Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.11. 12:58

https://hvg.hu/gazdasag/20220711_Benyuj ... tatorvenyt

Na jól van, akkor csak magánszemélyektől lehet bevétel, és már életbe lép szeptember elsejétől, a behazudott január helyett :DDDD

Amikor olvastam a hírt, az első gondolatom az volt: „Laci fórumán biztosan megmondják majd, hogy ez így miért indokolt/logikus/helyes/nem is vészes”.

Egy kicsit megsürgette ez a dolog a terveinket, de sebaj. Évi épp tegnap este ért vissza egy hosszú hétvégés, terepfelmérős kiruccanásról. Kell egy kicsit osztani-szorozni, mert nem terveztük ennyire hamar a dolgot, de na, hát ilyen kellemes fejlemények mindig ösztönzőleg hatnak :D

A legszebb az, hogy egy rakás katást ismerek, akik azért szavaztak a Fideszre, mert MZP/Gyurcsány le akarna csapni a kisvállalkozókra, a Fidesz megvéd minket, az a biztos :DDDDD Csodálatos dolog a kognitív disszonancia. Azt is megmondom, hogy itt nem lesz megállás, mindenféle vállalkozóért el fognak jönni majd szép új törvényekkel, senkinek ne legyen kétsége.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2022.07.11. 13:02

Én csak annyit mondok AJKA, ha már úgy is annyira szeretik a mozaik szavakat. :D Hajrá évi 18 milliót kereső fodrászok!

Azokkal pl. mi helyzet, akik magánszemélyeknek és vállalkozásoknak is forgalmaznak terméket, vagy kínálnak szolgáltatást? Egy vízszerelő csak magánszemélyhez mehet ki, ha marad Katás?

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.11. 13:15

Phoebe írta:
2022.07.11. 13:02
Én csak annyit mondok AJKA, ha már úgy is annyira szeretik a mozaik szavakat. :D Hajrá évi 18 milliót kereső fodrászok!

Azokkal pl. mi helyzet, akik magánszemélyeknek és vállalkozásoknak is forgalmaznak terméket, vagy kínálnak szolgáltatást? Egy vízszerelő csak magánszemélyhez mehet ki, ha marad Katás?
Mari nénihez kimehet, de ha Andinál a helyi fodrászatban csőtörés van, oda már nem. Mi ezzel a probléma, te ajvékoló gyurcsányista libernyák? (:u (:u (:u (:u
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2022.07.11. 13:29

vollebak írta:
2022.07.11. 13:15
Phoebe írta:
2022.07.11. 13:02
Én csak annyit mondok AJKA, ha már úgy is annyira szeretik a mozaik szavakat. :D Hajrá évi 18 milliót kereső fodrászok!

Azokkal pl. mi helyzet, akik magánszemélyeknek és vállalkozásoknak is forgalmaznak terméket, vagy kínálnak szolgáltatást? Egy vízszerelő csak magánszemélyhez mehet ki, ha marad Katás?
Mari nénihez kimehet, de ha Andinál a helyi fodrászatban csőtörés van, oda már nem. Mi ezzel a probléma, te ajvékoló gyurcsányista libernyák?
Amúgy honnan jött avatarnak a Hófehérből a depressziós törpe? :D Beteg az a mese, de szeretem, pár hete néztem újra.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.11. 13:35

Phoebe írta:
2022.07.11. 13:29
vollebak írta:
2022.07.11. 13:15


Mari nénihez kimehet, de ha Andinál a helyi fodrászatban csőtörés van, oda már nem. Mi ezzel a probléma, te ajvékoló gyurcsányista libernyák?
Amúgy honnan jött avatarnak a Hófehérből a depressziós törpe? :D Beteg az a mese, de szeretem, pár hete néztem újra.
Na, hát micsoda pallérozott elme vagy, Timi, hogy így kiszúrtad :D

Mindig imádtam én is azt a beteg mesét, és ez a részeg törpe volt a kedvencem, ahogy az asztal alá feküdve sápítozik. Haumann hangja zseniális hozzá, ahogy mondja, hogy egy rongy törpe vagyok, egy ringy-rongy törpe vagyok :DDDD Tök mindegy, hányszor látom, szakadok rajta mindig.



