Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2022.07.11. 21:18

bertone írta:
2022.07.11. 21:15
Valamiért azt érzem, hogy ez lesz az internetadó 2.0 - csak azért csinálják, mert valamiről el akarják terelni a figyelmet, meg majd elmondhatják, hogy engedtek.
A netadó ötlete, egy kézzelfogható valami volt átlag Béla számára is. A vállalkozókért senki nem fog könnyeket hullatni, adóztassák csak az adócsaló/milliomos rohadékokat. Jóvanazúgy.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.11. 21:22

Phoebe írta:
2022.07.11. 21:18
bertone írta:
2022.07.11. 21:15
Valamiért azt érzem, hogy ez lesz az internetadó 2.0 - csak azért csinálják, mert valamiről el akarják terelni a figyelmet, meg majd elmondhatják, hogy engedtek.
A netadó ötlete, egy kézzelfogható valami volt átlag Béla számára is. A vállalkozókért senki nem fog könnyeket hullatni, adóztassák csak az adócsaló/milliomos rohadékokat. Jóvanazúgy.
Igazabol ezzel tulajdonkeppen ezt a kata dolgot megszuntettek. Par tizezren maradnak ebben a rendszerben, sok ertelme nincsen.

Meg lesz cifrabb dolog is. Ez a mai sajnos varhato volt.

Igazabol a dolog ott fog borulni ha nagyon megdobjak a terheket akkor bedolnek a cegek vagy abbahagyjak. Mar nem lehet illetve nem is erdemes tobbet fizetni az embereknek a jovedelmezoseg igy is leromlott.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bandee 2022.07.11. 21:29-kor.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2022.07.11. 21:24

Ezt meg csak úgy ide. Ez fog ömleni a propaganda médiából is. Nincs itt semmi látnivaló:

Kép

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.07.11. 21:29

Krisztián írta:
2022.07.11. 21:07
az összes baromsághoz képest, amit elképzeltem, hogy csinálni fognak, sikerült egy sokkal nagyobb baromságot csinálniuk

de most komolyan, aki katás ev-ként más katás ev-ket könyvel havi 5 ezerért, az szerintük hol bújtatott munkaviszony?
A könyvelőkkel basztak ki a legjobban...

Politikailag átgondolták, balhé nem lesz belőle, hiába áll a bál. A munkavállaló nem fog kiállni a katásért, a nem katás vállalkozó sem. Nem lesz társadalmi támogatottságuk, ha tűntetések lennének.
Csak lakosságnak lehet számlázni az abból a szempontból is vicc, hogy lakosságnak minek számlázni. Lakosság nem írja le, katás meg tök mindegy ad-e számlát vagy sem, mindenképp fix összeget adózik. Mivel a lakossági szolgáltatást nem lehet érdemben ellenőrizni, így az összeghatár is csak formalitás. Ezek alól csak a lakosságnak nyújtott állami támogatású fejlesztések a kivételek, ott még a katásnak is kell számlát adnia.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.11. 21:31

Mit gondolsz minek van a tamogatas? Mert akkor szamla is kell bar erzesre negativ a saldo tehat nem eri meg

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.07.11. 21:38

Bandee írta:
2022.07.11. 21:31
Mit gondolsz minek van a tamogatas? Mert akkor szamla is kell bar erzesre negativ a saldo tehat nem eri meg
Biztos hogy negatív állami odlalról nézve. Én kb 30%-os állami támogatás mellett gondolnám nullszaldósra. 30%-nál azért többet adtak.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.11. 21:43

zola írta:
2022.07.11. 21:38
Bandee írta:
2022.07.11. 21:31
Mit gondolsz minek van a tamogatas? Mert akkor szamla is kell bar erzesre negativ a saldo tehat nem eri meg
Biztos hogy negatív állami odlalról nézve. Én kb 30%-os állami támogatás mellett gondolnám nullszaldósra. 30%-nál azért többet adtak.
Igen de ami beepult abbol is kasziroztak. Fene tudja

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.11. 21:45

Phoebe írta:
2022.07.11. 21:24
Ezt meg csak úgy ide. Ez fog ömleni a propaganda médiából is. Nincs itt semmi látnivaló:

Kép
Egyik ismerosom azt mondta az se baj ha 600 lesz az Euro. Akkor is Orban sot ketto kene belole:)
Ebbe tuti nem buknak bele mert 200-300 ezer ember szivasa nem hatja meg a nepet

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2022.07.11. 21:49

Bandee írta:
2022.07.11. 21:45
Phoebe írta:
2022.07.11. 21:24
Ezt meg csak úgy ide. Ez fog ömleni a propaganda médiából is. Nincs itt semmi látnivaló:

Kép
Egyik ismerosom azt mondta az se baj ha 600 lesz az Euro. Akkor is Orban sot ketto kene belole:)
Ebbe tuti nem buknak bele mert 200-300 ezer ember szivasa nem hatja meg a nepet
Így van, ezt írtam Lacinak is, nincs miért visszakozniuk. Nyugodtan meg lehet csinálni, senkit nem érdekel szinte az érintetteken kívül.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.11. 21:53

Phoebe írta:
2022.07.11. 21:49
Bandee írta:
2022.07.11. 21:45


Egyik ismerosom azt mondta az se baj ha 600 lesz az Euro. Akkor is Orban sot ketto kene belole:)
Ebbe tuti nem buknak bele mert 200-300 ezer ember szivasa nem hatja meg a nepet
Így van, ezt írtam Lacinak is, nincs miért visszakozniuk. Nyugodtan meg lehet csinálni, senkit nem érdekel szinte az érintetteken kívül.
Azt se tudjak mi ez. Meg minek pofazik a maszek. Stb. Szerintem sokan meg orulnek is neki amelyik erti

Persze. Jol tudjak ezt Orbanek is

Azt gondolom vege a jo eveknek. Itt is es a vilagban mindenutt. Recesszio jon. Keszulni kell a szivasra.

Talan nem lesz erdemes csinalni semmit most 2-3 evig. Aki nem tudott felhalmozni/felretenni az elmult 10 evben, annak nagy szivas jon azt erzem.

Most annak lesz jo aki elelemmel es ilyesmivel foglalkozik. A legszuksegesebbekre fognak kolteni az emberek.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.07.11. 22:03

Bandee írta:
2022.07.11. 21:53

Azt se tudjak mi ez. Meg minek pofazik a maszek. Stb. Szerintem sokan meg orulnek is neki amelyik erti

Persze. Jol tudjak ezt Orbanek is

Azt gondolom vege a jo eveknek. Itt is es a vilagban mindenutt. Recesszio jon. Keszulni kell a szivasra.

Talan nem lesz erdemes csinalni semmit most 2-3 evig. Aki nem tudott felhalmozni/felretenni az elmult 10 evben, annak nagy szivas jon azt erzem.

Most annak lesz jo aki elelemmel es ilyesmivel foglalkozik. A legszuksegesebbekre fognak kolteni az emberek.
Megvan a főbűnös! Elon Musk! :D

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.11. 22:21

https://index.hu/kulfold/2022/07/11/mrn ... y-covid19/

Ha nem lenne eleg baj ezt is kezdik megint

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.11. 22:29

zola írta:
2022.07.11. 21:29
Krisztián írta:
2022.07.11. 21:07
az összes baromsághoz képest, amit elképzeltem, hogy csinálni fognak, sikerült egy sokkal nagyobb baromságot csinálniuk

de most komolyan, aki katás ev-ként más katás ev-ket könyvel havi 5 ezerért, az szerintük hol bújtatott munkaviszony?
A könyvelőkkel basztak ki a legjobban...

Politikailag átgondolták, balhé nem lesz belőle, hiába áll a bál. A munkavállaló nem fog kiállni a katásért, a nem katás vállalkozó sem. Nem lesz társadalmi támogatottságuk, ha tűntetések lennének.
Csak lakosságnak lehet számlázni az abból a szempontból is vicc, hogy lakosságnak minek számlázni. Lakosság nem írja le, katás meg tök mindegy ad-e számlát vagy sem, mindenképp fix összeget adózik. Mivel a lakossági szolgáltatást nem lehet érdemben ellenőrizni, így az összeghatár is csak formalitás. Ezek alól csak a lakosságnak nyújtott állami támogatású fejlesztések a kivételek, ott még a katásnak is kell számlát adnia.
Hát nézd meg Danit. „Tökéletes intézkedés.”

Vállakozóként képes volt ilyet mondani, baszd meg :) De majd visszatérünk erre a témára, ha olyan vállakozási formához vagy szakterülethez nyúlnak egyszer (mert fognak itt mindenhez idővel, tényleg ne legyen kétsége senkinek), ami Mr. Tökéletes intézkedésnek fog fájni.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.11. 22:32

Egyébként esti kutyasétáltatás közben, ahogy elhaladtunk előtte, egy csodálatos kép derengett fel előttem, hogy hátha egyszer masszív dugulás lesz itt a Karmelitában, de a vízvezetékszerelők majd basznak kimenni, mert ugye nem tudnának magánszemélynek számlázni, a sertés és a sleppje meg belefullad a saját szarába.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2022.07.11. 22:36

