Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.07. 18:23

rdaneelolivaw írta:
2022.07.07. 17:23
4D4M írta:
2022.07.07. 14:56
Gondolom én vagyok a hazaáruló, ha azt várom az EU-tól, hogy egy fillért se...
Jól gondolod.
Az azért nekem sem állt soha össze, hogy fekete öves EU-köpködés meg brüsszelezés megy, de azért a markunkat nagyon tartjuk, az jár. Erről a magatartásról mindig jut az eszembe, hogy a segíly az kell, meg a jogainkat nagyon tudjuk, de közben a felelősségünkről sosem beszélünk.

Nagyon visszás, mert azt egy percig ne gondolja senki, hogy az EU-nak nagyobb szüksége van ránk, mint fordítva. Volt, aki előadta nekem egy társaságban néhány éve, hogy micsoda létfontosságú piac vagyunk. Vagyunk egy fenét, ez csak nemzeti önszopkodás. Egyelőre még mindig nettó haszonélvezők vagyunk, és így ugatni minimum nem túl elegáns.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.07.07. 18:27

vollebak írta:
2022.07.07. 18:23
Az azért nekem sem állt soha össze, hogy fekete öves EU-köpködés meg brüsszelezés megy, de azért a markunkat nagyon tartjuk, az jár. Erről a magatartásról mindig jut az eszembe, hogy a segíly az kell, meg a jogainkat nagyon tudjuk, de közben a felelősségünkről sosem beszélünk.

Nagyon visszás, mert azt egy percig ne gondolja senki, hogy az EU-nak nagyobb szüksége van ránk, mint fordítva. Volt, aki előadta nekem egy társaságban néhány éve, hogy micsoda létfontosságú piac vagyunk. Vagyunk egy fenét, ez csak nemzeti önszopkodás. Egyelőre még mindig nettó haszonélvezők vagyunk, és így ugatni minimum nem túl elegáns.
Ezzel némileg egyetértek, de arra bazírozni meg azért drukkolni, hogy ide ne jöjjön egy fillér sem az ultragáz szerintem.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.07. 18:43

Dani, úgy emlékszem, te voltál az, aki azzal érvelt, hogy lehet, hogy külsőre lepukkantak a kórházak, de belül kiválóak, és magas az ellátás színvonala is.

https://24.hu/sport/2022/07/07/vizes-vb ... grindheim/
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.07.07. 20:25

vollebak írta:
2022.07.07. 18:43
Dani, úgy emlékszem, te voltál az, aki azzal érvelt, hogy lehet, hogy külsőre lepukkantak a kórházak, de belül kiválóak, és magas az ellátás színvonala is.
Ezt így tőlem biztos nem olvashattad.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.07.07. 20:44

vollebak írta:
2022.07.07. 18:43
Dani, úgy emlékszem, te voltál az, aki azzal érvelt, hogy lehet, hogy külsőre lepukkantak a kórházak, de belül kiválóak, és magas az ellátás színvonala is.

https://24.hu/sport/2022/07/07/vizes-vb ... grindheim/
Bocs, de nekem ez elég kamu. Nem maga a történet, hanem a tálalás.
Persze, anyuka megjön egyszál hőmérővel és megmenti kicsi fiát.
Az apa férfi, a rezsi nő!

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2022.07.07. 20:51

rdaneelolivaw írta:
2022.07.07. 17:23
Jól gondolod.
Valójában az eddig idekuldott eurokat vonnam vissza ha lehetne, mert az rohasztotta szét az amúgy is erjedődélben lévő rendszert, de most már csak ez van.
Egyébként az a csapagyasra járatott büszkeségfaktor pont azt diktálná nekem speciel, hogy magunk erejéből érjünk el bármilyen előrehaladást vagy fejlődést. Ebben a vonatkozasban nem sokban különbözünk a segílyen tengődő alsó retegünktől...

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2022.07.07. 21:15

zola írta:
2022.07.07. 16:25
Nem hazaáruló, csak agyhalott PC zombi. :D

1. 16% most... ezt leviszik 15-re.
2. Aztán melyik bírósághoz, a függetlenhez?
3. Ismerjük a társadalmi konzultációs kérdéseket... "igyekszik"
4. "egy részét a lehető..."

Torrente:
Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni.

Orbán:
Mi bepucsítunk, de meg nem basztok.
Nyilván nem "All in" az első tét, de az látszik hogy már éhesek és kéne a péz tesókáim.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.07. 21:46

rdaneelolivaw írta:
2022.07.07. 20:25
vollebak írta:
2022.07.07. 18:43
Dani, úgy emlékszem, te voltál az, aki azzal érvelt, hogy lehet, hogy külsőre lepukkantak a kórházak, de belül kiválóak, és magas az ellátás színvonala is.
Ezt így tőlem biztos nem olvashattad.
rdaneelolivaw írta:
2021.08.31. 20:42
vollebak írta:
2021.08.31. 17:25
bla bla bla bla bla... **** blablabla *
Akkor nézzük a saját és családi tapasztalatokat, a teljesség igénye nélkül az elmúlt 10-15 évről. (magyar egészségügy, budapesti kórházak)

