Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.07. 00:05

Bandee írta:
2022.07.06. 23:48
vollebak írta:
2022.07.06. 23:42


Ezt egyébként sosem értettem. A Millenáris park 2001-es átadásának másnapján jártam bent. Már le volt rúgva kukák, már össze voltak firkálva, megtörve a padok.

Tényleg van sok probléma és suttyó külföldön is, de esküszöm nektek, hogy egy Hollandiában ezt így soha nem tapasztaltam. Hogy ennyire kurvára ne foglalkozzon vele, hogy a közös az mindenkié, és mindannyiunk adójából, tehát az övéből is megy. Meg mi a terv? Lerúgta a kukát, fasza. Hogyan tovább, mit ért el? Mi lett jobb, viccesebb? Azt sem tudtam soha megérteni, amikor az a magyarázat, hogy jaj, hát nem szép dolog, de na, részeg volt. És akkor mi van? Én részegen mindenkit ölelgettem, mindenen röhögtem, meg régi brit tengerészdalokat énekelgettem teli torokból (rémesen hamisan, ahogy azt kell). Eszembe nem jutott tönkretenni dolgokat.
Nem értem amit írsz. Ez nem a köz pénze vazze, hanem a munkaadó cég pénze. Azé ahonnan a fizetését kapja. Már amiről írtam, a pad lerúgása pedig teljesen más okból van. Persze annyiban közös, hogy egyik sem az övé, de ezzel minden hasonlóság megszűnt. Ha lerúgja a padot, majd az önkormányzat tesz másikat vagy nem, neki az élete sokat nem változik. Ha nem lesz másik teherautó, akkor nem lehet nem lesz mivel dolgozzon mert 500 ezer forintos kárt csinált és nem természetes, hogy azt csak úgy ki kell fizetni.

Én nem értem a te gondokodásodat esküszöm
Mert félreértettél. Én nem a sógorod tróger munkatársairól beszéltem most, hanem Robinak reagáltam, arra az általános társadalmi jelenségre, hogy nem tud vigyázni az egyszeri paraszt még a közterületekre sem.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.07. 00:17

vollebak írta:
2022.07.07. 00:05
Bandee írta:
2022.07.06. 23:48


Nem értem amit írsz. Ez nem a köz pénze vazze, hanem a munkaadó cég pénze. Azé ahonnan a fizetését kapja. Már amiről írtam, a pad lerúgása pedig teljesen más okból van. Persze annyiban közös, hogy egyik sem az övé, de ezzel minden hasonlóság megszűnt. Ha lerúgja a padot, majd az önkormányzat tesz másikat vagy nem, neki az élete sokat nem változik. Ha nem lesz másik teherautó, akkor nem lehet nem lesz mivel dolgozzon mert 500 ezer forintos kárt csinált és nem természetes, hogy azt csak úgy ki kell fizetni.

Én nem értem a te gondokodásodat esküszöm
Mert félreértettél. Én nem a sógorod tróger munkatársairól beszéltem most, hanem Robinak reagáltam, arra az általános társadalmi jelenségre, hogy nem tud vigyázni az egyszeri paraszt még a közterületekre sem.
Ja értem, az más. Mit lehet váni, ha ott így viselkedik ahonnan elvileg eszik.

Egyébként a rongáló élete művét csinálja, mert szánalmas életében semmi értelmeset nem tudott alkotni, csinálni, ha szétbassza a padot akkor minden nap míg ki nem cserélik látja, hogy igen, ezt én csináltam. Ugyanez a falfirka is, a lift falára festés, vizelés, takony kenés. Rengeteg a hülye, ezzel nem lehet mit kezdeni.

A munkahelyi rongáló nemtörődömségből csinálja ezt, nem kifejezetten szándékosságból bár én néha azt is feltételezem már. Egyszerűen nem érdekli az amit csinál, szükséges rossz, el kell tölteni az időt. A közvagyon rongálását vagy gyerekek brahiból, részegek vagy amit írtam, ilyen senkiházi szerencsétlenek csinálják. Aki a teherautót szétkúrja a munkahelyén vagy tré munkát csinál, az nem feltétlenül bassza szét a padot is. De a csikket valószínűleg eldobja ez már nagy elvárás lenne.

Igazából ezt a pár példát csak azért írtam, mert a munkabéreket boncolgattuk, ahhoz pedig ez az oldal is ide kívánkozik és nehogy azt higgye bárki is, hogy ezek egyedi esetek. Nem azok és ezek az emberek nem tanári fizetést kapnak. Tehát a nagy sajnálkozás közben sajnos nekem ezek is eszembe szoktak jutni

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.07. 00:28

https://24.hu/szorakozas/2022/03/16/pat ... mzeti-dal/

"Pataky Attila vállalkozását 141 millió forinttal támogatja az állami lottócég"

Örvendetes, hogy ehhez is hozzájárulhattunk, csak az UFO-k el ne vigyék a pénzzel együtt.