Van egy Katás ügyfelünk az irodában, akinek boltja van. Nem tudom, hogy tényleg megérte-e neki a Kata, ő valszeg kevésbé járna szarul az szja szerinti adózással, mint mondjuk egy könyvelő, de tegyük fel megmarad Katásnak.
Elképzelem, ahogy ki van írva a boltba a pénztárgép mellé, hogy "Vállalkozás részére számlát nem állítunk ki."
Szerintem ez elképesztően abszurd.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.11. 22:51

Krisztián írta:
2022.07.11. 22:36
Van egy Katás ügyfelünk az irodában, akinek boltja van. Nem tudom, hogy tényleg megérte-e neki a Kata, ő valszeg kevésbé járna szarul az szja szerinti adózással, mint mondjuk egy könyvelő, de tegyük fel megmarad Katásnak.
Elképzelem, ahogy ki van írva a boltba a pénztárgép mellé, hogy "Vállalkozás részére számlát nem állítunk ki."
Szerintem ez elképesztően abszurd.
Életszerűtlen az egész. Nincs olyan kisvállalkozó, aki ne kapna akár rendszeresen is céges megbízásokat. Nonszensz az egész.

„- Csókolom, Pirike! Rendelnék pár finom kuglófot kegyedtől, ahogy szoktunk, szülinap lesz, céges.
- Céges?
- Igen, Pirike kedves.
- Akkor lófaszt nektek, nem kuglófot!”

De továbbra is: tökéletes intézkedés.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2022.07.11. 23:53

Nem érdemes túlbonyolítani. Beszántották gyáva szar politikusok módjára. Bármi is volt a motiváció, az érintettek nyilván az utolsó sorban voltak szokás szerint. Mehetnek amerre látnak, feketézni vagy 40%-ozni A0-s söralátéttel. Huszadrangú.

Ilyen EUR/HUF görbékkel mondjuk érthető is az attitűd. Nemsokára zárójelbe tehetjük a bezzeg s1mor idejében az alapkamat toposzt is...

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.12. 00:08

4D4M írta:
2022.07.11. 23:53
Nem érdemes túlbonyolítani. Beszántották gyáva szar politikusok módjára. Bármi is volt a motiváció, az érintettek nyilván az utolsó sorban voltak szokás szerint. Mehetnek amerre látnak, feketézni vagy 40%-ozni A0-s söralátéttel. Huszadrangú.

Ilyen EUR/HUF görbékkel mondjuk érthető is az attitűd. Nemsokára zárójelbe tehetjük a bezzeg s1mor idejében az alapkamat toposzt is...
Tökéletes intézkedés!
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.07.12. 07:18

Phoebe írta:
2022.07.11. 13:02
Én csak annyit mondok AJKA, ha már úgy is annyira szeretik a mozaik szavakat. :D Hajrá évi 18 milliót kereső fodrászok!

Azokkal pl. mi helyzet, akik magánszemélyeknek és vállalkozásoknak is forgalmaznak terméket, vagy kínálnak szolgáltatást? Egy vízszerelő csak magánszemélyhez mehet ki, ha marad Katás?
Ennek vegyes rendszerben is működnie kellene. Viszont ha vállalkozásnak számlázol akkor más adókeretbe kellene tartozz, legalább azokra a számlákra vonatkozólag. Egyszerűen azért mert egy cég viszont ne kelljen versenyezzen veled pusztán azért mert TE Katás vagy, sokkal kedvezőbb adózási feltételekkel. (szerintem)

Vagy csináljanak egy másik, katához hasonló vállalkozási formát amely azokra vonatkozna akik rendszeresen cégeknek dolgoznak.
Bár mégegyszer mondom, nem értem, hogy bizonyos tevékenységek után nekem miért kell mondjuk 24-25%-ot leadóznom (és akkor még óvatos voltam), egy katásnak meg durván 5%-ot. Túl nagy az olló.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.07.12. 07:18



:D

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.07.12. 07:22

https://24.hu/belfold/2022/07/11/dabas- ... t-felelem/

Ezt viszont nem értem.
Miként fordulhat az elő, hogy egy ilyen figura szabadlábon legyen... teljességgel érthetetlen. :cry: :cry:

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2022.07.12. 08:12

rdaneelolivaw írta:
2022.07.12. 07:18

Ennek vegyes rendszerben is működnie kellene. Viszont ha vállalkozásnak számlázol akkor más adókeretbe kellene tartozz, legalább azokra a számlákra vonatkozólag. Egyszerűen azért mert egy cég viszont ne kelljen versenyezzen veled pusztán azért mert TE Katás vagy, sokkal kedvezőbb adózási feltételekkel. (szerintem)