Itt a topikban a törzsgárda egy része által meg úgyis el lettem már könyvelve a folyton minden közéleti dolgon csak ajvékolónak, és most, hogy várható volt a napokban a katás módosítás, tudtam, hogy tökéletes időzítés lesz, hogy „ringy-rongy” legyen az avatarom. De azt még én sem gondoltam volna, hogy így beletrafálok :DDDDD
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.07.11. 13:56

vollebak írta:
2022.07.11. 12:58
https://hvg.hu/gazdasag/20220711_Benyuj ... tatorvenyt

Na jól van, akkor csak magánszemélyektől lehet bevétel, és már életbe lép szeptember elsejétől, a behazudott január helyett :DDDD

Amikor olvastam a hírt, az első gondolatom az volt: „Laci fórumán biztosan megmondják majd, hogy ez így miért indokolt/logikus/helyes/nem is vészes”.
Tökéletes intézkedés.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.11. 14:05

rdaneelolivaw írta:
2022.07.11. 13:56
vollebak írta:
2022.07.11. 12:58
https://hvg.hu/gazdasag/20220711_Benyuj ... tatorvenyt

Na jól van, akkor csak magánszemélyektől lehet bevétel, és már életbe lép szeptember elsejétől, a behazudott január helyett :DDDD

Amikor olvastam a hírt, az első gondolatom az volt: „Laci fórumán biztosan megmondják majd, hogy ez így miért indokolt/logikus/helyes/nem is vészes”.
Tökéletes intézkedés.
:DDDDDDDD

Te faszkalap. Bocsánat, de tényleg. És azért is bocsánat, amit most mondok, de így gondolom: engem ezzel teljesen ellehetetlenítettek, így őszintén kívánom, hogy járj te is pontosan így majd valamilyen jövőbeli rendeletükkel, ami a te vállakozási formád/szakterületed érinti úgy, ahogy ez az enyémet, és majd én is mondhassam neked, hogy tökéletes intézkedés.

Addig meg szerintem hanyagolom a topikot, mielőtt még több okossággal szolgáltok.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.07.11. 14:39

rdaneelolivaw írta:
2022.07.11. 13:56
vollebak írta:
2022.07.11. 12:58
https://hvg.hu/gazdasag/20220711_Benyuj ... tatorvenyt

Na jól van, akkor csak magánszemélyektől lehet bevétel, és már életbe lép szeptember elsejétől, a behazudott január helyett :DDDD

Amikor olvastam a hírt, az első gondolatom az volt: „Laci fórumán biztosan megmondják majd, hogy ez így miért indokolt/logikus/helyes/nem is vészes”.
Tökéletes intézkedés.
Dani, B+!
Néha nemhogy a fórumozástól, de még az élettől is elmegy az ember kedve téged olvasva.

És ilyenkor azt sem hiszem el, ha utólag ráfogod, hogy poén volt.
Az apa férfi, a rezsi nő!

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2022.07.11. 14:52

rdaneelolivaw írta:
2022.07.11. 13:56
vollebak írta:
2022.07.11. 12:58
https://hvg.hu/gazdasag/20220711_Benyuj ... tatorvenyt

Na jól van, akkor csak magánszemélyektől lehet bevétel, és már életbe lép szeptember elsejétől, a behazudott január helyett :DDDD

Amikor olvastam a hírt, az első gondolatom az volt: „Laci fórumán biztosan megmondják majd, hogy ez így miért indokolt/logikus/helyes/nem is vészes”.
Tökéletes intézkedés.
azért ez így nem teljesen igaz... főleg, hogy szeptember 1.-től.

jelenleg újítjuk fel a Kft.-énk vendégházát. 2 vállalkozónk is KATA-s jelenleg. szeptember 1.-ig nem készülünk el. vagy maradnak KATA-sok és elbúcsúzunk egymástól, el nem végzett feladatokkal. vagy adózási módot váltanak, és újra tárgyaljuk a díjaikat...
a 3. megoldást meg inkább nem írom le... :)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.11. 15:03

Addig meg szerintem hanyagolom a topikot, mielőtt még több okossággal szolgáltok.
[/quote]
Ez én vagyok?? Vagy a Dani van többen?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bandee 2022.07.11. 15:18-kor.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.11. 15:10

Del
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bandee 2022.07.11. 15:18-kor.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.07.11. 15:14

vollebak írta:
2022.07.11. 14:05
:DDDDDDDD

Te faszkalap. Bocsánat, de tényleg. És azért is bocsánat, amit most mondok, de így gondolom: engem ezzel teljesen ellehetetlenítettek, így őszintén kívánom, hogy járj te is pontosan így majd valamilyen jövőbeli rendeletükkel, ami a te vállakozási formád/szakterületed érinti úgy, ahogy ez az enyémet, és majd én is mondhassam neked, hogy tökéletes intézkedés.

