákat! Ha ez normális dolog akkor én kérek elnézést
brutális, hogy mennyire leszarják az emberek azt ami nem az övék.
de ezt bárhol látni a városban, amerre mész - aki olyat csinál amit te írtál, abból simán kinézem, hogy otthagyja a kutyaszart, vagy a sajátját a járdán, összefirkálja az épp hogy elkészült aluljárót, szétdobálja a szemetét, sorolhatnám... egyszerűen leszarják.

...és nem tudsz mit csinálni velük. mindenkit nem baszhat az ember pofán.
Kép

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.06. 23:30

trutya írta:
2022.07.06. 22:38
Bandee írta:
2022.07.06. 21:55
Nővérem barátja kertész. Amit ő 45 perc alatt felásott, az embere 5 órán át csinálta. Heti egy szerszám szétkúrva, leesik a platóról a fűkasza. Tavaly egyik kertben beragadtak ketten. Két embere. Nem hiszed el, szétégették a gumit úgy, hogy nem maradt minta!! A gumin. Kuplungot, diffot szétégették. 500 ezer kár, aznap már semmit nem csináltak és egy hétig nem volt autó. Hát ez van
Tudnám még folytatni a példákat! Ha ez normális dolog akkor én kérek elnézést
brutális, hogy mennyire leszarják az emberek azt ami nem az övék.
de ezt bárhol látni a városban, amerre mész - aki olyat csinál amit te írtál, abból simán kinézem, hogy otthagyja a kutyaszart, vagy a sajátját a járdán, összefirkálja az épp hogy elkészült aluljárót, szétdobálja a szemetét, sorolhatnám... egyszerűen leszarják.

...és nem tudsz mit csinálni velük. mindenkit nem baszhat az ember pofán.
A válaszok: könnyű neki, majd megoldja. Megérdemelte. Majd leírja az adóból. Leszarom, majd elmegyek máshová. Rossz volt rajta a gumi. Nem tudom ezt a helyet minek kellett elvállalni. Tetszés szerint válaszd a neked tetszőt. Egy dolgot nem fogsz hallani: Bocs, elbasztam, fasz voltam.

Mondok másik példát sajnos ez tőlünk való. Nemrég csináltunk egy nagy irodát, amiben split klíma telepítés is volt 15 db. Ez olyan, mintha neked egy önálló garázst kéne tervezni, egy beállóval. Na, mikor minden faszán készen volt, akkor derült ki, hogy 4-6 db nem jó, szökik a gáz. Kiderült, hogy az egyik AKI NEM SZERET PEREMEZNI, ő kötötte ezeket és sajnos eresztenek. Kollégái szerint rossz a peremezője. Erről azt kell tudni, hogy szól és nálunk kap másikat még azon a napon. Persze kamu. SZARIK BELE. Mikor a hatodik is szar volt és ledobtam idegileg a láncot akkor a hangadótól meghallgattam, hogy a művezető a hibás aki ráparancsolt erre az emberre (hazugság), hogy peremezzen. Érted. De ha egyébként így lett volna, akkor mi van? Ez a dolga bazdmeg nem azt kérte senki, hogy termeljen krumplit. Ha ezt a peremezést nekem megmutatják egyszer, akkor utána peremezek. De szerintem a 6 éves Panni lányom is pár próbálkozás után ezt a tré gané munkát reprodukálja. Ja, a válasz: ő soha többet nem peremezik. Két hét múlva hallom, hogy együtt fusiban klímáznak a hétvégén.

Kár: erkölcsi, mert leégettek. Hat mennyezet vágás, két palack gáz, újra festés. Stb. Kb. 300 ezer Ft. Ki a hibás? Én, a művezető, Isten, Te, bárki de Ő nem. Na ilyenből is tudnék még párat. És ennél van ám rosszabb!!
Fizetése nem a Vollebak által elgondolt SAJNOS, egyébként annyit se ér. De a pofázás, az önsajnálat, az irigység, okoskodás az bezzeg megy.

Ma délután: Allee egyik bankfiók amit most fejeztünk be, mini hőszivattyúk. Nem tekerték ki a kompresszor rögzítő csavarokat, amik egy 20x20 piros matrica közepén vannak a követező feliratokkal: Achtung, Attentione, Warning és még egy nyleven ott van. Meg az, hogy vedd ki a kibaszott csavart te barom. Na, ők bennehagyták, mondván, figyeld a magyarázatot: AZt hitték, hogy azért van ott, hogy benne kell hagyni. A művezetőt nem kérdezik meg ha nem tudják elolvasni, mert ő ellenség. AZ meg már nem beszél velük mert ha szól akkor direkte az ellenkezőjét csinálják. De persze kamu, vagy direkt csinálták vagy leginkább szartak rá. Helyette TikTok, alkotmányozási kérdések, napelemek, elektronok szakértése munkaidőben, cigike, kávéka, sajnálkozás, fusi szervezés.