- Árpád u. kórház - (kézműtét), nagyjából rendben zajlott minden, ellátás szuper, 3 nap bentlét, körülmények szarok, orvosok jók!
(a kórház azóta megszűnt ha jól tudom)
- 2 szülés asszony, II. Belklinika (Üllői út), azóta felújították, nagyjából király volt minden, ellátás jó - bár ez részben csengetős cucc.
(I. Belklinika borzalmas, láttam saját szemmel - nem tudom azóta milyen)
- László kórház 2x eset nagyobbik gyerek infektológia 1-1 hét bentlét, orvosi ellátás szuper, körülmények semleges, lehetne jobb. Betegfelvétel gáz.
- Baleseti (Fiumei u.) kisebbik gyerek, álla felrepedt, nem túl nagy ellátás, körülmények szarok, ellátás kiváló (sokat kellett várni)
- Heim Pál gyermekkórház 2x gyerek, fertőzéses eset, nem maradtunk benn, ellátás jó
- Idegsebészet (Mexikói út környéke), mind a kórház mind az orvosi ellátás szuper (3 hét bentlét asszony)
- Szent Imre Kórház rehab (asszony műtét utáni időszak), itt a felújított részen voltunk, orvosi ellátás és körülmények *5-ös (1,5 hónap!)
- Szent Imre Kórház covid-sűrgősségi (itt én voltam, ide vitt a mentő), orvosi ellátás szuper, körülmények közepes. A doki kérésére távoztam.
- Szent János traumatólógia (csak vizsgálat és gipszelés bokára :D )... ellátás király, körülmények relatíve szar.
- Meg voltunk még a gyerekkel 1 hétig a Tűzoltó utcában, nem tudom mi a Kórház neve, az is jó volt.
- Kútvölgyi... itt rendel a háziorvosom. A kórház le van pattanva, lehet ide nem szívesen kerülnék be. Az orvosok jók.
- Jajj--- Honvéd Kórház. Ez egy űrbázis. (szó szerint) Ide a dédit hordjuk kezelésre, minden klapppol.

Lehet még kihagytam 1-2 helyet, összességében a Fiumei úti Baleseti volt a leggázabb, de ott voltak a legdurvább delikvensek is, ez biztos számított akkor este. :)
A véleményem szerint akármilyen jók a körülmények és az ellátás, a kórházban nem lehet meggyógyulni. Ezt egyébként elég sok orvostól is hallottam.
Az asszonynak azért volt egy komolyabb műtéte, 2-3 hónap rehabbal, ha nincs a PROF az Idegklinikán akkor már érzésem szerint nem élne.

Szóval szumma-szummárum nekem alapvetően (és a családomnak is) pozitív az összkép. Nagyon is.
Mindig fel is fogom emelni a szavam akkor, ha valaki a történetnek csak az egyik végletét látja.
Biztos van sok ellenpélda, ezt nem kétlem... de, hogy a magyar egészségügy szar az szimpla szemenszedett hazugság. Lehetne jobb (sokkal jobb), ez így már igaz.
Tehát a magyar orvosi ellátásra használt szavaid tavaly augusztus 31-én: szuper, jó, kiváló, csillagos ötös, király, minden klappol, és nagyon is pozitív összkép.

De biztos nem olvastam tőled ilyet :D

(és korrekt vagyok, a teljes kommentet betettem, és bármibe lefogadom, hogy a király, király, szuper, jó, kiváló, csillagos ötös, király, szuper, szuper szógyűjtemény után arra fogod felhúzni most a válaszod, hogy de hát ott van, hogy lehetne jobb az egészségügy szerinted is, vagyis nem is igaz az, amit írtam most, hogy szerinted milyen remek az ellátás színvonala :D )
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.07. 22:09

vollebak írta:
2022.07.07. 18:23
rdaneelolivaw írta:
2022.07.07. 17:23


Jól gondolod.
Az azért nekem sem állt soha össze, hogy fekete öves EU-köpködés meg brüsszelezés megy, de azért a markunkat nagyon tartjuk, az jár. Erről a magatartásról mindig jut az eszembe, hogy a segíly az kell, meg a jogainkat nagyon tudjuk, de közben a felelősségünkről sosem beszélünk.

Nagyon visszás, mert azt egy percig ne gondolja senki, hogy az EU-nak nagyobb szüksége van ránk, mint fordítva. Volt, aki előadta nekem egy társaságban néhány éve, hogy micsoda létfontosságú piac vagyunk. Vagyunk egy fenét, ez csak nemzeti önszopkodás. Egyelőre még mindig nettó haszonélvezők vagyunk, és így ugatni minimum nem túl elegáns.
Erre csak annyit, hogy ezek a pénzek nem segélyek, közük nincs hozzá. Egyenrangú tagjai vagyunk a közösségnek és ezek a pénzek járnak nekünk. Amit pedig megtanulhattunk már ebben az életben, az az, hogy ami jár, az nem gesztus.
A hitelpénz amit kreáltak és amit közösen törlesztünk, a déliek már elbaszarintották és ide meg nem adják azt a pénzt amit magunknak is kell törleszteni. Elég vicces

Tehát ezek nem ingyen pénzek még mielőtt esetleg ezek az ostobaságok terjednének. A pénzek 7 éves ciklusban vannak elosztva, több pénz nincs, kincstár nincs. A pénzek szerződések és szabályok alapján vannak így. Azért pedig, hogy ezeket kapjuk, feltételeket kell teljesíteni aminek mondjuk szubsztantív módon eleget teszünk a politikai vitákat nem tekintve.