Addig meg szerintem hanyagolom a topikot, mielőtt még több okossággal szolgáltok.
Szellemi tevékenység, ezt csinálod...
Miért adóznék a vállalkozásommal többet bármilyen szellemi tevékenységgel mint TE?
Gondolom ezt igazságosnak véled... egészen addig amíg nem taposnak a körmödre.

Miért adóznék a vállakozásommal többet gyártásnál, kivitelezésnél mint egy KATA-s?
Nem számolom ki, de 1 millió HUF nettó bevétel esetén (szellemi tevékenység) mennyit kell befizetni az államkasszába, amennyiben ki szeretnék venni mondjuk 950 ezret, de biztos nem 50 rugót, az hótziher. :pf03

Elhiszem, hogy egy szűk rétegnek ez igazaságtalan, nem lehet mindig minden mindenkinek jó.
Szerintem nagyon sokan visszaéltek ezzel a lehetőséggel, ez most el lesz vágva.
Továbbra is dolgozhatsz cégeknek, csak adóznod kell utána. (gondolom)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.11. 15:55

rdaneelolivaw írta:
2022.07.11. 15:14
vollebak írta:
2022.07.11. 14:05
:DDDDDDDD

Te faszkalap. Bocsánat, de tényleg. És azért is bocsánat, amit most mondok, de így gondolom: engem ezzel teljesen ellehetetlenítettek, így őszintén kívánom, hogy járj te is pontosan így majd valamilyen jövőbeli rendeletükkel, ami a te vállakozási formád/szakterületed érinti úgy, ahogy ez az enyémet, és majd én is mondhassam neked, hogy tökéletes intézkedés.

Addig meg szerintem hanyagolom a topikot, mielőtt még több okossággal szolgáltok.
Szellemi tevékenység, ezt csinálod...
Miért adóznék a vállalkozásommal többet bármilyen szellemi tevékenységgel mint TE?
Gondolom ezt igazságosnak véled... egészen addig amíg nem taposnak a körmödre.

Miért adóznék a vállakozásommal többet gyártásnál, kivitelezésnél mint egy KATA-s?
Nem számolom ki, de 1 millió HUF nettó bevétel esetén (szellemi tevékenység) mennyit kell befizetni az államkasszába, amennyiben ki szeretnék venni mondjuk 950 ezret, de biztos nem 50 rugót, az hótziher. :pf03

Elhiszem, hogy egy szűk rétegnek ez igazaságtalan, nem lehet mindig minden mindenkinek jó.
Szerintem nagyon sokan visszaéltek ezzel a lehetőséggel, ez most el lesz vágva.
Továbbra is dolgozhatsz cégeknek, csak adóznod kell utána. (gondolom)
Danik, mit gondoltok a bevezetés tempójáról? Az szerintem hagy némi kívánnivalót maga után. 01.01 kellett volna legyen illetve szerződött ügylet vége.

Én meghagytam volna úgy, ahogy volt, magasabb adóval, de lehet, hogy a 12 milliót lejjebb vittem volna. Azért van realitása, hogy egy kisebb vállalkozó ide és oda is dolgozik, de kis pénzekben játszik. Velük ez kibaszás a sok csaló miatt. Olyan klauzulával, hogy aki megbukik mert kényszervállalkozó az 10 évig nem lehet vállalkozás tagja aztán csókolom.

Más egyéb gondolatom is van, de azt ki kell találni.

Majd gondolom emelkedik más egyéb is csak ki kell várni

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.11. 16:01

Bandee írta:
2022.07.11. 15:03
Addig meg szerintem hanyagolom a topikot, mielőtt még több okossággal szolgáltok.
Ez én vagyok?? Vagy a Dani van többen?
[/quote]

Nem, Nigel szokott vitázni velem olyanon is, amin csak Dani általában. Te már korábban is írtad, hogy mi az, ami miatt szerinted ez így faszság lehet. A csalók számában nem értünk egyet, de te sosem mondtad, hogy ezt így, pláne ilyen hirtelen be kell vezetni.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.11. 16:12

rdaneelolivaw írta:
2022.07.11. 15:14
vollebak írta:
2022.07.11. 14:05
:DDDDDDDD

Te faszkalap. Bocsánat, de tényleg. És azért is bocsánat, amit most mondok, de így gondolom: engem ezzel teljesen ellehetetlenítettek, így őszintén kívánom, hogy járj te is pontosan így majd valamilyen jövőbeli rendeletükkel, ami a te vállakozási formád/szakterületed érinti úgy, ahogy ez az enyémet, és majd én is mondhassam neked, hogy tökéletes intézkedés.