Az új honvédelmi miniszternek viszont két év alatt megtérült a kaszinó projekt, amihez az osztalékot már miniszterként felvette. Elképesztő pofátlanság, a kis ALexandra is tudta hová kell tenni a mókusát

Lázár azt mondta bárki aki tenni akar az ország építéséért az számíthat rájuk, hát lehet, hogy felkeresem majd én is:)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.07.07. 07:51

Bandee írta:
2022.07.06. 23:30
A válaszok: könnyű neki, majd megoldja. Megérdemelte. Majd leírja az adóból. Leszarom, majd elmegyek máshová. Rossz volt rajta a gumi. Nem tudom ezt a helyet minek kellett elvállalni. Tetszés szerint válaszd a neked tetszőt. Egy dolgot nem fogsz hallani: Bocs, elbasztam, fasz voltam.

Mondok másik példát sajnos ez tőlünk való. Nemrég csináltunk egy nagy irodát, amiben split klíma telepítés is volt 15 db. Ez olyan, mintha neked egy önálló garázst kéne tervezni, egy beállóval. Na, mikor minden faszán készen volt, akkor derült ki, hogy 4-6 db nem jó, szökik a gáz. Kiderült, hogy az egyik AKI NEM SZERET PEREMEZNI, ő kötötte ezeket és sajnos eresztenek. Kollégái szerint rossz a peremezője. Erről azt kell tudni, hogy szól és nálunk kap másikat még azon a napon. Persze kamu. SZARIK BELE. Mikor a hatodik is szar volt és ledobtam idegileg a láncot akkor a hangadótól meghallgattam, hogy a művezető a hibás aki ráparancsolt erre az emberre (hazugság), hogy peremezzen. Érted. De ha egyébként így lett volna, akkor mi van? Ez a dolga bazdmeg nem azt kérte senki, hogy termeljen krumplit. Ha ezt a peremezést nekem megmutatják egyszer, akkor utána peremezek. De szerintem a 6 éves Panni lányom is pár próbálkozás után ezt a tré gané munkát reprodukálja. Ja, a válasz: ő soha többet nem peremezik. Két hét múlva hallom, hogy együtt fusiban klímáznak a hétvégén.

Kár: erkölcsi, mert leégettek. Hat mennyezet vágás, két palack gáz, újra festés. Stb. Kb. 300 ezer Ft. Ki a hibás? Én, a művezető, Isten, Te, bárki de Ő nem. Na ilyenből is tudnék még párat. És ennél van ám rosszabb!!
Fizetése nem a Vollebak által elgondolt SAJNOS, egyébként annyit se ér. De a pofázás, az önsajnálat, az irigység, okoskodás az bezzeg megy.

Ma délután: Allee egyik bankfiók amit most fejeztünk be, mini hőszivattyúk. Nem tekerték ki a kompresszor rögzítő csavarokat, amik egy 20x20 piros matrica közepén vannak a követező feliratokkal: Achtung, Attentione, Warning és még egy nyleven ott van. Meg az, hogy vedd ki a kibaszott csavart te barom. Na, ők bennehagyták, mondván, figyeld a magyarázatot: AZt hitték, hogy azért van ott, hogy benne kell hagyni. A művezetőt nem kérdezik meg ha nem tudják elolvasni, mert ő ellenség. AZ meg már nem beszél velük mert ha szól akkor direkte az ellenkezőjét csinálják. De persze kamu, vagy direkt csinálták vagy leginkább szartak rá. Helyette TikTok, alkotmányozási kérdések, napelemek, elektronok szakértése munkaidőben, cigike, kávéka, sajnálkozás, fusi szervezés.

Ezek a frissebbek.
Ezt keretezd be aláírásnak. (:v
Könyvet kéne írni ezekből a sztorikból, bestseller lenne. Pár történettel hozzá tudnék járulni. :)

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2022.07.07. 07:52


Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.07.07. 08:03

Bandee írta:
2022.07.06. 21:55
Nővérem barátja kertész. Amit ő 45 perc alatt felásott, az embere 5 órán át csinálta.
Ez a másik. :pf03

Nálunk lassan 3-4x-es időkülönbség van és ez kurva fárasztó már, nem tudsz kapacitást szervezni rá mert nem lehet megjósolni sem mivel mikor végeznek. :(
A másik problémám az állóképesség, lassan senkire semmit nem lehet rábízni mert fizikálisan nem tudja elvégezni.
Múltkor ki kellett mennem 19 m2 fólia vakarására, mert a kolléga nem tudta volna megcsinálni. :mrgreen: (egyébként tényleg nehéz munka)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.07. 08:43

rdaneelolivaw írta:
2022.07.07. 08:03
Bandee írta:
2022.07.06. 21:55
Nővérem barátja kertész. Amit ő 45 perc alatt felásott, az embere 5 órán át csinálta.
Ez a másik. :pf03