Magában a vitában nem kívánok részt venni, de fentieket rögzíteni kell mielőtt terjedne, hogy mi valamiféle segélyeket kapunk a tekintetes Nyugatiaktól. A nagy büdös lófaszt

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.07. 22:10

4D4M írta:
2022.07.07. 20:51
rdaneelolivaw írta:
2022.07.07. 17:23
Jól gondolod.
Valójában az eddig idekuldott eurokat vonnam vissza ha lehetne, mert az rohasztotta szét az amúgy is erjedődélben lévő rendszert, de most már csak ez van.
Egyébként az a csapagyasra járatott büszkeségfaktor pont azt diktálná nekem speciel, hogy magunk erejéből érjünk el bármilyen előrehaladást vagy fejlődést. Ebben a vonatkozasban nem sokban különbözünk a segílyen tengődő alsó retegünktől...
Szerintem ez egy remek politikai program lenne, meg kellene próbáld. A Párbeszéd táján esetleg van esély, amíg még léteznek
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bandee 2022.07.07. 22:16-kor.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.07. 22:16

rdaneelolivaw írta:
2022.07.07. 18:27
vollebak írta:
2022.07.07. 18:23
Az azért nekem sem állt soha össze, hogy fekete öves EU-köpködés meg brüsszelezés megy, de azért a markunkat nagyon tartjuk, az jár. Erről a magatartásról mindig jut az eszembe, hogy a segíly az kell, meg a jogainkat nagyon tudjuk, de közben a felelősségünkről sosem beszélünk.

Nagyon visszás, mert azt egy percig ne gondolja senki, hogy az EU-nak nagyobb szüksége van ránk, mint fordítva. Volt, aki előadta nekem egy társaságban néhány éve, hogy micsoda létfontosságú piac vagyunk. Vagyunk egy fenét, ez csak nemzeti önszopkodás. Egyelőre még mindig nettó haszonélvezők vagyunk, és így ugatni minimum nem túl elegáns.
Ezzel némileg egyetértek, de arra bazírozni meg azért drukkolni, hogy ide ne jöjjön egy fillér sem az ultragáz szerintem.
Igen. De ilyen nem lesz, a pénzek pedig még idén itt lesznek, mert mindenki érdekét ez szolgálja. Így lesz, nem kell csacsiságokkal foglalkozni. EZ nem a 4. A osztály ahol a tanítónéni majd megbünteti Pistikét mert benézett a szoknyája alá. Ez az egész csak egy bohózat, politikai játék, nemzetközi nagypolitika. Ki pucsít kinek, édes faszom:) (:v A Nyugati Fényen szoktak ezek terjedni

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2022.07.07. 22:35

Bandee írta:
2022.07.07. 22:09
Erre csak annyit, hogy ezek a pénzek nem segélyek, közük nincs hozzá. Egyenrangú tagjai vagyunk a közösségnek és ezek a pénzek járnak nekünk. Amit pedig megtanulhattunk már ebben az életben, az az, hogy ami jár, az nem gesztus.
A hitelpénz amit kreáltak és amit közösen törlesztünk, a déliek már elbaszarintották és ide meg nem adják azt a pénzt amit magunknak is kell törleszteni. Elég vicces

Tehát ezek nem ingyen pénzek még mielőtt esetleg ezek az ostobaságok terjednének. A pénzek 7 éves ciklusban vannak elosztva, több pénz nincs, kincstár nincs. A pénzek szerződések és szabályok alapján vannak így. Azért pedig, hogy ezeket kapjuk, feltételeket kell teljesíteni aminek mondjuk szubsztantív módon eleget teszünk a politikai vitákat nem tekintve.

Magában a vitában nem kívánok részt venni, de fentieket rögzíteni kell mielőtt terjedne, hogy mi valamiféle segélyeket kapunk a tekintetes Nyugatiaktól. A nagy büdös lófaszt
Szerintem mindenki tudja, hogy jár és azt is, hogy nem gesztus. Csak a közösség többi tagjának, aki így vagy úgy, de hozzájárul meglepő módon nem annyira jön be, ha arany WC kefére költődik el. A gesztus onnan kezdődik, hogy nézik-e bambán ahogy szerteszét folyatják a tágabb családi körben ellenőrizetlenül.

De ilyen stílusban valóban hagyjuk a f.szba az egészet.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.07. 22:35

Bandee írta:
2022.07.07. 22:09
vollebak írta:
2022.07.07. 18:23


Az azért nekem sem állt soha össze, hogy fekete öves EU-köpködés meg brüsszelezés megy, de azért a markunkat nagyon tartjuk, az jár. Erről a magatartásról mindig jut az eszembe, hogy a segíly az kell, meg a jogainkat nagyon tudjuk, de közben a felelősségünkről sosem beszélünk.

Nagyon visszás, mert azt egy percig ne gondolja senki, hogy az EU-nak nagyobb szüksége van ránk, mint fordítva. Volt, aki előadta nekem egy társaságban néhány éve, hogy micsoda létfontosságú piac vagyunk. Vagyunk egy fenét, ez csak nemzeti önszopkodás. Egyelőre még mindig nettó haszonélvezők vagyunk, és így ugatni minimum nem túl elegáns.
Erre csak annyit, hogy ezek a pénzek nem segélyek, közük nincs hozzá. Egyenrangú tagjai vagyunk a közösségnek és ezek a pénzek járnak nekünk. Amit pedig megtanulhattunk már ebben az életben, az az, hogy ami jár, az nem gesztus.
A hitelpénz amit kreáltak és amit közösen törlesztünk, a déliek már elbaszarintották és ide meg nem adják azt a pénzt amit magunknak is kell törleszteni. Elég vicces

Tehát ezek nem ingyen pénzek még mielőtt esetleg ezek az ostobaságok terjednének. A pénzek 7 éves ciklusban vannak elosztva, több pénz nincs, kincstár nincs. A pénzek szerződések és szabályok alapján vannak így. Azért pedig, hogy ezeket kapjuk, feltételeket kell teljesíteni aminek mondjuk szubsztantív módon eleget teszünk a politikai vitákat nem tekintve.