Addig meg szerintem hanyagolom a topikot, mielőtt még több okossággal szolgáltok.
Szellemi tevékenység, ezt csinálod...
Miért adóznék a vállalkozásommal többet bármilyen szellemi tevékenységgel mint TE?
Gondolom ezt igazságosnak véled... egészen addig amíg nem taposnak a körmödre.

Miért adóznék a vállakozásommal többet gyártásnál, kivitelezésnél mint egy KATA-s?
Nem számolom ki, de 1 millió HUF nettó bevétel esetén (szellemi tevékenység) mennyit kell befizetni az államkasszába, amennyiben ki szeretnék venni mondjuk 950 ezret, de biztos nem 50 rugót, az hótziher. :pf03

Elhiszem, hogy egy szűk rétegnek ez igazaságtalan, nem lehet mindig minden mindenkinek jó.
Szerintem nagyon sokan visszaéltek ezzel a lehetőséggel, ez most el lesz vágva.
Továbbra is dolgozhatsz cégeknek, csak adóznod kell utána. (gondolom)
Bocs, de nem fogom tépni a szám miattad, részletesen magyarázgatva, matekozva. Te továbbra is csak a havi ötvenezerig látsz el, és irreleváns/hülye módon válaszolsz. Ki a faszt érdekel a gyártás? Annyit mondtam, hogy amikor megtapasztalod, milyen az, amikor a TE vállakozási formád után is így nyúlnak, mert olcsó bevételi forrásnak tekintik (mert ez arról szól, semmi másról), akkor tökéletes intézkedésezzünk majd. Mert azt garantálom, hogy a harácsolásuk nem áll meg csak a katásoknál. Utol fognak érni valamivel egyszer téged is, de az kurva isten, hogy én leszek az első, aki az orrod alá fogja dörgölni.

Tökéletes intézkedés, hogy másfél hónap múlva hatályos???? Mi van a futó projektekkel, mi van a januártól dologgal, amiről előre szó volt? Mi van a szakszervezetekkel egyeztetésekkel, mi van azzal, hogy ha én be akarom bizonyítani, hogy nem vagyok rejtett munkavállaló, akkor lesz hozzá platform? Itt vannak a számláim, itt van a könyvelőm, itt vannak a cégek, akiknek dolgozom, vizsgáljanak meg. Erre miért nincs lehetőség továbbra sem?

Legyen sávos adózás, ne egy kibaszott feltételezés miatt, hogy szerintük ennyi meg annyi csaló lehet, szívjak én meg sok tízezer másik ember is, mert nincs ártatlanság vélelme. És a veszett szuka Varga Juci még kikelt magából, hogy itthon ne lenne jogállamiság.

Fogalmad sincs, én miért katázom, és miért lehetetlenítettek el ezzel személy szerint. De nem, nem dolgozhatok továbbra is cégeknek így, ahogy eddig, és ennek oka van.

Veled tényleg mindent le lehet nyeletni, amin Fidesz címke van. Bármilyen faszságukat ész nélkül támogatod. Vicc.

Lépek innen tényleg, mert csak el fog mérgesedni a beszélgetés, érzem.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.11. 17:21

vollebak írta:
2022.07.11. 16:12
rdaneelolivaw írta:
2022.07.11. 15:14


Szellemi tevékenység, ezt csinálod...
Miért adóznék a vállalkozásommal többet bármilyen szellemi tevékenységgel mint TE?
Gondolom ezt igazságosnak véled... egészen addig amíg nem taposnak a körmödre.