Nálunk lassan 3-4x-es időkülönbség van és ez kurva fárasztó már, nem tudsz kapacitást szervezni rá mert nem lehet megjósolni sem mivel mikor végeznek. :(
A másik problémám az állóképesség, lassan senkire semmit nem lehet rábízni mert fizikálisan nem tudja elvégezni.
Múltkor ki kellett mennem 19 m2 fólia vakarására, mert a kolléga nem tudta volna megcsinálni. :mrgreen: (egyébként tényleg nehéz munka)
Ahogy éppen kedvük van. Különben is minek vállalsz ilyesmit:)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.07.07. 08:53

Előző hét termése:
Nagyobb megrendelés szerda délelőtt -, határidő nem elolvas, leszar stb...
Péntek du jövők vissza szabiról, nincs elkezdve a nyomás, gyakorlatilag 2 nap bukta, kedd a szállítási határidő. (normál esetben ez 3 nap nyomtatás és vágás + csomagolás) - kb 400 m2 fólia, tehát nem kevés.

Eredmény: nekem kellett kinyomnom hétvégén.
BTW... 150 db B1-es fólia körbevágása két embernek: egy nap.
Nekem megvolt 2 óra alatt egyedül. :D
Csakhogy érezzétek azt, hogy nem csak a levegőbe pofázunk.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.07. 09:00

rdaneelolivaw írta:
2022.07.07. 08:53
Előző hét termése:
Nagyobb megrendelés szerda délelőtt -, határidő nem elolvas, leszar stb...
Péntek du jövők vissza szabiról, nincs elkezdve a nyomás, gyakorlatilag 2 nap bukta, kedd a szállítási határidő. (normál esetben ez 3 nap nyomtatás és vágás + csomagolás) - kb 400 m2 fólia, tehát nem kevés.

Eredmény: nekem kellett kinyomnom hétvégén.
BTW... 150 db B1-es fólia körbevágása két embernek: egy nap.
Nekem megvolt 2 óra alatt egyedül. :D
Csakhogy érezzétek azt, hogy nem csak a levegőbe pofázunk.
Én erre azt mondom, hogy ha neked 2 óra, akkor legyen neki 4. De ne ketten! Mégis tied a cég, jobban érdekel miért szakadjon ő meg. De bazdmeg ketten egy nap. Ezt nekem senki ne mondja, hogy normális.

Ezért tart itt ez az ország elsősorban. Ezért! Egyébként ez van mindenhol ahol ezt meg lehet tenni. Tengernyi idő és pénz megy pocsékba
És akkor még konkrét károkozás, elbaszás még nem is történt

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2022.07.07. 09:07

Biztos vagyok benne, hogy ti nagyon rendes munkáltatók vagytok és az én főnököm is az, eltekintve attól, hogy nem jelent be rendesen, de szerintem a munkáltatói visszaélésekről, szemétkedésekről is regényeket lehetne írni
Elvárt ki nem fizetett túlórák, fekete munka, szabadság nem kiadása. Betegállomány nem kifizetése, ha egyáltalán megtarthatod a munkahelyed stb stb.

És a szalag mögötti rabszolgákról meg ne is beszéljünk, akiknek meg van adva mikor pisilhetnek, mikor ehetnek, mikor vehetnek levegőt

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.07. 09:08

rdaneelolivaw írta:
2022.07.07. 08:53
Előző hét termése:
Nagyobb megrendelés szerda délelőtt -, határidő nem elolvas, leszar stb...
Péntek du jövők vissza szabiról, nincs elkezdve a nyomás, gyakorlatilag 2 nap bukta, kedd a szállítási határidő. (normál esetben ez 3 nap nyomtatás és vágás + csomagolás) - kb 400 m2 fólia, tehát nem kevés.

Eredmény: nekem kellett kinyomnom hétvégén.
BTW... 150 db B1-es fólia körbevágása két embernek: egy nap.
Nekem megvolt 2 óra alatt egyedül. :D
Csakhogy érezzétek azt, hogy nem csak a levegőbe pofázunk.
Nem tudom, szürreálisak ezek a sztorik. Mármint nem nem hiszem el, csak egyrészről azt mondjátok, hogy túl vannak fizetve, másrészt, hogy napok kellenek nekik néhány órás munkához. Valami nagyon rossz szakmát választottam, mert néhány vesszőhiba vagy egyetlen szó félrefordítása bőven elég lehet, hogy egy teljes projektet bukjak, ennek eredményeként pedig az adott projektet biztosító ügynökség is beintsen.