Magában a vitában nem kívánok részt venni, de fentieket rögzíteni kell mielőtt terjedne, hogy mi valamiféle segélyeket kapunk a tekintetes Nyugatiaktól. A nagy büdös lófaszt
A segíly szó egy hasonlat részeként hangzott el, nem úgy, hogy segélyként kapnánk. Ettől függetlenül az EU-s pénzek nélkül itt lófasz sem lenne már, és az is tény, hogy nettó haszonélvezők vagyunk, és nagyobb szükségünk van az EU-ra, mint fordítva. A korrupcióellenes vizsgálatok nem éppen azt mutatják, hogy minden klappol azzal, ahogy intézzük a dolgokat. Sokszor van az EU kapcsán olyan narratíva, hogy minket lenéznek meg utasítgatnak. Ezzel sosem értettem egyet - személyes szinten sem. Engem négy nyugati országban töltött nyolc év alatt magyaron kívül soha senki nem nézett le, alázott meg vagy vert át.

Ami az országot illeti, ott meg úgy gondolom, tisztában kéne lenni a súlycsoportokkal, és okosan helyezkedni, alkalmazkodni, és használni, amit tudunk. Ez nem egyenlő a meghunyászkodással, viszont a forradalmi, felháborodós hangulat, hogy nekünk csak ne mondjon meg senki semmit, tőlem nagyon idegen. Egyrészt, mert az ilyen felcsattanások, heveskedések pont, hogy a kisebbségi komplexust mutatják csak. Másrészt azért, mert történelmi szempontból a melldöngető politizálásnak mindig szívás lett a vége errefelé.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.07. 22:36

4D4M írta:
2022.07.07. 22:35
Bandee írta:
2022.07.07. 22:09
Erre csak annyit, hogy ezek a pénzek nem segélyek, közük nincs hozzá. Egyenrangú tagjai vagyunk a közösségnek és ezek a pénzek járnak nekünk. Amit pedig megtanulhattunk már ebben az életben, az az, hogy ami jár, az nem gesztus.
A hitelpénz amit kreáltak és amit közösen törlesztünk, a déliek már elbaszarintották és ide meg nem adják azt a pénzt amit magunknak is kell törleszteni. Elég vicces

Tehát ezek nem ingyen pénzek még mielőtt esetleg ezek az ostobaságok terjednének. A pénzek 7 éves ciklusban vannak elosztva, több pénz nincs, kincstár nincs. A pénzek szerződések és szabályok alapján vannak így. Azért pedig, hogy ezeket kapjuk, feltételeket kell teljesíteni aminek mondjuk szubsztantív módon eleget teszünk a politikai vitákat nem tekintve.

Magában a vitában nem kívánok részt venni, de fentieket rögzíteni kell mielőtt terjedne, hogy mi valamiféle segélyeket kapunk a tekintetes Nyugatiaktól. A nagy büdös lófaszt
Szerintem mindenki tudja, hogy jár és azt is, hogy nem gesztus. Csak a közösség többi tagjának, aki így vagy úgy, de hozzájárul meglepő módon nem annyira jön be, ha arany WC kefére költődik el. A gesztus onnan kezdődik, hogy nézik-e bambán ahogy szerteszét folyatják a tágabb családi körben ellenőrizetlenül.

De ilyen stílusban valóban hagyjuk a f.szba az egészet.
Tökéletesen egyetértek.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.07. 22:48

vollebak írta:
2022.07.07. 22:35
Bandee írta:
2022.07.07. 22:09


Erre csak annyit, hogy ezek a pénzek nem segélyek, közük nincs hozzá. Egyenrangú tagjai vagyunk a közösségnek és ezek a pénzek járnak nekünk. Amit pedig megtanulhattunk már ebben az életben, az az, hogy ami jár, az nem gesztus.
A hitelpénz amit kreáltak és amit közösen törlesztünk, a déliek már elbaszarintották és ide meg nem adják azt a pénzt amit magunknak is kell törleszteni. Elég vicces

Tehát ezek nem ingyen pénzek még mielőtt esetleg ezek az ostobaságok terjednének. A pénzek 7 éves ciklusban vannak elosztva, több pénz nincs, kincstár nincs. A pénzek szerződések és szabályok alapján vannak így. Azért pedig, hogy ezeket kapjuk, feltételeket kell teljesíteni aminek mondjuk szubsztantív módon eleget teszünk a politikai vitákat nem tekintve.

Magában a vitában nem kívánok részt venni, de fentieket rögzíteni kell mielőtt terjedne, hogy mi valamiféle segélyeket kapunk a tekintetes Nyugatiaktól. A nagy büdös lófaszt
A segíly szó egy hasonlat részeként hangzott el, nem úgy, hogy segélyként kapnánk. Ettől függetlenül az EU-s pénzek nélkül itt lófasz sem lenne már, és az is tény, hogy nettó haszonélvezők vagyunk, és nagyobb szükségünk van az EU-ra, mint fordítva. A korrupcióellenes vizsgálatok nem éppen azt mutatják, hogy minden klappol azzal, ahogy intézzük a dolgokat. Sokszor van az EU kapcsán olyan narratíva, hogy minket lenéznek meg utasítgatnak. Ezzel sosem értettem egyet - személyes szinten sem. Engem négy nyugati országban töltött nyolc év alatt magyaron kívül soha senki nem nézett le, alázott meg vagy vert át.