Miért adóznék a vállakozásommal többet gyártásnál, kivitelezésnél mint egy KATA-s?
Nem számolom ki, de 1 millió HUF nettó bevétel esetén (szellemi tevékenység) mennyit kell befizetni az államkasszába, amennyiben ki szeretnék venni mondjuk 950 ezret, de biztos nem 50 rugót, az hótziher. :pf03

Elhiszem, hogy egy szűk rétegnek ez igazaságtalan, nem lehet mindig minden mindenkinek jó.
Szerintem nagyon sokan visszaéltek ezzel a lehetőséggel, ez most el lesz vágva.
Továbbra is dolgozhatsz cégeknek, csak adóznod kell utána. (gondolom)
Bocs, de nem fogom tépni a szám miattad, részletesen magyarázgatva, matekozva. Te továbbra is csak a havi ötvenezerig látsz el, és irreleváns/hülye módon válaszolsz. Ki a faszt érdekel a gyártás? Annyit mondtam, hogy amikor megtapasztalod, milyen az, amikor a TE vállakozási formád után is így nyúlnak, mert olcsó bevételi forrásnak tekintik (mert ez arról szól, semmi másról), akkor tökéletes intézkedésezzünk majd. Mert azt garantálom, hogy a harácsolásuk nem áll meg csak a katásoknál. Utol fognak érni valamivel egyszer téged is, de az kurva isten, hogy én leszek az első, aki az orrod alá fogja dörgölni.

Tökéletes intézkedés, hogy másfél hónap múlva hatályos???? Mi van a futó projektekkel, mi van a januártól dologgal, amiről előre szó volt? Mi van a szakszervezetekkel egyeztetésekkel, mi van azzal, hogy ha én be akarom bizonyítani, hogy nem vagyok rejtett munkavállaló, akkor lesz hozzá platform? Itt vannak a számláim, itt van a könyvelőm, itt vannak a cégek, akiknek dolgozom, vizsgáljanak meg. Erre miért nincs lehetőség továbbra sem?

Legyen sávos adózás, ne egy kibaszott feltételezés miatt, hogy szerintük ennyi meg annyi csaló lehet, szívjak én meg sok tízezer másik ember is, mert nincs ártatlanság vélelme. És a veszett szuka Varga Juci még kikelt magából, hogy itthon ne lenne jogállamiság.

Fogalmad sincs, én miért katázom, és miért lehetetlenítettek el ezzel személy szerint. De nem, nem dolgozhatok továbbra is cégeknek így, ahogy eddig, és ennek oka van.

Veled tényleg mindent le lehet nyeletni, amin Fidesz címke van. Bármilyen faszságukat ész nélkül támogatod. Vicc.

Lépek innen tényleg, mert csak el fog mérgesedni a beszélgetés, érzem.
Ha a szuleid nyugdijasok, csinald ugy, hogy bejelented valamelyiket munkavoszobyba es akkor csak 15 szazalek a buko. Ennel jobb jelenleg nincsen.

Amig az szja-t meg nem emelik.

Szerintem a cseheknel se lehet ennel jobb de persze ez csak tipp. Neha megkuldod premiummal

Persze magadat be kell jelenteni bar oszinten nem tudom mikyen mas lehetoseg van meg.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.07.11. 17:45

Bandee írta:
2022.07.11. 15:55
Danik, mit gondoltok a bevezetés tempójáról? Az szerintem hagy némi kívánnivalót maga után. 01.01 kellett volna legyen illetve szerződött ügylet vége.

Én meghagytam volna úgy, ahogy volt, magasabb adóval, de lehet, hogy a 12 milliót lejjebb vittem volna. Azért van realitása, hogy egy kisebb vállalkozó ide és oda is dolgozik, de kis pénzekben játszik. Velük ez kibaszás a sok csaló miatt. Olyan klauzulával, hogy aki megbukik mert kényszervállalkozó az 10 évig nem lehet vállalkozás tagja aztán csókolom.
A tempó az nem jó, egyetértek.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.07.11. 17:47

vollebak írta:
2022.07.11. 16:12
Bocs, de nem fogom tépni a szám miattad, részletesen magyarázgatva, matekozva. Te továbbra is csak a havi ötvenezerig látsz el, és irreleváns/hülye módon válaszolsz. Ki a faszt érdekel a gyártás? Annyit mondtam, hogy amikor megtapasztalod, milyen az, amikor a TE vállakozási formád után is így nyúlnak, mert olcsó bevételi forrásnak tekintik (mert ez arról szól, semmi másról), akkor tökéletes intézkedésezzünk majd. Mert azt garantálom, hogy a harácsolásuk nem áll meg csak a katásoknál. Utol fognak érni valamivel egyszer téged is, de az kurva isten, hogy én leszek az első, aki az orrod alá fogja dörgölni.
Mennyit adózol havonta 1 millió nettó HUF bevétel után?
(csak szellemi tevékenység)