A múlt hónapban volt, hogy egy dokumentumsorozat két epizódjához fordítottam feliratot. Még csak nem is ott történt hiba, hanem számomra ismeretlen fájlformátumban kellett leadni a kész szöveget, és konvertálás közben szétcsúsztak a soronkénti karakterlimitek. Tök mindegy, mit csináltam, nem akart rendesen konvertálódni. Az ügynökség reakciója: azóta sem adtak több munkát, ennyi volt. Pedig nem az én hibám volt, maga a szöveg jó volt, csak a konvertálását kellett nekik megoldani (ha már egy ilyen nyomorult formátumot kértek, hogy sosem hallottam még róla).

És ezen nem lepődtem meg, benne vannak az ilyenek a szakmámban. Elfogadtam, hogy ez történt, ez van. Ti meg itt több százezreket kereső, lusta, de amit csinál, azt is szarul emberekről beszéltek, és azt sugalljátok, hogy csak ti ketten könyvet tudnátok megtölteni ilyen sztorikból.

Úgy érzem, túl küzdelmes életet választottam magamnak :D
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.07. 09:24

Jadrina írta:
2022.07.07. 09:07
Biztos vagyok benne, hogy ti nagyon rendes munkáltatók vagytok és az én főnököm is az, eltekintve attól, hogy nem jelent be rendesen, de szerintem a munkáltatói visszaélésekről, szemétkedésekről is regényeket lehetne írni
Elvárt ki nem fizetett túlórák, fekete munka, szabadság nem kiadása. Betegállomány nem kifizetése, ha egyáltalán megtarthatod a munkahelyed stb stb.

És a szalag mögötti rabszolgákról meg ne is beszéljünk, akiknek meg van adva mikor pisilhetnek, mikor ehetnek, mikor vehetnek levegőt
Na, gondoltam, hogy ez lesz a vége. :) már vártam

Akkor jó is így tulajdonképpen. Normálisak ezek a dolgok

Meg gondolom csak kitaláltuk:)

Egyik sincs úgy amit írsz de úgyis azt írok amit akarok. És itt is így van, meg ott is ahol valóban ezeket megcsinálják velük

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.07. 09:30

vollebak írta:
2022.07.07. 09:08
rdaneelolivaw írta:
2022.07.07. 08:53
Előző hét termése:
Nagyobb megrendelés szerda délelőtt -, határidő nem elolvas, leszar stb...
Péntek du jövők vissza szabiról, nincs elkezdve a nyomás, gyakorlatilag 2 nap bukta, kedd a szállítási határidő. (normál esetben ez 3 nap nyomtatás és vágás + csomagolás) - kb 400 m2 fólia, tehát nem kevés.

Eredmény: nekem kellett kinyomnom hétvégén.
BTW... 150 db B1-es fólia körbevágása két embernek: egy nap.
Nekem megvolt 2 óra alatt egyedül. :D
Csakhogy érezzétek azt, hogy nem csak a levegőbe pofázunk.
Nem tudom, szürreálisak ezek a sztorik. Mármint nem nem hiszem el, csak egyrészről azt mondjátok, hogy túl vannak fizetve, másrészt, hogy napok kellenek nekik néhány órás munkához. Valami nagyon rossz szakmát választottam, mert néhány vesszőhiba vagy egyetlen szó félrefordítása bőven elég lehet, hogy egy teljes projektet bukjak, ennek eredményeként pedig az adott projektet biztosító ügynökség is beintsen.

A múlt hónapban volt, hogy egy dokumentumsorozat két epizódjához fordítottam feliratot. Még csak nem is ott történt hiba, hanem számomra ismeretlen fájlformátumban kellett leadni a kész szöveget, és konvertálás közben szétcsúsztak a soronkénti karakterlimitek. Tök mindegy, mit csináltam, nem akart rendesen konvertálódni. Az ügynökség reakciója: azóta sem adtak több munkát, ennyi volt. Pedig nem az én hibám volt, maga a szöveg jó volt, csak a konvertálását kellett nekik megoldani (ha már egy ilyen nyomorult formátumot kértek, hogy sosem hallottam még róla).

És ezen nem lepődtem meg, benne vannak az ilyenek a szakmámban. Elfogadtam, hogy ez történt, ez van. Ti meg itt több százezreket kereső, lusta, de amit csinál, azt is szarul emberekről beszéltek, és azt sugalljátok, hogy csak ti ketten könyvet tudnátok megtölteni ilyen sztorikból.