Ami az országot illeti, ott meg úgy gondolom, tisztában kéne lenni a súlycsoportokkal, és okosan helyezkedni, alkalmazkodni, és használni, amit tudunk. Ez nem egyenlő a meghunyászkodással, viszont a forradalmi, felháborodós hangulat, hogy nekünk csak ne mondjon meg senki semmit, tőlem nagyon idegen. Egyrészt, mert az ilyen felcsattanások, heveskedések pont, hogy a kisebbségi komplexust mutatják csak. Másrészt azért, mert történelmi szempontból a melldöngető politizálásnak mindig szívás lett a vége errefelé.
Nincs mit hasonlítani mert ha én tartozom neked megállapodás szerint pénzzel de nem tetszik az arcod, akkor ettől még oda kell azt adnom mert ez a deal.
Már nem sokáig leszünk nettó haszonélvezők, talán még egy ciklust. Spanyolország, Görögország, Olaszország, Portugália már rég tönkrementek volna ha az EKB nem venné a kötvényeiket, sokkal szarabb állapotban vannak majd azokat kell tápolni. Egyébként valószínűleg az EKB is azért nem emeli a kamatot jobban mert ezek az országok talán nem bírnák.

A többiben nagyjából egyetértek de az emberi hagyományos erkölcsök szerint gondolkodsz ami a politikában nincsen. Nincs ez a szó, nincs olyan, hogy igazságos, stb-stb. Ezeket sajnos el kell felejteni, nem erről szól az egész

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.07. 22:52

4D4M írta:
2022.07.07. 22:35
Bandee írta:
2022.07.07. 22:09
Erre csak annyit, hogy ezek a pénzek nem segélyek, közük nincs hozzá. Egyenrangú tagjai vagyunk a közösségnek és ezek a pénzek járnak nekünk. Amit pedig megtanulhattunk már ebben az életben, az az, hogy ami jár, az nem gesztus.
A hitelpénz amit kreáltak és amit közösen törlesztünk, a déliek már elbaszarintották és ide meg nem adják azt a pénzt amit magunknak is kell törleszteni. Elég vicces

Tehát ezek nem ingyen pénzek még mielőtt esetleg ezek az ostobaságok terjednének. A pénzek 7 éves ciklusban vannak elosztva, több pénz nincs, kincstár nincs. A pénzek szerződések és szabályok alapján vannak így. Azért pedig, hogy ezeket kapjuk, feltételeket kell teljesíteni aminek mondjuk szubsztantív módon eleget teszünk a politikai vitákat nem tekintve.

Magában a vitában nem kívánok részt venni, de fentieket rögzíteni kell mielőtt terjedne, hogy mi valamiféle segélyeket kapunk a tekintetes Nyugatiaktól. A nagy büdös lófaszt
Szerintem mindenki tudja, hogy jár és azt is, hogy nem gesztus. Csak a közösség többi tagjának, aki így vagy úgy, de hozzájárul meglepő módon nem annyira jön be, ha arany WC kefére költődik el. A gesztus onnan kezdődik, hogy nézik-e bambán ahogy szerteszét folyatják a tágabb családi körben ellenőrizetlenül.

De ilyen stílusban valóban hagyjuk a f.szba az egészet.
Egy kisebb része elfolyik, a nagyobbik része meg nem, ez nem jó persze mert az lenne a jó ha semmi nem folyna el, de nagyjából mindenhol vannak ezzel kisebb-nagyobb mértékben problémák. Tehát ez nem így van, sokkal több pénz hasznosul mint ami nem, de a lényeg, hogy ezek nem szívességi alapon mennek. Erre a részre kívántam reagálni, sajnálom, hogy neked ez nem tetszik de hát ez van

De valóban inkább hagyjuk, mert egyébként meg úgyis ki fogják fizetni ebben teljesen biztos vagyok.

Kiegészítés:

Az OLAF jelentése:

Magyarország továbbra is az élmezőnyben van az uniós források szabálytalan felhasználását illetően – írja az Euronews az Európai Csalás Ellenes Hivatal (OLAF) éves jelentése alapján. Kiemelkedően rossz a helyzet az EU közös költségvetésébe befizetendő saját források, a beszedett vám- és áfabevételek terén.

A 2017 és 2021 közötti időszakban az OLAF vizsgálatai alapján 18 esetben kérte a magyar hatóságokat eljárás lefolytatására. 12 ügyben a magyar hatóságok nem léptek semmit, a hat vizsgálatból kettőt ejtettek, négy jutott el a vádemelésig. Tavaly az OLAF kilenc olyan magyar ügyet zárt le, amikor uniós pénzekkel csaltak, öt esetben ajánlást is megfogalmaztak az ügyészségnek.

Az unió közös költségvetésébe befizetendő áfa- és vámbevételek elkerüléséről az OLAF azt írta, hogy

sok cég a valóságosnál jóval kisebb importot jelent le a hatóságok felé, így sok pénztől elesik a közös költségvetés.

Magyarország esetében 10 eset alapján 21,59 százalékos büntetés javasolt kiszabni az OLAF. A szlovák adat 42,79 százalék, ami arra utal, hogy a két ország között változatlanul virágzik a termékek színlelt utaztatása, a határon átnyúló áfacsalás. Ebben a kimutatásban az uniós átlag 1,4 százalék.

Jóval átlag fölötti a magyar adat a kohéziós és a mezőgazdasági támogatások visszaéléseinél. Négy év alatt 26 vizsgálat zárult le olyan eredménnyel, amikor pénzügyi szankciókat javasoltak az Európai Bizottságnak. Ennek értéke a teljes forrásösszeg 0,69 százaléka. Ennél csak Olaszországban (0,96%) és Bulgáriában (0,93%) jeleztek magasabb értéket. Az EU-s átlag 0,25 százalék.