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.07.11. 18:25

Én csak azt nem értem, mért nem lehet egyszerűsíteni. Minden vállalkozónak kötelezővé tenni a pénzforgalmi számla nyitását. Online számlázás van, elvileg a NAV simán tudna csinálni egy nyereségmérleget a kimenő és a bejövő számlák alapján. Ha a kiadás több mint a bevétel 30%-a (most csak írtam egy számot hasraütésre), akkor azt ellenőrzik... ha nem több, akkor becsengeti a nyereség után az x% adót. Adót... egy fajtát, nincs szocho, tb, szja, ta, ipa... meg a kisfaszom. Állapítsanak meg egy százalékot, ami fedezi mindet és kész.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.11. 20:33

rdaneelolivaw írta:
2022.07.11. 17:45
Bandee írta:
2022.07.11. 15:55
Danik, mit gondoltok a bevezetés tempójáról? Az szerintem hagy némi kívánnivalót maga után. 01.01 kellett volna legyen illetve szerződött ügylet vége.

Én meghagytam volna úgy, ahogy volt, magasabb adóval, de lehet, hogy a 12 milliót lejjebb vittem volna. Azért van realitása, hogy egy kisebb vállalkozó ide és oda is dolgozik, de kis pénzekben játszik. Velük ez kibaszás a sok csaló miatt. Olyan klauzulával, hogy aki megbukik mert kényszervállalkozó az 10 évig nem lehet vállalkozás tagja aztán csókolom.
A tempó az nem jó, egyetértek.
Várjál már, én azt hittem, hogy ez egy tökéletes intézkedés.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.11. 20:37

rdaneelolivaw írta:
2022.07.11. 17:47
vollebak írta:
2022.07.11. 16:12
Bocs, de nem fogom tépni a szám miattad, részletesen magyarázgatva, matekozva. Te továbbra is csak a havi ötvenezerig látsz el, és irreleváns/hülye módon válaszolsz. Ki a faszt érdekel a gyártás? Annyit mondtam, hogy amikor megtapasztalod, milyen az, amikor a TE vállakozási formád után is így nyúlnak, mert olcsó bevételi forrásnak tekintik (mert ez arról szól, semmi másról), akkor tökéletes intézkedésezzünk majd. Mert azt garantálom, hogy a harácsolásuk nem áll meg csak a katásoknál. Utol fognak érni valamivel egyszer téged is, de az kurva isten, hogy én leszek az első, aki az orrod alá fogja dörgölni.
Mennyit adózol havonta 1 millió nettó HUF bevétel után?
(csak szellemi tevékenység)
Lol, ennek mi köze mindehhez? Amúgy nem jött be, mert már április óta 28% felett - és csak azért van ekkora szerencsém, mert külfoldi megrendelőim vannak.

De értsd már meg, hogy NEM erről van szó. A világon semmi bajom nem lenne a sávos adózással, ahogy senkinek sem. Felejtsd már el ezt a dupla faszságot, hogy „akatásoktöbbségecsal” meg „egymillióértfizetcsakötvenetneugasson”.

A bevezetés tempója, az indok, ami ellen nincs lehetőségem jogosvoslattal élni (NEM vagyok rejtett munkavállaló, soha nem is voltam), az eddigi büntetőadó, az életszerűtlenség, hogy most majd csak magánszemélyeknek lehet számlázni (feketézés, zsebbe fizetés szevasztok)... Az, hogy látszik, hogy ezek a tetvek RETTEGNEK a taxisoktól, őket nem basztatják, mert egy taxisblokádba beletörne a faszuk. De mindenki mással szemétkednek.

Féreg, aljas, hazug, gyáva, lusta az egész, te meg tapsikolsz hozzá, és a havi ötvenért van egy millióddal érvelsz. Ordítani tudnék, bazmeg, amikor olvasom tőled ezeket, esküszöm.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.11. 20:41

„Parragh László úr, akit a sok kisvállalkozó tart el a kamarai tagsági díjnak becézett maffiás védelmi pénzből (ha fizeted, akkor nem hajtatjuk be a NAV-val a négyszeresét, ennyit kapsz érte, klasszikus védelmi pénz, megvédenek saját maguktól), kitalálta, hogy tönkreteszi a katásokat.

Pampogtak olyat, hogy túl kevés a havi 50 ezer forint fix adó, azt még 2013-ban állapították meg, emelni kell az összeget. Teljesen igazuk van, évente kellene korrigálni inflációval, hogy legyen nyugdíja majd a kisvállalkozóknak is.

Találjuk ki, a ma benyújtott törvénytervezetben mennyi a kata havi díja? Igen, maradt ötvenezer forint. Gratulálok, nem is vártam mást.