Ezek a frissebbek.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.06. 23:42

trutya írta:
2022.07.06. 22:38
Bandee írta:
2022.07.06. 21:55
Nővérem barátja kertész. Amit ő 45 perc alatt felásott, az embere 5 órán át csinálta. Heti egy szerszám szétkúrva, leesik a platóról a fűkasza. Tavaly egyik kertben beragadtak ketten. Két embere. Nem hiszed el, szétégették a gumit úgy, hogy nem maradt minta!! A gumin. Kuplungot, diffot szétégették. 500 ezer kár, aznap már semmit nem csináltak és egy hétig nem volt autó. Hát ez van
Tudnám még folytatni a példákat! Ha ez normális dolog akkor én kérek elnézést
brutális, hogy mennyire leszarják az emberek azt ami nem az övék.
de ezt bárhol látni a városban, amerre mész - aki olyat csinál amit te írtál, abból simán kinézem, hogy otthagyja a kutyaszart, vagy a sajátját a járdán, összefirkálja az épp hogy elkészült aluljárót, szétdobálja a szemetét, sorolhatnám... egyszerűen leszarják.

...és nem tudsz mit csinálni velük. mindenkit nem baszhat az ember pofán.
Ezt egyébként sosem értettem. A Millenáris park 2001-es átadásának másnapján jártam bent. Már le volt rúgva kukák, már össze voltak firkálva, megtörve a padok.

Tényleg van sok probléma és suttyó külföldön is, de esküszöm nektek, hogy egy Hollandiában ezt így soha nem tapasztaltam. Hogy ennyire kurvára ne foglalkozzon vele, hogy a közös az mindenkié, és mindannyiunk adójából, tehát az övéből is megy. Meg mi a terv? Lerúgta a kukát, fasza. Hogyan tovább, mit ért el? Mi lett jobb, viccesebb? Azt sem tudtam soha megérteni, amikor az a magyarázat, hogy jaj, hát nem szép dolog, de na, részeg volt. És akkor mi van? Én részegen mindenkit ölelgettem, mindenen röhögtem, meg régi brit tengerészdalokat énekelgettem teli torokból (rémesen hamisan, ahogy azt kell). Eszembe nem jutott tönkretenni dolgokat.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.06. 23:48

vollebak írta:
2022.07.06. 23:42
trutya írta:
2022.07.06. 22:38


brutális, hogy mennyire leszarják az emberek azt ami nem az övék.
de ezt bárhol látni a városban, amerre mész - aki olyat csinál amit te írtál, abból simán kinézem, hogy otthagyja a kutyaszart, vagy a sajátját a járdán, összefirkálja az épp hogy elkészült aluljárót, szétdobálja a szemetét, sorolhatnám... egyszerűen leszarják.

...és nem tudsz mit csinálni velük. mindenkit nem baszhat az ember pofán.
Ezt egyébként sosem értettem. A Millenáris park 2001-es átadásának másnapján jártam bent. Már le volt rúgva kukák, már össze voltak firkálva, megtörve a padok.

Tényleg van sok probléma és suttyó külföldön is, de esküszöm nektek, hogy egy Hollandiában ezt így soha nem tapasztaltam. Hogy ennyire kurvára ne foglalkozzon vele, hogy a közös az mindenkié, és mindannyiunk adójából, tehát az övéből is megy. Meg mi a terv? Lerúgta a kukát, fasza. Hogyan tovább, mit ért el? Mi lett jobb, viccesebb? Azt sem tudtam soha megérteni, amikor az a magyarázat, hogy jaj, hát nem szép dolog, de na, részeg volt. És akkor mi van? Én részegen mindenkit ölelgettem, mindenen röhögtem, meg régi brit tengerészdalokat énekelgettem teli torokból (rémesen hamisan, ahogy azt kell). Eszembe nem jutott tönkretenni dolgokat.
Nem értem amit írsz. Ez nem a köz pénze vazze, hanem a munkaadó cég pénze. Azé ahonnan a fizetését kapja. Már amiről írtam, a pad lerúgása pedig teljesen más okból van. Persze annyiban közös, hogy egyik sem az övé, de ezzel minden hasonlóság megszűnt. Ha lerúgja a padot, majd az önkormányzat tesz másikat vagy nem, neki az élete sokat nem változik. Ha nem lesz másik teherautó, akkor nem lehet nem lesz mivel dolgozzon mert 500 ezer forintos kárt csinált és nem természetes, hogy azt csak úgy ki kell fizetni.

Én nem értem a te gondokodásodat esküszöm

Lezárt