Úgy érzem, túl küzdelmes életet választottam magamnak :D
Nem tudod összehasonlítani ezeket a dolgokat, de egyébként ha felvennél valakit bármit ráteszek, hogy sokkal lassabban csinálja majd meg mint te. Ez teljesen biztos a minőségről nem tudom esetedben mi van mert egy angoll dolgot szerintem lehet többféleképpen lefordítani bár elég kötött nyelv.
De mit tehetnénk hiszen ez normális, látod Adri szerint ez valami bosszúféle az elnyomott munkás társadalomért :)

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.07.07. 09:38

Bandee írta:
2022.07.07. 09:30

De mit tehetnénk hiszen ez normális, látod Adri szerint ez valami bosszúféle az elnyomott munkás társadalomért :)
Kurvára nem ezt írta.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.07. 09:41

zola írta:
2022.07.07. 09:38
Bandee írta:
2022.07.07. 09:30

De mit tehetnénk hiszen ez normális, látod Adri szerint ez valami bosszúféle az elnyomott munkás társadalomért :)
Kurvára nem ezt írta.
De. Mert különben nem jön a témához, hiszen tegnap legalább háromszor le lett írva, hogy azok az emberek nem csinálják ezt akik ott dolgoznak. Tehát senki nem beszélt róluk, Mármint a soron dolgozókról beszélek, akik valóban a legszarabb helyzetben vannak.

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2022.07.07. 09:42

Bandee írta:
2022.07.07. 09:24
Jadrina írta:
2022.07.07. 09:07
Biztos vagyok benne, hogy ti nagyon rendes munkáltatók vagytok és az én főnököm is az, eltekintve attól, hogy nem jelent be rendesen, de szerintem a munkáltatói visszaélésekről, szemétkedésekről is regényeket lehetne írni
Elvárt ki nem fizetett túlórák, fekete munka, szabadság nem kiadása. Betegállomány nem kifizetése, ha egyáltalán megtarthatod a munkahelyed stb stb.

És a szalag mögötti rabszolgákról meg ne is beszéljünk, akiknek meg van adva mikor pisilhetnek, mikor ehetnek, mikor vehetnek levegőt
Na, gondoltam, hogy ez lesz a vége. :) már vártam

Akkor jó is így tulajdonképpen. Normálisak ezek a dolgok

Meg gondolom csak kitaláltuk:)

Egyik sincs úgy amit írsz de úgyis azt írok amit akarok. És itt is így van, meg ott is ahol valóban ezeket megcsinálják velük
egy szóval sem írtam, hogy nem igaz, amit írsz! Én teljesen elhiszem. Az én főnököm és túl rendes és sok kolléga ezt teljes mértékben ki is haszálja, igen csak próbára teszik, hogy meddig feszíthetik a húrt a főnöknél. Sz@r és hanyag munkát végeznek, férjemnél is vannak ilyenek, ott is nagyon rendes, sőt túl rendes a főnök, csak leírtam, hogy van másik oldal is.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.07. 09:54

Jadrina írta:
2022.07.07. 09:42
Bandee írta:
2022.07.07. 09:24


Na, gondoltam, hogy ez lesz a vége. :) már vártam

Akkor jó is így tulajdonképpen. Normálisak ezek a dolgok

Meg gondolom csak kitaláltuk:)

Egyik sincs úgy amit írsz de úgyis azt írok amit akarok. És itt is így van, meg ott is ahol valóban ezeket megcsinálják velük
egy szóval sem írtam, hogy nem igaz, amit írsz! Én teljesen elhiszem. Az én főnököm és túl rendes és sok kolléga ezt teljes mértékben ki is haszálja, igen csak próbára teszik, hogy meddig feszíthetik a húrt a főnöknél. Sz@r és hanyag munkát végeznek, férjemnél is vannak ilyenek, ott is nagyon rendes, sőt túl rendes a főnök, csak leírtam, hogy van másik oldal is.
Én nem mondom, hogy nincsen, persze.

Biztosan nálunk is van hiba, nem tudunk multi szint feltételeket teremteni de ebben a közegben a jobb rétegben helyezkedünk el. Ezt onnan gondolom, hogy egy néhány éve itt dolgozó kolléga elment tavaly, nem is bántuk mert botrányos volt a viselkedése és rombolta a morált. Három hónap múlva visszajött hozzám és azt mondta, hogy nagyon jó volt nálunk, rendes emberek vagyunk ha nem baj ő visszajönne. Én amúgy kedveltem mert látom benne a jót, mindig is láttam tehát én voltam az egyetlen aki sajnáltam, hogy elment, mert mindemellett néhány dolgot jól meg tud csinálni. Volt feszkó, de visszavettük, azóta ebben a brigádban messze ő a legnormálisabb.

Idén sok év után jött egy nagyon rendes ember. És nagyon jó szakember volt. Három hónapot volt és akkor bejött hozzám és azt mondta szó szerint, hogy nagyon jó itt nálunk, ő soha ilyen rendes helyen nem volt, de nem tud sajnos itt maradni mert olyanná fog válni mint ezek az emberek. AZt pedig nem szeretné. Még annyit mondott, hogy nekik is megmondta, hogy el vannak tévedve, ilyen körülményeket nem biztosítottak még neki sehol, ahol eddig járt. A gyerekeim életére esküszöm, hogy így volt.

Mindegy én már most tudom, hogy mit fogok csinálni mert terv azért van, de azt most inkább nem írom le.