A sok katás mind adócsaló, szajkózta Parragh úr, akit, még egyszer mondom, ez a sok adócsaló töm pénzzel évek óta, amióta kötelező a kamarai tagság. Az ember azt gondolná, hogy azért fizet kamarai díjat, mert az ő érdekeit képviseli a kamara a kormánynál, sőt szükség esetén a kormánnyal szemben.

Nálunk nem így van, mi azért fizetünk, hogy minél jobban kitoljon velünk a kamara elnöke. Minek nekünk ellenség, amikor ilyen barátunk van?

Semmi bizonyítékot nem hozott az állítására, ő ezt így álmodta meg, tehát akkor tény. Ha egy hazugságot sokat mondogatunk, hátha egyszer igazzá válik.

Akik értenek is hozzá, azok szerint 10, de nagyon maximum 15% lehet azok aránya, akik álvállalkozók. A többiek tényleg vállalkozók. Rohadt adócsaló könyvelők, grafikusok, ügynökök, külföldre dolgozó szolgáltatók, akik már most is 28% feletti kulccsal adóznak, ha évi 3 milliónál többet számláznak egy cégnek.

Drága Parragh úr, tudom, hogy fogalma sincs róla, ezért szólok, hogy a maga által példaként százszor előhozott biztosítási ügynök meg ingatlanos egy fillért sem kap, ha nem adott el valamit abban a hónapban. A legtisztább vállalkozói munka mind a kettő. Se fizetés, se alapbér, se minimálbér, csak sikerdíj vagy jutalék. Csak még mielőtt tovább szajkózná ezt a butaságot, hogy ők a bújtatott alkalmazottak. Csak egyszer járjon utána, hogy működnek ezek a szakmák, ha már milliókat vesz fel fizetésként, mint a kamara elnöke.

(Csak kérdem, mikor fognak elszámolni a kamarák azzal az évi néhány milliárd forinttal, amit védelmi pénzként behajtanak a vállalkozókon? Mivel adóként hajtja be a NAV nemfizetés esetén, mikor fogja az Állami Számvevőszék őket zaklatni és nem mondjuk azokat a civil szervezeteket, akik egy fillér állami támogatást sem kaptak soha? Nyom nélkül folynak el ezek a milliárdok néhány ember zsebébe és még az ötlettől is felháborodnak, hogy elszámoljanak, mire is költötték a vállalkozók befizetését.)

Na, ez a zseniális banda mit talált ki? Szeptember elsejétől aki marad katás, nem adhat számlát cégnek. (Kivéve a taxisok, mert azok még képesek lennének újra a taxisblokádra, tőlük félnek. A könyvelő kismamáktól nem, azokat lehet szivatni.) Év közben, a nyári szünet kellős közepén ez borult ki az elméjükből.

Nem ért ám rá január elsejéig, nem. Ennél fontosabb dolga nem volt az egész kormányzatnak, nesze neked kiszámíthatóság és jogbiztonság. Tényleg ekkora a baj, ennyire kell minden fillér, hogy nem ért rá még két hónapot sem a bevezetése?

S mi lesz helyette? Úgy néz ki, semmi. Ha nem keresel túl sokat, válaszd az átalányadót. Ha túlléped annak is a keretét, akkor csinálj, amit akarsz. Ha eddig bt-d volt és úgy voltál fodrász, akkor megszívtad, a tervezet szerint mostantól csak egyéni vállalkozó lehet katás.

Mennyire életszagú az, hogy egy vállalkozótól nem kér számlát egy másik vállalkozás soha? Mondjuk egy virágkötőtől dekorációt rendelnek céges bulira. Egy nyelvtanár cégnél tart kihelyezett oktatást. Egy cipész egy sportegyesületnek javít cipőt. Létezik olyan lakossági szolgáltató, klímás, redőnyös, duguláselhárító, akárki, akitől még soha nem kértek számlát cégre?

Ha katás vagyok és valaki számlát kér cégre, akkor mit csinálok? Megtagadom a számlázást? Vagy akkor a munka ingyen volt és inkább hagyom veszni a bevételt? Mostantól mindig ingyen lesz a hajvágás, mert majd számlát kérek cégre a fodrásztól? Ezt hogy álmodtátok meg, fiúk? Ugye igazam van és eszetekbe se jutott egy ilyen életszerű lehetőség?