Vagy csináljanak egy másik, katához hasonló vállalkozási formát amely azokra vonatkozna akik rendszeresen cégeknek dolgoznak.
Bár mégegyszer mondom, nem értem, hogy bizonyos tevékenységek után nekem miért kell mondjuk 24-25%-ot leadóznom (és akkor még óvatos voltam), egy katásnak meg durván 5%-ot. Túl nagy az olló.
Én kitöltöttöm a BKIK a felmérését pár nappal a törvényjavaslat előtt. Voltak benne számomra meredeknek tűnő elképzelések (eljárásban bizonyíthassam, hogy nem vagyok bújtatott foglalkoztatott, aztán majd elbírálják és hasonlók), ugyanakkor használható javaslatok is. Megmondom őszintén több kérdés is annyira irányítottnak és konkrétnak tűnt, hogy azt hittem ebből valósul meg majd valami végül.

Szóval a kérdőívben szerepelt opcióként, amit te mondasz, azaz, hogy differenciálni a havi befizetendő összeget attól függően, hogy magánszemélynek vagy cégnek számlázol (azt mondjuk továbbra sem értem, hogy vegyes ügyfélállománynál, hogyan lehetett volna egységes összeget meghatározni/hónap, de ez most mindegy). Nem 100%-ig értek ezzel egyet, de, ha megvalósult volna, elfogadhatónak tartanám.

Szintén javaslat volt, hogy bevétel függvényében határoztak volna meg a jelenleginél jóval magasabb havi összeget. Szerintem ez is teljesen vállalható lett volna. Nyilván senki sem szeret többet fizetni, főleg, ha ilyen értelmesen hasznosul az adó, mint ebben az országban, de az belátható, hogy az általad is hangoztatott 5% valóban nem sok. Erről mondjuk lehetne vitázni, hogy az 5% valóban 5%-e, mert azt feltételezi, hogy 0 költséggel dolgozol.

Saját példámat tudom mondani. Nekem most 10 online magazinom van, ezeken lehet cikk megjelenést vásárolni PR vagy SEO céllal, valamint több oldalon fut Google Adsense hirdetés. Egyrészt van egy fix üzemeltetési költség (tárhely, domain nevek), ami mondjuk arányaiban nem sok, ugyanakkor, ha szeretném pl. erősíteni a saját oldalaimat, hogy vonzóbb legyen a hirdetők számára, vagy tartalmat szeretnék íratni stb.. annak már költsége van, azaz az 5%-nál észrevehetően többet teszek a vállalkozásba.

Nálam plusz költségként jelenik meg a 3 millió feletti büntetőadó is, a Google Adsense miatt, ami eleve röhej, hogy lehetnék alkalmazott, ha hirdetésmegjelenést számlázok, ráadásul élő emberrel kapcsolatom sincs ennél a cégnél. És én még alapvetően szerencsés vagyok, nem kézzel fogható terméket gyártok, vannak olyan területek, ahol KATÁSként is magasabb költségekkel dolgoznak.

A másik, hogy ezért az 5%-ért lényegében semmi nyugdíjat nem kapsz, szolgálati időd is máshogy számítódik, nem vagy jogosult semmilyen adójóváírásra, de a kedvező adózásért és egyszerű adminisztrációért ez egy vállalható kompromisszum volt. Szóval, amikor emberek dobálóznak ezzel az 5%-kal, akkor ezeket a dolgokat is látni kellene.

Hozzá kellett nyúlni a KATÁhoz, de nem kivégezni, főleg álságos okokkal. A 3 millió feletti büntetőadó sem volt már más, mint egy adóemelés, amibe nem volt gerincük beleállni, inkább ráfogták a bújtatott foglalkoztatás elleni fellépésre. Feltehetően ez a mostani lépés sem szól másról, minthogy több adót szeretnének behúzni, azzal, hogy átkényszerítenek sokakat az átalányadózásba. A végeredményből mindenesetre az látszik, hogy ágyaltalán nem volt cél valódi reformot végrehajtani.