Tehát nem jó a helyzet, de van rosszabb is és szinte sehol nem nulla bár a skandinávok esetében elég jó. A te logikád szerint akkor ezektől is mind vissza kéne venni mindent. Az már külön érdekesség, hogy a nálunk rosszabb tagállamok esetében nincsen szarakodás annyi , mint velünk. AKkor mégsem ez a fő ok ..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bandee 2022.07.07. 23:06-kor.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.07. 23:01

Bandee írta:
2022.07.07. 22:48
Nincs mit hasonlítani mert ha én tartozom neked megállapodás szerint pénzzel de nem tetszik az arcod, akkor ettől még oda kell azt adnom mert ez a deal.
Már nem sokáig leszünk nettó haszonélvezők, talán még egy ciklust. Spanyolország, Görögország, Olaszország, Portugália már rég tönkrementek volna ha az EKB nem venné a kötvényeiket, sokkal szarabb állapotban vannak majd azokat kell tápolni. Egyébként valószínűleg az EKB is azért nem emeli a kamatot jobban mert ezek az országok talán nem bírnák.

A többiben nagyjából egyetértek de az emberi hagyományos erkölcsök szerint gondolkodsz ami a politikában nincsen. Nincs ez a szó, nincs olyan, hogy igazságos, stb-stb. Ezeket sajnos el kell felejteni, nem erről szól az egész
Ebben sajnos igazad van amúgy. Ezért lennék teljesen alkalmatlan a közéleti szereplésre. Olyat keresnék, ami ott nem értelmezhető.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.07.08. 07:52

vollebak írta:
2022.07.07. 21:46
Tehát a magyar orvosi ellátásra használt szavaid tavaly augusztus 31-én: szuper, jó, kiváló, csillagos ötös, király, minden klappol, és nagyon is pozitív összkép.

De biztos nem olvastam tőled ilyet :D

(és korrekt vagyok, a teljes kommentet betettem, és bármibe lefogadom, hogy a király, király, szuper, jó, kiváló, csillagos ötös, király, szuper, szuper szógyűjtemény után arra fogod felhúzni most a válaszod, hogy de hát ott van, hogy lehetne jobb az egészségügy szerinted is, vagyis nem is igaz az, amit írtam most, hogy szerinted milyen remek az ellátás színvonala :D )
Ez így eléggé izzadságszagú. (:v
Az orvosi ellátás minőségével kapcsolatban a családdal valóban ilyen tapasztalatokkal rendelkezünk.
De, hogy ezt miért állítottam volna szembe az "külsőre lepukkant kórházakkal" azt nem tudom, BP-n kb egy kórház sem lepukkant így ezt nem is írhattam korábban sem. Talán a Kútvölgyi egy-két épülete, esetleg a János? (errefelé nem jártam évek óta, lehetséges)

Persze inkább hiszel egy jöttmentnek, aki 2 hétig van az országban, mint egy magyarnak aki itt él. :)
Bertone írásárát meg elegánsan kikerülted. :pf02 (:u

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.07.08. 08:56

4D4M írta:
2022.07.07. 22:35
Bandee írta:
2022.07.07. 22:09
Erre csak annyit, hogy ezek a pénzek nem segélyek, közük nincs hozzá. Egyenrangú tagjai vagyunk a közösségnek és ezek a pénzek járnak nekünk. Amit pedig megtanulhattunk már ebben az életben, az az, hogy ami jár, az nem gesztus.
A hitelpénz amit kreáltak és amit közösen törlesztünk, a déliek már elbaszarintották és ide meg nem adják azt a pénzt amit magunknak is kell törleszteni. Elég vicces

Tehát ezek nem ingyen pénzek még mielőtt esetleg ezek az ostobaságok terjednének. A pénzek 7 éves ciklusban vannak elosztva, több pénz nincs, kincstár nincs. A pénzek szerződések és szabályok alapján vannak így. Azért pedig, hogy ezeket kapjuk, feltételeket kell teljesíteni aminek mondjuk szubsztantív módon eleget teszünk a politikai vitákat nem tekintve.

Magában a vitában nem kívánok részt venni, de fentieket rögzíteni kell mielőtt terjedne, hogy mi valamiféle segélyeket kapunk a tekintetes Nyugatiaktól. A nagy büdös lófaszt
Szerintem mindenki tudja, hogy jár és azt is, hogy nem gesztus. Csak a közösség többi tagjának, aki így vagy úgy, de hozzájárul meglepő módon nem annyira jön be, ha arany WC kefére költődik el. A gesztus onnan kezdődik, hogy nézik-e bambán ahogy szerteszét folyatják a tágabb családi körben ellenőrizetlenül.

De ilyen stílusban valóban hagyjuk a f.szba az egészet.
Azok után amit betoltál ide, ezt azért kicsit mosolyogva olvastam.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.08. 09:08

rdaneelolivaw írta:
2022.07.08. 07:52
vollebak írta:
2022.07.07. 21:46
Tehát a magyar orvosi ellátásra használt szavaid tavaly augusztus 31-én: szuper, jó, kiváló, csillagos ötös, király, minden klappol, és nagyon is pozitív összkép.

De biztos nem olvastam tőled ilyet :D

(és korrekt vagyok, a teljes kommentet betettem, és bármibe lefogadom, hogy a király, király, szuper, jó, kiváló, csillagos ötös, király, szuper, szuper szógyűjtemény után arra fogod felhúzni most a válaszod, hogy de hát ott van, hogy lehetne jobb az egészségügy szerinted is, vagyis nem is igaz az, amit írtam most, hogy szerinted milyen remek az ellátás színvonala :D )
Ez így eléggé izzadságszagú. (:v
Az orvosi ellátás minőségével kapcsolatban a családdal valóban ilyen tapasztalatokkal rendelkezünk.
De, hogy ezt miért állítottam volna szembe az "külsőre lepukkant kórházakkal" azt nem tudom, BP-n kb egy kórház sem lepukkant így ezt nem is írhattam korábban sem. Talán a Kútvölgyi egy-két épülete, esetleg a János? (errefelé nem jártam évek óta, lehetséges)