Aki külföldre számláz és eddig is 28% feletti adókulccsal adózott, az miért is nem maradhat tovább katás? Az is bújtatott alkalmazott Parragh úr lázálma szerint, naponta jár ki Koppenhágába vagy Münchenbe dolgozni? Vagy ezt a kitételt a takarítónő írta bele munkaidő után, mert véletlenül bekapcsolva felejtették a gépet és viccesnek gondolta, hogy megtréfálja őket?

Leülni gondolkodni, mielőtt fejszével elkezdünk műteni? Nem az ő stílusuk. Az az egy ember, aki szokott ilyet tenni, most nyaral és nem kapcsolható, nincs térerő. Úgyhogy megoldották nélküle, többet erővel, mint ésszel.

Mennyit kellett volna kitalálni?

A példa kedvéért, ha cégnek számlázol, az az összeg után 20% adót fizetsz. Kiderül az adószámból, ki a cég. Vagy behozni egy másik katát, amivel lehet cégnek számlázni, 20 vagy 25%-os fix adókulccsal. Fizesd be a fix adókulcsot, aztán szevasz.

Tényleg ennyi eszük nincs? Tényleg nyár közepén kell kiborítani a bilit és kitolni 450 ezer mikrovállalkozóval? Úgy, hogy alternatívát nem adnak, csak kilökik őket a katából? Még egyszer: hány olyan kisvállalkozó van, aki soha nem ad ki céges számlát?

Nem lehetett volna leülni és gondolkodni? Anyám, ne hagyj el, esetleg megkérdezni azokat, akiket érint vagy azokat a könyvelőket, akik értenek is hozzá? Tudjátok fiúk, társadalmi egyeztetés. Nem véletlenül találták ki. Ez nem divat, ez a gyengeség jele, mi izomból döntünk, egy nap alatt, gondolkodni is csak a nyápic libernyákok szoktak, igazi férfi nem gondolkodik, hanem dönt.

Majd ezt a törvényt is átírjuk még tizennégyszer, ahogy szoktuk, mert előre nem gondolkodunk, igaz? Először vágunk, utána mérünk, mennyit kellett volna vágni. Nem pofára esünk, mi mindig így szoktunk leszállni a kerékpárról.

Van egy szűk réteg, aki visszaél a katával? Nem azokat kellene elővenni? Tudjátok, adóellenőrzés. Mintha ezért is tartanánk a NAV-ot. Vagy erre alkalmatlanok vagytok és ti is tudjátok ezt magatokról?

Ennyire kell a pénz, mert üresre söpörtétek a kasszát az év eleji osztogatással? Akkor nem azt kívánná a tisztesség, hogy ezt mondjátok és ne toljatok ki több százezer kisvállalkozóval?

Legyetek férfiak és emeljetek adót. De ne hazudjatok, hogy miért kell megszüntetni a katát hathetes határidővel. Emeljétek fel az adókulcsot és kész. Gondoljátok, hogy 80-as IQ felett nem jön rá mindenki, hogy ez nem más, mint egy brutális adóemelés a szokásos sötét mellébeszéléssel nyakon öntve? Arról szól csak az egész, hogy több százezer embert át akartok rakni 30% körüli adósávba.

Ez nem a kata átalakítása, ez a kata felszámolása.

Sírnom kellene ennyi ostoba döntéshozó miatt. Ha egy marék csigára bíznánk ennek az országnak a vezetését, sokkal jobb hely lenne.

A sok hülye troll kedvéért: keresek annyit, hogy igazából már rég nem éri meg a kata, csak a kényelem miatt maradtam. Én személy szerint nem fogok rosszabbul járni a váltással. Nem erről szól a cikk, hanem az impotens hülyeségről az a kormány részéről, aki a szájával támogatja a kisvállalkozókat, a tetteivel pedig kitol velük és a milliárd dolláros multik profitja miatt aggódik egyedül.”


TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: trutya » 2022.07.11. 21:00

gratulálok...
Kép

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2022.07.11. 21:07

az összes baromsághoz képest, amit elképzeltem, hogy csinálni fognak, sikerült egy sokkal nagyobb baromságot csinálniuk

de most komolyan, aki katás ev-ként más katás ev-ket könyvel havi 5 ezerért, az szerintük hol bújtatott munkaviszony?

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.07.11. 21:15

Valamiért azt érzem, hogy ez lesz az internetadó 2.0 - csak azért csinálják, mert valamiről el akarják terelni a figyelmet, meg majd elmondhatják, hogy engedtek.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Lezárt