Én azt tudom, hogy rengeteg gané munkaadó is van sőt szerintem abból van több. De az tuti, hogy ami nálunk meg az szlgáltatás/ellenszolgáltatás viszonyban nincsen jól. Abban is biztos vagyok, hogy gazdasági összeomlás lesz mert régebben is voltak elbaszások, de a munkatempó ennek a duplája volt és már akkor is lassan csinálták. A bérek meg felfelé mennek, evidens, hogy ennek jó vége nem lesz.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: trutya » 2022.07.07. 11:13

Bandee írta:
2022.07.06. 23:30

Ezek a frissebbek.
lakásfelújítási tapasztalatok:

a festő-burkolóval, aki végül a lakásban dolgozott (egyébként a garnitúrából ő volt a legjobb, akit ajánlanék másnak is, mert amit csinált, azt szépen csinálta, de voltak furcsaságai), volt egy veszekedésem: rossz napja volt, ezért nem akarta megcsinálni a kent szigetelést a fürdőben. panelban, érted, ahol tényleg, igazán számít mert mással is kibaszol, nem csak magaddal.
sejtettem hogy mi lesz mert igen ódzkodott meg mellébeszélt mikor megbeszéltük meg kértem hogy mit hogyan csináljon. eljöttem melóhelyről napközben és megleptem. épp kezdte volna felrakni a csempét, szigetelés persze sehol.
és még neki állt feljebb bazmeg, fenyegetőzött hogy akkor elmegy és itthagyja a picsába az egészet. mentségére legyen mondva, másnapra lenyugodott és elnézést kért, de akkor is. (mondjuk az érzékenyebb helyeken igen szarul kente fel, amit javítgatnom kellett, csőáttöréseknél semmi, szarabb gk. illesztéseknél semmi)

de ő legalább a (többi, nem kevés) munkát becsületesen megcsinálta, amikor valami nem volt tiszta, kérdezett. de ő sem alkalmazott volt, hanem magának dolgozott.
de pl asztalost egyet se ajánlanék tiszta szívből azok közül akik dolgoztak nálunk. klímaszerelő alkalmazottak (nem övék a cég) a frissen elkészült gipszkarton falban (egyedül szoptam vele, egyik oldalon lekartonozva, kihézagolva, ahogy kérték) szétvágták a legtöbb CW profil ÉS az ajtótok merevítőket is, mert nem tudták behajtogatni a csövet. ott billegett a fal ajtónyílásostul, mert csak az egyik oldala tartotta a profilnak!
visszarendeltem őket, rátaknyoltunk-csavaroztunk maradék profilokból darabokat, de akkor is.

sajnos ha nem vagy ott és figyeled minden lépésüket, bármit képesek szétkúrni...

Ardival meg egyetértek, tényleg két oldala van az éremnek, de itt annyira általános ez az egész "mással kibaszunk/leszarjuk" hozzáállás, hogy az undorító. Bandi, téged is sajnállak, hogy ilyen melósaid vannak
(mennyit keres mostanában egy peremező? :D )
Kép

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.07. 11:48

Bandee írta:
2022.07.07. 09:30
Nem tudod összehasonlítani ezeket a dolgokat, de egyébként ha felvennél valakit bármit ráteszek, hogy sokkal lassabban csinálja majd meg mint te. Ez teljesen biztos a minőségről nem tudom esetedben mi van mert egy angoll dolgot szerintem lehet többféleképpen lefordítani bár elég kötött nyelv.
De mit tehetnénk hiszen ez normális, látod Adri szerint ez valami bosszúféle az elnyomott munkás társadalomért :)
Persze, maga a fordítás olyan, hogy odaadsz egy szöveget tíz embernek, és tíz különböző eredményt kapsz, nyelvtől függetlenül. A minőség sokszor relatív - ami az egyik embernek dagályos, modoros faszság egy műfordításban, a másiknak emelkedett művészi érték.

Szerintem jó vagyok abban, amit csinálok, a megrendeléseim számai is ezt mutatják, de persze, ezt igazából csak mások dönthetik el.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.07. 12:55

trutya írta:
2022.07.07. 11:13
Bandee írta:
2022.07.06. 23:30

Ezek a frissebbek.
lakásfelújítási tapasztalatok:

a festő-burkolóval, aki végül a lakásban dolgozott (egyébként a garnitúrából ő volt a legjobb, akit ajánlanék másnak is, mert amit csinált, azt szépen csinálta, de voltak furcsaságai), volt egy veszekedésem: rossz napja volt, ezért nem akarta megcsinálni a kent szigetelést a fürdőben. panelban, érted, ahol tényleg, igazán számít mert mással is kibaszol, nem csak magaddal.
sejtettem hogy mi lesz mert igen ódzkodott meg mellébeszélt mikor megbeszéltük meg kértem hogy mit hogyan csináljon. eljöttem melóhelyről napközben és megleptem. épp kezdte volna felrakni a csempét, szigetelés persze sehol.
és még neki állt feljebb bazmeg, fenyegetőzött hogy akkor elmegy és itthagyja a picsába az egészet. mentségére legyen mondva, másnapra lenyugodott és elnézést kért, de akkor is. (mondjuk az érzékenyebb helyeken igen szarul kente fel, amit javítgatnom kellett, csőáttöréseknél semmi, szarabb gk. illesztéseknél semmi)