Álszent dolog lenne, azt írnom, hogy szívesen fizetnék több adót, ugyanakkor ésszerű határok között szerintem simán vállalható, főleg, ha a befizetett adót értelmesen költik el, valamint, ha ennek bevezetése vállalható módon történik. Jelen helyzetben egyik sem áll fenn. Őszintén szólva azt érzem, hogy hiába csinálom tisztességesen a dolgaimat, adózok vállalkozóként, adózok magánszemélyként egyéb bevételek után, mindenhol csak a szart kapom a nyakamba.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.07.12. 08:32

Phoebe írta:
2022.07.12. 08:12
Szintén javaslat volt, hogy bevétel függvényében határoztak volna meg a jelenleginél jóval magasabb havi összeget. Szerintem ez is teljesen vállalható lett volna. Nyilván senki sem szeret többet fizetni, főleg, ha ilyen értelmesen hasznosul az adó, mint ebben az országban, de az belátható, hogy az általad is hangoztatott 5% valóban nem sok. Erről mondjuk lehetne vitázni, hogy az 5% valóban 5%-e, mert azt feltételezi, hogy 0 költséggel dolgozol.
Ezzel egyetértek, de az általam említett 24-25% sem annyi, ha azt feltételezzük, hogy a cégnek vannak költségei mint ahogy Neked Katásnak is.
A 25% a TAO-ból és az osztalék által kivetett adóból áll, amennyiben a legkedvezőbb(!) az osztalékkivét, tehát ez lehet rosszabb is. Könnyen belátható, hogy a 25% az csak egy alsó becslés...

Szerintem az lenne a jó megoldás, ha a KATA céges iránya is megmaradna, de egy másik mederben, magasabb adókkal.
A 3 milliós értékhatár felesleges, szerintem senki nem ellenőrizte, betarthatatlan törvény.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2022.07.12. 08:41

rdaneelolivaw írta:
2022.07.12. 08:32
Phoebe írta:
2022.07.12. 08:12
Szintén javaslat volt, hogy bevétel függvényében határoztak volna meg a jelenleginél jóval magasabb havi összeget. Szerintem ez is teljesen vállalható lett volna. Nyilván senki sem szeret többet fizetni, főleg, ha ilyen értelmesen hasznosul az adó, mint ebben az országban, de az belátható, hogy az általad is hangoztatott 5% valóban nem sok. Erről mondjuk lehetne vitázni, hogy az 5% valóban 5%-e, mert azt feltételezi, hogy 0 költséggel dolgozol.
Ezzel egyetértek, de az általam említett 24-25% sem annyi, ha azt feltételezzük, hogy a cégnek vannak költségei mint ahogy Neked Katásnak is.
A 25% a TAO-ból és az osztalék által kivetett adóból áll, amennyiben a legkedvezőbb(!) az osztalékkivét, tehát ez lehet rosszabb is. Könnyen belátható, hogy a 25% az csak egy alsó becslés...

Szerintem az lenne a jó megoldás, ha a KATA céges iránya is megmaradna, de egy másik mederben, magasabb adókkal.
A 3 milliós értékhatár felesleges, szerintem senki nem ellenőrizte, betarthatatlan törvény.
Szerepel a KATA adóbevallásban is, szóval ellenőrizhető, a KATA számlaszámra kell utalni és hiányként jelenik meg az adószámla egyenlegben, ha nem fizeted be.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.12. 08:43

rdaneelolivaw írta:
2022.07.12. 08:32
Phoebe írta:
2022.07.12. 08:12
Szintén javaslat volt, hogy bevétel függvényében határoztak volna meg a jelenleginél jóval magasabb havi összeget. Szerintem ez is teljesen vállalható lett volna. Nyilván senki sem szeret többet fizetni, főleg, ha ilyen értelmesen hasznosul az adó, mint ebben az országban, de az belátható, hogy az általad is hangoztatott 5% valóban nem sok. Erről mondjuk lehetne vitázni, hogy az 5% valóban 5%-e, mert azt feltételezi, hogy 0 költséggel dolgozol.
Ezzel egyetértek, de az általam említett 24-25% sem annyi, ha azt feltételezzük, hogy a cégnek vannak költségei mint ahogy Neked Katásnak is.
A 25% a TAO-ból és az osztalék által kivetett adóból áll, amennyiben a legkedvezőbb(!) az osztalékkivét, tehát ez lehet rosszabb is. Könnyen belátható, hogy a 25% az csak egy alsó becslés...

Szerintem az lenne a jó megoldás, ha a KATA céges iránya is megmaradna, de egy másik mederben, magasabb adókkal.
A 3 milliós értékhatár felesleges, szerintem senki nem ellenőrizte, betarthatatlan törvény.
Nem ellenőrizhetetlen az, sőt rém egyszerű. Az adóbevallásban ha katas számlát kaptál be kell írni, adószámmal. Igy volt Eva esetén is. Tehát azonnal kiderül ha ugyanattól kaptál számlát és már lehet is számolni. Na persze ha valaki nem írja be az is egy dolog de az meg már csalás

Lezárt