Persze inkább hiszel egy jöttmentnek, aki 2 hétig van az országban, mint egy magyarnak aki itt él. :)
Bertone írásárát meg elegánsan kikerülted. :pf02 (:u
Dobj újra, főnök. A te írásodat idéztem, amiben felmagasztaltad király, remek, csillagos ötös szavakkal a magyar közegészségügyi ellátást, egy beszélgetésben. A Kútvölgyi külsejében épp te értettél egyet anno, hogy igen, ultragáz. Most meg „talán egy-két épülete” :)

Kép

A remek, csillagos ötös ellátásról hadd idézzem magamat tavaly augusztusból:
Apám a tavalyi nyarat kórházban töltötte, ahonnan családi döntésre hoztuk ki saját felelősségre, mert félő volt, hogy ott marad. Fertőzést összeszedve, több mint 10 kilót lefogyva, legyengülve került ki több mint kéthónapos kálvária után, amiben végigjárta Budapest összes jelentősebb kórházát vagy bennfekvés, vagy vizsgálatok miatt. A mai napig nem igazán jött rendbe a kaland után. Mindennek nem volt köze a koronavírus miatti megnövekedett terhelésnek, a siralmas kórházi állapotok okozták. Egyetlen dolog, mert több nem tartozik rátok, főleg a bemutatott röhögcsélés után: szerencsétlen a Szent János kórházban, ahol nem működött a szobájából a nővérhívó, négykézláb kellett végigkúsznia a folyosón a vécéig, mert a botját elvitték valami más betegnek, amíg aludt. Felmosatlan, húgytól bűzlő-ragadó padlózaton kúszott-mászott egy 68 éves ember, hogy a dolgát el tudja végezni. Lehúzni nem lehetett, vécépapír nem volt, úgyhogy úgy, ahogy volt, „rendezetlenül” kellett vissza is kúszni-másznia. A sírás határán volt ez a kőkemény, nagyapányi ember a megaláztatottságtól.


Erre az írásomra annyit voltál képes anno írni, hogy blabla. Apám kálváriája neked egy blabla, bazmeg :)

Azóta csak jelzem, hogy ismét bekerült, ezúttal máshova (Uzsoki), félrekezelték, és kapott egy újabb olyan fertőzést közben odabent, hogy majdnem belehalt, és azóta is problémákat okoz neki. Évi nagymamájának érszűkület van mindkét lábában - állami kórházban levágnák a picsába, jó lesz az úgy az öreglánynak a maradék pár évére. Magánkórházba visszük, százezrekért. Szóval egész nyugodtan dugd fel magadnak ezt a hihihahát, hogy a hülye vollebak inkább hisz egy norvég úszónak az eü kapcsán, mint annak, aki itt él :)
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.07.08. 09:45

Biztos úgy van ha te mondod. :)
Nézd, nekünk ezidáig jók a tapasztalataink, ahogy korábban megírtam. Ettől függetlenül nem jó bekerülni egyik eü-intézménybe sem már önmagában az, hogy beteg, elesett emberekkel vagy összezárva nem tesz jót a gyógyulásnak.

Faterod végigjárta Budapest összes jelentősebb kórházát bennfekvés vagy vizsgálat végett? Mégis mi baja volt, ilyet még a büdös életben nem hallottam, hogy folyamatosan egyik helyről a másikba visznek valakit. Asszonynak elég komplex problémája van (agyalapi-mirigy), még őt sem furikázták ide-oda.Volt egy helyszín a műtétre, és egy másik a rehabra.

Kútvölgyinek 1 blokkja gáz, lehet azóta azt is megcsinálták.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.07.08. 10:10

vollebak írta:
2022.07.08. 09:08


Dobj újra, főnök. A te írásodat idéztem, amiben felmagasztaltad király, remek, csillagos ötös szavakkal a magyar közegészségügyi ellátást, egy beszélgetésben. A Kútvölgyi külsejében épp te értettél egyet anno, hogy igen, ultragáz. Most meg „talán egy-két épülete” :)

Kép
Hozod a szokásos ferdítéseket és úgy csinálsz, mint akinek nem egyértelmű mit lát a képen: tatarozásra előkészített épületet.
Azóta persze elkészült a munka, csak a szaksajtó elfelejtett közhírré tétetni úgy, mint az "omladozó falakat"
Vicc!
Kép
Kép
Kép
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.08. 10:13

rdaneelolivaw írta:
2022.07.08. 09:45
Biztos úgy van ha te mondod. :)
Nézd, nekünk ezidáig jók a tapasztalataink, ahogy korábban megírtam. Ettől függetlenül nem jó bekerülni egyik eü-intézménybe sem már önmagában az, hogy beteg, elesett emberekkel vagy összezárva nem tesz jót a gyógyulásnak.

Faterod végigjárta Budapest összes jelentősebb kórházát bennfekvés vagy vizsgálat végett? Mégis mi baja volt, ilyet még a büdös életben nem hallottam, hogy folyamatosan egyik helyről a másikba visznek valakit. Asszonynak elég komplex problémája van (agyalapi-mirigy), még őt sem furikázták ide-oda.Volt egy helyszín a műtétre, és egy másik a rehabra.