de ő legalább a (többi, nem kevés) munkát becsületesen megcsinálta, amikor valami nem volt tiszta, kérdezett. de ő sem alkalmazott volt, hanem magának dolgozott.
de pl asztalost egyet se ajánlanék tiszta szívből azok közül akik dolgoztak nálunk. klímaszerelő alkalmazottak (nem övék a cég) a frissen elkészült gipszkarton falban (egyedül szoptam vele, egyik oldalon lekartonozva, kihézagolva, ahogy kérték) szétvágták a legtöbb CW profil ÉS az ajtótok merevítőket is, mert nem tudták behajtogatni a csövet. ott billegett a fal ajtónyílásostul, mert csak az egyik oldala tartotta a profilnak!
visszarendeltem őket, rátaknyoltunk-csavaroztunk maradék profilokból darabokat, de akkor is.

sajnos ha nem vagy ott és figyeled minden lépésüket, bármit képesek szétkúrni...

Ardival meg egyetértek, tényleg két oldala van az éremnek, de itt annyira általános ez az egész "mással kibaszunk/leszarjuk" hozzáállás, hogy az undorító. Bandi, téged is sajnállak, hogy ilyen melósaid vannak
(mennyit keres mostanában egy peremező? :D )
Nagyon egyszerű ez az egész. Senkinek nem kötelező sehol dolgozni, pláne nem manapság. Ismertek a feltételek amikor valaki valamit elvállal. Utána reklamációnak helye nincsen. A munkaadó kötelessége, hogy időben a bérét odaadja, munkát biztosítson, teremtse meg a munkafeltételeket. A munkavállalónak pedig az a dolga, hogy a vállalt munkája elvégzésére időben, munkára alkalmas állapotban jelenjen meg és azt végezze el, tudásának megfelelően. Ennyi.
Tisztában vagyok azzal, hogy az osztályharc jegyében nem elvárható mégsem, hogy ez így legyen. Nem várom el, hogy szeressen jönni, nem várom el, hogy engem kedveljen. Nem várom el, hogy a 8-9 óráját ledolgozza, hanem csak azt, hogy legalább 6-ot. Nem várom el, hogy a normálisan egy órás munkát annyi idő alatt csinálja is meg, azt mondom legyen ez kettő. Elvárom viszont, hogy a rábízott eszközökre vigyázzon, elvárom, hogy permezzen rendesen. Ez sok elvárás? Szerintem nem.

Ja és egy szavam se lenne, ha 1 db klíma eresztene a 15-ből. A 15- ből 6 db viszont nem véletlen, hanem trehányság. A csavar nem kitekerése trehányság. A teherautó szétbaszása károkozás. Ezekre semmilyen ésszerű és indokolható magyarázat nincsen és őszintén leszarom, hogy máshol kivel mit csinálnak vagy hány soron dolgozó van elnyomva

A "peremező" 400 felett keres, nem akarom pontosan megmondani.

De, hogy legyen jó példa is, vannak olyanok is itt akikre lehet számítani, csak kevesen. Tudom, hogy normálisan minimum 2x annyit meg tudnának csinálni, de elfogadom őket így. Viszont lehet rájuk számítani, amit megbeszélek az úgy van 90%- ban és amit én ígérek azt mindig betartom. Azt most nem mondom meg, hogy ezek az emberek mennyit keresnek mert agyvérzést kapnál szerintem. Ok, sokat dolgoznak, néha mennek este is, hétvégén is, este is felveszi nekem a telefont de így is vannak megbecsülve. Na, ők nem sokan vannak. A többi még nem jött arra rá, hogy ha nem ennyit, de közel ennyit csinálna akkor ő is sokkal jobban járna. Soha a büdös életben nem is fognak előbbre jutni
Van olyan, aki tartozik nekem elég sok pénzzel mert kisegítettem amikor bajban volt, erre azt kapom, hogy ahol tud még keresztbe is tesz.. Amit megtanultam ennyi idő alatt, hogy senkin nem érdemes segíteni mert csak a szart kapod vissza. Szinte csak rossz tapasztalatunk van, nekem személyesen meg pláne

Feloldhatatlan tehát az ellentét tisztában vagyok vele és biztosan onnan másképpen látszik mindez, de hidd el nekem, hogy nagyon nagy baj lesz itt Magyarországon illetve már van is. Még rosszabb lesz és az okokat valahol itt kell keresni mert innen indul minden.

Nagyon sokat dolgozunk olyan helyen, hogy látom az irodaházban dolgozókat is. Gondolom az nem lehet véletlen, hogy a ház előtti dohányzóban amikor én arra járok mondjuk heti háromszor, akkor ugyanazokat az arcokat MINDIG ott találom, de 90%-ban biztosan. Tehét ott is el lehet tingli tanglizni az időt, tényleg csak a soron nem és egyébként magam részéről azt se tartom normálisnak ami ott megy. Talán azoknak az embereknek kéne a legjobban keresnie. Fene se tudja. Legjobb lenne valami olyan rendszer, ahol nem kell dolgozni mert örök feszkó lesz ebből mindig.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: trutya » 2022.07.07. 13:51

Bandee írta:
2022.07.07. 12:55

Nagyon sokat dolgozunk olyan helyen, hogy látom az irodaházban dolgozókat is. Gondolom az nem lehet véletlen, hogy a ház előtti dohányzóban amikor én arra járok mondjuk heti háromszor, akkor ugyanazokat az arcokat MINDIG ott találom, de 90%-ban biztosan. Tehét ott is el lehet tingli tanglizni az időt, tényleg csak a soron nem és egyébként magam részéről azt se tartom normálisnak ami ott megy. Talán azoknak az embereknek kéne a legjobban keresnie. Fene se tudja. Legjobb lenne valami olyan rendszer, ahol nem kell dolgozni mert örök feszkó lesz ebből mindig.
ezt hívják úgy, hogy "visibility" és némely multinál nagyobb súllyal esik latba, mint az, hogy hogyan és mennyit dolgozol...
szóval van ahol már cégen belül is "elvárás" ez, tényleg nagy a gáz. a szorgos hangyát meg elnyomják.
Kép

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.07. 14:51

A büdös kurva anyátokat már tényleg.

https://1.kerulet.ittlakunk.hu/helyi-po ... evaltottak
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2022.07.07. 14:56

Négy pontban elfogadta a kormány a Bizottság kéréseit:
  • Magyarországon 15 százalék alá mérsékli az egy ajánlattevős közbeszerzések arányát.
  • A korrupciós ügyekben bárki fordulhat bírósághoz jogorvoslatért, ha az ügyészség leállítaná az eljárást.
  • A kormány által kezdeményezett jogalkotást megelőzően időt kell hagyni a társadalmi konzultációra. A speciális, gyors törvényalkotást a kormány igyekszik csökkenteni.
  • Az uniós források egy részét a lehető legnagyobb energiafüggetlenség elérésére kell fordítania a kormánynak.
Inkább bepucsítanak ezek a szerencsétlenek, csak jöjjön tovább a segíly, amiből ez az egész kártyavár épült. Gondolom én vagyok a hazaáruló, ha azt várom az EU-tól, hogy egy fillért se adjon nekik/nekünk, amíg össze nem dőlt ez a külső transzfer nélkül életképtelen baromság.

(Persze apró szépséghiba, hogy az emberanyag újra ugyanezt a feudalizmust termelné ki magának...)

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.07.07. 16:25

4D4M írta:
2022.07.07. 14:56
Négy pontban elfogadta a kormány a Bizottság kéréseit:
  • Magyarországon 15 százalék alá mérsékli az egy ajánlattevős közbeszerzések arányát.
  • A korrupciós ügyekben bárki fordulhat bírósághoz jogorvoslatért, ha az ügyészség leállítaná az eljárást.
  • A kormány által kezdeményezett jogalkotást megelőzően időt kell hagyni a társadalmi konzultációra. A speciális, gyors törvényalkotást a kormány igyekszik csökkenteni.
  • Az uniós források egy részét a lehető legnagyobb energiafüggetlenség elérésére kell fordítania a kormánynak.
Inkább bepucsítanak ezek a szerencsétlenek, csak jöjjön tovább a segíly, amiből ez az egész kártyavár épült. Gondolom én vagyok a hazaáruló, ha azt várom az EU-tól, hogy egy fillért se adjon nekik/nekünk, amíg össze nem dőlt ez a külső transzfer nélkül életképtelen baromság.

(Persze apró szépséghiba, hogy az emberanyag újra ugyanezt a feudalizmust termelné ki magának...)
Nem hazaáruló, csak agyhalott PC zombi. :D

1. 16% most... ezt leviszik 15-re.
2. Aztán melyik bírósághoz, a függetlenhez?
3. Ismerjük a társadalmi konzultációs kérdéseket... "igyekszik"
4. "egy részét a lehető..."

Torrente:
Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni.

Orbán:
Mi bepucsítunk, de meg nem basztok.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.07.07. 17:23

4D4M írta:
2022.07.07. 14:56
Gondolom én vagyok a hazaáruló, ha azt várom az EU-tól, hogy egy fillért se...
Jól gondolod.

Lezárt