Kútvölgyinek 1 blokkja gáz, lehet azóta azt is megcsinálták.
Egy évig nem tudták megmondani. Egyszerre kezdtek el mozgásszervi problémái lenni, elesett gyakran, bottal kezdett járni, a karjaival sem tudott rendesen fogni, közben elkezdett drasztikusan fogyni (20+ kilót). Mindezt hetek leforgása alatt - túl gyorsan ahhoz, hogy bármilyen szinten természetes, idősköri dolog legyen. Agyhártyagyulladástól mindenféle rákon át ideggyulladásig, agykéreg- és izomsorvadásig és ALS-ig mindent mondtak rá. Ide-oda küldözgették, csapolták a gerincvelőjét, tesztelték, vizsgálták, gyógszerekkel tömték. Honvédtól a Szent Jánoson és Uzsokin át a Kék Golyóig és az Amerikai útig mindenhol járt szerencsétlen, és szarabb bőrben van, mint valaha, úgyhogy befejeztük a bohóckodást. Magánúton kezeltetnjük őt is, mielőtt az állami ellátás remek színvonala kicsinálja.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.08. 10:21

vollebak írta:
2022.07.08. 10:13
rdaneelolivaw írta:
2022.07.08. 09:45
Biztos úgy van ha te mondod. :)
Nézd, nekünk ezidáig jók a tapasztalataink, ahogy korábban megírtam. Ettől függetlenül nem jó bekerülni egyik eü-intézménybe sem már önmagában az, hogy beteg, elesett emberekkel vagy összezárva nem tesz jót a gyógyulásnak.

Faterod végigjárta Budapest összes jelentősebb kórházát bennfekvés vagy vizsgálat végett? Mégis mi baja volt, ilyet még a büdös életben nem hallottam, hogy folyamatosan egyik helyről a másikba visznek valakit. Asszonynak elég komplex problémája van (agyalapi-mirigy), még őt sem furikázták ide-oda.Volt egy helyszín a műtétre, és egy másik a rehabra.

Kútvölgyinek 1 blokkja gáz, lehet azóta azt is megcsinálták.
Egy évig nem tudták megmondani. Egyszerre kezdtek el mozgásszervi problémái lenni, elesett gyakran, bottal kezdett járni, a karjaival sem tudott rendesen fogni, közben elkezdett drasztikusan fogyni (20+ kilót). Mindezt hetek leforgása alatt - túl gyorsan ahhoz, hogy bármilyen szinten természetes, idősköri dolog legyen. Agyhártyagyulladástól mindenféle rákon át ideggyulladásig, agykéreg- és izomsorvadásig és ALS-ig mindent mondtak rá. Ide-oda küldözgették, csapolták a gerincvelőjét, tesztelték, vizsgálták, gyógszerekkel tömték. Honvédtól a Szent Jánoson és Uzsokin át a Kék Golyóig és az Amerikai útig mindenhol járt szerencsétlen, és szarabb bőrben van, mint valaha, úgyhogy befejeztük a bohóckodást. Magánúton kezeltetnjük őt is, mielőtt az állami ellátás remek színvonala kicsinálja.
Jobbulást

Sajnos egyáltalán nem biztos, hogy jobban jártok és előbb-utóbb finanszírozhatatlanná válhat. Persze ha azóta ott megtalalálták akkor fasza

Meg sajnos valóban vannak olyan nyavaják, aminek számos oka lehet. A probléma inkább az, hogy nagyon elhúzodik a kivizsgálások ideje

Most sajnos úgy néz ki, hogy van egy prosztatarákos a családban. Duna med. súlyos pénzekért 08. Honvégén fogadná. Be kellett avatkozni, sajnos későn hallottam róla

Én már szívtam magánban 400 ezerért 6 éve.

Két kórház egészen biztosan botrányos Budapesten. A János és a Flór
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bandee 2022.07.08. 10:25-kor.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.08. 10:25

Nigel Hill írta:
2022.07.08. 10:10
vollebak írta:
2022.07.08. 09:08


Dobj újra, főnök. A te írásodat idéztem, amiben felmagasztaltad király, remek, csillagos ötös szavakkal a magyar közegészségügyi ellátást, egy beszélgetésben. A Kútvölgyi külsejében épp te értettél egyet anno, hogy igen, ultragáz. Most meg „talán egy-két épülete” :)

Kép
Hozod a szokásos ferdítéseket és úgy csinálsz, mint akinek nem egyértelmű mit lát a képen: tatarozásra előkészített épületet.
Azóta persze elkészült a munka, csak a szaksajtó elfelejtett közhírré tétetni úgy, mint az "omladozó falakat"
Vicc!
Kép
Kép
Kép
A kép, amit linkeltem, 2021. decemberi. Már 2016-ban kaptak 4,5 milliárdot a felújításokra, vagyis röpke 6+ évig tartott akkor csak megcsinálni. Egy kibaszott kórházat ennyi ideig felújítani, miközben ennyi pénz van rá, röhej. Évekig állt úgy az épület, mintha bombatalálat érte volna, most sikerült befejezni (nahát, pont a választásokra :D), és erre jössz „szokásos ferdítésekezni” :D Vicc, valóban.

Nézd, értem én, hogy neked ez a 93 km2 az univerzum legtökéletesebb pontja, a jóisten is csak silány utánzatot csinált a mennyországgal, meg minden. Amit és ahogy írsz, azok alapján a politikusokat kivéve neked lényegében Magyarország mindenben tökéletes. Fasza, érezd jól magad benne, de azt meg hadd döntsem el én, hogy mit gondolok róla és mi nem tetszik benne.

Hány kórházról mutassak még képet, ami rohad szét a picsába? Azt meg őszintén kívánom, hogy se te, se semmilyen szeretted ne kerüljön állami ellátásba itthon. Én is megjártam a magam poklát a magyar kórházakban 2003 körül, és most is van elég tapasztalat körülöttem, hogy úgy, ahogy van, egy rakás szarnak tekintsem a magyar egészségügyet.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Lezárt